Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Απο ότι καταλαβαίνω και απο το αρχικό σου πόστ κάνεις στην ουσία προοδευτικά πονταρίσματα σε περίπτωση χαμενου bet.
Οτι και να κάνεις ,οτι όρους και να θέσεις σε βάθος χρόνου θα χρεοκοπήσεις την μπάνκα σου.
Το κακό είναι οτι θα χρεοκοπησεις την μπάνκα σου ακόμα και καλός παίκτης να είσαι π.x οπως ο grace ( που τον χτυπησε και αυτόν το bug του oddsportal ) και μακροπρόθεσμα να νικάς την αγορά,καθώς όσο αυξάνεται ο αριθμός των στοιχημάτων σου,τόσο αυξάνεται και το πιθανό σερί των χαμένων στοιχημάτων σου.

Υπάρχει ενας τύπος που υπολογίζει σχετικά :Log(RUNS) / -Log(PROB)

οπου runs:αριθμος στοιχηματων
prob:η πιθανότητα να χάσεις (σε απόδοση 1.75 αν υποθεσουμε οτι παιζεις χωρις κάποιο value εναντι της αγοράς αυτη η πιθανότητα είναι :1-1/1,75)

Περισσότερα εδω: http://www.flatstats.co.uk/horseracing/index.php?cmd=article&id=154

Σύμφωνα με τα παραπάνω:
Στην περίπτωσή σου ΄,αν υποθέσουμε οτι μακροπρόθεσμα είσαι καλός παίκτης και αγοράζεις value αποδοσεις του 1.75 ,που η πραγματική τους απόδοση θα έπρεπε να είναι στο π.χ 1.70,στα 500 στοιχήματα αναμένεται να είχες 7 σερι χαμένα στοιχήματα τουλάχιστον.Φυσικά δεν υπογραφει κανένας συμβόλαιο οτι θα είναι ακριβώς 7,ούτε και πότε αυτό το σερί θα κάνει την εμφανισή του.
Αν είσαι τυχερός θα έχεις μικρότερο σερί χαμένων στοιχημάτων,αν εισαι ατυχος μεγαλύτερο.
Αν είσαι τυχερός το αρνητικό σερι θα εμφανιστεί αργότερα,αν είσαι ατυχος ακόμα και στο πρώτο σου στοίχημα.
Το μόνο σίγουρο είναι πως ακόμα και για εναν καλό παικτη όπως στο ποιο πάνω παραδειγμα:Προοδευτικό ποντάρισμα=σίγουρη χρεοκοπία
Καλημερα σε ολους.
Εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο συστημα αυξητικου πονταρισματος κατα το παρελθον.
Παμε σε 2 3 επισημανσεις.

Καταρχην δεν εχει καμια σχεση με το κλασικο μαρτινγκαλ 1 2 4 8 16 32 64 128 κλπ κλπ το οποιο ειναι η σιγουρη φυλακη.
Ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα.
Διαφωνω με την αποψη της σιγουρης χρεοκωπιας του συστηματος γενικα ως ιδεα.
Συμφωνω ομως οτι η χρεοκωπια για τα συγκεκριμενα 500 ευρω ειναι σιγουρη.
Καποια στιγμη θα υπαρξει ενα αρνητικο σερι το οποιο θα κανει φυλλο και φτερο τα συγκεκριμενα 500 ευρω.
Θα χρειαστουν αλλα 500 ευρω συνολο 1000 για να υποστηριξεις το συστημα σου .(δεν αναφερομαι προσωπικα στον φιλο που στοιχηματιζει αλλα γενικοτερα ως ιδεα.).
Μπορει ομως ουτε αυτα τα 1000 να φτασουν

Οπως καταλαβαινουμε χρειαζομαστε επιπλεον χρηματοδοτηση προκειμενου να υποστηριξουμε το συστημα μας.

Το προβλημα σε αυτο τον τροπο παιχνιδιου ειναι οτι ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΜΕΙΟΝ που μπορει να κανει.
Θεωρητικα εφοσον το κεφαλαιο ειναι ΑΡΚΕΤΑ μεγαλυτερο απο οσο αρχικα ξεκιναμε την προσπαθεια μας τα λεφτα θα γυρισουν πισω.

Το ζητημα ειναι οτι ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ .

Να θεωρησουμε δεδομενο οτι για καθε επομενο πονταρισμα θα υπαρχει το ιδιο καθαρο μυαλο.
Ελειψη συγκεντρωσης υπο καθεστως πανικου παμε να ρεφαρουμε κλπ κλπ η αποτυχια ειναι αυτονοητη
Να τονισω επισης την ετοιμοτητα στην οποια πρεπει να βρισκεται ο παικτης διοτι η καθε εταιρεια θεωρουμαι δεδομενο οτι γνωριζει το συστημα μας ανεβαινουμε το κανουμε το ξανακανουμε πολυ πιθανο οταν εχει φτασει το ''μετρημα'' στα 500 γιουρος να δεις ενα λιμιτ 3 ευρω οποτε χρειαζεται ταχυτητα στο συνεχιστει το παιχνιδι σε αλλη παραλια.

Οπως και να χει το πραγμα ....η πρακτικη εφαρμογη μπορει να δωσει τις απαντησεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Akis Betforce
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Επειδή σου χρωστάω μία απάντηση από χθες με τον τρόπο που το σκέφτεσαι συμφωνώ απολύτως μαζί σου με έναν ενδοιασμό ακριβώς σε αυτό που αναφέρεις ότι υπάρχει και ο κίνδυνος όπως και παντού άλλωστε να κηρύξεις "πτώχευση" στο ταμείο σου. Για αυτό και μόνο αναφέρθηκα στο όσο πιο value bets με μεγαλύτερες αποδόσεις έστω ένα δυνατό σερί τριών ημερών μπορεί να εκτινάξει το ταμείο σου. Συνέχισε πάντως γιατί σίγουρα έχει ενδιαφέρον να δούμε μακροχρόνια πως θα πάει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Betting Manager
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Απο ότι καταλαβαίνω και απο το αρχικό σου πόστ κάνεις στην ουσία προοδευτικά πονταρίσματα σε περίπτωση χαμενου bet.
Οτι και να κάνεις ,οτι όρους και να θέσεις σε βάθος χρόνου θα χρεοκοπήσεις την μπάνκα σου.
Το κακό είναι οτι θα χρεοκοπησεις την μπάνκα σου ακόμα και καλός παίκτης να είσαι π.x οπως ο grace ( που τον χτυπησε και αυτόν το bug του oddsportal ) και μακροπρόθεσμα να νικάς την αγορά,καθώς όσο αυξάνεται ο αριθμός των στοιχημάτων σου,τόσο αυξάνεται και το πιθανό σερί των χαμένων στοιχημάτων σου.

Υπάρχει ενας τύπος που υπολογίζει σχετικά :Log(RUNS) / -Log(PROB)

οπου runs:αριθμος στοιχηματων
prob:η πιθανότητα να χάσεις (σε απόδοση 1.75 αν υποθεσουμε οτι παιζεις χωρις κάποιο value εναντι της αγοράς αυτη η πιθανότητα είναι :1-1/1,75)

Περισσότερα εδω: http://www.flatstats.co.uk/horseracing/index.php?cmd=article&id=154

Σύμφωνα με τα παραπάνω:
Στην περίπτωσή σου ΄,αν υποθέσουμε οτι μακροπρόθεσμα είσαι καλός παίκτης και αγοράζεις value αποδοσεις του 1.75 ,που η πραγματική τους απόδοση θα έπρεπε να είναι στο π.χ 1.70,στα 500 στοιχήματα αναμένεται να είχες 7 σερι χαμένα στοιχήματα τουλάχιστον.Φυσικά δεν υπογραφει κανένας συμβόλαιο οτι θα είναι ακριβώς 7,ούτε και πότε αυτό το σερί θα κάνει την εμφανισή του.
Αν είσαι τυχερός θα έχεις μικρότερο σερί χαμένων στοιχημάτων,αν εισαι ατυχος μεγαλύτερο.
Αν είσαι τυχερός το αρνητικό σερι θα εμφανιστεί αργότερα,αν είσαι ατυχος ακόμα και στο πρώτο σου στοίχημα.
Το μόνο σίγουρο είναι πως ακόμα και για εναν καλό παικτη όπως στο ποιο πάνω παραδειγμα:Προοδευτικό ποντάρισμα=σίγουρη χρεοκοπία

Φίλε Shadowcaster,
πρωτίστως ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες.

Θα ξεκινήσω λέγοντας ότι έχω μία προσωπική παρακαταθήκη κοντά 1000 στοιχημάτων που βασίστηκαν σε τεχνικές προοδευτικού πονταρίσματος και γνωρίζω, αν όχι τόσο καλά από μαθηματικής εξήγησης αλλά περισσότερο πρακτικής, πόσο δίκιο έχεις. Παίζοντας μάλιστα μονά-ζυγά σκορ. Βασισμένος αποκλειστικά στην τύχη, και σε ένα ποσοστό επαλήθευσης των ζυγών περίπου 53%-56%. Επαληθεύτηκε. Αλλά αυτό που λες έχει μεγαλύτερη σημασία.

Προοδευτικό ποντάρισμα είναι και το martingale, είναι και όταν προσπαθείς να πάρεις πίσω το 90%, το 60%, προοδευτικό και όταν προσπαθείς να πάρεις το 30% αλλά και το 10%. Η επιλογή εξαρτάται από την απόδοση που παίζεις συνήθως αλλά και τις πιθανότητες επαλήθευσης και των στατιστικών που εμφανίζονται, αν έχεις κάνει κάποια έρευνα. Όλα λοιπόν είναι σχετικά και σίγουρα γίνονται εις γνώση μου.
Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν θα διακινδύνευα όλο μου το ταμείο. Αν παρατήρησες, έχω σπάσει το ταμείο μου στα τρία, και θεωρώ διαθέσιμο μόνο το πρώτο. Ναι, μπορεί το χαμένο σερί μου να γίνει αύριο. Μπορεί όμως να γίνει και αφού έχω πενταπλασιάσει το ταμείο μου.
Και εξηγούμαι :

9-2-2015-2 μμ.jpg
Με βάση το ταμείο έχω διαθέσιμα 205,67€. Ξεκίνησα από 166€. Ανάλογα με το στόχο, όποτε θέλω τα ξανασπάω στα τρία. Αν κάνω τώρα Split, θα γίνουν από 180€ περίπου. Θα έχω διαθέσιμα τα πρώτα 180€.

Τώρα ο στόχος του κάθε στοιχήματος εξαρτάται από το ταμείο που έχω διαθέσιμο.

Αν λοιπόν θεωρήσουμε ότι η απόδοση είναι πάντα 1,75 τότε για να βγάλω 5€ χρειάζομαι 6,67€

10-2-2015.jpg


Εάν χάσω, τότε προσπαθώ να πάρω πίσω το τελευταίο και μόνο το τελευταίο χαμένο bet (6,67€) + 1€ για να κερδίσω τουλάχιστον στο κλείσιμο του κύκλου των χαμένω στοιχημάτων από 1€.

( Για παράδειγμα, έτσι;) Δεν αξίζει να ρισκάρεις και πολλά για να κερδίσεις 1€. Απλά προσπαθώ να σου δείξω το σκεπτικό.

10-2-2015calc.jpg

Το επόμενο bet είναι 10,23€

Με τον ίδιο τρόπο το επόμενο 3ο είναι 14,97€

Το 4ο χαμένο bet θα είναι 21,29€

Το 5ο χαμένο bet θα είναι 29,72€

Το 6ο χαμένο bet θα είναι 40,96€

Το 7ο χαμένο bet θα είναι 55,95€

Σύνολο 179,79€

Ναι λοιπόν, με 7 χαμένα πονταρίσματα, χάνω το 1/3 του ταμείου μου που το είχα ούτως ή άλλως διαθέσιμο.
Γι' αυτό και η επιλογή του κέρδους σε κάθε στοίχημα που ξεκινάω είναι 5€.

Με 200€ διαθέσιμα δεν θα μπορούσε να είναι 20€; Άνετα. Θα μπορούσε να αναρωτηθεί ο καθένας. Έχει 500€ ταμείο και παίζει με ψιλά για να πάρει ψιλά;

Ο λόγος λοιπόν που βλέπεις να παίζω με 500€ ταμείο, στοιχήματα για να πάρω 5€, είναι η απάντηση για το προοδευτικό στοίχημα που ανάρτησες στο θέμα προγνωστικών που άνοιξα.

==== Επειδή όμως ανέφερες και το πόσο καλός παίκτης είναι κάποιος και αν μπορεί να αντιληφθεί το value bet, ώστε το 1,75 που επιλέγει να είναι βάσει πιθανοτήτων 1,8 και πάνω, οι επιλογές που κάνω είναι διαβασμένες βάσει στατιστικών και πιθανοτήτων.

Για να καταλάβεις, από τις 6 χαμένες δυάδες, στις 5 μόνο το ένα ήταν χαμένο. Δηλαδή στις 18 δυάδες, δηλαδή 36 γεγονότα, χάσαμε τα 7.

Οι λόγοι επαλήθευσης έχουν αναφερθεί σε προηγούμενη απάντηση.


Εννοείται ότι ενδέχεται να είμαι σε περίοδο με σερί επιτυχιών. Μπορεί να προκύψει αργότερα και σερί αποτυχιών. Το γνωρίζω. Το ξέρω ότι θα συμβεί. Όμως άλλες πιθανότητες έχεις να έρθει το σερί 7 χαμένων στοιχημάτων αν παίζεις μονά - ζυγά αφού είναι καθαρά θέμα τύχης, και άλλο να διαβάζεις τουλάχιστον στατιστικά τα παιχνίδια και να επιλέγεις. Το πιθανότερο είναι να καθυστερήσει να συμβεί ή τουλάχιστον να επαληθεύεται λιγότερο συχνά.

Έτσι δεν θα με πειράξει αν τα 500€, τα κάνω 1500€ και μετά χάσω τα 500€ από αυτά.

Και μετά τα 1000€ αν τα κάνω 3000€ και χάσω τα 1000€.

Και δεν θα με πειράξει αν τα 2000€ τα κάνω 6000€ και μετά χάσω το 1/3. Λάθος. Μάλλον θα με πειράξει αν χάσω 2000€ γιατί δεν το έχω ξαναπάθει. Χα! Χα!

Όπως και να 'χει, με την προηγούμενη εμπειρία μου, κατάφερα τα 60€ να τα κάνω 900€. Άσχετα αν μετά έχασα τα 500€ μετά από ένα τρελό σερί χαμένων στοιχημάτων. Δεν έκανα διαχείριση ταμείου τότε.

Καταλήγοντας, όλα γίνονται συνειδητοποιημένα. Και στο κάτω κάτω, στοίχημα παίζουμε. Αν δεν ρισκάρουμε και λίγο, πώς θα γίνει;

Ευχαριστώ εσένα και όλους σας για το χρόνο σας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Φίλε Shadowcaster,
πρωτίστως ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες.

Θα ξεκινήσω λέγοντας ότι έχω μία προσωπική παρακαταθήκη κοντά 1000 στοιχημάτων που βασίστηκαν σε τεχνικές προοδευτικού πονταρίσματος και γνωρίζω, αν όχι τόσο καλά από μαθηματικής εξήγησης αλλά περισσότερο πρακτικής, πόσο δίκιο έχεις. Παίζοντας μάλιστα μονά-ζυγά σκορ. Βασισμένος αποκλειστικά στην τύχη, και σε ένα ποσοστό επαλήθευσης των ζυγών περίπου 53%-56%. Επαληθεύτηκε. Αλλά αυτό που λες έχει μεγαλύτερη σημασία.

Προοδευτικό ποντάρισμα είναι και το martingale, είναι και όταν προσπαθείς να πάρεις πίσω το 90%, το 60%, προοδευτικό και όταν προσπαθείς να πάρεις το 30% αλλά και το 10%. Η επιλογή εξαρτάται από την απόδοση που παίζεις συνήθως αλλά και τις πιθανότητες επαλήθευσης και των στατιστικών που εμφανίζονται, αν έχεις κάνει κάποια έρευνα. Όλα λοιπόν είναι σχετικά και σίγουρα γίνονται εις γνώση μου.
Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν θα διακινδύνευα όλο μου το ταμείο. Αν παρατήρησες, έχω σπάσει το ταμείο μου στα τρία, και θεωρώ διαθέσιμο μόνο το πρώτο. Ναι, μπορεί το χαμένο σερί μου να γίνει αύριο. Μπορεί όμως να γίνει και αφού έχω πενταπλασιάσει το ταμείο μου.
Και εξηγούμαι :

Προβολή συνημμένου 17926
Με βάση το ταμείο έχω διαθέσιμα 205,67€. Ξεκίνησα από 166€. Ανάλογα με το στόχο, όποτε θέλω τα ξανασπάω στα τρία. Αν κάνω τώρα Split, θα γίνουν από 180€ περίπου. Θα έχω διαθέσιμα τα πρώτα 180€.

Τώρα ο στόχος του κάθε στοιχήματος εξαρτάται από το ταμείο που έχω διαθέσιμο.

Αν λοιπόν θεωρήσουμε ότι η απόδοση είναι πάντα 1,75 τότε για να βγάλω 5€ χρειάζομαι 6,67€

Προβολή συνημμένου 17927


Εάν χάσω, τότε προσπαθώ να πάρω πίσω το τελευταίο και μόνο το τελευταίο χαμένο bet (6,67€) + 1€ για να κερδίσω τουλάχιστον στο κλείσιμο του κύκλου των χαμένω στοιχημάτων από 1€.

( Για παράδειγμα, έτσι;) Δεν αξίζει να ρισκάρεις και πολλά για να κερδίσεις 1€. Απλά προσπαθώ να σου δείξω το σκεπτικό.

Προβολή συνημμένου 17928

Το επόμενο bet είναι 10,23€

Με τον ίδιο τρόπο το επόμενο 3ο είναι 14,97€

Το 4ο χαμένο bet θα είναι 21,29€

Το 5ο χαμένο bet θα είναι 29,72€

Το 6ο χαμένο bet θα είναι 40,96€

Το 7ο χαμένο bet θα είναι 55,95€

Σύνολο 179,79€

Ναι λοιπόν, με 7 χαμένα πονταρίσματα, χάνω το 1/3 του ταμείου μου που το είχα ούτως ή άλλως διαθέσιμο.
Γι' αυτό και η επιλογή του κέρδους σε κάθε στοίχημα που ξεκινάω είναι 5€.

Με 200€ διαθέσιμα δεν θα μπορούσε να είναι 20€; Άνετα. Θα μπορούσε να αναρωτηθεί ο καθένας. Έχει 500€ ταμείο και παίζει με ψιλά για να πάρει ψιλά;

Ο λόγος λοιπόν που βλέπεις να παίζω με 500€ ταμείο, στοιχήματα για να πάρω 5€, είναι η απάντηση για το προοδευτικό στοίχημα που ανάρτησες στο θέμα προγνωστικών που άνοιξα.

==== Επειδή όμως ανέφερες και το πόσο καλός παίκτης είναι κάποιος και αν μπορεί να αντιληφθεί το value bet, ώστε το 1,75 που επιλέγει να είναι βάσει πιθανοτήτων 1,8 και πάνω, οι επιλογές που κάνω είναι διαβασμένες βάσει στατιστικών και πιθανοτήτων.

Για να καταλάβεις, από τις 6 χαμένες δυάδες, στις 5 μόνο το ένα ήταν χαμένο. Δηλαδή στις 18 δυάδες, δηλαδή 36 γεγονότα, χάσαμε τα 7.

Οι λόγοι επαλήθευσης έχουν αναφερθεί σε προηγούμενη απάντηση.


Εννοείται ότι ενδέχεται να είμαι σε περίοδο με σερί επιτυχιών. Μπορεί να προκύψει αργότερα και σερί αποτυχιών. Το γνωρίζω. Το ξέρω ότι θα συμβεί. Όμως άλλες πιθανότητες έχεις να έρθει το σερί 7 χαμένων στοιχημάτων αν παίζεις μονά - ζυγά αφού είναι καθαρά θέμα τύχης, και άλλο να διαβάζεις τουλάχιστον στατιστικά τα παιχνίδια και να επιλέγεις. Το πιθανότερο είναι να καθυστερήσει να συμβεί ή τουλάχιστον να επαληθεύεται λιγότερο συχνά.

Έτσι δεν θα με πειράξει αν τα 500€, τα κάνω 1500€ και μετά χάσω τα 500€ από αυτά.

Και μετά τα 1000€ αν τα κάνω 3000€ και χάσω τα 1000€.

Και δεν θα με πειράξει αν τα 2000€ τα κάνω 6000€ και μετά χάσω το 1/3. Λάθος. Μάλλον θα με πειράξει αν χάσω 2000€ γιατί δεν το έχω ξαναπάθει. Χα! Χα!

Όπως και να 'χει, με την προηγούμενη εμπειρία μου, κατάφερα τα 60€ να τα κάνω 900€. Άσχετα αν μετά έχασα τα 500€ μετά από ένα τρελό σερί χαμένων στοιχημάτων. Δεν έκανα διαχείριση ταμείου τότε.

