Προγνωστικα tennis 2022

Καλη ερώτηση και εγώ αυτό σκέφτομαι από το πρωι...

Εγώ τον έχω στο 6αρι της περιοδου και στο 10αρι να χάσει στον ημιτελικό και δε θέλω να τα χάσω αμφότερα από τον Monfils.

Αν με ρωτουσες αν φοβόμουν τον προημιτελικο, θα σου έλεγα με τίποτε!!! Όμως τώρα με τον Monfils να μην έχει χάσει σετ, τι να σου πω!!!

Βασικά αν ειχε 2,5+ ο Γάλλος, δε θα το συζητουσα για το cash-out. Τώρα τι να σου πω??

Έτσι όπως έχουμε παντως αμφότεροι 2 μεγάλα bets, μάλλον θα εκανα cash-out το 1ο για να εξασφαλίσω τα κέρδη και μετά θα αφηνα το 2ο ή για να μεγαλώσει το cash-out βλέποντας αν θα παιξει με Nadal, ή αφήνοντας ως το τέλος για την έκπληξη...

ΥΓ1: Πως με 10 πας για 368? Το χες σε combo?

ΥΓ2: Πάντως ακόμα και έτσι θεωρώ πως ο Ιταλός είναι το φαβορί παρολο που δείχνει πτωμα. Το σέρβις του είναι φονικο...
Combo και τα 2 ήταν. Και εγώ πιστεύω ότι θα πάει τελικό, ειδικά αφού νίκησε τον Αλκαθάρ με μισό πόδι στο 5ο σετ. Λογικά θα καλύψω λίγο πρε με νίκη μονφις μεθαύριο και μετά βλέπουμε για τον τελικό
 
Συνολο: -2,57/10

Φτάσαμε στα προημιτελικα, αλλά δυστυχώς δε προχωραει όπως θέλαμε...

Anyway, 3/4 νικητες συνεχίζουν και ο Berretini ένα ματς για το μακροχρονιο
 
Στο 2ο σετ (1-0 ο Berretini) εκανα cash-out!!!

Θα ποσταρω σε λίγο για να βγάλουμε το τελικό ποσο
 
Αντί για 5/10 κέρδος παιρνω ένα 3,15/10 γιατί αρχίζω και φοβάμαι τον Ιταλό. Ξέρω δεν είναι το καλυτερο δυνατό αλλά ας όψεται...

Συνολο: +0,58/10

IMG_20220125_130906.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: vaf3
Πραγματικά κοιμήθηκε ο θεός σήμερα για να κερδίσει ο κωλόφαρδος Ρώσος. Απίστευτη αυτοκτονία του Αλιασίμ, αδίκησε τον εαυτό του. Μεγάλο κρίμα για τον Στέφανο, θα είχε μια τεράστια ευκαιρία για το πρώτο του Γκραν Σλαμ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Kavajim
Πραγματικά κοιμήθηκε ο θεός σήμερα για να κερδίσει ο κωλόφαρδος Ρώσος. Απίστευτη αυτοκτονία του Αλιασίμ, αδίκησε τον εαυτό του. Μεγάλο κρίμα για τον Στέφανο, θα είχε μια τεράστια ευκαιρία για το πρώτο του Γκραν Σλαμ.
Το τουρνουά ήδη γράφει Tsitsipas...
 
  • Wow
  • Like
Αντιδράσεις: pipilas και RF THE KING
O Berretini έχασε και προσωπικα για μένα είναι 2πλο το καλό!!!

Και έμειναν πλεον οι 3 διεκδικητές που έχουμε pre-tournament ποντάρει, οποτε εχουμε σίγουρο κέρδος και δευτερευόντως πιασαμε και το bet στον αποκλεισμό του Berretini.

Σε όποιον θυμάται, είχα γράψει για 6αρι να κερδίσει το quarter και 2ο μικρό το να χάσει στον ημιτελικό με 10!!!

Com'on Stefanos!!!!
 

Συνημμένα

  • IMG_20220128_091558.jpg
    IMG_20220128_091558.jpg
    97.7 KB · Προβολές : 500
Συνολο: -0,42/10

Rafa (10) (0,5/10)
Medvedev (4,5) (2/10)


Δυστυχώς τα μεγάλα κέρδη δεν ήρθαν αφου Στέφανος και Zverev χαιρετησαν. Επίσης χάσαμε κάποια κέρδη με το cash-out του Berretini ενώ και κάποιες άσχημες επιλογές μας οδήγησαν στο μικρό πλεον κέρδος.
Τουλάχιστον ας κερδίσει ο Ρώσος για να βγει και κάτι, διότι με τον Nadal απλά θα χαμε να λέγαμε....
 
Ρε το παππουλα θα μας φάει τα λεφτά...

Το πηγε στο 5ο
 
Τον έχει βιάσει κυριολεκτικά και ψυχολογικά και αγωνιστικά. Καλά ψυχολογικά άσε ο Ρώσος κάνει σαν αγάμητη γκόμενα όλα και όλοι του φταίνε ακόμα και τα ball boys
 
Μπράβο παππου!!!

Έδειξε σε όλους μας πως μετά τη 3αδα το χάος!!!
 
Να πω την αλήθεια. Αν έπαιζε Ναδά-Τσιτσίπας θα έλεγε όχι δαγκωτό καραδαγκωτό Ναδάλ, Όταν είδα Μεντβέντεβ λέω εντάξει ο Ρώσος τον έχει και βλέποντας και το 6-2 του πρώτου σετ λέω εδώ είμαστε αλλά τελικά μας έστειλε αδιάβαστους
 
Μα τον είχε πανεύκολα. Απλά ο άλλος σήμερα ΚΥΡΙΩΣ έπαιξε εξαιρετικά μετά το 2ο σετ (απέβαλλε ό,τι άγχος είχε πριν) και ο Ρώσος έσπασε (για ακόμη μία φορά) ψυχολογικά.
Η διαφορά του σημερινού ματσ με το mental breakdown του Ρώσου με τον Τσιτσιπά είναι ότι το σημερινό ματσ είναι ΤΕΛΙΚΟΣ Gram Slam και η πίεση τον κατέβαλε ακόμη περισσότερο.
+ δεν ξέρω κατά πόσο τον επηρέασαν οι κράμπες που έιχε μετά το 3ο σετ , αλλά φαντάζομαι θα έπαιξαν και αυτές τον ρόλο τους.

ΕΠΑΞΙΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ Ο ΝΑΔΑΛ!
 
Δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο οι κράμπες, αφού κατάφερε στο τέλος να κάνει το 5-5 ενώ όλοι περιμέναμε ο Ισπανός να τελειώσει το ματς στο σέρβις γκέιμ του. Αν είχε λοιπόν την ευκαιρία ο Ρώσος θα το έκανε αυτό το μπρέικ και στο 3ο και στο 4ο σετ. Αλλά δεν τον άφησε ο άλλος ο σκύλος, που έτρεχε περισσότερο στο 5ο σετ απ' ότι στο 2ο.
Τι να πει κανείς??
Η τελευταία φράση έχει το απόλυτο δίκιο: ΕΠΑΞΙΟΣ
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
ΕΠΟΣ-ΕΠΟΣ-ΕΠΟΣ!!!

ΜΥΘΟΣ, ΘΡΥΛΟΣ ΝΑΔΑΛ!

Δεν υπάρχει αυτό που έκανε σήμερα και αν αναλογιστούμε τι έχει περάσει μάλλον αυτός πρέπει να λέγεται GOAT όσο και αν είμαι με Ροτζερ… τέτοιο τελικο δεν υπήρχε περίπτωση να γυρνούσε ο βασιλιάς, αντιθέτως έχει χαρίσει πολλούς…
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Συνολο: +2,08/10

Del Potro - Delbonis: 1-2 CS (4) Bet365 (2/10)


Ως βόμβα επεσαν οι χθεσινές δηλώσεις του Del Potro πως αποσύρεται από το τένις!!!
Ένας από τους 2-3 πιο αγαπημένους μου παιχτες σταματα και αν βάλουμε και τον σχεδόν ηδη αποχωρησαντα RF, μιλάμε πως ηδη έφυγαν οι 2 πλεον αγαπημένοι.

Αλλά η ζωή έτσι είναι και οι άνθρωποι ας είναι καλά σε ότι κάνουν.

Ο Del Potro έκανε δηλώσεις και στα λεγόμενα του είπε χαρακτηριστικά: "Εφτασε το τέλος! Τι χαρά να κλείσω τη καριέρα μου στη πατριδα μου και στο Buenos Aires! Και τι καλυτερο κλείσιμο καριέρας για μένα, να παιζω το τελευταιο μου ματς απέναντι σε έναν φίλο!!! Τον Federico (Del Bonis)!!! Επίσης Αργεντινός

Δε χρειάζεται επεξήγηση:

Όποιος θέλει σχεδόν βέβαιο bet, παίρνει τη νίκη του Del Bonis με 1,5.
Προσωπικά αφου μιλάμε για τελευταίο ματς και πρακτικα φιλικό ματς έτσι όπως μας παρουσιαζεται, παω στο 2-1 σετς που θα είναι και το πιο πιθανό για το χειροκρότημα και στο standing ovation...

Πάω σε ένα μεγάλο 2/10 για ένα περιεργο και "φιλικό" ματς, αλλά αν τελικά έρθει μιλάμε απλά για ένα δώρο!!!

ΥΓ: 4,33 πλέον (φτου)...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Fritz: Finalist (2) Stoiximan (2/10)


ΥΓ:
Για όποιον επιθυμεί...Fritz: Winner (3) Stoiximan
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...