Συζητησεις και σχολια.

BINOTRADER

Active Member
21 Φεβ 2021
501
82
28
ΤΗΕΟ-007
Οσα παιδιά ενδιαφέροντε να συζητάμε σοβαρα πανω στην βαση του φορεξ και όχι επιφασνειακα τοτε μπορούμε να το κάνουμε εδώ μέσα.

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ FOREX​
 
Αρα δηλαδή όσο αφορά το φόρεξ αν έχω stop loss στα 10 ευρω και σταματήσει εκεί και μετά υπάρχει ανάκαμψη δεν θα μπορέσω να έχω κέρδος γιτί θα έχω βάλει να σταματήσω όταν πάω στα -10 ευρώ με λίγα λόγια όσο πιο με΄γαλη μπάνκα έχω τόσο το καλύτερο για να μπορέσω να βγω κερδισμένος και στης μεγάλες διακυμάνσεις σωστά?
 
Όταν η εντολή σου κλείσει με χασουρα μπορείς να παρακολούθησης την τιμή και να μπεις σε καλυτερο σημείο οποτε όταν γίνει ανάκαμψη θα εχεις αγοράσει σε πολύ καλύτερη τιμη. Θα στο δείξω αύριο με διάγραμμα βήμα βημα για να καταλάβεις. Γράφου και σε ενα demo. Το ctrader της fxpro είναι πολύ καλό. Θα σου εξηγήσω αύριο καλυτερα να καταλάβεις. Το ποσο θα κερδισσεις εξαρτάται απο σένα. Ποσο θα φορτωσεις την εντολή σου. Θα ενθουσιαστείς φιλε. Θα σε κανει κυνηγό το φορεί. Θα σου αρέσει πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
JPG.jpg


Λοιπον φιλαρακι εχουμε και λεμε.
Βλεπεις για παραδειγμα αυτο το διαγραμμα.
Πιστευεις οτι θα υπαρξει πτωση.
Μπαινεις στο πρασινο σημειο με εντολη πτωσης.
Βαζεις και ενα stop loss στο κοκκινο σημειο πιο πανω με 10 ευρω χασουρα για παραδειγμα.
Τα πραγματα δεν πανε καλα και η τιμη ανεβαινει.
Φθανει στο stop loss και η εντολη κλεινει με χασουρα 10 ευρω.
Αφηνεις το διαγραμμα να ανεβει χωρις να ανοιξεις εντολη.
Και οταν φθασει σε καποιο καλυτερο σημειο για σενα μπαινεις παλι με εντολη πτωσης στο μπλε σημειο ενω βαζεις πιο πανω ενα stop loss.
Eαν στο πρασινο σημειο η εντολη σου ειχε χρηματικη αξια 0.01 lots μπορεις να ανοιξεις εντολη στο μπλε σημειο πιο ισχυρη με 0.02 lots.
Aυτο σημαινει οτι η χασουρα σου θα κυφθει στην μιση αποσταση και οταν αρχιση η πτωση θα βγαλεις πολυ πιο γρηγορα το κερδος σου.
Εαν δεν ειχες βαλει stop loss καθολου σε ολη την διαδρομη απο το πρασινο στο μπλε θα εχανες και για να βγει κερδος θα επρεπε η πτωση να φθασει κατω απο το πρασινο σημειο.
Μπορεις να στησεις στρατηγικες με τα stop loss.​
 
Έχεις ψάξει καθόλου το θέμα της Gamestop ή δεν ασχολείσαι με τέτοια;
 
H gamestop ειναι μετοχη η οποια συμπεριφερετε οπως το Bitcoin παλαιοτερα, το ιδιο ειναι και το ripple που ειναι ξαδερφος του bitcoin.
Aυτες τις μετοχες ειναι καλυτερα να τις παιζεις σε εξωχρηματιστηριακες συναλλαγες ή να εχεις βασιμες πληροφοριες της κινησης της.
Το φορεξ εχει να κανει με ισοτιμιες νομισματων κυριως.​
 
Kατω απο 30λεπτα διαγραμματα παμε σε scalp trading.
Eκει πρεπει να υπαρχει μεγαλη εμπειρια και παιχνιδι σε binary option.
Δεν μπορουμε να κανουμε παιχνιδι εκει σε φορεξ τακτικη διοτι τα spread ειναι μεγαλα και οσο μεγαλυτερα αυτα τοσο μικροτερο το κερδος μας.

Στο ωριαιο διαγραμμα εχουμε κινηση κεριων ικανοποιητικη (24 κερια την ημερα) και μπορουμε ευκολα να κανουμε χρηση εργαλειων αλλα χανει πολυ σημαντικα σε ισχυ η εμφανιση διαγραμματικων σχηματισμων.

Στο ημερησιο διαγραμμα εχουμε τρομερα μεγαλο ποσοστο εμφανισης διαγραμματικων σχηματισμων αλλα στα εργαλεια η κινηση ειναι αργη (1 κερι την ημερα).


Στο 4ωρο διαγραμμα εχουμε πολυ καλη εμφανιση διαγραμματικων σχηματισμων αλλα και καλη χρηση εργαλειων (6 κερια την ημερα).
 
"""""Και οταν φθασει σε καποιο καλυτερο σημειο για σενα μπαινεις παλι με εντολη πτωσης στο μπλε σημειο ενω βαζεις πιο πανω ενα stop loss. """το θέμα είναι το καλύτερο σημείο θα είναι και το σωστό η θα συνεχίσει η άναδος με σκοπό να χάσω 20 ευρώ. τις τελευταίες 3 ημέρες πάντως έχω διαβάσει πιο πολύ και από όταν πήγαινα λύκειο και συνεχίζω
 
Για τον λογο αυτό πρεπει να μάθεις τα κεριά που δείχνουν αναστροφή τάσης. Θα τα δείξω σε αλλά άρθρα όπως και τους σχηματισμούς εν δραση.​
 
οκ περιμένω ,και πότε είναι σωστό να μπαίνουμε στην κύρια η δευτερεύουσα τάση για να κερδίζουμε?
 
Καταρχήν εχεις λογαριασμό κάπου.
Αν δεν εχεις κάνε ενα demo η μπες σε αυτό που σου έδωσα.
Εχει τα παντα και ζωντανά διαγράμματα.
Με θεωρια μονο δεν θα κανεις κάτι.
Πρεπει να βλέπεις κιόλας.
Αν δεν βλέπεις πως θα μάθεις.​
 
είμαι στην θεωρία τώρα διαβάζω μετά θα μπω και στο demo ή να το κάνω ταυτόχρονα?
 
Βημα βημα αλλα οπου βλεπεις οτι παιρνει και πραξη να το κανεις. Που βρίσκεσαι στην θεωρια.......??????
 
Βημα βημα αλλα οπου βλεπεις οτι παιρνει και πραξη να το κανεις. Που βρίσκεσαι στην θεωρια.......??????
isotimia.info στην ΣΤ δημοτικού αλλά ξαναδιαβάζω τα προηγούμενα πάλι για καλύτερη κατανόηση.Το θέμα είναι ότι υπάρχουν χίλιες 2 τεχνικές συγκεκριμένα για binary options τι εφαρμόζουμε EMA και κεριά μόνο ?
 
ΑΣΕ πόσες τεχνικές υπαρχουν. Εσύ επιλέγεις οποία τεχνικηβολευει εσένα στο εκάστοτε διάγραμμα. Πχ σε αυτό που ανέβασμα χρησιμοποίησα μονο τα κεριά πανω σε σχηματισμό. Ο καθένας χρησιμοποιεί όπως σκεφτετε.
 
χαχαχα σε είχα προειδοποιήση ότι έρχεται τσουνάμι ερωτήσεων αλλά και εγώ μπερδεύομαι σε 2 άρθρα πιο καλά εδώ όλα
 
αυτό που κύκλωσα δεν δείχνει δύναμη των αγοραστών? γιατί λες ότι δεν έχουν δύναμη επίσης δεν θα μπορούσαμε να μπούμε αν έσπαγε και το τελευταίο support? δηλαδή η τελευταία κόκκινη γραμμή έχει σπάσει το τελευταίο support εκεί θα ήταν καλό να μπούμε?
23G.jpg
 
Σε αυτό που κυκλώσες δεν ανοίγεις εντολή με τιποτα . Είναι σχεδόν πλευρική τση με μικρή ανοδο. Δεν έχει καμια ουσία κινηση εκεί. Γιατί με 2-3 ανασποδα κεριά ηττήθηκε. Ασφάλεια μηδέν.
 
κατανοητό όσο αναφορά το τελευταίο κόκκινο μαριμπόζου δεξια που σπάει το support εκεί τι πρέπει να κάνουμε να μπούμε με εντολή πτώσης ?
 

Προγνωστικά

  • 16:00
    Action 24
    • Ολυμπιακός Β
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Φιορεντίνα - Τζένοα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Αλκορκόν - Βιγιαρεάλ Β
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Αταλάντα - Ελλάς Βερόνα
  • 22:00
    Novasports Prime
    • Οσασούνα - Βαλένθια
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Τσέλσι - Έβερτον
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Βιζέλα - Σάβες
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ντόρτμουντ - Ατλέτικο Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Σαουθάμπτον - Πρέστον
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Φαμαλικάο - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Ολυμπιακός
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Τουρκ Τέλεκομ - Φενέρμπαχτσε
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Αναντολού Εφές - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Βόννη - Περιστέρι
  • Αύριο 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Volley League Ανδρών 2023-24
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • ATP 500 2024
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Εντάξει γράφω από τώρα Ολυμπιακό τελικό Final Four :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Όχι Final Four στον τελικό. Μπαρτσελόνα περνάω καλά εσάς από τα αποδυτήρια ΑΝ έρθετε οπότε είμαι τελικό
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Fener τελικό και το repeat του τελικού fixed
  • PANATHA PANATHA:
    μας μπερδεψες....
  • Ertzan Ertzan:
    κάτσε μπερδεύτηκα και εγώ
  • Ertzan Ertzan:
    Fener-Μονακό έχουμε και ΑΝ έρθετε έχουμε Fener-Παναθηναϊκό
  • PANATHA PANATHA:
    Μπαρτσελοα - Ολυμπικός και μετα με τον νικητη Ρεαλ - 8η ομαδα
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα και μετά Ολυμπιακός-Ρεάλ εε?
  • PANATHA PANATHA:
    Τα ζευγάρια των playoffs Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι ή Μπασκόνια ή Βίρτους ή Εφές / Παναθηναϊκός - Μακάμπι ή Μπασκόνια / Μονακό - Φενέρμπαχτσε / Μπαρτσελόνα -
    Ολυμπιακός
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
    B Forum Bot: Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά...