Συμφωνειτε με την δημιουργια της European Super League?

Συμφωνειτε με την δημιουργια της European Super League?

• Ναι

Ψήφοι : 0 0.0%
  • Οχι

Ψήφοι : 13 100.0%

• Σύνολο ψηφοφόρων
    13

McLaren17

IFC#9 Cup Winner 2017-18
Μέλος του προσωπικού
21 Μαρ 2003
6,312
2,922
113
127.0.0.1
Συμφωνειτε με την δημιουργια της κλειστής λίγκας ESL European Super League;
Ποια ειναι η άποψη σας;

esl_league.PNG

• Like
Αντιδράσεις: fairplay

fairplay

Well-Known Member
18 Μαρ 2015
1,379
1,989
113
Θελουν να κανουν το ποδοσφαιρο κλειστό αθλημα μόνο για πλουσίους...
Θυσίασαν το ποδοσφαιρο στο βωμό του κέρδους ...

Στην πυρά οοοοολοι τους !!!
Το πιο λαικό και μαζικό αθλημα θελουν να το κανουν μόνο για λιγους ....στην πυρά !!!
Αν το κάνουν τελικά εγω δε θα ξαναπροφερω τα ονοματα των ομαδων αυτων ...θα διαγραφουν απ το λεξιλογιο μου ...!

gdouvl1984

Peter Griffin
Μέλος του προσωπικού
17 Ιον 2012
2,861
3,272
113
3καλα
Το ποδόσφαιρο δεν είναι κάθε βδομάδα Ρεάλ-Μπάρτσα και Γιούβε-Σίτι και δεν ξέρω κι εγώ τι.
Αυτό που έκανε το ποδόσφαιρο τον βασιλιά των σπορ ήταν ανέκαθεν ότι όλοι μπορούσαν να κερδίσουν όλους. Το ποδόσφαιρο χτίστηκε πάνω σε μύθους Σταχτοπούτας και Δαβίδ εναντίον Γολιάθ.
Όσο γουστάραμε το Τσάμπιονς Λιγκ που μας πάσαραν χρόνο με το χρόνο και στρουθοκαμηλίζαμε προσπερνώντας το γεγονός πως ήταν ένα Κύπελλο Πρωταθλητριών χωρίς πρωταθλητές, αλλά με τους τριτοτέταρτους της Αγγλίας, Ισπανίας κτλ συμβάλλαμε κι εμείς στο να ανοίξει η ψαλίδα ολοένα και περισσότερο και να φτάσουμε εδώ.
Δυστυχώς, με κάποιες πολύ σπάνιες εξαιρέσεις, η European Super League υπήρχε άτυπα εδώ και κάμποσα χρόνια. Απλώς μας πονάει που πλέον μας το λένε και κατάμουτρα πως το μόνο που τους νοιάζει είναι... η μάσα!

Siomos1

Moderator
6 Απρ 2016
272
218
43
Απαράδεκτη κίνηση και φυσικά είμαστε κατά. Ας κρατήσουμε τα προσχήματα, έστω και αυτά τα λίγα που έμειναν.

Πολύ εύστοχα κυκλοφορεί ένα πανό στα social: "Δημιουργήθηκε από φτωχούς, το έκλεψαν πλούσιοι".

Ολα στον βωμό του χρήματος. Προσωπική μου άποψη είναι στο τέλος θα κάνουν και οι 2 πίσω και θα πάμε σε μία μέση λύση που δεν την επικροτώ κιόλας, αλλά...

