Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

sotiris25

New Member
12 Ιολ 2013
42
21
0
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!

Επειδή είμαι τελείως σκράπας όσων αφορά τα ανώτερα:)twis:) μαθηματικά και με αφορμή μία συζήτηση που είχα χθες με ένα φίλο που έχει ασχοληθεί με την ρουλέτα, ήθελα να σας ρωτήσω όποιος ξέρει ή αν μπορεί να υπολογίσει ποιες είναι οι πιθανότητες να έρθουν στην ρουλέτα τα χρώματα ως εξής:


κ-μ-κ-μ-κ-μ-κ-μ-κ-μ-κ-μ-κ-μ

κ:κόκκινο μ:μαύρο

Δηλαδή να έρθουν 14 φορές εναλλάξ, με την πιθανότητα του 0 βέβαια πάντα να καραδοκεί.

Για συνεχόμενα χρώματα κόκκινο ή μαύρο ξέρουμε ότι μπορεί να έρθουν 10-12 συνεχόμενα για πλάκα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: tasos1407
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

και 25 φορές συνεχόμενα....δεν έχει κάποιο νόημα να ασχοληθείς με την ρουλέτα,εκτός άμα το κάνεις για χαβαλέ ή παρακολουθείς για ώρα ρίψεις μιας συγκεκριμένης ντίλερ και παίξεις τόξα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: 12X και Jimmakos
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Οι πιθανότητες να έρθουν 14 φορές εναλλάξ μαύρο κόκκινο, νομίζω ότι είναι όσες και να έρθουν 14 φορές το ίδιο χρώμα. Δηλ 0,0041% αν δεν κάνω λάθος.
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Τάσο όχι δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ σοβαρά με ρουλέτα απλά από περιέργεια και μόνο ρωτάω για να το συζητήσω με τον ρουλετάκια φίλο μου ή αν τύχει καμιά φορά και θελήσω να παίξω για χαβαλέ μην παίζω χωρίς καμία τύχη.

Fidodido ευχαριστώ για την απάντηση και όποιος άλλος μπορεί να πει με σιγουριά ότι είναι τόσες οι πιθανότητες καλό θα ήταν.

Επίσης ας πει αν ξέρει κάποιος πόσες είναι οι πιθανότητες να πέσει η μπίλια στην ίδια δωδεκάδα εφτά συνεχόμενες φορές.
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Κάθε σπιν έχει της ίδιες πιθανότητες να έρθει ένα χρώμα η ένα νούμερο.Μπορεί,Σπάνιο όμως να έρθει και 25 σπιν κοκκινο-μαυρο-κοκκινο κ.α. αλλά μια άλλη φορά να μην κάθετε καθόλου και να πηγαίνει σερί τα χρώματα για 15-20 σπιν...Οπότε κάθε φορά που γυρνάει η μπίλια δεν επηρεάζει καθόλου το προηγούμενο σπιν το αποτέλεσμα του επόμενου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fidodido
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Φίλε μου καλημέρα.

Προφανώς το αντιλαμβάνομαι αυτό που λες, θεωρητικά μπορεί να έρθει και 20 συνεχόμενες φορές η ίδια 12άδα, το ερώτημα είναι πόσες πιθανότητες έχει κάτι τέτοιο να γίνει..
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Η πιθανότητα για 14 φορές εναλλάξ χρώμα είναι 0,000244 %. Η πιθανότητα για 7 φορές στην ίδια 12αδα είναι 0,000457%.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: sotiris25
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Η πιθανότητα για 14 φορές εναλλάξ χρώμα είναι 0,000244 %. Η πιθανότητα για 7 φορές στην ίδια 12αδα είναι 0,000457%.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δηλαδη......ΠΟΤΕ
Παντως το συνεχομενο χρωμα θα ελεγα οτι ειναι καλυτερη ιδεα μονο μια φορα οτι ηρθε να ξαναερθει και αν συνεχιστει το σερι περιμενεις μολις ερθει το αλλο χρωμα το ξαναπονταρεις κ.ο.κ
Τσεκαρε το :npaper:
 
  • Like
Αντιδράσεις: sotiris25
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Αν όμως θέλεις να κερδίζεις ένα ευρώ και να διπλασιαζεις κάθε φορά που χάνεις, και σου έρθουν 10 συνεχόμενες φορές εναλλάξ, θα έχεις χάσει 2000 ευρω μεχρι τοτε και θα πρέπει να πονταρεις άλλες 2000 για να κερδίσεις 1 ευρω. Έχε υπ'όψιν και αυτό.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

