''επισήμως'' καί Πραγματικές κυνοδρομίες απο την ΟΠΑΠ

lilis

Moderator
Μέλος του προσωπικού
7 Νοε 2003
9,706
9,151
113
χα

θα φάνε καλά
-------------------
Τετάρτη, 12 Ιανουαρίου 2011

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ...........


Είμαι ένας από τους "τυχερούς" που παρακολούθησαν τα σεμινάρια σήμερα στο Mediterranean.
Ένα από τα πειραματόζωα του ΟΠΑΠ

Οι άνθρωποι του ΟΠΑΠ σήμερα, δεν μας κάλεσαν για να μας δείξουν τα νέα παιχνίδια.

Αυτό ήταν ο δευτερεύων στόχος.

Οι άνθρωποι του ΟΠΑΠ προσπάθησαν να δουν τις αντιδράσεις μας στα σχέδιά τους για την επόμενη μέρα.

Αυτός είναι ο πραγματικός και κυρίαρχος λόγος που μας κάλεσαν σήμερα.
Άς τα πάρουμε όμως τα πράγματα με τη σειρά.

Μας χώρισαν σε δύο μικρές αίθουσες στο υπόγειο του ξενοδοχείου. 36 άτομα σε κάθε μια.

Μία μηχανή και ένα ΤΑΧ μπροστά σε κάθε 3 άτομα.

Το λογισμικό που δουλέψαμε δεν ήταν ακόμη τελικό, γιατί άραγε;
Να φανταστείτε ότι στο ΤΑΧ που έπαιζα εγώ, κάποια στιγμή στα πέναλτι, στο bonus που κέρδισα των 9,5€, μου κράτησε φόρο!!!!!!!!

Οι άνθρωποι των ΟΠΑΠ-ΙΝΤΡΑΛΟΤ μέσα στην αίθουσα ήταν σχεδόν όσοι και εμείς.

Όλοι τους νέοι, τόσο στη ηλικία, όσο και στον ΟΠΑΠ. Κανείς από την παλιά φουρνιά που μας έκαναν τα σεμινάρια μέχρι και την προηγούμενη φορά. Τους παλιούς άλλωστε αν θέλεις να τους βρεις, είναι προτιμότερο να κάνεις μια βόλτα στις καφετέριες του εμπορικού κέντρου απέναντι από τον ΟΠΑΠ, παρά στα γραφεία τους.
Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Ίσως να είναι και καλό.

Η παρουσίαση ήταν αναλυτική και κατανοητή στα περισσότερα σημεία της. Αν και οι άνθρωποι που ανέλαβαν να μας την κάνουν μάλλον είχαν μάθει αρκετά καλά το μάθημά τους παρά κατείχαν τα παιχνίδια.

Τουλάχιστον για τις κυνοδρομίες φάνηκαν ανεπαρκείς.

Τα νέα παιχνίδια λοιπόν είναι 3. Αν και οι πληροφορίες λέγανε για 20.
Αν υπάρχουν όντως 20 και επέλεξαν ΑΥΤΑ τα τρία, μάλλον να τ' απαξιώσουν από την αρχή πάνε παρά να δικαιώσουν τις ελπίδες μας για ανάκαμψη του τζίρου.

Τα δύο παιχνίδια παίζονται στα ΤΑΧ με κάρτες όπως παίζονταν παλιά το ΚΙΝΟ και είναι της κατηγορίας GO LUCKY.

Το λογισμικό των ΤΑΧ είναι έτοιμο να δεχθεί κερματοδέκτες και δέκτες χαρτονομισμάτων, γιατί κάποια στιγμή που μας ΥΠΕΔΕΙΞΑΝ να μπούμε στο μενού για τους πράκτορες υπήρχαν επιλογές στατιστικών για το πόσα και τι κέρματα και χαρτονομίσματα δέχθηκε το ΤΑΧ.

Ελάχιστο ποντάρισμα 0,10€ και μέγιστο 2€.


Το πρώτο απ αυτά τα παιχνίδια ήταν τα πέναλτι.

Κάποιος παίκτης κτυπά εικονικό πέναλτι και εσύ προσπαθείς να μαντέψεις πριν περάσουν 30 δευτερόλεπτα, αν θα μπει γκολ ή όχι. Υπάρχει και επιλογή TURBO που μειώνει το χρόνο στα 5 δευτερόλεπτα, για πιο γρήγορο παιχνίδι.

