10% System Bet

Silver

Goalmania Winner 2010
30 Μαι 2005
5,743
2,500
113
41
Κατερίνη city
Αν κάποιος μπορεί να προβλέψει το 60% των αποτελεσμάτων σε αποδόσεις περίπου στο 1.90, τότε στα 100 πονταρίσματα μπορεί να πενταπλασιάσει τα λεφτά του παίζοντας το 10% του ταμείου του κάθε φορά. Αν πιάσει 57% των στοιχημάτων περίπου τα διπλασιάζει και αν πιάσει 52-53% παραμένει στα ίδια. Απο κει και κάτω βγαίνει χαμένος. Θα ξεκινήσω αυτό το σύστημα πονταρίσματος, θέλοντας πιο πολύ να δοκιμάσω τις ικανότητες μου στο να προβλέπω παιχνίδια. Και το infobeto είναι το καλύτερο μέρος για να κρατάω το αρχείο μου.

Το ταμείο με το οποίο ξεκινώ είναι 87.80 € και θα ποντάρω πάντα το 10% του ταμείου σε ασιάτικα, μπασκετ, under-over και γενικά οτιδήποτε έχει απόδοση 1.90 πάνω-κάτω, παίζοντας ένα δελτίο τη φορά στην bet365...Συγκεκριμένα για το ασιάτικο, επειδή θα παίζω και στοιχήματα του στυλ +0.25 ή -1.25 κλπ., όταν το στοίχημα έχει μίσο κέρδος θα το θεωρω κερδισμένο και όταν έχει μισή χασούρα θα το θεωρώ χαμένο (κρατάω την ισορροπία για στατιστικούς λόγους). Αν το στοίχημα είναι void ή ακυρωμένο δε μετράει καθόλου...Επειδή αυτή την εποχή δεν έχει και πολλές επιλογες, τα πονταρίσματα θα είναι μειωμένα αρκετα...
 
Απάντηση: 10% System Bet

MatchesWonDrawLost%
S.BankOpen Bets
Bank
00000%
87.808.78
79.02

<tbody>
</tbody>



1o Ποντάρισμα

Ελλάδα -29.5 @ 1.86......................8.78€
 
Απάντηση: 10% System Bet

Kαλη επιτυχια! Θα σε παρακολουθω αν και μαθηματικα το πειραμα δεν εχει πολλες πιθανοτητες να επιτυχει.... Ετσι οπως το βλεπω θα σε φαει η γκανιοτα στο χρονο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alani42 και Silver
Απάντηση: 10% System Bet

Kαλη επιτυχια! Θα σε παρακολουθω αν και μαθηματικα το πειραμα δεν εχει πολλες πιθανοτητες να επιτυχει.... Ετσι οπως το βλεπω θα σε φαει η γκανιοτα στο χρονο.

Σίγουρα Γιάννη οι μπουκ έχουν και το μαχαίρι και την πίτα. Αν πιάσω τα μισά πονταρίσματα από τα 100 (που αυτό είναι φυσιολογικο στατιστικά) θα έχω περίπου 55 ευρώ στο τέλος (η γκανιότητα θα μου έχει φάει παραπάνω από 30 ευρώ). Ψάχνω αυτά τα 5-6 πονταρίσματα που δεν πρέπει να χάσω. Αλλά και πάλι το κάνω πιο πολύ για να με τεστάρω...Δηλαδή αν πιάσω 40 στα εκατό, και πιο κάτω, ε μάλλον πρέπει να το αφήσω το σπορ ή να την ψάξω αλλιως την δουλειά.
 
Απάντηση: 10% System Bet

ελπίζω να τα καταφέρεις.
Έτρεξα παρόμοιο πρότζεκτ, το οποίο δεν το ακολούθησα πιστά όμως κατά τη διάρκεια της χρονιάς και χτύπησα το πενιχρό 47% σε περίπου 350 παιχνίδια μπάσκετ.
Βέβαια είχα σταθερό ποντάρισμα και όχι το 10% της κάβας μου κάθε φορά.

Νομίζω ότι δεν δίνεις την ευκαιρία στον εαυτό σου να ξελασπώσει μετά από κάποιο κακό σερί, με τον τρόπο αυτό.
Μήπως να το γυρνούσες σε flat bets? Αφού να καταγράψεις θέλεις στην ουσία το ποσοστό σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Silver
Απάντηση: 10% System Bet

ελπίζω να τα καταφέρεις.
Έτρεξα παρόμοιο πρότζεκτ, το οποίο δεν το ακολούθησα πιστά όμως κατά τη διάρκεια της χρονιάς και χτύπησα το πενιχρό 47% σε περίπου 350 παιχνίδια μπάσκετ.
Βέβαια είχα σταθερό ποντάρισμα και όχι το 10% της κάβας μου κάθε φορά.

Νομίζω ότι δεν δίνεις την ευκαιρία στον εαυτό σου να ξελασπώσει μετά από κάποιο κακό σερί, με τον τρόπο αυτό.
Μήπως να το γυρνούσες σε flat bets? Αφού να καταγράψεις θέλεις στην ουσία το ποσοστό σου.

Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις, αλλά νομίζω σε κακό σερί, αυτό που παίζω είναι καλύτερο...

Δηλαδή πες ότι έχω 100 ευρώ κάβα και χάνω 8 συνεχόμενα ματς...

Αν έχω flat bet 10 ευρώ θα χάσω 80 ευρώ και το ταμείο θα είναι στα 20 ευρώ...Αλλα αν έπαιζα το 10% του ταμείου θα έχανα 56,95 ευρώ και θα είχα απόθεμα 43,04 ευρώ. Δηλαδή παραπάνω από το διπλάσιο στη δεύτερη περίπτωση.



Να το δούμε και από την άλλη...σε ένα καλό σερί 8 συνεχώμενων νικών (σε αποδόσεις 1.90) με αρχικό ταμείο 100 ευρώ...

Αν έχω flat bet 10 ευρω κερδίζω 72 ευρω και το ταμείο πάει στα 172 ευρώ. Ενώ αν πόνταρα με το 10% θα κέρδιζα 100 ευρώ και θα διπλασίαζα το ταμείο μου. Δηλαδή θα το έκανα 200 ευρώ (28 ευρώ παραπάνω).

:sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: patrickdrd και tullamore
Απάντηση: 10% System Bet

Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις, αλλά νομίζω σε κακό σερί, αυτό που παίζω είναι καλύτερο...

Δηλαδή πες ότι έχω 100 ευρώ κάβα και χάνω 8 συνεχόμενα ματς...

Αν έχω flat bet 10 ευρώ θα χάσω 80 ευρώ και το ταμείο θα είναι στα 20 ευρώ...Αλλα αν έπαιζα το 10% του ταμείου θα έχανα 56,95 ευρώ και θα είχα απόθεμα 43,04 ευρώ. Δηλαδή παραπάνω από το διπλάσιο στη δεύτερη περίπτωση.



Να το δούμε και από την άλλη...σε ένα καλό σερί 8 συνεχώμενων νικών (σε αποδόσεις 1.90) με αρχικό ταμείο 100 ευρώ...

Αν έχω flat bet 10 ευρω κερδίζω 72 ευρω και το ταμείο πάει στα 172 ευρώ. Ενώ αν πόνταρα με το 10% θα κέρδιζα 100 ευρώ και θα διπλασίαζα το ταμείο μου. Δηλαδή θα το έκανα 200 ευρώ (28 ευρώ παραπάνω).

:sign:


α τώρα κατάλαβα, τι εννοείς.
Άρα θα παίζεις κάθε φορά το 10% της νέας κάβας σου, ανεξάρτητα αν είσαι χαμένος ή κερδισμένος.
Αντε να δούμε πως θα πας. Το Σεπτεμβριο είχα σκοπό να ξεκινήσω κάτι παρόμοιο με μηνιάτικη κάβα και μεταφορά κερδών-ζημιών ανά μήνα.
Τεσπα, αντε καλή διασκέδαση στο project σου.:eye:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Silver
Πολυ ενδιαφερον ακουγεται....καλη επιτυχια.θα κανω και γω κατι παρομοιο με το 10% :sign: μουδωσες ιδεα!!!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Silver
Απάντηση: 10% System Bet

2ο Ποντάρισμα Live

Oυνιβερσιδαδ ντε Τσιλε (-1)ΑΗ @ 1.875............................9.53€
 
Απάντηση: 10% System Bet

To αρνητικό με αυτό το σύστημα είναι ότι δε μου επιτρέπει να παίζω πολλά πονταρίσματα μαζί και πρέπει να περιμένω να τελειώσει το ένα για να ποντάρω κάτι άλλο...

Γι'αυτό θα κάνω μια αναπροσαρμογή του συστήματος...Ας πούμε το ταμείο είναι αυτή τη στιγμή στα 100 ευρώ περίπου...τα πονταρίσματα θα είναι όλα στο 10% του ταμείου (δηλαδή 10 ευρώ) μέχρι το ποσό να διπλασιαστεί (ή να μηδενιστεί :agis:)...Στην ευχαριστη περίπτωση που θα διπλασιαστεί και θα γίνει 200 ευρώ θα παίζω πάλι με το 10% του ταμείου που θα είναι τα 20 ευρώ αυτή τη φορά...

Με αυτό τον τρόπο μπορώ να παίζω περισσότερα στοιχήματα μαζι (αν δω μια ευκαιρία ενω ήδη έχω ένα ανοιχτό στοίχημα)
 
  • Like
Αντιδράσεις: patrickdrd
Σωστο αυτο που λες περι αδυναμιας να παιξεις κατι ταυτοχρονα...πες πως εχεις μπανκα 100 ευρω.παιξε τα 10 ευρω σε ενα στοιχημα και αν παρουσιαστει καποια ευκαιρια παιξε τα 9 ευρω (100-10=90@10%=9€).και θαχεις 2 μπετς να τρεχουν.εκτος και αν στατιστικα δεν λεει και θα αλλοιωθουν τα συμπερασματα σου
 
  • Like
Αντιδράσεις: fractal, patrickdrd και Silver
Απάντηση: 10% System Bet

ρε συ silver, αυτό δεν είναι απλά αναπροσαρμογή (επαναδιαπραγμάτευση) του συστήματος, είναι "μονομερής καταγγελία".
Το νέο σύστημα έχει άλλη φιλοσοφία, αλλά τεσπα, δικό σου το καρπούζι , δικό σου και το ... μποστάνι.

Στο αρχικό σου σύστημα, θα μπορούσες να παίζεις 3-4 ματς ταυτόχρονα, θεωρώντας οτι τα έχεις χάσει όλα.

ΚΑΒΑ 100ε
1ο ματς, ποντάρισμα 10ε (υπόλοιπο κάβας 90ε)
2ο ματς, ποντάρισμα 9ε (υπόλοιπο κάβας 81ε)
3ο ματς, ποντάρισμα 8,1ε (υπόλοιπο κάβας 72,9ε)
κοκ

όταν τελειώσουν τα ματς, κάνεις απολογισμό

edit: αυτό, δηλαδή που λέει και ο venos9, τώρα είδα το post
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Silver
Απάντηση: 10% System Bet

Σωστο αυτο που λες περι αδυναμιας να παιξεις κατι ταυτοχρονα...πες πως εχεις μπανκα 100 ευρω.παιξε τα 10 ευρω σε ενα στοιχημα και αν παρουσιαστει καποια ευκαιρια παιξε τα 9 ευρω (100-10=90@10%=9€).και θαχεις 2 μπετς να τρεχουν.εκτος και αν στατιστικα δεν λεει και θα αλλοιωθουν τα συμπερασματα σου

To σκέφτηκα και αυτό που λες...

Αλλά θέλησα να αλλάξω και λίγο το σύστημα, γιατί μετά από ώριμη σκέψη μου φαίνεται καλύτερο μετά από κάποια αποτυχημένα στοιχήματα να έχεις flat bet για να μπορέσεις να επανέλθεις πιο εύκολα στο ταμείο που είχες πριν (αν όλα αυτά τα άσχημα αποτελέσματα ήταν μια κακή παρένθεση και μπορείς να κάνεις ένα καλό σερί να επανέλθεις).

Δηλαδή με αυτό τον τρόπο θυσιάζω λίγο από το κέρδος, για να μπορέσω να καλύψω καλύτερα σε χασούρα. Επειδη τα είπα λίγο μπερδεμένα, αν δεν κατάλαβες, θα σου αναφέρω παραδείγματα.
 
ρε συ silver, αυτό δεν είναι απλά αναπροσαρμογή (επαναδιαπραγμάτευση) του συστήματος, είναι "μονομερής καταγγελία".
Το νέο σύστημα έχει άλλη φιλοσοφία, αλλά τεσπα, δικό σου το καρπούζι , δικό σου και το ... μποστάνι.

Στο αρχικό σου σύστημα, θα μπορούσες να παίζεις 3-4 ματς ταυτόχρονα, θεωρώντας οτι τα έχεις χάσει όλα.

ΚΑΒΑ 100ε
1ο ματς, ποντάρισμα 10ε (υπόλοιπο κάβας 90ε)
2ο ματς, ποντάρισμα 9ε (υπόλοιπο κάβας 81ε)
3ο ματς, ποντάρισμα 8,1ε (υπόλοιπο κάβας 72,9ε)
κοκ

όταν τελειώσουν τα ματς, κάνεις απολογισμό

Αυτο εννοω και γω ως προς τα πονταρισματα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: fractal
Απάντηση: 10% System Bet

'Οταν σκέφτηκα το σύστημα στο μυαλό μου ήταν μόνο το κέρδος :twis:

Σκέφτηκα ότι αν μπορείς να πιάσεις 60 στα 100 παιχνίδια μπορείς με αυτό το σύστημα να έχεις πολύ καλύτερο κέρδος σε σχέση με flat bet, που με 60% σου ανεβάζει απλά ένα 14-15% του ταμείου σου. Αντίθετα ποντάροντας το 10% κάθε φορά του ταμείου σου μπορείς να φτάσεις 300% αν καταφέρεις να έχεις ένα ποσοστο νίκης 60%.

Πρέπει όμως να το βλέπουμε και από την άλλη μεριά το θέμα...

Ας πούμε ο tullamore είχε ένα ποσοστο νίκης μου είπε πριν, γύρω στο 47%...Τι σημαίνει αυτό με flat bet και τι με 10% system...

Με flat bet σημαίνει ότι με ένα αρχικό ταμείο 1000 ευρώ και με flat bet 10 ευρώ στο τέλος των 100 παιχνιδιών (και με μεσο όρο 1.90) θα είχε στο ταμείο του 893 €...δηλάδή -107€
Με 10% system θα είχε στο ταμείο του 215 €...δηλαδή -785€

Άρα η λύση είναι κάπου στη μέση...με το 10% system κερδίζεις περισσότερα αν είσαι καλός στα προγνωστικά ενώ με το flat bet χάνεις λιγότερα αν δεν πάνε τα πράγματα καλά. Άρα με έναν συνδιασμο και των 2 είσαι σχετικά καλύτερα. Αυτό σκέφτηκα κυρίως και είπα να αλλάξω το σύστημα...

Αλλά επειδή σήκωσε θύελλα αντιδράσεων:twis: (και για να μην λέμε άλλα και άλλα κάνουμε)...θα το συνεχίσω όπως το είπα από την αρχή

Και ότι γίνει...ελπίζω ο θεός των ποσοστών να είναι μαζί μου :priest:
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...