GOALBET - Ανάληψη (γνωμούλα)

crea_bet

Well-Known Member
20 Ιαν 2016
1,492
661
113
Καλησπέρα σας,

Είμαι παλιότερο ενεργό μέλος του site και του Forum. Θα ήθελα ίδεες ως προς την μετάφραση του παρακάτω:

"Support
Η αίτηση ανάληψης σας έχει ακυρωθεί.
Παρακαλούμε ζητήστε μέσω Τραπεζικού Εμβάσματος.

Σύμφωνα με τους κανόνες:
Το σύνολο των αναλήψεων για όλες τις μεθόδους ανάληψης δεν δύναται να υπερβαίνει το σύνολο των καταθέσεων που έχουν πραγματοποιηθεί με την ανάλογη μέθοδο κατάθεσης, πλήν της ανάληψης μέσω Τράπεζας, Viva Wallet, Moneysafe και Paysafe. Για αναλήψεις με διαφορετικούς τρόπους (πχ. skrill, neteller) δε μπορούμε να εξυπηρετούμε εφόσον υπερβαίνουν το σύνολο καταθέσεων με την ίδια μέθοδο."


Ως προς τα μπλε γράμματα, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, σε ελεύθερη μετάφραση τί σημαίνει;

Ευχαριστώ


ΥΓ. Θα γράψω τί έγινε αφού διαβάσω πρώτα μερικές απόψεις.
ΥΓ2. Χαιρετίσματα σε όσους έχω γνωρίσει, και στον παοκτζη φαρμακοποιό που φέτος ήταν η χρονιά του :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Σ αυτο που ζητας θα σε βοηθησουν οι ειδικοι .
Εγω χαρηκα που σε ξαναβλεπω εδω μεσα εστω και γι αυτο το λογο .
Να εισαι παντα καλα ....:)
 
Δεν είμαι ειδικός αλλά αν κάνεις 100 ευρώ κατάθεση με skrill, μπορείς να πάρεις πίσω μέχρι 100 με σκριλλ , όχι παραπάνω .... τα αλλα κέρδη μόνο με μεθόδους όπως τράπεζα κλπ ... είναι κάποιος νέος νόμος που εφαρμόζεται για να είμαστε πλήρως ελεγχόμενοι μέσω των Ελληνικών τραπεζών , η το κάνει απλά ένας βοοκ ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: crea_bet
Είναι τακτική της GOALbet. Βάζει όριο 1 ευρώ και ζητάει αναλήψεις σε τραπεζικό λογαριασμό ασχέτως με τον τρόπο κατάθεσης. Πίπα η παραπάνω δικαιολογία ή απλά μια αυτοματοποιημένη απάντηση ενός υπαλλήλου που ξέρει μόνο να κάνει copy-paste τους κανόνες της εταιρίας χωρίς να ξέρει καν να τους μεταφράσει. Στην Interwetten είναι επίσης τακτική η πρώτη ανάληψη να μπαίνει σε τραπεζικό λαγαριασμό. Απο κει και πέρα αφήνει αναλήψεις σε πορτοφόλι αλλά με την προμήθεια που έχει οδηγεί αυτομάτως τον πελάτη στην λύση εμβάσματος. Πλέον είναι σύστημα από πολλές εταιρίες και λειτουργεί σαν ένα έξτρα βήμα verification.
 
Το ιδιο ειχαν κανει και σε μενα. Αν ζητησεις αναληψη σε τραπεζα θα σου στειλουν email και θα σου πουν συγνωμη για την ταλαιπωρια, ακυρωστε το αιτημα και ξανακαντε αναληψη σε σκριλλ. Μετα λογικα εχεις 1 ευρω οριο.

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Πιο απλα η εταιρια αυτη θελει να κανεις μόνο καταθεσεις , αν κανεις αναληψη εισαι κακο παιδί και τρως αποβολη .
 
Δεν είμαι ειδικός αλλά αν κάνεις 100 ευρώ κατάθεση με skrill, μπορείς να πάρεις πίσω μέχρι 100 με σκριλλ , όχι παραπάνω .... τα αλλα κέρδη μόνο με μεθόδους όπως τράπεζα κλπ ... είναι κάποιος νέος νόμος που εφαρμόζεται για να είμαστε πλήρως ελεγχόμενοι μέσω των Ελληνικών τραπεζών , η το κάνει απλά ένας βοοκ ?

Ακριβώς αυτό είπα και εγώ, αλλά ούτε αυτό δεν με αφήνουν να κάνω.

Είναι τακτική της GOALbet. Βάζει όριο 1 ευρώ και ζητάει αναλήψεις σε τραπεζικό λογαριασμό ασχέτως με τον τρόπο κατάθεσης. Πίπα η παραπάνω δικαιολογία ή απλά μια αυτοματοποιημένη απάντηση ενός υπαλλήλου που ξέρει μόνο να κάνει copy-paste τους κανόνες της εταιρίας χωρίς να ξέρει καν να τους μεταφράσει. Στην Interwetten είναι επίσης τακτική η πρώτη ανάληψη να μπαίνει σε τραπεζικό λαγαριασμό. Απο κει και πέρα αφήνει αναλήψεις σε πορτοφόλι αλλά με την προμήθεια που έχει οδηγεί αυτομάτως τον πελάτη στην λύση εμβάσματος. Πλέον είναι σύστημα από πολλές εταιρίες και λειτουργεί σαν ένα έξτρα βήμα verification.

Ακριβώς αυτό συμβαίνει. Έξτρα verification?? εδώ κάνουμε με βίντεο, έτσι θα το επιβεβαιώσουν;; άκυροι.

Είπα να παίξω σε σοφτμπουκ λίγο Γ εθνική τώρα στα τελειώματα, αφού έβγαζε λάθος αποδόσεις. 600% κέρδος μαζί με χαμένα στοιχήματα, ώσπου το Πάσχα παίζω και ένα λάθος χαντικαπ, το οποίο μου το ακυρώσαν την επομένη. Με λιμιτάρουν και η συνέχεια είναι γνωστή. Συγνώμη αλλά φαίνεται κάπου αυτή η τακτική, πχ στο πρόμο της εταίρειας ή στους όρους;; ( τα πέρασα μια διαγώνια μόνο)
 
Δεν είμαι ειδικός αλλά αν κάνεις 100 ευρώ κατάθεση με skrill, μπορείς να πάρεις πίσω μέχρι 100 με σκριλλ , όχι παραπάνω .... τα αλλα κέρδη μόνο με μεθόδους όπως τράπεζα κλπ ... είναι κάποιος νέος νόμος που εφαρμόζεται για να είμαστε πλήρως ελεγχόμενοι μέσω των Ελληνικών τραπεζών , η το κάνει απλά ένας βοοκ ?

Ακριβώς αυτό είπα και εγώ, αλλά ούτε αυτό δεν με αφήνουν να κάνω.

Είναι τακτική της GOALbet. Βάζει όριο 1 ευρώ και ζητάει αναλήψεις σε τραπεζικό λογαριασμό ασχέτως με τον τρόπο κατάθεσης. Πίπα η παραπάνω δικαιολογία ή απλά μια αυτοματοποιημένη απάντηση ενός υπαλλήλου που ξέρει μόνο να κάνει copy-paste τους κανόνες της εταιρίας χωρίς να ξέρει καν να τους μεταφράσει. Στην Interwetten είναι επίσης τακτική η πρώτη ανάληψη να μπαίνει σε τραπεζικό λαγαριασμό. Απο κει και πέρα αφήνει αναλήψεις σε πορτοφόλι αλλά με την προμήθεια που έχει οδηγεί αυτομάτως τον πελάτη στην λύση εμβάσματος. Πλέον είναι σύστημα από πολλές εταιρίες και λειτουργεί σαν ένα έξτρα βήμα verification.

Ακριβώς αυτό συμβαίνει. Έξτρα verification?? εδώ κάνουμε με βίντεο, έτσι θα το επιβεβαιώσουν;; άκυροι.

Είπα να παίξω σε σοφτμπουκ λίγο Γ εθνική τώρα στα τελειώματα, αφού έβγαζε λάθος αποδόσεις. 600% κέρδος μαζί με χαμένα στοιχήματα, ώσπου το Πάσχα παίζω και ένα λάθος χαντικαπ, το οποίο μου το ακυρώσαν την επομένη. Με λιμιτάρουν και η συνέχεια είναι γνωστή. Συγνώμη αλλά φαίνεται κάπου αυτή η τακτική, πχ στο πρόμο της εταίρειας ή στους όρους;; ( τα πέρασα μια διαγώνια μόνο)
Ως προς τις καταθεσεις και αναληψεις νομιζω οτι οι περισσοτερες εταιρειες το κανουν αυτο....δλδ 100 ευρω καταθεση με σκριλ...εως 100 αναληψη στη σκριλ...τα υπολοιπα στην τραπεζα....ακομα και η βφ μου το εχει κανει αυτο και αναγκαστηκα να κανω αναληψη τα υπολοιπα στην Εθνικη κι απο τοτε παπαλα η βφ...αμεσως διαγραφη λογαριασμου αφου πρωτα με πληρωσε κανονικα!!!!
το λιμιταρισμα αναμενομενο.....δυστυχως οι εγχωριες εταιρειες δεν σ αφηνουν περιθωρια για κερδος!!!!
 
Ως προς τις καταθεσεις και αναληψεις νομιζω οτι οι περισσοτερες εταιρειες το κανουν αυτο....δλδ 100 ευρω καταθεση με σκριλ...εως 100 αναληψη στη σκριλ...τα υπολοιπα στην τραπεζα....ακομα και η βφ μου το εχει κανει αυτο και αναγκαστηκα να κανω αναληψη τα υπολοιπα στην Εθνικη κι απο τοτε παπαλα η βφ...αμεσως διαγραφη λογαριασμου αφου πρωτα με πληρωσε κανονικα!!!!
το λιμιταρισμα αναμενομενο.....δυστυχως οι εγχωριες εταιρειες δεν σ αφηνουν περιθωρια για κερδος!!!!

Δεν ισχύει αυτό που λες. Αν εγώ κάνω 100ε κατάθεση σε στοιχηματικη μέσω σκριλ και τα φτάσω 1 εκατομμύριο , από την στιγμή που αυτό το 1 εκατομμύριο προέρχεται από την σκριλ κατάθεση των 100ε, μπορώ να κάνω όλο το ποσό ανάληψη σε σκριλ.

Υγ1. Ναι, το έχω κάνει άπειρες φορές κ σε διαφορετικές εταιρίες.
Υγ2. Απλά όχι με εκατομμύριο. Ακόμα.
Που λέει ο λόγος.
 
Δεν ισχύει αυτό που λες. Αν εγώ κάνω 100ε κατάθεση σε στοιχηματικη μέσω σκριλ και τα φτάσω 1 εκατομμύριο , από την στιγμή που αυτό το 1 εκατομμύριο προέρχεται από την σκριλ κατάθεση των 100ε, μπορώ να κάνω όλο το ποσό ανάληψη σε σκριλ.

Υγ1. Ναι, το έχω κάνει άπειρες φορές κ σε διαφορετικές εταιρίες.
Υγ2. Απλά όχι με εκατομμύριο. Ακόμα.
Που λέει ο λόγος.
Αν μπορείς κάνε κατάθεση στη βφ και θα με θυμηθείς ....ξέχασα να αναφέρω ότι η κάρτα είχε ανανεωθεί και ίσως ήταν αυτός ο λόγος που μπόρεσα κι έκανα καταθεση
 
Αν μπορείς κάνε κατάθεση στη βφ και θα με θυμηθείς ....ξέχασα να αναφέρω ότι η κάρτα είχε ανανεωθεί και ίσως ήταν αυτός ο λόγος που μπόρεσα κι έκανα καταθεση

Δεν υποστήριξα πως ψεύδεσαι περί μπετφερ. Είπα απλά πως αυτό που αναφέρεις, δεν ισχύει γενικότερα.
Ξαναλέω, το έχω κάνει σε πινακλ, 188bet, γιουνιμπετ κτλ άπειρες φορές. Πιο συγκεκριμένα, το έκανα 2 φορές ακόμα αφότου σχολίασα το μεσημέρι.
Με όλο τον σεβασμό, αν ήταν να καταθέτω 100ε με σκοπό να καταφέρω να πάρω πίσω αυτα τα 100ε (κ δεδομένου ότι αναλήψεις μέσω άλλης οδού δεν παίζουν) θα το είχα παρατήσει το "σπορ".

Αυτά.
 
Αυτό με την σκριλ που λέτε παίζει να γίνεται μόνο στην Ελλάδα και σε συγκεκριμένες στοιχηματικές βλέπε αυτή του τίτλου. Στην προκειμένη όμως μιλάμε για σοφτμπουκς με μικρό τζίρο. Τί να κάνουμε όμως που οι αποδόσεις βγαίναν λάθος και είπαμε να ασχοληθούμε....
 
Το προβλημα νομιζω ξεκιναει απο τους πολλαπλους τροπους καταθεσης. Δηλαδη αν εχεις βαλει λεφτα με καρτα, μετα με σκριλ, μετα με βιβα κλπ -- αν θυμαμαι καλα απο το πως τα εκανε η μπετφερ παλια -- μεχρι να σηκωσεις ολα τα χρηματα που κατεθεσες με καθε τροπο ξεχωριστα δεν εχεις "καθαρο χρημα" ωστε να μπορεις να κανεις ο,τι αναληψη με τον τελευταιο τροπο καταθεσης. Γι αυτο τα λεφτα πρεπει να τα παρεις στην τραπεζα για να αποφευχθει το ξεπλυμα.

Στη μπετφερ σου ειχε αναλυτικα τι εχεις καταθεσει και πως και ποσα πρεπει να σηκωσεις ωστε να πας στο 0. Θυμαμαι που δεν μπορυσα να σηκωσω επειδη μια καρτα ειχε ληξει και ειχαμε 1 μηνα διαβουλευσεις. Εδω προφανως και δεν θα σε βοηθησουν και μετα σου βαζουν και οριο γιατι εκανες αναληψη και τους την εσπασες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...