Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την βοηθησουμε?

sigourakias

Well-Known Member
2 Ιαν 2012
882
780
93
Γεια σας συμφορουμιστες

Λαμβανω μηνυμα απο δεκαδες κατοχους λογαριασμων οι οποιοι διαθετουν απο platinum - gold λογαριασμους στην νετελλερ με μεγαλες καταθεσεις σε διαφορα σαιτ μεχρι και απλους , ειτε ειναι ανοιγμενοι απο aff. link ειτε κατευθειαν απο το σαιτ της Νετελλερ οι οποιοι μου ανεφερεραν οτι στα κεντρικα τους ακκς εχει τοποθετηθει μια περιορισμενη λειτουργικοτητα με αδυναμια μεταφορας ή αποδοχης χρηματων ενω καποιοι αλλοι εχουν υποστει οριστικο κλεισιμο του λογαριασμου τους με αβεβαιη την τυχη των διαθεσιμων που ειχαν κατα την στιγμη του κλεισιματος.
Δεν θελω να τρομαξω κοσμο αλλα ακουσα για gold acc με 150κ μεσα , ακουσα και για μηδενικους λογαριασμους που οι κατοχοι τους ειχαν συνναλαχθει με αλλους πελατες της εταιρειας που μαλιστα ανηκαν στο ιδιο affiliation group.

Εγω προσωπικα σε πρωτη φαση εχω χεστει επανω μου , καθοτι κανενας απο αυτους που υποφερουν με οριστικα κλειστο λογαριασμο δεν εχει λαβει απαντηση για ποιον λογο παρθηκε η αποφαση και τι κακο εκανε και του το εκλεισαν και ακομη και αυτοι που εχουν περιορισμενη λειτουργικοτητα λογαριασμου και εχουν στειλει τις απαντησεις τους στα τμηματα Security team και Account enquiries της νετελλερ δεν εχουν λαβει καμια απαντηση για τον λογο του προσωρινου περιορισμου , τι το προκαλεσε αυτο αλλα και ποτε θα ολοκληρωθει η ερευνα οπως αναφερουν τα email της νετελλερ.

Αυτην την στιγμη διαθετω 3 gold λογαριασμους στον συγκεκριμενο παροχο πληρωμων και αντιστοιχα 3 καρτες με μεγιστο δυνατο οριο αναληψεων ημερησιως τα 2000 ευρω ανα λογαριασμο. Καθε μερα εχω ραντεβου με το ΑΤΜ την ιδια παντα ωρα σε διαφορετικα ΑΤΜ καθε φορα και αναληπτω 6κ ημερησιως.
Θα μου παρει ενα σοβαρο χρονικο διαστημα να μηδενισω και στους 3 λογαριασμους αλλα τουλαχιστον οταν θα ερθει η σειρα μου να με κλεισουν να εχω προλαβει να τραβηξω οσο το δυνατον περισσοτερα. Δεν θελω ουτε να ρισκαρω να μου κλεισουν τα χρηματα με αβεβαιο αποτελσμαγια την πληρωμητους ουτε βεβαια να υποχρεωθω να κατεβασω πενταψηφιο νουμερο σε χρηματα σε καποιους απο τους τους τραπεζικους λογαριασμους που εχω εγγραψει μεσα σε καθε νετελλερ λογαριασμο.

Ειναι πραγματικα πολυ περιεργη η σταση της νετελλερ αυτην την περιοδο και πραττει σαν να θελει να ξεφορτωθει απο πανω της την λειτουργια του πορτοφολιου αποκλειστικα για gambling.
Αν θα προκυψει κατι νεοτερο θα το γραψω εδω ....προς το παρων εφυγα για ΑΤΜ...

Φιλιά
 
  • Like
Αντιδράσεις: Forecast και goal2
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Aν καταλαβα καλα εννοεις οτι η Νετελερ το κανει αυτο μονο σε λογαριασμους που εχουν συναλλαγες με αλλους λογαριασμους Νετελερ, πιθανον γιατι υποψιαζονται οτι ειναι το ιδιο ατομο με πολλαπλους λογαριασμους?
Πχ εγω εχω στατους Silver και ενα σεβαστο ποσο στη Nετελερ αλλα δεν εχω κανει ποτε μεταφορες σε αλλα Nετελερ accounts. Aκουσες να κανουν ελεγχους και σε τετοιους λογαριασμους σαν τον δικο μου?

Νομιζω οτι δεν πρεπει να φοβασαι κατι εσυ που εισαι αποκομμενος. Πριν λιγο εμαθα για λογαριασμο που του μεταφερθησαν 4κ απο αλλον νετελλερ , αυτος που παρελαβε ηταν gold ο αλλος που εστειλε ηταν silver ανοιγμενοι απο 2 διαφορετικα λινκς ο καθενας....η συνναλαγη ανεστραφει και οι 2 εχουν limited funcionality τωρα. Κανενα μηνυμα απο νετελλερ στα email τους , εχουν στειλει και οι 2 μηνυμα στο members security και ρωτανε τι συμβαινει
Τα ειπα και ανωθεν. Πανε να διωξουν πελατες με κεφάλαια και να κρατησουν το ψηλικοκό

Με μαθηματικη ακριβεια θα επιστρεψουν εκει που ηταν καποτε οταν μεσουρανουσε η skrill....στον μεσαιωνα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

να ρωτησω κατι κι εγω που δεν εχω ιδεα απο neteller & skrill

ας πουμε οτι καποιος ανοιγει λογαριασμο μαιμου σε αλλο ονομα στο neteller για να παιξει στοιχημα, και ας υποθεσουμε οτι δεν εχει τη συγκαταθεση του αλλου ονοματος, κι οτι δεν τον ξερει καν (οπως εχω να συμβαινει σε πολλες περιπτωσεις). ταυτοποιηση στο neteller πώς κανει? δε ζηταει εγγραφα το neteller?
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

να ρωτησω κατι κι εγω που δεν εχω ιδεα απο neteller & skrill

ας πουμε οτι καποιος ανοιγει λογαριασμο μαιμου σε αλλο ονομα στο neteller για να παιξει στοιχημα, και ας υποθεσουμε οτι δεν εχει τη συγκαταθεση του αλλου ονοματος, κι οτι δεν τον ξερει καν (οπως εχω να συμβαινει σε πολλες περιπτωσεις). ταυτοποιηση στο neteller πώς κανει? δε ζηταει εγγραφα το neteller?
Επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές να λες ότι ανοιγούν λογαριασμούς με κλεμμένες ταυτότητες, κτλ, νομίζω εσύ το έλεγες, πως μπορεί να ανοίξει κάποιος λογαριασμό σε άλλο όνομα χωρίς να το ξέρει ο άλλος?
Στη νετελερ νομίζω σε παίρνουν και τηλέφωνο και σου ζητάνε και έγγραφα όπως οι στοιχηματικές

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές να λες ότι ανοιγούν λογαριασμούς με κλεμμένες ταυτότητες, κτλ, νομίζω εσύ το έλεγες, πως μπορεί να ανοίξει κάποιος λογαριασμό σε άλλο όνομα χωρίς να το ξέρει ο άλλος?
Στη νετελερ νομίζω σε παίρνουν και τηλέφωνο και σου ζητάνε και έγγραφα όπως οι στοιχηματικές

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι δυστυχως εχω ακουσει οτι καποιοι χαρτζιλικωνουν υπαλληλους στις εταιρειες κινητης τηλεφωνιας για να τους δινουν ταυτοτητες+λογαριασμο κινητης για να ταυτοποιουν τους λογαριασμους στις στοιχηματικες. ειναι τραγικό.

και εχω ακουσει κι οτι καποιοι αγοραζουν ετοιμους ταυτοποιημενους στοιχηματικους λογαριασμους απο ατομα που δεν γνωριζουν, πραγμα που επισης μου φαινεται αδιανόητο. ποιος μπορει να γνωριζει ποιοι στοιχηματικοι λογαριασμοι δεν χρησιμοποιουνται πια απο τους κατοχους τους και να τους πουλαει σε αλλους??

και φυσικα παντα παιζει και η πλαστογραφια. πλαστες ταυτοτητες.τα πραγματα εχουν ξεφυγει πλεον.

το ερωτημα ειναι αν αρκει για να ταυτοποιησεις ενα neteller η ταυτοτητα κι ενα λογαριασμος κινητης.

πχ η viva wallet ζηταει βιντο κληση. αν ζηταει και το neteller κατι αντιστοιχο ή εστω selfie με ταυτοτητα αυτο πώς μπορεις να το κανεις? δεν μπορεις να το κανεις. δε συζηταω για εκκαθαριστικο κτλ.

γενικα ολο αυτο το πραγμα μου φαινεται αδιανόητο, το πόσο μακριά εχιε φτασει αυτη η ιστορια με τους ψευτικους λογαριασμους. ξερω οτι γινονται, αλλα δεν εχω ιδεα πως ακριβως γινονται και πως απεφευγουν τους ελεγχους,απο τη στιγμη που εχουν ελαχιστα εγγραφα και μου κανει τρομερη εντυπωση το πόσο πολλά ρίσκα παιρνουν κάποιοι...

