limitάρονται οι λογαριασμοί;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
19 Ιον 2019
70
17
8
44
έχω ακούσει ότι αν κερδίζεις στο στοίχημα η εταιρεία σου κατεβάζει το όριο πονταρίσματος στο 1 ευρό κτλ

ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μύθος;
συνέχεια βλέπω στη σελίδα της Στοιχιμαν μπανερς για άτομα που με 5 και 10 ευρώ κέρδισαν χιλιάρικα
δλδ η εταιρεία διαφημίζει τα κερδισμένα δελτία ΔΕΝ αποκλείει τους παίκτες


τελικά τι ισχύει;
 
Λιμιτάρουν παίκτες που παίζουν με απαγορευμένες μεθόδους.

Σε καλό σου, γελάσαμε πάλι. Η καραμέλα αυτή έχει λιώσει καιρό τωρα. Αν το value θεωρείται απαγορευμένη μέθοδος, τότε οκ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon, Larry και BetLaden
Λιμιτάρουν παίκτες που παίζουν με απαγορευμένες μεθόδους.
Αν αυτό το πιστεύεις είσαι βαθιά νυχτωμένος.Δε θέλω να πιστέψω κάτι τέτοιο για σένα....Μάλλον υπερασπίζεσαι αυτούς που σε πληρώνουν.Οι εταιρίες λιμιτάρουν όποιον έχει βρει μέθοδο να μετατρέπει τις αποδόσεις σε value bet. Απαγορευμένες μέθοδοι είναι μόνο τα late bets και τα στοιχήματα που έχουν να κάνουν με bonus abuse.Και βέβαια οι εταιρίες δεν λιμιτάρουν μόνο αυτούς....Σταματήστε πια την καραμέλα..
 
  • Like
Αντιδράσεις: kerkireos
Ο καθενας μεταφραζει όπως θελει την απαγορευμένη μεθοδο...
ετσι κανουν και οι εταιρείες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Spyros21
Βάζουν όρια σε όποιον με τον τρόπο που παίζει θα κερδίζει μακροχρόνια πάντα
Δηλαδή παίζει value bets όταν ανοίγουν, τα έχουμε πει πολλές φορές
Όταν βάζει γυναικείο μπάσκετ και βγάζει αποδόσεις αυτόματοποιημένο σύστημα, ε τελειώσαμε
Πηγαίνετε παίξτε αλλού σε closing odds με μικρά περιθώρια κέρδους αλλιώς γίνεται γκάνγκστερ
 
Βάζουν όρια σε όποιον με τον τρόπο που παίζει θα κερδίζει μακροχρόνια πάντα
Δηλαδή παίζει value bets όταν ανοίγουν, τα έχουμε πει πολλές φορές
Όταν βάζει γυναικείο μπάσκετ και βγάζει αποδόσεις αυτόματοποιημένο σύστημα, ε τελειώσαμε
Πηγαίνετε παίξτε αλλού σε closing odds με μικρά περιθώρια κέρδους αλλιώς γίνεται γκάνγκστερ

ίσως τα έχετε πει πολλές φορές στο παρελθόν αλλά τώρα απευθύνεσαι σε νέο μέλος
και δε καταλαβαίνω τι γράφεις
 
ίσως τα έχετε πει πολλές φορές στο παρελθόν αλλά τώρα απευθύνεσαι σε νέο μέλος
και δε καταλαβαίνω τι γράφεις
Φίλε μου αν είσαι νέος παιχτής δε μπορεί να σε ενδιαφέρει αν υπάρχουν φραγές
Αν είσαι παλιός παιχτής δε μπορεί να μην καταλαβαίνεις τι λέω
Όταν ανοίγουν αποδόσεις οι εταιρείες σε αγορές μη προβεβλημένες που δεν υπαρχεί γνώση γίνονται τεράστια λάθη
Κάποιος που έχει γνώση λοιπόν τους κερδίζει πάντα, αυτό η εταιρεία το καταλαβαίνει μετά απο 5-6 στοιχήματα και σε χαιρετάει
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark και παιχταράς
Φίλε μου αν είσαι νέος παιχτής δε μπορεί να σε ενδιαφέρει αν υπάρχουν φραγές
Αν είσαι παλιός παιχτής δε μπορεί να μην καταλαβαίνεις τι λέω
Όταν ανοίγουν αποδόσεις οι εταιρείες σε αγορές μη προβεβλημένες που δεν υπαρχεί γνώση γίνονται τεράστια λάθη
Κάποιος που έχει γνώση λοιπόν τους κερδίζει πάντα, αυτό η εταιρεία το καταλαβαίνει μετά απο 5-6 στοιχήματα και σε χαιρετάει


οπότε δε σε λιμιταρουν αν κερδίζεις,όπως λένε διάφοροι
σε κιμιταρουν αν συστηματικά εκμεταλλεύεσαι τις αδυναμίες/λάθη τους
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark και sos#bet
οπότε δε σε λιμιταρουν αν κερδίζεις,όπως λένε διάφοροι
σε κιμιταρουν αν συστηματικά εκμεταλλεύεσαι τις αδυναμίες/λάθη τους
Αν παίζεις πάνω στα λάθη τους δε γίνεται να μην είσαι κερδισμένος οπότε σε διώχνουν, ειναι συνώνυμα τα δύο, κέρδος=παίζεις τα λάθη τους
Πως αλλιώς να κερδίσεις μακροχρόνια?
Αν εννοεις τα τζόκερ που διαφημίζουν, πχ πηρε ενας με 10 ευρώ 10000 κέρδη το αποκλείω να τους φράζουν, ίσα ίσα διαφήμιση είναι για αυτούς να παίζουν όλοι έτσι ελπίζωντας στο μεγάλο όνειρο
Όμως έτσι η χασούρα είναι δεδόμενη έκτος αυτών που πιάνουν το τζόκερ με κανά 5ψήφιο κέρδος, που και πάλι μακροχρόνια εύκολα μπορεί να έχουν και χασούρα
 
να ποντάρεις σε σημεία που επαληθεύονται
Δες από αλλού ξεκίνησε η κουβέντα αλλά σίγουρα αυτό που λες σε οδηγεί στη χασούρα, δοκίμασε το και θα το καταλάβεις μακροχρόνια
Δεν είναι μόνο παιχνίδι πρόβλεψης το στοίχημα, αν παίζεις αποδόσεις που δεν έχουν αξία μακροχρόνια δε μπορείς να κερδίσεις
Είναι μία μεγάλη κουβέντα γενικώς
 
  • Like
Αντιδράσεις: παιχταράς
στο θέμα μας
εγώ παίζω μόνο λαιβ
ας δεχτούμε την υπόθεση ότι στον χρόνο πάνω είμαι κερδισμένος
υπάρχει περίπτωση να μου βάλουν όριο στο ποντάρισμα;
 
στο θέμα μας
εγώ παίζω μόνο λαιβ
ας δεχτούμε την υπόθεση ότι στον χρόνο πάνω είμαι κερδισμένος
υπάρχει περίπτωση να μου βάλουν όριο στο ποντάρισμα;
Οπως το περιγράφεις όχι, δηλαδη αν παίζεις λαιβ αγορές που δεν περιέχουν εμφανή λάθη δε το βλέπω πιθανό, ακόμα και κερδισμένος να είσαι θα έχεις ένα roi 2-3%, δηλαδη στις 10000 ευρώ τζίρο κέρδος 250 ευρώ, δεν θα ασχοληθεί κανείς νομίζω
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
στο θέμα μας
εγώ παίζω μόνο λαιβ
ας δεχτούμε την υπόθεση ότι στον χρόνο πάνω είμαι κερδισμένος
υπάρχει περίπτωση να μου βάλουν όριο στο ποντάρισμα;

Αν παίζεις Ρεάλ και Γιουβέντους, όχι.
Αν παίζεις την Μπαριτο που πριν λίγα σεκοντς "χτυπήθηκε" στην Ασία και επειδή ο στοιχιμαν -κλασσικα- "κοιμάται" έχει edge, ναι κινδυνεύεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jogo
Είναι εφικτό όμως να προλάβεις τις "λάθος" αποδόσεις που μόλις έχουν ανοίξει? Με τη λογική ότι διορθώνονται σχετικά γρήγορα?
Υπάρχει τρόπος να γνωρίζει κάποιος ποια στιγμή θα ανοίξει τις αποδόσεις της μία εταιρεία (χωρίς τη χρήση κάποιας εφαρμογής) ?

Υ.Γ. Σόρρυ αν η ερώτηση είναι άσχετη απ' το θέμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jogo
Είναι εφικτό όμως να προλάβεις τις "λάθος" αποδόσεις που μόλις έχουν ανοίξει? Με τη λογική ότι διορθώνονται σχετικά γρήγορα?
Υπάρχει τρόπος να γνωρίζει κάποιος ποια στιγμή θα ανοίξει τις αποδόσεις της μία εταιρεία (χωρίς τη χρήση κάποιας εφαρμογής) ?

Υ.Γ. Σόρρυ αν η ερώτηση είναι άσχετη απ' το θέμα.
Για εφαρμογή δε γνωρίζω, εμπειρικά από ενά σημείο και μετά ξέρεις ποτέ ανοίγει μια εταιρεία συγκεκριμένα πράγματα που ασχολείσαι
Και προφανώς πρέπει να είσαι πάνω από την εταιρεία και να κάνεις ανανεώσεις συνεχώς
Αν δουλεύεις πχ συνήθως δεν προλαβαίνεις το άνοιγμα
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Είναι απλά τα πράγματα. Ο νέος παίκτης ξεψαχνίζεται πλέον για το πως παίζει.Το live οι εταιρίες το τρέμουν περισσότερο από τις pregame επιλογές, ειδικά αν μιλάμε για νέο παίκτη που παίζει μεγαλούτσικα ποσά.Tο λιμιτ έρχεται όχι γιατί έπαιξες μια value απόδοση αλλά γιατί ενώ είσαι νέος έπαιξες μεγαλούτσικο ποσό.Για τόσο ξεφτίλες μιλάμε. Πλεον δε προλαβαίνει να στοιχηματίσει καν ο παίκτης αλλά "στοιχηματίζει" ο trader με το να λιμιτάρει τον παίκτη εικάζοντας ότι η εταιρία μακροπρόθεσμα θα έχει όφελος από τό να κρατήσει έναν παίκτη δυνητικά ικανό να τους κάνει ζημιά.Το παιχνίδι πλέον άλλαξε και τα Bonus δε τα παίρνουν πλέον οι παίκτες λόγω τζίρου -όπως παλιά- αλλά οι υπάλληλοι traders οι οποίοι τους ανιχνεύουν πριν προλάβουν καν να κάνουν τζίρο, δηλαδή από τα πρώτα τους stakes.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι απλά τα πράγματα. Ο νέος παίκτης ξεψαχνίζεται πλέον για το πως παίζει.Το live οι εταιρίες το τρέμουν περισσότερο από τις pregame επιλογές, ειδικά αν μιλάμε για νέο παίκτη που παίζει μεγαλούτσικα ποσά.Tο λιμιτ έρχεται όχι γιατί έπαιξες μια value απόδοση αλλά γιατί ενώ είσαι νέος έπαιξες μεγαλούτσικο ποσό.Για τόσο ξεφτίλες μιλάμε. Πλεον δε προλαβαίνει να στοιχηματίσει καν ο παίκτης αλλά "στοιχηματίζει" ο trader με το να λιμιτάρει τον παίκτη εικάζοντας ότι η εταιρία μακροπρόθεσμα θα έχει όφελος από τό να κρατήσει έναν παίκτη δυνητικά ικανό να τους κάνει ζημιά.Το παιχνίδι πλέον άλλαξε και τα Bonus δε τα παίρνουν πλέον οι παίκτες λόγω τζίρου -όπως παλιά- αλλά οι υπάλληλοι traders οι οποίοι τους ανιχνεύουν πριν προλάβουν καν να κάνουν τζίρο, δηλαδή από τα πρώτα τους stakes.
Νέος παίχτης και μεγαλούτσικα ποσά δεν πάνε μαζί, δε γίνεται νέος παίχτης να παίζει σοβαρά ποσά, είναι απίθανο
Επίσης δεν ξέρω γιατί λες οτί φοβούνται το live περισσότερο, στο live τα λάθη είναι πολυ λιγότερα
Τώρα ότι γενικώς το έχουν ξεφτυλίσει είναι δεδομένο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...