τράπεζα Πειραιώς / NETELLER / SKRILL

theopas21

New Member
24 Σεπ 2016
4
0
0
Καλησπέρα. έχω 3 μέρες τώρα ταλαιπωρούμαι και άκρη δεν μπορώ να βγάλω. όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

Λοιπόν τα παίρνω με την αρχή.
Θέλω να ξεκινήσω να παίζω τάβλι στο ίντερνετ από ένα καζίνο (αν είναι καζίνο κιόλας) που λέγεται BGroom.com . Απλά το αναφέρω για να δείξω ότι οι συναλλαγές που θέλω να κάνω, αφορούν τυχερά παιχνίδια / στοίχημα.

Οι κάρτες που κατέχω είναι η χρεωστική (debit) και η προπληρωμένη (prepaid) της τράπεζας Πειραιώς και οι δύο, με το σήμα της Mastercard.

Το καζίνο λέει ότι δέχεται και χρεωστικές mastercard και προπληρωμένες κανονικά. Δοκίμασα κατάθεση και με τις δύο και δεν δέχθηκε καμία. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι φταίει η τράπεζα μου που εμποδίζει τις συναλλαγές μαζί τους.
Υπέθεσα ότι είναι λόγω κάπιταλ και είπα να μη μπλέξω περαιτέρω, αλλά μπήκα στο τρυπάκι να ανοίξω λογαριασμό NETELLER και στη συνέχεια SKRILL (το καζίνο δέχεται και τα δύο) γιατί έτσι θα είναι σίγουρο πιστεύω ότι θα μπορέσω να περάσω τα λεφτά που θέλω στο καζίνο.

Το πρόβλημα λοιπόν ξεκινάει εδώ. Ξέροντας ότι τα κάπιταλ έχουν ελαφρύνει, υπέθεσα ότι στη δημιουργία λογαριασμού και κατάθεση χρημάτων στην NETELLER / SKRILL δεν θα συναντήσω κανένα πρόβλημα.

Επιχείρησα πρώτα να κάνω κατάθεση στη NETELLER (αφού έκανα λογαριασμό βεβαίως) με την χρεωστική μου (προπληρωμένες δεν δέχονται από αυτά που βλέπω), και μου βγάζει σφάλμα και εδώ λόγω τράπεζας. Παίρνω καπάκι τηλέφωνο στην Πειραιώς και μου λένε ότι η τράπεζα δεν αφήνει την συναλλαγή να ολοκληρωθεί γιατί ΜΑΛΛΟΝ δεν θεωρεί ασφαλή την μεταφορά χρημάτων στο NETELLER. Ρώτησα αν φταίνε τα κάπιταλ και μου είπε όχι. Μου είπε να ξαναδοκιμάσω μήπως γίνει σε λίγες ημέρες.
Έχω μια αίσθηση πως μου είπε βλακεία ο υπάλληλος, αλλά δεν ξέρω.

Αφήνω λοιπόν την NETELLER χωρίς πολλά πολλά και αποφασίζω να ανοίξω λογαριασμό στη SKRILL διαβάζοντας αρκετά σχόλια στο ίντερνετ ότι με τη SKRILL δεν υπάρχει κανένα θέμα, και ίσα ίσα ότι η SKRILL συνεργάζεται με την Πειραιώς και κάτι τέτοια θετικά σχόλια.
Ανοίγω λογαριασμό λοιπόν στην SKRILL, πάω να συνδέσω την χρεωστική μου και στο επόμενο βήμα που είναι η επαλήθευση της κάρτας (με μια μικρή κατάθεση των 1-3 ευρώ γίνεται στη skrill η επαλήθευση της κάρτας) μου βγάζει και εδώ σφάλμα κατάθεσης. Τώρα μόλις έστειλα μήνυμα στην υποστήριξη της skrill και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.
(στη skrill έχω βάλει το όνομα και το επίθετο μου στα greeklish, δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό απλά το αναφέρω γιατί όταν έκανα τον λογαριασμό μου έλεγε ότι πρέπει να είναι ολόιδιο το όνομα / επίθετο με αυτό της κάρτας / τραπεζικού λογαριασμού που θα χρησιμοποιήσω αργότερα)


Αν έχει κάποιος την παραμικρή ιδέα για το τι συμβαίνει και γιατί μπλοκάρουν οι καταθέσεις μου, ας μοιραστεί την άποψη του παρακαλώ.
Ευχαριστώ.
 
Απάντηση: τράπεζα Πειραιώς / NETELLER / SKRILL

Στείλε λεφτά στην skrill με μεταφορά απο τον λογαριασμό σου στην Πειραιώς , όχι top up απο την κάρτα σου.
Δοκιμασμένο .
 
Απάντηση: τράπεζα Πειραιώς / NETELLER / SKRILL

Τα στελνεις στον λογαριασμο που εχουν στην πειραιως και σε 1-2 εργασιμες μερες θα τα εχεις στον λογαριασμο σου.Μην ξεχασεις να κανεις την μεταφορα σαν CLA στην winbank και να γραψεις και τον κωδικο που σε δινει ωστε να βρουνε τον λογαριασμο σου.
Με καρτα μην προσπαθεις να βαλεις χρηματα μεχρι να φυγουν τελειως τα CC.Μπλοκαρουν της μεταφορες στο εξωτερικο και της συνναλαγες με στοιχηματικες εταιριες
Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Απάντηση: τράπεζα Πειραιώς / NETELLER / SKRILL

μιλάς για την σ κριλλ ή για την νετελλερ φίλε;
στην σ κριλλ δεν νομίζω ότι έχει καμιά σχέση το winbank ή να κάνω εγώ καμιά μεταφορά, αφού σου δίνει μόνο την επιλογή της κατάθεσης...
 
Απάντηση: τράπεζα Πειραιώς / NETELLER / SKRILL

μιλάς για την σ κριλλ ή για την νετελλερ φίλε;
στην σ κριλλ δεν νομίζω ότι έχει καμιά σχέση το winbank ή να κάνω εγώ καμιά μεταφορά, αφού σου δίνει μόνο την επιλογή της κατάθεσης...
Για την skrill μιλαω την επιλογη καταθεση μεσω μεταφορας(Εμβασματος).Απλα καταθεση απευθιας στον λογαριασμο που εχουν απο το ταμειο της τραπεζας απαγορευετε γιαυτο σε εδωσα οδηγιες για την winbank.Δεν περνει της κλασσικες μεταφορες αυτος ο λογαριασμος αλλα μονο μεταφορα μεσω CLA στο winbank.Μονο ετσι μπορεις να βαλεις χρηματα στην skrill.
 
Απάντηση: τράπεζα Πειραιώς / NETELLER / SKRILL

αα κατάλαβα τι εννοείς... τεσπα παράτησα την προσπάθεια με την σκριλ γιατί έγινε ένα μπέρδεμα έκλεισα τον λογαριασμό μου, προσπάθησα να ανοίξω άλλον, βλακείες δεν θα βγει άκρη.. έστειλα 10 email εδώ και 3 μέρες και δεν απαντάνε σε κανένα... τουλάχιστον αν κλείσω τον λογαριασμό μου από τις ρυθμίσεις που σου βγάζει την επιλογή έχω τελειώσει με την skrill; γιατί ακούω κάτι και για συνδρομές 10 ευρώ το χρόνο και τέτοια και δεν θέλω να τρέχω μετά...

Επιχείρησα αυτό με το τραπεζικό έμβασμα μέσω winbank στην neteller.. τα λεφτά έφυγαν σήμερα απο το λογαριασμό μου και τώρα περιμένω 1-3 μέρες να δω αν θα μεταφερθούν τελικά στην neteller.. πιστεύω να παν όλα καλά και να ξεμπερδέψω.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...