περί tipsters/tipsting

bilias

Active Member
21 Ιον 2018
372
91
28
Θα ήθελα να συζητήσουμε σχετικά με το φαινόμενο,δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω στο νήμα
απλά να συζητήσουμε για όσους εμπορεύονται ή χρησιμοποιούν επιλεγμένους αγώνες άλλων.


Αρχικά απέναντι σε όσους εμπορεύονται,πάντα ήμουν καχύποπτος,με προβλημάτιζε ο απλός συλλογισμός
"αν μπορούν να βγάλουν χρήματα από αυτό,για ποιόν λόγο να μπουν στη διαδικασία να τα πουλήσουν?"
ανεξάρτητα από το ύψος του αντιτίμου που θέτουν.

Πέρα της αποτελεσματικότητας τους,δεν έχω ακούσει για κανέναν με εκπληκτικά ποσοστά επιτυχίας
δλδ ο πιο επιτυχημένος,από τα email με διαφημίσεις που μου έρχονται κατά καιρούς με σύνδεσμο σε ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ δημοσιευμένο
ιστορικό είναι 45 μονάδες σε 3 μήνες -με πέτυχε θυμάμαι σε καλή βδομάδα που του έστειλα "Εγω το πΣΚδ κέρδισα 32,θέλεις να με προσλάβεις;"
δε πήρα απάντηση :)

Για όσους χρησιμοποιούν επιλεγμένους αγώνες άλλων δυσκολεύομαι να μπω στη λογική τους
και όχι τώρα που έχω φτάσει σε ένα άλφα επίπεδο π.χ. χθες είχα 2/7 δελτία,ένα παρόλι απόδοσης 10 και ένα μονό απόδοσης 4.85 κέρδος 8 μονάδες,σήμερα 2/2 μονά με απόδοση 3.0 και 3.9 κέρδος 4.9 μονάδες
από την αρχή ακόμα,τότε που έχανα σωρηδόν παίζοντας βόλεϊ και πινγκ πονγκ
και έβλεπα μέλη να δημοσιεύουν προβλέψεις και αργότερα να αναρτούν τα θετικά αποτελέσματα δυσκολευόμουν να συγχρονιστώ με αυτόν τον τρόπο παιξίματος.
Ακόμα δε μπορώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard και PANATHA
Θα ήθελα να συζητήσουμε σχετικά με το φαινόμενο,δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω στο νήμα
απλά να συζητήσουμε για όσους εμπορεύονται ή χρησιμοποιούν επιλεγμένους αγώνες άλλων.


Αρχικά απέναντι σε όσους εμπορεύονται,πάντα ήμουν καχύποπτος,με προβλημάτιζε ο απλός συλλογισμός
"αν μπορούν να βγάλουν χρήματα από αυτό,για ποιόν λόγο να μπουν στη διαδικασία να τα πουλήσουν?"
ανεξάρτητα από το ύψος του αντιτίμου που θέτουν.

Πέρα της αποτελεσματικότητας τους,δεν έχω ακούσει για κανέναν με εκπληκτικά ποσοστά επιτυχίας
δλδ ο πιο επιτυχημένος,από τα email με διαφημίσεις που μου έρχονται κατά καιρούς με σύνδεσμο σε ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ δημοσιευμένο
ιστορικό είναι 45 μονάδες σε 3 μήνες -με πέτυχε θυμάμαι σε καλή βδομάδα που του έστειλα "Εγω το πΣΚδ κέρδισα 32,θέλεις να με προσλάβεις;"
δε πήρα απάντηση :)

Για όσους χρησιμοποιούν επιλεγμένους αγώνες άλλων δυσκολεύομαι να μπω στη λογική τους
και όχι τώρα που έχω φτάσει σε ένα άλφα επίπεδο π.χ. χθες είχα 2/7 δελτία,ένα παρόλι απόδοσης 10 και ένα μονό απόδοσης 4.85 κέρδος 8 μονάδες,σήμερα 2/2 μονά με απόδοση 3.0 και 3.9 κέρδος 4.9 μονάδες
από την αρχή ακόμα,τότε που έχανα σωρηδόν παίζοντας βόλεϊ και πινγκ πονγκ
και έβλεπα μέλη να δημοσιεύουν προβλέψεις και αργότερα να αναρτούν τα θετικά αποτελέσματα δυσκολευόμουν να συγχρονιστώ με αυτόν τον τρόπο παιξίματος.
Ακόμα δε μπορώ.
Εννοείς για email του στυλ " έχω ένα ματς σίγουρο δώσε μου τόσα να στο πω"??
 
Εννοείς για email του στυλ " έχω ένα ματς σίγουρο δώσε μου τόσα να στο πω"??


ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έπεσα σε τόσο ανοργάνωτους απατεωνίσκους ακόμα
μιλάω
είτε για οργανωμένες σελίδες,με μέλη,σελίδα στο facebook,επώνυμους ιδιοκτήτες,δημοσιευμένα αποτελέσματα που δε κρύβουν τα αρνητικά αποτελέσματα και χρεώνουν ένα ποσό για να γίνεις συνδρομητής, σε αυτές αναφερόμουν στο αρχικό μήνυμα όταν είπα
με σύνδεσμο σε ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ δημοσιευμένο

είτε για εικονικά site,ανώνυμα,που έχουν μια κεντρική σελίδα όλη και όλη,όπου έχουν αναρτημένα τα προηγούμενα
αποτελέσματα τους,80% κερδισμένα και χρεώνουν από 100 μέχρι και 500 ευρώ για να σου πουν έναν αγώνα.
έχω αναφέρει πολλά τέτοια site στη ΔΗΕ και στο action fraud
 
ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έπεσα σε τόσο ανοργάνωτους απατεωνίσκους ακόμα
μιλάω
είτε για οργανωμένες σελίδες,με μέλη,σελίδα στο facebook,επώνυμους ιδιοκτήτες,δημοσιευμένα αποτελέσματα που δε κρύβουν τα αρνητικά αποτελέσματα και χρεώνουν ένα ποσό για να γίνεις συνδρομητής, σε αυτές αναφερόμουν στο αρχικό μήνυμα όταν είπα

είτε για εικονικά site,ανώνυμα,που έχουν μια κεντρική σελίδα όλη και όλη,όπου έχουν αναρτημένα τα προηγούμενα
αποτελέσματα τους,80% κερδισμένα και χρεώνουν από 100 μέχρι και 500 ευρώ για να σου πουν έναν αγώνα.
έχω αναφέρει πολλά τέτοια site στη ΔΗΕ και στο action fraud
Οκ υπάρχουν δεκάδες περιπτώσεις πλέον....και εγώ έχω δει και ακούσει πολλά παρόμοια περιστατικά αλλά ποτέ δεν δίνω σημασία....άλλωστε αν κάποιος ξέρει ένα αποτέλεσμα θα κοιτάξει να το παίξει σε όλες τις εταιρείες και να το δώσει και σε 2-3 φίλους και όχι να ρισκάρει να ψάχνει να το πουλήσει....όσο για τα σάιτ με συνδρομή στα τόσα χρόνια μόνο μια φορά έχω πληρώσει για λίγους μήνες και το θεωρώ και πολύ καλό και άψογους επαγγελματικά....κατά τα άλλα όπως σου είπα...δεν δίνω σημασία.....
 
Τα πράγματα είναι πολύ απλά.Αυτός που πέφτει στην παγίδα να πληρώνει προγνωστικά , ενδόμυχα αναζητά ένα εξιλαστήριο θύμα για την "προβλεπόμενη" μελλοντική αποτυχία του.Κοινώς δεν έχει τα κάκαλα να πάρει την ευθύνη πάνω του κάνοντας τις επιλογές μόνος του.
Παλαιότερα που μάθαινα κι εγώ τα περί στοιχημάτων , είχα βρει έναν μπαγλαμά σε ξένο forum που έβγαινε και ζήταγε ένα συγκεκριμένο ποσό ετήσιο το οποίο δεν θυμάμαι αλλά ήταν ευτελές για να δίνει προγνωστικά που είχαν πολύ μεγάλο ποσοστό επιτυχίας και με τσάντισε τόσο που του έστειλα ένα email και του έκανα μια αντιπρόταση.Του είπα οτι εαν μου δίνει προγνωστικά , θα του λέω από πριν το ποσό που θα παίξω και τα κέρδη θα τα μοιραζόμαστε 50-50.Τη χασούρα θα την τρώω εγώ χωρίς εννοείται να του ζητάω το οτιδήποτε.Εαν παρ ελπίδα μου δώσει πχ τα πργνωστικά της ημέρας και δεν του αποδώσω τα μισά κέρδη , μπορεί άμεσα να διακόψει και να μην μου ξαναστείλει.Του είπα μάλιστα οτι θα βρω και άλλους 50 να του δίνουν τα μισά τους κέρδη.Απάντηση δεν πήρα ποτέ.Πολύ απλά γιατί ο μπαγλαμάς ήταν ένας από τους πολλούς απατεώνες που παίζουν με τον πόνο του κάθε τζογαδόρου.
 
@tarantules εγώ πιστεύω ότι αυτό που λες ισχύει για όσους ακολουθούν προβλέψεις άλλων,φίλων ή αναρτημένες δωρεάν,
για όσους πληρώνουν πιστεύω ότι τα πράγματα είναι διαφορετικά,πως νομίζουν πως με αυτό τον τρόπο εξασφαλίζουν τα κέρδη
 
Σηκωνει πολλη συζητηση το θεμα tipsters. Καταρχην πρεπει να γινει διαχωρισμος μεταξυ απατεωνων ή wannabe tipsters γιατι πολλοι αυτο-βαπτιζονται tipsters χωρις να ειναι, και τιμιων, πραγματικων επαγγελματιων tipsters. Ευτυχως η πρωτη κατηγορια νομιζω οτι περιοριζεται πλεον σιγα σιγα καθως η στοιχηματικη παιδεια των παιχτων ειναι υψηλοτερη τωρα σε σχεση με πριν 10-20 χρονια. Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον!

Στο συχνο ερωτημα "Αφου καποιος ειναι τοσο επιτυχημενος και κερδοφορος ως παιχτης γιατι πουλαει τα picks του;" η απαντηση ειναι πολυ απλη. Αν μπορει να εξασφαλισει ας πουμε 100 μοναδες τον χρονο παιζοντας τα για τον εαυτο του, γιατι να μην βγαλει 130; Δηλαδη 100 + 30 απο το ποσο που χρεωνει για ετησια συνδρομη. Ειναι δηλαδη σαν να ρωτας καποιον που εχει μια εργασια και βγαζει ενα X ποσο αλλα του μενει λιγος ελευθερος χρονος, γιατι εργαζεται παραλληλα part-time και καπου αλλου; Βασικα γιατι να MHN το κανει αν εχει τον χρονο και την διαθεση;

Τωρα, επειδη εχω ψαξει επισταμενως το θεμα tipsters τα τελευταια χρονια μπορω να σας αναφερω πολλες λεπτομερειες απλα για να μην πλατειαζω και ενδεχομενως κουρασω κιολας, οποιος ενδιαφερεται ας κανει καποιες συγκεκριμενες ερωτησεις και πολυ ευχαριστως να απαντησω αν μπορω.

Σαν ενα γενικοτερο συμπερασμα απλα να πω το εξης. Υπαρχουν καποιοι εξαιρετικοι tipsters εκει εξω που ειναι επιτυχημενοι σε βαθος ετων και μπορουν να σε βοηθησουν να κερδισεις διολου ευκαταφρονητα ποσα αν εχεις το απαραιτητο κεφαλαιο, την υπομονη και την πειθαρχεια που χρειαζεται. Εχω γραφτει σε καποιους τετοιους, εχω γραφτει και σε καποιους αλλους, οχι και τοσο καλους. Απλα οπως καθε επενδυτικη κινηση, γιατι περι τετοιας προκειται, χρειαζεται γνωση της αγορας και του αντικειμενου και ενδελεχη ερευνα, γιατι εν τελει λεφτα παιζουμε, οχι φασολια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
ο λόγος που δεν αξίζει να πληρώνεις για τετοιους τιπστερ ειναι ένας και απλός...αμα είναι όντως καλός η απόδοση που θα δώσει θα κατακρυλήσει στο 5λεπτο με αποτέλεσμα στο τέλος του μήνα αλλο προφιτ να έχει αυτός και άλλο εσυ.. μιλάω για έλληνες κυρίως που έχουν όνομα και εξειδικέυονται στα Ελληνικα πρωταθλήματα μπασκετ κ ποδοσφαίρου...
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
ο λόγος που δεν αξίζει να πληρώνεις για τετοιους τιπστερ ειναι ένας και απλός...αμα είναι όντως καλός η απόδοση που θα δώσει θα κατακρυλήσει στο 5λεπτο με αποτέλεσμα στο τέλος του μήνα αλλο προφιτ να έχει αυτός και άλλο εσυ.. μιλάω για έλληνες κυρίως που έχουν όνομα και εξειδικέυονται στα Ελληνικα πρωταθλήματα μπασκετ κ ποδοσφαίρου...
Και θα φας λίμιτ στις 10 μέρες όπως έχουμε πει άπειρες φορές
 
Σηκωνει πολλη συζητηση το θεμα tipsters. Καταρχην πρεπει να γινει διαχωρισμος μεταξυ απατεωνων ή wannabe tipsters γιατι πολλοι αυτο-βαπτιζονται tipsters χωρις να ειναι, και τιμιων, πραγματικων επαγγελματιων tipsters. Ευτυχως η πρωτη κατηγορια νομιζω οτι περιοριζεται πλεον σιγα σιγα καθως η στοιχηματικη παιδεια των παιχτων ειναι υψηλοτερη τωρα σε σχεση με πριν 10-20 χρονια. Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον!

Στο συχνο ερωτημα "Αφου καποιος ειναι τοσο επιτυχημενος και κερδοφορος ως παιχτης γιατι πουλαει τα picks του;" η απαντηση ειναι πολυ απλη. Αν μπορει να εξασφαλισει ας πουμε 100 μοναδες τον χρονο παιζοντας τα για τον εαυτο του, γιατι να μην βγαλει 130; Δηλαδη 100 + 30 απο το ποσο που χρεωνει για ετησια συνδρομη. Ειναι δηλαδη σαν να ρωτας καποιον που εχει μια εργασια και βγαζει ενα X ποσο αλλα του μενει λιγος ελευθερος χρονος, γιατι εργαζεται παραλληλα part-time και καπου αλλου; Βασικα γιατι να MHN το κανει αν εχει τον χρονο και την διαθεση;

Τωρα, επειδη εχω ψαξει επισταμενως το θεμα tipsters τα τελευταια χρονια μπορω να σας αναφερω πολλες λεπτομερειες απλα για να μην πλατειαζω και ενδεχομενως κουρασω κιολας, οποιος ενδιαφερεται ας κανει καποιες συγκεκριμενες ερωτησεις και πολυ ευχαριστως να απαντησω αν μπορω.

Σαν ενα γενικοτερο συμπερασμα απλα να πω το εξης. Υπαρχουν καποιοι εξαιρετικοι tipsters εκει εξω που ειναι επιτυχημενοι σε βαθος ετων και μπορουν να σε βοηθησουν να κερδισεις διολου ευκαταφρονητα ποσα αν εχεις το απαραιτητο κεφαλαιο, την υπομονη και την πειθαρχεια που χρειαζεται. Εχω γραφτει σε καποιους τετοιους, εχω γραφτει και σε καποιους αλλους, οχι και τοσο καλους. Απλα οπως καθε επενδυτικη κινηση, γιατι περι τετοιας προκειται, χρειαζεται γνωση της αγορας και του αντικειμενου και ενδελεχη ερευνα, γιατι εν τελει λεφτα παιζουμε, οχι φασολια.
Κι εδώ η απάντηση είναι ότι τρως μπανάρισμα άμεσα, αν κάποιος κερδίζει μακροχρόνια δεν υπάρχει κανένας λόγος να πουλάει τα σημεία, ο μόνος λόγος να το κάνεις είναι ότι δε μπορεί να τα παίξει ο ίδιος, όμως και αυτοί που τα παίζουν απορώ γιατί πληρώνουν καθώς εφόσον κερδίζουν θα τους φράξουν, πάντα είχα αυτή την απορία
 
ο λόγος που δεν αξίζει να πληρώνεις για τετοιους τιπστερ ειναι ένας και απλός...αμα είναι όντως καλός η απόδοση που θα δώσει θα κατακρυλήσει στο 5λεπτο με αποτέλεσμα στο τέλος του μήνα αλλο προφιτ να έχει αυτός και άλλο εσυ.. μιλάω για έλληνες κυρίως που έχουν όνομα και εξειδικέυονται στα Ελληνικα πρωταθλήματα μπασκετ κ ποδοσφαίρου...
Ναι ισχύει αυτό...και αν μιλάς και για κάποιον συγκεκριμένα που πάει το μυαλό μου....δίνει την νίκη της Καλαμάτας στο 2.30 και μεχρι να μπεις να το παίξεις και έχουν φράξει και το βγάζουν μετά στο 1.80....και εσύ μένεις με την απορία αν αξίζει να το ποντάρεις.....
 
ο λόγος που δεν αξίζει να πληρώνεις για τετοιους τιπστερ ειναι ένας και απλός...αμα είναι όντως καλός η απόδοση που θα δώσει θα κατακρυλήσει στο 5λεπτο με αποτέλεσμα στο τέλος του μήνα αλλο προφιτ να έχει αυτός και άλλο εσυ.. μιλάω για έλληνες κυρίως που έχουν όνομα και εξειδικέυονται στα Ελληνικα πρωταθλήματα μπασκετ κ ποδοσφαίρου...

Γι'αυτο μιλησα για πραγματικους, επαγγελματιες tipsters και wannabe tispters σαν αυτους που ανεφερες. O επαγγελματιας tipster δεν ασχολειται με β'εθνικη Ελλαδος αλλα με πρωταθληματα με αρκετη liquidity και σε ωριμες αγορες ωστε οι αποδοσεις να μην καταρρεουν στο λεπτο.
 
Και θα φας λίμιτ στις 10 μέρες όπως έχουμε πει άπειρες φορές

Κανενα λιμιτ δεν θα φας. Η εγγραφη σε σοβαρους tipsters προυποθετει προφανως και προσβαση σε Pinnacle, ασιατικη αγορα και ανταλλακτηρια. Δεν γραφεσαι σε tipster αν εχεις προσβαση μονο στον φουφουτοbet.
 
Κανενα λιμιτ δεν θα φας. Η εγγραφη σε σοβαρους tipsters προυποθετει προφανως και προσβαση σε Pinnacle, ασιατικη αγορα και ανταλλακτηρια. Δεν γραφεσαι σε tipster αν εχεις προσβαση μονο στον φουφουτοbet.
Και τι roi έχει ο τιπστερ σε τέτοιες αγορές?
 
Προφανως σχετικα χαμηλο. Τυπικα ας πουμε 4 - 8%. Υπαρχουν και οι εξαιρεσεις με διφηφιο roi παντως, απλα οχι σε champions league, premier league ή nba. Αυτο ειναι ανεφικτο.
Και για ποιο λόγο πουλάει σημεία?
Τα παίζει μόνος του, κάνει τζίρο 1 εκατ ευρώ και κάνει πούρα, δε βρίσκω νόημα αν έχει τέτοιο roi εκεί να το κάνει αυτό, με τη δική μου λογική τουλάχιστον
 
Και για ποιο λόγο πουλάει σημεία?
Τα παίζει μόνος του, κάνει τζίρο 1 εκατ ευρώ και κάνει πούρα, δε βρίσκω νόημα αν έχει τέτοιο roi εκεί να το κάνει αυτό, με τη δική μου λογική τουλάχιστον
Ετσι είναι , η λογική σπάνια πέφτει έξω ... σε αυτές τις πολύ δημοφιλής αγορές που παίζει πολύς κόσμος με λίγες γνώσεις , υπάρχουν αναπόφευχτα εξαιτίας αυτών των παικτών και μεγάλες ευκαιρίες χωρίς κανένα λιμιτ για να παίξουν οι καλοί .... βγάζουν λεφτά και δεν έχουν ανάγκη να δώσουν tips για ψηλά .

Ασε που κάνει και κακό και στους ίδιους αν δώσουν , όσο πιο πολύς κόσμος παίζει σωστά τόσο πιέζεται η απόδοση για να πάει προς την σωστή μεριά και χάνει αξία , αρκετοί περιμένουν την τελευταία μέρα να παίξουν μαζί με την μάζα.

Σε μικρές αγορές που πέφτει περιορισμός και δεν μπορούν να το εκμεταλευτούν μόνοι τους , είναι πιο έυκολο, να δεις καλούς τιπστερς , αλλά βέβαια πιο δύσκολο να έχει μείνει η απόδοση εκει που στην έδωσαν και έχεις ρίσκο για κανα λιμιτ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και για ποιο λόγο πουλάει σημεία?
Τα παίζει μόνος του, κάνει τζίρο 1 εκατ ευρώ και κάνει πούρα, δε βρίσκω νόημα αν έχει τέτοιο roi εκεί να το κάνει αυτό, με τη δική μου λογική τουλάχιστον

Δεν λαμβανεις καποια πραγματα υποψιν. Ενας επιτυχημενος παιχτης με ας πουμε μακροχρονια ενα 5% ROI στην premier league, δεν σημαινει οτι κερδιζει καθε μηνα. Υπαρχει η διακυμανση. Μπορει 2-3-6 μηνες να χανει αλλα τελικα σε βαθος χρονου να εχει αυτο 5% ROI. Mετα ειναι και ο ογκος των στοιχηματων που παιζει. Αλλο 5% ROI με 10 bets/μηνα και αλλο 5% ROI με 50 bets/μηνα. Τεραστια η διαφορα στην τελικη αυξηση του αρχικου κεφαλαιου-μπανκας.

Οπως εξηγησα και πιο πριν, γιατι λοιπον να μην πουλαει παραλληλα αυτα τα σημεια? Και πιστεψε με ενας τιπστερ με 5% ROI στην premier league και με ικανοποιητικο turnover, μπορει να χρεωνει και 70 και 80 και 100 ευρω/μηνα ανα συνδρομητη χαλαρα, που σημαινει οτι αν μονο 30 συνδρομητες να εχει, ειναι 3000 ευρω/μηνα σταθερα χωρις επιπλεον υπερβολικο φορτο εργασιας. Δεν ειναι αμελητεα τα ποσα που μπορει να κερδισει ως τιπστερ συνεπως. Και κυριως ΚΑΘΕ μηνα, βρεξει-χιονισει!
 
Δεν λαμβανεις καποια πραγματα υποψιν. Ενας επιτυχημενος παιχτης με ας πουμε μακροχρονια ενα 5% ROI στην premier league, δεν σημαινει οτι κερδιζει καθε μηνα. Υπαρχει η διακυμανση. Μπορει 2-3-6 μηνες να χανει αλλα τελικα σε βαθος χρονου να εχει αυτο 5% ROI. Mετα ειναι και ο ογκος των στοιχηματων που παιζει. Αλλο 5% ROI με 10 bets/μηνα και αλλο 5% ROI με 50 bets/μηνα. Τεραστια η διαφορα στην τελικη αυξηση του αρχικου κεφαλαιου-μπανκας.

Οπως εξηγησα και πιο πριν, γιατι λοιπον να μην πουλαει παραλληλα αυτα τα σημεια? Και πιστεψε με ενας τιπστερ με 5% ROI στην premier league και με ικανοποιητικο turnover, μπορει να χρεωνει και 70 και 80 και 100 ευρω/μηνα ανα συνδρομητη χαλαρα, που σημαινει οτι αν μονο 30 συνδρομητες να εχει, ειναι 3000 ευρω/μηνα σταθερα χωρις επιπλεον υπερβολικο φορτο εργασιας. Δεν ειναι αμελητεα τα ποσα που μπορει να κερδισει ως τιπστερ συνεπως. Και κυριως ΚΑΘΕ μηνα, βρεξει-χιονισει!
Είναι μία εξήγηση ναι, δε θα το έκανα προσωπικά, θα τα έπαιζα για μένα με μεγάλο τζίρο και τέλος
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard και goal2
Οπως εξηγησα και πιο πριν, γιατι λοιπον να μην πουλαει παραλληλα αυτα τα σημεια? Και πιστεψε με ενας τιπστερ με 5% ROI στην premier league και με ικανοποιητικο turnover, μπορει να χρεωνει και 70 και 80 και 100 ευρω/μηνα ανα συνδρομητη χαλαρα, που σημαινει οτι αν μονο 30 συνδρομητες να εχει, ειναι 3000 ευρω/μηνα σταθερα χωρις επιπλεον υπερβολικο φορτο εργασιας.
Τα 3000 είναι ελάχιστο ποσό για έναν καλό τιπστερ σε μεγάλα πρωταθλήματα ... αυτά τα λεφτά έβγαιναν με απλό traiding στις καλες εποχες που είχαμε βετφαιρ από άσχετους και με μικρό σχετικά κεφάλαιο.

Τις αποδόσεις του θα του τις κλέβουν και θα τις πουλάνε φτηνά ή θα τις διαδίδουν τζάμπα , (δεν υπάρχει και το πρόβλημα του χρόνου) , επίσης οι αγώνες είναι κάπως περιορισμένοι για να μπορείς να αποδείξεις έυκολα ότι δεν είναι τύχη και δεν μπορείς να παίζεις σε όλους αφού δεν υπάρχει αξία παντού, κάνει ζημια και στον εαυτό του λέγοντας στο κόσμο τι να παίζει, οπότε μαζέυονται πολλά και έτσι λίγοι το κάνουν
 

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...