Την βοήθειά σας για το σύστημά μου!!

diamantis80

New Member
4 Νοε 2007
46
21
0
44
Θα σας περιγράψω το σύστημα που ξεκίνησα να εφαρμόζω πριν 3 μέρες και το λόγο που κατέληξα σε αυτό... Θα με βοηθούσε πολύ η άποψή σας γι' αυτό, καθώς και άλλες προτάσεις για τον τρόπο που θα μπορούσα να παίξω σύμφωνα με τα δεδομένα που σας παραθέτω!
Ξεκίνησα πριν 3 μήνες να κρατάω στατιστικά για το ποσοστό επιτυχίας μου στους αγώνες που παίζω και την απόδοση στα κερδισμένα στοιχήματα. Τους τελευταίους 3 μήνες έχω παίξει 902 αγώνες και έχω προβλέψει σωστά τους 480...δηλαδή, το 53% αυτών. Η μέση απόδοση των σωστών αυτών προβλέψεων ήταν 2,25. Σύμφωνα με αυτά, θα έπρεπε να είμαι αρκετά κερδισμένος, αλλά...είμαι χαμένος κατά 35 €! Πως το κατάφερα αυτό??? Πολύ απλό...έπαιζα παρολί!!!:hammer: Ξεκίνησα λοιπόν πριν 3 μέρες το παρακάτω σύστημα:
Θα παίζω γύρω στους 90 αγώνες τη βδομάδα (πάνω-κάτω 30 Σάββατο, 30 Κυριακή, 30 Δευτέρα με Παρασκευή) Χωρίζω τους αγώνες που θα παίζω σε 30άδες και παίζω κάθε φορά ολόκληρο το κεφάλαιό μου δια του 30...
Π.χ. Ξεκινάω με αρχικό κεφάλαιο 30 €. 30€ / 30 στοιχήματα = 1€ ... αυτό θα είναι το ποσό που θα παίξω τα επόμενα 30 στοιχήματα, όλα μονά.
Με τα ποσοστά επιτυχίας που έχω ως τώρα, ας υποθέσουμε ότι θα πιάσω 16 από τα 30 στοιχήματα (53%) με μέση απόδοση 2,25 (μέση απόδοση που κερδίζω ως τώρα)... Τότε το νέο μου κεφάλαιο θα είναι 2,25x16x1=36€... οπότε, στα επόμενα 30 στοιχήματα θα ποντάρω 36€ / 30 στοιχήματα = 1,2€ στο κάθε στοίχημα.... κ.ο.κ.... Αυτό θα το κάνω μέχρι να συγκεντρώνω ένα ικανοποιητικό ποσό και θα κάνω ανάληψη...και...φτου κι απ' την αρχή!
Ο λόγος που διαιρώ με 30 αγώνες και όχι π.χ. 5 αγώνες, είναι ότι είναι μια αρκετά υπολογίσιμη πιθανότητα να φέρω 5 χαμένα στοιχήματα στη σειρά και να χάσω όλο το κεφάλαιό μου (μου έχει συμβεί μέσα σ' αυτούς τους 902 αγώνες), ενώ ανά 30 αγώνες παρατήρησα ότι το ποσοστό επιτυχίας μου δεν μεταβάλλεται τραγικά (40% - 66%).
Τέλος, να αναφέρω ότι αν αυτούς τους 3 μήνες ακολουθούσα αυτό το σύστημα, χωρίς να πραγματοποιήσω καμία ανάληψη, εντελώς θεωρητικό αυτό, αυτή τη στιγμή τα 35€ με τα οποία είχα ξεκινήσει υπολόγισα ότι θα είχαν γίνει περίπου 3.500 € και όσο περισσότερο έμεναν μέσα, τόσο πιο δραματικά θα αυξάνονταν...ενώ με τα παρολί βρέθηκα 35€ ζημιωμένος! Συμπέρασμα δικό μου...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΟΛΙ!
Πείτε μου, ποιες αδυναμίες βλέπετε στον τρόπο πονταρίσματος που αποφάσισα να ακολουθήσω??
Και κάτι ακόμα...οι 3 μήνες με τα 902 στοιχήματα είναι ένα καλό δείγμα για να βγάλω κάποια συμπεράσματα ή μήπως βιάζομαι λίγο??
 
Καταρχάς να σου πω ότι χαίρομαι πολύ όταν αποφασίζει κάποιος να το δει λίγο πιο "σωστά" τον τζόγο:bravo::bravo:

Το δείγμα σου πιστεύω ότι είναι αρκετά μεγάλο ώστε να είναι αμερόληπτο. Απλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να το διευρύνεις την περίοδο που το πήρες, δηλαδή να πάρεις 900 ματς σε ένα χρόνο και όχι σε διάστημα μόνο 3 μηνών.

Επίσης το σύστημά σου με 30 αγώνες και μεταβαλλόμενο ποντάρισμα δεν είναι καλό, έχω ένα πρόγραμμα που υπολογίζει ακριβώς τι πιθανότητα έχεις να έχεις κέρδος με κάποιο τέτοιο σύστημα.

Έβαλα τα δεδομένα σου:
Επαλήθευση σημείου: 53%
Μέση απόδοση κερδισμένων: 2.25
Υπόλοιπο: 30 ευρώ
% του μεταβαλλόμενου υπολοίπου stake: 3.3%
Και έχεις 100% πιθανότητα χρεωκοπίας...:emb:

Εγώ λέω παίζε μονά με σταθερό ποσό και δεν θα έχεις διαφορά μεγάλη στο κέρδος, όμως η πιθανότητα να χρεωκοπήσεις μηδενίζεται:eye:
 
