Προγνωστικα tennis 2022

Εγώ δεν ξέρω αλλά λιγουρεύομαι Μονφίλς απέναντι στον Τζόκοβιτς ωραία απόδοση 4,40
 
Προσωπικά δε θα πονταρω μετά από ώριμη σκέψη στον Monfils. Ξέρω ότι αν δε πονταρεις τώρα, ποτε?
Αλλά όσο και να μη παταει ακόμη ο Djoko, το 4,5 δε λέει τίποτε...

Διάολε, 18-0 τον έχει!!! Θα πρεπε να δίνει τουλάχιστον 6-7.

Όσο για το 1ο σετ αν ειχε 5 θα το έπαιρνα... Στο 3,5 όχι. Καλός χρυσός, αλλά νομίζω πως τόσο καιρό ο Djoko έπαιζε θέατρο για να παρει ώρες παιχνιδιου.

Οι πραγματικες μου σκέψεις είναι στο Basilasvilli. Δε ξερω αν αξίζει το 8 του ματς, όσο το 6 του 1ου σετ όπως λέει και ο defectus...
Anyway, εγώ θα είμαι ακόμα πιο συντηρητικός και θα παω στο να κάνει 1 break. Πιστευω πως ευκαιριες θα έχει...

Basilasvilli to make a break in 1st set (2,15) Stoiximan (1/10)

ΥΓ: Αυτό που ήθελα επίσης να παιξω από χτες είναι ο Garin στο 2,2 αλλά ενώ είμαι βέβαιος πως θα κερδίσει έστω και με ανατροπη, κάτι με κρατάει πισω... Σίγουρα θα έρθει το βράδυ και θα το έχω μετανιώσει...
 
Προσωπικά δε θα πονταρω μετά από ώριμη σκέψη στον Monfils. Ξέρω ότι αν δε πονταρεις τώρα, ποτε?
Αλλά όσο και να μη παταει ακόμη ο Djoko, το 4,5 δε λέει τίποτε...

Διάολε, 18-0 τον έχει!!! Θα πρεπε να δίνει τουλάχιστον 6-7.

Όσο για το 1ο σετ αν ειχε 5 θα το έπαιρνα... Στο 3,5 όχι. Καλός χρυσός, αλλά νομίζω πως τόσο καιρό ο Djoko έπαιζε θέατρο για να παρει ώρες παιχνιδιου.

Οι πραγματικες μου σκέψεις είναι στο Basilasvilli. Δε ξερω αν αξίζει το 8 του ματς, όσο το 6 του 1ου σετ όπως λέει και ο defectus...
Anyway, εγώ θα είμαι ακόμα πιο συντηρητικός και θα παω στο να κάνει 1 break. Πιστευω πως ευκαιριες θα έχει...

Basilasvilli to make a break in 1st set (2,15) Stoiximan (1/10)

ΥΓ: Αυτό που ήθελα επίσης να παιξω από χτες είναι ο Garin στο 2,2 αλλά ενώ είμαι βέβαιος πως θα κερδίσει έστω και με ανατροπη, κάτι με κρατάει πισω... Σίγουρα θα έρθει το βράδυ και θα το έχω μετανιώσει...
Εγώ θα την τιμήσω την νίκη του Basilasvilli για το 1ο σετ στο 6.00(!) καθώς μου φαίνεται υπερβολικό.

Ο Αλκαραθ θέλω να πιστεύω ότι θα μπει νωθρός , και όντας μη προσαρμοσμένος στις συνθήκες της Μαδρίτης (όπως παραδέχτηκε και ο ίδιος μετά την ήττα του με 6-1 από τον Νόλε στο practise set.) μπορεί να δώσει ευκαιρίες στον Μπασιλασβίλι.

Τώρα αν θα τις αξιοποιήσει ο Γεωργιανός είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Kavajim
Προσωπικά δε θα πονταρω μετά από ώριμη σκέψη στον Monfils. Ξέρω ότι αν δε πονταρεις τώρα, ποτε?
Αλλά όσο και να μη παταει ακόμη ο Djoko, το 4,5 δε λέει τίποτε...

Διάολε, 18-0 τον έχει!!! Θα πρεπε να δίνει τουλάχιστον 6-7.

Όσο για το 1ο σετ αν ειχε 5 θα το έπαιρνα... Στο 3,5 όχι. Καλός χρυσός, αλλά νομίζω πως τόσο καιρό ο Djoko έπαιζε θέατρο για να παρει ώρες παιχνιδιου.

Οι πραγματικες μου σκέψεις είναι στο Basilasvilli. Δε ξερω αν αξίζει το 8 του ματς, όσο το 6 του 1ου σετ όπως λέει και ο defectus...
Anyway, εγώ θα είμαι ακόμα πιο συντηρητικός και θα παω στο να κάνει 1 break. Πιστευω πως ευκαιριες θα έχει...

Basilasvilli to make a break in 1st set (2,15) Stoiximan (1/10)

ΥΓ: Αυτό που ήθελα επίσης να παιξω από χτες είναι ο Garin στο 2,2 αλλά ενώ είμαι βέβαιος πως θα κερδίσει έστω και με ανατροπη, κάτι με κρατάει πισω... Σίγουρα θα έρθει το βράδυ και θα το έχω μετανιώσει...
Είχα πει θα το μετανιωσω... Έτσι και έγινε!!!

Τι να πω?? Πάει και αυτό το 2,2
 
Ρε Busta τοσες φορες που με έχεις κουβαδιασει το τελευταίο μήνα χάνοντας ένα σκασμό match points, δε το χω ξαναζήσει τόσα χρόνια που βλέπω τένις...

Και επειδή μετά από κάτι τέτοια ματς βλέπω το τι έρχεται και επειδή το τι έχω σουρει σήμερα παιζει να έχω χρόνια να το κάνω... το κόβω εδώ για Μαδρίτη...

Άκου εκεί να χάνεις bet από 4-1 μπροστα, μετά να χάνεις 4 BPs για το 5-1 να φτάνει εν τέλει στο 5-3 και να σερβιρεις για το 2-0 σετς και να χάνεις 2 match points στο 40-15, ο άλλος να βγάζει όλες τις γραμμές και στο 6-5 να χάνεις και 3ο match point και εν τέλει να χάνεις στο ΤΒ...

Χαιρετώ... Τα λέμε την άλλη βδομαδα
 
O Basilasvili το έκανε το break στο 1ο σετ...

Συνολο: +8,59/10
 
Zverev: Winner of 4th Q (2,5) Stoiximan (1/10)
Zverev-Sinner: to reach QFs (3,75) Stoiximan (1/10)
Tsitsipas: Finalist (3) Bet365 (1/10)
Tsitsipas: Winner (6) Bet365 (0,5/10)
Καλυπτω το 3,75 που ολοκληρώνεται με νίκη του Sinner στο ματς που αρχιζει σε λίγο...

FAA (2,42) Stoiximan (1/10)
 
O Sinner ξεφτιλίστηκε και έτσι χάσαμε το βασικό bet του 3,75 αλλά πιάσαμε τη κάλυψη.
Έτσι μετά και το χαμένο του Ruud, έμειναν τα 3 bets σε Zverev και Tsitsipa...

Συνολο: +8,51/10
 
Θα καλυψω 2η φορά γιατί ο FAA ήταν εντυπωσιακός σήμερα....

Zverev (2,87) (1/10) (αυτό είναι το αρχικό bet)

FAA (2,75) (1/10) (κάλυψη)...
 
1.87 η νίκη του Αλκαραθ απέναντι στον Ναδάλ αύριο ,στον Στοίχημαν.

Πιστεύω θα πέσει.

Ποιά η γνώμη σου για την εν λόγω αναμέτρηση φίλε kavajim?

Μεγάλο μπετ από εμένα.


PS: 1.90 στη μπετ365.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Vkritso
Δεν έχω δει τον Nadal στη Μαδριτη, οποτε δε μπορω να έχω ασφαλή άποψη για το ματσάρισμα...
Πάντως κοιτώντας τη στατιστική τους στο τουρνουά και γνωρίζοντας το πως παιζουν και τα θετικά και αρνητικά τους στοιχεία, δε νομίζω πως υπαρχει κάποιο ιδιαίτερο value εκατέρωθεν....

Νομίζω πως μιλάμε για μια 50-50 αναμετρηση και η στατιστική το ίδιο λέει. Έτσι η έννοια "μεγάλο bet" τη θεωρώ εξ'ορισμού λανθασμένη... Αν παλι θες να πονταρεις κάτι ίσως το over, ή τα 3 σετς να είναι επιλογή....

Πάντως προσωπικα θεωρώ μεγαλυτερα value τη κατάκτηση του 1ου σετ από τον Nadal στο 1,93 και τη πιθανοτητα ανατροπής του Alcaraz... Βέβαια μεταξυ τους όλα μπορουν να συμβουν...
 
Δεν έχω δει τον Nadal στη Μαδριτη, οποτε δε μπορω να έχω ασφαλή άποψη για το ματσάρισμα...
Πάντως κοιτώντας τη στατιστική τους στο τουρνουά και γνωρίζοντας το πως παιζουν και τα θετικά και αρνητικά τους στοιχεία, δε νομίζω πως υπαρχει κάποιο ιδιαίτερο value εκατέρωθεν....

Νομίζω πως μιλάμε για μια 50-50 αναμετρηση και η στατιστική το ίδιο λέει. Έτσι η έννοια "μεγάλο bet" τη θεωρώ εξ'ορισμού λανθασμένη... Αν παλι θες να πονταρεις κάτι ίσως το over, ή τα 3 σετς να είναι επιλογή....

Πάντως προσωπικα θεωρώ μεγαλυτερα value τη κατάκτηση του 1ου σετ από τον Nadal στο 1,93 και τη πιθανοτητα ανατροπής του Alcaraz... Βέβαια μεταξυ τους όλα μπορουν να συμβουν...
Με δεδομένο το εξαντλητικό 3σετο που έπαιξε ο Ναδάλ χθες με τον Γκοφίν (απέναντι στον οποίο ένας Θεός ξέρει πως γλίτωσε 4MP -chokαρε ο Γκόφιν δηλαδή αλλά τεσπα) , τη μετριότατη εμφάνιση του , τις ενοχλήσεις του στο πόδι αλλά και το γεγονός ότι ο στόχος του είναι να είναι όσο πιο έτοιμος γίνεται για το RG , θεωρώ πως ο Αλκαράθ σήμερα έχει μοναδική ευκαιρία να τον νικήσει και να συνεχίσει στο τουρνουά.

Γι' αυτό και θεωρώ αυτό το 1.90 value.

Σε ευχαριστώ για το σχόλιό σου για το ματσ.
 
Είδες τι γίνεται αν δεν έχεις παρατηρησει ματς του?
Προσωπικά θεωρώ πως δε παιζει τέλεια ο Alcaraz, αλλά το ότι ο Rafa δε μπορεί παραπανω τη δεδομένη στιγμή...

Στο 2-5 αλλά δείχνει κλάσεις ανώτερος!!! Απλά παιζει με τα λάθη του Alcaraz. Δε μπορεί να κάνει ουτε ενα winner. Αδυνατο να γυρίσει έτσι όπως παιζουν και είχες δίκαιο...

Ελπίζω να μη σου έκοψα τη φορα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: defectus
Τραυματιστηκε ο Αλκαραθ.

Κας αουτ το μπετ και παίρνω Ναδαλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λιγουρεύομαι Ρουμπλέβ απέναντι στον Τσίτσιπα 3,32 ωραία απόδοση.

Ναδάλ δείχνει να πατάει καλύτερα ενώ ο Αλκάραζ σαν να έχει χάσει λίγο τον ρυθμό
 
Λιγουρεύομαι Ρουμπλέβ απέναντι στον Τσίτσιπα 3,32 ωραία απόδοση.

Ναδάλ δείχνει να πατάει καλύτερα ενώ ο Αλκάραζ σαν να έχει χάσει λίγο τον ρυθμό
Τραυματίστηκε στο πόδι , επειδή ο χαζός πήγε να σώσει έναν άχρηστο πόντο.

Δε μπορεί να τρέξει μέχρι στιγμής.

Μάλλον πάει για retire στο 3ο σετ αν συνεχίσει έτσι.
 
Defectus, το σημερινό ματς είναι η απάντηση σε μια ερώτηση προ 2ημερου περι live bet.
Ένας τραυματισμος και ένα κακό 2ο σετ σε κάνει να αλλάξεις τη τακτική σου και μένεις στο τέλος παγωτο...

Εγώ είδα το 1ο σετ και τίποτε άλλο λογω υποχρεώσεων.

Ο Alcaraz δεν είναι σε επίπεδο όπως ήταν ο Zverev πριν 2-3 χρόνια ή ο Tsitsipas πέρυσι...
Απλά με πεσμενους τους 2 που ανέφερα και με τους γερολυκους να είναι σε φάση μεταξυ γενικου service και απόσυρσης, φαίνεται εξωπραγματικός...

Ο Nadal ήταν για λυπηση σήμερα, όπως και ο Nole δεν είναι ουτε στο 40% του περσινου του εαυτου, αλλά δεν αποκλείω με αυτους να τους δουμε στο RG σε 3 βδομάδες και να ξεφτιλιζουν τους μικρους...
 
Το 2ο κακό σετ δεν με πείραξε ,ούτε το έλαβα υπόψιν για να αλλάξω το μπετ.

Ο τραυματισμός του , έτσι όπως τον έβλεπα να κινείται αφού έλαβε 15-20λεπτά ιατρική βοήθεια και έβαζε/έβγαζε πάγους μεταξύ των γκειμς , μου φαινόταν αρκετός για να του ρίξει την απόδοση στο τρίτο σετ και να χάσει εν τέλει τον αγώνα.

Το να μπει στο 3ο σετ όμως ο Αλκαράθ και να παίζει σαν εξωγήινος , ενώ ο Ναδάλ να κάνει το ένα UnforcedError πίσω από το άλλο (και με ψυχολογία από το 6-1 του 2ου σετ) δε το περίμενα.

Κρίμα , καθώς η νίκη του Ναδάλ λόγω του τραυματισμού του Αλκαραθ , είχε φάει τόσο χρήμα που τον έδιναν 1.40 στο 3ο σετ χωρίς καν να έχει ξεκινήσει. Αυτομάτως τεράστιο το 3.40 στον Αλκαραθ εκείνη την στιγμή ,αλλά πού να το φανταστώ ότι ο Ναδάλ θα είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΧΩΜΑ στο τελευταίο σετ (καλά σε όλο το ματσ δεν βλεπόταν , αλλά στο 3ο σετ τα παράτησε εντελώς).

Πάμε για άλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Kavajim

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...