ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Ertzan

FENER ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΥ
Μέλος του προσωπικού
10 Αυγ 2003
46,398
20,913
113
40
ΟΠΟΥ Η FENER ΕΚΕΙ
Γράψτε τις προτάσεις σας και τις περιοχές για διακοπές. Γράψτε θετικά αρνητικά σχόλια
:sign:
 
Νησι για ρομαντζαδα.... Σαντορινη!!!
Νησι για ξημεροβραδιασμα σε παραλιες....Μηλος!!!!
Πολυ μικρο νησι για κυριλέ απομονωση και ξεκουραση... Φολεγανδρος, Ιθακη
Πολυ μικρο νησι για πιο απομονωμενες διακοπες... Αναφη, Καστελλοριζο
Οικογενειακο νησι με χρωμα Αιγαίου και Ιονιου.... αλλα και πολυ ωραια μερη... Κυθηρα
Νησι πολυ ομορφο και με δοση θρησκευτικη... Πάτμος!!!


σε λιγο η συνεχεια.... κλαιει η μικρη...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tenekes
Τελικά Κερκυρα φέτος...

Εκλεισα τελικά παιδιά θα πάω Κερκυρα, καλα να μαστε και από την Κυριακή(30/7) πουρνό πουρνο αναχωρώ.
Επιστροφή 6/8 πάλι Κυριακή και μετά δουλειά :hammer: πάλι.
Βρήκα και σε ένα ωραίο μέρος δωμάτιο 8 χλμ έξω από την πόλη της Κερκυρας, ολα καλά ευτυχώς.
Προτείνετε μέρη -ταβέρνες (εννοείτε δοκιμασμένες) που πρέπει να πάω οπωσδήποτε.
Στον γυρισμό λέω να περάσω και από Παργα, μου έχουν πει ότι είναι φανταστικά...έχει πάει κανείς? Αξίζει τον κόπο να σταματήσω έστω και για λίγες ώρες?

υ.γ(ΠΡΟΣ BETLADEN):Θα είμαι με τη γύναικα συνεπως δεν προβλέπεται και πολυ μπαράκι και κλάμπινγκ.
 
Εφοσον εισαι με γυναικα θα κανεις το κλασσικο τουρ... Ποντικονησι , Νεο Φρούριο, Παλαιοκαστριτσα (προσεχε εχει τα πιο κρυα νερα που εχω κολυμπήσει ποτε... ειχα παει βεβαια και Απριλιο και κόντεψαμε να παθουμε καρδιακη προσβολη....) Να πας στο αλσος της Παλιόπολης (Μοn Repo) και να πας και στο Αχχίλειο! Να πιεις και το παραδοσιακο ποτο Τζίντζερ και να φας και το παραδοσιακο φαγητο! Το ποτο προσωπικα δεν μου αρεσε.... αλλα το φαί ειναι σουυυυυπερρρρρρρ!!!!!!


παρε μια ιδεα...


Μπουρδέτο (για 4 άτομα)
1 κιλό σκορπιοί άσπροι ή κόκκινοι ή γαλέος σε φέτες ή σκυλό­ψαρο, 1 μεγάλο κρεμμύδι, ένα φλιτζάνι λάδι, 2 κουταλιές της σούπας πιπέρι κόκκινο γλυκά, καυτερές πιπερίτσες, αλάτι. Κόβουμε το κρεμμύδι ψιλό και το βράζουμε με το λάδι και το πι­πέρι για μισή ώρα. Προσθέτουμε το ψάρι και βράζουμε περίπου 20 λεπτά γιο να πιει το ζουμί του και σβήνουμε με το χυμό 2 λε­μονιών.

Παστιτσάδα (για 4 άτομα)
1 κιλό κρέας μοσχαρίσιο, 1 φλιτζάνι λάδι και λίγο βούτυρο, 1 με­γάλο κρεμμύδι, l0 σκελίδες σκόρδο, μεγάλες ώριμες ντομάτες λιωμένες, μίά φλοίδα κανέλα, ένά φύλλο δάφνη, αλάτι, πιπέρι, Λίγο ξίδι και λίγη ζάχαρη.
Κόβουμε το κρέας σε μέτρια κομμάτια και τα τσιγαρίζουμε. Βγά­ζουμε το κρέας και τσιγαρίζουμε το κρεμμύδι και το σκόρδο τριμ­μένο. Ξαναβάζουμε το κρέας και σβήνουμε με το ξίδι, προσθέ­τουμε τα υπόλοιπά υλικά και βράζουμε σε χαμηλή φωτιά περίπου μία ώρα.
Σε πολύ βαθιά κατσαρόλα βράζουμε μακαρόνια (Νο 3) και αφού τα σουρώσουμε βάζουμε το κρέας και τη μισή σάλτσα σε βαθύ μπολ και αδειάζουμε τα μακαρόνια.

Σοφρίτο (για 4 άτομα)
1 κιλό κρέας, ένα κεφάλι σκόρδο, 1 ματσάκι μαϊντανό, 1 μικρά φλιτζάνι ξίδι,1 φλιτζάνι λάδι και όσο χρειαστεί για το τηγάνισμα, λίγο αλεύρι, αλάτι και πιπέρι. Κόβουμε το κρέας σε πολύ λεπτές φέτες, και το αλευρώνουμε. Τηγανίζουμε τις φέτες του κρέατος και σβήνουμε με το ξίδι. Στρώ­νουμε το κρέάς σε ρηχή κατσαρόλα και προσθέτουμε ψιλοκομ­μένα το μαϊντανό, το σκόρδο και από πάνω το λάδι. Βράζουμε με λίγο νερό σε πολύ σιγανή φωτιά κουνώντας συχνά την κατσαρόλα για να μην πιάσει.

Στιφάδο (για 4 άτομα)
Ένα κουνέλι τεμαχισμένο, 1 κιλό μικρά κρεμμύδια, 2 κ. σούπας ντομάτα πελτέ, λάδι, αλάτι, πιπέρι, γαρίφαλο, δάφνη, κρασί, ξίδι. Μαρινάρουμε το κουνέλι στο ξίδι και τη δάφνη 12 ώρες. Στραγγίζουμε το κουνέλι και σε ρηχή κατσαρόλα τσιγαρίζουμε χω­ριστά τα κρεμμύδια και το κρέας. Σβήνουμε το κρέας με κρασί. Προσθέτουμε τα μυρωδικά, σκεπάζουμε με νερά το κρέάς για να βράσει σε σιγανή φωτιά. Στα μισά περίπου βάζουμε στην κατσα­ρόλα το κρεμμύδια τον πελτέ και το αλάτι και αφήνουμε να πιει το νερό.

Τσιτσιμπύρα
Αγαπημένο ποτό τον Κερκυραίων, εκτός φυσικά από το ντόπια κρασί είναι η τσιτσιμπύρα.
12 σταφίδες άσπρες, χυμό δύο λεμονιών, 2 κουταλάκι τζίντζερ τριμμένο, 1 κουταλάκι ψύχα λεμονιού, 1 ποτήρι κρύο νερό, 500 γρμ. ζάχαρη, 700 γρμ, βραστό νερό, 1500 γρμ. κρύο νερό.



Επιστροφη οπωσδηποτε να σταμτησεις στην Παργα!!!! Ειναι πολυ ωραιο μερος! Αν μπορεις να μεινεις και μια μερα... ειναι εκπληκτικο το μερος...θυμιζει Ιταλια...
Επισης αν θες σταματας και στην Νικοπολη αν σε παίρνει... για εναν καφε στο εντυπωσιακο καφε-κλαμπ ''Νικοπολη'' πανω στην παραλία!!!!


Αν εχεις χρονο να πας Αντιπαξους για μπανιο με καραβακι....
 
