Bets από Τουρκία 19-20

Tchami

Member
19 Νοε 2015
8
29
13
Καλησπέρα και από εμένα !
Μπήκα στο χορό του στοιχήματος λίγο αργοπορημένος αλλά η αλήθεια είναι ότι το σκεφτόμουν καιρό και έψαχνα κότσια για να γράψω. Όπως μαρτυράει και ο τίτλος θα εστιάσω πιο πολύ στα μπετς από την Τουρκία αλλά θα υπάρξουν και στοιχήματα και από τις λοιπές χώρες. Για να μην κουράζω, θα ξεκινήσω να αναλύω σε κάθε μου επιλογή τον λόγο που προέβηκα σε αυτή την απόφαση έτσι ώστε να βοηθώ και εμένα στην τελική μου μελέτη αλλά και τον οποιοδήποτε θέλει να ακολουθήσει.
Ξεκινώντας από σήμερα , θα περάσω απευθείας στο παρασύνθημα.

Από την πρώτη κατηγορία της Τουρκίας και συγκεκριμένα σήμερα το όβερ στο Μαλάτια-Ντενιζ στο 1.72 είναι οριακά αποδεκτό. Επιθετική ομάδα η γηπεδούχος και κάλλιστα μπορεί να μπει στον επιθετικό ρυθμό και η Ντενίζ(1-2-0 στα εκτος με 3-1 τα γκολ).Από κει και πέρα η Φενέρ λογικά θα επικρατήσει της Ανταλια αλλά δεν θεωρώ πως υπάρχει κάποια ευκαιρία για να μπλέξουμε με κάτι. Ίσως με κάποιον anytime scorer αλλά και αυτό δεν με τρελλαίνει και τόσο.
Στα του ΣΚου μου αρέσει περισσότερο ο άσσος της Γκαζιαντέπ στο 4.00 κόντρα στην Μπασακσεχίρ. Θεωρώ επίσης ότι το ματς αυτό κρύβει κινδύνους για την ομάδα της Πόλης,διότι όχι μόνο προέρχεται από τον μεσοβδόμαδο αγώνα κόντρα στην Γκλαντμπαχ αλλά διότι δεν έχει το ροτέισον που χρειάζεται προκειμένου να αντέξει κόντρα σε μία ομολογουμένως καλή -νεοφώτιστη- ομάδα. Από εκεί κι έπειτα το ματς της Μπεσίκτας ενώ στην αρχή είχε μπει στις επιλογές μου εν τέλει το βγάζω,διότι το 3.50 της Αλάνιασπορ πιστεύω ότι δεν αρκεί.Η γηπεδούχος σαφώς και βρίσκεται σε φάση αποσύνθεσης μιας κι είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα αλλά θεωρώ ότι δεν έχει την δυναμική η Αλάνια για να βγάλει διπλό.Ακόμη και το Χ δεν θα είναι καθόλου κακό αποτέλεσμα για την ίδια,αλλά για την Μπεσίκτας θα είναι σίγουρα καταδικαστικό. Τέλος,με το ίδιο σκεπτικό της Γκαζιαντέπ μπορεί να σταθεί κάποιος και στον άσσος της Ριζεσπόρ στο 2.62 κόντρα στην Τραμπζονσπόρ.

Στην δεύτερη κατηγορία της Τουρκίας, η πρωτοπόρος Ακχισάρ δοκιμάζεται στην έδρα της Γκιρεσουνσπόρ με το όβερ στο 2.00 και το διπλό στο 2.30 να έχουν τύχες. Προσωπικά θα επιλέξω το διπλό στο 2.30 ,διότι η Ακχισάρ από πολύ νωρίς έχει βάλεις τις βάσεις για την άμεση άνοδο στην πρώτη κατηγορία. Από την άλλη, η Γκιρεσουνσπόρ βρίσκεται σε αγωνιστική καθίζηση και παρότι άλλαξε προπονητή στα μέσα του Σεπτέμβρη δείχνει να μην μπορεί να αλλάξει ρότα. Επίσης, η Φατίχ παίζεται και αυτή στο όβερ (απόδοση 2.00) κόντρα στην Εσκισεχίρ η οποία δείχνει φέτος να μην έχει αντίδοτο για το -6 που δέχτηκε και αν δεν συμβούν ακραία πράγματα θα αποχαιρετήσει την κατηγορία. Από εκεί και πέρα λιγάκι περίεργη θα μπορου΄σε να χαρακτηριστεί η απομάκρυνση του προπονητή της Χαταισπόρ που ένω αγωνιστικά είναι σε μια καλή θέση ,η διοίκηση αποφάνθηκε υπέρ της απόλυσης και τώρα πηγαίνει σε μία ομάδα που μέχρι πέρσι αγωνιζόταν στην πρώτη κατηγορία.Βέβαια, η Οσμανλί έχει αλλάξει αρκετά σε σχέση με πέρσι και οποιαδήποτε σενάρια ανόδου δεν πιστεύω ότι μπορούν να ευσταθούν.

Στην τρίτη κατηγορία και συγκεκριμένα στον Beyaz(λευκός) όμιλο ο άσσος της Σαριγέρ στο 1.72 θεωρώ ότι είναι fair και παίζεται. Η γηπεδούχος άλλαξε προπονητή πριν λίγο καιρό αλλά την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στο φαβορί ανόδου δεν θα μπορούσε να απαιτεί και πολλά. Τώρα αντίπαλος μία ομάδα από το Κουρδιστάν, η Αμεντ η οποία δεν πιστεύω πως μπορεί να βάλει και πολλά εμπόδια στην γηπεδούχο. Η Σαριγέρ εξάλλου δεν είναι για να βρίσκεται στις θέσεις για την μέση της βαθμολογίας αλλά κυρίως για τις προνομιούχες θέσεις για τα play-off προβιβασμού. Από κει και έπειτα, στο ντέρμπι μεταξύ Σακαρα-Μανισα το όβερ στο 1.97 είναι οκ μιας και μιλάμε για επιθετικές ομάδες,όπως και το διπλό στο 3.10 αξίζει μια στεκιά. Στον Kirmizi(κόκκινο) όμιλο το διπλό της Ελάζιγκσπορ στο 2.25 είναι απλώς οκ.Τέλος, το όβερ στο Καχραμανμαρα-Εγιουπσπόρ στο 1.95 είναι αποδεκτό.

Αυτές είναι οι σκέψεις μου για το ΣΚ. Για οτιδήποτε άλλο πρυκύψει θα ανεβάσω ξανά κειμενάκι.Επίσης να αναφέρω ότι περιμένω αποδόσεις και από άλλα ματς στην 2.Lig καθώς και αποδόσεις στην 3.Lig σε κάποια ματς που θαρρώ πως όλο και κάτι υπάρχει!

Tchami

Member
19 Νοε 2015
8
29
13
Καλημέρα σε όλους !
Και να που τελικά η μεγάλη έκπληξη της αγωνιστικής ήρθε χθες το βράδυ από την Αντάλιασπορ,κερδίζοντας με 0-1 την Φενέρ. Η αλήθεια είναι ότι το ματς δεν είχα χρόνο να το δω από την αρχή παρά μόνο από το 70+ όπου η Φενέρ δεν μπορώ να πω οτι μοχθούσε και πολύ για την ισοφάριση. Βέβαια υπήρξαν 2 περιπτώσεις όπου τα χέρια δεν δόθηκαν πέναλντι, αλλά με τους νέους κανονισμούς της ΦΙΦΑ πλέον δεν ξέρουμε τι ισχύει με τα πέναλντι όταν ακουμπάει η μπάλα στο χέρι. Προχωρώντας στο δια ταύτα, έχοντας αναλύσει τις σκέψεις μου από εχθές θα προβώ στην τοποθέτηση των στοιχημάτων :

Μονό : Turkey Super Lig Γκαζιαντέπ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 1 4.00 με 2/10 Μονάδες
Μονό : Turkey 1.Lig Γκιρέσουνσπορ - Ακχισάρ 2 2.75 με 3/10 Μονάδες
Μονό : Turkey 1.Lig Εσκισεχίρ - Φατίχ Καραγκουμρούκ Over 2.5 2.00 με 3/10 Μονάδες
Μονό : Turkey 2.Lig Kirmizi Καχραμανμαρασπορ - Εγιουπσπόρ Over 2.5 1.95 με 3/10 Μονάδες
Μονό : Turkey 2.Lig Beyaz Σαμσουνσπόρ - Μανίσα Over 2.5 2.00 με 3/10 Μονάδες
Δυάδα : Σαριγέρ - Αμεντσπόρ 1 1,72 + Καρντεμίρ - Μπαιμπούρτ 2 1,57 @2,71 με 4/10 Μονάδες
Μονό : Turkey 2.Lig Beyaz Σαριγέρ - Αμεντσπορ 1 1,72 με 4/10 Μονάδες

Ανοιχτά μπετς : 22 Μονάδες

Καλό στοιχηματικό ΣΚ να έχουμε !

Tchami

Member
19 Νοε 2015
8
29
13
Καλημέρα σε όλους !

Μέτριο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το ΣΚ που μας πέρασε αναφορικά με το αποτέλεσμα από τα μπετς που πονταρίστηκαν. Ένα δοκάρι στο 91' και συγκεκριμένα της Σαριγέρ κόντρα στην Αμέντ θα άλλαζε το πρόσημο της κάβας σε περίπτωση που η μπάλα έμπαινε στα δίχτυα ,αλλά ομολογώ ότι κι αυτά στο πρόγραμμα είναι. Η Σαριγέρ πίστευα ότι θα καθάριζε το ματς αλλά πιο πολύ το πίστεψα εγώ παρά οι ίδιοι οι παίκτες.

Στα μεσοβδόμαδα τώρα,έχουμε αγωνιστική δράση στην 3η και 4η κατηγορία και πάμε να δούμε το πρόγραμμα μαζί.

Ξεκινώντας από τον όμιλο Beyaz , είναι εύκολα αντιληπτό από όλους ότι ο μπουκ θεωρεί τις Μανίσα και Ινεγκολσπορ καυτά φαβορί και η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να βρω τρόπο που μπορούν να σπάσουν. Η Ινεγκολσπορ τα βασικά να κάνει αύριο κόντρα στο πτώμα που λέγεται Σανλιουρφα θα είναι αρκετά για να κερδίσει. Η φιλοξενούμενη έχει ένα κάρο προβλήματα να αντιμετωπίσει με το ισχυρότερο να είναι η πιθανή διάλυση του σωματείου. Στον απόηχο αυτής της κατάστασης αλλά και στην κάκιστη οικονομική κατάσταση που βρίσκεται(αδυνατεί να πληρώσει πούλμαν για να μεταφέρει την ομάδα στα εκτός έδρας) ο σύλλογος δεν μπορώ να βρω τρόπο που θα πάρει έστω το Χ. Άσσος στο χάντικαπ θα μπορούσε να σκεφτεί κάποιος όπου η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ενάντια σε αυτό το σκεπτικό. Λέτε να έχουμε καμμία ομορφιά της τάξεως του όβερ 6.5 ; Ίσως. Απλώς διατυπώνω τις σκέψεις μου και ο καθένας πράττει αναλόγως. Όσο αναφορά το ματς της Μανίσα , την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Σαμσουνσπορ ήρθε ισόπαλη με 2-2, θα μπει μέσα στο ματς με το σκεπτικό του να καθαρίσει το ματς. Εδώ παίζεται και το 1/1 στο 1.90 αν μπορεί να θεωρηθεί ευκαιρία. Από εκεί και πέρα, η Ζονγκουλντακ από το 1.72 που προσφερότανε στον άσσο όταν άνοιξαν οι αποδόσεις πλέον παίζεται στο 1.40 και ψάχνομαι ακόμη για την μεταβολή αυτή. Στα υπόλοιπα ματς του ομίλου, η Γένι Τσορούμ στο 1,80 κόντρα στην Μπασκέντ είναι το πρώτο μπετ που μπαίνει στις επιλογές μου. Έδειξε καλά στοιχεία στο προηγούμενο ματς όπου και κατάφερε να γυρίσει το ματς κερδίζοντας με 1-2 και η Μπασκέντ από την άλλη έχασε δικό της ματς με ανατροπή. Θεωρώ ότι οι συγκυρίες είναι υπέρ του γηπεδούχου αυτή τη στιγμή. Το τελευταίο ματς που με έβαλε σε σκέψεις ήταν-είναι το διπλό της Γκουμουσχάνεσπορ κόντρα στην Αφιέτ. Το δέχομαι ότι η Αφιέτ έβγαλε διπλό την προηγούμενη αγωνιστική και ότι η ψυχολογία των παικτών έχει ανέβει,από την άλλη όμως η Γκουμουσχανε αδικείται από την ήττα με 0-1 κόντρα στην Ταρσούς και στο 5.00 θεωρώ ότι αξίζει να μάθουμε αν μπορεί να κάνει ζημιά στην Αφυονσπόρ. Εξάλλου, έτρεχε και ένα μικρό σερί σε πρωτάθλημα και Κύπελλο όπου μόνο τυχαίο δεν είναι θεωρώ.

