Προγνωστικα tennis 2022

Kavajim

Infobeto Tipster
1 Ιον 2012
6,030
1,963
113
Πριν αρχίσουμε τα νέα bets για τη σεζόν ας αρχίσουμε λίγο υπενθυμιζοντας το πως κινουμαι.

Τόσα χρόνια έπαιζα συνήθως με ένα flat bet 4-5/10 και σπάνια έπαιζα μεγαλυτερα bets της τάξης του 8/10 ενώ όταν έπαιζα κάποιες εκπλήξεις αποδόσεων 6+ εριχνα bets της τάξης των 1-2/10

Και επειδή ότι ποσταρα, το έπαιζα κιόλας τα ποσα ήταν περιπου στο ποσο που τα έπαιζα απλά με ένα μηδενικό. Δηλαδή το 5/10 ήταν κάπου στα 50€.

Όσοι παρακολουθουν χρόνια τα τενιστικα δρώμενα ξέρουν τα αποτελέσματα και το πως κινουμαι.

Από περυσι είπα να αλλάξω το στυλ και να βάλω αρκετά ποδοσφαιρικα στοιχήματα αλλά και μπασκετικά που διαχρονικά έπαιζα (κυρίως ποδοσφαιρικα) αλλά επειδή βαρέθηκα να τα ποσταρω από εδώ και από εκεί, είπα να τα βάζω όλα εδώ. Στη πορεια τα ποδοσφαιρικα έμειναν πισω και για ακόμη μια χρονιά συνεχίσαμε με τενιστικα και μόνο.
Όμως έκανα μια μεγάλη αλλαγή. Άλλαξα το τρόπο και μεγεθος των πονταρισματων...

Πλέον τα όρια είναι από 1/10-5/10 και τα βασικά flat bets μου (κοντά στο 80%) είναι το 1/10. Το υπόλοιπο 18% είναι είτε 0,5/10 (για μεγάλες αποδόσεις), είτε 2/10 για κάτι πιο ισχυρό.
Σπανιότατα (μιλαμε για 2-3 bets όλη τη χρονιά) εχω ρίξει και 3/10 και 4/10 στα οποία εχω φαει τα μουτρα μου.
Ακόμα θυμάμαι ένα tiltαρισμα που μου κόστισε πολλα λεφτά...

Πρακτικά λοιπόν μιλάμε για πονταρισματα 1/10 και συνολικά 0,5-2/10 σχεδόν στο 100%.

Πέρυσι κλείσαμε τη χρόνια με ένα κέρδος 32/10 περιπου που σημαίνει πως αν παιζαμε όπως όλα τα προηγουμενα χρόνια ή όπως τότε όταν ήμουν στη κεντρικη σελίδα, θα είχαμε ένα κέρδος κοντα στο 130/10

Φέτος θα αρχίσω με τα εκκρεμή στοιχήματα τα οποία είναι από τα τέλη Νοεμβρίου και έχουν να κάνουν με μακροχρόνια στο Australian Open και θα παμε σιγά σιγά στα νέα....

Επίσης θα βάλουμε συνολο απο το 2022 και συνολο 2021-2022...

Καλη χρονια να έχουμε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus και Ertzan
Συνολο 2021: +31,5/10

Εκκρεμή στοιχήματα:

Australian Open Winners:

Medvedev (4,5) (2/10)
Zverev (9) (2/10)
Tsitsipas (15) (1/10)
Nadal (10) (0,5/10)
 
Berretini: 1st Quarter Winner (6) Bet365 (1/10)

O Ιταλός μετά τα νέα δεδομένα έγινε αυτόματα το μεγάλο φαβορί για να κερδίσει τη περιοδο. Εκεί που ήταν άτυχος που θα έπεφτε πανω στο Djoko, με την αποχώρηση του έμεινε μακράν στο πιο ευκολο quarter!!!
Μιλάμε πραγματικα για ένα quarter που με εξαίρεση τον ίδιο και τον Alcaraz, οι υπόλοιποι είναι είτε ντεφορμέ (Norrie), είτε πρωην παιχτες (Monfils).

Το ευχαριστο είναι πως ο Berretini παίζει με τον Alcaraz σχετικά νωρίς και δε θα είναι κουρασμενος...

Επίσης ο Ισπανός παιζει για πρωτη φορα μετά από 1,5 μήνα και δε ξέρουμε το πως θα εμφανιστεί μετά από τον κορωνοιο που περασε το Νοέμβριο.

Αυτό το 6αρι το θεωρώ super value, ιδιαίτερα σε τόσο γρήγορες συνθήκες όπως του ΑΟ. Αν ειμασταν στο χώμα, ΟΚ για Alcaraz.