BetLaden είπε :
Εφοσον εισαι με γυναικα θα κανεις το κλασσικο τουρ... Ποντικονησι , Νεο Φρούριο, Παλαιοκαστριτσα (προσεχε εχει τα πιο κρυα νερα που εχω κολυμπήσει ποτε... ειχα παει βεβαια και Απριλιο και κόντεψαμε να παθουμε καρδιακη προσβολη....) Να πας στο αλσος της Παλιόπολης (Μοn Repo) και να πας και στο Αχχίλειο! Να πιεις και το παραδοσιακο ποτο Τζίντζερ και να φας και το παραδοσιακο φαγητο! Το ποτο προσωπικα δεν μου αρεσε.... αλλα το φαί ειναι σουυυυυπερρρρρρρ!!!!!!


παρε μια ιδεα...


Μπουρδέτο (για 4 άτομα)
1 κιλό σκορπιοί άσπροι ή κόκκινοι ή γαλέος σε φέτες ή σκυλό­ψαρο, 1 μεγάλο κρεμμύδι, ένα φλιτζάνι λάδι, 2 κουταλιές της σούπας πιπέρι κόκκινο γλυκά, καυτερές πιπερίτσες, αλάτι. Κόβουμε το κρεμμύδι ψιλό και το βράζουμε με το λάδι και το πι­πέρι για μισή ώρα. Προσθέτουμε το ψάρι και βράζουμε περίπου 20 λεπτά γιο να πιει το ζουμί του και σβήνουμε με το χυμό 2 λε­μονιών.

Παστιτσάδα (για 4 άτομα)
1 κιλό κρέας μοσχαρίσιο, 1 φλιτζάνι λάδι και λίγο βούτυρο, 1 με­γάλο κρεμμύδι, l0 σκελίδες σκόρδο, μεγάλες ώριμες ντομάτες λιωμένες, μίά φλοίδα κανέλα, ένά φύλλο δάφνη, αλάτι, πιπέρι, Λίγο ξίδι και λίγη ζάχαρη.
Κόβουμε το κρέας σε μέτρια κομμάτια και τα τσιγαρίζουμε. Βγά­ζουμε το κρέας και τσιγαρίζουμε το κρεμμύδι και το σκόρδο τριμ­μένο. Ξαναβάζουμε το κρέας και σβήνουμε με το ξίδι, προσθέ­τουμε τα υπόλοιπά υλικά και βράζουμε σε χαμηλή φωτιά περίπου μία ώρα.
Σε πολύ βαθιά κατσαρόλα βράζουμε μακαρόνια (Νο 3) και αφού τα σουρώσουμε βάζουμε το κρέας και τη μισή σάλτσα σε βαθύ μπολ και αδειάζουμε τα μακαρόνια.

Σοφρίτο (για 4 άτομα)
1 κιλό κρέας, ένα κεφάλι σκόρδο, 1 ματσάκι μαϊντανό, 1 μικρά φλιτζάνι ξίδι,1 φλιτζάνι λάδι και όσο χρειαστεί για το τηγάνισμα, λίγο αλεύρι, αλάτι και πιπέρι. Κόβουμε το κρέας σε πολύ λεπτές φέτες, και το αλευρώνουμε. Τηγανίζουμε τις φέτες του κρέατος και σβήνουμε με το ξίδι. Στρώ­νουμε το κρέάς σε ρηχή κατσαρόλα και προσθέτουμε ψιλοκομ­μένα το μαϊντανό, το σκόρδο και από πάνω το λάδι. Βράζουμε με λίγο νερό σε πολύ σιγανή φωτιά κουνώντας συχνά την κατσαρόλα για να μην πιάσει.