Στον άλλο όμιλο και συγκεκριμένα στον Kirmizi, θα ξεκινήσω αναφέροντας ξανά τις σκέψεις μου. Στο πρώτο χρονικά ματς που παίζεται στον όμιλο, έχουμε μία Μπαιμπουρτ που έκανε 2/2 κόντρα στις πιο αδύναμες ομάδες του ομίλου και έχουμε μία Μπόντρουμ όπου δέχτηκε μία 5αρα από την όχι και κάτι ιδιαίτερο Κασταμονού. Το συγκεκριμένο παιχνίδι για την γηπεδούχο αποτελεί crash test για να δει τις δυνατότητες που έχει. Ο άσσος στο 2.05 βρίσκεται αυτή τη στιγμή. Αξίζει ; Θεωρώ πως ναι αλλά τον φοβάμαι και επομένως θα πάω πάσο. Στη συνέχεια έχουμε το Ετιμεσγκουτ – Ανκάρα Ντεμιρσπόρ όπου η γηπεδούχος στο προηγούμενο παιχνίδι ηττήθηκε 1-0 σε ένα ματς όπου μία γκολάρα της Ουσακσπορ έκρινε το αποτέλεσμα. Νωθρή γενικά καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ενώ η Ανκάρα δέχτηκε την αναμενόμενη ήττα από την ποιοτικά ανώτερη Σίβας. Μπερδεμένα μου ακούγονται τα πράγματα εδώ. Θα πάω πάσο. Επόμενο παιχνίδι το Κασταμονου-Καχραμανμαρα όπου το μόνο που ίσως να αξίζει να είναι το όβερ ,αλλά στο 1,80 θα πάω πάσο. Προτελευταίο παιχνίδι το Τουζλασπόρ – Νίγκντε. Η Τουζλα ενώ μέχρι και πριν 1-2 εβδομάδες ήτανε σε μία φοβερή κατάσταση όντας 2η στην βαθμολογία, ξαφνικά έφυγε ο προπονητής , την Κυριακή δέχτηκε την ήττα από την Μπαντίρμα και πλέον ξαναμπήκε στην κανονικότητα προσλαμβάνοντας προπονητή και πλέον έχει να αντιμετωπίσει μία από τις χειρότερες ομάδες της κατηγορίας. Επίσης, η Τουζλα την επόμενη αγωνιστική παίζει με την Καρντεμίρ όπου αυτό σημαίνει ότι έχει μεγάλες πιθανότητες να ντουμπλάρει τις νίκες της ξεκινώντας από σήμερα. Ο άσσος παίζεται στο 1.50 που είναι αποτρεπτικό για ποντάρισμα , επομένως στο ασιατικό -1.0 στο 1.975 θεωρώ ότι αξίζει. Τέλος, στο Σακαριασπορ – Σίβας θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά δυναμικότητας όπου δεν αντικατοπτρίζεται στις αποδόσεις. Η Σακαρια δεν είναι φέτος η ομάδα που θα παλέψει για την είσοδο της στα play-off όπως τις προηγούμενες χρονιές αλλά για την σωτηρία της, ενώ η Σίβας φέτος θα επιδιώξει την άνοδο που τόσα χρόνια παλεύει να πάρει. Το διπλό άνοιξε στο 2.15 και τώρα παίζεται στο 2.40. Αν υπάρχει ένας παράγοντας που οφείλω να συμπεριλάβω σοβαρά είναι η κόπωση των παικτών μιας και έχουν ήδη κάνει ταξίδι εκτός έδρας το ΣΚ και τώρα κάνουν άλλο ένα. Σκεπτόμενος αυτό θα πάω σε μία λίγο πιο συντηρητική επιλογή επιλέγοντας ένα ασιατικό στοίχημα στο 0.0 ,-0.5 στο 2,10.

ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΒΑ : 0 Μονάδες

Προηγούμενο Υπόλοιπο : - 22 Μονάδες

Επιστροφές 05/10 : 12 Μονάδες

ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : -10 Μονάδες

Ποντάρισμα 09/10 :

Μονό : Τούζλασπορ – Νιγκντε 1 -1.0 στο 1.975 με 5/10 Μονάδες(Ασιατικό)

Μονό : Σακαριασπορ – Σίβας 2 0.0,-0.5 στο 2,10 με 3/10 Μονάδες(Ασιατικό)

Μονό : Μανίσα – 1922 Κόνια 1/1 στο 1.83 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Γένι Τσορούμ – Μπακ 1 1.80 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Αφιετ – Γκουμουσχάνεσπορ 2 +0.5,1.0 στο 2.00 με 3/10 Μονάδες(Ασιατικό)

Μονό : Αφιετ – Γκουμουσχάνεσπορ 2 4.75 με 1/10 Μονάδες

Ανοιχτά μπετς : 18 Μονάδες

ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : -28 Μονάδες

Υ.Γ. Κοίταξα και τα παιχνίδια από την 3.Lig αλλά η έλλειψη ειδησεογραφίας με ώθησαν στο να μην ασχοληθώ σοβαρά με κάποιο παιχνίδι. Από ένστικτο και μόνο μου έχει καρφωθεί η ανατροπή στο Τεπέρσικσπορ – Κοτσαέλισπορ, αλλά βέβαια σοβαρό παιχνίδι δεν μπορεί να θεωρηθεί επομένως ο καθένας πράττει αναλόγως.

• Like
Αντιδράσεις: giokal και qazdas

Tchami

Member
19 Νοε 2015
8
29
13
Καλημέρα σε όλους !

Μέτριο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το ΣΚ που μας πέρασε αναφορικά με το αποτέλεσμα από τα μπετς που πονταρίστηκαν. Ένα δοκάρι στο 91' και συγκεκριμένα της Σαριγέρ κόντρα στην Αμέντ θα άλλαζε το πρόσημο της κάβας σε περίπτωση που η μπάλα έμπαινε στα δίχτυα ,αλλά ομολογώ ότι κι αυτά στο πρόγραμμα είναι. Η Σαριγέρ πίστευα ότι θα καθάριζε το ματς αλλά πιο πολύ το πίστεψα εγώ παρά οι ίδιοι οι παίκτες.

Στα μεσοβδόμαδα τώρα,έχουμε αγωνιστική δράση στην 3η και 4η κατηγορία και πάμε να δούμε το πρόγραμμα μαζί.

Ξεκινώντας από τον όμιλο Beyaz , είναι εύκολα αντιληπτό από όλους ότι ο μπουκ θεωρεί τις Μανίσα και Ινεγκολσπορ καυτά φαβορί και η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να βρω τρόπο που μπορούν να σπάσουν. Η Ινεγκολσπορ τα βασικά να κάνει αύριο κόντρα στο πτώμα που λέγεται Σανλιουρφα θα είναι αρκετά για να κερδίσει. Η φιλοξενούμενη έχει ένα κάρο προβλήματα να αντιμετωπίσει με το ισχυρότερο να είναι η πιθανή διάλυση του σωματείου. Στον απόηχο αυτής της κατάστασης αλλά και στην κάκιστη οικονομική κατάσταση που βρίσκεται(αδυνατεί να πληρώσει πούλμαν για να μεταφέρει την ομάδα στα εκτός έδρας) ο σύλλογος δεν μπορώ να βρω τρόπο που θα πάρει έστω το Χ. Άσσος στο χάντικαπ θα μπορούσε να σκεφτεί κάποιος όπου η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ενάντια σε αυτό το σκεπτικό. Λέτε να έχουμε καμμία ομορφιά της τάξεως του όβερ 6.5 ; Ίσως. Απλώς διατυπώνω τις σκέψεις μου και ο καθένας πράττει αναλόγως. Όσο αναφορά το ματς της Μανίσα , την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Σαμσουνσπορ ήρθε ισόπαλη με 2-2, θα μπει μέσα στο ματς με το σκεπτικό του να καθαρίσει το ματς. Εδώ παίζεται και το 1/1 στο 1.90 αν μπορεί να θεωρηθεί ευκαιρία. Από εκεί και πέρα, η Ζονγκουλντακ από το 1.72 που προσφερότανε στον άσσο όταν άνοιξαν οι αποδόσεις πλέον παίζεται στο 1.40 και ψάχνομαι ακόμη για την μεταβολή αυτή. Στα υπόλοιπα ματς του ομίλου, η Γένι Τσορούμ στο 1,80 κόντρα στην Μπασκέντ είναι το πρώτο μπετ που μπαίνει στις επιλογές μου. Έδειξε καλά στοιχεία στο προηγούμενο ματς όπου και κατάφερε να γυρίσει το ματς κερδίζοντας με 1-2 και η Μπασκέντ από την άλλη έχασε δικό της ματς με ανατροπή. Θεωρώ ότι οι συγκυρίες είναι υπέρ του γηπεδούχου αυτή τη στιγμή. Το τελευταίο ματς που με έβαλε σε σκέψεις ήταν-είναι το διπλό της Γκουμουσχάνεσπορ κόντρα στην Αφιέτ. Το δέχομαι ότι η Αφιέτ έβγαλε διπλό την προηγούμενη αγωνιστική και ότι η ψυχολογία των παικτών έχει ανέβει,από την άλλη όμως η Γκουμουσχανε αδικείται από την ήττα με 0-1 κόντρα στην Ταρσούς και στο 5.00 θεωρώ ότι αξίζει να μάθουμε αν μπορεί να κάνει ζημιά στην Αφυονσπόρ. Εξάλλου, έτρεχε και ένα μικρό σερί σε πρωτάθλημα και Κύπελλο όπου μόνο τυχαίο δεν είναι θεωρώ.

Στον άλλο όμιλο και συγκεκριμένα στον Kirmizi, θα ξεκινήσω αναφέροντας ξανά τις σκέψεις μου. Στο πρώτο χρονικά ματς που παίζεται στον όμιλο, έχουμε μία Μπαιμπουρτ που έκανε 2/2 κόντρα στις πιο αδύναμες ομάδες του ομίλου και έχουμε μία Μπόντρουμ όπου δέχτηκε μία 5αρα από την όχι και κάτι ιδιαίτερο Κασταμονού. Το συγκεκριμένο παιχνίδι για την γηπεδούχο αποτελεί crash test για να δει τις δυνατότητες που έχει. Ο άσσος στο 2.05 βρίσκεται αυτή τη στιγμή. Αξίζει ; Θεωρώ πως ναι αλλά τον φοβάμαι και επομένως θα πάω πάσο. Στη συνέχεια έχουμε το Ετιμεσγκουτ – Ανκάρα Ντεμιρσπόρ όπου η γηπεδούχος στο προηγούμενο παιχνίδι ηττήθηκε 1-0 σε ένα ματς όπου μία γκολάρα της Ουσακσπορ έκρινε το αποτέλεσμα. Νωθρή γενικά καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ενώ η Ανκάρα δέχτηκε την αναμενόμενη ήττα από την ποιοτικά ανώτερη Σίβας. Μπερδεμένα μου ακούγονται τα πράγματα εδώ. Θα πάω πάσο. Επόμενο παιχνίδι το Κασταμονου-Καχραμανμαρα όπου το μόνο που ίσως να αξίζει να είναι το όβερ ,αλλά στο 1,80 θα πάω πάσο. Προτελευταίο παιχνίδι το Τουζλασπόρ – Νίγκντε. Η Τουζλα ενώ μέχρι και πριν 1-2 εβδομάδες ήτανε σε μία φοβερή κατάσταση όντας 2η στην βαθμολογία, ξαφνικά έφυγε ο προπονητής , την Κυριακή δέχτηκε την ήττα από την Μπαντίρμα και πλέον ξαναμπήκε στην κανονικότητα προσλαμβάνοντας προπονητή και πλέον έχει να αντιμετωπίσει μία από τις χειρότερες ομάδες της κατηγορίας. Επίσης, η Τουζλα την επόμενη αγωνιστική παίζει με την Καρντεμίρ όπου αυτό σημαίνει ότι έχει μεγάλες πιθανότητες να ντουμπλάρει τις νίκες της ξεκινώντας από σήμερα. Ο άσσος παίζεται στο 1.50 που είναι αποτρεπτικό για ποντάρισμα , επομένως στο ασιατικό -1.0 στο 1.975 θεωρώ ότι αξίζει. Τέλος, στο Σακαριασπορ – Σίβας θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά δυναμικότητας όπου δεν αντικατοπτρίζεται στις αποδόσεις. Η Σακαρια δεν είναι φέτος η ομάδα που θα παλέψει για την είσοδο της στα play-off όπως τις προηγούμενες χρονιές αλλά για την σωτηρία της, ενώ η Σίβας φέτος θα επιδιώξει την άνοδο που τόσα χρόνια παλεύει να πάρει. Το διπλό άνοιξε στο 2.15 και τώρα παίζεται στο 2.40. Αν υπάρχει ένας παράγοντας που οφείλω να συμπεριλάβω σοβαρά είναι η κόπωση των παικτών μιας και έχουν ήδη κάνει ταξίδι εκτός έδρας το ΣΚ και τώρα κάνουν άλλο ένα. Σκεπτόμενος αυτό θα πάω σε μία λίγο πιο συντηρητική επιλογή επιλέγοντας ένα ασιατικό στοίχημα στο 0.0 ,-0.5 στο 2,10.

Προηγούμενο Υπόλοιπο : - 22 Μονάδες

Επιστροφές 05/10 : 12 Μονάδες

ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : -10 Μονάδες

Ποντάρισμα 09/10 :

Μονό : Τούζλασπορ – Νιγκντε 1 -1.0 στο 1.975 με 5/10 Μονάδες(Ασιατικό)

Μονό : Σακαριασπορ – Σίβας 2 0.0,-0.5 στο 2,10 με 3/10 Μονάδες(Ασιατικό)

Μονό : Μανίσα – 1922 Κόνια 1/1 στο 1.83 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Γένι Τσορούμ – Μπακ 1 1.80 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Αφιετ – Γκουμουσχάνεσπορ 2 +0.5,1.0 στο 2.00 με 3/10 Μονάδες(Ασιατικό)

Μονό : Αφιετ – Γκουμουσχάνεσπορ 2 4.75 με 1/10 Μονάδες

Ανοιχτά μπετς : 18 Μονάδες

ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : -28 Μονάδες

Υ.Γ. Κοίταξα και τα παιχνίδια από την 3.Lig αλλά η έλλειψη ειδησεογραφίας με ώθησαν στο να μην ασχοληθώ σοβαρά με κάποιο παιχνίδι. Από ένστικτο και μόνο μου έχει καρφωθεί η ανατροπή στο Τεπέρσικσπορ – Κοτσαέλισπορ, αλλά βέβαια σοβαρό παιχνίδι δεν μπορεί να θεωρηθεί επομένως ο καθένας πράττει αναλόγως.
Καλά πάμε μέχρι στιγμής έχοντας 3/3, αλλά βλέπω ότι βγήκανε αποδόσεις στο Αμεντ-Σαμσουν και το διπλό είναι στο 1.80. Μιας και η Μανισα πήρε το τρίποντο και τώρα είναι στο +5, η Σαμσουν σίγουρα θα δώσει τα πάντα για να διατηρηθεί κοντά στην πρωτοπόρο. Μπετ για 3/10 Μονάδες. Θα ανανεωθεί η κάβα αργότερα.

Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas

Tchami

Member
19 Νοε 2015
8
29
13
Καλησπέρα !
Μία η άλλη ήμασταν έτσι όπως ήρθαν τα αποτελέσματα στα μεσοβδόμαδα μπετς που πονταρίστηκαν και η αλήθεια είναι ότι μου αφήνει μία πικρή γεύση όλο αυτό. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν χωράνε συναισθηματισμοί στο στοίχημα και οφείλω να συνεχίσω ταπεινά όπως και ξεκίνησα άλλωστε. Οι μπουκ αυτή την αγωνιστική δεν έχουν ψηθεί και τόσο όπως βλέπω εδώ και ώρες να εμφανίσουν αποδόσεις στον Beyaz όμιλο και έτσι όπως πάει το πράγμα δεν πιστεύω ότι θα το πράξουν. Επομένως πορεύομαι με τα υπάρχοντα δεδομένα και θα αναλύσω τις σκέψεις μου σε όποια ματς έκανα μία μικρή στάση για πιθανό ποντάρισμα.

Ξεκινώντας από τον Kirmizi όμιλο, το πρώτο ματς χρονικά που ξεκινάει είναι το Μπόντρουμ-Ελαζιγκ. Περίεργα τα πράγματα εδώ για ποντάρισμα μιας και έχουμε μία γηπεδούχο που ναι μεν το παλεύει τελευταία να ξεκολλήσει από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας αλλά δεν φαίνεται μέχρι στιγμής να είναι πλήρως προετοιμασμένη κι από την άλλη η Ελαζιγκ στο προηγούμενο παιχνίδι ανέστησε( ; ) την Καρντεμίρ των 20 μηνών χωρίς νίκη θολώντας αρκετά τα νερά ως προς το τι ομάδα είναι. Θα πάω ξεκάθαρα πάσο. Επόμενο ματς το Ανκάρα Ντεμιρσπόρ – Βαν όπου τα πράγματα είναι εξίσου περίεργα. Η Ανκάρα κόντρα στην πρώτη της κατηγορίας θα δοκιμάσει τις τύχες της ενώ από την άλλη η Βαν υπέστη ήττα-σοκ από την Ουσακσπόρ μεσοβδόμαδα και η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τον αντίκτυπο που θα έχει στην ψυχολογία της ομάδας όλο αυτό. Σε τιμές του 2.25 για την Ανκάρα δεν ψήνομαι να μάθω αν μπορεί να κάνει ζημιά. Στο Καρντεμίρ-Τούζλα θα έχουμε το πρώτο μπετ όπου το διπλό στο 1,57 ναι μεν με κάνει λίγο καχύποπτο, γιατί νοιώθω ότι το διπλό για πάνω από 1.40 δεν είναι, αλλά θα πνίξω το ένστικτο αυτό και θα το τιμήσω μιας και κόντρα την Καρντεμίρ στο 1.57 μάλλον δεν θα ξαναβρούμε. Το Μπαντίρμα-Σακαρια οδεύει προς άσσο αλλά παίζει πολύ και το Χ και επομένως θα πάρω το 1 DNB στο 1,65 σκεφτόμενος το 3-4-0.Στο Ούτας-Εγιουπσπορ όλα δείχνουν άσσο μιας και η Ούτας βρίσκεται σε πελάγη ευτυχίας ύστερα από το τεράστιο διπλό που έβγαλε στο Βαν, αλλά πολύ φοβάμαι μην προσγειωθεί απότομα από μία ομάδα που παράγει πολλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και δεν βρει το κουράγιο να ανατρέξει την κατάσταση. Επομένως εδώ το όβερ στο 1.90 παίζεται και θα το συμπεριλάβω στις επιλογές μου. Επίσης, στο Καχραμανμαρα-Μπαιμπουρτ αδυνατώ να καταλάβω τον φαβοριτισμό στο 1.80 του γηπεδούχου όταν τελευταία ένα κερδίζει-ένα χάνει. Στο κάτω κάτω 10 πόντους έχει έκαστος και η Μπαιμπουρτ τρέχει ένα μικρό σερί. Τέλος, στο Νίγκντε – Κιρσεχίρ στο 2.10 το διπλό παίζεται. Αν παίζεται κάτι παρασκηνιακά δεν είμαι σε θέση , δυστυχώς, να το γνωρίζω αλλά η Κιρσεχίρ και σε καλύτερη κατάσταση είναι αλλά και ανώτερη ποιοτικά. Η Νίγκντε άλλωστε αποτελεί το τσικό της Αλτινόρντου(ομάδα στην Β’Τουρκίας) και η ομάδα δοκιμάζει παίκτες για να τους προωθήσει στην πρώτη ομάδα.

Στην 3.Lig επιγραμματικά αναφέρω το διπλό της Ερζίν στην έδρα της Μανισασπορ και το διπλό της Χαλιντ στην έδρα της Μονταφέν. Όσο αναφορά το πρώτο ματς έχουμε αλλαγές προπονητών και στους 2 πάγκους αλλά ομάδα Μανισασπορ δεν θεωρώ ότι υπάρχει. Γνωρίζουν άπαντες στο σωματείο ότι του χρόνου θα αγωνίζονται μία κατηγορία πιο κάτω ,εκτός κι αν γίνει κάτι συνταρακτικό. Από την άλλη η Ερζίν αν όντως δεν θέλει να υποβιβαστεί οφείλει τέτοια ματς να τα κερδίζει και στο 2.60 θεωρώ ότι αξίζει να μάθουμε αν θέλει να πέσει ή όχι. Τέλος, στο άλλο ματς έχουμε ντέρμπι Κωνσταντινούπολης ,όσο μπορεί να θεωρηθεί μιας και μιλάμε για ερασιτεχνικές κατηγορίες, με φαβορί την Μονταφέν αδυνατώντας να καταλάβω τον λόγο. Είναι πολύ κακή ομάδα με ισχυρή απουσία του μοναδικού έμπειρου αμυντικού που έχει ενώ η Χαλιντ έχει ευκαρία να σταματήσει το αρνητικό σερί που τρέχει. Βέβαια για να είμαι σωστός απέναντι σας καταλύτης στην απόφαση μου ήτανε το 2.70 και έπειτα όλα τα άλλα.

Προηγούμενο Υπόλοιπο : -31 Μονάδες

Επιστροφές 09/10 : 22.2 Μονάδες

Ποντάρισμα 12/10 :

Μονό : Καρντεμίρ – Τούζλασπορ 2 1.57 με 6/10 Μονάδες

Μονό : Νίγκντε – Κιρσεχίρ 2 2.10 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Ούτας – Εγιουπσπορ όβερ 2.5 1.90 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Μπαντιρμα – Σακαρια 1 DNB 1.65 με 4/10 Μονάδες

Μονό : Μανισασπορ – Ερζίν 2 2.60 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Μονταφέν – Χαλιντ 2 2.70 με 3/10 Μονάδες

Χωρίς να επεκταθώ παραπάνω, σε σύστημα 2-3 στις δυάδες (3)*1.5 και στην τριάδα(1)*0.5
Μπακ - Ταρσους 2 2.55 + Χατσετεπε - Γενι Τσορουμ 2 2.37 + Σαριγέρ - Ινεγκολσπορ 2 3.60
Σύνολο 5 Μονάδες

Ανοιχτά μπετς : 27 Μονάδες

ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : -36 Μονάδες

Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas, giokal και thanoskouv

Tchami

Member
19 Νοε 2015
8
29
13
Καλησπέρα !
Μία η άλλη ήμασταν έτσι όπως ήρθαν τα αποτελέσματα στα μεσοβδόμαδα μπετς που πονταρίστηκαν και η αλήθεια είναι ότι μου αφήνει μία πικρή γεύση όλο αυτό. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν χωράνε συναισθηματισμοί στο στοίχημα και οφείλω να συνεχίσω ταπεινά όπως και ξεκίνησα άλλωστε. Οι μπουκ αυτή την αγωνιστική δεν έχουν ψηθεί και τόσο όπως βλέπω εδώ και ώρες να εμφανίσουν αποδόσεις στον Beyaz όμιλο και έτσι όπως πάει το πράγμα δεν πιστεύω ότι θα το πράξουν. Επομένως πορεύομαι με τα υπάρχοντα δεδομένα και θα αναλύσω τις σκέψεις μου σε όποια ματς έκανα μία μικρή στάση για πιθανό ποντάρισμα.

Ξεκινώντας από τον Kirmizi όμιλο, το πρώτο ματς χρονικά που ξεκινάει είναι το Μπόντρουμ-Ελαζιγκ. Περίεργα τα πράγματα εδώ για ποντάρισμα μιας και έχουμε μία γηπεδούχο που ναι μεν το παλεύει τελευταία να ξεκολλήσει από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας αλλά δεν φαίνεται μέχρι στιγμής να είναι πλήρως προετοιμασμένη κι από την άλλη η Ελαζιγκ στο προηγούμενο παιχνίδι ανέστησε( ; ) την Καρντεμίρ των 20 μηνών χωρίς νίκη θολώντας αρκετά τα νερά ως προς το τι ομάδα είναι. Θα πάω ξεκάθαρα πάσο. Επόμενο ματς το Ανκάρα Ντεμιρσπόρ – Βαν όπου τα πράγματα είναι εξίσου περίεργα. Η Ανκάρα κόντρα στην πρώτη της κατηγορίας θα δοκιμάσει τις τύχες της ενώ από την άλλη η Βαν υπέστη ήττα-σοκ από την Ουσακσπόρ μεσοβδόμαδα και η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τον αντίκτυπο που θα έχει στην ψυχολογία της ομάδας όλο αυτό. Σε τιμές του 2.25 για την Ανκάρα δεν ψήνομαι να μάθω αν μπορεί να κάνει ζημιά. Στο Καρντεμίρ-Τούζλα θα έχουμε το πρώτο μπετ όπου το διπλό στο 1,57 ναι μεν με κάνει λίγο καχύποπτο, γιατί νοιώθω ότι το διπλό για πάνω από 1.40 δεν είναι, αλλά θα πνίξω το ένστικτο αυτό και θα το τιμήσω μιας και κόντρα την Καρντεμίρ στο 1.57 μάλλον δεν θα ξαναβρούμε. Το Μπαντίρμα-Σακαρια οδεύει προς άσσο αλλά παίζει πολύ και το Χ και επομένως θα πάρω το 1 DNB στο 1,65 σκεφτόμενος το 3-4-0.Στο Ούτας-Εγιουπσπορ όλα δείχνουν άσσο μιας και η Ούτας βρίσκεται σε πελάγη ευτυχίας ύστερα από το τεράστιο διπλό που έβγαλε στο Βαν, αλλά πολύ φοβάμαι μην προσγειωθεί απότομα από μία ομάδα που παράγει πολλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και δεν βρει το κουράγιο να ανατρέξει την κατάσταση. Επομένως εδώ το όβερ στο 1.90 παίζεται και θα το συμπεριλάβω στις επιλογές μου. Επίσης, στο Καχραμανμαρα-Μπαιμπουρτ αδυνατώ να καταλάβω τον φαβοριτισμό στο 1.80 του γηπεδούχου όταν τελευταία ένα κερδίζει-ένα χάνει. Στο κάτω κάτω 10 πόντους έχει έκαστος και η Μπαιμπουρτ τρέχει ένα μικρό σερί. Τέλος, στο Νίγκντε – Κιρσεχίρ στο 2.10 το διπλό παίζεται. Αν παίζεται κάτι παρασκηνιακά δεν είμαι σε θέση , δυστυχώς, να το γνωρίζω αλλά η Κιρσεχίρ και σε καλύτερη κατάσταση είναι αλλά και ανώτερη ποιοτικά. Η Νίγκντε άλλωστε αποτελεί το τσικό της Αλτινόρντου(ομάδα στην Β’Τουρκίας) και η ομάδα δοκιμάζει παίκτες για να τους προωθήσει στην πρώτη ομάδα.

Στην 3.Lig επιγραμματικά αναφέρω το διπλό της Ερζίν στην έδρα της Μανισασπορ και το διπλό της Χαλιντ στην έδρα της Μονταφέν. Όσο αναφορά το πρώτο ματς έχουμε αλλαγές προπονητών και στους 2 πάγκους αλλά ομάδα Μανισασπορ δεν θεωρώ ότι υπάρχει. Γνωρίζουν άπαντες στο σωματείο ότι του χρόνου θα αγωνίζονται μία κατηγορία πιο κάτω ,εκτός κι αν γίνει κάτι συνταρακτικό. Από την άλλη η Ερζίν αν όντως δεν θέλει να υποβιβαστεί οφείλει τέτοια ματς να τα κερδίζει και στο 2.60 θεωρώ ότι αξίζει να μάθουμε αν θέλει να πέσει ή όχι. Τέλος, στο άλλο ματς έχουμε ντέρμπι Κωνσταντινούπολης ,όσο μπορεί να θεωρηθεί μιας και μιλάμε για ερασιτεχνικές κατηγορίες, με φαβορί την Μονταφέν αδυνατώντας να καταλάβω τον λόγο. Είναι πολύ κακή ομάδα με ισχυρή απουσία του μοναδικού έμπειρου αμυντικού που έχει ενώ η Χαλιντ έχει ευκαρία να σταματήσει το αρνητικό σερί που τρέχει. Βέβαια για να είμαι σωστός απέναντι σας καταλύτης στην απόφαση μου ήτανε το 2.70 και έπειτα όλα τα άλλα.

Προηγούμενο Υπόλοιπο : -31 Μονάδες

Επιστροφές 09/10 : 22.2 Μονάδες

Ποντάρισμα 12/10 :

Μονό : Καρντεμίρ – Τούζλασπορ 2 1.57 με 6/10 Μονάδες

Μονό : Νίγκντε – Κιρσεχίρ 2 2.10 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Ούτας – Εγιουπσπορ όβερ 2.5 1.90 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Μπαντιρμα – Σακαρια 1 DNB 1.65 με 4/10 Μονάδες

Μονό : Μανισασπορ – Ερζίν 2 2.60 με 3/10 Μονάδες

Μονό : Μονταφέν – Χαλιντ 2 2.70 με 3/10 Μονάδες

Χωρίς να επεκταθώ παραπάνω, σε σύστημα 2-3 στις δυάδες (3)*1.5 και στην τριάδα(1)*0.5
Μπακ - Ταρσους 2 2.55 + Χατσετεπε - Γενι Τσορουμ 2 2.37 + Σαριγέρ - Ινεγκολσπορ 2 3.60
Σύνολο 5 Μονάδες

Ανοιχτά μπετς : 27 Μονάδες

ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : -36 Μονάδες
Με 5/6 μονά,μόνο άσχημα δεν μπορώ να πω ότι πήγαμε,αντιθέτως θεωρώ ότι η μελέτη απέδωσε καρπούς. Στο σύστημα η Τσορούμ έβγαλε ωραίο διπλό με 1-3 αλλά οι άλλες 2 δεν έκαναν κάτι. Η Η Ινεγκολσπορ παρότι ισοφάρισε 2 φορές την Σαριγέρ εν τέλει δέχτηκε γκολ στο 92 και έτσι χάθηκε το ολο μπετ. Ικανοποιημένος είμαι ομολογώ και συνεχίζουμε δυναμικά για το επόμενο ΣΚ.

Προηγούμενο Υπόλοιπο : -36 Μονάδες

Επιστροφές 13/10 : 38 Μονάδες

ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ : 2 Μονάδες

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA:
    Καλημέρα στην παρέα
  • PANATHA:
    Δανία - Superligaen Χόρσενς - Χόμπρο στο 18΄0-0....το Over 0,5 στο πρώτο μέρος @1.83
  • Tchami:
    Καλησπέρα και από εμένα !
  • Ertzan:
    Καλησπέρα Καλησπέρα. Φουριόζα η Ίντερ
  • Balaton:
    Καλησπέρα καλησπέρα
  • Balaton:
    οχι ρε γαμωτο εχασα την Ιντερ
  • Balaton:
    πλακα κανω δεν θα την επαιζα δεν την ειχα στο προγραμμα
  • Ertzan:
    Λέω και εγώ να τον πήρε ύπνος? Γιατί εγώ έναν υπνάκο πήρα μέχρι τις 1 αφού το πρωί είχα πάει για ψάρεμα
  • Balaton:
    τα εχουμε πει εχω συγκεκριμενο ωραριο το ΣΚ ειναι δουλεια για εμενα αυτο δεν ειναι χαβαλαες
  • betover:
    Καλησπερα και καλη επιτυχια
  • Balaton:
    ουτε τερματοφυλακας γυνακειου ποδοσφαιρου δεν τρωει τετοιο γκολ
  • Ertzan:
    Απόψε μάλλον θα κάνουμε ρεπό έτσι όπως κόβω τα παιχνίδια
  • Balaton:
    ε καλα δεν πειραζει μωρε
  • Balaton:
    εχουμε ολη την εβδομαδα που ερχεται ειναι γεματη
  • Balaton:
    σκεψου να επαιρνες ενα λαθος ματς οπως πχ η Ρομα και να τον επινες
  • Balaton:
    κριμα δεν ειναι;
  • Ertzan:
    Και πολύ κρίμα μάλιστα
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης V1301 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Δημιουργία Λογαριασμού στη MyBet." στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • mpaxoumis:
    Vernos ο νικητής του διαγωνισμού για την 7η αγωνιστική του Ελληνικού πρωταθλήματος!!
  • BetLaden:
    Το δώρο ήδη στάλθηκε. Vernos δες στα emails σου...
  • Ertzan:
    Τελευταίο 0-0 της Άρσεναλ ήταν λέει Τον Δεκέμβριο του 17 με την Γουέστ Χαμ για να δούμε σήμερα τι λέει, βέβαια ο ειδικός δεν λέει κάτι ακόμα
  • Ertzan:
    πάνω που το είπα 1-0 η Σαουθάμπτον
  • Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#16: A ΟΜΙΛΟΣ: 8η αγωνιστικη" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Forum Bot: McLaren17 has started a new thread called "IFC#16: B ΟΜΙΛΟΣ: 8η αγωνιστικη" in Διαγωνισμός I.F.C..