Φ1 2013

kosdpthess

IFC#3 Cup & Super Cup winner 2011-12
26 Ιολ 2010
6,094
3,782
113
Αλεξανδρούπολη
Η χρονια εχει ηδη ξεκινησει, αλλα δυστυχως λογο ανουσιων υποχρεωσεων απουσιαζα ολη τη χρονια και σιγα σιγα λεω να μπαινω στο ψητο. Περσυ επαιζα καποια σημεια απο Φ1 δοκιματηκα για να δοκιμασω τον ευατο μου και να μπω το κλιμα του αθληματος απο στοιχηματικη αποψη.

Φετος λειπει και ο τζιοβανι που εδινε πικς στηνκεντρικη απο το αγαπημενο μου μηχανοκινητο σπορ και δυστυχως παει να μεινει εντελως στην αφανεια. Την στιγμη λοιπον που καποιοι σταματουν τα ποσταρισματα και αλλοι αποχωρουν γενικοτερα απο το φορουμ, εγω ανοιγω αυτο το νημα οπου εγω αλλα και οποιος θελει θα ποσταρουμε τα πικς μας για καθε αγωνα αλλα και μπορουμε να συζηταμε κιολας!

Λογικα θα κανω την αρχη με καποια σημεια απο το γκραν πρι του Μονακο αλλα ακομη ειμαι στη μελετη.:npaper:
 
Απάντηση: Φ1 2013

Καλημερα φιλε
το μονακο παντα ηταν ενα απο τα δυσκολοτερα γκραν πρι για προβλεψη
απο ενα ατυχημα μικρο η μεγαλο μπορουν να αλλαξουν τα παντα
θυμησου τον κουλτχαρτ να κυνηγαει για πρωτη φορα πρωταθλημα στην καριερα του και να ειναι κολημενος τον μισο αγωνα πισω απο καποιο αργοτερο μονοθεσιο μη μπορωντας να περασει
σημερα παντως εκτος απο το αυτοκινητο ασφαλειας που εχει πολλες πιθανοτητες να βγει
εγω βλεπω μαχη μεταξυ των δυο μερσεντες και του αλονσο για πρωτια
η νικη πιστευω θα κριθει στα πιτ στοπς
 
  • Like
Αντιδράσεις: kosdpthess
Απάντηση: Φ1 2013

Οτι η νικη θα κριθει στα πιτς, θεωρω πως ειναι κατι που δεν χωρα αμφιβολια και εχεις απολυτο δικιο. Κοιταξε, οι αποδοσεις σε Φετελ που ειναι τριτος στην εκκινηση ξεκινουν απο το 3,5! Ο loser, για εμενα, Ροσμπεργκ δεν παιζει να κερδισει. ετσι πιστευω. Το θεμα ειναι τι μπορει να κανει ο Χαμιλτον. Ο αλονσο οσο και αν ειναι ο "οδηγος μου", αν δεν παριε καμια θεση στην εκινηση δυσκολα μπορει να διεκδικησει κατι, αλλιως πρεπει στα 3 πιτ (που θα εχει λογικα) να περναει τουλαχιστον ενα μονοθεσιο για να εχει ελπιδες για βαθρο.

Οσο για το αυτοκινητο ασφαλειας, θεωρω πως ειναι σχεδον sure bet, αλλα στο 1,10 τι να το κανω. Να ρισκαρω ενα μεγαλο ποσο σε κατι που μπορει πραγματικα να μην ερθει ποτε? Εγω παω πασο. Οι πρωτες μου σκεψεις ειναι οι εξης. Χωρις να χω παιξει κατι, οταν παιξω θα το ποσταρω.

Βαθρο για Ραικονεν. Ειναι μαχητης και εχει πολυ καλη ψυχολογια μετα απο 3 συνεχομενα βαθρα και προσφερεται σε αποδοση 2,60-2,70.

Φετελ νικητη σε αποδοση εξωπραγματικη (θεωρω) οπως και Χαμιλτον κοντα στο 5. Ισως και καποιο χαλαρο μπετ στα 12αρια-13αρια που υπαρχουν για νικη Αλονσο και Ραικονεν.
Επισης, να τερματισει πιο ψηλα ο Φετελ απο τον Γουεμπερ που το βρισκω στο 1,33, πιστευω σπαει μονο με εγκαταληψη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: KOUVADOKINIGOS
Απάντηση: Φ1 2013

Απο την στιγμη που θα εχουμε καθαρη εκκινηση και ο κιμι περασει τουλαχιστον τον παντα κακο στις εκκινησεις βεμπερ μπαινει ζεστα στο βαθρο
ο ροσμπεργκ θα φαει τα λαστιχα του πολυ πιο γρηγορα απο τουσ αλλουσ προσπαθωντας να κρατησει χαμιλτον και βεμπερ
αρα κιμι για βαθρο και χαμιλτον για νικη ειναι δυο μπετ
και μετα την εκκινηση αναλογα στο λαιβ
 
Απάντηση: Φ1 2013

Λοιπον κατεληξα σε καποιες επιλογες και με χαλαρα πονταρισματα παμε να κανουμε μια αρχη.

Αρχικα παιρνω τις πιθανοτητες να μην στριψει πρωτος ο Ροσμπεργκ. Δηλαδη παιζω πρωτο στο τελος του πρωτου γυρου Χαμιλτον με 5 αποδοση (2/10) και Φετελ με 13 (1/10)

Νικητες με βασικο μπετ σαν μιζα Φετλ 3,80 (3/10) και Χαμιλτον 4,60 (3/10). Επισης απο κατι ψιχουλα στο θαυμα των Ραικονεν η Αλονσο για να παρουμε τα λεφτα μας με μεκρο κερδος πισω (1/10 και στα δυο, με 13 αποδοση ο Αλονσο, με 15 ο Ραικονεν)

Τελος, Ραικονεν να μπει βαθρο με 2,62 αποδοση (2/10). Ολα παιγμενα στην 365, η οποια αν αφηνε τα παρολι θα ειχαμε πολυ καλες επιλογες σε τριαδουλες με αποδοσεις στην καθε επιλογη κοντα στο 1,30.

Αναμενουμε, αν μουερθει καμια αλλη επιφωτηση θα την γραψω.:priest:


κανω edit και βαζω καποια stakes στις επιλογες ετσι για να εχουμε και μια σουμα στο τι κανουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: AndAr
Απάντηση: Φ1 2013

το μονο που με απασχολει για τον φετελ ειναι οτι σε ρυθμο αγωνα για την συγκεκριμενη πιστα εδειξε οτι υστερει αρκετα σε σχεση με τις μερτσ
αν λοιπον δεν κανει καποιο θαυμα στην εκκινηση και ο χαμιλτον περασει πρωτος θα φτιαξει διαφορα
απο την αλλη αν ο ροσμπεργκ στριψει πρωτος ειναι θεμα το ποσο γρηγορα θα φαει τα λαστιχα του
 
  • Like
Αντιδράσεις: kosdpthess
Απάντηση: Φ1 2013

Γρηγορη επιστροφη για να γραψω δυο σκεψεις που εχω.

Στην 365 επιτρεπει παρολι μονο σε επιλογες head2head. Υπαρχει μια καλη περιπτωση σε:
Φετελ-Γουμπερ 1
Σουτιλ-Χουλκενμπεργκ 1
Ντι Ρεστα-Γκουτιερεζ 1

Επισης μια καλη επιλογη ειναι να εγκαταληψει ο ατσουμπαλος Γροσζιαν στο 2,75 καθως ο τυπος νομιζει οτι τρεχει σε συγκρουομενα και σε τετοια πιστα ειναι οτι πρεπει για να στουκαρει με καναν αλλον,οπως και η εγκαταληψη του Μασα στην ιδια αποδοση, οποιος θα πιεσει καθως ξεκιναει απο την τελευταια θεση, οποτε και μαι επαφη και να μεινει εκτος αγωνα ακομη και στον πρωτο γυρο δνε θα μου εκανε εντυπωση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: AndAr και KOUVADOKINIGOS
Απάντηση: Φ1 2013

το μονο που με απασχολει για τον φετελ ειναι οτι σε ρυθμο αγωνα για την συγκεκριμενη πιστα εδειξε οτι υστερει αρκετα σε σχεση με τις μερτσ
αν λοιπον δεν κανει καποιο θαυμα στην εκκινηση και ο χαμιλτον περασει πρωτος θα φτιαξει διαφορα
απο την αλλη αν ο ροσμπεργκ στριψει πρωτος ειναι θεμα το ποσο γρηγορα θα φαει τα λαστιχα του

δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες, αλλα και ετσι να γινει και να παει μπροστα ο Χαμιλτον ειμαι κερδισμενος οποτε μακαρι! :cool:
 
  • Like
Αντιδράσεις: KOUVADOKINIGOS
Απάντηση: Φ1 2013

Kαλό μεσημέρι και απο μένα, ωραίο νήμα.
Θα προσπαθήσω και γω να βάζω κάποια σημεία που ποντάρω.
Χάσαμε και τον giovanni που μας έδινε πολλά σημεία κάθε αγώνα.
Απο τα αγαπημένα μου Γκραν πρι το σημερινό και έπαιξα 3 σημεία

Αλόνσο νικητής αγώνα με απόδοση 26 (3/10)
Χάμιλτον - Ρόσμπεργκ , Χάμιλτον με απόδοση 2,66 (5/10)
Πρώτος στον 1ο γύρο Χάμιλτον με απόδοση 7,40 (3/10)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: KOUVADOKINIGOS
Απάντηση: Φ1 2013

Kαλό μεσημέρι και απο μένα, ωραίο νήμα.
Θα προσπαθήσω και γω να βάζω κάποια σημεία που ποντάρω.
Χάσαμε και τον giovanni που μας έδινε πολλά σημεία κάθε αγώνα.
Απο τα αγαπημένα μου Γκραν πρι το σημερινό και έπαιξα 3 σημεία

Αλόνσο νικητής αγώνα με απόδοση 26
Χάμιλτον - Ρόσμπεργκ , Χάμιλτον με απόδοση 2,66
Πρώτος στον 1ο γύρο Χάμιλτον με απόδοση 7,40

Καλο ειναι να ακουγονται πολλες αποψεις και εδω ειμαστε να τα συζηταμε, Σε ποια εταιρα παιζεις?
 
  • Like
Αντιδράσεις: AndAr
Απάντηση: Φ1 2013

Καλή επιτυχία, περιμένω συναρπαστικό αγώνα.
Ιδια η σκέψη μας με το προσπέρασμα του Ρόσπεργκ απο την αρχή.
Περιμένω καλό αγώνα απο Φεράρι και Λότους που πηγαίνουν καλά με τα λάστιχα.
Κλειδί θα είναι τα πιτ στοπ σήμερα
 
Απάντηση: Φ1 2013

O πανιβλακας ο Χαμιλτον επαιξε καθαρα για την δευτερη θεση στην εκινηση οποτε μας εστειλε κουβα καθως κρατησε πισω τον Φετελ που ειχε μαι ελπιδα. Αναμενουμε για τα υπολοιπα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: AndAr
Απάντηση: Φ1 2013

Ο Μάσσα έφυγε άκλαφτος πόσο θα τον κρατάνε αυτόν ακόμα στην ομάδα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: AndAr
Απάντηση: Φ1 2013

Αυτοκίνητο ασφαλείας, αλλάζουν όλα τώρα.

Aλλαξαν τα παντα, αλλα να ωφεληθουμε και εμεις λιγο! :twis:

Παντως αυτος ο Μασα πως καταφερε μεσα σε 2 μερες να τρακαρει σοτ ιδιο σημειο ρε παιδι μου... Βεβαια ισως να ειναι υπερ μας αυτο, θα δειξει...
 
  • Like
Αντιδράσεις: AndAr και KOUVADOKINIGOS
Απάντηση: Φ1 2013

Από τους πρωτοπόρους που δεν έκαναν πιτ στοπ την πάτησαν πιστεύω με το αυτοκίνητο ασφαλείας
 

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...