Σειρές

Απάντηση: ΣΕΙΡΕΣ

La casa de papel

Γράψαμε σε άλλο νήμα για το Casa de Papel και το Νεϊμάρ αλλά δεν γράψαμε για τη σειρά, η οποία έχει συμπληρώσει 2 κύκλους και αναμένουμε τον 3ο.....Μετά από παρότρυνση του johnbill κάθησα και το είδα και τελικά έμεινα άφωνος. Πολύ καλή σειρά, στην (υπέροχη) ισπανική γλώσσα, με ηθοποιούς που δίνουν ρέστα. Με τις υπερβολές της σίγουρα, αλλιώς δεν τσουλάει το πράγμα αλλά με "όμορφες" υπερβολές.

Αξίζει να τη δείτε όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη!!

Προβολή συνημμένου 25288

Για τις υπερβολές που λες απλά δες στο youtube το σχολιασμό για τη σειρά του Ατζαράκη. Θα κλάψεις :)

Μόνο αν έχεις τελειώσει τη σειρά δες το.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kerkireos
Απάντηση: ΣΕΙΡΕΣ

Όλα είναι υποκειμενικά Αντώνη. Για παράδειγμα, αυτός ο Ατζαράκης νομίζει ότι έχει χιούμορ. Δεν τον ήξερα, αλλά από χτες που μου έγραψες αυτό το σχόλιο κάθησα και είδα κάποια βίντεο του και δεν γέλασα σε κανένα, μα σε κανένα σημείο όλων όσων έλεγε! Αυτός όμως νομίζει ότι έχει χιούμορ. Τέλος Πάντων.
Έχει απόλυτο δίκιο για το σκηνικό στη μάντρα αυτοκινήτων, εντελώς κουλο! Έχει απόλυτο δίκιο γι' αυτό με τον ανιχνευτή. Όπως και για το σκηνικό με τη μηχανή και την ενέργεια της Τόκιο. Όπως έγραψα, υπάρχουν πολλά σημεία όπου η υπερβολή βγάζει μάτια. Αλλά η σειρά είναι από τις καλύτερες που κυκλοφορούν, κατά την ταπεινή προσωπική μου άποψη, που όπως είπαμε είναι υποκειμενικό θέμα.
Π.χ. διάβασα το άρθρο ενός τύπου που γράφει τα μύρια όσα για αυτό και είναι φανατικός του Game of thrones. Που εγώ δεν άντεξα να δω ούτε μια σεζον. τι να πω; Ότι γουστάρει ο καθένας.
Άλλο παράδειγμα, ο Νίκος Ζερβός έλεγε κάποτε ότι το Παρά Πέντε δεν διαθέτει ίχνος χιούμορ!! Ενώ όταν βλέπουμε τις ταινίες του χτυπιόμαστε στο πάτωμα από τα γέλια! Τι να πει κανείς.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: τακατακαμπολ
Απάντηση: ΣΕΙΡΕΣ

Είδα τον 3ο κύκλο του Mr Robot. Πάλι τα μπουρδουκλώνει ο τύπος αντί να ξεκαθαρίζει. Τα πρώτα επεισόδια μου θύμισαν τμήμα από τον τίτλο της ταινίας των Μόντι Πάιθονς "Τα κουλουβάχατα της ιστορίας":) Μετά άρχισε να στρώνει κάπως το πράγμα, τα επεισόδια στην μέση της σεζόν ήταν πραγματικά καλά και στο τέλος τα έκανε πάλι τουρλουμπούκι. Το τελευταίο ήταν καλό και αφήνει ένα αισιόδοξο παράθυρο για τον 4ο κύκλο
 
  • Like
Αντιδράσεις: τακατακαμπολ
Απάντηση: ΣΕΙΡΕΣ

Είδα τον 3ο κύκλο του Mr Robot. Πάλι τα μπουρδουκλώνει ο τύπος αντί να ξεκαθαρίζει. Τα πρώτα επεισόδια μου θύμισαν τμήμα από τον τίτλο της ταινίας των Μόντι Πάιθονς "Τα κουλουβάχατα της ιστορίας":) Μετά άρχισε να στρώνει κάπως το πράγμα, τα επεισόδια στην μέση της σεζόν ήταν πραγματικά καλά και στο τέλος τα έκανε πάλι τουρλουμπούκι. Το τελευταίο ήταν καλό και αφήνει ένα αισιόδοξο παράθυρο για τον 4ο κύκλο


Χρήστο ασε τα ρομπότ και δές Billions....(και τις τρείς season)

Επίσης δές DEUCE (season 1)
 
  • Like
  • Love
Αντιδράσεις: kerkireos και zorian
Απάντηση: ΣΕΙΡΕΣ

Είδα τον 3ο κύκλο του Mr Robot. Πάλι τα μπουρδουκλώνει ο τύπος αντί να ξεκαθαρίζει. Τα πρώτα επεισόδια μου θύμισαν τμήμα από τον τίτλο της ταινίας των Μόντι Πάιθονς "Τα κουλουβάχατα της ιστορίας":) Μετά άρχισε να στρώνει κάπως το πράγμα, τα επεισόδια στην μέση της σεζόν ήταν πραγματικά καλά και στο τέλος τα έκανε πάλι τουρλουμπούκι. Το τελευταίο ήταν καλό και αφήνει ένα αισιόδοξο παράθυρο για τον 4ο κύκλο

Ειδα τoν 4ο κυκλο, πρώτη φορά βλέπω τοσο λαλακια σενάριο ....εχουμε ξεφύγει λες και εβλεπα το Inception
 
  • Like
Αντιδράσεις: zorian
To billions εχει all star cast και ειναι απο τις πιο υποτιμημενες σειρες...
 
  • Like
Αντιδράσεις: nekanilla
Ξεκίνησα να βλέπω το Breaking Bad με το ζόρι έφτασα τέλος πρώτη σεζόν το παράτησα.

Τώρα ξεκίνησα το The Witcher καλό μου φαίνεται για την ώρα η πρώτη σεζόν. Για να δούμε
 
θα προτιμουσα κατι που να έχει τελειώσει, προς το παρών την βγάζω με Python και Algorithms :D
 
@zorian εχεις να προτείνεις καμία σειρα;;
Δύσκολα βλέπω σειρές. Και περισσότερο "δοκιμασμένες" δηλαδή να τις έχουν δει άλλα παιδιά και να μου τις έχουν προτείνει. Δεν ψάχνω καθόλου τις νέες για να βγάλω "λαβράκια". Να φανταστείς μαζί με τον Ερτζαν ξεκινήσαμε το breaking bad, εγώ βέβαια το έφτασα ως το τέλος. Τώρα βλέπω το "boardwalk empire" φαντάσου.
Γενικά από όσες σειρές έχω δει μέχρι τώρα προτείνω ανεπιφύλακτα το Peaky Blinders, το Casa de Papel και την πρώτη σεζόν από το westworld. Eπίσης κι από τα παλιά το Twin Peaks. Και το X files από παλιά. (εντάξει, αυτά τα παλιά ήταν και σε εποχές που δεν είχαμε και πολλά να δούμε κι ότι σημαντικό έβγαινε μας ξετρέλαινε). Αυτά με καθήλωσαν. Τα υπόλοιπα απλά τα βλέπω μια και τα ξεκινάω (House of cards, Mr Robot, Agent Carter) αλλά δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνουν κιόλας. Και το Fargo είδα αλλά δεν....ούτε καν πλησίαζαν την ταινία. Θα έχουν και καλά επεισόδια (όπως και το breaking bad έχει πολλά καλά επεισόδια) αλλά κάνουν και κοιλιές ατελείωτου ύπνου.
Φίρμες τύπου Game of Thrones, Walking Dead κλπ ούτε που τις ακουμπάω. Ενα δυο επεισόδια είδα από το καθένα και τέλος. Με ξενέρωσαν με τη μια
Α, με το Sons of Anarchy θέλω να κάνω μια προσπάθεια, θα δούμε...
 
Ξεκίνησα να βλέπω το Breaking Bad με το ζόρι έφτασα τέλος πρώτη σεζόν το παράτησα.

Τώρα ξεκίνησα το The Witcher καλό μου φαίνεται για την ώρα η πρώτη σεζόν. Για να δούμε


Τόσο ξέρεις που παράτησες το BREAKING BAD....

Μια απο τις καλύτερες σειρές ever....

Επίσης καταπληκτική σειρά (αλλά παλαιότερης εποχής) είναι το THE WIRE....

BOARDWALK EMPIRE είναι πολύ ωραία σειρά Χρήστο....
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden και zorian
Δύσκολα βλέπω σειρές. Και περισσότερο "δοκιμασμένες" δηλαδή να τις έχουν δει άλλα παιδιά και να μου τις έχουν προτείνει. Δεν ψάχνω καθόλου τις νέες για να βγάλω "λαβράκια". Να φανταστείς μαζί με τον Ερτζαν ξεκινήσαμε το breaking bad, εγώ βέβαια το έφτασα ως το τέλος. Τώρα βλέπω το "boardwalk empire" φαντάσου.
Γενικά από όσες σειρές έχω δει μέχρι τώρα προτείνω ανεπιφύλακτα το Peaky Blinders, το Casa de Papel και την πρώτη σεζόν από το westworld. Eπίσης κι από τα παλιά το Twin Peaks. Και το X files από παλιά. (εντάξει, αυτά τα παλιά ήταν και σε εποχές που δεν είχαμε και πολλά να δούμε κι ότι σημαντικό έβγαινε μας ξετρέλαινε). Αυτά με καθήλωσαν. Τα υπόλοιπα απλά τα βλέπω μια και τα ξεκινάω (House of cards, Mr Robot, Agent Carter) αλλά δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνουν κιόλας. Και το Fargo είδα αλλά δεν....ούτε καν πλησίαζαν την ταινία. Θα έχουν και καλά επεισόδια (όπως και το breaking bad έχει πολλά καλά επεισόδια) αλλά κάνουν και κοιλιές ατελείωτου ύπνου.
Φίρμες τύπου Game of Thrones, Walking Dead κλπ ούτε που τις ακουμπάω. Ενα δυο επεισόδια είδα από το καθένα και τέλος. Με ξενέρωσαν με τη μια
Α, με το Sons of Anarchy θέλω να κάνω μια προσπάθεια, θα δούμε...


SONS OF ANARCHY .... εμένα μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.....(σε άλλους όμως καθόλου)

Ωραία σειρά επίσης είναι το BANSHEE.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: zorian
Sons of anarchy, The wire, The shield, The sopranos. Μακράν οι καλύτερες στο είδος. Απλώς είχαν μια ατυχία (ή μήπως τύχη) που δεν έχουν σειρές όπως το Breaking Bad ή το Game of Thrones ας πούμε: να βγουν προτού εφευρεθεί το bingewatching

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: kerkireos, BetLaden και zorian
Κλεισμένοι εν οίκω, είδα αρκετά (σειρές και ταινίες) από αυτά που ήθελα να δω.....
Ξεκινάω με το La Casa de Papel Season 3
Νομίζω ότι συνεχίζει όπως τα προηγούμενα. Το κακό είναι ότι μοιράζεται η δράση με την αφήγηση, ενώ προσωπικά θα ήθελα περισσότερη δράση, αλλά είναι μια τίμια συνέχεια των 2 πρώτων κύκλων

 
Peaky Blinders (5ος κύκλος)

Κι εδώ (όπως και στο la casa de papel) οι σκηνές πραγματικής δράσης είναι λίγες. Βέβαια αυτός ο κύκλος είναι μικρός, μόλις 6 επεισόδια. Αλλά περισσότερο μια προσωπογραφία του Τόμας Σέλμπι είναι, παρά πραγματικό Peaky Blinders.
Τέλος πάντων, ακολουθεί επάξια τον δρόμο που χάραξαν τα προηγούμενα, μουσικάρες όπως πάντα η αγγλική ομιλία μπλέκει ακόμη περισσότερο, αφού ανακατεύονται Ιρλανδοί, Σκωτσέζοι και πάει λέγοντας. Γενικά, όσοι γουστάρατε τα προηγούμενα θα γουστάρετε κι αυτό.

 
Ξεκίνησα Άγριες μέλισσες :LOL:
Για τόση βαρεμάρα μιλάμε.
Λέω τόσος ντόρος γίνεται για να δούμε κι έφτασα 13 επεισόδια.
 
Sons of anarchy, The wire, The shield, The sopranos. Μακράν οι καλύτερες στο είδος. Απλώς είχαν μια ατυχία (ή μήπως τύχη) που δεν έχουν σειρές όπως το Breaking Bad ή το Game of Thrones ας πούμε: να βγουν προτού εφευρεθεί το bingewatching

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελειος!Να προσθεσω το OZ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: gdouvl1984
Καλησπέρα σε όλους σχετικά με τις σειρές, ξεκίνησα πριν τρεις μέρες το Narcos, έχει 3 σεζόν , βρίσκομαι στο σεζον 2 επ.3.
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • Αύριο 20-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...