O διπλασιασμος η οποιοδηποτε αλλη μεθοδος αυξητικου πονταρισματος ειναι πολυ επικινδυνα σπορ μια φορα να κολισει παει ακλαφτο το διαθεσιμο κεφαλαιο συν τις αλλοις υπαρχει και οριο πονταρισματος στη ρουλετα.
Αυτο που προτεινα εχει να κανει για ενα μικρο χρονικο διαστημα παιχνιδι και εφοσον βγεις πανω 2 3 το πολυ μπιλιες παιρνεις το κερδος σου και φευγεις με χαμογελο.
Πιθανο το σεναριο, με ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ να μην πεσεις πανω στην γκανιοτα δηλαδη το μηδεν.
Στην περιπτωση του μηδεν ισχυει το.......ενος κακου μυρια επονται επομενως τα μαζευεις και φευγεις με ελαφρα χωρις το χαμογελο αυτη τη φορα :twis:
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Χμμμμ... πάρε ένα παράδειγμα για να καταλάβεις κάτι...

Έστω παίζουμε ΚΟΡΩΝΑ/ΓΡΑΜΜΑΤΑ με ένα κέρμα, τις 99 φορές έχει έρθει ΚΟΡΩΝΑ... την 100ή τι λές να έρθει???

Απλό... 50% ΚΟΡΩΝΑ 50% ΓΡΑΜΜΑΤΑ... έτσι είναι οι πιθανότητες και τα σερί...

Εάν θές να περάσεις την ώρα σου στη ρουλέτα θα σου πρότεινα να παίζεις στήλες ή ντουζίνες και απο τις 3 να επιλέγεις τις 2. Εάν πιάνεις κάποια θα έχεις καθαρό κέρδος 1 μάρκα... (προσωπική προτίμηση τις 2 πρώτες στήλες ή 2 τελευταίες ντουζίνες).

Εάν θές να πέρασεις την ώρα σου στο blackjack θα σου πρότεινα να παίζεις το ΕΛΑΧΙΣΤΟ bet και να κυνηγάς 2 σερί νίκες. Δηλάδη βάζεις 5 ευρώ και τα κάνεις 10 στο χέρι, τα αφήνεις και κυνηγάς άλλη μια νίκη σερί να πάς στο 20, εάν σου έρθει ξεκινάς απο την αρχή και πάλι...

Στο blackjack τα πράγματα είναι πιο "στο χέρι σου" εάν είσαι προσεκτικός παίκτης, έχεις υπομονή και βάλεις λίγο το μυαλό να δουλέψει πάνω σε κάποια πράγματα (που φυσικά μην περιμένεις να σου αναλύσω τώρα).

Good luck
:sign:
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Εάν θές να πέρασεις την ώρα σου στο blackjack θα σου πρότεινα να παίζεις το ΕΛΑΧΙΣΤΟ bet και να κυνηγάς 2 σερί νίκες. Δηλάδη βάζεις 5 ευρώ και τα κάνεις 10 στο χέρι, τα αφήνεις και κυνηγάς άλλη μια νίκη σερί να πάς στο 20, εάν σου έρθει ξεκινάς απο την αρχή και πάλι...

Στο blackjack τα πράγματα είναι πιο "στο χέρι σου" εάν είσαι προσεκτικός παίκτης, έχεις υπομονή και βάλεις λίγο το μυαλό να δουλέψει πάνω σε κάποια πράγματα (που φυσικά μην περιμένεις να σου αναλύσω τώρα).