• Like
Αντιδράσεις: PANATHA, gdouvl1984 και fairplay

PANATHA

Active Member
14 Φεβ 2019
179
208
43
Φυσικά και δεν συμφωνώ.....και στο τέλος δεν πιστεύω πως θα γίνει...και το ξέρουν νομίζω και οι ίδιες οι ομάδες και θεωρώ την όλη κίνηση εκβιαστική προς την Ουέφα για να πάρουν περισσότερα φράγκα ή για να ξοδεύουν όσα γουστάρουν στις μεταγραφές χωρίς να δίνουν λογαριασμό στην ομοσπονδία.... γενικά πάντως έχει χαλάσει πολύ το πράγμα με τα ευρωπαϊκά κύπελλα για εμάς που έχουμε προλάβει ας πούμε ένα πραγματικό κύπελλο πρωταθλητριών.... και με τις εκατοντάδες πλέον ομάδες το θεωρώ άθλιο να ματώνει μια ομάδα στο πρωτάθλημα της να βγει στην πρώτη τριάδα αλλά για να παίξει ας πούμε στο Europa League να πρέπει να δώσει 2 και 3 προκριματικούς από τον Ιούλιο και στα τέλη Αυγούστου να έχει αποκλειστεί....

PANATHA

Active Member
14 Φεβ 2019
179
208
43
Ρε αυτοί διαλύθηκαν μόνοι τους....ούτε 3 μέρες δεν κράτησε....τώρα θα μετράμε παραιτήσεις

• Like
Αντιδράσεις: fairplay και gdouvl1984

FunBet

Active Member
12 Μαρ 2018
198
226
43
Win - Win για όλους η κατάσταση.

Οι ομάδες ουσιαστικά ήθελαν περισσότερα χρήματα από την Ουέφα και τα πήραν.
Οι φίλαθλοι νομίζουν ότι κατάφεραν κάτι.
Η Ουέφα φαίνεται ότι νίκησε.

Όλα καλά, πάμε για άλλα.

gdouvl1984

Peter Griffin
Μέλος του προσωπικού
17 Ιον 2012
2,861
3,272
113
3καλα
Σε συνέχεια του προηγούμενου ποστ μου, όπου έλεγα πως η ψαλίδα κερδών των μεγάλων έχει ανοίξει τόσο που ουσιαστικά ζούσαμε μια European Super League εδώ και πολλά χρόνια, πιστεύω πως το όλο εγχείρημα έγινε ώστε να αλλάξουν σημαντικοί οικονομικοί περιοριστικοί κανόνες, οπότε να οδηγηθούμε σε ακόμα χειρότερη πραγματικότητα.
Το πιο πιθανό είναι να πούμε αντίο στο FFP. Και αν δούμε Champion's League με συμμετοχή των 5-6 ομάδων από τις 6 πρώτες χώρες, χωρίς προκριματικά χωρίς τίποτα, Europa League με τη συμμετοχή των υπόλοιπων "ονομάτων" από τις πρώτες χώρες και τους πρωταθλητές των υπόλοιπων, Europa Conference με όλους τους υπόλοιπους, εγώ δε θα παραξενευτώ καθόλου.
"Το ποδόσφαιρο το έφτιαξαν οι φτωχοί καο το έκλεψαν οι πλούσιοι"

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like
Αντιδράσεις: FunBet και fairplay

Προγνωστικά

• 20:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Φούλαμ
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Σαουθάμπτον - Λιντς
  • 20:45
    Novasports 1HD
    • Αντάλιασπορ - Μπεσίκτας
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • 21:30
    Novasports 2HD
    • Λάτσιο - Τορίνο
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Τσέλσι - Λέστερ
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Τοντέλα - Πάσος Φερέιρα
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Λοκομοτίβ Κουμπάν - Ούνικς Καζάν
    ΕΡΤ3
    • Basket League 2020-21
  • 21:45
    Novasports 4HD
    • Σάσαρι - Βενέτσια
  • Αύριο 19-05-2021
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Σάρλοτ Χόρνετς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπάσκετ
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Ουάσινγκτον Ουίζαρντς
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Φέλιξ Οζέρ- Αλιασίμ - Λορέντσο Μουσέτι
  • 13:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 16:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Ρότζερ Φέντερερ - Πάμπλο Αντουχάρ
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Αυτοκτονείς χωρίς 2η σκέψη πηδάς από το μπαλκόνι, ταράτσα, γέφυρα, από που βρεις
  • Ertzan Ertzan:
    Ύπουλα αποτελέσματα στο 1ο μέρος. Ενδιαφέρον έχει στον αγώνα της Φενέρ. Η Τραμπζονσπορ κερδίζει την Γκεντζλέρμπιρλιγι. Οι φιλοξενούμενοι θέλουν νίκη. Αν δεν κερδίσουν τότε η Καϊσερίσπορ και να χάσει από εμάς σώζεται, Μου γυαλίζει το 3,40 στον στοίχιμαν,
  • Ertzan Ertzan:
    της Φενέρ
  • PANATHA PANATHA:
    Σε τριπλή ισοβαθμία Μπεσίκτας , Φενερ και Γαλατά ποιος το παίρνει?
  • Ertzan Ertzan:
    Σε τριπλή ισοβαθμία εμείς τον πούλο παίρνουμε
  • Ertzan Ertzan:
    Αν κερδίσουν που κερδίζουν και οι δυο άλλοι εκεί η Γαλατά πρέπει να ρίξει 3 παραπάνω από την Μπεσίκτας
  • Ertzan Ertzan:
    έτσι όπως είναι τα σκορ τώρα η Γαλατά πρέπει να κερδίσει με 5-1
  • PANATHA PANATHA:
    Φενέρ και Μπεσίκτας πήραν πάντως το πεναλτάκι τους.....
  • Ertzan Ertzan:
    ο αγαπημένος διαιτητής του @animusbet είναι στον αγώνα της Γαλατά
  • Ertzan Ertzan:
    πολύ τον αγαπάει :p
  • PANATHA PANATHA:
    Και σήμερα βρήκε να μην της δώσει πέναλτι???
  • Ertzan Ertzan:
    αυτός δεν δίνει ρε συ ξέρεις τι μπινελίκια έχει φάει από τον Θανάση ουουου πολύ πράμα
  • PANATHA PANATHA:
    είχα ένα τρελό δελτίο...με πέναλτι στο ματς
    της Γαλατά έπαιρνα με 2 ευρώ 750! μόνο αυτό έχασα
  • Ertzan Ertzan:
    Εν το μεταξύ τώρα βλέπω πως κερδίσαμε με ανατροπή αν είναι δυνατόν
  • PANATHA PANATHA:
    και χάσατε και πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    κάπου στο 75 το είχα κλείσει λέω "δεν γ@μιέται δεν γυρίζει αυτό το παιχνίδι και με χαμένο πέναλτι"
  • Ertzan Ertzan:
    Αυτά είναι ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΟΖΙΛ 10ΑΡΗ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΠΕΛΚΑ ΕΞΤΡΕΜ και χάσαμε το πρωτάθλημα
  • PANATHA PANATHA:
    Χωρίς πλάκα μου θυμίζει τον Άρη που τον Δεκέμβριο ανάμεσα σε έναν από τους καλύτερους επιθετικούς του πρωταθλήματος Μπαράλες προτίμησε τον Μήτρογλου που όταν έβαλε το τελευταίο του γκολ είχαμε δραχμές
  • D Forum Bot:
    Ο χρήστης Dimitris27 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Εμπνεύσεις και αουτσάιντερ!" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
    +1
  • PANATHA PANATHA:
    Καλημέρααααααααα
  • Ertzan Ertzan:
    Καλησπέρα Καλησπέρα
  • Ertzan Ertzan:
    Σήμερα ο πρώτος τελικός στο ΞΑΝΘΗ FC ARENA για την άνοδο
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης moglis ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Stoiximan αναληψεις" στο Καφενείο.
  • K Forum Bot:
    Ο χρήστης Kavajim ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Live" στο Τένις.
  • PANATHA PANATHA:
    Καλησπέρα αλάνια...ρίχνω μια δυάδα Μάντσεστερ - Φούλαμ και Σαουθάμπτον - Λιντς
    Over 1,5 στο πρώτο μέρος
    PANATHA PANATHA: Καλησπέρα αλάνια...ρίχνω μια δυάδα Μάντσεστερ - Φούλαμ και Σαουθάμπτον - Λιντς Over 1,5 στο...