Goalbet: Sure Bet, Value Βet, trading

apofasistikos

Member
13 Φεβ 2020
29
10
8
μπαίνω και κάνω εγγραφή
με το που κάνω ενεργοποίηση εμαιλ με πετάει στη σελίδα και βλέπω

37. Οι λογαριασμοί των πελατών των οποίων πραγματοποιούν Sure Bet, Value Βet, trading κλπ. θα απενεργοποιούνται και κάθε κέρδος που έχει προκύψει θα αφαιρείται. Επίσης, πριν την ανάληψη του υπολοίπου ο λογαριασμός θα χρεώνεται για κάθε κόστος το οποίο έχει δημιουργήσει.


καλά λέω,δικό σου είναι το μαγαζί,ότι θες το κάνεις,όπως θες το δουλεύεις και από τη στιγμή που μου δηλώνεις εκ των προτέρων τα όρια στα οποία λειτουργείς
τότε είσαι σωστός απέναντι μου

το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν μπήκα στη συνομιλία και ζήτησα να μου εξηγήσουν τι είναι ο κάθε όρος
μου λεν βρες τους σε μια μηχανή αναζήτησης
τους λέω ότι μπορεί να βρω λάθος πληροφορίες και τι θα γίνει μετά,θα μου δώσετε τα λεφτά και θα μου πείτε την άλλη φορά να ξέρεις;

η παραπάνω σκηνή επαναλήφθηκε 4 φορές με τους ίδιους διαλόγους πάνω κάτω


κάπου εκεί μου απενεργοποίησαν τη συνομιλία

δοκιμάστε το κι εσείς να δείτε αντιμετώπιση


είχα σκοπό να γίνω πελάτης τους αλλά κρίνοντας από την απαράδεκτη συμπεριφορά τη στιγμή που θα έπρεπε να με προσελκύσουν και να
με πείσουν να τους τα ακουμπήσω αποφάσισα να μην προχωρήσω
 
  • Like
Αντιδράσεις: JordanRules και nklaps
μπαίνω και κάνω εγγραφή
με το που κάνω ενεργοποίηση εμαιλ με πετάει στη σελίδα και βλέπω

37. Οι λογαριασμοί των πελατών των οποίων πραγματοποιούν Sure Bet, Value Βet, trading κλπ. θα απενεργοποιούνται και κάθε κέρδος που έχει προκύψει θα αφαιρείται. Επίσης, πριν την ανάληψη του υπολοίπου ο λογαριασμός θα χρεώνεται για κάθε κόστος το οποίο έχει δημιουργήσει.


καλά λέω,δικό σου είναι το μαγαζί,ότι θες το κάνεις,όπως θες το δουλεύεις και από τη στιγμή που μου δηλώνεις εκ των προτέρων τα όρια στα οποία λειτουργείς
τότε είσαι σωστός απέναντι μου

το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν μπήκα στη συνομιλία και ζήτησα να μου εξηγήσουν τι είναι ο κάθε όρος
μου λεν βρες τους σε μια μηχανή αναζήτησης
τους λέω ότι μπορεί να βρω λάθος πληροφορίες και τι θα γίνει μετά,θα μου δώσετε τα λεφτά και θα μου πείτε την άλλη φορά να ξέρεις;

η παραπάνω σκηνή επαναλήφθηκε 4 φορές με τους ίδιους διαλόγους πάνω κάτω


κάπου εκεί μου απενεργοποίησαν τη συνομιλία

δοκιμάστε το κι εσείς να δείτε αντιμετώπιση


είχα σκοπό να γίνω πελάτης τους αλλά κρίνοντας από την απαράδεκτη συμπεριφορά τη στιγμή που θα έπρεπε να με προσελκύσουν και να
με πείσουν να τους τα ακουμπήσω αποφάσισα να μην προχωρήσω

Εγώ υπήρξα πελάτης τους και με "σούταραν" με συνοπτικές, με το που τόλμησα να κάνω ανάληψη (και μιλαμε για όχι μεγάλο ποσό).

Εχω βγάλει τα συμπεράσματα μου για τους ανθρώπους αυτούς, (δίκαια ή άδικα, αυτά είναι τα συμπεράσματα) αλλά σέβομαι το γεγονός ότι διαφημίζονται εδώ, οπότε... "ολα καλά"¨.

