Παίζετε ισοπαλίες ;

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Θέλω να ρωτήσω αν παίζετε τις ισοπαλίες στο ποδόσφαιρο.
Όχι διπλή ευκαιρία 1X, X2 αλλά καρφωτά X, σε μονό, δυάδα κλπ.
Έχω την εντύπωση -που μπορεί να είναι λανθασμένη- ότι οι πιό πολλοί παίκτες το αποφεύγουν.
Οι λόγοι που βρίσκω εγώ είναι οι εξής:
Πρώτον το Χ δεν μπορεί να έχει πιθανότητα πάνω από 40%, δεν βγαίνει στάνταρ δηλαδή.
Δεύτερον παίζοντας άσσο ή διπλό υπάρχει πάντα περίπτωση να το κερδίσετε το στοίχημα από το τρίτο λεπτό, να γίνει 2-0, ενώ για την ισοπαλία πρέπει να περιμένετε μέχρι το 94'.
Τρίτον βλέποντας τον αγώνα θα παρακαλάτε και οι μεν επιθετικοί να πέσουν κάτω και οι δε.
Δεν ξέρω όμως εσείς πως το βλέπετε το θέμα. Το παίζετε το σημείο X ή όχι, ή σπανίως ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: s-t-x-m-a και nklaps
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Καλημερα, καλές γορτές.

Το ενδιαφερον ερωτημα σου θελει μια μικρή επαναδιατυπωση:

1) Πώς βλέπετε εσεις το θέμα με τις ισοπαλίες;

και

2) Eric, πως τα καταφερνεις εσύ και το thread σου με τις ισοπαλίες;


Πάντα ρωτάμε και τον Ειδικό.

:)
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ: Οι ισοπαλίες βλάπτουν σοβαρά την υγεία.

Εγώ ως γνωστόν παίζω σχεδόν καθημερινά ισοπαλίες σε μονά.
Και όταν παίζεις ισοπαλίες καλό είναι να μην βλέπεις τους αγώνες γιατί δεν απολαμβάνεις
το παιχνίδι. Όντως παρακαλάς να πέσουν κάτω, να βγει η μπάλα έξω απ' το γήπεδο
να πέσει σε παρακείμενο ποτάμι το οποίο καταλήγει σε καταράκτη και οι υπόλοιπες
μπάλες του γηπέδου να έχουν πάθει κάτι σαν τη νόσο των πουλερικών και να σκάνε
η μία μετά την άλλη και τέτοια :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Κυκλοφορουσε ενας με σημαια ρωσιας στο oddsportal και σε 1900 ματς ειχε 9.6 ROI.
Αλλά ισως το δειγμα των 1900 αγωνων να μην ειναι αρκετο για να βγει τελικο συμπερασμα.

https://www.oddsportal.com/profile/Draw_Draw
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Το oddsportal δεν ειναι αξιοπιστο για tips, πολλες φορες οι αποδοσεις ειναι εκτος αγορας ειτε σε εταιρειες που δεν μπορουμε να παιξουμε.Και το 9% δεν ειναι τιποτα σπουδαιο.
Σπανια παιζω ισοπαλιες (ευχαριστω Λαμια-Απολλων 0-0 περσυ!) γιατι ειναι απιστευτα ψυχοφθορες
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

ισοπαλίες έπαιζα πριν μερικούς μήνες,όταν ξεκινησα δλδ να παίζω στοίχημα,
δε βλέπω πως είναι πιο δύσκολο απ το να πιάσεις τα άλλα σημεία

είχα πολλές επιτυχίες με τις ισοπαλίες,παίζοντας όμως κατά τη διάρκεια του αγώνα και κάνοντας cash out
τις περισσότερες φορές(έχω πίασει μέχρι και 9 απόδοση με ισοπαλία!)

βέβαια όσους παίζουν και πιάνουν ισοπαλίες πριν ξεκινήσει το παιχνίδι τους θεωρώ ζογκλέρ
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Θυμάμαι στο ΠΡΟΠΟ μόνο οι ψιλικοκάκηδες καρφώνανε τα χι.
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Προσωπικα τις αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι! Πολλοι οι λογοι. Σημαντικοτερος το περιθωριο για value στις ισοπαλιες. Ενω παιζοντας απλη νικη μπορεις να βρεις σημεια του 4.00 να στα δινουν στο 6.00, κατι αναλογο στις ισοπαλιες δεν γινεται απλα ποτε. Εχετε δει πολλες ισοπαλιες του 3.00 να τις βρισκετε στο 4.50-5.00? Ειναι το πιο ευκολο πραγμα για ενα bookmaker να βγαλει αποδοσεις για τις ισοπαλιες και κανενας bookmaker δεν ματωνει πραγματικα απο παιχτες που παιζουν μονο ισοπαλιες. Απλα το περιθωριο κερδους ειναι πολυ μικρο εκει για ενα παιχτη. Και φυσικα στα πρωταθληματα που εχουν περισσοτερες ισοπαλιες (π.χ. Β' Ιταλιας) οι αποδοσεις ειναι φυσιολογικα προσαρμοσμενες, οποτε δεν ισχυει οτι μπορεις να επιλεξεις να παιζεις ισοπαλιες μονο εκει.

Τωρα αν το δουμε και λιγο πρακτικα, ποια ομαδα παιζει για την ισοπαλια? Ολοι παιζουν για να κερδισουν, ακομη περισσοτερο απο την στιγμη που η νικη δινει 3 βαθμους και οχι 2 οπως ισχυε παλιοτερα. Προφανως δεν αναφερομαι στις εξαιρεσεις με βολικες ισοπαλιες οπου π.χ. οι δυο ομαδες προκρινονται με Χ γιατι εκει το Χ δεν θα πληρωνει 3.00 αλλα πολυ λιγοτερο. Η μοναδικη περιπτωση οπου μια ομαδα παιζει και για το Χ ειναι οταν παιζει με αντιπαλο μεγαθηριο π.χ. Huesca εναντιον Barcelona. Χωρις αυτο βεβαια να σημαινει πως αν η Huesca βρεθει σε θεση να μπορει να κερδισει το ματς δεν θα το επιδιωξει! Συνεπως για να ολοκληρωνω, κατα την γνωμη μου η ισοπαλια προκυπτει περισσοτερο ως "ατυχημα" παρα επειδη οι δυο ομαδες την επιδιωκαν. Επαναλαμβανω, αφηνουμε εξω τις βολικες ισοπαλιες. Αρα προκυπτει και το ερωτημα με ποια κριτηρια επιλεγεις να ΜΗΝ κερδισει καμια απο τις 2 ομαδες οταν και οι δυο θελουν να κερδισουν??? Ισως πει καποιος οτι μπορει ο φιλοξενουμενος να ειναι ελαφρως καλυτερος απο τον γηπεδουχο, ομως ο γηπεδουχος εχει την εδρα αρα πιθανως να αλληλοεξουδετερωθουν. Συμφωνοι αν και λιγο επιδερμικη προσεγγιση. Σε αυτην την περιπτωση ομως το Χ θα πληρωνει 4.00 ή 5.00? Προφανως οχι.

Με ολα αυτα βεβαια δεν ισχυριζομαι οτι δεν θα υπαρχουν παιχτες που κερδιζουν παιζοντας μονο Χ. Απλα αν κερδιζουν, θα κερδιζουν λιγο, ακριβως γιατι το περιθωριο value στις ισοπαλιες ειναι μικρο. Αυτη με λιγα λογια η ταπεινη μου γνωμη. Καλα Χριστουγεννα σε ολους!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Eric Castel και kerkireos
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

ισοπαλίες έπαιζα πριν μερικούς μήνες,όταν ξεκινησα δλδ να παίζω στοίχημα,
δε βλέπω πως είναι πιο δύσκολο απ το να πιάσεις τα άλλα σημεία

είχα πολλές επιτυχίες με τις ισοπαλίες,παίζοντας όμως κατά τη διάρκεια του αγώνα και κάνοντας cash out
τις περισσότερες φορές(έχω πίασει μέχρι και 9 απόδοση με ισοπαλία!)

βέβαια όσους παίζουν και πιάνουν ισοπαλίες πριν ξεκινήσει το παιχνίδι τους θεωρώ ζογκλέρ

Όντως ζογκλέρ όπως τα λες. Η καλύτερη περίπτωση είναι αυτό που λες στο live.
Πολλές φορές το χω σκεφτεί ότι θα είναι καλύτερα να παίζω τις ισοπαλίες που επιλέγω στο live
αφού έτσι κι αλλιώς οι επιλογές μου έχουν γκολ κατά 90% οπότε είναι καλύτερο να τσιμπάω το Χ
σε αρκετά μεγαλύτερη απόδοση απ' ότι η αρχική όταν προηγηθεί η μία ομάδα αλλά συνήθως δεν μπορώ να είμαι στο live.
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Το oddsportal δεν ειναι αξιοπιστο για tips, πολλες φορες οι αποδοσεις ειναι εκτος αγορας ειτε σε εταιρειες που δεν μπορουμε να παιξουμε.Και το 9% δεν ειναι τιποτα σπουδαιο.
Σπανια παιζω ισοπαλιες (ευχαριστω Λαμια-Απολλων 0-0 περσυ!) γιατι ειναι απιστευτα ψυχοφθορες

Αν κάνεις 9% σε closing odds Ασίας είναι εξαιρετικό
Σε άνοιγμα αποδόσεων Ευρωπάιων μπουκ σίγουρα μπορείς να πας εύκολα σχετικά και πιο πάνω, ειδικά σε άγνωστα σπορ - πρωταθλήματα
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Φυσικα, απλα οι αποδοσεις του oddsportal δεν ειναι ρεαλιστικες,
0 Links

<svg class="SnapLinksHighlighter" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"> <rect width="0" height="0"></rect> <!-- Used for easily cloning the properly namespaced rect --> </svg>
 
  • Like
Αντιδράσεις: stpsilan
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Όντως ζογκλέρ όπως τα λες. Η καλύτερη περίπτωση είναι αυτό που λες στο live.
Πολλές φορές το χω σκεφτεί ότι θα είναι καλύτερα να παίζω τις ισοπαλίες που επιλέγω στο live
αφού έτσι κι αλλιώς οι επιλογές μου έχουν γκολ κατά 90% οπότε είναι καλύτερο να τσιμπάω το Χ
σε αρκετά μεγαλύτερη απόδοση απ' ότι η αρχική όταν προηγηθεί η μία ομάδα αλλά συνήθως δεν μπορώ να είμαι στο live.

λοιπόν φίλε
μήπως άλλαξες γνώμη σχετικά με το live στοιχηματισμό;
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Θέλω να ρωτήσω αν παίζετε τις ισοπαλίες στο ποδόσφαιρο.
Όχι διπλή ευκαιρία 1X, X2 αλλά καρφωτά X, σε μονό, δυάδα κλπ.
Έχω την εντύπωση -που μπορεί να είναι λανθασμένη- ότι οι πιό πολλοί παίκτες το αποφεύγουν.
Οι λόγοι που βρίσκω εγώ είναι οι εξής:
Πρώτον το Χ δεν μπορεί να έχει πιθανότητα πάνω από 40%, δεν βγαίνει στάνταρ δηλαδή.
Δεύτερον παίζοντας άσσο ή διπλό υπάρχει πάντα περίπτωση να το κερδίσετε το στοίχημα από το τρίτο λεπτό, να γίνει 2-0, ενώ για την ισοπαλία πρέπει να περιμένετε μέχρι το 94'.
Τρίτον βλέποντας τον αγώνα θα παρακαλάτε και οι μεν επιθετικοί να πέσουν κάτω και οι δε.
Δεν ξέρω όμως εσείς πως το βλέπετε το θέμα. Το παίζετε το σημείο X ή όχι, ή σπανίως ;
Σε ενα μεγαλο ιστορικο που ειχα κανει με τιμες στην πινακλ και το κυριο χαρακτηριστικο της επιλογης των παιχνιδιων ηταν η πιεση στον ασσο σχεδον σε επιπεδα ποσοστων οπαπ παρατηρησα το εξης.Ο ασσος εχανε περιπου το 1% στα πλαισια η ισοπαλια κερδιζε περιπου το 2% και το ποσοστο του διπλου ο κουβας εφτανε και στο -4%. Ο ασσος κυμαινοταν απο 1.60 εως 2.20.
Την ισοπαλια δεν την επιλεγουν οι παικτες και ισως υπαρχει καποια μικρη αξια στο σημειο. Εαν ψαχτει καποιος περισσοτερο σε καποια πρωταθληματα το 2% ισως διπλασιαστει κιολας . Φυσικα το κερασακι στην τουρτα θα μπει απο την προσωπικη επιλογη στην αναζητηση αξιας σε συγκεκριμενα ματς.
Εν κατακλειδι η ισοπαλια ειναι καλη περιπτωση κατα την γνωμη μου αρκει να το 'εχει' ο παικτης. Επισης θα πρεπει να εχει την υπομονη να αντεξει και τον κουβα στην αρνητικη περιοδο εξαιτιας της μικρης σχετικα πιθανοτητας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Geobet_66 και Eric Castel
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

λοιπόν φίλε
μήπως άλλαξες γνώμη σχετικά με το live στοιχηματισμό;

Δυστηχώς λίγες φορές μπορώ να είμαι στο live. Για τον ίδιο λόγο πολύ σπάνια τυχαίνει να κάνω cash out.
Προχθές πάλι με τη Νουμάνθια την πάτησα στο 90. Κατάφερα στα τελευταία λεπτά να δω πόσο είναι αλλά και πάλι δεν είχα τη δυνατότητα εκείνη τη στιγμή να το κλείσω.
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Οι ισοπαλίες είναι το αγαπημένο μου αλλά δεν ασχολούμαι γιατί υπάρχει εδώ ο άρχοντας των ισοπαλιων. Το πάλεψα με ημίχρονο τελικό με τελικό το χ χωρίς επιτυχία και έτσι το έχω ρίξει σε φαν μπετ. Σε ισοδύναμες ομάδες το χ για μένα είναι το πιο πιθανό και λογικό στοίχημα. Οι αγώνες δεν ξεκινούν με 1-0 ούτε με 0-1. Ξεκινούν με 0-0.Και στην διάρκεια του αγώνα αν υπάρχει σκορ αρκετές φορές γίνεται 1-1 ή 2-2 κτλ. Επομένως το χ σε όλη την διάρκεια του αγώνα έχει τις πιο πολλές εμφανίσεις όταν πρόκειται για ισοδύναμες ομάδες.
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Μην απορείτε πάντως με όσους παίζουμε ισοπαλίες.
Κυνηγάμε ισοπαλίες κυρίως όσοι παίζουμε σχετικά μικρά ποσά.
Η απόδοση του σημείου είναι αυτό που ωθεί κάποιον με λίγα χρήματα
να βγάλει κάτι παραπάνω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Οι αγώνες δεν ξεκινούν με 1-0 ούτε με 0-1. Ξεκινούν με 0-0.Και στην διάρκεια του αγώνα αν υπάρχει σκορ αρκετές φορές γίνεται 1-1 ή 2-2 κτλ. Επομένως το χ σε όλη την διάρκεια του αγώνα έχει τις πιο πολλές εμφανίσεις όταν πρόκειται για ισοδύναμες ομάδες.


προς το τέλος μάλιστα όταν είναι 1 γκολ η διαφορά είναι πολύ εύκολο


v6T2o6M.png
 
  • Like
Αντιδράσεις: Blackened και kerkireos
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Πανευκολο!Αρκει να κερδισεις.Αν χασεις απλα δεν ανεβαζεις τιποτα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Geobet_66 και goal2
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

Επομένως το χ σε όλη την διάρκεια του αγώνα έχει τις πιο πολλές εμφανίσεις όταν πρόκειται για ισοδύναμες ομάδες.

Διαφωνω, το να κερδισει μια απο τις 2 ομαδες εχεις την μεγαλυτερη πιθανοτητα και επομενος τις πιο πολλες εμφανισεις.
 
Απάντηση: Παίζετε ισοπαλίες ;

To bot ουτε που ξερει γιατι κανει dislike
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...