ΠΡΟΒΛΕΨΗ??ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ?? ΤΡΩΓΕΤΕ??

kibros

Well-Known Member
17 Απρ 2005
3,798
2,212
113
Απο την πολη του ΘΕΟΥ
Ο τιτλος του ποστ μου εχει να κανει με ενα ερωτηματικο που με διακατεχει εδω και καιρο.Ειναι αραγε η προβλεψη το μυστικο της μακροχρονιας επιτυχιας σε ενα στοιχηματικο μαραθωνιο.Ειναι αρκετο μελετωντας σωστα να εχεις μακροπροθεσμα θετικα αποτελεσματα???Η προσωπικη μου αποψη λεει οτι δεν παιζει και ιδιαιτερο ρολο το ποσο καλος εισαι στις προβλεψεις πανω σε στοιχηματικα γεγονοτα.Τα κερδη νομιζω τα φερνει η σωστη εκτιμηση της αποδοσης και η ευνοικη η μη συγκυρια (η τυχη δηλαδη).Και οταν λεμε προβλεψη τι πιστευουμε οτι μας κανει να προβλεπουμε ενα γεγονος??Ειναι η συστηματικη μελετη????Ειναι το ενστικτο του καθενος???Η μηπως παλι εχει να κανει με την συγκυρια???Αραγε τα αστρα τι ρολο παιζουνε στα αποτελεσματα του καθενος???Μηπως τον μεγαλυτερο????

Θα μου αρεσε να εχω και τις δικες σας αποψεις για το θεμα............
 
Ωραία θέμα πρώτ' απ' όλα :sign:

Στην ουσία τώρα ξεπερνώ τα περί άστρων κλπ γιατί αν τα δικά σου άστρα δεν ταιριάζουν με τα δικά μου και ποντάρουμε το ίδιο πράγμα σ΄έναν αγώνα τέννις πχ μπορούμε να κερδίσουμε και οι δύο , μπορούμε και να χάσουμε.

Νομίζω ότι το στοίχημα πρέπει να βασίζεται περισσότερο σε αυτό που λέγεται νόμος των πιθανοτήτων. Δηλαδή να μεγιστοποιείς τις πιθανότητες επιτυχίας. Αυτό σε φέρνει πιο κοντά και στο κέρδος. Άλλες φορές μπορεί να είναι μεγάλο,άλλες φορές μικρό και άλλες φορές να έχεις απώλεια. Το ζήτημα είναι να εκμεταλλεύεσαι τις πιθανότητες σε σημείο που αν προσθέσεις μεγάλο+μικρό κέρδος-απώλειες να είσαι θετικός :up:

Φυσικά πάντα υπάρχουν αστάθμητοι παράγοντες όπως τραυματισμοί, αποβολές, λάθος αποφάσεις από διαιτητές κ.α.

Απλά αυτό που κοιτάζω προσωπικά είναι να περιορίζω τον κίνδυνο αρνητικού αποτελέσματος μελετώντας αριθμούς.
Η μελέτη στατιστικής και η προσωπική άποψη για τις ομάδες που επισημαίνω με οδηγεί στο να έχω περισσότερες θετικές επιλογές σε σχέση με τις αρνητικές. (Ουδείς άσφαλτος όπως λέει και η Lady:twis::twis::twis:)
Σαφώς υπάρχουν και περίοδοι που η στατιστική σε οδηγεί σε λάθος εκτιμήσεις, αλλά είναι παροδικό φαινόμενο.
Γρήγορα επανέρχονται τα δεδομένα στο φυσιολογικό τους επίπεδο και αρχίζει η θετική πορεία.:cool:
 
Ο τιτλος του ποστ μου εχει να κανει με ενα ερωτηματικο που με διακατεχει εδω και καιρο.Ειναι αραγε η προβλεψη το μυστικο της μακροχρονιας επιτυχιας σε ενα στοιχηματικο μαραθωνιο.Ειναι αρκετο μελετωντας σωστα να εχεις μακροπροθεσμα θετικα αποτελεσματα???Η προσωπικη μου αποψη λεει οτι δεν παιζει και ιδιαιτερο ρολο το ποσο καλος εισαι στις προβλεψεις πανω σε στοιχηματικα γεγονοτα.Τα κερδη νομιζω τα φερνει η σωστη εκτιμηση της αποδοσης και η ευνοικη η μη συγκυρια (η τυχη δηλαδη).Και οταν λεμε προβλεψη τι πιστευουμε οτι μας κανει να προβλεπουμε ενα γεγονος??Ειναι η συστηματικη μελετη????Ειναι το ενστικτο του καθενος???Η μηπως παλι εχει να κανει με την συγκυρια???Αραγε τα αστρα τι ρολο παιζουνε στα αποτελεσματα του καθενος???Μηπως τον μεγαλυτερο????

Θα μου αρεσε να εχω και τις δικες σας αποψεις για το θεμα............


25% σωστη εκτιμηση του παιχνιδιου

30% σωστη εκτιμηση αποδοσης

44% σωστο πονταρισμα

1% τυχη
 
25% σωστη εκτιμηση του παιχνιδιου

30% σωστη εκτιμηση αποδοσης

44% σωστο πονταρισμα

1% τυχη


λοιπον αν και δεν ασχολουμαι συστηματικα με το στοιχημα και ουτε εχω τις γνωσεις και τις εμπειριες των περισσοτερων εδω μεσα για το θεμα -αν και πιστευτω οτι εχω κερδισει καποια πραγματα παρακολουθωντας σας- πιστευω οτι το παραπανω ειναι :bravo:

καπως ετσι σκεφτομαι και εγω στις λιγεσ φορες που παιζω:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: piravlos
συμφωνω με τον piravlo μονο που δινω και λιγο παραπαω ποσοστο και στην τυχη μιας και παιζει και αυτη ρολο σε μερικα αποτελεσματα! βεβαια θα την ανεβαζα μεχρι το 5%...
Κατα τα αλλα το βαρυτερο απολα ειναι το staking....

και παντα μιλαμε αν καποιος ειναι σταθερος στην μεθοδο αυτη και οχι οποτε του ερθει να παιζει και κανενα παιχνιδι ολη την μπανκα του...΄η να παιζει fun bets ... και διαφορα τετοια οπου σε βγαζουν εκτος πλανων!
 
25% σωστη εκτιμηση του παιχνιδιου

30% σωστη εκτιμηση αποδοσης

44% σωστο πονταρισμα

1% τυχη

Παιζεις π.χ Ασσο και στο 10' η γηπεδουχος τρωει κοκκινη!!!
Σε ποια κατηγορια ανηκει αυτο Γιανναρε???

******************************************
Ενα εχω να πω, επειδη εχω περασει ολα τα σταδια στοιχηματισμου εδω και πανω απο 10 ενεργα χρονια....
"Live for ever" και ως επι το πλειστον πονταρισμα μετα το 20στο λεπτο με "εξυπνες" κινησεις και παντα με συνεση,υπομονη και οχι εξαλλοσυνες για μεγαλα κερδη!!!
...Για σταθερο χαρτζιλικι!!!:eye:
 
Παιζεις π.χ Ασσο και στο 10' η γηπεδουχος τρωει κοκκινη!!!
Σε ποια κατηγορια ανηκει αυτο Γιανναρε???
******************************************
Ενα εχω να πω, επειδη εχω περασει ολα τα σταδια στοιχηματισμου εδω και πανω απο 10 ενεργα χρονια....
"Live for ever" και ως επι το πλειστον πονταρισμα μετα το 20στο λεπτο με "εξυπνες" κινησεις και παντα με συνεση,υπομονη και οχι εξαλλοσυνες για μεγαλα κερδη!!!
...Για σταθερο χαρτζιλικι!!!:eye:

στο 1% και οχι παντα, γιατι ο διαιτητης ειναι μερος του παιχνιδιου και πρεπει να λογαριαζεις και την δικη του συμπεριφορα στο γηπεδο πριν πονταρεις κατι.

και μια και μιλαμε για τυχη.
τις τελευταιες 2 μερες επαιξα αυτα τα 2 στην κεντρικη.

<TABLE class=moduletable style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#30559c cellSpacing=1 width=440 border=0><FORM name=form1 action="" method=post><TBODY><TR bgColor=#dfe1d6><TD align=middle height=20>
cl.gif
</TD><TD colSpan=2>Lyon - Stuttgart (+1.25)</TD><TD align=middle height=20>2 @ 1.88</TD><TD align=middle height=20>1/10</TD><TD align=middle height=20></TD><TD align=middle height=20>4-2 </TD><TD align=middle height=20>-1 </TD><TD align=middle height=20>Piravlos </TD></TR></TBODY></FORM></TABLE>