Καταλήγοντας, όλα γίνονται συνειδητοποιημένα. Και στο κάτω κάτω, στοίχημα παίζουμε. Αν δεν ρισκάρουμε και λίγο, πώς θα γίνει;

Ευχαριστώ εσένα και όλους σας για το χρόνο σας.

Σωστος ο παικτης.Μαλλον το κατεχεις το θεμα διαχειρηση κεφαλαιου.
Εφοσον τα πονταρισματα παραμενουν τοσο χαμηλα σε σχεση με το 500ρικο δεν εχεις προβλημα.
Καλου κακου κρατα ακομη ενα 500ρικο καβαντζα ποτε δεν ξερεις.... σε σχεση παντα με αυτα τα ποσα που πονταρεις,ευρω παραπανω ' και κανε το παιχνιδι σου :sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Betting Manager
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Καταλήγοντας, όλα γίνονται συνειδητοποιημένα. Και στο κάτω κάτω, στοίχημα παίζουμε. Αν δεν ρισκάρουμε και λίγο, πώς θα γίνει;

Παραθέτω αυτό γιατί το υπόλοιπο σεντόνι είναι αδυνατο. : )
Η κριτική μου στο staking plan αφορά κυρίως το κομμάτι του "καλού πάικτη".
Του παίκτη δηλαδή που παίζει με κάποιο value στις επιλογές του.
Ενας τέτοιος παίκτης μακροπρόθεσμα θα είναι κερδισμένος οτι και να γίνει ,χωρίς κάποιο staking plan παίζοντας απλά σταθερα πονταρίσματα.
Αν θέλει κάποιο max growth της μπάνκας του,ενα κλάσμα του κριτήριου Κελλι είναι γενικά αποδεκτό ως η καλύτερη μεθοδος.

Ενας παίκτης χωρίς κάποιο value όποιο staking plan και να ακολουθήσει μακροπρόθεσμα θα είναι χαμένος και δεν τον σώζει κανενα staking plan.
Ισως ενα staking plan σαν το δικό σου να μειώνει το πόσο γρήγορα θα επέλθει το αναποφευκτο.
Σαφως μεσα απο αυτό το pool των χαμένων παικτών,κάποιοι θα είναι υπερβολικά τυχεροι και κάποια στιγμή θα κάνουν ενα run που ενδεχομένως να πολλαπλασιάσει για τα καλά το ταμείο τους.
Εχω δει με ενα απλό επαναποντάρισμα στο οβερ 0.5 να πιάνει τύπος 2 ντουζίνες ματς,παίζοντας στην τύχη.
Αλλά οπως είπα τέτοιες περιπτώσεις τυχης είναι αρκετά σπάνιες.

Να ξεκαθαρίσω οτι δεν έχω και κάποιο ιδιαιτερο θέμα ειδικά με το staking plan που προτείνεις εσυ ειδικά,αλλά είναι η γενική μου θεώρηση όσο αφορά τα προοδευτικά πονταρίσματα.
Οπως είπες "στοιχημα ειναι και έχει ρίσκο" ,"ερασιτέχνες παικτες ειμστε η πλειοψηφία σε αυτό το φόρουμ" να προσθέσω εγω,οπότε δεν θεωρώ ασχημο να υπάρχουν τέτοια τοπικς.
Το αντίθετο μάλιστα (ημουν ενθερμος οπαδος τις εποχές betfair τετοιων θεμάτων στο φόρουμ της) καθώς δίνουν μια αίσθηση του "δικαιώματος στο ονειρο"
Καλό όμως ειναι κατα την γνώμη μου είναι να τα πάντα να μπαίνουνε στην σωστή βάση και να υπάρχει μια οσο το δυνατόν αντικειμενικά σφαιρική εικόνα,ως προς τα expectetions
Καλη συνέχεια :sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Betting Manager
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Καλό όμως ειναι κατα την γνώμη μου είναι να τα πάντα να μπαίνουνε στην σωστή βάση και να υπάρχει μια οσο το δυνατόν αντικειμενικά σφαιρική εικόνα,ως προς τα expectetions
Καλη συνέχεια :sign:

Respect φίλε. Ευχαριστώ.
 
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Καλησπέρα σας.

Συνεχίζουμε παρακάτω με τον ίδιο τρόπο και με συγκεκριμένες επιλογές...

19ο ΒΕΤ @1.64 - 7,81€

19bet.jpg

Καλή επιτυχία σε όλους και με τις δικές σας επιλογές...

 
  • Like
Αντιδράσεις: Manolis Xaxas
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Γεια σας.

Σήμερα χάσαμε το ένα από τα δύο και συνεχίζουμε...

19ο ΒΕΤ @1.64 - 7,81€ LOST -7,81€ Total 531,19€ 12/19 63,2% Συνολική Επιτυχία


Πάμε για το επόμενο...

20ο ΒΕΤ @1.74 - 11,91€

20bet.jpg

Τα λέμε...
 
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Γεια σε όλους σας.

Ακόμη μια φορά 1 στα 2 και συνεχίζουμε, αν και το ισπανικό το φοβόμουν λιγάκι...

20ο ΒΕΤ @1.74 - 11,91€ LOST -11,91€ Total 519,28€ 12/20 60% Συνολική Επιτυχία


Επόμενο...

21ο ΒΕΤ @1.67 - 19,27€

21bet.jpg


Το ταμείο μας μέχρι τώρα...

14-2-2015.jpg

Καλό απόγευμα...
 
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Τα καταφέραμε με τις επιλογές μας...:bravo:

21ο ΒΕΤ @1.67 - 19,27€ WIN +12,91€ Total 532,19€ 13/21 61,9% Συνολική Επιτυχία

και συνεχίζουμε...

22ο ΒΕΤ @1.62 - 14,21€

22bet.jpg

Καλά κέρδη σε όλους σας και αυτό το Σ/Κ.

Θα τα πούμε αργότερα με τα αποτελέσματα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: takhspanos
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

:bravo::goood::bravo:

Μόλις έκλεισε ο κύκλος των χαμένων στοιχημάτων.

22ο ΒΕΤ @1.62 - 14,21€ WIN +8,81€ Total 541,00€ 14/22 63,6% Συνολική Επιτυχία

Το ταμείο μας έφτασε τα 541,00€

14-2-2015-2.jpg

Για αύριο θα ρίξουμε μια προσεκτική ματιά πριν επιλέξουμε, μιας και υπάρχουν πολλά παιχνίδια για επιλογή.

Καλό σας βράδυ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: takhspanos
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Ας παίξουμε αύριο κάτι νωρίς που βρήκαμε δύο επιλογές, και πιθανόν να βρούμε και αύριο αργά άλλες δύο.

Έχουμε λοιπόν...

23ο ΒΕΤ @1.69 - 7,25€

23bet.jpg

Καλή επιτυχία.



 
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Καλησπέρα.

Είχαμε 1 στα 2 και συνεχίζουμε...:down:

23ο ΒΕΤ @1.69 - 7,25€ LOST -7,25€ Total 533,75€ 14/23 60,9% Συνολική Επιτυχία

Το επόμενο στοίχημά μας...


24ο ΒΕΤ @1.71 - 11,62€


24bet.jpg


Τα λέμε αργότερα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: takhspanos
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Bingo!!!

:bravo:24ο Bet ΟΚ

24ο ΒΕΤ @1.71 - 11,62€ WIN +8,25€ Total 542,00€ - 15/24 - 62,5% Συνολική Επιτυχία

Το ταμείο μας διαμορφώθηκε ως εξής...


16-2-2015.jpg

Αν και το διαθέσιμο κομμάτι του ταμείου μας έφτασε τα 208,67€, δεν ήρθε η ώρα κατά τους δικούς μου στόχους να το ξαναμοιράσω στα 3 . Συνήθως το μοιράζω όταν διπλασιάσω το διαθέσιμο κομμάτι μου. Τώρα θα αρκεστώ να το μοιράσω όταν με το καλό φτάσω τα 250€.

Αύριο με καινούργια προγνωστικά.

Καλό σας βράδυ.

 
  • Like
Αντιδράσεις: takhspanos, loxagos mark και Ertzan
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Bingo!!! για ακόμα μια φορά...

:bravo:25ο Bet ΟΚ:beers1:

25ο ΒΕΤ @1.8 - 6,25€ WIN +5,00€ Total 547,00€ - 16/25 - 64% Συνολική Επιτυχία

Το ταμείο μας διαμορφώθηκε ως εξής...

17-2-2015.jpg

Αύριο τα νεότερα.

Καλά κέρδη σε όλους...
 
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Καλησπέρα σας.

Συνεχίζουμε λοιπόν το βιολάκι μας μετά από μία παύση...

26ο ΒΕΤ @1.64 - 7,81€

26bet.jpg

Μέχρι το βράδυ θα τσεκάρουμε τα αποτελέσματα και θα ενημερώσουμε το ταμείο μας...

Καλά κέρδη φίλοι μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: takhspanos και A L E X
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Μας την έκανε το Τορίνο μάγκες.:emb:

26ο ΒΕΤ @1.64 - 7,81€ LOST -7,81€ Total 539,19€ - 16/26 - 61,5% Συνολική Επιτυχία

Συνεχίζουμε με τα αυριανά μας...

27ο ΒΕΤ @1.64 - 13,77€

27bet.jpg

Το ταμείο μας ελπίζω προσωρινά διαμορφώθηκε ως εξής...



19-2-2015.jpg
Και αύριο εις ανώτερα...

Καληνύχτα σας.

 
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Καλησπέρα.

Επιτυχημένο το 27ο προγνωστικό μας... :bravo:

27ο ΒΕΤ @1.64 - 13,77€ WIN +8,81€ Total 548,01€ - 17/27 - 63% Συνολική Επιτυχία

Το ταμείο μας αυξάνεται σταθερά.

20-2-2015.jpg

Αν παρατηρήσετε, ξεκινήσαμε στις 27/1/15 και χωρίς ιδιαίτερο κυνηγητό, μέσα σε 24 μέρες αυξήσαμε το στοιχηματικό μας ταμείο κατά 10% του όλου. Κατά 30% του διαθέσιμου.

Τί καλά να είχα 10000€ μέσα και να έβγαζα το 10%!!! Χα Χα!

Χαλαρά όμως παιδιά την μπάλα, γιατί τα πάντα μπορεί να επιβεβαιώνονται αλλά και τα πάντα ανατρέπονται.

Εμείς συνεχίζουμε για αύριο...

28ο ΒΕΤ @1.67 - 7,46€

28bet.jpg

Καλό βράδυ σε όλους, και καλά κέρδη...
 
  • Like
Αντιδράσεις: takhspanos
Απάντηση: Τα ΒΕΤ του Betting Manager

Καλησπέρα.

Να και μια φορά που χάσαμε και τις δύο επιλογές μας.

28ο ΒΕΤ @1.67 - 7,46€ LOST -7,46€ Total 540,55€ - 17/28 - 60,7% Συνολική Επιτυχία

Κα συνεχίζουμε...

29ο ΒΕΤ @1.78- 10,85€

29bet.jpg

Τα λέμε αύριο με τα αποτελέσματα και τα νέα μας προγνωστικά.

Καλό βράδυ.


 

Προγνωστικά

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Μπαρτσελόνα - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ντόρτμουντ - Ατλέτικο Μαδρίτης
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Σαουθάμπτον - Πρέστον
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Φαμαλικάο - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Αναντολού Εφές - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Βόννη - Περιστέρι
  • Αύριο 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Όχι Final Four στον τελικό. Μπαρτσελόνα περνάω καλά εσάς από τα αποδυτήρια ΑΝ έρθετε οπότε είμαι τελικό
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Fener τελικό και το repeat του τελικού fixed
  • PANATHA PANATHA:
    μας μπερδεψες....
  • Ertzan Ertzan:
    κάτσε μπερδεύτηκα και εγώ
  • Ertzan Ertzan:
    Fener-Μονακό έχουμε και ΑΝ έρθετε έχουμε Fener-Παναθηναϊκό
  • PANATHA PANATHA:
    Μπαρτσελοα - Ολυμπικός και μετα με τον νικητη Ρεαλ - 8η ομαδα
  • Ertzan Ertzan:
    Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα και μετά Ολυμπιακός-Ρεάλ εε?
  • PANATHA PANATHA:
    Τα ζευγάρια των playoffs Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι ή Μπασκόνια ή Βίρτους ή Εφές / Παναθηναϊκός - Μακάμπι ή Μπασκόνια / Μονακό - Φενέρμπαχτσε / Μπαρτσελόνα -
    Ολυμπιακός
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
    Infobetakias Forum Bot: Ο χρήστης Infobetakias ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Τριπλή προσφορά γνωριμίας, με 1...