Indian Wells Masters

  • Εκκινητής θέματος coria
  • Ημερομηνία έναρξης
Απάντηση: Indian Wells Masters

Nadal-Schwartzman: 1-1 (1st set)

Under19,5 (1,88) Stoiximan (4/10(
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

6-3/6-1

Σύνολο: +1,1/10

Καταφέραμε για πολλοστο τουρνουά να βρεθούμε στο μηδέν σχεδόν, από ένα αξιοσέβαστο κέρδος στις πρώτες μέρες.

Δυστυχώς, λίγο χτες με τον Καναδό όπως εξελίχτηκε (δε το άξιζε βέβαια), και περισσότερο με τον Lopez, αλλά πολύ περισσότερο με αυτά που δεν έπαιξα και βγήκαν, φτάσαμε στο σημείο αυτό ..


Πλέον έχουμε το αρχικό bet στον Thiem που είναι πολύ κοντά στο να έρθει (4 άσσοι σε 2 ματς), και τα 2 σε Djoko-Kohly και Isner μακροχρόνια...

ΥΓ: Ευτυχώς στο Indian Wells έχουν πάει περίφημα τα live bets..
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

O Kohly πήρε το 1ο σετ με 6-4 και βλέπω να τον πετάει και έξω τον Djoko αν συνεχίσει να παίζει έτσι.
Προσωπικά κέρδισα ενα μεγάλο στοιχηματακι στο να πάρει σετ ο Γερμανός με 4 απόδοση και έτσι παίζω πιο άνετος αφού στο 2ο σετ το μόνο που εύχομαι είναι να μη κερδίσει ο Γερμανός με 2πλο break.


Αν μας το κάνει αυτό ο Σέρβος, τι να πω?

Τα λέμε αύριο!!!
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Α ρε Djoko.. άρχισες με break.. κοίτα να δεις που θα το χάσουμε από την ανάποδη..
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Karlovic-Thiem: 1 (+1,5 sets) (1,86) Netbet (3,5/10)
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Shapovalov (1,44) / Isner (1,64) = (2,36) Netbet (3/10)
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Edmund-Federer:

1)Edmund: over1,5 aces in 1st set (1,87) Stoiximan (4/10)
2)TB in match (2,08) Stoiximan (1,5/10)
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Θα μιλήσω μόνο για το σημερινό περιστατικό και θα σταματήσω. Δε μπορώ να πιστέψω το πώς μπορεί να χαθεί ένα bet που έχει το απόλυτο value.

Πάω να δω τα ειδικά του ματς Edmund-RF και κοιτάω για τους άσσους και μου πέφτουν τα μαλλιά.

Over3,5 έδινε στον Edmund με 1,8 και αμέσως είμαι έτοιμος να του ρίξω. Πριν το ρίξω, κοιτάω λιγο παρακάτω και βλέπω το over1,5 στο 1ο σετ με 1,87 και λέω δε γίνεται, είναι τρελοί.

Ένας παίχτης που έριξε 6 άσσους ΜΟ σε 2 ματς που έληξαν με 6-3/6-3 και 6-2/6-0, δε μπορεί να παίζεται σε τέτοιες τιμές απέναντι σε μέτριο υποδοχέα.

Και η σκεψη μου ήταν ποιο σετ θα πάει μακρύτερα? Και λέω πολύ πιθανο το 1ο αφου ίσως κουραστεί ο Άγγλος. Και έτσι πάω στο 2ο που είχε και μεγαλύτερο value, και λογική και μεγαλύτερη τιμη

Πάμε τώρα στο ματς:

Ο τύπος για κάποιο λόγο δε κατέβηκε ποτέ στο 1ο σετ και άρχισε τα 2 πρώτα service games του με 4 DFs!!! και έφαγε 2 breaks, το ένα με μηδέν.
Και ενώ το σκορ ήταν 5-0 έχοντας χάσει και 1-2 BPs, εκεί σερβίρει το 1ο άσσο.
Στο 1ο service game του 2ου σετ ρίχνει τον 2ο και στο 2ο άλλους 2 και με το σκορ να είναι 1-6/2-1, ήρθαν οι 4 άσσοι, παίζοντας το αναμενόμενο παιχνίδι του ο Edmund...

Το τένις λοιπόν είναι το μοναδικό άθλημα, που ενώ βλέπεις το value κατάματα πολλές φορές, είναι πολύ δύσκολο να το μετατρέψεις σε κέρδος..

Για τους άλλους αστείους δε θα κάνω συζήτηση
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard
Απάντηση: Indian Wells Masters

Καρλοβιτς - Τιεμ
Να κερδισει ενα σετ
Καρλοβιτς @2.00
3.7/10

Ακολουθώ τον Δημήτρη εδώ!
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Για τον Kohlschreiber με Monfils δεν είπατε τίποτα, με έχει εντυπωσιάσει στα τελευταία αρκετά ματς του,
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

καλος χρυσος ο κοχλυ όταν παιζει καλα και είναι σε φορμα αλλα τον εχω γενικά στο ψυγείο και δεν ασχολούμαι μαζί του. βρισκει τροπο να κανει τα χειροτερα όταν τον ακουμπάς στα σοβαρα σε κατι τέτοιες φασεις όπως τωρα και κατι τετοια head to head(13-2) προσπαθω να τα αποφευγω! για νικη δεν το συζητω καν, για σετ είμαι θετικος πολύ αφου εχει παρει σε παρα πολλα από αυτά σετ και το χάντικαπ στο +4.5 που παιζω 10/10 μου βγαζει ερωτηματικα πολλα και δεν εχω και τη ψυχολογια να μπω σε τετοιο μπετ. ένα μετριο πονταρισμα μεχρι +1.5 σετ για τα δικα μου δεδομενα καλο είναι. αν δεν κατσει του καρλοβιτς ισως παιξω αυτό για ρεφαρισμα :priest:
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard
Απάντηση: Indian Wells Masters

Κολσραιμπερ - Μονφιλς
Κολσραιμπερ(+1.5 σετ) @1.73
4/10

Βαλενθια - Χεταφε
Οβερ 5.5(κιτρινες) @2.06
4/10


Αντε για να εχει ενδιαφερον η βραδια θα παιξω και του κοχλυ βρεξει χιονισει με τον καρλοβιτς αλλα θα βαλω στην εξισωση και το κατά 90% κερδισμενο οβερ καρτων στο "μακελειο" που ανοιξε 1.73 το 5.5 στο εξωτερικο και ηδη είναι @1.44 οποτε το 2.06 της νοβιμπετ ένα ενδιαφερον εντονο το εχει. θεωρητικα παντα στο φανταστικο μυαλο μου, δεν σπαει αυτό το οβερ ουτε με κυβερνηση Λεβεντη! το παραπανω πακετο το στηριζει με βαρυτητα το +9 από τα ποδήλατα αλλιως θα ηταν καρλοβιτς,κοχλυ,οβερ καρτων από 2/10 στο καθενα, λαθος μεν ολο αυτό σαν staking plan αλλα αυτό το ετος δοκιμαζω ένα επιθετικο στυλ να δω που και πως θα καταληξει στο τελος!
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

τερμα καραβλαχος αυτος ο καρλοβιτς! αντε να δουμε και τον επομενο :priest:
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Για τον Kohlschreiber με Monfils δεν είπατε τίποτα, με έχει εντυπωσιάσει στα τελευταία αρκετά ματς του,

Το σκορ αποδεικνύει περίτρανα πως το φετινό Indian Wells ήταν ίσως το πιο τρελό Master εδώ και καιρό..
Νικητές του 10ημερου ήταν αυτοί που δεν ασχολήθηκαν.
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Εγω πάντως ευχαριστώ γιατί είχα κάτι σκέψεις να παίξω πολύ χοντρά λεφτά εκεί (για εμενα όχι γενικα :) , και οι κάποιες αμφιβολίες ίσως με έσωσαν τελευταία στιγμή από τα χειρότερα ... μου αρέσει τρομερά να βλέπω τένις και να ποντάρω αλλά πολύ συχνά αν δεν έχεις και κάποια διαχείριση πονταρίσματος και όρια όπως πχ βλέπουμε εδω την πατάς
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Μας διέλυσε η χτεσινή μέρα και πάνω από όλα με το τρόπο που ήρθαν.

Βάζω πλέον και το μακροχρόνιο του Thiem στα κερδισμένα (αν και ακόμα δεν έχει τελειωσει).

Σύνολο: -4,7/10

ΥΓ1: Πάντως μετά από τόσα κέρδη στην αρχή του τουρνουά, το να φτάσουμε εδώ δε το περίμενα.
ΥΓ2: Προσωπικά θα κλείσω με 1-2 μακροχρόνια που θα τα ρίξω μέχρι το βράδυ..
ΥΓ3: Blizard σε περιμένουμε πιο ενεργό στα επόμενα τουρνουα, έστω και με σκέψεις...
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Last Bets:

1)Nadal:Winner (2,5) Stoiximan (5/10)
2)Nadal-Raonic: Finalists (4) Stoiximan (2,3/10)

Τα λέμε τη Κυριακή με τον απολογισμό...
 
Απάντηση: Indian Wells Masters

Χουρκαζ - Φεντερερ
Συνολικοι Ασσοι(1ο σετ)
Χουρκαζ Οβερ 2 @1.87
6/10

Κατσανοφ - Ναδαλ
Συνολικοι Ασσοι(1ο σετ)
Κατσανοφ Οβερ 2 @2.00
5/10

Βαλενθια - Χεταφε
Ασιατικο Χαντικαπ(καρτων)
Χεταφε(-0.5) @1.90
10/10
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • Αύριο 20-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...