Στιφάδο (για 4 άτομα)
Ένα κουνέλι τεμαχισμένο, 1 κιλό μικρά κρεμμύδια, 2 κ. σούπας ντομάτα πελτέ, λάδι, αλάτι, πιπέρι, γαρίφαλο, δάφνη, κρασί, ξίδι. Μαρινάρουμε το κουνέλι στο ξίδι και τη δάφνη 12 ώρες. Στραγγίζουμε το κουνέλι και σε ρηχή κατσαρόλα τσιγαρίζουμε χω­ριστά τα κρεμμύδια και το κρέας. Σβήνουμε το κρέας με κρασί. Προσθέτουμε τα μυρωδικά, σκεπάζουμε με νερά το κρέάς για να βράσει σε σιγανή φωτιά. Στα μισά περίπου βάζουμε στην κατσα­ρόλα το κρεμμύδια τον πελτέ και το αλάτι και αφήνουμε να πιει το νερό.

Τσιτσιμπύρα
Αγαπημένο ποτό τον Κερκυραίων, εκτός φυσικά από το ντόπια κρασί είναι η τσιτσιμπύρα.
12 σταφίδες άσπρες, χυμό δύο λεμονιών, 2 κουταλάκι τζίντζερ τριμμένο, 1 κουταλάκι ψύχα λεμονιού, 1 ποτήρι κρύο νερό, 500 γρμ. ζάχαρη, 700 γρμ, βραστό νερό, 1500 γρμ. κρύο νερό.



Επιστροφη οπωσδηποτε να σταμτησεις στην Παργα!!!! Ειναι πολυ ωραιο μερος! Αν μπορεις να μεινεις και μια μερα... ειναι εκπληκτικο το μερος...θυμιζει Ιταλια...
Επισης αν θες σταματας και στην Νικοπολη αν σε παίρνει... για εναν καφε στο εντυπωσιακο καφε-κλαμπ ''Νικοπολη'' πανω στην παραλία!!!!


Αν εχεις χρονο να πας Αντιπαξους για μπανιο με καραβακι....

Σαφέστατος ήσασταν κύριε Μαμαλάκη:)twis: ).
Άρα σίγουρα σταματώ Παργα και βλέπω όλα τα υπόλοιπα που είπες.
Η αλήθεια είναι ότι είχα ξαναπάει Κέρκυρα πολύ μικρός αλλά πολύ λίγα πράγματα θυμάμαι.
 
Για Κέρκυρα 2-3 συμβουλές....................

1. Μεγάλη προσοχή στους δρόμους........ Ξαναλέω, μεγάλη προσοχή στους δρόμους....... Το οδικό δίκτυο δεν είναι και το καλύτερο της Ελλάδας...... Στενοί δρόμοι με πολλές στροφές, οι ποιότητα της ασφάλτου είναι για κλάματα και οι οδηγοί (ντόπιοι αλλά και ξένοι) για γέλια..........

2. Απέφυγε να μετακινηθείς με αμάξι στην πόλη της Κέρκυρας από τις 11:00 το πρωί και μετά μέχρι τις 16:00...... Το διάσημο rush hour της Νέας Υόρκης ένα τίποτα μπρόστά σε αυτό που θα δουν τα μάτια σου εκεί...... Πρόταση μου είναι να κατέβεις αρκετά πρωί, να αφήνεις το αμάξι στο παλιό λιμάνι και από τα καντούνια της παλιάς πόλης να κάνεις την βόλτα σου και τις δουλειές σου στο κέντρο ποδαράτο...... Οι αποστάσεις δεν είναι μεγάλες............

3. Προσοχή στις παραλίες (ειδικά από την πλευρά της Αδριατικής)......... Όσο λάδι και να σου φαίνεται η θάλασσα δεν κάνεις ποτέ μαγκιές...... Ούτε που θα το καταλάβεις πότε θα βρεθείς στο Μπάρι (της Ιταλίας).....:twis:

4. Απέφυγε να πιεις νερό της Κέρκυρας...... Πολύ σκληρό, γενικώς ακατάλληλο για κατανάλωση....... Πάντα εμφιαλωμένο........

5. Κατά τ ' άλλα θα χορτάσει το μάτι σου πράσινο η μύτη σου μυρωδιές, ο στόμας σου γεύσεις και το σώμα σου αλμύρα.........

6. Για εξόδους το βράδυ το εμπορικό κέντρο της πόλης είναι τίγκα στα μπαρ στα εστιατόρια και στα κλαμπ..... Οπωσδήποτε να τσιμπήσεις κάτι στο πατατομάνια και στην κρεπερί ακριβώς δίπλα του........ Υπάρχει και ο Πέλεκας για nightlife αλλά πολλοί τουρίστες ρε παιδάκι μου..... Πάντως όπου και να σταθείς θα βρεις και κάποιο μπαράκι να πιεις ένα ποτό.......

7. Να πας στην Παλαιοκαστρίτσα και να ανέβεις οπωσδήποτε στην μονή....... Να μπεις και στο μουσείο της όπου θα δεις και απολιθωμένο μαμούθ...... Υπάρχει και ένα χωριό ακριβώς πάνω από την Παλαιοκαστρίτσα όπου η θέα σου κόβει την ανάσα...... Πιες ένα καφεδάκι και εκεί......... Τα άλλα είναι γνωστά...... Ποντικονήσι, Σιδάρι, Κανόνι για καφέ με θέα το αεροδρόμιο και τις προσγειώσεις - απογειώσεις των αεροπλάνων, Μον Ρεπό, Αχίλειο, Παντοκράτορας, Φρούριο, Ρόδα, Λιστόν, Σαρόκο, Παξοί (ωραιότατες παραλίες) και γενικώς όποιον και να ρωτήσεις όλο και κάτι θα σου βρουν να επισκεφτείς.....

Αυτά.... Ελπίζω να βοήθησα..... Και που 'σαι με το που θα πατήσεις το πόδι σου στο νησί μου καλό θα ήταν να κλείσεις εισιτήριο για το πλοίο της επιστροφής (κλειστού τύπου)..... Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.........
 
...και αν τελικα πας στον Πελεκα και πεινας, οπως μπαινεις στο χωριο στο αριστερο σου χερι στην κατω πλατεια θα βρεις ενα μαγαζακι που φτιαχνει σουβλακια πιττες και τετοια με μια δικη του μυστικη σαλτσουλα αλλο πραγμα:spite:


ΥΓ Για την Παργα συμφωνω κι εγω οπωσδηποτε να περασεις! Εχω παει αρκετες Κυριακες εξοδουχος ως κολοφανταρο και δεν την χορτασα ποτε!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και μια προταση με μια μικρη επιφυλαξη επειδη πηγα πριν απο 6-7 χρονια:eye:
Ενα απο τα νησια για party animal τυπους ειναι η Κως:up:
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Οπωσδηποτε χωρις γυναικα:spite:

Πανω απο ολα λογικες τιμες... ενας γνωστος μου εκλεισε ενοικιαζομενο δωματιο δικλινο για τις 5 Αυγουστου με 30 ευρω την ημερα!
 
Για Κερκυρα οπωσδηποτε να φας τα ντοπια φαγητα.Και οπωσδηποτε να φας σουβλακια στο Νινο(μεσα στην πολη).Εχει τα καλυτερα που εχω φαει ποτε.Και πιστεψε με ως φοιτητης εχω φαει παρα μα παρα πολλα.
 
ευχαριστω πολύ

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες που μου δώσατε...
σίγουρα θα επισκεφτώ πολλά από τα μέρη που μου προτείνατε.
 
Καλη Παραλια

griasbeachfy4.jpg
 
αντε να διαφημισω και εγω την πατριδα μου πηγαινετε ξανθη και θα με θυμηθειτε. συνδυαζει βουνο και θαλασσα .απιστευτα μερη .βαζω και το site του δημου www.topeiros.gr πηγαινετε στα στενα του νεστου και θα με θυμηθειτε


μια φωτο απο την παραλια των μαγγανων

και μια φωτο η γεφυρα του νεστου δεξια το χωριο μου

 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
BetLaden είπε :
Επιστροφη οπωσδηποτε να σταμτησεις στην Παργα!!!! Ειναι πολυ ωραιο μερος! Αν μπορεις να μεινεις και μια μερα... ειναι εκπληκτικο το μερος...θυμιζει Ιταλια...