Good luck
:sign:

Μια γρηγορη παρενθεση για το αγαπημενο μου blackjack να μην χαλασουμε το θεμα του φιλου. Στο παιχνιδι αυτο υπαρχουν αλλα δεδομενα. Στη μια ωρα παιχνιδιου κατα μεσο ορο 30λεπτα κερδιζει η μανα.15 λεπτα ερχεται μια η αλλη περιπου και 15 λεπτα κερδιζουν οι παικτες μπορει και λιγοτερο αν οι νικες της μανας φτασουν τα 35 λεπτα ας πουμε. Ανεξαρτητα τη ρεντα του καθε παικτη σε αυτο το μικρο διαστημα η μανα ειτε καιγεται η σταματα σε μικρο φυλλο=17.Μια καλη τακτικη ειναι με υπομονη και καλο ψαξιμο των τραπεζιων ,προτεινεται ωρες αιχμης ,να βρεις το τραπεζι του''κακου'' δεκαλεπτου της μανας , μια ματια και στις μαρκες των παικτων εαν στη πλειοψηφια τους δειχνουν ''φουσκωμενες'' και βουυυυυυρρ στον πατσα:eye:
 
  • Like
Αντιδράσεις: sotiris25
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Μια γρηγορη παρενθεση για το αγαπημενο μου blackjack να μην χαλασουμε το θεμα του φιλου. Στο παιχνιδι αυτο υπαρχουν αλλα δεδομενα. Στη μια ωρα παιχνιδιου κατα μεσο ορο 30λεπτα κερδιζει η μανα.15 λεπτα ερχεται μια η αλλη περιπου και 15 λεπτα κερδιζουν οι παικτες μπορει και λιγοτερο αν οι νικες της μανας φτασουν τα 35 λεπτα ας πουμε. Ανεξαρτητα τη ρεντα του καθε παικτη σε αυτο το μικρο διαστημα η μανα ειτε καιγεται η σταματα σε μικρο φυλλο=17.Μια καλη τακτικη ειναι με υπομονη και καλο ψαξιμο των τραπεζιων ,προτεινεται ωρες αιχμης ,να βρεις το τραπεζι του''κακου'' δεκαλεπτου της μανας , μια ματια και στις μαρκες των παικτων εαν στη πλειοψηφια τους δειχνουν ''φουσκωμενες'' και βουυυυυυρρ στον πατσα:eye:

όλο το μυστικό είναι ο τελευταίος παίκτης στο τραπέζι... συνήθως αυτή τη θέση προσπαθώ να βρώ ελεύθερη... :sign:
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

Ωραίος διάλογος, μπράβο παιδιά, ευχαριστώ.

Κατα καιρους παλιότερα έχω δοκιμάσει και αυτό που λέει ο φίλος roof me στήλες και 12άδες αλλά δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ σοβαρά ποτέ με την ρουλέτα.

Blackjack έχω δοκιμάσει με ελάχιστο ποντάρισμα τα 0,10 με διπλασιασμό με σκοπό να μπορώ να κάνω και 10 σερί ήττες.Πληροφοριακά μετά από 2 μήνες ενασχόλησης χτύπησα όριο στο τραπέζι συνέχισα από την αρχή και να μην τα πολυλέω έκατσαν 16 σερί ήττες, απίστευτο και όμως αληθινό και μεγάλο μάθημα..Ίσως είναι μια κατάσταση που σε άλλον να κάτσει μια φορά τα 5 χρόνια ή ακόμα και στον οποιοδήποτε, αλλά εγώ προσωπικά δεν ξαναμπαίνω στον πειρασμό..Πήρα τα 250 ευρώ που μείναν από τα 700 που είχα βγάλει και ακόμα τρέχω.:twis:

Βέβαια το δοκίμασα σε τραπέζι μόνος μου χωρίς συμπαίκτες και εννοείται ηλεκτρονικά.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι, εδώ είμαστε..
 
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

τα ηλεκτρονικά παιχνίδια πιστεύω δεν αξίζουν,ειδικά αυτά της netend πρέπει να βγάζει πολλά λεφτά η συγκεκριμένη...βάζεις μικρά ποσά κερδίζεις όταν πας από 0.50 λεπτά στα 50 ευρώ στα παίρνει....
 
  • Like
Αντιδράσεις: pchatziko και tasos1407
Απάντηση: Πιθανότητες για κόκκινο/μάυρο

ναι δεν λέω αυτό που θέλω να πω είναι ότι ηλεκτρονικά δεν μπορείς να κερδίσεις και όταν κερδίσεις πρέπει να φύγεις γιατί στα επόμενα 10 λεπτά δεν θα τα αυξήσεις αλλά θα τα χάσεις....γενικά αμα δεν βλέπεις τι παίζεις και δεν βλέπεις τον ντιλερ...δεννν
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 00:05
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show 2023 -24
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • Αύριο 20-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
    Ertzan Ertzan: Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος