Let's Hockey

zorian

IFC#5 Cup winner 2013-14
Μέλος του προσωπικού
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, αφού σταμάτησε η δράση στο τέννις, μέχρι το τέλος του χρόνου θα ασχοληθώ με το ice hockey (ίσως να το συνεχίσω κιόλας και τη νέα χρονιά). Παίρνω την κάβα που μου έμεινε από το τέννις και ξεκινάω...
Αρχικά με τα πρωταθλήματα από Δανία και πάνω (Δανία, Νορβηγία, Σουηδία, Φινλανδία) και μετά θα επεκταθώ και σε Ελβετία/Αυστρία αλλά και Σλοβακία/Τσεχία/Πολωνία. Τη Ρωσία όπως και το NHL δεν τα πλησιάζω...

Είδα λίγο τους αυριανούς αγώνες και νομίζω ότι στη Δανέζικη Metal Ligaen το ματς Odense Bulldogs-Herning Blue Fox έχει ενδιαφέρον. Οι γηπεδούχοι έχουν 12 νίκες σε 15 ματς και μάλιστα τις 3 νίκες τις έκαναν στις 5 πρώτες αγωνιστικές. Από 'κει και πέρα ζωγραφίζουν. Βέβαια, οι 3 από αυτές τις νίκες ήρθαν στην παράταση και άλλη μία στα πέναλτι αλλά αυτό δεν τους μειώνει καθόλου. Μάλιστα στα 4 τελευταία ματς φεύγουν με καθαρές νίκες από το παγωμένο γήπεδο. Προηγούνται στη βαθμολογία με 32 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι έχουν 7 νίκες και 7 ήττες, από τις οποίες οι 4 (ήττες) ήρθαν στην παράταση. Στην παράταση δεν έχουν καταφέρει να κερδίσουν καμία φορά φέτος. Σύνολο 25 βαθμούς και στα τελευταία 5 ματς κέρδισαν 3 φορές κι έχασαν 2. Μάλιστα, την τελευταία αγωνιστική κέρδισαν 1-8 εκτός έδρας την Sonderjyske, που είναι 2η στη βαθμολογία. Ίσως γι' αυτό και ο άσσος στο ματς αυτό δίνεται πολύ ψηλά γι' αυτά τα δεδομένα.
Εγώ πάντως θα ποντάρω 3 ευρώ στο 2,15 του άσσου στην Bet365, όπου θα γίνονται όλα τα πονταρίσματά μου.

Το άλλο παιχνίδι που μ' ενδιαφέρει είναι το Lulea - Skelleftea από τη σουηδική SHL. 2η η Skelleftea με 47 βαθμούς, 9η η γηπεδούχος με 31. 4 συνεχόμενες ήττες για τη Lulea, εντός εκτός. Οι φιλοξενούμενοι στα 4 τελευταία ματς έχουν κερδίσει τα 3, μέσα στο γήπεδό τους κι έχασαν εκτός από την Djugardens στην παράταση. Η αλήθεια είναι ότι δεν τα πάνε καλά εκτός, αλλά θα ρισκάρω το διπλό αύριο, σε απόδοση 2,25, πάλι με 3 ευρώ.
ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 82,97 - 6 = 76,97 ΕΥΡΩ
 
  • Like
Αντιδράσεις: animusbet
Απάντηση: Let's Hockey

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, αφού σταμάτησε η δράση στο τέννις, μέχρι το τέλος του χρόνου θα ασχοληθώ με το ice hockey (ίσως να το συνεχίσω κιόλας και τη νέα χρονιά). Παίρνω την κάβα που μου έμεινε από το τέννις και ξεκινάω...
Αρχικά με τα πρωταθλήματα από Δανία και πάνω (Δανία, Νορβηγία, Σουηδία, Φινλανδία) και μετά θα επεκταθώ και σε Ελβετία/Αυστρία αλλά και Σλοβακία/Τσεχία/Πολωνία. Τη Ρωσία όπως και το NHL δεν τα πλησιάζω...

Είδα λίγο τους αυριανούς αγώνες και νομίζω ότι στη Δανέζικη Metal Ligaen το ματς Odense Bulldogs-Herning Blue Fox έχει ενδιαφέρον. Οι γηπεδούχοι έχουν 12 νίκες σε 15 ματς και μάλιστα τις 3 νίκες τις έκαναν στις 5 πρώτες αγωνιστικές. Από 'κει και πέρα ζωγραφίζουν. Βέβαια, οι 3 από αυτές τις νίκες ήρθαν στην παράταση και άλλη μία στα πέναλτι αλλά αυτό δεν τους μειώνει καθόλου. Μάλιστα στα 4 τελευταία ματς φεύγουν με καθαρές νίκες από το παγωμένο γήπεδο. Προηγούνται στη βαθμολογία με 32 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι έχουν 7 νίκες και 7 ήττες, από τις οποίες οι 4 (ήττες) ήρθαν στην παράταση. Στην παράταση δεν έχουν καταφέρει να κερδίσουν καμία φορά φέτος. Σύνολο 25 βαθμούς και στα τελευταία 5 ματς κέρδισαν 3 φορές κι έχασαν 2. Μάλιστα, την τελευταία αγωνιστική κέρδισαν 1-8 εκτός έδρας την Sonderjyske, που είναι 2η στη βαθμολογία. Ίσως γι' αυτό και ο άσσος στο ματς αυτό δίνεται πολύ ψηλά γι' αυτά τα δεδομένα.
Εγώ πάντως θα ποντάρω 3 ευρώ στο 2,15 του άσσου στην Bet365, όπου θα γίνονται όλα τα πονταρίσματά μου.
2-0 τελικό αποτέλεσμα +6,45 στο ταμείο :beers1:

Το άλλο παιχνίδι που μ' ενδιαφέρει είναι το Lulea - Skelleftea από τη σουηδική SHL. 2η η Skelleftea με 47 βαθμούς, 9η η γηπεδούχος με 31. 4 συνεχόμενες ήττες για τη Lulea, εντός εκτός. Οι φιλοξενούμενοι στα 4 τελευταία ματς έχουν κερδίσει τα 3, μέσα στο γήπεδό τους κι έχασαν εκτός από την Djugardens στην παράταση. Η αλήθεια είναι ότι δεν τα πάνε καλά εκτός, αλλά θα ρισκάρω το διπλό αύριο, σε απόδοση 2,25, πάλι με 3 ευρώ.
2-4 τελικό αποτέλεσμα +6,75 στο ταμείο :beers1:

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 76,97 + 13,20 = 90,17 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Έναν αγώνα από τη Φινλανδική SM Liiga επέλεξα για αύριο, τον οποίο θα κάνω δυάδα με ένα Δανέζικο. Η Lukko υποδέχεται την Espoo Blues. Oι γηπεδούχοι, που ξεκίνησαν πολύ καλά στο πρωτάθλημα, έχουν μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 ματς κι έτσι έχασαν θέσεις στο βαθμολογικό πίνακα. Ο απολογισμός τους είναι 45 βαθμοί, όταν η φιλοξενούμενη ομάδα έχει μαζέψει 32 βαθμούς. Ούτε αυτοί βρίσκονται σε φόρμα, με 2 νίκες στα 5 τελευταία ματς, όπου το ένα το κέρδισαν στα πέναλτι, όπως κι έχασαν ένα ματς στα πέναλτι. Ροπή στο Χ δηλαδή, αφού και τα άλλα ματς τέλειωσαν με 1 γκολ διαφορά. Θα ρισκάρω να ζωντανέψει η Lukko και να πάρει τη νίκη αύριο (απόδοση 1,75).
Το άλλο σημείο με το οποίο θα κάνω δυάδα είναι η νίκη της Herning Blue Fox επί της Herlev Eagles στο εντός έδρας ματς. Στην προτελευταία θέση βρίσκονται οι φιλοξενούμενοι και πιστεύω ότι η Herning, μετά την ήττα από την Odense, θα πάρει την πολυπόθητη νίκη σ' αυτό το παιχνίδι (απόδοση 1,45).

Βάζω 3 ευρώ στην δυάδα, σε απόδοση 2,54 στην Bet365.

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 90,17 - 3 = 87,17 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Έναν αγώνα από τη Φινλανδική SM Liiga επέλεξα για αύριο, τον οποίο θα κάνω δυάδα με ένα Δανέζικο. Η Lukko υποδέχεται την Espoo Blues. Oι γηπεδούχοι, που ξεκίνησαν πολύ καλά στο πρωτάθλημα, έχουν μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 ματς κι έτσι έχασαν θέσεις στο βαθμολογικό πίνακα. Ο απολογισμός τους είναι 45 βαθμοί, όταν η φιλοξενούμενη ομάδα έχει μαζέψει 32 βαθμούς. Ούτε αυτοί βρίσκονται σε φόρμα, με 2 νίκες στα 5 τελευταία ματς, όπου το ένα το κέρδισαν στα πέναλτι, όπως κι έχασαν ένα ματς στα πέναλτι. Ροπή στο Χ δηλαδή, αφού και τα άλλα ματς τέλειωσαν με 1 γκολ διαφορά. Θα ρισκάρω να ζωντανέψει η Lukko και να πάρει τη νίκη αύριο (απόδοση 1,75).
Lukko - Espoo Blues 3-4 (στα πέναλτι)
Το άλλο σημείο με το οποίο θα κάνω δυάδα είναι η νίκη της Herning Blue Fox επί της Herlev Eagles στο εντός έδρας ματς. Στην προτελευταία θέση βρίσκονται οι φιλοξενούμενοι και πιστεύω ότι η Herning, μετά την ήττα από την Odense, θα πάρει την πολυπόθητη νίκη σ' αυτό το παιχνίδι (απόδοση 1,45).
Herning Blue Fox - Herlev Eagles 3-0

Βάζω 3 ευρώ στην δυάδα, σε απόδοση 2,54 στην Bet365.

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 90,17 - 3 = 87,17 ΕΥΡΩ

H oμάδα της Espoo κατάφερε να ισοφαρίσει στο 3ο 20λεπτο την Lukko σε 3-3 κι αφού δεν μπήκε γκολ στην παράταση, τελικά πήρε τη νίκη στα πέναλτι, ενώ στη Δανία ήρθε εύκολα ο άσσος :kouvas:
 
Απάντηση: Let's Hockey

Ένα παρολί με 3 ομάδες για σήμερα, καθώς και στο χόκεϊ δεν έχει πολλή δράση αυτή την περίοδο...θα το παλέψω όμως όσο γίνεται.
Στη Δανέζικη Metal Ligaen έχουμε πλήρης αγωνιστική σήμερα. Διάλεξα το ματς των πρωτοπόρων Odense Bulldogs, οι οποίοι ταξιδεύουν ως το Gentofte για να αντιμετωπίσουν τους Gentofte Stars. Η διαφορά των δύο συλλόγων είναι τεράστια, τόσο από θέμα εμπειριών στην 1η κατηγορία όσο κι από θέμα επιτυχών αποτελεσμάτων φέτος. Ενδεικτικά μόνο αναφέρω ότι τα Μπουλντόγκ έχουν 1 ήττα στα 10 τελευταία ματς και οι Αστέρες έχουν μόνο μια νίκη στα αντίστοιχα 10 τελευταία. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς, 3 νίκες και 15 ήττες (από τις οποίες 2 στην παράταση και 1 στα πέναλτι) ενώ στα γκολ έχουν δεχτεί 73 κι έχουν πετύχει 37. Ακρως αντίθετα τα στατιστικά για τους φιλοξενούμενους, με συγκομιδή 41 βαθμών, 15 νίκες και 4 ήττες (οι ήττες ήταν όλες στην κανονική διάρκεια, στις νίκες έχουν 3 στην παράταση και 1 στα πέναλτι) και γκολ 66 υπέρ - 44 κατά. Κρατάω το διπλό στο 1,30.
Περνάω στη γερμανική DEL. Δεν έχω αναφερθεί στο πρωτάθλημα αλλά προς το παρόν δεν θα γράψω τίποτα παρά μόνο για τον αγώνα Eisbaren Berlin - Straubing Tigers. Οι γηπεδούχοι πρωτευουσιάνοι βρίσκονται στην 8η θέση με 42 βαθμούς, 20 βαθμούς κάτω από την κορυφή. Μέτρια χρονιά μέχρι τώρα για τους Βερολινέζους, οι οποίοι σήμερα δίνουν έναν αγώνα must win με την ουραγό της βαθμολογίας. Μοιρασμένα τα στατιστικά για την Eisbaren, με 15 νίκες και 13 ήττες, 80 γκολ υπέρ και 75 κατά. Λογικό είναι οι φιλοξενούμενοι να έχουν πολύ χειρότερα στατιστικά αφού έχουν πατώσει. 5 νίκες έναντι 22 ηττών και 49 γκολ υπερ με 102 κατά. Σύνολο 15 βαθμοί. Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλο σημείο εκτός του άσσου σ'αυτό το ματς.
Τέλος, από την αυστριακή EHL θα είναι η 3η επιλογή μου, που είναι ο άσσος στο παιχνίδι Liwest Linz - Dornbirn. Η ομάδα του Linz βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 34 βαθμούς, μόλις 6 κάτω από την κορυφή. Έχει κάνει 16 νίκες (οι 11 στην κανονική διάρκεια) και 11 ήττες (οι 9 στην κανονική διάρκεια). Έχει πετύχει 95 γκολ κι έχει δεχτεί 75. Αρκετά καλά ως σήμερα για μία από τις ομάδες που πρωταγωνιστούν συνεχώς στο πρωτάθλημα Ice Hockey της Αυστρίας. Οι φιλοξενούμενοι είναι νεούδια. Βρίσκονται στην 3η από το τέλος θέση με 24 βαθμούς, μόλις 3 βαθμούς πάνω από την τελευταία Ολύμπια Λιουμπλιάνας, κάτι που σημαίνει ότι παλεύουν για την παραμονή. Έχουν καταφέρει να κερδίσουν 10 αγώνες σε κανονική διάρκεια κι άλλον έναν (με την Ολύμπια) στα πέναλτι, ενώ έχουν χάσει σε 16 αγώνες (οι 14 ήττες σε κανονική διάρκεια). Έχουν δεχτεί 89 γκολ κι έχουν πετύχει 65. Κι εδώ άλλη επιλογή από τον άσσο δε νομίζω ότι υπάρχει.

Η τριάδα δίνει απόδοση 2,55 και την ποντάρω με 5 ευρώ.
ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 87,17 - 5 = 82,17 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey


Gentofte Stars - Odense Bulldogs 4 -3

Eisbaren Berlin - Straubing Tigers 2-0
Liwest Linz - Dornbirn
7-1
Σήμερα δε πήγαν τα πράγματα όπως το περίμενα. Βέβαια, χάθηκε μόνο το 1ο ματς αλλά χάλασε το παρολί. Παρεπιπτόντως, ο άσσος πλήρωνε έως και 8,50
Στην Αυστρία το μόνο λόγικο βγήκε αυτό που επέλεξα, καθώς τα άλλα ματς έληξαν ως εξής:
Ζnojmo - Salzburg 3-3 (ισοπαλία που πλήρωνε 4,50)
Klagenfurt - Innsbruck 1-4 (διπλό του 4,75)
Vienna Capitals - Olimpija Ljubljana 1-3 (διπλό του 8,00)
ειδικά αυτό το τελευταίο, όπως κι αυτό που έχασα, "μυρίζουν" πολύ άσχημα..
 
Απάντηση: Let's Hockey

Boxing Day στην ποδοσφαιρική Αγγλία αλλά και στο χόκεϊ επί πάγου έχουμε πλήρη αγωνιστική, με αγώνες να γίνονται στη Σουηδία, τη Γερμανία, την Τσεχία κ.ά.
Επέλεξα μια δυάδα για σήμερα (μετά τη χτεσινή ανασκόπηση των βαθμολογιών):

Nurnberg Ice Tigers - Schwenninger (γερμανική DEL) 1
HV71 - Brynas (σουηδική SHL) 1


Στο 1ο ματς, η Νυρεμβέργη βρίσκεται στις θέσεις 7-10, σίγουρα δεν θέλει να χάσει αυτό το πλεονέκτημα και θα προσπαθήσει (αν προλάβει) να ανέβει και πιο ψηλά. Η φιλοξενούμενη με 28 βαθμούς δεν ελπίζει σε κάτι καλό.
Στο άλλο παιχνίδι, σίγουρα η γηπεδούχος είναι καλύτερη ομάδα. Από τη στιγμή που και οι 2 θέλουν τους βαθμούς, η κάθε ομάδα για τους δικούς της λόγους, θεωρώ ότι η καλύτερη θα επικρατήσει.

Απόδοση 2,51 στην bet365

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 82,17 - 7,17 -= 75 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey


Nurnberg Ice Tigers - Schwenninger (γερμανική DEL) 1 τελικό σκορ 6-1
HV71 - Brynas (σουηδική SHL) 1
τελικό σκορ 4-2


Απόδοση 2,51 στην bet365

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 82,17 - 7,17 -= 75 ΕΥΡΩ

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 75 + 18 = 93 ΕΥΡΩ :beers1:
 
Απάντηση: Let's Hockey

Άλλη μια δυάδα επέλεξα για σήμερα, αλλά και μια μονή επιλογή.

Η δυάδα μου είναι:
Ilves - Vaasan Sport (φινλανδική Liiga) 1
Dinamo Minsk - Dinamo Riga (ρώσικη KHL) 1

Στη Φινλανδία, όπως έχω αναφέρει στις αναλύσεις των πρωταθλημάτων είναι όλα ανοιχτά και κάθε ομάδα θα πρέπει να προσέχει τον πισινό της. Γι' αυτό θεωρώ ότι σε μεγάλο ποσοστό οι γηπεδούχοι δύσκολα θα χάνουν βαθμούς, αφού από τις έδρες θα εξαρτηθούν πολλά. Έτσι, η Ilves, που αντιμετωπίζει την ουραγό της βαθμολογίας, δεν έχει περιθώρια για απώλεια.
Στη Ρωσία η Ντιναμό του Μινσκ είναι από τις ισχυρές ομάδες της δυτικής περιφέρειας και σήμερα φιλοξενεί μία από τις χειρότερες, ακόμη και του ομίλου της. Νομίζω ότι είναι αρκετά δυνατός αυτός ο άσσος.

Απόδοση 2,87 στην bet365 - ποντάρισμα 5 ευρώ

Η μονή επιλογή μου είναι από τη Δανία. Η Herlev, αν θέλει να έχει ελπίδες μπας και προλάβει να μπει στα paly offs, δεν παίζει να μην πάρει τη νίκη απόψε κόντρα στην Rungsted. Επαναλαμβάνω, αν θέλει να πάει παραπέρα. Αλλιώς θα μείνει με την προτελευταία θέση της βαθμολογίας και θα πορευτεί μ' αυτό. Εγώ θεωρώ ότι θέλει, οπότε θα ρισκάρω στον άσσο σ' αυτό το παιχνίδι.
Herlev - Rungsted 1 (απόδοση 2,20 με 3 ευρώ)

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 93 - 8 = 85 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Άλλη μια δυάδα επέλεξα για σήμερα, αλλά και μια μονή επιλογή.

Η δυάδα μου είναι:
Ilves - Vaasan Sport (φινλανδική Liiga) 1
Dinamo Minsk - Dinamo Riga (ρώσικη KHL) 1

Στη Φινλανδία, όπως έχω αναφέρει στις αναλύσεις των πρωταθλημάτων είναι όλα ανοιχτά και κάθε ομάδα θα πρέπει να προσέχει τον πισινό της. Γι' αυτό θεωρώ ότι σε μεγάλο ποσοστό οι γηπεδούχοι δύσκολα θα χάνουν βαθμούς, αφού από τις έδρες θα εξαρτηθούν πολλά. Έτσι, η Ilves, που αντιμετωπίζει την ουραγό της βαθμολογίας, δεν έχει περιθώρια για απώλεια.
Στη Ρωσία η Ντιναμό του Μινσκ είναι από τις ισχυρές ομάδες της δυτικής περιφέρειας και σήμερα φιλοξενεί μία από τις χειρότερες, ακόμη και του ομίλου της. Νομίζω ότι είναι αρκετά δυνατός αυτός ο άσσος.

Απόδοση 2,87 στην bet365 - ποντάρισμα 5 ευρώ

Dinamo Minsk - Dinamo Riga (ρώσικη KHL) 1 1-1 (2-1 στην παράταση)

με αποτυχία ξεκίνησα στη Ρωσία. σήμερα είχε 2 αγώνες, με φαβορί τις γηπεδούχους. έσπασαν και οι 2. στο δικό μου βέβαια βγήκε ο άσσος στην παράταση αλλά τι να το κάνεις αφού στη κανονική διάρκεια ήρθε 1-1.

Ilves - Vaasan Sport (φινλανδική Liiga) 1 3-2

η επιλογή στη Φινλανδία πέρασε αλλά τηι να το κάνω. γενικά ήρθαν αρκετά διπλά στη Liiga, περισσότερα από όσα περίμενα. σε σύνολο 7 αγώνων είχαμε 3 άσσους, 3 διπλά και μια ισοπαλία.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Let's Hockey

Η μονή επιλογή μου είναι από τη Δανία. Η Herlev, αν θέλει να έχει ελπίδες μπας και προλάβει να μπει στα paly offs, δεν παίζει να μην πάρει τη νίκη απόψε κόντρα στην Rungsted. Επαναλαμβάνω, αν θέλει να πάει παραπέρα. Αλλιώς θα μείνει με την προτελευταία θέση της βαθμολογίας και θα πορευτεί μ' αυτό. Εγώ θεωρώ ότι θέλει, οπότε θα ρισκάρω στον άσσο σ' αυτό το παιχνίδι.
Herlev - Rungsted 1 (απόδοση 2,20 με 3 ευρώ)
τελικό αποτέλεσμα 2-5 με τους φιλοξενούμενους να βάζουν 5 γκολ στο τελευταίο 20' :emb:
ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 85 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Πλήρης αγωνιστική και σήμερα στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα χόκεϊ επί πάγου. Και πάλι με μια δυάδα κι ένα μονό θα πορευτώ.

Stjernen - Manglerud (Νορβηγία) 1
Dusseldorf - Augsburger (Γερμανία)
1

Απόδοση 2,41 στην bet365 - ποντάρισμα 5 ευρώ

και το μονό από Γερμανία κι αυτό
Grizzly Wolfsburg - Adler Mannheim 1 @ 2.40
Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην κορυφή, αρκετά μακριά από τους 2ους κι έχουν την πολυτέλεια να χαλαρώσουν. Προχτές έχασαν εντός από την Κολωνία, για πλάκα. Σήμερα το Βολφσμπουργκ θέλει τους βαθμούς για να παραμείνει στην πρώτη προνομιούχα εξάδα. Αξίζει ο άσσος σ'αυτή την απόδοση. Ποντάρισμα 3 ευρώ.


ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 85 - 8 = 77 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Πλήρης αγωνιστική και σήμερα στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα χόκεϊ επί πάγου. Και πάλι με μια δυάδα κι ένα μονό θα πορευτώ.

Stjernen - Manglerud (Νορβηγία) 1 9-1 (άνετος άσσος)
Dusseldorf - Augsburger (Γερμανία)
1 4-4 (5-4 στα πέναλτι)

Απόδοση 2,41 στην bet365 - ποντάρισμα 5 ευρώ

και το μονό από Γερμανία κι αυτό
Grizzly Wolfsburg - Adler Mannheim 1 @ 2.40 5-5 (5-6 στην παράταση)
Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην κορυφή, αρκετά μακριά από τους 2ους κι έχουν την πολυτέλεια να χαλαρώσουν. Προχτές έχασαν εντός από την Κολωνία, για πλάκα. Σήμερα το Βολφσμπουργκ θέλει τους βαθμούς για να παραμείνει στην πρώτη προνομιούχα εξάδα. Αξίζει ο άσσος σ'αυτή την απόδοση. Ποντάρισμα 3 ευρώ.


ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 85 - 8 = 77 ΕΥΡΩ

η ομάδα του Dusseldorf αφού τα έκανε σκ@τ@ σε όλο τον αγώνα , θυμήθηκε στο τέλος να βάλει 2 γκολ και να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά εμένα στον κουβά :kouvas: μετά κέρδισε το ματς στα πέναλτι, αλλά τι να το κάνω;

η Βόλφσμπουργκ ενώ έκανε το 4-0 στην αρχή της 2ης περιόδου, στη συνέχεια εισέπραξε 5 τεμάχια, για να ισοφαρίσει στο τελευταίο 20' αλλά έχασε το ματς στην παράταση :kouvas:
 
Απάντηση: Let's Hockey

Mια τριάδα για σήμερα:

Znojmo - Graz 99ers (Αυστρία) 1
Hamburg Freezers - Nurnberg Ice Tigers (Γερμανία) 1
Frolunda - Modo (Σουηδία) 1


3 άσσους επέλεξα για σήμερα. Ο πρώτος από Αυστρία, με την Graz να είναι η χειρότερη ομάδα στο πρωτάθλημα την τελευταία περίοδο. Σε 10 αγώνες έχει μόλις 1 νίκη και άλλους 2 βαθμούς από ήττες σε παράταση και πέναλτι αντίστοιχα. Συνολικά 9 ήττες. Στα τελευταία 5 ματς μόνο 1 βαθμό από 1 ήττα σε παράταση. Τίποτα. Όχι ότι η Znojmo είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά στα τελευταία 10 ματς, μέσα στην έδρα της έχασε μόνο από την πρωταγωνίστρια Salzburg και από την Ολύμπια Λιουμπλιάνας (η οποία πάντα μου κάνει ζημιά όταν τη βάζω στο μάτι) αλλά κι αυτές οι ήττες ήρθαν στα πέναλτι. Νομίζω ότι την Graz την έχει.
Στη Γερμανία η ομάδα του Αμβούργου είναι η πιο φορμαρισμένη με 5 νίκες στα τελευταία 5 ματς. Κυνηγάει μανιωδώς την πρωτοπόρο Mannheim κι αν αυτή συνεχίσει τις γκέλες θα την φτάσει σίγουρα.
Τέλος, στη Σουηδία η 3η Frolunda υποδέχεται την τελευταία Modo. 7 ήττες στα τελευταία 7 ματς έχει η Frolunda (οι 2 στην παράταση) κι αν δεν ξυπνήσει σύντομα βλέπω να κινδυνεύει η θέση της ακόμη και στην 6άδα. Οπότε νομίζω ότι είναι οριακό αυτό το παιχνίδι για να αρχίσει η γηπεδούχος να μεζεύει βαθμούς ξανά.

Απόδοση 4,54 στην bet365 - ποντάρισμα 7 ευρώ

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 77 - 7 = 70 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Mια τριάδα για σήμερα:

Znojmo - Graz 99ers (Αυστρία) 1 5-2 :beers1:
Hamburg Freezers - Nurnberg Ice Tigers (Γερμανία) 1 4-1 :beers1:
Frolunda - Modo (Σουηδία) 1
2-0
:beers1:

3 άσσους επέλεξα για σήμερα. Ο πρώτος από Αυστρία, με την Graz να είναι η χειρότερη ομάδα στο πρωτάθλημα την τελευταία περίοδο. Σε 10 αγώνες έχει μόλις 1 νίκη και άλλους 2 βαθμούς από ήττες σε παράταση και πέναλτι αντίστοιχα. Συνολικά 9 ήττες. Στα τελευταία 5 ματς μόνο 1 βαθμό από 1 ήττα σε παράταση. Τίποτα. Όχι ότι η Znojmo είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά στα τελευταία 10 ματς, μέσα στην έδρα της έχασε μόνο από την πρωταγωνίστρια Salzburg και από την Ολύμπια Λιουμπλιάνας (η οποία πάντα μου κάνει ζημιά όταν τη βάζω στο μάτι) αλλά κι αυτές οι ήττες ήρθαν στα πέναλτι. Νομίζω ότι την Graz την έχει.
Στη Γερμανία η ομάδα του Αμβούργου είναι η πιο φορμαρισμένη με 5 νίκες στα τελευταία 5 ματς. Κυνηγάει μανιωδώς την πρωτοπόρο Mannheim κι αν αυτή συνεχίσει τις γκέλες θα την φτάσει σίγουρα.
Τέλος, στη Σουηδία η 3η Frolunda υποδέχεται την τελευταία Modo. 7 ήττες στα τελευταία 7 ματς έχει η Frolunda (οι 2 στην παράταση) κι αν δεν ξυπνήσει σύντομα βλέπω να κινδυνεύει η θέση της ακόμη και στην 6άδα. Οπότε νομίζω ότι είναι οριακό αυτό το παιχνίδι για να αρχίσει η γηπεδούχος να μεζεύει βαθμούς ξανά.

Απόδοση 4,54 στην bet365 - ποντάρισμα 7 ευρώ

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 70 - 31.78 = 101.78 ΕΥΡΩ
:beers1:
 
Απάντηση: Let's Hockey

Μια δυάδα από τη γερμανική DEL επέλεξα για σήμερα:

Red Bull Munchen - Grizzly Wolfsburg 1
Straubing Tigers - Augsburger Panther 1


Το Μόναχο μπορεί να πάρει τη νίκη σήμερα απέναντι σε μια ομάδα που έχει κάνει 3 συνεχόμενες ήττες κι έχασε από δικά της λάθη αρκετές θέσεις στη βαθμολογία. Βέβαια οι 46 βαθμοί της Νυρεμβέργης, που μπορεί να τη βγάλει εκτός 10άδας, είναι ,μακριά σε σχέση με τους 53 βαθμούς που έχει μαζέψει η Βόλφσμπουργκ αλλά αν συνεχίσει έτσι όλα γίνονται. Πάντως το σημερινό μάλλον δεν είναι από τα ματς που ΠΡΕΠΕΙ να πάρει βαθμούς. Ας μαζέψει πρώτα όλα τα εντός έδρας, κάτι που θα θέλει να κάνουν και οι Βαυαροί. Η απόδοση πάνω από 1,80 στον άσσο είναι αρκετά καλή.
Οι τίγρεις του Straubing ανέβηκαν τελευταία και μάζεψαν κάποιους πόντους. Αν συνεχίσουν έτσι καλά, μπορεί να γλυτώσουν την τελευταία θέση (όχι ότι θα καταφέρουν κάτι περισσότερο). Την Augsburg πάντως, που βρίσκεται στην προ-προτελευταία θέση μπορούν να την καταφέρουν. Όταν ο άσσος για μια φορμαρισμένη ομάδα προσφέρεται κοντά στο 2,50 είναι λουκούμι.

Απόδοση 5,07 στην bet365 - ποντάρισμα 3 ευρώ

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 101.78 - 3 = 98.78 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Μια δυάδα από τη γερμανική DEL επέλεξα για σήμερα:

Red Bull Munchen - Grizzly Wolfsburg 1 (3-0) :beers1:
Straubing Tigers - Augsburger Panther 1 (4-2)
:beers1:


Απόδοση 5,07 στην bet365 - ποντάρισμα 3 ευρώ
ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 98.78 + 15.21 = 113.99 ΕΥΡΩ :beers1:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Hazard
Απάντηση: Let's Hockey

Συνεχίζω με μια δυάδα για σήμερα:
Davos - Servette (ελβετική NLA) 1
Κοlner - Straubing Tigers (γερμανική DEL) 1


Η ομάδα του Νταβός κυνηγά την κορυφή αφού αυτή τη στιγμή βρίσκεται 2 βαθμούς πίσω από τους πρωτοπόρους Βέρνη και Ζυρίχη. Νομίζω ότι είναι μοναδική ευκαιρία για το Νταβός να βρεθεί μόνο στην 1η θέση της βαθμολογίας.
Στη Γερμανία η Κολωνία από τη μια κυνηγάει να βρεθεί στην πρώτη εξάδα (και με μερικά καλά αποτελέσματα τα καταφέρνει) κι από την άλλη δεν θέλει να πέσει και κάτω από το όριο της 10άδας. Σήμερα, με αντίπαλο την ουραγό του πρωταθλήματος θα πρέπει να πάρει τους 3 βαθμούς για να είναι εντάξει με τους στόχους της.

Απόδοση 2,51 στην bet365 - ποντάρισμα 8.99 ευρώ

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 113.99 - 8.99 = 105 ΕΥΡΩ
 
Απάντηση: Let's Hockey

Συνεχίζω με μια δυάδα για σήμερα:
Davos - Servette (ελβετική NLA) 1 5-1
Κοlner - Straubing Tigers (γερμανική DEL) 1
3-2


Η ομάδα του Νταβός κυνηγά την κορυφή αφού αυτή τη στιγμή βρίσκεται 2 βαθμούς πίσω από τους πρωτοπόρους Βέρνη και Ζυρίχη. Νομίζω ότι είναι μοναδική ευκαιρία για το Νταβός να βρεθεί μόνο στην 1η θέση της βαθμολογίας.
Στη Γερμανία η Κολωνία από τη μια κυνηγάει να βρεθεί στην πρώτη εξάδα (και με μερικά καλά αποτελέσματα τα καταφέρνει) κι από την άλλη δεν θέλει να πέσει και κάτω από το όριο της 10άδας. Σήμερα, με αντίπαλο την ουραγό του πρωταθλήματος θα πρέπει να πάρει τους 3 βαθμούς για να είναι εντάξει με τους στόχους της.

Απόδοση 2,51 στην bet365 - ποντάρισμα 8.99 ευρώ

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 105 + 22.57 = 127.57 ΕΥΡΩ :beers1:
 
Απάντηση: Let's Hockey

Πλήρης αγωνιστική δράση ανά την Ευρώπη στα πρωταθλήματα ice hockey. Για σήμερα επέλεξα να ρισκάρω σε μια δυάδα και μια τριάδα.
Ξεκινάω από τη δυάδα:
Odense Bulldogs - Esbjerg 1 (δανέζικη Metal Ligaen)
Straubing Tigers - Hamburg Freezers 2 (γερμανική DEL)


Τα μπουλντόγκ στη Δανία βρίσκονται στην πρώτη θέση και στα τελευταία 6 παιχνίδια έχασαν μόνο στο μοτς που τους είχα ποντάρει με τους τελευταίους Gentofte Stars ::fron: H Esbjerg βρίσκεται στην 5η θέση, 11 βαθμούς πίσω από τους πρωτοπόρους. Στηρίζω τον άσσο σ' αυτή την αναμέτρηση.
Σε εξαιρετική φόρμα η ομάδα του Αμβούργου, που σήμερα αντιμετωπίζει τους τελευταίους της βαθμολογίας, τους οποίους τους κοντράρω συνεχώς και μου κάθονται :banana:

Απόδοση 2,72 στην bet365 - ποντάρισμα 3 ευρώ

Και η τριάδα:
Red Bull Munchen - Schwenninger 1 (γερμανική DEL)
Sparta Prague - Liberec 1 (τσέχικη Extraliga)
Litvinov - Olomouc 1 (τσέχικη Extraliga)


H oμάδα του Μονάχου, 3η στο γερμανικό πρωτάθλημα, αντιμετωπίζει τους προτελευταίους της βαθμολογίας και δε νομίζω να έχει πρόβλημα να πάρει αυτό το (χαμηλό σε απόδοση) τρίποντο.
Η Σπάρτα βρίσκεται στην 3η θέση στην Τσεχία και φιλοξενεί σήμερα την 10η Liberec. Οι φιλοξενούμενοι ναι μεν καίγονται για βαθμούς για να παραμείνουν στη 10αδα αλλά δε νομίζω ότι είναι εύκολο να καταφέρουν κάτι στην Πράγα. Θα προτιμήσω τον άσσο.
Και το τρίτο ματς από την Τσεχία. Η Litvinov, που βρίσκεται στη 2η θέση, φιλοξενεί την Olomouc, που είναι 8η. Ίδιας φιλοσοφίας ματς με το προηγούμενο, που θα πάνε και τα δυο στον άσσο ή θα σπάσουν αμφότερα (έτσι πιστεύω).

Απόδοση 2,81 στην bet365 - ποντάρισμα 3 ευρώ

ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 127.57 - 6 = 121.57 ΕΥΡΩ
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...