Να δειτε και ηλιοβασιλεμα η ανατολη ηλιου απο το καστρο ...
Ειναι φανταστικο...
 
macqueen είπε :
Και μια προταση με μια μικρη επιφυλαξη επειδη πηγα πριν απο 6-7 χρονια:eye:
Ενα απο τα νησια για party animal τυπους ειναι η Κως:up:
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Οπωσδηποτε χωρις γυναικα:spite:

Πανω απο ολα λογικες τιμες... ενας γνωστος μου εκλεισε ενοικιαζομενο δωματιο δικλινο για τις 5 Αυγουστου με 30 ευρω την ημερα!

Αν πατε με γυναικα οντως θα το μετανοιωσετε...:sign:
 
Σαντορινι...

Εκτος απο την καλντερα αξιζει να πατε στα οινοπoιεια του Μπουταρι ιδιαιτερα και στου Σιγαλα..Επεισης και στο μουσειο κρασιου..Ειναι καλη φαση...
Να πατε να φατε ψαρι στο Περιβολο...90 % θα βρειτε και φρεσκο αρκει να γνωριζεις περι ψαριου...
Για ουζακι συνιστω κατω απο την Οια στο μικρο το λιμανακι (τωρα μου ξεφευγει το ονομα)...
Να δοκιμασετε το ΣΕΛΛΑΔΙΑ(εκπληκτικο) ΚΑΙ ΑΣΥΡΤΙΚΟ(ΛΕΥΚΑ ΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ) ΜΠΟΥΤΑΡΙ,ΝΥΚΤΕΡΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΒΙΝΣΑΝΤΟ(ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΟΙΝΟΠΑΡΑΓΩΓΩΝ)..

Βορεια Ευβοια..(Αγια Αννα-Αχλαδι)..

Ωραιο και ησυχο μερος με πολυ ωραια παραλια...Αξιζει και οικονομικα παρα πολυ το καμπινγκ(ο Caesar που παει εκει λεει οτι ειναι φανταστικα)
Γενικα οποιος αντεχει τις στροφες(και εχει και αρκετες μερες αδεια) ωραιο ειναι να κανεις αν μπορεις την γυρα της Βορεια Ευβοιας..


Ναξος..

Απο παραλιες αξιζουν Αγιος Προκοπης ,Αγια Αννα(μετα το πλαζ της να προσεχετε υπαρχει πλαζ γυμνιστων),παραλια Γλυφαδας,Αλυκο,Πυργακι..
Απο μερη αξιζει να πατε Φιλοτι και Απειραθο..
Απεναντι απο την Φιλοτι αξιζει να ανεβειτε στο εκκλησακι του Αγ'Γιαννη που ειναι στην κορυφη...Θελει προσοχη γιατι ο δρομος ειναι στενος( ισα που χωραει ενα αμαξι) και απο κατω γρεμος..
Να πατε και στη Μονη της Παναγιας Φανερομενης..
Για φαει στο Φιλοτι και στον Απειραθο ειναι ωραια..οπως και μετα την Μονη της Παναγιας Φανερομενης ειναι μια ταβερνα σε ενα μικρο χοριουδακι..
Να δοκιμασετε οπωσδηποτε πατατες,οπως και να τις κανουν...ξυνοτυρι,γραβιερα πικαντικη,κρεατα ντοπια..
Για ουζακι κατω απο την Πορταρια(ετσι νομιζω λεγετε το αρχαιο στο λιμανι)..λιγο κοψοκωλε βεβαια αλλα καλο φαει...