Θα πω όμως το εξής που μου έκανε όχι καλή εντύπωση: Όποτε έπαιρνα τηλέφωνο κάποιον εκπρόσωπο τους, για κάτι που ήθελα, μου έδιναν την εντύπωση ότι ο εκπροσωπος )ο οποίος κατά βάσιν δεν είχε και πολλά να πει), .απαντά από το... σπίτι του και όχι από γραφείο,
Θα μου πεις, τι σημασία έχει να είναι σπίτι του ο υπάλληλος και να δουλεύει από κει.
Ε, όταν παίρνεις τηλέφωνο μία Εταιρια, συνήθως ακούς "περιβάλλον γραφείου" από το ακουστικό, με λίγο βουητό με τηλέφωνα να κουδουνίζουν κλπ.
Ολα εχουν τη σημασία τους. Και οι λεπτομέρειες. Οταν τους πρωτοπήρα τηλέφωνο και άκουσα "σιγή οικίας", είπα ¨ωχ, δεν θα τα πάμε καλά με δαύτους".
Δίκαιη ή άδικη η κρίση μου, εκ του αποτελέσματος, δίκιο είχα.

Αλλα επειδή (είπαμε) σεβομαι τη διαφήμιση τους εδώ...

...έλα μωρέ, μια χαρά Εταιρία είναι.
Κούκλα!
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
 
  • Like
Αντιδράσεις: apofasistikos
25 Απριλίου 2017
Copy/Paste

Αγαπητέ/τή,

H αίτηση ανάληψής σας έχει ακυρωθεί.
Σας έχει επιβληθεί όριο στοιχηματισμού 1 ευρώ.
Μπορείτε να προχωρήσετε σε ανάληψη όλου του ποσού του λογαριασμού σας.

Με εκτίμηση,
GoalBet.com

Αγαπητέ,
Μετά από απόφαση τους Risk Manager της εταιρείας το όριο στηχηματισμού σας ορίστηκε στο 1 ευρώ.

Με εκτίμηση,

GoalBet.com


Επομενως:
50% επιτυχία στην ορθογραφία της λέξεως "στοιχηματισμός".
Κορυφαίοι!
.
Εχουν και Risk Manager!
Αυτό θα πει οργάνωση!

Αλήθεια, δεν έπρεπε να μου τα θυμίσεις φίλε...
Κακώς που τα θυμήθηκα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: apofasistikos
Αλήθεια, δεν έπρεπε να μου τα θυμίσεις φίλε...
Κακώς που τα θυμήθηκα.

καταλαβαίνω αυτό το άσχημο συναίσθημα της αδικίας αλλά δε πειράζει φίλε
δες το θετικά
βοήθησες κόσμο να μην πέσει θύμα τους και έβαλες ένα λιθαράκι στην εξυγίανση του στοιχηματισμού στην Ελλάδα : αυτή την στιγμή έχασαν μέσα απ τα χέρια τους ένα πελάτη ο οποίος είτε θα έχανε και θα τους άφηνε κέρδος είτε θα κέρδιζε και θα τους έκανε δωρεάν διαφήμιση που θα τους έφερνε πελάτες.
Αύριο κάποιος τρίτος θα διαβάσει το θέμα και οι πελάτες που θα χάσουν θα γίνουν δύο
κοκ
σίγουρα δεν είναι αρκετό αλλά είναι ένα βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση
 
δεν ειναι κατι καινουριο αυτα. εχουν γραφτει ραψωδιες ολοκληρες για τα χάλια της γκολμπετ.
apofasistikos απεφυγε την. δεν κανει για τιποτα
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps και apofasistikos
μπαίνω και κάνω εγγραφή
με το που κάνω ενεργοποίηση εμαιλ με πετάει στη σελίδα και βλέπω

37. Οι λογαριασμοί των πελατών των οποίων πραγματοποιούν Sure Bet, Value Βet, trading κλπ. θα απενεργοποιούνται και κάθε κέρδος που έχει προκύψει θα αφαιρείται. Επίσης, πριν την ανάληψη του υπολοίπου ο λογαριασμός θα χρεώνεται για κάθε κόστος το οποίο έχει δημιουργήσει.