Αν μαντέψεις σωστά την πρώτη φορά παίρνεις το ποντάρισμά σου πίσω.
Τη δεύτερη διπλασιάζεις, την τρίτη τετραπλασιάζεις, την τέταρτη οκταπλασιάζεις και την πέμπτη δεκαπλασιάζεις.

Ανα πάσα στιγμή μπορείς να πάρεις τα κέρδη σου και να παίξεις ξανά από την αρχή.
Προμήθεια παίρνεις μόνο για το αρχικό ποντάρισμα.

Αν χάσεις πριν το πέμπτο πέναλτι, 9 στις 10 φορές, δεν κερδίζεις τίποτα.
Το κέρδος στο πέμπτο πέναλτι, 10 φορές το αρχικό ποντάρισμα, λειτουργεί όπως το μαξιλαράκι στον εκατομμυριούχο αν θυμάστε. Το κερδίζεις δηλαδή ανεξάρτητα από την εξέλιξη μετά το πέμπτο πέναλτι.

Συνολικά μπορείς να κτυπήσεις 15 πέναλτι με τα μαξιλαράκια στο πέμπτο, δέκατο και φυσικά στο δέκατο πέμπτο.

Το έπαιξα περίπου 20 λεπτά στο TURBO, αυτόματα δηλαδή για να μπορώ να παρακολουθώ και το σεμινάριο, μόνο και μόνο για να φτάσω στο BONUS που σου δίνει μετά από κάποια ώρα, μαζεύοντας 20 χρυσές μπάλες τις οποίες σου δίνει ακανόνιστα με βάση το τζίρο που κάνεις. Κίνητρο για να μείνεις στο παιχνίδι μας είπαν.........

Εκεί επιλέγεις μεταξύ τριών κυπέλλων που αντιστοιχούν σε κάποιο κέρδος. Μου έδωσε το χάλκινο κύπελλο δηλαδή 9,50€ και μου κράτησε φόρο 0,85€!!!!!!!!

Στα 20 λεπτά από 92€ που είχε η κάρτα έπεσα στα 79,65€
Το βαρέθηκα τόσο γρήγορα που με το ζόρι περίμενα στο αυτόματο την εικοστή μπάλα για να δω τι bonus θα δώσει. Δεν νομίζω ότι θα το ξαναπαίξω ποτέ!!!!!!!!!!!
ΑΝΘΡΑΚΕΣ Ο ΘΥΣΑΥΡΟΣ.


Στο άλλο παιχνίδι ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ,

βαριέσαι πιο γρήγορα.
Είναι ένα παιχνίδι που κληρώνει 6 από 58 αριθμούς με προκαθορισμένα κέρδη και μέγιστο τα 10.000€.

Ποντάρισμα ίδιο με τα πέναλτι.

Εδώ ένας κυνηγός πυροβολεί κάποια 6 μπαλόνια που κρύβουν τους 6 τυχερούς αριθμούς. Κερδίζεις ανάλογα με το πόσους αριθμούς θα πιάσεις από την εξάδα που έχεις επιλέξει πριν σκάσουν τα μπαλόνια.
Αν θέλεις σκάς εσύ τα μπαλόνια που γουστάρεις, αγγίζοντάς τα, αφήνοντας τον κυνηγό να κοιτάει.

Εδώ το bonus γίνεται double.

Ο κυνηγός αφήνει την καραμπίνα, και από το λιβάδι πηγαίνει σε ένα δάσος όπου πετάνε πεταλούδες μπλε, κόκκινες και κίτρινες. Με μια απόχη πιάνει μια πεταλούδα.

Καλείσαι να μαντέψεις το χρώμα της πεταλούδας. Αν μαντέψεις σωστά τετραπλασιάζεις το κέρδος με το οποίο ήρθες στο δάσος. Στο δεύτερο χρώμα διπλασιάζεις και στο τρίτο χάνεις ακόμη και το κέρδος από τα μπαλόνια.

Εδώ δεν έχει μαξιλαράκια. ΣΚΛΗΡΟΣ ΤΖΟΓΟΣ.
Θα τους πάρουμε τα σώβρακα τους φρουτέμπορους.

Κρατήστε κάτι. Τα παιχνίδια έχουν ήχο. Στην επιλογή για σιγή του ήχου, αυτός δεν κλείνει τελείως αλλά συνεχίζει να ακούγεται πιο χαμηλά. Δεν υπάρχει δηλαδή πραγματική σιγή. Ειδικά το σκάσιμο των μπαλονιών ακούγεται σε οποιοδήποτε μαγαζί, όσο μεγάλο κι αν είναι.

Κλείστε σουίτες σε 5άστερα ξενοδοχεία για το καλοκαίρι. Θα χεστούμε στο τάλιρο.

Και πάμε τώρα ΣΤΟ παιχνίδι.

Κατηγορία MONITOR GAMES.

Ή αλλιώς κυνοδρομίες.

Πραγματικές με έξι σκυλιά και ένα λαγό και εικονικές με 8 σκυλιά και ένα λαγό. Ο λαγός είναι πάντα ένας. Πάντα εικονικός.
Άσχετο; Δεν νομίζω.


Για να μη σας πρήξω σας λέω επιγραμματικά.

Θα βγαίνει εβδομαδιαίο πρόγραμμα κάθε Τρίτη συνοπτικό!!!!!

Απλά θα μας λέει πόσες και ποιες κυνοδρομίες θα παίξει ο ΟΠΑΠ.


Θα παίζουμε περίπου 100 κούρσες κάθε μέρα, σχεδόν ανά 10 λεπτά.
Ωράριο: 9:00 π.μ. - 11:00 μ.μ.
Δεν το καταλάβατε;

Το ξαναλέω: 9:00 π.μ. - 11:00 μ.μ.

Άσχετο κι αυτό; Δεν νομίζω.

Το καθημερινό αναλυτικό πρόγραμμα θα υπάρχει διαθέσιμο από το απόγευμα της προηγουμένης στο ιντερνετ και στις καθημερινές εφημερίδες.

Το πως θα το έχει ο πελάτης στα χέρια του δεν μας το εξήγησαν.
Ε! δεν μπορούσαν να μας τα πουν όλα.

Θα μπορείς να παίζεις μόνο την επόμενη κούρσα με αποδόσεις που θα είναι διαθέσιμες 6-7 λεπτά πριν την έναρξη.
Οι αποδόσεις θα αλλάζουν διαρκώς.

Σε κάποιες περιπτώσεις η απόδοση με την οποία θα παίζεις ΔΕΝ θα είναι σαφώς προσδιορισμένη στο στοίχημα που θα έχεις στα χέρια σου.

Αντ' αυτού θα τυπώνεται εύρος αποδόσεων με μεγάλες διακυμάνσεις.


Στο παράδειγμα που μας έδειξαν ήταν από 54 - 880€


Άντε να εξηγήσεις τον πελάτη γιατί πληρώθηκε με 54 και όχι με 880.
Αυτοί πάντως δεν μας το εξήγησαν.


Υπάρχει κι εδώ ήχος.

Η περιγραφή της κούρσας θα γίνεται στα Ελληνικά.
Σκέφτομαι τον επόμενο αγώνα ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ στην Τούμπα που θα παρακολουθήσουμε στο μαγαζί.

Προηγείται ο ΑΡΗΣ και κάποιος αλλοδαπός σκάει μπαλονάκια στο ΤΑΧ ενώ κάποιος ημεδαπός φωνάζει μπροστά στην SAMSUNG του ΟΠΑΠ:

Έλα ΡΕΞ! Σκίστους ΡΕΞ!!! Κράτα ΡΕΞ!!!! Μας πήδηξες ΡΕΞ!!!!


Βλέπω τους ΠΑΟΚτσήδες να πηδάνε τον ημεδαπό, και να μαζεύω από τη θάλασσα και τον αλλοδαπό και το ΤΑΧ.
Και τα τρία παιχνίδια έχουν γκανιότα 30% και προμήθεια για μας 8%.

Και 8% για την Ιντραλοτ βεβαίως-βεβαίως

Να σας θυμίσω ότι όλα αυτά θα γίνουν με 1000 πρακτορεία να έχουν μόνο μία μηχανή!!!!


Έχω την εντύπωση πως τελικά θα φορτωθούμε πολλή περισσότερη δουλειά, χωρίς το ανάλογο κέρδος, θα αυξηθεί ο εκνευρισμός μας που θα οδηγήσει σε λάθη και τελικά μειωμένη απόδοσή μας στη όλη λειτουργία του πρακτορείου.

Για το τέλος σας άφησα το πιο ενδιαφέρον.

Όταν φορτώσεις την κάρτα για το ΤΑΧ, έχεις την δυνατότητα όταν ζητήσεις ΕΞΟΦΛΗΣΗ ΚΑΡΤΑΣ να επιλέξεις πιο ποσό θα πληρώσεις εσύ και πιο θα στείλεις στην τράπεζα.

Αυτό μπορεί να γίνει για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΟΣΟ.

Δηλαδή εγώ που είμαι ένα μικρό πρακτορείο και σχεδόν ποτέ δεν περνάω τα 5 χιλιάρικα στο εκκαθαριστικό μου, μπορώ την ΤΡΙΤΗ να γεμίσω μια κάρτα για τα ΤΑΧ σταδιακά με 25000€, χωρίς να παίξω ούτε 10 λεπτά του ευρώ, να εκδόσω ΑΙΤΗΣΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ προς την τράπεζα και την ΤΕΤΑΡΤΗ το πρωί να τα εισπράξω σε μετρητά.

Αυτά τα χρήματα θα μπουν στο εκκαθαριστικό μου που πρέπει να πληρώσω την επόμενη ΔΕΥΤΕΡΑ.
Την ΤΡΙΤΗ κάνω το ίδιο και ουσιαστικά έχω κάθε βδομάδα ένα άτοκο δάνειο 5 ημερών της τάξεως των 25.000€.

Όπως ακριβώς το περιγράφω, έτσι ακριβώς το έθεσα στους ανθρώπους του ΟΠΑΠ.

Οι απαντήσεις τους με άφησαν άναυδο.
-Μπορώ να το κάνω τους λέω.
-Μπορείς μου λένε.
-Σίγουρα; Δεν παρανομώ;
- Όχι μου λένε κανένα πρόβλημα.
- Μα τι κάνετε, μου δίνετε άτοκο δάνειο τη διαφορά του εκκαθαριστικού μου μέχρι το πλαφόν μου κάθε βδομάδα;

-Ναι μου λένε. Μπορεί να έχεις προβλήματα ρευστότητας, δεν θα σου πάρουμε το κεφάλι.
-Μα καλά γιατί δεν το κάνετ
ε τουλάχιστον μόνο για τα κέρδη μιας κάρτας τα οποία θα μπορούσε ο πράκτορας να ισχυριστεί ότι λόγω ταμειακής δυσκολίας τα στέλνει στην τράπεζα. Γιατί αφήνετε και το κεφάλαιο να μπορεί να μπει σε αυτή τη διαδικασία;

-Εσύ πως προπληρώνεις τα κέρδη στον παίκτη και τα εισπράττεις με την εξόφληση του εκκαθαριστικού σου 5 μέρες μετά μου λένε.
-Δηλαδή διευκολύνεις κάποιον που σήμερα παίζει τριπλές, με σημαντικό κόστος για να καλύψει το εκκαθαριστικό του, να το κάνει άτοκα και ανέξοδα για τον ίδιο επιβαρύνοντας τον ΟΠΑΠ τους λέω.

Έτσι φτάσαμε σε σημείο να υπερασπίζομαι εγώ τα συμφέροντα του ΟΠΑΠ και αυτοί τον πράκτορα με τις ταμιακές δυσκολίες!!!!!!!!!!!!
Τελικά μετά από επίμονες ερωτήσεις και άλλων συναδέλφων μας λέει ο κύριος που έκανε το σεμινάριο:

-Εντάξει, άμα δω ότι γίνεται κατάχρηση μπορεί να σου κόψω αυτή τη δυνατότητα.

Το μήνυμα όμως προς τους συναδέλφους με τις ταμειακές δυσκολίες πέρασε.

Δηλαδή θα μπορούσε να το κόψει σε μένα που έκρινε ότι κάνω κατάχρηση αυτής της δυνατότητας και να το άφηνε σε κάποιους αντιπροσώπους που θα ψηφίσουν για την κλιμακωτή ας πούμε.
-Δεν θα έπρεπε να υπάρχει σαφής και ξεκάθαρη θέση από πλευράς ΟΠΑΠ έτσι ώστε να ισχύει το ίδιο για όλους; τους λέω.

Γιατί θα μπορούσε σε κάποια απεργία να το έκοβε από τους απεργούς και να το άφηνε στους απεργοσπάστες ας πούμε.

Δυστυχώς σαφή απάντηση δεν πήρα ούτε εγώ ούτε οι συνάδελφοι που επέμεναν μαζί μου.

Έχω την εντύπωση ότι κάποιοι στον ΟΠΑΠ σκέφτονται διαρκώς πως θα σπάσουν αυτή την ομοψυχία που δείχνουμε τελευταία και εκφράστηκε επανειλημμένως με το 98% στις απεργιακές κινητοποιήσεις.


Επειδή το σεμινάριο στη αίθουσα που ήμουν εγώ τελείωσε νωρίτερα, κάθισα στο σαλονάκι να περιμένω τους φίλους μου που ήταν στην άλλη αίθουσα. Κάθισαν και αρκετοί του ΟΠΑΠ. Κάθισε μαζί μας και κάποιος ο οποίος νομίζω ότι ήταν της ιντραλοτ και φάνηκε να είναι ο επικεφαλής.

Κάποιος της ιντραλοτ που με ήξερε ζήτησε να πω την άποψή μου και στον επικεφαλή. Έκανα λοιπόν κάποιες παρατηρήσεις για τις κυνοδρομίες με βάση την 20ετή και πλέον εμπειρία μου από το Ιπποδρομιακό πρακτορείο μας.

Στην αρχή προσπάθησαν να μου πουν ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα όπως τα λέω και λήφθηκαν υπ' όψιν τέτοιες θέσεις κλπ. δείχνοντας ξεκάθαρα ότι θεωρούν πως κατέχουν την απόλυτη γνώση, λες και σχεδίασαν το καλύτερο παιγνίδι του κόσμου και θεωρούν ότι εμείς δεν μπορούμε να έχουμε γνώμη και άποψη. Ότι είμαστε τα πρακτοράκια όπως μας αποκαλούν μερικοί. Δεν μπορούν να δεχθούν ότι μπορεί να είμαστε ισότιμοι συνομιλητές τους.

Τελικά του ζήτησα να σημειώσει τις παρατηρήσεις μου και να τις αξιολογήσει με καθαρό μυαλό μια από τις επόμενες μέρες στο γραφείο του. Υποσχέθηκε ότι θα το κάνει.

-Εμείς αυτό που θέλουμε είναι να φέρουμε το κόσμο μέσα στα πρακτορεία μου είπε. Κι ας παίξει ότι θέλει.

-Καλά του λέω με αυτά τα παιχνίδια φιλοδοξείτε να φέρετε τον κόσμο στα πρακτορεία;

Απ αυτά τα παιχνίδια προσδοκάτε την ανάκαμψη;
Εν κατακλείδι τους λέω η ανάκαμψη δεν έρχεται με τέτοια παιχνίδια.
Φτιάξτε το στοίχημα τους λέω. Ανεβάστε τις αποδόσεις, μειώστε την γκανιότα, περιορίστε τα ποσοστιαία κέρδη σας. Το πρόβλημα είναι η νοοτροπία και τα bonus σας τους λέω.

Μου απάντησε ένας πιτσιρικάς υπάλληλος του ΟΠΑΠ.

Ήταν δεν ήταν 30 χρονών.

Το πρόβλημα είναι το δίκτυο διάθεσης μου είπε.
Δηλαδή εμείς. Οι πράκτορες.

-Αν νομίζεις του λέω ότι μπαίνοντας στο ιντερνετ απαλλαγμένοι από το δίκτυο διάθεσης, με τον αυτόματο πιλότο θα οδηγήσετε το καράβι του ΟΠΑΠ σε ασφαλές λιμάνι, είσαι βαθιά νυχτωμένος. Σύντομα θα το ρίξετε σε ξέρα και θα σας πάρει στον πάτο της θάλασσας μαζί του. Μη ξεχνάς ότι η μεγαλύτερη λοταρία στην Ευρώπη είναι ο Γαλλικός PMU που διαθέτει φυσικό δίκτυο 8.000 πρακτορείων.


Κάπου εκεί σηκώθηκα και έφυγα.

Ανεβαίνοντας τα σκαλιά αναρωτιόμουνα.

Πώς άραγε αυτός ο πιτσιρικάς αποκόμισε αυτή την άποψη για το δίκτυο διάθεσής τους όπως μας αποκάλεσε;

Η εμπειρία του στον ΟΠΑΠ;

Δεν πρέπει να δουλεύει πάνω από 3-4 χρόνια στην εταιρεία.
Προφανώς είναι το κλίμα που επικρατεί μεταξύ των συναδέλφων του. Μας θεωρούν περιττούς. Βαρίδια. Και δεν είναι η πρώτη φορά. Μας έδωσαν πολλές αφορμές τελευταία να πεισθούμε για κάτι τέτοιο.
Βρε μήπως πρέπει να κοιτάξουμε και προς άλλη κατεύθυνση;
Μήπως η επόμενη ΠΟΕΠΠΠ πρέπει να οργανώσει μια ομάδα να κάνει επαφές με άλλες λοταρίες τις οποίες θα μπορούσαμε να αντιπροσωπεύσουμε στην Ελλάδα;

Και στην ευρύτερη περιοχή. Γιατί όχι;

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΟΠΑΠ. ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΟΥΜΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ;





ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ: ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ...........
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden
Απ: ''επισήμως'' καί Πραγματικές κυνοδρομίες απο την ΟΠΑΠ

Και πάμε τώρα ΣΤΟ παιχνίδι.

Κατηγορία MONITOR GAMES.

Ή αλλιώς κυνοδρομίες.

Πραγματικές με έξι σκυλιά και ένα λαγό και εικονικές με 8 σκυλιά και ένα λαγό. Ο λαγός είναι πάντα ένας. Πάντα εικονικός.
Άσχετο; Δεν νομίζω.


Για να μη σας πρήξω σας λέω επιγραμματικά.

Θα βγαίνει εβδομαδιαίο πρόγραμμα κάθε Τρίτη συνοπτικό!!!!!

Απλά θα μας λέει πόσες και ποιες κυνοδρομίες θα παίξει ο ΟΠΑΠ.


Θα παίζουμε περίπου 100 κούρσες κάθε μέρα, σχεδόν ανά 10 λεπτά.
Ωράριο: 9:00 π.μ. - 11:00 μ.μ.
Δεν το καταλάβατε;

Το ξαναλέω: 9:00 π.μ. - 11:00 μ.μ.

Άσχετο κι αυτό; Δεν νομίζω.

Το καθημερινό αναλυτικό πρόγραμμα θα υπάρχει διαθέσιμο από το απόγευμα της προηγουμένης στο ιντερνετ και στις καθημερινές εφημερίδες.

Το πως θα το έχει ο πελάτης στα χέρια του δεν μας το εξήγησαν.
Ε! δεν μπορούσαν να μας τα πουν όλα.

Θα μπορείς να παίζεις μόνο την επόμενη κούρσα με αποδόσεις που θα είναι διαθέσιμες 6-7 λεπτά πριν την έναρξη.
Οι αποδόσεις θα αλλάζουν διαρκώς.

Σε κάποιες περιπτώσεις η απόδοση με την οποία θα παίζεις ΔΕΝ θα είναι σαφώς προσδιορισμένη στο στοίχημα που θα έχεις στα χέρια σου.

Αντ' αυτού θα τυπώνεται εύρος αποδόσεων με μεγάλες διακυμάνσεις.


Στο παράδειγμα που μας έδειξαν ήταν από 54 - 880€


Άντε να εξηγήσεις τον πελάτη γιατί πληρώθηκε με 54 και όχι με 880.

Αυτοί πάντως δεν μας το εξήγησαν.


Υπάρχει κι εδώ ήχος.

Η περιγραφή της κούρσας θα γίνεται στα Ελληνικά.


Σκέφτομαι τον επόμενο αγώνα ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ στην Τούμπα που θα παρακολουθήσουμε στο μαγαζί.

Προηγείται ο ΑΡΗΣ και κάποιος αλλοδαπός σκάει μπαλονάκια στο ΤΑΧ ενώ κάποιος ημεδαπός φωνάζει μπροστά στην SAMSUNG του ΟΠΑΠ:

Έλα ΡΕΞ! Σκίστους ΡΕΞ!!! Κράτα ΡΕΞ!!!! Μας πήδηξες ΡΕΞ!!!!


Βλέπω τους ΠΑΟΚτσήδες να πηδάνε τον ημεδαπό, και να μαζεύω από τη θάλασσα και τον αλλοδαπό και το ΤΑΧ.
Και τα τρία παιχνίδια έχουν γκανιότα 30% και προμήθεια για μας 8%.

Και 8% για την Ιντραλοτ βεβαίως-βεβαίως

Να σας θυμίσω ότι όλα αυτά θα γίνουν με 1000 πρακτορεία να έχουν μόνο μία μηχανή!!!!


Έχω την εντύπωση πως τελικά θα φορτωθούμε πολλή περισσότερη δουλειά, χωρίς το ανάλογο κέρδος, θα αυξηθεί ο εκνευρισμός μας που θα οδηγήσει σε λάθη και τελικά μειωμένη απόδοσή μας στη όλη λειτουργία του πρακτορείου.


σαν παικτης κυνοδρομιών πολλά χρόνια τωρα στην μπουφου

το ''ξανάφερα'' για καποια σχολια κάποια στιγμη
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • Αύριο 20-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...