Betrebels ξανά

nickbin

New Member
18 Νοε 2017
29
10
3
Καλησπέρα παιδιά...αφού πρώτα μου απαγόρευσε να παίζω δεύτερο στοίχημα σε ένα γεγονός (πχ over και άσο) τώρα που ζήτησα μία ανάληψη των 100 ευρώ μου ζητάει τα κλασικά....selfie και ιστορικό vivawallet. Μαθαίνω πως το δεύτερο είναι μάλλον παράνομο αλλά να το στείλω γιατί δεν έχω κάτι να κρύψω....ένα χρόνο η χρήση που κάνω στη vivawallet είναι για συναλλαγές με Netbet και Betrebells.......απλά θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς θέλουν να δουν στο ιστορικό της viva.

Μετά τι ακολουθεί; το limit; Δεν είμαι εξοικειωμένος με τα limit. Πίστευα πως δεν θα μου συμβεί ποτέ
Κρίμα, κάναμε λίγη δουλίτσα στη Betrebells, άρχιζε να βγαίνει μικρό μεροκάματο
 
Καλησπέρα παιδιά...αφού πρώτα μου απαγόρευσε να παίζω δεύτερο στοίχημα σε ένα γεγονός (πχ over και άσο) τώρα που ζήτησα μία ανάληψη των 100 ευρώ μου ζητάει τα κλασικά....selfie και ιστορικό vivawallet. Μαθαίνω πως το δεύτερο είναι μάλλον παράνομο αλλά να το στείλω γιατί δεν έχω κάτι να κρύψω....ένα χρόνο η χρήση που κάνω στη vivawallet είναι για συναλλαγές με Netbet και Betrebells.......απλά θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς θέλουν να δουν στο ιστορικό της viva.

Μετά τι ακολουθεί; το limit; Δεν είμαι εξοικειωμένος με τα limit. Πίστευα πως δεν θα μου συμβεί ποτέ
Κρίμα, κάναμε λίγη δουλίτσα στη Betrebells, άρχιζε να βγαίνει μικρό μεροκάματο
μην το στειλεις ουτε για αστειο.
οι τραπεζικες συναλλαγες του καθενος ειναι απορρητες.
μην τους δινεις θαρρος.οσοι επικαλεστηκαν το νομο,πηρανε τα λεφτα τους χωρις να τα στειλουν.
οσοι τα στειλανε τους φαγανε τα λεφτα.
αμα θες σου στελνω τα λινκ με τους νομους,αν και τα εχω ξανα κοινοποιησει στο φορουμ.
να τους τριψεις στη μουρη τους νομους.
μην σου πουν οτι αποδεχτηκες τους ορους.
καποιοι οροι ειναι καταχρηστικοι και παρανομοι
 
  • Like
Αντιδράσεις: qatarianos
μην το στειλεις ουτε για αστειο.
οι τραπεζικες συναλλαγες του καθενος ειναι απορρητες.
μην τους δινεις θαρρος.οσοι επικαλεστηκαν το νομο,πηρανε τα λεφτα τους χωρις να τα στειλουν.
οσοι τα στειλανε τους φαγανε τα λεφτα.
αμα θες σου στελνω τα λινκ με τους νομους,αν και τα εχω ξανα κοινοποιησει στο φορουμ.
να τους τριψεις στη μουρη τους νομους.
μην σου πουν οτι αποδεχτηκες τους ορους.
καποιοι οροι ειναι καταχρηστικοι και παρανομοι
Πέρσι είδαμε νέους νόμους στην Ελλάδα που επιβάλουν ελέγχους για το ξέπλυμα χρήματος για κάθε συναλλαγή άνω των 1000 ευρώ πλέον , και πανευρωπαικά άνοιγμα τραπεζικού απορρήτου αν μιλάμε για ξέπλυμα ...
(συν ότι το απόρρητο είναι να δίνει μόνη της η τράπεζα στοιχεία χωρίς να σε ρωτάει , όχι να τα δίνεις εσυ.)

Και στους όρους βλέπω παντού ότι είναι υποχρεωμένοι οι book να κάνουν τον έλενχο για ξέπλυμα και στο λένε , στο πορτοφόλι viva ότι είσαι υποχρεωμένος να τους δωσεις και εξηγήσεις για συναλλαγές σου και τρίτα πρόσωπα που συμμετέχουν ή εμπλέκονται , και γενικά παντού όρους για προστασία από ξέπλυμα ,,,

Ειδικά για skrill netteler με bitcoin κλπ που είναι σχετικά πιο έυκολο το ξέπλυμα , αν προσπαθήσεις να τα κρύψεις από τους book δεν νομίζω ότι θα βρεις πιο έυκολα το δίκιο σου όπως λες , καλύτερα να τα δώσεις αν είσαι καθαρός. Αν μιλάμε για τράπεζες και viva νομίζω εκει δεν σε ζαλίζουν και δεν ζητάνε λεπτομέριες
 
Δεν νομίζω να βρουν πιο καθαρό λογαριασμο. Συναλλαγές μόνο με 2-3 στοιχημστικες. Καταθέσεις από και προς το τραπεζικό μου λογαριασμό.
Είμαι πολύ περίεργος να δω ποτέ θα ολοκληρώσουν τον έλεγχο και τι θα βρουν.

Θα ενημερώσω.
Πέρσι είδαμε νέους νόμους στην Ελλάδα που επιβάλουν ελέγχους για το ξέπλυμα χρήματος για κάθε συναλλαγή άνω των 1000 ευρώ πλέον , και πανευρωπαικά άνοιγμα τραπεζικού απορρήτου αν μιλάμε για ξέπλυμα ...
(συν ότι το απόρρητο είναι να δίνει μόνη της η τράπεζα στοιχεία χωρίς να σε ρωτάει , όχι να τα δίνεις εσυ.)

Και στους όρους βλέπω παντού ότι είναι υποχρεωμένοι οι book να κάνουν τον έλενχο για ξέπλυμα και στο λένε , στο πορτοφόλι viva ότι είσαι υποχρεωμένος να τους δωσεις και εξηγήσεις για συναλλαγές σου και τρίτα πρόσωπα που συμμετέχουν ή εμπλέκονται , και γενικά παντού όρους για προστασία από ξέπλυμα ,,,

Ειδικά για skrill netteler με bitcoin κλπ που είναι σχετικά πιο έυκολο το ξέπλυμα , αν προσπαθήσεις να τα κρύψεις από τους book δεν νομίζω ότι θα βρεις πιο έυκολα το δίκιο σου όπως λες , καλύτερα να τα δώσεις αν είσαι καθαρός. Αν μιλάμε για τράπεζες και viva νομίζω εκει δεν σε ζαλίζουν και δεν ζητάνε λεπτομέριες
α
 
Πέρσι είδαμε νέους νόμους στην Ελλάδα που επιβάλουν ελέγχους για το ξέπλυμα χρήματος για κάθε συναλλαγή άνω των 1000 ευρώ πλέον , και πανευρωπαικά άνοιγμα τραπεζικού απορρήτου αν μιλάμε για ξέπλυμα ...
(συν ότι το απόρρητο είναι να δίνει μόνη της η τράπεζα στοιχεία χωρίς να σε ρωτάει , όχι να τα δίνεις εσυ.)

Και στους όρους βλέπω παντού ότι είναι υποχρεωμένοι οι book να κάνουν τον έλενχο για ξέπλυμα και στο λένε , στο πορτοφόλι viva ότι είσαι υποχρεωμένος να τους δωσεις και εξηγήσεις για συναλλαγές σου και τρίτα πρόσωπα που συμμετέχουν ή εμπλέκονται , και γενικά παντού όρους για προστασία από ξέπλυμα ,,,

Ειδικά για skrill netteler με bitcoin κλπ που είναι σχετικά πιο έυκολο το ξέπλυμα , αν προσπαθήσεις να τα κρύψεις από τους book δεν νομίζω ότι θα βρεις πιο έυκολα το δίκιο σου όπως λες , καλύτερα να τα δώσεις αν είσαι καθαρός. Αν μιλάμε για τράπεζες και viva νομίζω εκει δεν σε ζαλίζουν και δεν ζητάνε λεπτομέριες
αυτα που γραφεις ειναι αναληθή.
εχω παραθεσει τους νομους πολλες φορες.
υπαρχει συγκεκριμενη επιτροπη που ελεγχει το ξεπλυμα . μονο αυτη μπορει να ελεγξει συναλλαγες για τυχον ξεπλυμα.
συναλλαγες μποει να ελεγξει και το σδοε σε τυχον υπονοια φοροδιαφυγης. κανεις αλλος
 
αυτα που γραφεις ειναι αναληθή.
εχω παραθεσει τους νομους πολλες φορες.
υπαρχει συγκεκριμενη επιτροπη που ελεγχει το ξεπλυμα . μονο αυτη μπορει να ελεγξει συναλλαγες για τυχον ξεπλυμα.
συναλλαγες μποει να ελεγξει και το σδοε σε τυχον υπονοια φοροδιαφυγης. κανεις αλλος
Μακάρι να ήταν έτσι , αλλά στην χώρα του παραλόγου μπορεί να απαγορεύονται οι κάμερες που θα μας προστατεύουν από δολοφονίες και βιασμούς , δεν έχουμε όμως προστασία συναλλαγών.
(πρόσφατα και πανευρωπαικά είναι υποχρεωμένοι να δίνουν τα στοιχεία μας για έλενχο)

Μικρό κομάτι από τον τελευταίο νόμο , όχι ότι τα καταλαβαίνω όλα, πάντως κάθε χρόνο και αυστηρότερα.
"1) Με το άρθρο 12 του σχεδίου νόμου διευρύνεται το πεδίο εφαρμογής των ρυθμίσεων για την ενεργοποίηση μέτρων δέουσας επιμέλειας από τα φυσικά και τα νομικά πρόσωπα που υποχρεούνται να παρακολουθούν, να ελέγχουν και να αναφέρουν στην αρμόδια Αρχή περιπτώσεις συναλλαγών υπόπτων για νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες. Συγκεκριμένα, στις περιπτώσεις στις οποίες τα υπόχρεα πρόσωπα (τα πιστωτικά ιδρύματα, οι χρηματοπιστωτικοί οργανισμοί, οι επιχειρήσεις, οργανισμοί και άλλοι φορείς που παρέχουν υπηρεσίες τυχερών παιγνίων, οι έμποροι και οι εκπλειστηριαστές αγαθών μεγάλης αξίας κ.λπ.) οφείλουν να εφαρμόζουν μέτρα δέουσας επιμέλειας ως προς τον πελάτη προστίθενται: ...."
 
αυτα που γραφεις ειναι αναληθή.
εχω παραθεσει τους νομους πολλες φορες.
υπαρχει συγκεκριμενη επιτροπη που ελεγχει το ξεπλυμα . μονο αυτη μπορει να ελεγξει συναλλαγες για τυχον ξεπλυμα.
συναλλαγες μποει να ελεγξει και το σδοε σε τυχον υπονοια φοροδιαφυγης. κανεις αλλος


Εγώ μάλλον συμφωνώ μαζί σου ασχετα αν τους έστειλα ιστορικο viva...απλά αναρωτιέμαι....τι θέλουν να δουν. Όπως οι ασφαλιστικές ψάχνουν να βρουν αν κάπου παραβίασες τους όρους για να σε πετάξουν έξω; αν ξεπλένεις χρήμα; αν χρησιμοποιείς λογαριασμού άλλου; τι ακριβώς.

Εγώ δεν είμαι κάποιος σοβαρός παίκτης. Εννοώ πως παίζω λίγα για να βγάζω λίγα. Χθες αφού τους έστειλα τα χαρτιά που ήθελαν, έκανα πάλι αίτημα ανάληψης 100 ευρώ...το πρωί μου την απέρριψαν. Στο τσατ ακόμα δε μπήκα γιατί θα εκνευριστώ. Δηλαδή πόση ώρα θέλουν να τσεκάρουν 4 σελίδες που δείχνουν καταθέσεις αναλήψεις από 2-3 στοιχηματικές και μεταφορά από και προς τον τραπεζικό μου λογαριασμό;

Δηλαδή πραγματικά πλέον φτάσαμε στο σημείο να μην μπορούμε να κερδίσουμε ούτε ψύχουλα. Αναρωτιέμαι άλλοι παικτες που παίζουν μεγάλα ποσά και κερδίζουν τι αντιμετώπιση βρίσκουν;
 
Μακάρι να ήταν έτσι , αλλά στην χώρα του παραλόγου μπορεί να απαγορεύονται οι κάμερες που θα μας προστατεύουν από δολοφονίες και βιασμούς , δεν έχουμε όμως προστασία συναλλαγών.
(πρόσφατα και πανευρωπαικά είναι υποχρεωμένοι να δίνουν τα στοιχεία μας για έλενχο)

Μικρό κομάτι από τον τελευταίο νόμο , όχι ότι τα καταλαβαίνω όλα, πάντως κάθε χρόνο και αυστηρότερα.
"1) Με το άρθρο 12 του σχεδίου νόμου διευρύνεται το πεδίο εφαρμογής των ρυθμίσεων για την ενεργοποίηση μέτρων δέουσας επιμέλειας από τα φυσικά και τα νομικά πρόσωπα που υποχρεούνται να παρακολουθούν, να ελέγχουν και να αναφέρουν στην αρμόδια Αρχή περιπτώσεις συναλλαγών υπόπτων για νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες. Συγκεκριμένα, στις περιπτώσεις στις οποίες τα υπόχρεα πρόσωπα (τα πιστωτικά ιδρύματα, οι χρηματοπιστωτικοί οργανισμοί, οι επιχειρήσεις, οργανισμοί και άλλοι φορείς που παρέχουν υπηρεσίες τυχερών παιγνίων, οι έμποροι και οι εκπλειστηριαστές αγαθών μεγάλης αξίας κ.λπ.) οφείλουν να εφαρμόζουν μέτρα δέουσας επιμέλειας ως προς τον πελάτη προστίθενται: ...."

αυτο που παρεθεσες εν ολιγοις γραφει οτι
το μονο που μπορει να κανει η στοιχηματικη ειναι να σε αναφερει στην επιτροπη ξεπλυματος.
αν η επιτροπη θεωρησει βασιμες τις υποψιες για ξεπλυμα , τοτε θα σε καλεσει και θα σε ψαξει.

δεν εχει δικαιωμα να σε ψαξει η στοιχηματικη.
 
αυτο που παρεθεσες εν ολιγοις γραφει οτι
το μονο που μπορει να κανει η στοιχηματικη ειναι να σε αναφερει στην επιτροπη ξεπλυματος.
αν η επιτροπη θεωρησει βασιμες τις υποψιες για ξεπλυμα , τοτε θα σε καλεσει και θα σε ψαξει.

δεν εχει δικαιωμα να σε ψαξει η στοιχηματικη.
Δεν νομίζω να λέει αυτό ... βάζω 3 κομμάτια του νόμου

" Μέτρα δέουσας επιμέλειας για κάθε μη τακτικά επαναλαμβανόμενη μεταφορά χρηματικού ποσού άνω των 1.000 ευρώ, ακόμη κι αν γίνεται μεταξύ τραπεζικών λογαριασμών του ιδίου προσώπου, οφείλουν να λαμβάνουν οι τράπεζες και τα λοιπά χρηματοπιστωτικά ιδρύματα....

Συγκεκριμένα, στις περιπτώσεις στις οποίες τα υπόχρεα πρόσωπα ( φορείς που παρέχουν υπηρεσίες τυχερών παιγνίων κ.λπ.) οφείλουν να εφαρμόζουν μέτρα δέουσας επιμέλειας ως προς τον πελάτη προστίθενται:

γ) οι συναλλαγές των παρόχων υπηρεσιών τυχερών παιγνίων που διενεργούνται είτε κατά την κατάθεση του στοιχήματος είτε κατά την είσπραξη των κερδών."

ΥΓ
Φυσικά τα γράφουν μπερδεμένα , δεν ξέρω τι μέτρα δέουσας επιμέλειας είναι αυτά και πως θα το ψάξουν , αλλά γενικά καταλαβαίνω ότι έχουν κάποια υποχρέωση να δουν από που προέρχονται τα χρήματα που έπαιξες και που πάνε ...

ΥΓ2
Οταν είχα στείλει χρήματα σε skrill από την χρεωστική κάρτα του τραπεζικού λογαριασμού μου , τα χρήματα δεν μπορούσα να τα μεταφέρω μετά για στοιχημα σε καμία εταιρία !!! Οταν έστειλα από τον ιδιο λογαριασμό κατευθείαν σε σκριλλ ήταν ελέυθερα και για στοίχημα .
Ισως και κάτι τέτοιο ψάχνουν μεταξύ άλλων όσο αφορά την προέλευση, εφόσον είναι από τράπεζα και αναλήψεις κερδών δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα λογικά
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ολοκλήρωσαν τον έλεγχο τους. Όπως αναμενόταν δεν βρήκαν κάτι ύποπτο και πλήρωσαν κανονικά.
Όλα καλα, συνεχίζουμε
 
Η εταιρεία InstaForex είναι πολύ καλύτερη επειδή προσφέρει μεγάλο εισόδημα όχι μόνο από την ευρετηρίαση, αλλά και από τα αθλητικά στοιχήματα https://cuetracker.net/players/ildar-sharipov που χρησιμοποιούσα για λίγο και χωρίς να το λυπούμαι ποτέ.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...