AC MILAN - MANCHESTER UNITED

Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ BETONME

Safws kai einai dedomenh..egw to xa pontarei meta thn mia vdomada..kai phga tameio..

Και μονο που το λες αυτο δειχνεις το ποσο προκατειλημενος εισαι! Και ειναι προφανες οτι επαιζες για να κερδισεις το στοιχημα! Καλοφαγωτα τα κερδη...αλλα τετοια κερδη δεν σε φερνουν πιο κοντα μας...



ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΛΕΚΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ INFOBETO.

Edw twra tha gelasw..tipota allo..eipame otan exete valei ena stoxo kalo tha htan na eiste akrivodikaioi me olous.
.:eye:

Δεν θα σου το χαλασω...γελα οσο θες! Δικαιωμα σου να πιστευεις οτι δεν ειμαστε ακριβοδικαιοι!


ΒΑΣΙΛΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΑΥΤΕΣ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙΣ Ή ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ!

Mhpws na arxisw,otan ksanampw,na sou stelnw se prive ta osa thelw na postarw,na pernane ton "elegxo", na mai sigouros oti den tha faw ban?:eye:

Εχω καλυτερη ιδεα.... να τα σκεφτεσαι μονος σου πριν τα στειλεις! θα δεις οτι μπορεις και μονος σου να τα καταφερεις!


ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΣΤΗΡΕΣ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ...

Na ki ena pragma sto opoio symfwnw apolyta..Mporw na sas to anagnwrisw oti meta apo to unban tou ragga enw eixe pei ta adianohta mpinelikia,to "mageirevate" na faw ena mpanarismataki..alla eipame opws kai sto prohgoumeno,to kanete aprokalypta:eye::eye:

Δεν θα στο βαλω μεσα στο μυαλο σου οτι δεν εχουμε τιποτε απεναντυ σου! Αν εχεις αισθηματα καταδιωξης απλα βρες αλλους να σε κυνηγησουν γιατι εμεις δεν εχουμε τετοια ορεξη!


Με κοκκινο οι απαντησεις μου
bet laden
 
matia είπε :
@BET_ON_ME
Αμα θές να ξεκαυ....σεις πάνε τράβα την τροχαλία με δύναμη και ορμή, το οτι έχεις αντίθετη άποψη είναι φυσιολογικό, αυτό δεν πάει να πεί οτι θα την επιβάλεις "φωνάζοντας". Θα μπορούσες να αρχίζεις την πρότασή σου με την έκφραση .."Η γνώμη μου είναι...οτι ο Ρονάλντο μάμησε...οτι ο Ηeinze τράβαγε τα βυζιά του Vidic..κλπ κλπ", τι φωνάζεις και προκαλείς έτσι?

Τσιλ άουτ μαν (ορ γουμαν)

:sign:

scandic1 είπε :
File c k m n g aytos den leei mia kouventa mia fora ... kathe fora pou grafei kati mono eironies grafei. Alla etsi einai piso apo to PC oloi ta kseroun ola.

Se poion apefthynesai?Gia kane ena refresh na deis oti to post tou Ckmng to vgalane giati profanws enoxlouse...:eye:

Ektos aftou egw den kryfthka pote..ki apo konta o idios eimai kai mporoun na sto epivevaiwsoun:eye: Den thn xarizw otan akouw na legontai asxeta pragmata,ti na kanw to xw kousouri:twis:






Tespa ... grafw giati o typas aytos mas ta exei kanei tsourekia toso kairo kai myalo den vazei.

Twra na pw oti gia na sta kanw tsourekia prepei prwta na exeis?Ki afta fainontai otan ksereis na apantas me epixeirhmata k oxi me sxolia genikhs fysews?



:eye:
 
Φίλε ckmng......

επειδή εγώ έγραψα το σχόλιο θα σου πω το εξής..... Καταρχήν αν σε πρόσβαλε το σχόλιο ζητώ συγνώμη..... Δεν ήταν επί προσωπικού (εκτιμώ την δουλειά σου άλλωστε) και αναφερόμουν στο γενικότερο σκεπτικό του "μιλημένου ματς" που μου θύμισε την φιλοσοφία του Μουρίνιο..... Προσπάθησα να κάνω πλάκα (γι' αυτό έβαλα και την φατσούλα) και πίστευα ότι έτσι το πήρες..... Ίσως επειδή δεν "ξερόμαστε" αρκετα να μην έγινα κατανοητός..... Αν αναφερόμουν π.χ. στον Dag είμαι σίγουρος ότι θα το έπαιρνε και εκείνος στην πλάκα ίσως γιατί έχουμε συνηθίσει να πειράζουμε κάποιες φορές ο ένας τον άλλο..... Εφόσον όμως το πήρες αλλιώς τότε ζητώ συγνώμη και δεν πρόκειται να επαναληφθεί......


Ελπίζω να είμαστε εντάξει.....


Από κει και πέρα όμως λες.....


"Επίσης για όσους δεν ξερουν μπορεί το παιδι (bet on me) να ειχε παίξει καποια χρηματα σε Μαντσεστερ και να εχασε...και στην θολουρα του πάνω να είπε μια κουβεντα παραπάνω...για την οντως απογοητευτική εμφανιση της αγγλικης ομάδας."




Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι μπορεί να έχασε χρήματα..... Να καταλάβω και ότι είχε θολούρα..... Αλλά αυτά που είπε δεν ήταν μια κουβέντα...... Εκτός και αν τα υπογραμμισμένα σημεία τα βλέπεις εσύ έτσι....

"
Αρχικό μήνυμα από BET_ON_ME
Katarxas na dwsw ki egw ta sygxarhthria mou sthn Milan kai polla polla mpinelikia mesa apthn kardia mou sthn omada tou Manchester pou xtes kseftylisthke ki epaikse xeirotera ki apton hlysiako:twis:


Παράθεση:
<table border="0" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2" style="border: 1px inset ;"> Αρχικό μήνυμα από johnbill


Από εμάς μόνο o Heinze στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων

</td> </tr> </tbody></table>

Esy file mou profanws evlepes allon agwna xtes kai prin mia vdomada..alliws den ekshgeitai na les afta pou les gia ton HEINZE, ton pio axrhsto paixth xtes..ton pio ANIKANO!!..ton paixth pou oxi mono den mporouse na vgalei mia mpalia ths prokophs kai thn estelne synexeia se paixtes diplomarkarismenous..alla apotelese ton enan ek twn 2 paixtwn stous opoious ofeiletai h amyna-"NINI" ,trypia entelws..apath...ths manchester!Mhpws den eides pws proilthe to 2o goal?Exei epilogh na dwsei mprosta..exei epilogh na diwksei opws opws..exei epilogh na vgalei aout sthn telikh o panilithios o Heinze kai ti kanei!Dinei pisw ston markarismeno vidic!Pianei aftos ena xazosout logo psyxologikhs pieshs(afou o amyntikos ths milan ton eixe ventouza) kai ksekina to 2o goal..esy pou hsoun otan eginan afta?Alla twra thymithika kati..profanws akouges kai symfwnouses me enan akomh ANIKANO ..ton SPEAKER tou xtesinou agwna o opoios elege thn mia @@ria meta thn allh!Se kapoia fash anefere afto pou eipes ki esy..oti o heinze exei dwsei polla shmera..@@ kalavrezika edwse o anikanos,pou htan o paixths pou perase tis perissoteres fores h mpala apta podia tou kai den ekane oute mia epilogh ths prokophs,amyna ki epithesh!Re mpas kai esy metedides to mats?

Oso gia ton Ronaldo pali eisai ektos topou kai xronou..Ki afto giati anafereis to eksis

Παράθεση:
<table border="0" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2" style="border: 1px inset ;"> Αρχικό μήνυμα από johnbill
ενώ ο Ronaldo δεν φάνηκε καθόλου και σταδ ύο ματς
</td> </tr> </tbody></table>

Ante ki egw tha symfwnhsw gia to 2o mats..dekto!Alla esy les oti o Ronaldo den fanhke katholou kai sta 2 mats?TO EIDES TO PRWTO MATS h to les sta koutourou afto?O ronaldo pou ekane TIS kourses..TIS epelaseis..TIS ntrimples..apton opoio proilthan goal ths manchester ston prwto agwna kai tou opoiou h taxythta,dynamh,pathos edwse ton aera pou ithele h manchester gia na mporesei na elpizei sthn anatroph tou 1-2..giafto ton paixth les oti den fanhke KATHOLOU?

Apla me ta osa egrapses mekanes kai gelasa giati ypothetw mperdepses to xtesino mats kai to mats ths prohgoumenhs evdomadas me alles omades pou forousan idia xrwmata faneles..ki afth einai h monh logikh ekshghsh, mou einai h pleon evgenikh pou se timaei,giati oi alles ...ASTA!:eye:"





Αν νομίζεις ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα τότε πάσο.......



Τέλος από εμένα εδώ.... Και αρκετά ασχολήθηκα...... (όχι με σένα ckmng για να μην έχουμε καμιά παραξήγηση)....:twis:

 
ckmng είπε :
..Για τον bet on me.
Η αποψή μου.

Σεβαστη η αποψη σου αλλα εχουμε βγαλει νεους κανονες οπου προφανως δεν τους ηξερες! Παντως το εχουμε ανακοινωσει εδω και καιρο οτι θα ειμαστε αυστηροι γιατι θαλουμε να εχουμε ηρεμια στο infobeto και οχι να φτασουμε να μαλλιοτραβιομαστε καθημερινως! Οποις θελει να μεινει ας μεινει! Οποιος δεν γουσταρει ας φυγει!

Επίσης εγώ πριν μερικες μέρες εγραψα κάτι για το πως νίκησε η Μαντσεστερ στην Εβερτον. Εμένα δεν με ειρωνεύτηκαν?
Απλά εγώ δεν απάντησα στους γενικους (πλην ειδικους) υπαινιγμους οτι 'πάσχω από μουρινιοτιτιδα' ή οπως αλλιως το εγραψαν.
http://www.infobeto.com/forum/showthread.php?t=44359.
Για του λόγου το αληθές...

Οχι δεν σε ειρωνευτηκε και το λεω με 10000% σιγουρια! Αυτο ειναι πλακα και φαινεται! τετοια πλακα εγινε και πιο μετα και για δηθεν κοντρες μεταξυ Λιβερπουλ - Μαντσεστερ - Μιλαν κλπ.... Ολα αυτα ειναι θεμιτες φιλικες κοντρες οπου δεν βλαπτουν ουτε μειωνουν κανεναν. ΕΙδικα ο johnbill εχει και ενα παρελθον οπου δειχνει οτι δεν εχει προκαλεσει ΠΟΤΕ ουτε εχει ειρωνευτει ουτε εχει μειωσει τον συνομιλητη του!

Επίσης για όσους δεν ξερουν μπορεί το παιδι (bet on me) να ειχε παίξει καποια χρηματα σε Μαντσεστερ και να εχασε...και στην θολουρα του πάνω να είπε μια κουβεντα παραπάνω...για την οντως απογοητευτική εμφανιση της αγγλικης ομάδας.

Δεν το ξερουμε...πως να το ξερουμε εξαλλου..λες και μας το ειπε πουθενα? αλλα και να το ξεραμε αυτο δεν σημαινει οτι θα γινουμε ο σακος του μποξ για τον καθενα οπου χανει στο στοιχημα ενα σεβαστο ποσό!

με κοκκινο οι απαντησεις μου
betladen
 
File c k m n g aytos den leei mia kouventa mia fora ... kathe fora pou grafei kati mono eironies grafei. Alla etsi einai piso apo to PC oloi ta kseroun ola.

Se poion apefthynesai?Gia kane ena refresh na deis oti to post tou Ckmng to vgalane giati profanws enoxlouse...:eye:



Εκπληκτικη σιγουρια!!!! ...μου αρεσει που το επιβεβαιωνεις και με κλεισιμο του ματιου :eye:! Θα σε ενημερωσω οτι μονος του ο ckmng το εσβησε το μυνημα...και εγω το επανεφερα γιατι επερεπε να απνατησω και σε αυτα μιας και σιγουρα θα πεταγοσουν να μας κατηγορησεις οτι τα σβηνουμε εμεις!


Ektos aftou egw den kryfthka pote..ki apo konta o idios eimai kai mporoun na sto epivevaiwsoun:eye: Den thn xarizw otan akouw na legontai asxeta pragmata,ti na kanw to xw kousouri:twis:

Μπραβο σου που το κανεις και αυτο το εκτιμω σε οποιον το κανει! Αυτο που ομως δεν εκτιμω ειναι να προσπαθεις να πεις την αποψη σου μειωνοντας και προκαλώντας! Επαναλαμβανω...πρεπει να μαθεις να σεβεσαι τις αποψεις των αλλων ακομα και αν διαφωνεις 100%. Το οτι θες να αντικρουσεις μια αποψη επειδη διαφωνεις δεν σου δινει ακνενα δικαιωμα να το μειωσεις, να τον βρισεις, να τον υποτιμησεις κλπ.
Αυτα στα λεω μηπως και καταλαβεις γιατι τιμωρηθηκες!





με κοκκινο οι απαντησεις μου
betladen
 
Πρώτον να πω ότι όντως μονος μου έσβησα το μήνυμα.
Απλά με ειχε στεναχωρησει το μηνυμα του johnbill περι 'ιου οξειας μουρινιοτιτιδας'.
Το αφησα τοτε το μηνυμα χωρις απάντηση γιατι απλά δεν θέλω διαξιφισμούς ή κοντρες μέσα σε ένα σάιτ που μπαίνω για να περάσω ήρεμα, να αντλησω πληροφορίες και αν μπορώ να δώσω κλπ.
Οι εξηγησεις του johnbill μου αρκούν, όντως δεν τον γνωρίζω οπότε δεν μπορω να καταλάβω πότε κάνει πλακα ή οχι.
Αφου εκανε απλα πλακιτσα οκ από εμένα.
Οσο για τον BET_ON_ME να πω πως μου φάνηκε υπερβολική η ποινή του. Δεν ειχε ξαναεπιβληθεί τετοια ποινη για ακόμα χειρότερα πράγματα. Να πω την αλήθεια, δεν ειχα διαβασει τα πόστ για την επιβολή βαρύτερων ποινών μετα την τελευταία περίοδο χάριτος από τους admin.
 
Apantisa alla ta efage o lykos pali ...

Any way ... elega pos kairos einai na mporeseis na allakseis ligo symperifora kai na dexesai tis apopseis twn allwn xwris na paristaneis ton pantognosth.

Kala mpania :sign:
 
ckmng είπε :
Πρώτον να πω ότι όντως μονος μου έσβησα το μήνυμα.
Απλά με ειχε στεναχωρησει το μηνυμα του johnbill περι 'ιου οξειας μουρινιοτιτιδας'.
Το αφησα τοτε το μηνυμα χωρις απάντηση γιατι απλά δεν θέλω διαξιφισμούς ή κοντρες μέσα σε ένα σάιτ που μπαίνω για να περάσω ήρεμα, να αντλησω πληροφορίες και αν μπορώ να δώσω κλπ.
Οι εξηγησεις του johnbill μου αρκούν, όντως δεν τον γνωρίζω οπότε δεν μπορω να καταλάβω πότε κάνει πλακα ή οχι.
Αφου εκανε απλα πλακιτσα οκ από εμένα.
Οσο για τον BET_ON_ME να πω πως μου φάνηκε υπερβολική η ποινή του. Δεν ειχε ξαναεπιβληθεί τετοια ποινη για ακόμα χειρότερα πράγματα. Να πω την αλήθεια, δεν ειχα διαβασει τα πόστ για την επιβολή βαρύτερων ποινών μετα την τελευταία περίοδο χάριτος από τους admin.

Συμφωνώ με το κώστα είναι υπερβολική η ποινή και δε νομίζω ότι αποδίδει αυτο...

Κόντρες και διαφορετικές απόψεις είναι λογικό να δημιουργούνται, ειδικά για το ποδόσφαιρο, το οποίο έχει τεράστιο εύρος πολυπλοκότητας και δεν ειναι τοσο απλό όσο νομίζουν μερικοί. Επομενως θεωρώ λογικό πολλοί να μη καταλαβαίνουν ολα οσα βλεπουν και να δημιουργούνται αντιθέσεις.
Φυσιολογικότατη εξέλιξη και συμβαίνει σε καθημερινές συζητήσεις και δεν μου κάνει εντύπωση που το βλέπω και εδώ μεσα.

Θεωρώ λογικό επισης η διοίκηση να πάρει μέτρα για να μη φτάσουν οι καταστάσεις στα άκρα, αλλά τόσο αυστηρή ποινή δυστυχώ δε μπορώ να την εξηγήσω...
 
Ruler είπε :
Συμφωνώ με το κώστα είναι υπερβολική η ποινή και δε νομίζω ότι αποδίδει αυτο...

Κόντρες και διαφορετικές απόψεις είναι λογικό να δημιουργούνται, ειδικά για το ποδόσφαιρο, το οποίο έχει τεράστιο εύρος πολυπλοκότητας και δεν ειναι τοσο απλό όσο νομίζουν μερικοί. Επομενως θεωρώ λογικό πολλοί να μη καταλαβαίνουν ολα οσα βλεπουν και να δημιουργούνται αντιθέσεις.
Φυσιολογικότατη εξέλιξη και συμβαίνει σε καθημερινές συζητήσεις και δεν μου κάνει εντύπωση που το βλέπω και εδώ μεσα.

Θεωρώ λογικό επισης η διοίκηση να πάρει μέτρα για να μη φτάσουν οι καταστάσεις στα άκρα, αλλά τόσο αυστηρή ποινή δυστυχώ δε μπορώ να την εξηγήσω...


Συμφωνω κι εγω μαζι σου σε ολα! Δεν διαφωνουμε καπου!
Ο Βασίλης ομως δεν τιμωρηθηκε απλα γιατι ειχε αντιθετη αποψη με καποιον.....
μην τα μπερδευουμε τα πραγματα!!! Τιμωρηθηκε γιατι μειωσε την προσωπικοτητα τριτου! Κι εμεις δεν ειμαστε διατεθημενοι να δεχομαστε τετοιες προσβολες!
οπως ειπε και καποιος αλλος, θα μπορουσε απλα να εμπλακει στην κουβεντα με ομαλο τροπο και χωρις χαρακτηρισμους και να εκθεσει τις αποψεις του. Σκεψου τωρα να εμπαινε ενας τριτος στην κουβεντα οπου θα ειχε κι εκεινος αλλη αποψη και να ελεγε...''καλα ειστε πολυ αστειοι! γελαω μαζι σας.ειναι δυνατον να υπαρχουν τετοιες αποψεις ρε παιδια? Τυφλοι εισαστε? απορω με την νοημοσυνη σας!!!! κουραδες εχουν τα ματια σας? με τετοια μυαλα που κουβαλατε απορω πως βλεπετε αγωνες! ειναι δυνατον να λετε οτι ο ταδε παικτης δεν επαιξε καλα???? εκανε απιστευτο παιχνιδι...μα καλα δεν το ειδατερε στουρναρια???? ξερετε και απο μπαλα ρε αμπαλοι κλπ κλπ...
τι λες? θα ηταν ωραια κουβεντα? Απλα σκεψου τον Βασιλη μετα απο μια τετοια επίθεση.... η βαλε τον εαυτο σου σε μια τετοια επίθεση...
για αυτο λοιπον ας προστατευσουμε τον χωρο οπου περναμε απο λιγα λεπτα εως πολλες ωρες την ημερα για να ειναι ενας χωρος ξεκουρασης και διακσεδασης και οχι σπασιμο νευρων!

:sign:
 
Αν και δεν έχω παρακολουθήσει όλα τα μηνύματα γιατί προτιμώ να κάνω κάτι άλλο από το να διαβάζω τσακωμούς η γνώμη μου είναι η εξής, σύμφωνα με την εμπειρία μου στο forum του infobeto εδώ και αρκετά χρόνια αλλά και σαν μέλος αρκετών forums εντός και εκτός Ελλάδας....

Τα προβλήματα πρέπει να λύνονται εν τη γεννέση τους! Μηνύματα προσβλητικά πρέπει να σβήνονται αμέσως (και αυτό να το κάνουν άφοβα και οι moderators ούτες ή άλλως υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς) και τα άτομα που προκαλούν πρόβλημα να μπανάρονται ΑΜΕΣΩΣ. 9 στις 10 περιπτώσεις δεν πρόκειται το άτομο που δεν μπορεί να ενταχθεί σε μια ιντερνετική παρέα να το κάνει ποτέ! Είτε γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας είτε γιατί δεν θα παραδεχθεί ποτέ ότι πριν έκανε λάθος. Υπάρχουν φυσικά εξεραίσεις αλλά είναι πάρα πολύ λίγες. Επομένως προτείνω να μην αφήνονται καν τέτοιες συζητήσεις να γίνονται και τα άτομα που δημιουργούν πρόβλημα να μπανάρονται δια παντός. Τι μια βδομάδα τι ένας μήνας. Όταν επιστρέψουν το πιθανότερο είναι να κάνουν πάλι τα ίδια. Τα φόρουμς δεν είναι ευκαιρία για βελτίωση και διαμόρφωση χαρακτήρων. Είναι ένα μέρος για ανταλλαγή απόψεων με τους όρους που έχουν θέσει οι συντονιστές. Όποιος δεν κολλάει φεύγει. Απλά τα πράγματα ρε παιδιά. Έτσι δουλεύει παντού όπου μπαίνω και έτσι πρέπει να δουλέψει κι εδώ για να τελειώνουμε και να μπουρούμε να διαβάζουμε κανένα μήνυμα χωρίς να μας σπάνε τα νεύρα.

Άρη, Δημήτρη πραγματικά χαράς το κουράγιο σας ρε παιδιά που διαβάζετε όλα αυτά τα μηνύματα. Εγώ δεν το κάνω γιατί θα μου την βαρέσει καμιά μέρα και θα πατήσω κανένα Delete Infobeto και θα τρέχετε μετά :twis:
 
20040517milan.jpg



Υ.Γ.
nektar είπε :
και τα άτομα που προκαλούν πρόβλημα να μπανάρονται ΑΜΕΣΩΣ.
...αν γινοταν με ολους καλα θα ηταν!!:sign:
 
Tenekes είπε :
20040517milan.jpg



Υ.Γ. ...αν γινοταν με ολους καλα θα ηταν!!:sign:

Νίκο όλα αυτά που λεω είναι με βάση το τι μου έχει διδάξει το forum όλα αυτά τα χρόνια. Αυτό που λεω δεν γινόταν μέχρι τώρα. Πρόταση είναι.
 
nektar είπε :
Αν και δεν έχω παρακολουθήσει όλα τα μηνύματα γιατί προτιμώ να κάνω κάτι άλλο από το να διαβάζω τσακωμούς η γνώμη μου είναι η εξής, σύμφωνα με την εμπειρία μου στο forum του infobeto εδώ και αρκετά χρόνια αλλά και σαν μέλος αρκετών forums εντός και εκτός Ελλάδας....

Τα προβλήματα πρέπει να λύνονται εν τη γεννέση τους! Μηνύματα προσβλητικά πρέπει να σβήνονται αμέσως (και αυτό να το κάνουν άφοβα και οι moderators ούτες ή άλλως υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς) και τα άτομα που προκαλούν πρόβλημα να μπανάρονται ΑΜΕΣΩΣ. 9 στις 10 περιπτώσεις δεν πρόκειται το άτομο που δεν μπορεί να ενταχθεί σε μια ιντερνετική παρέα να το κάνει ποτέ! Είτε γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας είτε γιατί δεν θα παραδεχθεί ποτέ ότι πριν έκανε λάθος. Υπάρχουν φυσικά εξεραίσεις αλλά είναι πάρα πολύ λίγες. Επομένως προτείνω να μην αφήνονται καν τέτοιες συζητήσεις να γίνονται και τα άτομα που δημιουργούν πρόβλημα να μπανάρονται δια παντός. Τι μια βδομάδα τι ένας μήνας. Όταν επιστρέψουν το πιθανότερο είναι να κάνουν πάλι τα ίδια. Τα φόρουμς δεν είναι ευκαιρία για βελτίωση και διαμόρφωση χαρακτήρων. Είναι ένα μέρος για ανταλλαγή απόψεων με τους όρους που έχουν θέσει οι συντονιστές. Όποιος δεν κολλάει φεύγει. Απλά τα πράγματα ρε παιδιά. Έτσι δουλεύει παντού όπου μπαίνω και έτσι πρέπει να δουλέψει κι εδώ για να τελειώνουμε και να μπουρούμε να διαβάζουμε κανένα μήνυμα χωρίς να μας σπάνε τα νεύρα.

Άρη, Δημήτρη πραγματικά χαράς το κουράγιο σας ρε παιδιά που διαβάζετε όλα αυτά τα μηνύματα. Εγώ δεν το κάνω γιατί θα μου την βαρέσει καμιά μέρα και θα πατήσω κανένα Delete Infobeto και θα τρέχετε μετά :twis:
Συγνωμη για την παρεμβαση,αλλα θεωρω την τιμωρια του εν λογω ΚΥΡΙΟΥ ...επιεικεστατη!!!!
...Ενας Μουταφης Νο 2 που ισως οι περισσοτεροι να μην γνωριζουν....
Δεν θα πω τιποτε περισσοτερο,γιατι αν ανοιξω το στομα μου ο Αρης οχι μονο θα με μπαναρει για κανενα εξαμηνο αλλα θα με σβησει κι απ'τον σκληρο....
Αντε,να πουμε..... :spite:
 
tomaso είπε :
Συγνωμη για την παρεμβαση,αλλα θεωρω την τιμωρια του εν λογω ΚΥΡΙΟΥ ...επιεικεστατη!!!!
...Ενας Μουταφης Νο 2 που ισως οι περισσοτεροι να μην γνωριζουν....
Δεν θα πω τιποτε περισσοτερο,γιατι αν ανοιξω το στομα μου ο Αρης οχι μονο θα με μπαναρει για κανενα εξαμηνο αλλα θα με σβησει κι απ'τον σκληρο....
Αντε,να πουμε..... :spite:

εδώ χαρακτηριστικά θα κολούσε μια παροιμία ή πείτε το αλλιώς λαϊκή ρήση που πιστεύω περιγράφει κάπως τη κατάσταση:

"Το φίλο που καμάρωνα.... το φίδι που μεγάλωνα......" :eye:

:priest:
 
O καθένας σας μπορεί να την κρίνει όπως θέλει. Άλλος λέει "αυστηρή", άλλος λέει "επιεικέστατη"...

Από εκεί και πέρα πάντως, προσέξτε τους χαρακτηρισμούς που ανταλλάσσετε για να μην σχολιάζουν μετά άλλοι τις δικές σας ποινές. :sign:
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...