Καλο χειμωνα σε ολους...:sign:
 
BANE είπε :
αντε να διαφημισω και εγω την πατριδα μου πηγαινετε ξανθη και θα με θυμηθειτε. συνδυαζει βουνο και θαλασσα .απιστευτα μερη .βαζω και το site του δημου www.topeiros.gr πηγαινετε στα στενα του νεστου και θα με θυμηθειτε

http://javascript<b></b>:;
μια φωτο απο την παραλια των μαγγανων

και μια φωτο η γεφυρα του νεστου δεξια το χωριο μου

http://javascript<b></b>:;

Για το ναο δεν λες τιποτα...εκει πρεπει να πανε πρωτα να προσκυνησουν...:twis:
Γεια σου ρε παικταρα Μπανε..:bravo:
 


Ναξος..

Απο παραλιες αξιζουν Αγιος Προκοπης ,Αγια Αννα(μετα το πλαζ της να προσεχετε υπαρχει πλαζ γυμνιστων),παραλια Γλυφαδας,Αλυκο,Πυργακι..
Απο μερη αξιζει να πατε Φιλοτι και Απειραθο..
Απεναντι απο την Φιλοτι αξιζει να ανεβειτε στο εκκλησακι του Αγ'Γιαννη που ειναι στην κορυφη...Θελει προσοχη γιατι ο δρομος ειναι στενος( ισα που χωραει ενα αμαξι) και απο κατω γρεμος..
Να πατε και στη Μονη της Παναγιας Φανερομενης..
Για φαει στο Φιλοτι και στον Απειραθο ειναι ωραια..οπως και μετα την Μονη της Παναγιας Φανερομενης ειναι μια ταβερνα σε ενα μικρο χοριουδακι..
Να δοκιμασετε οπωσδηποτε πατατες,οπως και να τις κανουν...ξυνοτυρι,γραβιερα πικαντικη,κρεατα ντοπια..
Για ουζακι κατω απο την Πορταρια(ετσι νομιζω λεγετε το αρχαιο στο λιμανι)..λιγο κοψοκωλε βεβαια αλλα καλο φαει...





επειδη φετος λεω να παω προς Ναξο πλευρα με οικογενεια... θα ηθελα να μου πειτε οποιοι ξερετε το σωστο μερος να επιλεξω για διαμονη.
Επειδη θα ειμαι με την πιστιρικα θα ηθελα να βρω να μεινω σε καποιο σπιτι ή συγκροτημα κατοικιων πανω σε παραλια. Να κοιμαμαι και να ξυπναω διπλα στο νερο και να κανω οτι ωρα θελω βουτια. Με το πιτσιρικι θα ειναι δυσκολες οι μετακινησεις οποτε ψιλοκαταλαβαινετε τι ψαχνω...

Προτεινετε τιποτα...και αν εχετε τιποτα τηλεφωνα με ενοικιαζομενα στειλτε μου κανενα με πριβε.
 
επειδη φετος λεω να παω προς Ναξο πλευρα με οικογενεια... θα ηθελα να μου πειτε οποιοι ξερετε το σωστο μερος να επιλεξω για διαμονη.
Επειδη θα ειμαι με την πιστιρικα θα ηθελα να βρω να μεινω σε καποιο σπιτι ή συγκροτημα κατοικιων πανω σε παραλια. Να κοιμαμαι και να ξυπναω διπλα στο νερο και να κανω οτι ωρα θελω βουτια. Με το πιτσιρικι θα ειναι δυσκολες οι μετακινησεις οποτε ψιλοκαταλαβαινετε τι ψαχνω...

Προτεινετε τιποτα...και αν εχετε τιποτα τηλεφωνα με ενοικιαζομενα στειλτε μου κανενα με πριβε.

Ston Agio Prokopio na meineis xoris alli sizitisi, einai pio isixa apo tin Agia Anna. Ego meno panta sen ena sigkekrimeno tha sou steilo prive.:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...