  • Like
Αντιδράσεις: diamantis80
Θα σας περιγράψω το σύστημα που ξεκίνησα να εφαρμόζω πριν 3 μέρες και το λόγο που κατέληξα σε αυτό... Θα με βοηθούσε πολύ η άποψή σας γι' αυτό, καθώς και άλλες προτάσεις για τον τρόπο που θα μπορούσα να παίξω σύμφωνα με τα δεδομένα που σας παραθέτω!
Ξεκίνησα πριν 3 μήνες να κρατάω στατιστικά για το ποσοστό επιτυχίας μου στους αγώνες που παίζω και την απόδοση στα κερδισμένα στοιχήματα. Τους τελευταίους 3 μήνες έχω παίξει 902 αγώνες και έχω προβλέψει σωστά τους 480...δηλαδή, το 53% αυτών. Η μέση απόδοση των σωστών αυτών προβλέψεων ήταν 2,25. Σύμφωνα με αυτά, θα έπρεπε να είμαι αρκετά κερδισμένος, αλλά...είμαι χαμένος κατά 35 €! Πως το κατάφερα αυτό??? Πολύ απλό...έπαιζα παρολί!!!:hammer: Ξεκίνησα λοιπόν πριν 3 μέρες το παρακάτω σύστημα:
Θα παίζω γύρω στους 90 αγώνες τη βδομάδα (πάνω-κάτω 30 Σάββατο, 30 Κυριακή, 30 Δευτέρα με Παρασκευή) Χωρίζω τους αγώνες που θα παίζω σε 30άδες και παίζω κάθε φορά ολόκληρο το κεφάλαιό μου δια του 30...
Π.χ. Ξεκινάω με αρχικό κεφάλαιο 30 €. 30€ / 30 στοιχήματα = 1€ ... αυτό θα είναι το ποσό που θα παίξω τα επόμενα 30 στοιχήματα, όλα μονά.
Με τα ποσοστά επιτυχίας που έχω ως τώρα, ας υποθέσουμε ότι θα πιάσω 16 από τα 30 στοιχήματα (53%) με μέση απόδοση 2,25 (μέση απόδοση που κερδίζω ως τώρα)... Τότε το νέο μου κεφάλαιο θα είναι 2,25x16x1=36€... οπότε, στα επόμενα 30 στοιχήματα θα ποντάρω 36€ / 30 στοιχήματα = 1,2€ στο κάθε στοίχημα.... κ.ο.κ.... Αυτό θα το κάνω μέχρι να συγκεντρώνω ένα ικανοποιητικό ποσό και θα κάνω ανάληψη...και...φτου κι απ' την αρχή!
Ο λόγος που διαιρώ με 30 αγώνες και όχι π.χ. 5 αγώνες, είναι ότι είναι μια αρκετά υπολογίσιμη πιθανότητα να φέρω 5 χαμένα στοιχήματα στη σειρά και να χάσω όλο το κεφάλαιό μου (μου έχει συμβεί μέσα σ' αυτούς τους 902 αγώνες), ενώ ανά 30 αγώνες παρατήρησα ότι το ποσοστό επιτυχίας μου δεν μεταβάλλεται τραγικά (40% - 66%).
Τέλος, να αναφέρω ότι αν αυτούς τους 3 μήνες ακολουθούσα αυτό το σύστημα, χωρίς να πραγματοποιήσω καμία ανάληψη, εντελώς θεωρητικό αυτό, αυτή τη στιγμή τα 35€ με τα οποία είχα ξεκινήσει υπολόγισα ότι θα είχαν γίνει περίπου 3.500 € και όσο περισσότερο έμεναν μέσα, τόσο πιο δραματικά θα αυξάνονταν...ενώ με τα παρολί βρέθηκα 35€ ζημιωμένος! Συμπέρασμα δικό μου...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΟΛΙ!
Πείτε μου, ποιες αδυναμίες βλέπετε στον τρόπο πονταρίσματος που αποφάσισα να ακολουθήσω??
Και κάτι ακόμα...οι 3 μήνες με τα 902 στοιχήματα είναι ένα καλό δείγμα για να βγάλω κάποια συμπεράσματα ή μήπως βιάζομαι λίγο??

1 ματς = 1/3 πιθανοτητες νικης μας
2 ματς= 1/9 <<
3 ματς= 1/27 <<
4 ματς= 1/71 <<

κλπ κλπ κλπ... απο αυτο και μονο μπορει να καταλαβεις ποσο δυσκολευει το πραγμα οταν παιζουμε πολλα παιχνιδια ΑΛΛΑ η καταραμμενη αρρωστια-απληστια μας και το με λιγα για πολλα δεν μας αφηνει να το δουμε καθαρα και να παιζουμε μονα

Καλη επιτυχια :sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: diamantis80
Εγώ λέω παίζε μονά με σταθερό ποσό και δεν θα έχεις διαφορά μεγάλη στο κέρδος, όμως η πιθανότητα να χρεωκοπήσεις μηδενίζεται:eye:[/quote]

Αν το κάνω όπως λες, μονά με σταθερό ποσό, κι αν υποθέσουμε ότι το ποσοστό επαλήθευσης και η μέση απόδοση παραμένουν σταθερά, αυτό που με προβληματίζει είναι το χρονικό σημείο που θα μεγαλώσω το ποντάρισμα...γιατί έχω ξεκινήσει με πολύ μικρό κεφάλαιο, επομένως μικρό ποντάρισμα, αλλά αν τα πράγματα πάνε καλά δεν θέλω να μείνω σ' αυτό... Το χρονικό σημείο αυτό είναι κάτι υποκειμενικό ή υπάρχει το κατάλληλο timing που θα πρέπει να το κάνω?
Όσον αφορά το μεγάλο δείγμα σε μικρό χρονικό διάστημα...δυστυχώς είναι αδυναμία...δεν μπορώ να παίξω λίγα σημεία....:emb:
 
Αν το κάνω όπως λες, μονά με σταθερό ποσό, κι αν υποθέσουμε ότι το ποσοστό επαλήθευσης και η μέση απόδοση παραμένουν σταθερά, αυτό που με προβληματίζει είναι το χρονικό σημείο που θα μεγαλώσω το ποντάρισμα...γιατί έχω ξεκινήσει με πολύ μικρό κεφάλαιο, επομένως μικρό ποντάρισμα, αλλά αν τα πράγματα πάνε καλά δεν θέλω να μείνω σ' αυτό... Το χρονικό σημείο αυτό είναι κάτι υποκειμενικό ή υπάρχει το κατάλληλο timing που θα πρέπει να το κάνω?
Όσον αφορά το μεγάλο δείγμα σε μικρό χρονικό διάστημα...δυστυχώς είναι αδυναμία...δεν μπορώ να παίξω λίγα σημεία....:emb:

Δηλαδή το έχεις σίγουρο ότι πάντα θα πιάνεις τα σημεία...:surprise:
Το κεφάλαιο που βάζεις αρχικά είναι σχεδόν αμελητέο και ότι και να κάνεις υπάρχει πάντα η πιθανότητα να το μηδενίσεις.

Το βασικό σε κάθε σύστημα πονταρίσματος είναι να ελαχιστοποιεί το ρίσκο μηδενισμού του υπολοίπου και όχι να αυξάνει τα κέρδη με μεγάλο ρίσκο.
Αυτό που (μάλλον) δεν λαμβάνεις υπόψιν εσύ είναι να έχεις συνεχόμενα αποτελέσματα χαμένα τα οποία θα μηδενίσουν το υπόλοιπό σου.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι παιξίματος και μπορείς να τους δεις και μόνος σου, να σου δώσω μια διεύθυνση που τους έχει μαζεμένους
http://www.thestakingmachine.com/

Αν τα πράγματα πάνε καλά και τουλάχιστον διπλασιάσεις το κεφάλαιό σου το ξανασυζητάμε:sign:
 
Δηλαδή το έχεις σίγουρο ότι πάντα θα πιάνεις τα σημεία...:surprise:
Το κεφάλαιο που βάζεις αρχικά είναι σχεδόν αμελητέο και ότι και να κάνεις υπάρχει πάντα η πιθανότητα να το μηδενίσεις.

Το βασικό σε κάθε σύστημα πονταρίσματος είναι να ελαχιστοποιεί το ρίσκο μηδενισμού του υπολοίπου και όχι να αυξάνει τα κέρδη με μεγάλο ρίσκο.
Αυτό που (μάλλον) δεν λαμβάνεις υπόψιν εσύ είναι να έχεις συνεχόμενα αποτελέσματα χαμένα τα οποία θα μηδενίσουν το υπόλοιπό σου.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι παιξίματος και μπορείς να τους δεις και μόνος σου, να σου δώσω μια διεύθυνση που τους έχει μαζεμένους
http://www.thestakingmachine.com/

Αν τα πράγματα πάνε καλά και τουλάχιστον διπλασιάσεις το κεφάλαιό σου το ξανασυζητάμε:sign:
Όχι βέβαια, φυσικά και δεν το έχω σίγουρο ότι θα παραμείνω στα ίδια ποσοστά! Έκανα απλή υπόθεση, χάριν ευκολίας για να μου απαντήσεις... Το τιτάνιο κεφάλαιο των 20 € (μην γελάτε) διπλασιάστηκε χθες βράδυ (μέσα σε 2 μέρες και πονταρισμένο σε 44 στοιχήματα - με υποδιαιρέσεις του € έπαιζα!!!) και σήμερα ξεκίνησα με 39,96 €! Αν γίνει τριψήφιο το νούμερο, βλέπουμε...
Πάντως, αν δεν βρω ένα καλό πλάνο πονταρίσματος, δεν πρόκειται να παίξω σοβαρά ποσά...
Να' σαι καλά antoin! Πολύ καλό το site που έδωσες!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Θα σας περιγράψω το σύστημα που ξεκίνησα να εφαρμόζω πριν 3 μέρες και το λόγο που κατέληξα σε αυτό... Θα με βοηθούσε πολύ η άποψή σας γι' αυτό, καθώς και άλλες προτάσεις για τον τρόπο που θα μπορούσα να παίξω σύμφωνα με τα δεδομένα που σας παραθέτω!
Ξεκίνησα πριν 3 μήνες να κρατάω στατιστικά για το ποσοστό επιτυχίας μου στους αγώνες που παίζω και την απόδοση στα κερδισμένα στοιχήματα. Τους τελευταίους 3 μήνες έχω παίξει 902 αγώνες και έχω προβλέψει σωστά τους 480...δηλαδή, το 53% αυτών. Η μέση απόδοση των σωστών αυτών προβλέψεων ήταν 2,25. Σύμφωνα με αυτά, θα έπρεπε να είμαι αρκετά κερδισμένος, αλλά...είμαι χαμένος κατά 35 €! Πως το κατάφερα αυτό??? Πολύ απλό...έπαιζα παρολί!!!:hammer: Ξεκίνησα λοιπόν πριν 3 μέρες το παρακάτω σύστημα:
Θα παίζω γύρω στους 90 αγώνες τη βδομάδα (πάνω-κάτω 30 Σάββατο, 30 Κυριακή, 30 Δευτέρα με Παρασκευή) Χωρίζω τους αγώνες που θα παίζω σε 30άδες και παίζω κάθε φορά ολόκληρο το κεφάλαιό μου δια του 30...
Π.χ. Ξεκινάω με αρχικό κεφάλαιο 30 €. 30€ / 30 στοιχήματα = 1€ ... αυτό θα είναι το ποσό που θα παίξω τα επόμενα 30 στοιχήματα, όλα μονά.
Με τα ποσοστά επιτυχίας που έχω ως τώρα, ας υποθέσουμε ότι θα πιάσω 16 από τα 30 στοιχήματα (53%) με μέση απόδοση 2,25 (μέση απόδοση που κερδίζω ως τώρα)... Τότε το νέο μου κεφάλαιο θα είναι 2,25x16x1=36€... οπότε, στα επόμενα 30 στοιχήματα θα ποντάρω 36€ / 30 στοιχήματα = 1,2€ στο κάθε στοίχημα.... κ.ο.κ.... Αυτό θα το κάνω μέχρι να συγκεντρώνω ένα ικανοποιητικό ποσό και θα κάνω ανάληψη...και...φτου κι απ' την αρχή!
Ο λόγος που διαιρώ με 30 αγώνες και όχι π.χ. 5 αγώνες, είναι ότι είναι μια αρκετά υπολογίσιμη πιθανότητα να φέρω 5 χαμένα στοιχήματα στη σειρά και να χάσω όλο το κεφάλαιό μου (μου έχει συμβεί μέσα σ' αυτούς τους 902 αγώνες), ενώ ανά 30 αγώνες παρατήρησα ότι το ποσοστό επιτυχίας μου δεν μεταβάλλεται τραγικά (40% - 66%).
Τέλος, να αναφέρω ότι αν αυτούς τους 3 μήνες ακολουθούσα αυτό το σύστημα, χωρίς να πραγματοποιήσω καμία ανάληψη, εντελώς θεωρητικό αυτό, αυτή τη στιγμή τα 35€ με τα οποία είχα ξεκινήσει υπολόγισα ότι θα είχαν γίνει περίπου 3.500 € και όσο περισσότερο έμεναν μέσα, τόσο πιο δραματικά θα αυξάνονταν...ενώ με τα παρολί βρέθηκα 35€ ζημιωμένος! Συμπέρασμα δικό μου...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΟΛΙ!
Πείτε μου, ποιες αδυναμίες βλέπετε στον τρόπο πονταρίσματος που αποφάσισα να ακολουθήσω??
Και κάτι ακόμα...οι 3 μήνες με τα 902 στοιχήματα είναι ένα καλό δείγμα για να βγάλω κάποια συμπεράσματα ή μήπως βιάζομαι λίγο??
Mικρο το δειγμα κατα την γνωμη μου.
Εγω δεν κραταω ποσοστα αλλα ειναι σιγουρα πολυ μικροτερο απο 53% που σαν ποσοστο ειναι αρκετα καλο,παιζω ομως λιγο μεγαλυτερες αποδοσεις.Ενω σιγουρα ειμαι χειροτερος παικτης απο σενα εχω 5 μηνες οριακα θετικος χωρις συστηματα κ.τ.λ.Παιζω αυτα που αντεχω χωρις υπερβολες και την καβα την αυξανω χωρις αγχος σιγα-σιγα.Στοχος μου ειναι του χρονου τετοια εποχη να μπορω να πω οτι δεν θα χανω πια που για μενα ειναι σημαντικο.
οποτε η συμβουλη μου ειναι μαθε να παιζεις ,μην μπερδευεσαι με πολυπλοκα συστηματα αυξησεως πονταρισματος (δεν λεω οτι ειναι αχρηστα αλλα μαλλον δεν κανουν για το επιπεδο σου)και οταν θα γινεις καλος θα αυξηθει η καβα αστραπιαια.
p.s1 αμα δεις οτι χανεις μπορεις να εφαρμοσεις αυτα τα συστηματα που μειωνουν την γκανιοτα δεν ειναι κακο,εγω παντως δεν το εχω κανει μεχρι τωρα...:cool:
p.s 2 Ασχολουμε 3,5 χρονια αρκετα σοβαρα με το στοιχημα:emb:
:sign::sign::sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: diamantis80
Mικρο το δειγμα κατα την γνωμη μου.
Εγω δεν κραταω ποσοστα αλλα ειναι σιγουρα πολυ μικροτερο απο 53% που σαν ποσοστο ειναι αρκετα καλο,παιζω ομως λιγο μεγαλυτερες αποδοσεις.Ενω σιγουρα ειμαι χειροτερος παικτης απο σενα εχω 5 μηνες οριακα θετικος χωρις συστηματα κ.τ.λ.Παιζω αυτα που αντεχω χωρις υπερβολες και την καβα την αυξανω χωρις αγχος σιγα-σιγα.Στοχος μου ειναι του χρονου τετοια εποχη να μπορω να πω οτι δεν θα χανω πια που για μενα ειναι σημαντικο.
οποτε η συμβουλη μου ειναι μαθε να παιζεις ,μην μπερδευεσαι με πολυπλοκα συστηματα αυξησεως πονταρισματος (δεν λεω οτι ειναι αχρηστα αλλα μαλλον δεν κανουν για το επιπεδο σου)και οταν θα γινεις καλος θα αυξηθει η καβα αστραπιαια.
p.s1 αμα δεις οτι χανεις μπορεις να εφαρμοσεις αυτα τα συστηματα που μειωνουν την γκανιοτα δεν ειναι κακο,εγω παντως δεν το εχω κανει μεχρι τωρα...:cool:
p.s 2 Ασχολουμε 3,5 χρονια αρκετα σοβαρα με το στοιχημα:emb:
:sign::sign::sign:
Σχετικά με το ποσοστό, νομίζω ότι είναι απλή ρέντα, αλλά σε γενικές γραμμές εδώ και 6-7 μήνες που παίζω στοίχημα (τους πρώτους 3-4 στον οπαπ) κάπου στο 50-50 είμαι... Βέβαια, έρχονται και στιγμές που δεν με πάει καθόλου (στους 902 αγώνες μια φορά είχα φέρει 7 συνεχόμενα χαμένα στοιχήματα)...αλλά επειδή σε γενικές γραμμές ως τώρα ήμουν σχετικά σταθερός (πάντα κοντά στο 50-50), γι 'αυτό το λόγο ξεκίνησα να κρατάω στατιστικά και για τον ίδιο λόγο νομίζω ότι θα με βοηθήσει να παίζω με ένα συγκεκριμένο πλάνο πονταρίσματος.
 
Όχι βέβαια, φυσικά και δεν το έχω σίγουρο ότι θα παραμείνω στα ίδια ποσοστά! Έκανα απλή υπόθεση, χάριν ευκολίας για να μου απαντήσεις... Το τιτάνιο κεφάλαιο των 20 € (μην γελάτε) διπλασιάστηκε χθες βράδυ (μέσα σε 2 μέρες και πονταρισμένο σε 44 στοιχήματα - με υποδιαιρέσεις του € έπαιζα!!!) και σήμερα ξεκίνησα με 39,96 €! Αν γίνει τριψήφιο το νούμερο, βλέπουμε...
Πάντως, αν δεν βρω ένα καλό πλάνο πονταρίσματος, δεν πρόκειται να παίξω σοβαρά ποσά...
Να' σαι καλά antoin! Πολύ καλό το site που έδωσες!

Ωραία, τώρα ας πούμε ότι το διπλασίασες το κεφάλαιό σου, αισθάνεσε ότι μπορείς να αυξήσεις το ποντάρισμά σου, και αν ναι πόσο?:eye:

Ακόμα και τριψήφιο και τετραψήφιο να γίνει το ποσό που διαθέτεις, υπάρχει πάντα μια αύξηση που θα σε κρατάει στα πλαίσια της "ασφάλειας" και παραπάνω αύξηση θα σε περάσει σε περιοχή μεγαλύτερου ρίσκου...

Ένα σύστημα που κάνει ένας γνωστός μου είναι το 1% αύξηση ανά κερδισμένο στοίχημα.
Ξεκίνησε με 400 ευρώ αρχικά και θέλει κάθε νικητήριο στοίχημα να του δίνει 1% από την τρέχουσα τράπεζα. Παράλληλα όμως κάθε χαμένο θα προστίθεται στο επόμενο, π.χ. αν έχει 5 χαμένα συνεχόμενα, το 6ο θα μαζεύει τα 5 χαμένα +1%. Αυτός έχει στόχο το μύριο και χρειάζεται περίπου 780 νικητήρια στοιχήματα για το σκοπό του. Αν όμως έχει συνεχόμενα 7 ή 8 χαμένα (δεν θυμάμαι ακριβώς μπορεί και λιγότερα) μηδενίζει το υπόλοιπο... Το παραπάνω σύστημα έχει πιθανότητα να του κάτσει το μύριο σχεδόν μηδέν... Από την άλλη όμως για να πιάσει κάποιος το μύριο με σταθερό ποντάρισμα έστω και 50 ευρώ θέλει 15-20 χιλιάδες κερδισμένα στοιχήματα. Τι θα προτιμούσες από τα δύο αυτά?:eye:

Το κεφάλαιό σου δεν είναι άσχημο, αρκεί να το διαχειρίζεσαι σωστά, αν δεν το ρισκάρεις ίσως να σου πάρει λίγο παραπάνω χρόνο αλλά το στόχο θα τον φτάσεις κάποια στιγμή, αν το ρισκάρεις τότε ή θα το χάσεις (μάλλον πιο πιθανό) ή θα πλουτίσεις πιο γρήγορα (μάλλον πιο απίθανο).

Το site που σου έδωσα ελπίζω να σου χρησιμεύσει στο να πάρεις καμιά ιδέα, δεν θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις τα πάντα που έχει:sign:
 
Σχετικά με το ποσοστό, νομίζω ότι είναι απλή ρέντα, αλλά σε γενικές γραμμές εδώ και 6-7 μήνες που παίζω στοίχημα (τους πρώτους 3-4 στον οπαπ) κάπου στο 50-50 είμαι... Βέβαια, έρχονται και στιγμές που δεν με πάει καθόλου (στους 902 αγώνες μια φορά είχα φέρει 7 συνεχόμενα χαμένα στοιχήματα)...αλλά επειδή σε γενικές γραμμές ως τώρα ήμουν σχετικά σταθερός (πάντα κοντά στο 50-50), γι 'αυτό το λόγο ξεκίνησα να κρατάω στατιστικά και για τον ίδιο λόγο νομίζω ότι θα με βοηθήσει να παίζω με ένα συγκεκριμένο πλάνο πονταρίσματος.
Oυτε χρονο δεν παιζεις;
Tα ματς τα βγαζεις μονος σου η κανεις επιλογες απο αλλους;
 
Mικρο το δειγμα κατα την γνωμη μου.
Εγω δεν κραταω ποσοστα αλλα ειναι σιγουρα πολυ μικροτερο απο 53% που σαν ποσοστο ειναι αρκετα καλο,παιζω ομως λιγο μεγαλυτερες αποδοσεις.Ενω σιγουρα ειμαι χειροτερος παικτης απο σενα εχω 5 μηνες οριακα θετικος χωρις συστηματα κ.τ.λ.Παιζω αυτα που αντεχω χωρις υπερβολες και την καβα την αυξανω χωρις αγχος σιγα-σιγα.Στοχος μου ειναι του χρονου τετοια εποχη να μπορω να πω οτι δεν θα χανω πια που για μενα ειναι σημαντικο.
οποτε η συμβουλη μου ειναι μαθε να παιζεις ,μην μπερδευεσαι με πολυπλοκα συστηματα αυξησεως πονταρισματος (δεν λεω οτι ειναι αχρηστα αλλα μαλλον δεν κανουν για το επιπεδο σου)και οταν θα γινεις καλος θα αυξηθει η καβα αστραπιαια.
p.s1 αμα δεις οτι χανεις μπορεις να εφαρμοσεις αυτα τα συστηματα που μειωνουν την γκανιοτα δεν ειναι κακο,εγω παντως δεν το εχω κανει μεχρι τωρα...:cool:
p.s 2 Ασχολουμε 3,5 χρονια αρκετα σοβαρα με το στοιχημα:emb:
:sign::sign::sign:

Oυτε χρονο δεν παιζεις;
Tα ματς τα βγαζεις μονος σου η κανεις επιλογες απο αλλους;
Κυρίως από μόνος μου τα παίζω, με βασικό κριτήριο το κίνητρο της ομάδας για τη νίκη...π.χ. θα ποντάρω μια ομάδα στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και παίζει με μια ομάδα που βρίσκεται κάπου στη μέση χωρίς το φόβο του υποβιβασμού αλλά και χωρίς ελπίδες για άνοδο ή Ευρώπη, ακόμα και αν η βαθμολογική διαφορά τους (που συνήθως καθρεφτίζει και την αγωνιστική) είναι μεγάλη.. Φυσικά, δεν είναι το μόνο κριτήριο, αλλά το βασικότερο για μένα. Εκεί που δεν τα πάω πολύ καλά είναι σε cl, uefa και γενικά στα κύπελα. Πολλές είναι οι φορές που έκανα επιλογές από άλλους, αλλά μόνο από παίκτες (κυρίως infobeto) και όχι από εφημερίδες και site με "μέντορες". Τέλος, τις περισσότερες φορές, αφού έχω καταλήξει σε αυτά που θα παίξω, πριν το κάνω ψάχνω και την επιβεβαίωση στο infobeto και....:priest:
 
  • Like
Αντιδράσεις: zageki
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΣΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΟ ΙΣΟΠΟΣΟ ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.

ΙΣΟΠΟΣΟ ΚΕΡΔΟΣ ΕΝΝΟΩ ΤΟ STAKE ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΘΑΡΟ ΚΕΡΔΟΣ.

Π.Χ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ 80 ΕΥΡΩ ΚΑΒΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟΧΟ ΤΟ +10 ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΕΤ. ΑΝ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ @2 ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ 10 ΕΥΡΩ. ΑΝ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ @3 ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ 5 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥ @2.

ΟΤΑΝ Η ΚΑΒΑ ΣΟΥ ΑΥΞΗΘΕΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΣΕ +20 ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΠΑΙΞΑ 23 ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ @2,52
ΕΠΙΑΣΑ 9/23 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΑ 2. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 9/23 ΔΗΛΑΔΗ 39% ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ. ΑΜΑ ΠΙΑΣΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΑ ΠΑΩ +10 ΑΝ ΠΙΑΣΩ ΑΛΛΑ 2 ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ +20 ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.

ΑΝ ΤΑ ΕΠΑΙΖΑ ΟΛΑ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕΙΩΝ, ΟΠΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ (ΝΥΣΤΑΖΩ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟ).
 
  • Like
Αντιδράσεις: diamantis80
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΙΑΦΩΝΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ

ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΕΙΣΩ ΤΙ ΕΝΝΟΩ

ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ 1 ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΙΤΑΜΕ

ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ - ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ - ΚΑΙΡΟ - ΦΟΡΜΑ ΟΜΑΔΑΣ - ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ 1-Χ-2


ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ
ΘΕΛΕΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ

ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...?


ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ( ΑΠΟΔΟΣΗ 2,25 )

ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ 4 - 5 Η 6 ΑΓΩΝΕΣ Η ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ + 10 % Η + 30 %

ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ

ΜΟΝΟ 1 ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΗ 2.25

.................:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: diamantis80
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΙΑΦΩΝΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ

ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΕΙΣΩ ΤΙ ΕΝΝΟΩ

ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ 1 ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΙΤΑΜΕ

ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ - ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ - ΚΑΙΡΟ - ΦΟΡΜΑ ΟΜΑΔΑΣ - ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ 1-Χ-2


ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ
ΘΕΛΕΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ

ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...?


ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ( ΑΠΟΔΟΣΗ 2,25 )

ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ 4 - 5 Η 6 ΑΓΩΝΕΣ Η ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ + 10 % Η + 30 %

ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ

ΜΟΝΟ 1 ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΗ 2.25

.................:sign:
Φίλε μου παίζω πολύ περισσότερους από 4-5-6 αγώνες, γύρω στους 100 ανά βδομάδα και θα σου εξηγήσω γιατί... Αν θα έπαιζα μόνο ένα παιχνίδι ή έστω 4-5 παιχνίδια, το ρίσκο θα ήταν μεγαλύτερο, τουλάχιστον για εμένα, αφού στους 902 αγώνες παρατήρησα πολλές φορές 4, 5, ακόμα και 6 συνεχόμενους χαμένους αγώνες, πράγμα που θα ήταν καταστροφικό για το κεφάλαιο....ενώ στους πολλούς αγώνες (επαναλαμβάνω, προσωπικά για εμένα ισχύει αυτό, κάποιος άλλος μπορεί να είναι πιο σταθερός) παρατηρώ ότι το ποσοστό επαλήθευσης δεν μεταβάλλεται σημαντικά. Όσον αφορά τη μελέτη, διαρκεί γύρω στα 1-2 λεπτά για κάθε αγώνα...το κίνητρο για νίκη (φαίνεται με μια ματιά και μόνο στη βαθμολογία - επιβεβαιώνεται ιδιαίτερα στην Αγγλία), μια ματιά στην προϊστορία και σε ένα site που εμπιστεύομαι για τελευταίες ειδήσεις (τις απουσίες δεν τις υπολογίζω) και τέλος η απόφαση για το αν αξίζει η εκάστοτε απόδοση.
 
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΣΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΟ ΙΣΟΠΟΣΟ ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.

ΙΣΟΠΟΣΟ ΚΕΡΔΟΣ ΕΝΝΟΩ ΤΟ STAKE ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΘΑΡΟ ΚΕΡΔΟΣ.

Π.Χ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ 80 ΕΥΡΩ ΚΑΒΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟΧΟ ΤΟ +10 ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΕΤ. ΑΝ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ @2 ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ 10 ΕΥΡΩ. ΑΝ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ @3 ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ 5 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥ @2.

ΟΤΑΝ Η ΚΑΒΑ ΣΟΥ ΑΥΞΗΘΕΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΣΕ +20 ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΠΑΙΞΑ 23 ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ @2,52
ΕΠΙΑΣΑ 9/23 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΑ 2. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 9/23 ΔΗΛΑΔΗ 39% ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ. ΑΜΑ ΠΙΑΣΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΑ ΠΑΩ +10 ΑΝ ΠΙΑΣΩ ΑΛΛΑ 2 ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ +20 ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.

ΑΝ ΤΑ ΕΠΑΙΖΑ ΟΛΑ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕΙΩΝ, ΟΠΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ (ΝΥΣΤΑΖΩ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟ).
Δεν το είχα σκεφτεί αυτό...νυστάζω κι εγώ, οπότε δεν μπορώ να δω τώρα αν με συμφέρει...μάλλον θα το δοκιμάσω με "φασόλια", να δω μήπως και με συμφέρει περισσότερο...ευχαριστώ! :sign:
 
epitixia

:up:an exeis 53%epitixia sto systima sou....kai malista me 2.15.....to kattalilotero systima gia sena einai systhma dyada....tha to vreis sto forum...oti kai na kaneis telika...kali epitixia
 
Χωρίζω τους αγώνες που θα παίζω σε 30άδες και παίζω κάθε φορά ολόκληρο το κεφάλαιό μου δια του 30...
Π.χ. Ξεκινάω με αρχικό κεφάλαιο 30 €. 30€ / 30 στοιχήματα = 1€ ... αυτό θα είναι το ποσό που θα παίξω τα επόμενα 30 στοιχήματα, όλα μονά.
Με τα ποσοστά επιτυχίας που έχω ως τώρα, ας υποθέσουμε ότι θα πιάσω 16 από τα 30 στοιχήματα (53%) με μέση απόδοση 2,25 (μέση απόδοση που κερδίζω ως τώρα)...
Τέλος, να αναφέρω ότι αν αυτούς τους 3 μήνες ακολουθούσα αυτό το σύστημα, χωρίς να πραγματοποιήσω καμία ανάληψη, εντελώς θεωρητικό αυτό, αυτή τη στιγμή τα 35€ με τα οποία είχα ξεκινήσει υπολόγισα ότι θα είχαν γίνει περίπου 3.500 €
Αν εχεις σχεδον σταθερη και ιση με 53.2% επιτυχια προβλεψης σημειων ανα ημερα πονταρισματος(με 30 πονταρισματα ανα ημερα), τοτε το κεφαλαιο των 30€ αυξανεται καθε φορα κατα 2.25·16/30 = 1.2

Οποτε αφου παιζεις 3 φορες την εβδομαδα στους 3 μηνες(δηλαδη 12 εβδομαδες δηλαδη 12·3=36 ημερες στοιχηματισμου) θα επρεπε να εχεις κεφαλαιο: 30·1.2^36 = 21264 €

Εσυ ομως λες οτι υπολογισες περιπου 3500€.
Πως το υπολογισες αυτο?:?:

Και κάτι ακόμα...οι 3 μήνες με τα 902 στοιχήματα είναι ένα καλό δείγμα για να βγάλω κάποια συμπεράσματα ή μήπως βιάζομαι λίγο??
Οχι. Βιαζεσαι.

Το 53% εχει μια αβεβαιοτητα. Στην πραγματικοτητα ειναι απλα μια εκτιμηση της ικανοτητας σου προς προβλεψη των σημειων των αγωνων.

Υποθετωντας μια κανονικη κατανομη τοτε η πραγματικη τιμη του μεσου ορου Μ των επιτυχων προβλεψεων σου ως προς τους συνολικους αγωνες που πονταρες, ενας μεσος ορος που δειχνει την ικανοτητα σου προς προβλεψη σημειων των αγωνων του στοιχηματος, βρισκεται (και αφου το μεγεθος του δειγματος, δηλαδη ο αριθμος των αγωνων που επαιξες ειναι μεγαλυτερος του 30) αναμεσα στα:
m - k·(s/SQRT(n)) <= M <= m + k·(s/SQRT(n))

Οπου:
• m ειναι ο μεσος ορος του δειγματος (480/902 = 53%).
• n ειναι ο αριθμος των αγωνων.
• SQRT(n) ειναι η τετραγωνικη ριζα του n.
• k ειναι ενας παραγοντας που δειχνει το confidence level το ποσο ακριβη προβλεψη δηλαδη θελουμε να εχουμε. Για 95% "σιγουρια" πχ παιρνουμε k=1.96, για 99% k=2.58, κλπ....
• s ειναι η standard deviation (τυπικη αποκλιση) και στην περιπτωση μας υπολογιζεται:
s = SQRT( (a·(1-m)^2 + b·m^2 / (n-1) ) οπου a ειναι ο αριθμος των αγωνων που μαντεψες σωστα και b ο αριθμος των αγωνων που εχασες. Προφανως a+b=n.

Τοτε παιρνουμε οτι:
Με 95% βαθμο εμπιστοσυνης, δηλαδη κατα 95% πιθανοτητα ο μεσος ορος των επιτυχων προβλεψεων σου, που δειχνει την ικανοτητα σου προς προβλεψη σημειων αγωνων του στοιχηματος, βρισκεται στο διαστημα:
49.96% - 56.47%
Με μεση τιμη οπως ειπαμε 53.21%

Αυτο σημαινει οτι ουσιαστικα μαλλον εχεις θεικο χαρισμα στο να προβλεπεις αγωνες, ΑΝ μιλαμε τοση ωρα για ποδοσφαιρο(3 αποτελεσματα -> 1,Χ,2).
Αυτο γιατι πλησιαζεις με μεγαλη πιθανοτητα επιτυχη προβλεψη πανω απο το 50% ενω η θεωρητικη ειναι περιπου 33.3%.



Επίσης το σύστημά σου με 30 αγώνες και μεταβαλλόμενο ποντάρισμα δεν είναι καλό, έχω ένα πρόγραμμα που υπολογίζει ακριβώς τι πιθανότητα έχεις να έχεις κέρδος με κάποιο τέτοιο σύστημα.

Έβαλα τα δεδομένα σου:
Επαλήθευση σημείου: 53%
Μέση απόδοση κερδισμένων: 2.25
Υπόλοιπο: 30 ευρώ
% του μεταβαλλόμενου υπολοίπου stake: 3.3%
Και έχεις 100% πιθανότητα χρεωκοπίας...:emb:
1ον: Το προγραμμα σου ειναι διαθεσιμο για download?:fear1:

2ον: Αφου ο αρχικος poster λεει οτι εχει μεσο οσο επιτυχων προβλεψεων 53.2% (53.2% > 50%) με αποδοση 2.25 αρα και αφου 0.532·2.25 = 1.2 > 1,
τοτε σε βαθος χρονου οι πιθανοτητες μας λενε οτι θα αυξανει(θα αυξηθει) το κεφαλαιο του με πιθανοτητα μεγαλυτερη του 50%.

Εσυ πως εβγαλες οτι εχει πιθανοτητα 100% χρεωκοπιας?:confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: diamantis80 και s-t-x-m-a
1ον: Το προγραμμα σου ειναι διαθεσιμο για download?:fear1:

2ον: Αφου ο αρχικος poster λεει οτι εχει μεσο οσο επιτυχων προβλεψεων 53.2% (53.2% > 50%) με αποδοση 2.25 αρα και αφου 0.532·2.25 = 1.2 > 1,
τοτε σε βαθος χρονου οι πιθανοτητες μας λενε οτι θα αυξανει(θα αυξηθει) το κεφαλαιο του με πιθανοτητα μεγαλυτερη του 50%.

Εσυ πως εβγαλες οτι εχει πιθανοτητα 100% χρεωκοπιας?:confused:

1oν ... έχετε μήνυμα στον τηλεφωνητή σας :eye:

2ον... Καταρχάς το πρόγραμμα το έβγαλε, αλλά είναι και απόλυτα λογικό. Όταν παίζεις στοίχημα συνέχεια όλο το κεφάλαιο σε κάτι που εξ'ορισμού έχει μέσα του πιθανότητα χασούρας μεγαλύτερη από αυτή που έχεις υπολογίσει (γιατί το 2.25 αντιστοιχεί σε πιθανότητα 44,6% και όχι σε 53,2%) τότε σε ένα θεωρητικά άπειρο πλήθος αγώνων σίγουρα θα βρεθεί μια μέρα που όλα τα στοιχήματά σου θα πάνε κουβά, δεν το λέω εγώ αυτό, είναι νόμος των μαθηματικών...
 
1oν ... έχετε μήνυμα στον τηλεφωνητή σας :eye:
I know thanks!:up:

2ον... Καταρχάς το πρόγραμμα το έβγαλε, αλλά είναι και απόλυτα λογικό. Όταν παίζεις στοίχημα συνέχεια όλο το κεφάλαιο σε κάτι που εξ'ορισμού έχει μέσα του πιθανότητα χασούρας μεγαλύτερη από αυτή που έχεις υπολογίσει (γιατί το 2.25 αντιστοιχεί σε πιθανότητα 44,6% και όχι σε 53,2%)
Οχι γιατι αυτο που μετραει ειναι το 2.25·53.2/100.
Τι τιμη εχει αυτο και αν ειναι μεγαλυτερη απο τη μοναδα.
Και πραγματι 2.25·53.2/100 = 1.2 > 1 αρα σε βαθος χρονου ή σε απειρα στοιχηματα η πιθανοτητα να αυξηθει το κεφαλαιο ειναι μεγαλυτερη του 50%.

Λογω της αβεβαιοτητας που ανεφερα: 49.96% - 56.47% και επειδη το 0.4996·2.25 ειναι επισης μεγαλυτερο της μοναδας, κατα 95% σε βαθος χρονου παλι κερδισμενοι θα ειμαστε και δεν χρεωκοπησουμε ή καλυτερα εκφρασμενο: κατα 95% σε βαθος χρονου η πιθανοτητα να αυξηθει το κεφαλαιο ειναι μεγαλυτερη του 50%.

Ολα αυτα βασιζονται στο απιστευτο γεγονος οτι:
Ο εν λογω παικτης εχει μαντεψει σωστα απο τους 902 αγωνες(με 3 αποτελεσματα αν μιλαμε για ποδοσφαιρο) τους 480 δηλαδη ποσοστο 53.2% και μαλιστα με μεσες αποδοσεις 2.25 που ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!

τότε σε ένα θεωρητικά άπειρο πλήθος αγώνων σίγουρα θα βρεθεί μια μέρα που όλα τα στοιχήματά σου θα πάνε κουβά, δεν το λέω εγώ αυτό, είναι νόμος των μαθηματικών...
Οχι.
Τα μαθηματικα λενε οτι:

Με 95% βαθμο εμπιστοσυνης, δηλαδη κατα 95% πιθανοτητα ο μεσος ορος των επιτυχων προβλεψεων του, που δειχνει την ικανοτητα του προς προβλεψη σημειων αγωνων του στοιχηματος, βρισκεται στο διαστημα:
49.96% - 56.47%
Και 0.4996·2.25 = 1.124 > 1
Δηλαδη: κατα 95% σε βαθος χρονου η πιθανοτητα να αυξηθει το κεφαλαιο ειναι μεγαλυτερη του 50%.

Με 99% βαθμο εμπιστοσυνης, δηλαδη κατα 95% πιθανοτητα ο μεσος ορος των επιτυχων προβλεψεων του, που δειχνει την ικανοτητα του προς προβλεψη σημειων αγωνων του στοιχηματος, βρισκεται στο διαστημα:
48.93% - 57.50%
Και 0.4893·2.25 =1.10 > 1
Δηλαδη:κατα 99% σε βαθος χρονου η πιθανοτητα να αυξηθει το κεφαλαιο ειναι μεγαλυτερη του 50%.
Και επαναλαμβανω οτι ολα αυτα βασιζονται στο απιστευτο γεγονος οτι ο εν λογω παικτης εχει μαντεψει σωστα απο τους 902 αγωνες(με 3 αποτελεσματα αν μιλαμε για ποδοσφαιρο) τους 480 δηλαδη ποσοστο 53.2% και μαλιστα με μεσες αποδοσεις 2.25 που ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!

Δηλαδη στην ουσια ο παικτης "εχει" εξαιρετικη ικανοτητα στο να προβλεπει επιτυχως σημεια αγωνων ποδοσφαιρου.

To "εχει" μπηκε σε εισαγωγικα γιατι εγω δεν πειθομαι οτι υπαρχει ανθρωπος που να μπορει να μαντευει με επιτυχια 53.2% σημεια που να εχουν μεση αποδοση 2.25.:emb:
 
  • Like
Αντιδράσεις: s-t-x-m-a
Έχεις δίκιο σε ότι γράφεις από πάνω...

Σε ένα πράμα κάνεις λάθος όμως, ότι υποθέτεις κανονική κατανομή...:sign: Τα αποτελέσματα στο ποδόσφαιρο δεν ακολουθούν κανονική κατανομή σχεδόν ποτέ, αν ήταν έτσι τότε ο άσος το Χ και το διπλό έπρεπε να έχουν την ίδια συχνότητα εμφάνισης...
Νομίζω ότι με Poisson ή με Weibull θα προσεγγιζόταν καλύτερα το μοντέλο με τα 902 ματς με επιτυχία 53%
 

Προγνωστικά

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • Αύριο 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • Αύριο 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: