MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

coria

Well-Known Member
31 Δεκ 2012
8,824
2,033
113
Larisa City
Mugello - Coming Soon

Προκριματικα

Καλυτερη Θεση

Αντρεα Ντοβιτσιοζο vs Νικ Χειντεν

Αντρεα Ντοβιτσιοζο @1.60 5/10


Podium Finish

Andrea Doviziozo @20.00 0.4/10


Race

Τοπ 6

Αντρεα Ντοβιτσιοζο @2.20 2.5/10
 
  • Like
Αντιδράσεις: grace_kelly
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Πολυ ασχημη πτωση του Marquez :stret:

Ειχε και το πρωι πτωση στις πρωτες ελευθερες δοκιμες μαζι με τον Dovi.Ευτυχως για τον Dovi δεν ειχε καποιο τραυματισμο το πρωι.
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Παρα την ασχημη πτωση ευτυχως δεν ειχε κατι σοβαρο ο Marquez!Ο Dovi βγηκε σχετικα αργα στη πιστα για να αρχιζει να προετοιμαζεται,εκανε σχετικα λιγους γυρους και προς το τελος βρηκε καποιο σχετικο ρυθμο.Οι χρονοι του δεν ειναι μακρια απο του Χειντεν παρα την πολυ κακη του μερα.Ελπιζω αυριο το πρωι να επικρατουν νορμαλ συνθηκες στις τριτες ελευθερες δοκιμες να καλυψει ο Dovi το χαμενο χρονο και να βρει το ρυθμο του.Σε εκπληκτικη κατασταση ο Rossi καθ ολη τη διαρκεια των δοκιμων με τον Lorenzo να ακολουθει τον ξεφρενο ρυθμο του μεχρι να βρεθει στη κορυφη προς το τελος των δοκιμων.O Pedrosa εμεινε αρκετα πισω σημερα και σε χρονους και σε ρυθμο,φοβισμενος καπως με τις συνθηκες,αρκετα παθητικος.Μενει το αυριο για να ξεκαθαρισει το τοπιο για ολους!
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Τελικά για το θέμα του Dovi με την πτώση στις πρωινές δοκιμές διάβασα οτι έχει θέμα με την οδηγική στάση στο ποδήλατο του.Κάποιο στραμπουληγμα σε λαιμό-αυχένα έχουν επηρεάσει κάπως τη σπονδυλική στήλη.

Ολα τα παραπάνω πιστεύω τον αγώνα τον έχουν καταστρέψει οπότε τοπ 6 κτλ τα θεωρώ ήδη χαμένα.Μένει να δούμε στις πρωινές του Σαβ αν είναι σε θέση να κάνει έστω ανταγωνιστικούς χρόνους μήπως και σωθεί η κατάσταση από το βασικό ποντάρισμα.Νομιζω μια καλή ιδέα είναι να κοντράρει κάποιος τον Dovi σε head to head στον αγώνα.Υπάρχει ήδη με το χειντεν σε τιμές αουτσάιντερ αλλα δεν ειναι καθόλου καλή πίστα για τον Αμερικανό.οποιο αλλο προκύψει με μπραντλ η μπαουτιστα κοντά στο διαπλασιασμο αποκτά ενδιαφέρον.καλό βράδυ!
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Στα ισα οι χρονοι του Dovi με το Hayden σημερα το πρωι στις τριτες ελευθερες δοκιμες και ολα δειχνουν οτι θα εχουμε οριακη μαχη.Το καλυτερο δυνατο δηλαδη ωστε να σωθει το πονταρισμα των προκριματικων και ισως να νιωθει και καλυτερα αυριο ωστε να παλεψει για την 6αδα.Ο Lorenzo εκανε τα δικα του με το Pedrosa να προσπαθει να ακολουθησει με καλο ρυθμο.Οι χρονοι του Rossi και του Crutchlow εμειναν καπως στασιμοι.Βελτιωση ειχαν οι Brandl,Bautista και δειχνουν ετοιμοι κι αυτοι για το καλυτερο δυνατο!

Πλησιαζει η ωρα για δραση!
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Dovi εισαι :party:

Στην 1η σειρα εκκινησης και παλι για τον Dovi μετα απο αυτη στο Λε μαν,ψυχοφθορα πολυ η νεα διαδικασια προκριματικων φετος γιατι ολα παιζονται στο τελευταιο γυρο με ενα μαλακο ελαστικο,εισαι υποχρεωμενος να βγαλεις το καλυτερο δυνατο σε 1-2 γυρους απο ενα και μοναδικο ελαστικο.Στην 1η θεση ο Pedrosa που εβγαλε πολυ καλο γυρο στο τελος αφηνοντας τον Lorenzo στη 2η.

1oς Pedrosa

2ος Lorenzo

3ος Dovizioso

Δεν μου παει η καρδια να κοντραρω σε κατι τον Dovi αυριο παρα τα προβληματα που μπορει να εμφανιστουν και να επηρεασουν τη δυναμικη του αγωνα.Δωρεαν ειναι πλεον τα 2 υπολοιπα πονταρισματα αφου περασε το βασικο καλο πονταρισμα οποτε θα τα αφησω ετσι να τα χαρω σε περιπτωση επιτυχιας!


Προκριματικα

Καλυτερη Θεση

Αντρεα Ντοβιτσιοζο vs Νικ Χειντεν

Αντρεα Ντοβιτσιοζο @1.60 5/10
 
  • Like
Αντιδράσεις: grace_kelly
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

1ος Lorenzo

2oς Pedrosa

3ος Crutchlow

4oς Brandl

5oς Dovizioso

6ος Hayden


Επαιξε σημαντικο ρολο το ατυχες συμβαν του Rossi με το Bautista ωστε να παλεψει για την 6ο θεση ο Dovi και τελικα με την πτωση και του Marquez στο τελος εκλεισε στην 5η!:bravo: στον Dovi για την ολη του προσπαθεια παρα τα προβληματα που τον απασχολησαν στην αρχη του τριημερου!


Podium Finish

Andrea Doviziozo @20.00 0.4/10


Race

Τοπ 6

Αντρεα Ντοβιτσιοζο @2.20 2.5/10
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Ο μαρκεζ είναι μεγάλο ταλέντο αλλά του λείπει η εμπειρία ακόμα για να κάνει πρωταθλητισμό στην μεγάλη κατηγορία.Εχει ακόμα το μυαλό πάνω από το κεφάλι του.Αφού πέρασε τον πεντρόζα δεν υπήρχε λόγος να κυνηγήσει τον λορέντζο.Επρεπε να διασφαλίσει την δεύτερη θέση.Καθαρά δικό του το λάθος.Πιστεύω ότι του χρόνου πάντως είναι πολύ πιθανό να τον δούμε πρωταθλητή.Ο Ρόσσι φαίνεται κορεσμένος από τίτλους και δεν ρισκάρει όπως παλιά.Δεν νομίζω να ξανπάρει τίτλο τελικά δυστυχώς.Μάλλον είναι κι ακόμα επηρεασμένος από το ατύχημα με τον σιμοντσέλι..
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Για τον Ροσι φιλε Αχιλλεα ισχυουν πολλα πιστευω. Ολα αυτα που ανεφερες σιγουρα, συν και η ηλικια που επηρεαζει περισσοτερο στις μηχανες απο οτι στην φορμουλα 1 και διαχρονικα εχιε αποδειχτει αυτο.

Παντως εγω παλαιοτερ απαρακολουθουσα αρκετα, οχι οσο φανατικα οσο την φορμουλα που την γουσταρω πολυ, αλλα απο μικρος τρελενομουν να βλεπω τον μεγαλο Βαλεντινο να μεγαλουργει. Πλεον αυτη η ορεξη εχει χαθει και επειδη ο ροσι παιε κατα διαολου αλλα και δεν υπαρχουν οδηγοι να με εμπνευουν. Ενας Λορενθο ειναι και ενας Ντοβιτσιοζο και λιγη φαντασια τους υπολοιπους εκει στην κορυφη τους θεωρω ρηχους, αν και ο Μπεν Σπις με εξεπληξε ευχαριστα οταν τον πρωτοειδα αλλα και αυτος καπου χαθηκε στην μεταφραση.

Παλαιοτερα μου αρεσε και το υφος των αγωνων, ειχε και μεγαλυτερο σασπενς στις πρωτες θεσεις. Γυρω στο 2002 αν θυμαμαι καλα πρεπει να ξεκινησα να βλεπω, πολυ αργοτερα σε σχεση με την φορμουλα 1.
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Ο μαρκεζ είναι μεγάλο ταλέντο αλλά του λείπει η εμπειρία ακόμα για να κάνει πρωταθλητισμό στην μεγάλη κατηγορία.Εχει ακόμα το μυαλό πάνω από το κεφάλι του.Αφού πέρασε τον πεντρόζα δεν υπήρχε λόγος να κυνηγήσει τον λορέντζο.Επρεπε να διασφαλίσει την δεύτερη θέση.Καθαρά δικό του το λάθος.Πιστεύω ότι του χρόνου πάντως είναι πολύ πιθανό να τον δούμε πρωταθλητή.Ο Ρόσσι φαίνεται κορεσμένος από τίτλους και δεν ρισκάρει όπως παλιά.Δεν νομίζω να ξανπάρει τίτλο τελικά δυστυχώς.Μάλλον είναι κι ακόμα επηρεασμένος από το ατύχημα με τον σιμοντσέλι..

Οντως μεγαλο ταλεντο που φανηκε απο τον τροπο προσαρμογης στη μεγαλη κατηγορια και το θρασος στο να αντιμετωπισει τις ειδικες καταστασεις σε τοπ επιπεδο.Ο ενθουσιασμος ομως και η ελειψη εμπειριας οπως ειπες τον οδηγουν συνεχεια στα ορια και οι ισορροπιες εκει ειναι τοσο λεπτες που οι πτωσεις ειναι δεδομενες και στο επιπεδο του πρωταθλητισμου παιζουν καθοριστικο ρολο.Παντως η πτωση δεν νομιζω να ειχε να κανει με το οτι ηθελε να πιασει τον Λορεντζο γιατι η διαφορα ηταν πανω απο 5 δευτερολεπτα και ειχε πολυ λιγους γυρους για να μαζευτει η διαφορα.Ο Rossi εχει θεσει απο την αρχη της χρονιας οτι ειναι εκτος ανταγωνισμου και οτι θα παλευε για καποια βαθρα αφου με τους 3 Ισπανους για νικες τα πραγματα θα ηταν εξαιρετικα δυσκολα.

Για τον Spies που ανεφερε ο παιχτης,εχει μεινει πισω απο τραυματισμο αν και πιο πολυ ειναι για το επιπεδο του Crutchlow(σαν οδηγος,οχι σε επιπεδο δορυφορικο) παρα για το επιπεδο των Ισπανων αυτη τη στιγμη.
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Παλαιοτερα μου αρεσε και το υφος των αγωνων, ειχε και μεγαλυτερο σασπενς στις πρωτες θεσεις. Γυρω στο 2002 αν θυμαμαι καλα πρεπει να ξεκινησα να βλεπω, πολυ αργοτερα σε σχεση με την φορμουλα 1.
Εκτός από την καλή εποχή ρόσι και τις κόντρες που είχε με τον μπιάτζι στην αρχή της καριέρας του στα 500,θυμάμαι ακόμα πιο παλιά τις επικές μάχες του ρέινι με τον σβαντζ ,τον ντούχαν και τον εντι λόσον.Φόρμουλα ένα από τότε που σκοτώθηκε ο άυρτον σταμάτησα να βλέπω.Να φανταστείς ότι δεν ήμουν και υποστηρικτής του σένα αλλά του μάνσελ λόγω της τρέλας που κουβάλαγε και γιατί όοολος ο κόσμος τότε υποστήριζε τον Σένα.Μόλις έμεινε ο σουμάχερ να παίρνει τα πρωταθλήματα ξενέρωσα αφάνταστα.

Παντως η πτωση δεν νομιζω να ειχε να κανει με το οτι ηθελε να πιασει τον Λορεντζο γιατι η διαφορα ηταν πανω απο 5 δευτερολεπτα και ειχε πολυ λιγους γυρους για να μαζευτει η διαφορα
Εμένα μου φάνηκε ότι πιέστηκε χωρίς λόγο πάντως.Θα κοιτάξω να δω τις δηλώσεις που έκανε μήπως και ανέφερε λεπτομέρειες
 
Απάντηση: MotoGP - Gran Premio d'Italia 2013

Ο Marc Marquez δήλωσε: “Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που δεν κατάφερα να τερματίσω σε αγώνα του φετινού πρωταθλήματος. Αν και είχα πτώσεις στις ελεύθερες δοκιμές χάρη στη βοήθεια των μηχανικών της ομάδος κατάφερα να βρεθώ στη γραμμή της εκκίνησης. Δυστυχώς η κακοτυχία μου συνεχίστηκε και στον αγώνα τη στιγμή που έχασα ταυτόχρονα τον έλεγχο τόσο του εμπρός όσο και του πίσω μέρους της μοτοσυκλέτας μου. Είναι ξεκάθαρο ότι έκανα λάθος και δεν ψάχνω για δικαιολογίες. Από την τηλεμετρία της μοτοσυκλέτας μου φαίνεται ότι είχα την ίδια ταχύτητα και ήμουν στην ίδια γραμμή όπως στον προηγούμενο γύρο, πρέπει όμως να μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνούμε ότι είναι η πρώτη μου χρονιά σε αυτή την κατηγορία του MotoGP και θα συνεχίσω να προσπαθώ για τη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος. Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από την ομάδα και τους μηχανικού μου, που δούλεψαν τόσο σκληρά. Από δω και μπρός η προσοχή μας θα είναι στραμμένη στον 6ο αγώνα του πρωταθλήματος στο Montmelo.”
 

Προγνωστικά

  • 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ολυμπιακός - Ναντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • UEFA Youth League Show
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Νασρ - Αλ Φάιχα
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Μίλαν
  • 19:30
    Novasports 2HD
    • Νυρεμβέργη - Πάντερμπορν
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Τζένοα - Λάτσιο
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Αλ Αχλί - Αλ Χιλάλ
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Παλέρμο - Πάρμα
  • 21:30
    Novasports Start
    • Τενερίφη - Λεγανές
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Κάλιαρι - Γιουβέντους
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Νις - Λοριάν
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρίο Άβε - Αρούκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Περιστέρι
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3326
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Μπασκόνια - Βίρτους Μπολόνια
  • Αύριο 20-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 06:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Practice 1
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 10:30
    ΑΝΤ1+
    • Formula 1 Shanghai International Circuit Sprint Qualifying
  • 10:40
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 11:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 12:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:30
    Novasports 5HD
    • WTA 250 Open Metropole
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
    Αδιάβροχος Forum Bot: Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο...