Πρόγραμμα για προπογκολ

Nestmega

New Member
14 Ιον 2022
3
0
1
Καλησπέρα στο forum.Αποφασησα να ασχοληθώ με το προπογκολ αλλα μου φαίνεται πολυ κουραστικο το να αναλύω εναν εναν αγωνα και να επιλέγω στο τελος 8.Υπαρχει καποιο προγραμμα μήπως που αναλύει αγωνες η κατι?Οι υπόλοιποι που ασχολούνται με προπογκολ πώς βγάζουν 8αδα?
 
To ΠΡΟΠΟΓΚΟΛ είναι να βρεις τα 8 μεγαλύτερα όβερ από μία σειρά αγώνων - δεν θυμάμαι πόσα.
Κάτι έχω εγώ σε Ms Dos αν μπορείς να βγάλεις άκρη και αν έχεις computer που διαβάζει δισκέτα.
Το παιχνίδι αυτό το ξεκίνησαν το 1993. Παίζει ακόμα ;
 
To ΠΡΟΠΟΓΚΟΛ είναι να βρεις τα 8 μεγαλύτερα όβερ από μία σειρά αγώνων - δεν θυμάμαι πόσα.
Κάτι έχω εγώ σε Ms Dos αν μπορείς να βγάλεις άκρη και αν έχεις computer που διαβάζει δισκέτα.
Το παιχνίδι αυτό το ξεκίνησαν το 1993. Παίζει ακόμα ;
Πρεπει να βρεις 8 απο τους 30.Δυστυχως δεν δεχεται δισκετα το pc μου οποτε θα προτιμούσα αν υπαρχει καποιο αλλο πρόγραμμα.Δεν παίζει πλεον και πολυς κοσμος,αφου να φανταστείς οταν εδωσα το χαρτι στον πρακτορα με κοιτούσε σαν τρελος
 
Πρεπει να βρεις 8 απο τους 30.Δυστυχως δεν δεχεται δισκετα το pc μου οποτε θα προτιμούσα αν υπαρχει καποιο αλλο πρόγραμμα.Δεν παίζει πλεον και πολυς κοσμος,αφου να φανταστείς οταν εδωσα το χαρτι στον πρακτορα με κοιτούσε σαν τρελος
8 από 30.
Ούτε κι εγώ έχω disk reader αλλά στα κομπιουτεράδικα σώνουν σε στικάκι από δισκέτα.
Πρέπει να ψάξω και που είναι αυτά.
Αλλά θα πρέπει ή να το τρέξεις σε dos ή να κάνεις μόνος σου migration τον κώδικα σε γλώσσα windows.
 
8 από 30.
Ούτε κι εγώ έχω disk reader αλλά στα κομπιουτεράδικα σώνουν σε στικάκι από δισκέτα.
Πρέπει να ψάξω και που είναι αυτά.
Αλλά θα πρέπει ή να το τρέξεις σε dos ή να κάνεις μόνος σου migration τον κώδικα σε γλώσσα windows.
Θα μπορούσα να φτιαξω κωδικα απλα δεν μπορω να καταλάβω την λογικη?Θα βαζω το αποτέλεσμα καθε ομαδας και θα μου λεει αν θα βελει περισσότερα απο την αλλη,τα στατιστικά της ή κατι αλλο?
 
Θα μπορούσα να φτιαξω κωδικα απλα δεν μπορω να καταλάβω την λογικη?Θα βαζω το αποτέλεσμα καθε ομαδας και θα μου λεει αν θα βελει περισσότερα απο την αλλη,τα στατιστικά της ή κατι αλλο?
Αυτό που έχω εγώ είναι βασικά συστήματα διαφόρων τύπων.
Αλλά έχει και ένα μενού για πρόγνωση - τα πιθανά όβερ. Πάει με βάση τι αποδόσεις για το 1-Χ-2 του 90λέπτου, και δεν μπορώ να πω ότι βρίσκει καρφί τα όβερ αλλά κάτι βρίσκει.
Δεν είναι και εύκολη υπόθεση. Θυμάμαι ο άλλος στο sporfm που έπαιζε η ΑΕΚ με μιά μικρή ομάδα και μας έλεγε "χο-χο-χο πολλά-λίγα εδώ". Αλλά ήρθε 1-0 υπέρ της ΑΕΚ στο 89' νομίζω.
 
Είναι ένα εξαιρετικά πεθαμένο παιχνίδι αυτό.
Το ΠΡΟΠΟ των 13 αγώνων είναι ένα παιχνίδι που το είχα νικήσει.
Ειδικά αν παιζόταν με κατηγορίες νικητών 13-12 και με γκανιότα 50% αντί του 59.5% που ίσχυε, το είχα νικήσει με μεγάλη διαφορά.
Αλλά ... περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις.
Το ΠΡΟΠΟ δεν το πρόλαβε το ίντερνετ. Όταν φτιάχτηκαν τα πρώτα αθλητικά site γύρω στο 2000 το ΠΡΟΠΟ ήδη έπνεε τα λοίσθια (το είχε κάνει ήδη ... 14άρι ο ΟΠΑΠ για να είναι τελείως κουμάρι).
Το 2009 είπαν να το ξαναφτιάξουν όπως ήταν παλιά, για να γίνει ρετρο-ιστορία και ήταν έτοιμος ο ΟΠΑΠ να δώσει στη δημοσιότητα και τα πρώτα διαφημιστικά. Αλλά ο Κόκκαλης επενέβη και το απαγόρεψε. Φοβήθηκε ότι θα έτρωγε πελατεία από το πάμε στοίχημα.
 
Καλησπέρα στο forum.Αποφασησα να ασχοληθώ με το προπογκολ αλλα μου φαίνεται πολυ κουραστικο το να αναλύω εναν εναν αγωνα και να επιλέγω στο τελος 8.Υπαρχει καποιο προγραμμα μήπως που αναλύει αγωνες η κατι?Οι υπόλοιποι που ασχολούνται με προπογκολ πώς βγάζουν 8αδα?
Δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα .
Το μόνο που θέλεις μία πρόσθεση και στο τέλος μία διαίρεση
Στους 6 τελευταίους αγώνες εντός ο γηπεδούχος έβαλε 16 γκολ και δέχτηκε 7
Ο φιλοξενούμενος στους 6 τελευταίους αγώνες εκτός έβαλε 9 γκολ και δέχτηκε 18 άρα σύνολο γκολ 16+7+9+18=50 γκολ σε 6 αγώνες 50/6=8,33 γκολ
Παραδοχή. Όταν από την διαίρεση ο αριθμός είναι από 7,20 και άνω τότε
έχουμε over.
Στο προπογκολ κάνουμε τις ίδιες πράξεις και ο μεγαλύτερος αριθμός που βγαίνει από την διαίρεση από τους 30 αγώνες έχει μεγαλύτερη πιθανότητα
να μπουν περισσότερα γκολ ,με τον ίδιο τρόπο κάνουμε ταξινόμηση από
τον μεγαλύτερο αριθμό της διαίρεσης έως τον μικρότερο.
Σημείωση: Μη το δέσεις κόμπο ότι με μία οκτάδα με μία στήλη θα τινάξεις
το προπογκολ, απλά σου δίνω μια ιδέα πως πρέπει να κινηθείς για να έχεις
μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχιας.......
 
Δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα .
Το μόνο που θέλεις μία πρόσθεση και στο τέλος μία διαίρεση
Στους 6 τελευταίους αγώνες εντός ο γηπεδούχος έβαλε 16 γκολ και δέχτηκε 7
Ο φιλοξενούμενος στους 6 τελευταίους αγώνες εκτός έβαλε 9 γκολ και δέχτηκε 18 άρα σύνολο γκολ 16+7+9+18=50 γκολ σε 6 αγώνες 50/6=8,33 γκολ
Παραδοχή. Όταν από την διαίρεση ο αριθμός είναι από 7,20 και άνω τότε
έχουμε over.
Στο προπογκολ κάνουμε τις ίδιες πράξεις και ο μεγαλύτερος αριθμός που βγαίνει από την διαίρεση από τους 30 αγώνες έχει μεγαλύτερη πιθανότητα
να μπουν περισσότερα γκολ ,με τον ίδιο τρόπο κάνουμε ταξινόμηση από
τον μεγαλύτερο αριθμό της διαίρεσης έως τον μικρότερο.
Σημείωση: Μη το δέσεις κόμπο ότι με μία οκτάδα με μία στήλη θα τινάξεις
το προπογκολ, απλά σου δίνω μια ιδέα πως πρέπει να κινηθείς για να έχεις
μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχιας.......
Δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα .
Το μόνο που θέλεις μία πρόσθεση και στο τέλος μία διαίρεση
Στους 6 τελευταίους αγώνες εντός ο γηπεδούχος έβαλε 16 γκολ και δέχτηκε 7
Ο φιλοξενούμενος στους 6 τελευταίους αγώνες εκτός έβαλε 9 γκολ και δέχτηκε 18 άρα σύνολο γκολ 16+7+9+18=50 γκολ σε 6 αγώνες 50/6=8,33 γκολ
Παραδοχή. Όταν από την διαίρεση ο αριθμός είναι από 7,20 και άνω τότε
έχουμε over.
Στο προπογκολ κάνουμε τις ίδιες πράξεις και ο μεγαλύτερος αριθμός που βγαίνει από την διαίρεση από τους 30 αγώνες έχει μεγαλύτερη πιθανότητα
να μπουν περισσότερα γκολ ,με τον ίδιο τρόπο κάνουμε ταξινόμηση από
τον μεγαλύτερο αριθμό της διαίρεσης έως τον μικρότερο.
Σημείωση: Μη το δέσεις κόμπο ότι με μία οκτάδα με μία στήλη θα τινάξεις
το προπογκολ, απλά σου δίνω μια ιδέα πως πρέπει να κινηθείς για να έχεις
μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχιας.......

Δεν πάει έτσι ακριβώς αλλά είναι μία περίπου σωστή σκέψη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nmpropo
Δεν πάει έτσι ακριβώς αλλά είναι μία περίπου σωστή σκέψη.
7 στις 10 φορές είναι over τσεκαρισμένο αν δεις προηγούμενες αναρτήσεις μου
και μια 14άδα για 8άδα προπογκολ με πιθανή σειρά
30
13
17
29
18
22
19
10
1
23
20
11
15
2
Στάνταρ 30 -13-17-29 Οι υπόλοιποι αγώνες ζητάμε 4 για 8άρι 100% 210
στήλες για 7άρι 100% στήλες 18 .Αν πιάσουμε τα στάνταρ
Προσοχή το σύστημα δεν παίζει κανονικά
 
Δεν μου αρέσουν τα όβερ.
Το συνηθισμόνο όβερ 2.5 δεν πληρώνει, όπως και το άντερ.
Θα προτιμούσα τα κόρνερ σε τέτοιας μορφής παιχνίδια.
 
Τον παλιό καιρό που μάθαινα προγραμματισμό, έφτιαξα στα γρήγορα ένα πρόγραμμα για Προπογκόλ.

Είναι κατασκευαστικό, φτιάχνεις στήλες με βάση κάποια χαρακτηριστικά, μονά-ζυγά κλπ. όπως και με βάση κάποιες επιλογές δικές σου, πχ 4 ματς στάνταρ και μετά 4 στα 10 για 100% 6, 7 ή 8.

Μπορώ να στο διαθέσω δωρεάν, στείλε μου π.μ. αν σε ενδιαφέρει.

Τρέχει σε java.

propogoal22.png
 
  • Like
Αντιδράσεις: nmpropo
Τον παλιό καιρό που μάθαινα προγραμματισμό, έφτιαξα στα γρήγορα ένα πρόγραμμα για Προπογκόλ.

Είναι κατασκευαστικό, φτιάχνεις στήλες με βάση κάποια χαρακτηριστικά, μονά-ζυγά κλπ. όπως και με βάση κάποιες επιλογές δικές σου, πχ 4 ματς στάνταρ και μετά 4 στα 10 για 100% 6, 7 ή 8.

Μπορώ να στο διαθέσω δωρεάν, στείλε μου π.μ. αν σε ενδιαφέρει.

Τρέχει σε java.

Προβολή συνημμένου 36250
Ναι με ενδιαφέρει Ευχαριστώ
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Περιστέρι - Τενερίφη
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    Novasports 2HD
    • Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 21:05
    Novasports 5HD
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν
  • 21:30
    Novasports 6HD
    • Παρτίζαν - Μπασκόνια
  • Αύριο 20-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπρούκλιν Νετς - Νιου Ορλίνς Πέλικανς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ρεζόβια Ρέζοφ - Λίνεμπουργκ
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    ε εντάξει ο άλλος τον έδιωξε σε 1 αγώνα
  • PANATHA PANATHA:
    και μετα εφυγε και ο ιδιος χαχα
  • G Forum Bot:
    Ο χρήστης grammateas93 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Νετμπετ αδράνεια λογαριασμου" στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • Ertzan Ertzan:
    Το φιλικό με τους γάβρους της Τραπεζούντας (γάβρους λέμε την Τραμπζονσπορ) τελείωσε με επεισόδια κυριολεκτικά και τους κερδίσαμε (2-3) και του δείραμε. Θα δείτε στο διαδίκτυο μετά το τέλος του αγώνα μπούκαραν στο γήπεδο οπαδοί βέβαια κάποιοι τις έφαγαν από Μπατσουάι και από τον Οσάγι Σαμουέλ κυρίως χαμός. Εύχομαι ότι κατάρα και την πιο ακραία κατάρα γι'αυτούς όπως καρ..... όπως σεισ....... κτλπ εύχομαι ολόψυχα να πέσουν κατηγορία
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν ξέρω αν και πότε θα το κατεβάσουν
  • Ertzan Ertzan:
    Διαιτητής του αγώνα ο Μέλερ που είχε φάει μπουνιά από τον Πρόεδρο της Άνκαραγκουτζου
  • PANATHA PANATHA:
    Με πρόλαβες....αυτα τα εβαζα
  • Ertzan Ertzan:
    Κοίτα οι διαιτητές της Τουρκίας είναι τιτίκες. Θυμάσαι μερικά χρόνια Γερμανία 2 πρέπει να ήταν κάπου στο 15ο λεπτό πρέπει να ήταν πετάνε ένα πλαστικό ποτήρι μπύρας και πετυχαίνει επόπτη. Εκεί το παιχνίδι τελείωσε τσακ μπαμ
  • Ertzan Ertzan:
    ο συγκεκριμένος ρέφερι είναι και στην Φίφα αυτό το γίδι που έφαγε μπουνιά είναι διεθνής δεν είχε τα @ να διακόψει το παιχνίδι τώρα 2 πράγματα σκέφτομαι. ή η μπουνιά που έφαγε του έκανε ζημιά ηθική, ψυχολογική δεν ξέρω και εγώ ή η μπουνιά που έφαγε ήταν λίγη
  • PANATHA PANATHA:
    παντως ειμαι σιγουρος πως αν πηγαιναν να πανηγυρισουν ετσι στο κεντρο του γηπεδου στο ΣΕΦ ή στο Καραισκάκης φιλοξενούμενοι θα ελεγες ότι προκάλεσαν....οπως ελεγες στο μπασκετ για τον Σλουκα.....οι διαιτητες και στην Ελλαδα ειναι το ίδιο κοτες.....μεγαλη κουβεντα...γιατι στην Γερμανια που λες κανουν το αυτονόητο ενω εδω ολοι θα τους ελεγαν υπερβολικους και στημενους
  • PANATHA PANATHA:
    Τι να διακοψει ομως?? αυτα δεν εγιναν με το που εληξε το ματς? ειχαμε κι αλλα τετοια πριν ληξει?
  • Ertzan Ertzan:
    μην φανταστείς και ο Τούρκος σχολιαστής στο beinsports έκανε σύγκριση με Ελλάδα πως τα ίδια γίνονται και στην Ελλάδα λέει
  • PANATHA PANATHA:
    Πως να μην παινευτω...." Πρόταση: Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα Χ2 & Λεβαντόφσκι να σκοράρει & κόκκινη κάρτα στο ματς με απόδοση 13.00 σε Bet Builder της Stoiximan"
  • Ertzan Ertzan:
    τελικά κάτι ψηλά ξέρεις από στοίχημα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το παλευω :p
  • Ertzan Ertzan:
    είσαι στο σωστό δρόμο :paidi:
  • Ertzan Ertzan:
    καλά ρε γιατί δεν έγινε η αγωνιστική αυτήν την εβδομάδα?
  • Ertzan Ertzan:
    Οι άλλες χώρες που έπαιξαν είναι κοροϊδα?
  • PANATHA PANATHA:
    δεν εχει να κανει με το εγινε στις αλλες χωρες...αλλα το γεγονος πως ετσι κι αλλιως οι προπονησεις θα ξεκινησουν την Τριτη....και εχουν πρόβλημα και με τις ημερομηνιες....
  • Ertzan Ertzan:
    Είπαν να ζήσουν εποχές ΠΑΣΟΚ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οκ Ολυμπικό και ΠΑΟΚ δεν θα τους χαλασε...μετα απο ματς την Πέμπτη
  • PANATHA PANATHA:
    Χρόνια πολλά και καλή Σαρακοστή σε όλους!
  • N Forum Bot:
    N Forum Bot: Ο χρήστης nekanilla ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αρχείο με την ακριβή ώρα των συμβάντων...