καλά λέω,δικό σου είναι το μαγαζί,ότι θες το κάνεις,όπως θες το δουλεύεις και από τη στιγμή που μου δηλώνεις εκ των προτέρων τα όρια στα οποία λειτουργείς
τότε είσαι σωστός απέναντι μου

το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν μπήκα στη συνομιλία και ζήτησα να μου εξηγήσουν τι είναι ο κάθε όρος
μου λεν βρες τους σε μια μηχανή αναζήτησης
τους λέω ότι μπορεί να βρω λάθος πληροφορίες και τι θα γίνει μετά,θα μου δώσετε τα λεφτά και θα μου πείτε την άλλη φορά να ξέρεις;

η παραπάνω σκηνή επαναλήφθηκε 4 φορές με τους ίδιους διαλόγους πάνω κάτω


κάπου εκεί μου απενεργοποίησαν τη συνομιλία

δοκιμάστε το κι εσείς να δείτε αντιμετώπιση


είχα σκοπό να γίνω πελάτης τους αλλά κρίνοντας από την απαράδεκτη συμπεριφορά τη στιγμή που θα έπρεπε να με προσελκύσουν και να
με πείσουν να τους τα ακουμπήσω αποφάσισα να μην προχωρήσω
Ότι δηλαδή εσύ πήγες στις άλλες εταιρείες, τους ζήτησες το ίδιο πράγμα και ο υπάλληλος του support έδειξε κατανόηση και σου ανέλυσε τους όρους έναν έναν. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι διαβάζεις και σε τι συμφωνείς όταν πατάς το κουμπάκι της αποδοχής όρων κατά την εγγραφή σου τότε θα πληρώσεις για να μάθεις. Ούτε είναι δουλειά της εταιρείας να κάθεται να σου εξηγεί εσένα τους όρους. Αν ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ πήγαινε πλήρωσε ένα δικηγόρο να στα εξηγήσει αναλυτικότατα.
 
Κακά τα ψέμματα, κάποιες εταιρείες χρησιμοποιούν συγκεκριμένους όρους ώστε να έχουν πάτημα για να μην πληρώσουν, όποτε το επιθυμούν. 'Ομως, μπορεί να μας εξασφαλίσει κάποιος ότι εταιρείες σαν την goalbet θα πληρώσουν όταν δεν έχεις παραβεί κάποιον από τους όρους τους; Όχι... Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα και όχι οι όροι των εταιρειών.

Ας πούμε βέβαια και κάτι άλλο. Πες ότι κάποιος διαβάζει τους όρους της goalbet και αποφεύγει να παίξει valuebets και surebets. Έλα όμως που ενώ έχει παίξει έναν σημερινό αγώνα το πρωί, μετά από κάποια ώρα τραυματίζεται ένας σημαντικός παίκτης της αντίπαλης ομάδας και η απόδοση του σημείου που έπαιξε, πέφτει. Άρα η εταιρεία μπορεί να ισχυριστεί ότι έπαιξε ένα valuebet... Πες ότι σε έναν άλλο αγώνα (στον οποίο έπαιξε ένα σημείο σε τιμές αγοράς), μία εταιρεία που δεν την ξέρει η μάνα της, έχει το αντίθετο σημείο πολύ ψηλά και έπεσε σε ζώνη arb. Σε αυτές τις περιπτώσεις και με βάση τους όρους της, η goalbet μπορεί να μην σε πληρώσει, ακόμη και αν δεν γνωρίζεις ούτε τι σημαίνουν οι όροι abitrage και valuebetting (όπως συμβαίνει με τον μέσο παίκτη).
 
Κακά τα ψέμματα, κάποιες εταιρείες χρησιμοποιούν συγκεκριμένους όρους ώστε να έχουν πάτημα για να μην πληρώσουν, όποτε το επιθυμούν. 'Ομως, μπορεί να μας εξασφαλίσει κάποιος ότι εταιρείες σαν την goalbet θα πληρώσουν όταν δεν έχεις παραβεί κάποιον από τους όρους τους; Όχι... Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα και όχι οι όροι των εταιρειών.

Ας πούμε βέβαια και κάτι άλλο. Πες ότι κάποιος διαβάζει τους όρους της goalbet και αποφεύγει να παίξει valuebets και surebets. Έλα όμως που ενώ έχει παίξει έναν σημερινό αγώνα το πρωί, μετά από κάποια ώρα τραυματίζεται ένας σημαντικός παίκτης της αντίπαλης ομάδας και η απόδοση του σημείου που έπαιξε, πέφτει. Άρα η εταιρεία μπορεί να ισχυριστεί ότι έπαιξε ένα valuebet... Πες ότι σε έναν άλλο αγώνα (στον οποίο έπαιξε ένα σημείο σε τιμές αγοράς), μία εταιρεία που δεν την ξέρει η μάνα της, έχει το αντίθετο σημείο πολύ ψηλά και έπεσε σε ζώνη arb. Σε αυτές τις περιπτώσεις και με βάση τους όρους της, η goalbet μπορεί να μην σε πληρώσει, ακόμη και αν δεν γνωρίζεις ούτε τι σημαίνουν οι όροι abitrage και valuebetting (όπως συμβαίνει με τον μέσο παίκτη).


Πολύ στωστά αυτά που λες. Αλλά για να μην φοβηθεί υπερβολικά ένας παίκτης που μας διαβάζει και μπορεί τώρα να σκέφτεται να ξεκινήσει να πάιζει κάπου online, θα γράψω το εξής. Οι σοβαρές εταιρίες που έχουν απομείνει με άδεια (δεν μιλάμε στην παγκόσμια αγορά), δεν θα σε λιμιτάρουν με το πρώτο στραβό για αυτους μπετ. Δηλαδή, αν χτυπήσεις την αστοχία του trader μία φορά τυχαία ή σημείο arbing, απλά μπαίνεις στα radar τους και παρακολουθούν το τι παίζεις και αν συνεχίζεις στο ίδιο τροπάρι, τότε δεν είναι τυχαίο και τρως limit.

Επίσης, η ένοια του value bet όπως το γράφουν αυτοί της goalbet είναι άλλο πράγμα από το κανονικό. Πιστεύω πως αυτοί εννοούν να βαράς αποδόσεις στις οποίες ξεχάστηκαν και δεν ακολούησαν την διακύμανση της αγοράς. To να παίζεις value σημεία, σημαίνει πως ο book έχει διαβάσει λάθος ένα σετ αποδόσεων, πχ ο άσος έπρεπε να δίνει 1,30 και δίνει 1,70. Αν όλες οι εταιρίες το δίνουν κοντά στο 1,70 τότε δεν είναι πρόβλημα. Αν όμως το 1,70 υπάρχει μόνο στην εταιρία που παίζεις και στις άλλες έχει πάει στο 1,40, τότε ναι υπάρχει πρόβλημα, είτε παίζεις στον καλύτερο είτε στον χειρότερο book. Αυτό φυσικά είναι λάθος του trader του εκάστοτε Book αλλά προφανώς ρίχνουν το φταίξιμο στον παίχτη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark, FunBet και nklaps
Πολύ στωστά αυτά που λες. Αλλά για να μην φοβηθεί υπερβολικά ένας παίκτης που μας διαβάζει και μπορεί τώρα να σκέφτεται να ξεκινήσει να πάιζει κάπου online, θα γράψω το εξής. Οι σοβαρές εταιρίες που έχουν απομείνει με άδεια (δεν μιλάμε στην παγκόσμια αγορά), δεν θα σε λιμιτάρουν με το πρώτο στραβό για αυτους μπετ. Δηλαδή, αν χτυπήσεις την αστοχία του trader μία φορά τυχαία ή σημείο arbing, απλά μπαίνεις στα radar τους και παρακολουθούν το τι παίζεις και αν συνεχίζεις στο ίδιο τροπάρι, τότε δεν είναι τυχαίο και τρως limit.

Επίσης, η ένοια του value bet όπως το γράφουν αυτοί της goalbet είναι άλλο πράγμα από το κανονικό. Πιστεύω πως αυτοί εννοούν να βαράς αποδόσεις στις οποίες ξεχάστηκαν και δεν ακολούησαν την διακύμανση της αγοράς. To να παίζεις value σημεία, σημαίνει πως ο book έχει διαβάσει λάθος ένα σετ αποδόσεων, πχ ο άσος έπρεπε να δίνει 1,30 και δίνει 1,70. Αν όλες οι εταιρίες το δίνουν κοντά στο 1,70 τότε δεν είναι πρόβλημα. Αν όμως το 1,70 υπάρχει μόνο στην εταιρία που παίζεις και στις άλλες έχει πάει στο 1,40, τότε ναι υπάρχει πρόβλημα, είτε παίζεις στον καλύτερο είτε στον χειρότερο book. Αυτό φυσικά είναι λάθος του trader του εκάστοτε Book αλλά προφανώς ρίχνουν το φταίξιμο στον παίχτη.
Οι άνθρωποι αυτοί αντιγραφουν τις αποδόσεις της Πράσινης, προσθέτοντας κάτι ασήμαντα δεκαδικά. πχ 8.04.
Όταν η 365 ρίχνει τις αποδόσεις της, υπάρχει ενα μικρό delay της άλλης εταιρίας μέχρι να το κάνει και αυτή. Ισχύει αυτό.
Αυτό λες να ελέγχουν?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: kosdpthess
Οι άνθρωποι αυτοί αντιγραφουν τις αποδόσεις της Πράσινης, προσθέτοντας κάτι ασήμαντα δεκαδικά. πχ 8.04.
Όταν η 365 ρίχνει τις αποδόσεις της, υπάρχει ενα μικρό delay της άλλης εταιρίας μέχρι να το κάνει και αυτή. Ισχύει αυτό.
Αυτό λες να ελέγχουν?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η δική μου εμπειρία διαχρονικά αυτό μου έχει δείξει. Ότι όταν παίζεις τέτοιες αποδόσεις που ξεχάστηκαν αργά ή γρήγορα το λιμιτάρισμα δεν το γλιτώνεις. Ασχέτου εταιρίας, ειδικά όμως όταν παίζεις σε μπουκ οι οποόι όπως λες και εσύ ακολουθούν συγκεκριμένους για να ανανεώνουν αποδόσεις. Το καθαρό value bet δεν μπορούν να το ελέγχουν. Δηλαδή αν εσύ παίζεις πχ στο sans voir ένα διπλό στο 15 απόδοση και το έχουν όλοι οι μπούκηδες σε αυτήν, πως ο trader της goalbet πχ θα κρίνει ότι θα έπρεπε να το είχαν 5 και όχι 15? Αφού τις αποδόσεις τις παίρνουν από αλλού. Από όσο γνωρίζω κοιτάν μόνο την αγορά πως κινείται και τίποτε άλλο.

Επίσης, στο arbing μπορεί να φας λιμιτ ακόμη και στην εταιρία που χάνεις όχι μόνο σε αυτήν που κερδίζεις. Ξέρουν πολύ καλά τι παίζεις αν σε παρακολουθήσουν, τα λάθη τα βλέπουν και αυτοί. Πχ παίζεις οβερ 2,10 στην 365 (απόδοση που την έχουν όλοι) και η μητσοςbet ξέχασε να αλάξει το σετ γιατί ο καλύτερος επιθετικός τραυματίστηκε και έχει το αντερ στο 2,10. Μπορεί να βγει το αντερ και να πληρωθείς από τον Μήτσο αλλά η 365 ξέρει πολύ καλά τι μπορεί να έκανες και μπαίνεις στα ραντάρ τους και απρότι έχασες σε αυτούς να το φας το λιμιτ αν σε ξαναπιάσουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark και nklaps
αυτός που μου άλλαξε τον τίτλο είτε δε διάβασε το θέμα είτε σκοπίμως αλλάζει το νόημά του
το πρόβλημα που δημιούργησε η εταιρία σε μένα και θα δημιουργήσει σε κάθε πελάτη της είναι
η άρνηση της να εξηγήσει και να ξεκαθαρίσει τους όρους της
επιφυλάσσοντας έτσι το προνόμιό της να σε κλέψει οποιαδήποτε στιγμή
 
Kαλημερα.Οι αποψεις ειναι γνωστες και εχουν ειπωθει ξεκαθαρα. Η μια λεει δεν διαβασες τους ορους ,ας προσεχες. Η αλλη λεει , δεν ειναι σωστο να μου κλεβεις τα λεφτα και να βαζεις και λιμιτ εφοσον τις τιμες εσυ η εταιρεια μου προσφερεις για να πονταρω.
Πιαστο το αυγο και κουρεψε το θα ελεγα εγω.
Η ουσια κατα την γνωμη μου ειναι οτι σε αυτες τις περιπτωσεις απο τη στιγμη που οι εταιρεις εχουν στα χερια τους το πεπονι το μαχαιρι και τα κουκουτσια αξια εχει η προληψη και οχι η προσπαθεια για καταστολη.
Με απλα λογια καλο θα ειναι οποιος ασχολειται ωρες με το στοιχημα να γνωριζει και τι του γινεται σε περιπτωση δει τον λογαριασμο του να φουσκωνει.
Οι 2 εταιρειες που βρισκονται στην επικαιροτητα μεσα σε αυτο το φορουμ δυστυχως ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ.
Απλα ο καθε παικτης που εχει λογαριασμους σε αυτες τις εταιρειες καλο θα ειναι να ξερει οτι περνει και το ρισκο καποια στιγμη να μην πληρωθει.
Οι υπολοιπες απ οσο γνωριζω ζοριζονται μεν αρκετα αλλα αποδιδουν τα κερδη με λιμιτ εφοσον διαπιστωσουν τη
σταθερη κερδοφορια

Υ.Γ Σε περιπτωσεις ανω των 2.000- 3000 ευρω κερδων πραγμα ποιο σπανιο απλα κανουμε τον σταυρο μας για ολες τις εταιρειες....
 
  • Like
Αντιδράσεις: apofasistikos και FunBet
Καθόμαστε και συζητάμε για τους όρους των εταιρειών, για το ότι τρώνε χρήματα από τους παίκτες κτλ. Λέμε ότι έχουν το μαχαίρι και το καρπούζι (ή το πεπόνι, ανάλογα τα γούστα του καθενός). Τα πράγματα θα αλλάξουν μόνο όταν καταλάβουμε πως το μαχαίρι πρέπει να έχουν οι παίκτες.

Όσο δεχόμαστε παθητικά τα πράγματα, δεν θα αλλάξει ούτε η στάση των εταιρειών, ούτε η απάθεια της ΕΕΕΠ. Αυτό προϋποθέτει οργάνωση, χρήματα και δικαστικούς αγώνες. Οι παράνομοι και καταχρηστικοί όροι πρέπει εξαφανιστούν και η ΕΕΕΠ πρέπει να προβαίνει σε άμεση ανάκληση αδειών για τις εταιρείες που δεν συμμορφώνονται. Χωρίς αυτά, η κάθε εταιρεία θα κάνει ότι γουστάρει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: chri213 και apofasistikos
Μπηκατε σε πολυ βαθεια νερα....τωρα το καταλαβατε?Υπαρχουν οροι που λειτουργουν ανα πασα στιγμη στα <μαγαζια>
 
Καθόμαστε και συζητάμε για τους όρους των εταιρειών, για το ότι τρώνε χρήματα από τους παίκτες κτλ. Λέμε ότι έχουν το μαχαίρι και το καρπούζι (ή το πεπόνι, ανάλογα τα γούστα του καθενός). Τα πράγματα θα αλλάξουν μόνο όταν καταλάβουμε πως το μαχαίρι πρέπει να έχουν οι παίκτες.

Όσο δεχόμαστε παθητικά τα πράγματα, δεν θα αλλάξει ούτε η στάση των εταιρειών, ούτε η απάθεια της ΕΕΕΠ. Αυτό προϋποθέτει οργάνωση, χρήματα και δικαστικούς αγώνες. Οι παράνομοι και καταχρηστικοί όροι πρέπει εξαφανιστούν και η ΕΕΕΠ πρέπει να προβαίνει σε άμεση ανάκληση αδειών για τις εταιρείες που δεν συμμορφώνονται. Χωρίς αυτά, η κάθε εταιρεία θα κάνει ότι γουστάρει.

Εσυ πως θα αποκτησεις το πανω χερι οταν υπαρχει ορος "value bet, sure bet" κλπ. Που ουτε αντικειμενικα δεν μπορει να οριστει τι εστι value bet. Κοινως ο ορος λεει "αν εμεις δεν θελουμε, δεν σου πληρωνουμε το στοιχημα". ΤΙ θα κανεις; Θα τους πας στα δικαστηρια; Την goalbet; Που δεν εχει εδρα/γραφειο/υπαρξη; Αυριο κλεινει και ανοιγει ως goooolbet και δεν τρεχει μια; Που εχει αλλαξει ΑΦΜ και διευθυνοντες 10 φορες τουλαχιστον; Ξερεις τι σημαινουν ολες αυτες οι εταιριες και που μπλεκουμε καθε φορα;

Περα απο 10-15 εταιριες, ολες οι αλλες ειναι φαντασματα. Επισης η ελληνικη bwin ας πουμε, δεν εχει καμια σχεση με την κανονικη bwin που ηταν καποτε στην Αυστρια πριν παει Γιβραλταρ και γινει ο,τι γουσταρω κανω. Που πας να κανεις μαγκιες; Στα φαντασματα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: chri213, fairplay και Ertzan
Εσυ πως θα αποκτησεις το πανω χερι οταν υπαρχει ορος "value bet, sure bet" κλπ. Που ουτε αντικειμενικα δεν μπορει να οριστει τι εστι value bet. Κοινως ο ορος λεει "αν εμεις δεν θελουμε, δεν σου πληρωνουμε το στοιχημα". ΤΙ θα κανεις; Θα τους πας στα δικαστηρια; Την goalbet; Που δεν εχει εδρα/γραφειο/υπαρξη; Αυριο κλεινει και ανοιγει ως goooolbet και δεν τρεχει μια; Που εχει αλλαξει ΑΦΜ και διευθυνοντες 10 φορες τουλαχιστον; Ξερεις τι σημαινουν ολες αυτες οι εταιριες και που μπλεκουμε καθε φορα;

Περα απο 10-15 εταιριες, ολες οι αλλες ειναι φαντασματα. Επισης η ελληνικη bwin ας πουμε, δεν εχει καμια σχεση με την κανονικη bwin που ηταν καποτε στην Αυστρια πριν παει Γιβραλταρ και γινει ο,τι γουσταρω κανω. Που πας να κανεις μαγκιες; Στα φαντασματα;

Αυτό ακριβώς σου λέω. Με όρους τύπου "απαγορεύονται τα value bets, τα sure bets κτλ", δεν παίρνεις άδεια. Έτσι απλά. Αντί να καθόμαστε να κυνηγάμε τις εταιρείες που κρύβονται πίσω από ασαφείς και καταχρηστικούς όρους, πρέπει να τις αναγκάσουμε να συμμορφωθούν με ένα λογικό ρυθμιστικό πλαίσιο. Όποιος θέλει να το παίξει φάντασμα, ας πάει σπίτι του.
 
Αυτό ακριβώς σου λέω. Με όρους τύπου "απαγορεύονται τα value bets, τα sure bets κτλ", δεν παίρνεις άδεια. Έτσι απλά. Αντί να καθόμαστε να κυνηγάμε τις εταιρείες που κρύβονται πίσω από ασαφείς και καταχρηστικούς όρους, πρέπει να τις αναγκάσουμε να συμμορφωθούν με ένα λογικό ρυθμιστικό πλαίσιο. Όποιος θέλει να το παίξει φάντασμα, ας πάει σπίτι του.

Ε τοτε να απαγορεψουν το στοιχημα. Δεν υπαρχει εταιρια που δεν εχει τετοιους ορους, μπορει να μην το λενε χυμα οπως οι κυριοι της γκολμπετ και κλωνων, αλλα καμουφλαρισμενα τα ιδια λενε πανω κατω. Οταν η 365 σου λεει οτι εχει δικαιωμα να ακυρωσει οποιοδηποτε στοιχημα και να παρακρατησει τυχον κερδη αν υποψιαστουν οτι υπαρχει παρατυπια, παρανομια ή κατι αλλο με τον συγκεκριμενο αγωνα, τι διαφορετικο εννοει;

Αυτοι ειναι οι οροι της αγορας. Οπως οταν αγοραζεις σπιτι με μεσιτη πρεπει να δωσεις 2%, ετσι και εδω οταν μπαινεις στην αγορα, πρεπει να μην κανεις βαλιου σουρ κλπ
 
Ε τοτε να απαγορεψουν το στοιχημα. Δεν υπαρχει εταιρια που δεν εχει τετοιους ορους, μπορει να μην το λενε χυμα οπως οι κυριοι της γκολμπετ και κλωνων, αλλα καμουφλαρισμενα τα ιδια λενε πανω κατω. Οταν η 365 σου λεει οτι εχει δικαιωμα να ακυρωσει οποιοδηποτε στοιχημα και να παρακρατησει τυχον κερδη αν υποψιαστουν οτι υπαρχει παρατυπια, παρανομια ή κατι αλλο με τον συγκεκριμενο αγωνα, τι διαφορετικο εννοει;

Αυτοι ειναι οι οροι της αγορας. Οπως οταν αγοραζεις σπιτι με μεσιτη πρεπει να δωσεις 2%, ετσι και εδω οταν μπαινεις στην αγορα, πρεπει να μην κανεις βαλιου σουρ κλπ


Και όμως, είναι πολύ διαφορετικό κάποιος να σου κλείνει τον λογαριασμό επειδή παίζεις value, sure ή έφτασες τυχαία στο όριο κέρδους που ορίζει το τμήμα risk ΑΛΛΑ να σε πληρώνει (επειδή δεν υπάρχει λόγος να μην σε πληρώσει σύμφωνα με τους όρους της εταιρείας), σε αντίθεση με κάτι εταιρείες σαν την γκολμπετ οι οποίες γράφουν στους όρους τους ότι αυτοί είναι λόγοι για να ΜΗΝ σε πληρώσουν.

Φυσικά, κανένας τρόπος που οδηγεί στο κέρδος δεν είναι αποδεκτός από τις εταιρείες και κάθε τέτοιος τρόπος αντιμετωπίζεται διαφορετικά από αυτές (πάντα σε σχέση με τον χρόνο που θα έρθουν τα όρια). Αλλά είναι πολύ διαφορετικό να σε διώχνουν ευγενικά και να σε πληρώνουν από το να σου τρώνε τα λεφτά για έναν καταχρηστικό όρο.