Αλλά εδώ θεωρώ πως ο Ιταλός θα έπρεπε να είναι μεγαλυτερο φαβορί και η τιμή του 3,5-4 (Stoiximan) ειναι πολυ πιο κοντά στη λογική...
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Για τη 1η μέρα θα παω σε 2 bets

Lopez-Millman: over37,5 games (1,8) Bet365 (1/10)
Griekspoor-Fognini: 2 (1,8) Bet365 (1/10)
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Αρνητές αρνητές αλλά έστω και στο παρα ένα το πηραμε το bet.
Όσο για τον Fognini, δε θυμάμαι και εγώ ποσες φορες είπα να μου κοπεί το χέρι αν τον υποστηρίξω ξανά..

Συνολο: -0,2/10

Κρίμα γιατί σήμερα ήμουν ανάμεσα και σε αλλα 4-5 bets και περασαν όλα εκτός από ένα. Αλλά έτσι είναι, η διαλογή είναι το παν.
 
  • Love
Αντιδράσεις: PETSIOS
Πάω σε ένα ματς για μεθαυριο...

McDonald-Karatsev: 1 (2,55) Stoiximan (1/10)

O Karatsev προέρχεται από μια μεγάλη βδομάδα με κατάκτηση του ATP Sydney παίζοντας με αρκετά δυνατους παιχτες σε μεγάλα και κουραστικα ματς.
Σήμερα απέναντι στον Munar που δεν είναι hard player, επαιξε ένα τεράστιο σε διάρκεια 5σετο ματς και δε ξερω πραγματικα ποσες δυνάμεις απέμειναν.
Μετά τη περσινη του εκπληκτική πορεια εδώ ως τα ημιτελικά, σίγουρα δυσκολα τον κοντραρεις αλλά επειδή ο McDonald είναι ένα τρεχαντηρι και ειναι αξιόλογος hard player, αξίζει ένα πονταρισμα στη κόντρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PETSIOS
Πολυ λιγότερες ευκαιρίες σήμερα σε σχέση με χτες αλλά θα απέχω για 2η μερα απο πολλα πολλα. Ας τους δουμε μια φορά όλους και βλέπουμε.
Θεωρητικά έχει ένα νόημα η κόντρα του 3-0 των "μεγάλων" φαβορι, αλλά δε θα παρω. Πάντως η καλυτερη κόντρα στο 3-0 είναι αυτή του Στέφανου, ο οποίος δεν είναι στο 100%. Όμως η υποστήριξη θα είναι μεγάλη...

Προσωπικά παω σε ένα fun bet κόντρα στο κουρασμένο Rinderknech αφου είδαμε σήμερα πως και οι Kokkinakis/Karatsev δεν έδειξαν το προσωπο της προηγουμενης βδομαδας.

Έτσι ή παει κανεις στη κόντρα ή σε κάτι πιο ειδικό όπως στην ανατροπη...

Popyrin-Rinderknech: 2/1 (7) Bet365 (0,5/10)
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Κρίμα...
Τόσο κοντά αλλά τόσο μακρια...

Πήρε το πρωτο σετ ο Γάλλος, το γυρισε ο Popyrin αλλά στο τελευταίο σετ που θα μας έδινε το 7αρι, δεν έκατσε... Κριμα
 
Συνολο: -0,7/10

1) Vukic (1,5) / Korda (1,36) = (2,04) Bet365 (1/10)
2) Kwon-Shapovalov: over3,5 sets (1,8) Stoiximan (1/10)
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Σήμερα θα παω σε περισσοτερα bets και αν φάμε τα μουτρα μας, θα παμε πολυ πιο συντηρητικά στις επόμενες μέρες....

Συνολο: -1,9/10

1) Dimitrov-Paire: over3,5 sets (1,9) Bet365 (1/10)
Paire (5,4) Stoiximan (0,5/10)

2) Medvedev-Kyrgios: over3,5 sets (1,9) Bet365 (1/10)

3) Schwartzmann-Oconell: over3,5 sets (1, 83) Bet365 (1/10)

4) Murray-Daniel: over34,5 games (1,8) Bet365 (1/10)
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Αν είναι δυνατόν!!!

Είδαμε πως 4 φαβορί δίνονται λάθος ως φαβορί και πως τα outsider του 4-7 είναι πολυ πιο κοντά στη κοντρα του 3-0.

Παίζουμε το over3,5 για να παρουμε το κατιτις παραπανω και τελικά με εξαίρεση τον Kyrgios που πήρε 1 σετ, οι αλλοι 3 οχι μονο κέρδισαν, αλλά οι 2 αλήτες (Murray, Schwartzman) δε πηραν ουτε ενα σετ για να παρουμε τα bets...

Έτσι αντί για 5/5 πηραμε δυστυχώς μόνο τα 3/5 και αν δεν είχαμε και τις πρωτες αποτυχίες θα παιζαμε και τον Daniel για τη νίκη... Κρίμα...

Συνολο: +0,1/10
 
1) Opelka-Shapovalov: 1 (1,9) Bet365 (1/10)

2) Mannarino-Karatsev: 1 (4,15) Bet365 (0,5/10)

Τέλος για τα αυριανα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Άλλη μια έκπληξη από τον Mannarino, κατώτερος των προσδοκιων ο Opelka.

Συνολο: +0,68/10
 
1) Paire-Tsitsipas: over31,5 games (1,83) Bet365 (1,5/10)

2) O'Connell-Cressy: 1 (2,52) Stoiximan (1/10)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Συνολο: +0,93/10

Δε γίνεται δουλειά έτσι με 0,2/10 και 0,3/10, αλλά δε μπορουμε να κάνουμε και αλλιώς... Ίσως σήμερα να πουμε και ευχαριστώ...

Μετά από αυτά που είδαμε σήμερα τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα. Από τη μια νιώθω κάπως τυχερός που κερδίσαμε τον Paire αφου ο Στέφανος έχασε 1-2 BPs για να παρει το ματς στο 3ο σετ στο 6-4 που θα χάναμε οριακά το bet.

Από την άλλη ο O'Conell ήταν κακή επιλογή αφου με 1 break στην αρχή των σετ βρισκόταν συνέχεια να κυνηγάει τον big server.

Αυτό που με στεναχωρησε σήμερα είναι πως έβλεπα τους Fritz/Alliasime ως νικητές στα 50-50 ματς τους, αλλά επειδή όλος ο ντουνιάς έπαιζε τους Bautista Agut/Evans πραγματικά δε μπορουσα να τους πονταρω γιατί κάπου φοβήθηκα ότι δε βλέπω σωστά...

Αnyway, χάσαμε ευκαιρία σήμερα και από ότι φαίνεται κλείνοντας η 1η βδομάδα, πλεον μεγάλα κέρδη δε θα βγάλουμε με απλά στοιχήματα. Θα περιμενουμε λοιπόν τα μακροχρόνια για να δουμε τι θα κάνουμε...

Πάντως αφου αναφέρω τα μακροχρόνια μόλις θα βγουν οι αποδόσεις, ο Στέφανος θα φάει cash-out!!! Αφου κατάφερε και έχασε σετ σήμερα χάνοντας και τσοκαροντας σε όλους τους κρίσιμους ποντους δε βλέπω πως θα ανταπεξέλθει σε απανωτά δυσκολα ματς από μεθαυριο... Ακόμα και από τώρα με τον Fritz, θα αρχίσω να τον κοντραρω γερά...
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Cilic-FAA: 1 (2,2) Bet365 (1,5/10)

Με τέτοια εμφάνιση κόντρα στον Rublev, με τέτοια ποσοστα και στα 3 φετινά ματς και με ένα 3-0 στο Η2Η απέναντι στον FAA, νομίζω πως κάθε τιμή πανω απο το equal είναι value.
Fair τιμη 1,8
 
Πάει ο χαζο-Zverev που από την αρχή έδειχνε πως δε παταει γερά...

Συνολο: -1,07/10
 
Με μπερετινι τι κάνουμε τζιμ? Τον έχω με δεκάρικο για νικητή περιόδου για 368 και για κατάκτηση πάλι δεκάρικο για 450. Μόνο αυτά μένουν και κλείνουν αντίστοιχα, κας δίνει 208 και 25.
 
Καλη ερώτηση και εγώ αυτό σκέφτομαι από το πρωι...

Εγώ τον έχω στο 6αρι της περιοδου και στο 10αρι να χάσει στον ημιτελικό και δε θέλω να τα χάσω αμφότερα από τον Monfils.

Αν με ρωτουσες αν φοβόμουν τον προημιτελικο, θα σου έλεγα με τίποτε!!! Όμως τώρα με τον Monfils να μην έχει χάσει σετ, τι να σου πω!!!

Βασικά αν ειχε 2,5+ ο Γάλλος, δε θα το συζητουσα για το cash-out. Τώρα τι να σου πω??

Έτσι όπως έχουμε παντως αμφότεροι 2 μεγάλα bets, μάλλον θα εκανα cash-out το 1ο για να εξασφαλίσω τα κέρδη και μετά θα αφηνα το 2ο ή για να μεγαλώσει το cash-out βλέποντας αν θα παιξει με Nadal, ή αφήνοντας ως το τέλος για την έκπληξη...

ΥΓ1: Πως με 10 πας για 368? Το χες σε combo?

ΥΓ2: Πάντως ακόμα και έτσι θεωρώ πως ο Ιταλός είναι το φαβορί παρολο που δείχνει πτωμα. Το σέρβις του είναι φονικο...
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...