<TABLE class=moduletable style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#30559c cellSpacing=1 width=440 border=0><FORM name=form1 action="" method=post><TBODY><TR bgColor=#f0f2e6><TD align=middle height=20>
UNKG0100.GIF
</TD><TD colSpan=2>QPR (0) - Coventry</TD><TD align=middle height=20>1 @ 1.71</TD><TD align=middle height=20>2/10</TD><TD align=middle height=20></TD><TD align=middle height=20>1-2 </TD><TD align=middle height=20>-2 </TD><TD align=middle height=20>Piravlos </TD></TR></TBODY></FORM></TABLE>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400 bgColor=#666666 border=0><TBODY><TR class=title><TD width=70 colSpan=2>[SIZE=-1]FT[/SIZE]</TD><TD width=330 colSpan=3>Lyon [4 - 2] Stuttgart</TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>6'</TD><TD align=middle width=50>[1 - 0]</TD><TD align=left width=163>H.B. Arfa
goal.gif
</TD><TD width=163></TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=dark><TD width=20>15'</TD><TD align=middle width=50>[2 - 0]</TD><TD align=left width=163>K. Kδllstrφm
goal.gif
</TD><TD width=163></TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>16'</TD><TD align=middle width=50>[2 - 1]</TD><TD align=left width=163></TD><TD width=163>M. Gomez
goal.gif
</TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=dark><TD width=20>37'</TD><TD align=middle width=50>[3 - 1]</TD><TD align=left width=163>H.B. Arfa
goal.gif
</TD><TD width=163></TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>51'</TD><TD align=middle width=50></TD><TD align=left width=163></TD><TD width=163>Y. Basturk
yellow.gif
</TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=dark><TD width=20>56'</TD><TD align=middle width=50>[3 - 2]</TD><TD align=left width=163></TD><TD width=163>M. Gomez
goal.gif
</TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>58'</TD><TD align=middle width=50></TD><TD align=left width=163>A. Reveillere
yellow.gif
</TD><TD width=163></TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=dark><TD width=20>60'</TD><TD align=middle width=50></TD><TD align=left width=163></TD><TD width=163>T. Hitzlsperger (pen.)
nogoal.gif
</TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>74'</TD><TD align=middle width=50></TD><TD align=left width=163></TD><TD width=163>S. Tasci
yellow.gif
</TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=dark><TD width=20>75'</TD><TD align=middle width=50></TD><TD align=left width=163>F. Grosso
yellow.gif
</TD><TD width=163></TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>89'</TD><TD align=middle width=50></TD><TD align=left width=163>S. Govou
yellow.gif
</TD><TD width=163></TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=dark><TD width=20>90'</TD><TD align=middle width=50>[4 - 2]</TD><TD align=left width=163>P. Juninho
goal.gif
</TD></TR></TBODY></TABLE>


<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400 bgColor=#666666 border=0><TBODY><TR class=title><TD width=70 colSpan=2>[SIZE=-1]FT[/SIZE]</TD><TD width=330 colSpan=3>Queens Park R. [1 - 2] Coventry C.</TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>50'</TD><TD align=middle width=50>[1 - 0]</TD><TD align=left width=163>A. Buzsaky
goal.gif
</TD><TD width=163></TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=dark><TD width=20>61'</TD><TD align=middle width=50>[1 - 1]</TD><TD align=left width=163></TD><TD width=163>M. Mifsud
goal.gif
</TD><TD width=4></TD></TR><TR><TD width=400 colSpan=4 height=1></TD></TR><TR class=light><TD width=20>90'</TD><TD align=middle width=50>[1 - 2]</TD><TD align=left width=163></TD><TD width=163>K. Kyle
goal.gif
</TD></TR></TBODY></TABLE>

τα εχασα απο ατυχια? αν τα ειχα παιξει αναποδα τι θα ημουν? καλος παικτης η απλα ενας τυχερος?
 
25% σωστη εκτιμηση του παιχνιδιου

30% σωστη εκτιμηση αποδοσης

44% σωστο πονταρισμα

1% τυχη
εγω παλι θα συμφωνησω με τον γιαννη αλλα οπως ειπε και ο αρης θα ανεβασω το ποσοστο της τυχης στο 5% για να γινει στρογγυλο!οποτε εχουμε:

σωστη εκτιμηση παιχνιδιου 25%
σωστη εκτιμηση αποδοσης 30%
σωστο πονταρισμα 40%
τυχη 5%

:sign:
 
Παιζεις π.χ Ασσο και στο 10' η γηπεδουχος τρωει κοκκινη!!!
Σε ποια κατηγορια ανηκει αυτο Γιανναρε???
******************************************
Μα tomaso σε βαθος χρονου και η φιλοξενουμενη θα φαει κοκκινη στο 10'
:sign:,οποτε τελικα μενει ο παικτης με την ικανοτητα του ανεξαρτητα απο αλλους παραγοντες.
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
    Ertzan Ertzan: μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά