EURO Bets

Νικη της Ολλανδιας με 3-1....Χαπκο και Φαν Ντάικ θα σκοράρουν

Να σου πω την αλήθεια ήθελα να ποντάρω βαν ντάικ αλλά με χάλασε η απόδοση.

Μακάρι να σκοράρει για όποιον πόνταρε.

• Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Η στιγμή της αλήθειας πλησιάζει.

Σε λίγες ώρες από τώρα Ισπανία και Αγγλία διασταυρώνουν τα ξίφη τους η μεν πρώτη για την κατάκτηση ρεκόρ, η δεύτερη για να το φέρει επιτέλους στο σπίτι(lol).

Για να δούμε τι είδαμε μέχρι τώρα σε ένα κατά την ταπεινή μου γνώμη, μέτριο euro.

Από την μία η Ισπανία που είναι ξεκάθαρα η καλύτερη ομάδα του τουρνουά και η μόνη που με τους αγώνες της μέχρι τώρα και την μπάλα που έπαιξε, "έσωσε" λίγο τα προσχήματα.

Ψυχρολουσία με την Γεωργία στους 16, καθόλου άγχος και εύκολη ανατροπή νίκη με 4-1 που θα μπορούσε άνετα να είναι 5-1 ή ακόμα και 6-1.

Εμφάνιση υπεροχής και διαχείρισης μετά το 1-0 με την Γερμανία, δεν την πήρε από κάτω το 1-1, έκανε το παιχνίδι της και στο τέλος της παράτασης έβαλε το νικητήριο γκολ και πήρε την άξια πρόκριση.

Ψυχρολουσία με την Γαλλία και γρήγορο 0-1 με το πρώτο καθαρό γκολ(!) της Γαλλίας στην διοργάνωση, άμεση ανατροπή με δύο γκολ εκ των οποίων το ένα του Γιαμάλ θα μπει στα highlights όλων των εποχών για την διοργάνωση του EURO, και από εκεί και πέρα άριστη διαχείριση χωρίς ουσιαστικά να απειληθεί μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

Από την άλλη η Αγγλία η οποία σε ένα σαφώς πιο βατό ταμπλό, κατάφερε τελικά να φτάσει μέχρι τον τελικό(διότι περί κατορθώματος πρόκειται).

Πρόκριση με Σλοβακία χωρίς να επιδείξει κάτι το ιδιαίτερο εκτός από την ανούσια κατοχή μπάλας, ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο και μία γκολάρα του Μπέλιγχαμ στο 95'. Στην παράταση με την ψυχολογία αυτού που το σώζει στο τελευταίο λεπτό κέρδισε εύκολα με 2-1.

Ματς δυσφήμιση της διοργάνωσης με την Ελβετία στους 8, βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ, ευτύχησε να απαντήσει πολύ γρήγορα χωρίς να το αξίζει ιδιαίτερα. Η σούπα συνεχίστηκε μέχρι τα πέναλτι όπου ήταν πιο εύστοχη και πέρασε.

Και ο ημιτελικός με Ολλανδία. Εδώ βρέθηκε εύκολα πίσω στο σκορ, αλλά μετά έκανε το πρώτο και τελευταίο καλό ημίχρονο σε όλη την μέχρι τώρα πορεία της, για να τα λέμε όλα όντως το πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού ήταν πολύ καλή.

Στο δεύτερο ημίχρονο πολύ χλιαρή κατάσταση, θα μπορούσε να βρεθεί πίσω στο σκορ πιο πολύ από το να βάλει αυτή ένα δεύτερο γκολ, ώσπου σε τελείως νεκρό χρόνο έβαλε ένα "κουφό" γκολ και ενώ όλοι ετοιμαζόμασταν για παράταση.

Και κάπως έτσι προέκυψε το Ισπανία-Αγγλία.

Τώρα, γιατί τα γράφω όλα αυτά?

Η αλήθεια είναι ότι ενώ από την αρχή δεν έβλεπα την Αγγλία με τίποτα, παρόλα αυτά δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω μια εύνοια που κουβαλάει αυτήν η ομάδα με τις προκρίσεις της.

Μου πέρασε από το μυαλό να κάνω cashout την Ισπανία. Μπήκα και είδα ότι δίνει όλο το ποντάρισμα πίσω(εννοώ τις επιλογές αυτού του νήματος για κατάκτηση-Ισπανία, Πορτογαλία και Ιταλία) και ένα μικρό κέρδος.

Το σκέφτηκα λίγο αλλά μετά το απέρριψα.

Πρώτον γιατί σιχαίνομαι το cashout από την πρώτη μέρα που μπήκε στην στοιχηματική ζωή μας. Πολύ σπάνια αξίζει να κάνει κανείς cashout και σε πολύ ειδικές περιπτώσεις.

Δεύτερον γιατί θεωρώ, και δεν το λέω καθόλου αλαζονικά, ότι έπαιξα σωστά.

Η Ισπανία είναι μακράν η καλύτερη ομάδα της διοργάνωσης, το δικαιούται ξεκάθαρα κατά την γνώμη μου και πιστεύω ότι θα το πάρει.

Αν "μιλήσει" αυτήν η εύνοια της Αγγλίας....so be it.

Θα έχω να θυμάμαι ότι την πρώτη φορά που "εκτέθηκα" δημόσια με bet κατάκτησης ήταν η φορά που το πήρε η Αγγλία :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Δηλαδή έχω παίξει σωστά με Ισπανία και αν χάσω θα χάσω χαρούμενος.

Δεν θα ξαναγράψω κάτι εδώ, εκτός αν κάποιος φίλος ή φίλη θέλει κάτι να πει/προσθέσει κτλ

Αν το πάρει η Ισπανία κερδίσαμε, αν όχι χάσαμε.

Ότι είναι να γίνει ας γίνει.

Ας το πάρει η καλύτερη ομάδα(δηλαδή η Ισπανία):cool!:

• Like
Αντιδράσεις: betover
Η στιγμή της αλήθειας πλησιάζει.

Σε λίγες ώρες από τώρα Ισπανία και Αγγλία διασταυρώνουν τα ξίφη τους η μεν πρώτη για την κατάκτηση ρεκόρ, η δεύτερη για να το φέρει επιτέλους στο σπίτι(lol).

Για να δούμε τι είδαμε μέχρι τώρα σε ένα κατά την ταπεινή μου γνώμη, μέτριο euro.

Από την μία η Ισπανία που είναι ξεκάθαρα η καλύτερη ομάδα του τουρνουά και η μόνη που με τους αγώνες της μέχρι τώρα και την μπάλα που έπαιξε, "έσωσε" λίγο τα προσχήματα.

Ψυχρολουσία με την Γεωργία στους 16, καθόλου άγχος και εύκολη ανατροπή νίκη με 4-1 που θα μπορούσε άνετα να είναι 5-1 ή ακόμα και 6-1.

Εμφάνιση υπεροχής και διαχείρισης μετά το 1-0 με την Γερμανία, δεν την πήρε από κάτω το 1-1, έκανε το παιχνίδι της και στο τέλος της παράτασης έβαλε το νικητήριο γκολ και πήρε την άξια πρόκριση.

Ψυχρολουσία με την Γαλλία και γρήγορο 0-1 με το πρώτο καθαρό γκολ(!) της Γαλλίας στην διοργάνωση, άμεση ανατροπή με δύο γκολ εκ των οποίων το ένα του Γιαμάλ θα μπει στα highlights όλων των εποχών για την διοργάνωση του EURO, και από εκεί και πέρα άριστη διαχείριση χωρίς ουσιαστικά να απειληθεί μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

Από την άλλη η Αγγλία η οποία σε ένα σαφώς πιο βατό ταμπλό, κατάφερε τελικά να φτάσει μέχρι τον τελικό(διότι περί κατορθώματος πρόκειται).

Πρόκριση με Σλοβακία χωρίς να επιδείξει κάτι το ιδιαίτερο εκτός από την ανούσια κατοχή μπάλας, ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο και μία γκολάρα του Μπέλιγχαμ στο 95'. Στην παράταση με την ψυχολογία αυτού που το σώζει στο τελευταίο λεπτό κέρδισε εύκολα με 2-1.

Ματς δυσφήμιση της διοργάνωσης με την Ελβετία στους 8, βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ, ευτύχησε να απαντήσει πολύ γρήγορα χωρίς να το αξίζει ιδιαίτερα. Η σούπα συνεχίστηκε μέχρι τα πέναλτι όπου ήταν πιο εύστοχη και πέρασε.

Και ο ημιτελικός με Ολλανδία. Εδώ βρέθηκε εύκολα πίσω στο σκορ, αλλά μετά έκανε το πρώτο και τελευταίο καλό ημίχρονο σε όλη την μέχρι τώρα πορεία της, για να τα λέμε όλα όντως το πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού ήταν πολύ καλή.

Στο δεύτερο ημίχρονο πολύ χλιαρή κατάσταση, θα μπορούσε να βρεθεί πίσω στο σκορ πιο πολύ από το να βάλει αυτή ένα δεύτερο γκολ, ώσπου σε τελείως νεκρό χρόνο έβαλε ένα "κουφό" γκολ και ενώ όλοι ετοιμαζόμασταν για παράταση.

Και κάπως έτσι προέκυψε το Ισπανία-Αγγλία.

Τώρα, γιατί τα γράφω όλα αυτά?

Η αλήθεια είναι ότι ενώ από την αρχή δεν έβλεπα την Αγγλία με τίποτα, παρόλα αυτά δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω μια εύνοια που κουβαλάει αυτήν η ομάδα με τις προκρίσεις της.

Μου πέρασε από το μυαλό να κάνω cashout την Ισπανία. Μπήκα και είδα ότι δίνει όλο το ποντάρισμα πίσω(εννοώ τις επιλογές αυτού του νήματος για κατάκτηση-Ισπανία, Πορτογαλία και Ιταλία) και ένα μικρό κέρδος.

Το σκέφτηκα λίγο αλλά μετά το απέρριψα.

Πρώτον γιατί σιχαίνομαι το cashout από την πρώτη μέρα που μπήκε στην στοιχηματική ζωή μας. Πολύ σπάνια αξίζει να κάνει κανείς cashout και σε πολύ ειδικές περιπτώσεις.

Δεύτερον γιατί θεωρώ, και δεν το λέω καθόλου αλαζονικά, ότι έπαιξα σωστά.

Η Ισπανία είναι μακράν η καλύτερη ομάδα της διοργάνωσης, το δικαιούται ξεκάθαρα κατά την γνώμη μου και πιστεύω ότι θα το πάρει.

Αν "μιλήσει" αυτήν η εύνοια της Αγγλίας....so be it.

Θα έχω να θυμάμαι ότι την πρώτη φορά που "εκτέθηκα" δημόσια με bet κατάκτησης ήταν η φορά που το πήρε η Αγγλία :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Δηλαδή έχω παίξει σωστά με Ισπανία και αν χάσω θα χάσω χαρούμενος.

Δεν θα ξαναγράψω κάτι εδώ, εκτός αν κάποιος φίλος ή φίλη θέλει κάτι να πει/προσθέσει κτλ

Αν το πάρει η Ισπανία κερδίσαμε, αν όχι χάσαμε.

Ότι είναι να γίνει ας γίνει.

Ας το πάρει η καλύτερη ομάδα(δηλαδή η Ισπανία):cool!:
Εγω απο την αρχη εβλεπα Αγγλία για κατάκτηση ( φυσικα με Ισπανια και Γαλλία) και τον Κέιν πρώτο σκόρερ και τα είχα γραψει και εδώ στο σάιτ...περα όμως τις στοιχηματικες επιλογές θα ήθελα τρελά να το πάρει γιατι ειναι ποδοσφαιρική αδικία να μην έχει η Αγγλία ένα Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα....την θεωρώ την πιο ποδοσφαιρική χώρα στον κόσμο...δεν νομίζω να έχει άλλη την αγάπη και την τρέλα που εχουν οι Άγγλοι για την εθνική τους ομάδα σε συνδυαμό την αγάπη για το ποδόσφαιρο γενικότερα....

• Like
Αντιδράσεις: Conscious Player
Στοιχηματικα θεωρω πως θα εχουμε γκολ και απο τις δύο ομαδες - οπως και εγραψα εδω στο σάιτ - και φυσικα παίζει πολύ δυνατά η παράταση με σκορ 1-1 και στο τελος βλεπω να το σηκωνει η Αγγλια στα πεναλτι!

• Like
Αντιδράσεις: betover και Conscious Player
Στοιχηματικα θεωρω πως θα εχουμε γκολ και απο τις δύο ομαδες - οπως και εγραψα εδω στο σάιτ - και φυσικα παίζει πολύ δυνατά η παράταση με σκορ 1-1 και στο τελος βλεπω να το σηκωνει η Αγγλια στα πεναλτι!

Το βλέπω και γω για g/g. Για να δούμε, λίγες ώρες έμειναν!

• Like
Αντιδράσεις: betover και PANATHA
Η Ισπανία φτάνει στον τελικό έχοντας μόνο νίκες ( 5 στην κανονική διάρκεια και 1 στην παράταση) έχοντας παίξει το καλύτερο και το πιο επιθετικό ποδόσφαιρο. Από την άλλη η Αγγλία μπορεί να μην έπεισε αλλά ήταν πολύ αποτελεσματική και με την ατομική ποιότητα ξεπέρασε όλα τα εμπόδια. Σε ένα τέτοιο ματς όλα τα προγνωστικά πάνε περίπατο....τα μεγάλα ματς τα κρίνουν οι άμυνες και οι μεγάλοι παίχτες, θεωρώ πιο ταλαντούχα την Ισπανία αλλά η Αγγλία έχει τεράστια εμπειρία και αυτή μπορεί να κρίνει την ομάδα που θα σηκώσει την κούπα.

Πρόταση: Κέιν να σκοράρει & Κατάκτηση Αγγλίας στα πέναλτι με απόδοση 28.00

• Wow
Ίσως να συμφέρει περισσότερο το cash out αν βάλει πρώτη γκολ η Ισπανία

Το σκέφτηκα και αυτό, αν είναι 1-0 ή 2-1 υπέρ της Ισπανίας κατά το 85.

Το θέμα είναι αν θα το προσφέρει για cashout, γιατί μπορεί να κλειδωθεί.

Το σκέφτηκα και αυτό, αν είναι 1-0 ή 2-1 υπέρ της Ισπανίας κατά το 85.

Το θέμα είναι αν θα το προσφέρει για cashout, γιατί μπορεί να κλειδωθεί.
Εγω αν εδινε cashout μετα την εναρξη του ματς θα το εκλεινα με το που άνοιγε το σκορ η Ισπανια....

• Love

Προγνωστικά

• Αύριο 18-07-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Μπόκα Τζούνιορς
  • Αύριο 18-07-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 13:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 13:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Λουτσιάνο Νταρντέρι - Αλεξάντερ Σεβτσένκο
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλεξάντερ Ζβέρεφ - Γιέσπερ Ντε Γιόνγκ
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Στέφανος Τσιτσιπάς - Χαμάντ Μετζέντοβιτς
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γιαν-Λέναρντ Στρουφ - Λέαντρο Ρίντι
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • G Forum Bot:
    Ο χρήστης ginikou ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Στοιχηματική κλείνει λόγω χρεών;" στο Τα νέα της αγοράς του στοιχήματος.
  • PANATHA PANATHA:
    Κοντα πέσαμε στον χθεσινο ημιτελικο...βγηκε παντως ευκολα το goal - goal
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Προεδρικές Εκλογές" στο Διασκέδαση.
  • Costas1974 Forum Bot:
    Ο χρήστης Costas1974 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "11/06/2024 ...Τα λέμε φιλικά !!!" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • PANATHA Forum Bot:
    Ο χρήστης PANATHA ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Μακροχρονια 2024-2025" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "νικητής Euro 2024" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • PANATHA PANATHA:
    Βγηκε η πρωτη καρτα στον τελικο...και με αυτην επιασα ενα ακομα μακροχρονιο...έστω και μια κάρτα σε όλα τα μας της διοργάνωσης με απόδοση 4.00
  • PANATHA PANATHA:
    Το γιδι εβγαλε εξω τον Κέιν...
  • PANATHA PANATHA:
    Παμε για μεγαλη βραδια....
  • Conscious Player Conscious Player:
    Όντως πολύ γίδι συμφωνώ
    Οι Ισπανοί κάνανε το ίδιο λάθος όπως με την Γερμανία
    Αν αξίζει ΕΝΑΣ Άγγλος να πάρει euro αυτός είναι
    μόνο ο Πικφορντ
    Ο Φόντεν ήταν στο γήπεδο?
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν ξέρω ποιος έκανε σχολιασμό στην ΕΡΤ αλλά στο 2-1 της Ισπανίας παίζει και να ξύπνησε αυτός. Ο άλλος που περιέγραφε στον πανηγυρισμό ακούω ένα "είναι γκολ" από κάτω
    Μια χαρά ήταν πάντως η περιγραφή γλιτώσαμε και από τον χαριστέα μια χαρα, συγχαρητήρια στην ερτ
  • Ertzan Ertzan:
    όχι παράπονο δεν έχω απλά μου έκανε εντύπωση αυτός που έκανε τον σχολιασμό που και που
  • Ertzan Ertzan:
    η μοναδική φορά που είδα με Ελληνική περιγραφή τα υπόλοιπα είτε στα Τούρκικα είτε σε ξένο κανάλι το έβλεπα
  • Ertzan Ertzan:
    Από το 66 μέχρι σήμερα από την Εθνική Αγγλία πέρασαν 16 προπονητές και 450 παίκτες όταν δεν γίνεται δεν γίνεται
    Θα γίνει όταν κατέβουν με μότο "it's not coming home"
    Ίσως το 2020(2021) να το άξιζαν αλλά φέτος ντάξ με τίποτα δηλαδή τελείως δίκαια το πήρε η Ισπανία. πέρα από το τι έπαιξε στοίχημα ο καθένας
  • PANATHA PANATHA:
    " Κατ’ αρχάς οι Αγγλοι δεν τραγουδούν «it's coming back home» αλλά it's coming home», ήτοι «έρχεται σπίτι» και όχι «επιστρέφει σπίτι». Δεν τραγουδούν δηλαδή για κάποιο τρόπαιο που το είχαν κάποτε και που ελπίζουν ότι θα το έχουν ξανά.Και ο τίτλος «It's coming home» αφορά το ποδόσφαιρο, όχι το τρόπαιο. Ένα τραγούδι που βγήκε με αφορμή το 1996, όταν η Αγγλία φιλοξενούσε μεγάλη διοργάνωση για πρώτη φορά μετά από 30 χρόνια: το Euro. Απολάμβαναν την επιστροφή ενός τέτοιου event στα γήπεδα τους, στα οποία γεννήθηκε το ποδόσφαιρο και για το λόγο αυτό θεωρούν το συγκεκριμένο άθλημα ως δικό τους. Ως μέρος της εθνικής τους κληρονομιάς."
  • PANATHA PANATHA:
    Ξερει καποιο αλανι στοιχηματικα τι εγινε με τον πρώτο σκόρερ στο Euro?
  • K Kavajim:
    Στον Stoiximan εμένα μου πλήρωσαν κανονικά και με το νόμο τον Olmo ως πρώτο σκόρερ ολόκληρο το bet (στο 100%). Παράλληλα πλήρωσαν όμως και τους υπόλοιπους 5 πρώτους σκόρερς (Kane/Gakpo/Wirtz/Mikautadze και άλλον ένα μου διαφεύγει), αλλά δια 6.
    +1
  • K Kavajim:
    Σε bet365/Novi νομίζω θα πλήρωσαν μόνο το dead rules (δηλαδή όλους δια 6) γιατί αυτό είχαν γράψει εξαρχής
    +1
  • PANATHA PANATHA:
    Στην γενικη σουμα στα μακροχρόνια του Euro το πρόσημο ήταν θετικό
    PANATHA PANATHA: Στην γενικη σουμα στα μακροχρόνια του Euro το πρόσημο ήταν θετικό