300χιλιάρικα κανόνι;

crea_bet

Well-Known Member
20 Ιαν 2016
1,492
661
113
Απίστευτους διαλόγους που προκαλούν τεράστια αίσθηση αποκάλυψε η τηλεοπτική «Δίκη στον ΣΚΑΪ», όπου πρωταγωνιστεί ο διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ Ολυμπιακός και σχετίζονται με τη μεταγραφή του Κώστα Μανωλά στους «ερυθρόλευκους».


Συγκεκριμένα όπως φαίνεται από τη συνομιλία που είδε το φως της δημοσιότητας, ο κ.Βρέντζος εμφανίζεται να συζητάει με τον θείο του άλλοτε αμυντικού των Πειραιωτών, Στέλιο Μανωλά την καταβολή 300.000 ευρώ ως μπόνους μεταγραφής στον παίκτη, μέσω Λουξεμβούργου ή Ουκρανίας.

Διαβάστε τους διαλόγους:
ΝΟΜΙΜΗ ΥΠΟΚΛΟΠΗ ΕΥΠ 6/6/2012
ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑΝΝΗ ΒΡΕΝΤΖΟΥ, διευθύνοντα συμβούλου ΠΑΕ Ολυμπιακός, με ΣΤΕΛΙΟ ΜΑΝΩΛΑ, θείο Κώστα Μανωλά

- ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΩΛΑΣ: Ναι.
- ΒΡΕΝΤΖΟΣ: Καλησπέρα, ο Γιάννης ο Βρέντζος…
- Ο;…
- Ο Γιάννης ο Βρέντζος είμαι από τον Ολυμπιακό…
- Α… γειά σας…
- Τι κάνετε… καλά;
- Καλά…
- Επειδή τρέχω μ’ αυτά του προπονητή… να το κάνουμε αύριο το ραντεβού ότι ώρα σας βολεύει;
- Εγώ αύριο φεύγω… θα ενημερώσω… αλλά ποιος θα ‘ρθει τώρα…
- Τι ώρα φεύγετε αύριο;
- Εγώ φεύγω αύριο… 2 η ώρα πετάω… πάω στη Ρόδο για το (ακατάληπτο)…
- Να τα πούμε αύριο το πρωί;
- Αύριο το πρωί… πότε θα ετοιμαστώ…
- Δεν μπορούμε να τα πούμε τηλεφωνικά… τι είναι… άμα είναι;
- Να τα πούμε… να σου πω κάτι… να πιούμε έναν καφέ αύριο στο αεροδρόμιο… που λέει ο λόγος… εκεί στο Σοφιτέλ…
- Α…
- Θα τα πούμε από κοντά… δεν θέλουμε πάνω από μισή ώρα… δεν είμαι κι έτοιμος ακόμα, αλλά δεν θάτανε αυτό το θέμα… δεν έχουμε βρει ακόμα αυτό το κομπεσέισον… τα τροφεία… που λένε… αλλά δεν ήταν αυτό το θέμα… το θέμα είναι να βρεθούμε μισή ωρίτσα… δεν θέλω παραπάνω… εκεί που είναι να πας στο αεροδρόμιο 1… να τα πούμε 12.30 ξέρω γω… 12… Να δεις το πρόγραμμά σου και να με πάρεις σε παρακαλώ πολύ;
- Περίμενε… περίμενε να δω τι ώρα πετάω… περίμενε… να το ξαναδώ και να σου πω από τώρα… Τον κλείσαμε τον προπονητή;
- Εχουμε κάτι… Αυτός είναι ο βασικός, απλώς δεν ξέρω… μήπως περιμένει κάτι από την Πόρτο… δεν είμαι σίγουρος… κάτι…
- … Δύο και δέκα… να πούμε στο Σοφιτέλ… τι ώρα;
- 12; Στο Σοφιτέλ;
- Ναι… 12 η ώρα να ‘μαστε στο Σοφιτέλ…
- Αυτό είναι το κινητό μου… οπότε αν χρειαστείς κάτι με παίρνεις…
- Εντάξει… Να σου πω… Θα μιλήσουμε… και μετά τι γίνεται… η διαδικασία;
- Θα βάλουμε σ’ ένα χαρτί πρόχειρο… ακριβώς τι έχετε πει με τον πρόεδρο… να μου τα θυμίζεις κι εσύ…
- Ναι…ναι…
- Τα φτιάχνω εγώ τα συμβόλαια… σε μία μέρα με ημερομηνία 2/7… και υπογράφουμε… Ετσι;
- Ναι…
- Εσύ θα μείνεις εκεί κανά 10ήμερο… πόσο είναι αυτό;
- Εγώ θα μείνω… θα έρθει η δικηγόρος, η οποία ο άνδρας της είναι μέλος εκεί στην ομάδα… είναι γνωστός… είναι το Νο3 της Eurobank… αυτή είναι η γνωστή μας… δεν υπάρχει πρόβλημα σ’ αυτό;
- Εντάξει… Ο.κ… για το τυπικό ναι… Θα δώσουμε ένα ραντεβού μέσα στη βδομάδα κι αυτά… Το μόνο… πιο πολύ θέλω να συζητήσω ξέρεις αυτό… το πριμ…
- Αυτό (ακατάληπτο) παίρνω εγώ τον Πατρίκ τον Κομνηνό, αλλά μπορείς να πάρεις το Θόδωρο το Θεοδωρίδη νομίζω… να ρωτήσεις εκεί…
- Εντάξει… θα τα βρούμε αυτά… δεν είναι πρόβλημα… Άλλο λέω… Το μόνο ουσιαστικό που έχουμε να συζητήσουμε αύριο… είναι αυτό το πριμ υπογραφής.. πως θα το πούμε… όλα τ’ άλλα είναι τακτοποιημένα…
- Τι να συζητήσουμε;… Τι;
- Μου ‘πε ο πρόεδρος ότι έχετε συμφωνήσει ένα ποσό…
- Ναι… 300… ναι… (χαμηλώνει τη φωνή)
- Ναι… έτσι… αυτό είναι ότι αν το δώσουμε κανονικά… στον παίκτη… σε σένα… σε ποιον είναι… είναι…
- Στον παίκτη… στον παίκτη…
- Είναι άλλα 300 εφορία αυτό… Αυτό πρέπει να σκεφτούμε λίγο αύριο… πώς να το κάνουμε…
- Πώς να δοθεί χωρίς να φανεί;
- Ναι… Να μην τα λέμε όλα από το τηλέφωνο… αυτό θέλω να σκεφτώ λίγο…
- Εντάξει…
- Καταλαβαίνω ότι ο μικρός δεν έχει καμιά εταιρία… τίποτα τέτοιο… δεν έχει φτιάξει στη ζωή του τίποτα ακόμα;
- Όχι… αλλά θ’ ανοίξει ένα λογαριασμό στο…(πολύ στο ψιθυριστό αυτό)
- Εντάξει… εντάξει… Ο.κ….
- Θα τα πούμε αύριο… θα τα πούμε αύριο…
- Εντάξει… Θα τα πούμε από κοντά… Ευχαριστώ… Γεια σας…
Δείτε το βίντεο της εκπομπής:

ΝΟΜΙΜΗ ΥΠΟΚΛΟΠΗ ΕΥΠ 7/6/2012
ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑΝΝΗ ΒΡΕΝΤΖΟΥ, διευθύνοντα συμβούλου ΠΑΕ Ολυμπιακός, με ΔΙΚΗΓΟΡΟ

- ΒΡΕΝΤΖΟΣ: Καλησπέρα, ο Γιάννης ο Βρέντζος είμαι, τι κάνεις;
- Γειά σου Γιάννη, καλά είμαι μια χαρά… πες μου…
- Ε… πήρα να σου πω ότι θα σε πάρω Δευτέρα πρωί… κοιτάω ακόμα αυτό το θέμα για τα έξτρα, να δώσουμε ένα ραντεβού Δευτέρα απόγευμα, Τρίτη πρωί να κάνουμε μια πρώτη συζήτηση να σου περιγράψω λίγο τη δομή…
- Ωραία…
- … και θα ‘χω φτιάξει κι εγώ το συμβόλαιο το εύκολο, το κύριο το ελληνικό για να το ρίξεις μια ματιά… και θα σου εξηγήσω πως σκέφτομαι το άλλο να μου πεις και τη δικιά σου γνώμη…
- Ωραία… Γιάννη γιατί, υπάρχει κι άλλο συμβόλαιο;
- Υπάρχει ένα τριακοσάρι…
- Ένα…;
- Ένα τρακοσάρι με ένα πριμ υπογραφής…
- Ναι… ναι… ναι…
- … που αυτό αν μπει στο συμβόλαιο το ελληνικό… θα…
- Ναι… δεν θα μπει… ναι…
- Αυτό για να μην μπει πρέπει να δοθεί μ’ έναν τρόπο…
- Μπράβο…
- Ε… Αυτό έχει μία… θα υπάρχει ένα… κατά πάσαν πιθανότητα ένα συμφωνητικό του Κώστα με μία εταιρία ιματζ ράιτινγκ… στην Ιρλανδία… στην Ελβετία… κάπου εκεί… για να μπορέσει να δεχτεί και η τράπεζα το συγκεκριμένο ποσό. Αλλιώς δεν θα το πολυδεχτεί… από ένα λογαριασμό άσχετο προς εκεί πέρα…
- Υπάρχει μια σύμβαση λοιπόν… ναι…
- Απλώς εκεί ο Κώστας… το μόνο πρόβλημα που θα ‘χει είναι ότι θα πρέπει να τα μπερδέψει με κάποια άλλα λεφτά που θα ‘χει για να τα φέρνει σιγά σιγά… αν και δεν νομίζω ότι θα τα παίρνει και πολύ σύντομα αυτά τα λεφτά… αλλά τέλος πάντων…
- Ωραία… ωραία… άρα λοιπόν αυτή τη στιγμή πάμε να καλύψουμε ένα άτυπο πόθεν έσχες για την όποια τράπεζα που θα παραλάβει τα χρήματα… έτσι;
- Μπράβο… Ναι… Κι εμείς χρειάζεται να καλύψουμε πως εμείς θα τα στείλουμε εκεί πέρα... αυτά… για να φτάσουνε στον Κώστα.
- Να φτάσουνε στον Κώστα, σε κάποιον λογαριασμό του εξωτερικού που δεν έχουμε καταλήξει αν θα είναι στο Λουξεμβούργο ή Ουκρανία…
- Ναι…
- Αυτά τα χρήματα Γιάννη για να διασφαλιστεί η κατάθεσή τους μέχρι την υπογραφή, τι μπορεί να γίνει;
- Μπορεί να φτιάξουμε ένα συμφωνητικό μεταξύ του Κώστα και του Ολυμπιακού…
- Ναι…
- Ετσι;… θα τα πούμε από κοντά… που πιστεύουμε ότι ο Κώστας θα το σκίσει μόλις θα δει τα χρήματα στο λογαριασμό του.
- Εγώ παιδί μου… μη σε νοιάζει… το κρατάω εγώ…
- Το κρατάς εσύ… δεν έχουμε τέτοια προβλήματα καν, αλλά προκειμένου…
- Είχες παρακολουθήσει το θέμα με την ΑΕΚ;
- Το καταλαβαίνω…
- Όχι… εγώ είχα εγγυηθεί τότε στο Δημητρέλο ότι δεν θα.. κ.τ.λ. και φερθήκαμε όπως φερθήκαμε. Θέλω να πω… προφανώς και το παιδί… αλλά μη σε νοιάζει ήμασταν κι εμείς από πίσω… δεν… αυτό δεν υπάρχει περίπτωση…
- Εντάξει… εντάξει… ας έρθει και να το σκίσει ή να σου πω κάτι;… πάρε εσύ τις υπογραφές του Κώστα… γιατί είναι και λίγο τρελός και ο Κώστας… και ο Στέλιος δεν είναι… ξέρω ότι έχετε συγγενική σχέση, αλλά ο Στέλιος πήγε σήμερα κι έκανε δήλωση… θέλω να τον πάρω και τηλέφωνο βέβαια… ότι προτιμάμε να πάμε στο εξωτερικό. Ρε φίλε αφού θα ‘ρθεις εδώ να πούμε…
- Ο Κώστας το έκανε αυτό ή ο Στέλιος;
- Ο Στέλιος.
- Θα την έκανε μωρέ ή (ακατάληπτο)…
- Δεν νομίζω… προκειμένου αυτός να δει προφανώς (ακατάληπτο) από την ΑΕΚ θέλει να το εμφανίσει ξέρεις δεν είχα άλλη λύση ή δεν είχα κάτι κι εγώ το προσπάθησα αλλού, αλλά τι λέω εγώ ενδεχομένως λέω για μία λύση για να μην υπάρχουν τέτοια χαρτιά που δημιουργούν φορολογικούς κινδύνους…
- Ναι παιδί μου… ναι… όχι… όχι… αυτό δεν το θέλει κανείς…
- Μπορώ να σου πω… πάρε εσύ τις υπογραφές στο συμβόλαιο του Κώστα το κανονικό…
- Ναι… έχετέ τις εσύ… ναι…
- … και μέχρι να τα δείτε αυτά τα λεφτά… να μου τα δώσεις…
- Εντάξει… εντάξει Γιάννη.
- Εντάξει;
- Όχι οπωσδήποτε κανείς δεν θέλει να δημιουργήσει θέματα στον άλλον και στον εαυτό του… άρα δεν τα συζητάμε είναι κοινός στόχος αυτός…
- Από κει και πέρα νομίζω ότι ο Κώστας θα σας συμβουλευτεί στο μέλλον πως θα διαχειριστεί τα συγκεκριμένα τρακόσια… ότι μην πάει ξαφνικά να τα φέρει μέσα…
- Όχι παιδί μου… σ’ αυτά είναι προσεκτικός και ήδη με παίρνει τηλέφωνα και μου ‘χει σπάσει τα τηλέφωνα… Τι θα κάνω μ’ αυτό…
- Μίλα με τον Κώστα και το Στέλιο ότι μιλήσαμε και Δευτέρα ή Τρίτη θα συναντηθούμε…
- Ωραία… πολύ ωραία…
- … Κι εγώ θα στα ετοιμάσω και θα μιλήσουμε… εντάξει;

ΝΟΜΙΜΗ ΥΠΟΚΛΟΠΗ ΕΥΠ 11/6/2012
ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑΝΝΗ ΒΡΕΝΤΖΟΥ, διευθύνοντα συμβούλου ΠΑΕ Ολυμπιακός, με ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

- ΒΡΕΝΤΖΟΣ: Ναι.
- ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Καλημέρα..
- Ετοίμασε ένα συμβόλαιο σούπερ λιγκ…
- Ναι…
- … για τον Μανωλά… πες τι στοιχεία δεν έχεις… τι δεν μπορείς να βρεις… λογικά τον αριθμό διαβατηρίου… ξέρω γω.. ας πούμε…
- Ναι… θα το τσεκάρω τι είναι αυτό…
- Μισό λεπτό να σου πω τα στοιχεία… Είναι 4 χρόνια, 200 χιλιάδες ευρώ το χρόνο το συμβόλαιο…
- Ναι…
- … τα 4 πενηντάρια τα γνωστά… στις 25 συμμετοχές στους επίσημους αγώνες πάνω από 20 λεπτά, 25 χιλιάδες…
- Ναι…
- Αυτό… και φτιάξε ένα άλλο χαρτί ότι θα ‘χει το 20% της (ακατάληπτο) κατά τη διάρκεια αυτού του συμβολαίου γράψε…
- Ναι…
- … Και φτιάξε και ένα άλλο χαρτί, χωριστό που λέει ότι με το ρετζιστρέισον του συμβολαίου… ξέρω γω… στη σούπερ λιγκ αυτά… θα πάρει (ακατάληπτο) 300 χιλιάδες ευρώ.
- Ωραία… Θα ‘χει τίποτα (ακατάληπτα πολλά)…
- (ακατάληπτο)… όλα τ’ άλλα… σπίτι 12 χιλιάδες ευρώ… αυτό… κι αυτοκίνητο…
- Ωραία… εντάξει…


sdna
 
Απάντηση: 300χιλιάρικα κανόνι;

Εντάξει μικροποσά..
Να ήταν τίποτα καστανάδες, να πω ok κλείστε τους μέσα..
 

Προγνωστικά

  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λάτσιο - Γιουβέντους
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Λέστερ - Σαουθάμπτον
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Άρσεναλ - Τσέλσι
  • Αύριο 24-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστουντιάντες - Γκρέμιο
  • 20:30
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάσκονια
  • Αύριο 24-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μιλγουόκι Μπακς - Ιντιάνα Πέισερς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
    • Δεν υπάρχουν αθλητικές μεταδόσεις από άλλα αθλήματα σήμερα
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης ssk ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Στοίχημα με διπλάσιο" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι τρελο πρωταθλημα ειναι αυτο....
  • K Forum Bot:
    Ο χρήστης kandalf ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Διαχείριση λογαριασμών" στο Στοιχηματικές κουβέντες.
  • Ertzan Ertzan:
    Τα πιτσιρίκια μας έχουν κάνει γιο γιο τους Ιταλούς ειδικά το 3-0 θα το ζήλευε και ο Κριστιάνο Ρονάλντο
  • Ertzan Ertzan:
    Η ΠΡΩΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ που παίρνει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ τίτλο στο ποδόσφαιρο οι νέοι του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    PANATHA PANATHA: Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980...