Όσο για τους όρους της αγοράς, το 2% του μεσίτη, το ποσό που θέλει ο ιδιοκτήτης του ακινήτου (ή η γκανιότα της εταιρείας) δεν λένε τίποτα από μόνα τους αλλά αξιολογούνται με βάση την απόδοση της επένδυσης. Αναλόγως, αν μπαίνω σε ένα μαγαζί και κάθε φορά ψωνίζω ΜΟΝΟ τα προϊόντα που βρίσκονται σε προσφορά ή έχουν τιμολογηθεί λανθασμένα, μπορώ να δεχτώ ότι ο ιδιοκτήτης κάποια στιγμή θα με διώξει. Αλλά όταν έχω προπληρώσει τα προϊόντα, δεν μπορεί να κρατήσει τα χρήματα και να μην μου δώσει αυτό για το οποίο πλήρωσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: JordanRules
Και όμως, είναι πολύ διαφορετικό κάποιος να σου κλείνει τον λογαριασμό επειδή παίζεις value, sure ή έφτασες τυχαία στο όριο κέρδους που ορίζει το τμήμα risk ΑΛΛΑ να σε πληρώνει (επειδή δεν υπάρχει λόγος να μην σε πληρώσει σύμφωνα με τους όρους της εταιρείας), σε αντίθεση με κάτι εταιρείες σαν την γκολμπετ οι οποίες γράφουν στους όρους τους ότι αυτοί είναι λόγοι για να ΜΗΝ σε πληρώσουν.

Φυσικά, κανένας τρόπος που οδηγεί στο κέρδος δεν είναι αποδεκτός από τις εταιρείες και κάθε τέτοιος τρόπος αντιμετωπίζεται διαφορετικά από αυτές (πάντα σε σχέση με τον χρόνο που θα έρθουν τα όρια). Αλλά είναι πολύ διαφορετικό να σε διώχνουν ευγενικά και να σε πληρώνουν από το να σου τρώνε τα λεφτά για έναν καταχρηστικό όρο.

Όσο για τους όρους της αγοράς, το 2% του μεσίτη, το ποσό που θέλει ο ιδιοκτήτης του ακινήτου (ή η γκανιότα της εταιρείας) δεν λένε τίποτα από μόνα τους αλλά αξιολογούνται με βάση την απόδοση της επένδυσης. Αναλόγως, αν μπαίνω σε ένα μαγαζί και κάθε φορά ψωνίζω ΜΟΝΟ τα προϊόντα που βρίσκονται σε προσφορά ή έχουν τιμολογηθεί λανθασμένα, μπορώ να δεχτώ ότι ο ιδιοκτήτης κάποια στιγμή θα με διώξει. Αλλά όταν έχω προπληρώσει τα προϊόντα, δεν μπορεί να κρατήσει τα χρήματα και να μην μου δώσει αυτό για το οποίο πλήρωσα.

Ολα ειναι θεμα αναγκης. Ξερεις ποσοι ετρεξαν να βαλουν λεφτα σε οτι τρυπα υπήρχε ως επενδυση οταν αρχιζε η κριση κ φοβήθηκαν οτι θα χασουν τα μετρητα τους;

Αν εσενα δεν σου χρειαζονται οι εταιριεςε αυτους τους ορους τοτε να μην τις χρησιμοποιεις. Οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

Εγω παλι δεν μπορω ν διαγραψω ετσι ευκολα κλωνο της 365. Ολη η υποθεση κερδους γυρω απο την 365 κ τους κλωνους κινειται. Αν δεν εχεις η υποθεση κερδος γινεται πολυ δυσκολη. Μπορω να ανεχτω ενα σωρο ειδεχθης ορους για να εχω αυτη την εταιρια διαθεσιμη(προσωπικα δεν μπορώ λογω πολλων λιμιτ, γενικα μιλαω). Πανω σε αυτη την αναγκη παταει κ η γκολμπετ κ καθε τετοια εταιρια πού δεν θα ειχε λογο υπαρξης αν δεν εβαζε λιμιτ η 365

Επειδη ασχολεισαι αρκετα με το θεμα νομιζω ισως κι εσυ χρειαζεσαι τετοιες εταιριες, οποτε κανε την καρδια σου πετρα. Εκτος αν εχεις 5ψηφια κεφάλαια να κανεις παιχνιδι στην Ασια. Αλλο θεμα
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...