το να ανοιξει καποιος ενα λογαριασμο σε ονομα συγγενικου προσωπου εν γνωσει του προσωπου αυτού (ή να χρησιμοποιει το λογαριασμο του συγγενικου του προσωπου μαζι με τον ιδιο τον κάτοχο του λογαριασμου) , ειτε για να παιξει κατι στο οποιο ο ιδιος εχει φαει limit , ειτε για να φαει κανά δυο μπονους παραπανω , αυτο πλεον εχει γινει πλημμελημα, λιγο πολυ ολοι το εχουν κανει.

αλλα εδω εχουμε να κανουμε με αλλες καταστασεις και το πραγμα δειχνει να μην εχει τέλος
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Ο ένας από τους δύο ήταν ατζέντης;
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Ο ένας από τους δύο ήταν ατζέντης;

επειδη δεν εχεις κανει quote κανενα post , δεν καταλαβαινω αν απευθυνεσαι σε μενα ή στο post του sigourakias που μιλαει για 2 netller accounts που εστελναν ο ενας στον αλλο λεφτα.

αν απευθυνεσαι σε μενα , αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι για την 1η κατηγορια ακουσα απο γνωστο του γνωστου ,οπότε δεν γνωριζω την ιδιοτητα αυτού που τα κανει,αρα δεν μπορω να σου απαντησω αν ειναι ατζεντης ή οχι

για τη 2η κατηγορια , ετυχε μια μερα που ημουν στην παραλια με ενα φιλο μου , να εμφανιστει ενας πιτσιρικας που πηγαινε στο ιδιο γυμναστηριο με το φιλο μου , και πανω στην κουβεντα για το στοιχημα μου ειπε οτι αγοραζει αυτος κι η παρεα του λογαριασμους . δεν τον ξαναειδα εκτοτε και δεν συγκρατησα ουτε το μικρο του ονομα , πόσο μάλλον την ιδοτητα του.δε μου φανηκε για ατζεντης παντως.

για την 3η κατηγορια , με τις πλαστες ταυτοτητες, δεν εχω ακουσει απο κανεναν οτι εχει γινει για το στοιχημα, ουτε καν απο γνωστο του γνωστου, αλλα απο τη στιγμη που το κανουν οι τρομοκρατες και ενα σωρο αλλοι για χοντρες κομπινες , δε θα μου εκανε εντυπωση αν το εκανε κι ενας επαγγελματιας παικτης στοιχηματος που τρωει αμεσως limit , λογω τροπου στοιχηματισμου και πρεπει να βρισκει καθε βδομαδα νεα ονοματα . υποθετω πως δυστυχως καποιοι θα το κανουν κι αυτο.
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Η neteller για την αποφυγή κλοπής εγγράφων έχει προσθέσει στην ταυτοποίηση ως προαπαιτουμενο το ανέβασμα φώτο μιας σελφυ μαζί με την ταυτότητα δίπλα από το πρόσωπο. Επιπλέον έμαθα ότι θα προσθέσει και σκέτη σελφυ σαν απαιτούμενο. Φυσικά δεν κοταει να βάλει ως μοναδικό τρόπο επιβεβαίωσης των λογαριασμών την χρήση αποκλειστικά και μόνο της Web cam για να συλλέξει τις πληροφορίες που θέλει γιατί είναι κότα. Γιατί με αυτόν τον τρόπο ουσιαστικά κατεβάζει μόνη της τα ρολά της λειτουργίας της αφού παρά πολύ νέοι πελάτες αυτό δεν θα το κάνουν για διάφορους λόγους. Άρα με αυτή την μέθοδο ταυτοποίησης, το σύστημα μπάζει και είναι ευάλωτο, στο να ταυτοποίηθει κάθε λογής "κατασκευασμενου" εγγράφου. Αργά ή γρήγορα η νετελλερ το βρίσκει αυτό και σαν αντίμετρο πάει και κλείνει ίσως τον λογαριασμό του πελάτη από τον οποίο τροφοδοτηθηκε αυτός ο λογαριασμός. Πράγμα που δεν είναι νόμιμο δεδομένου ότι ανταλλαγές χρημάτων μπορεί να γίνει και μεταξύ γνωστων αλλά και αγνώστων. Τι εννοώ με αυτό? Αν έχω έναν συνεργάτη που μου ζητά να αλλάξουμε λεφτά σε νετελλερ σκριλλ και ο νετελλερ που έχει φτιάξει είναι με τέτοιου είδους έγγραφα και αποστειλλω εγώ χρήματα για να κάνω την αρχική του τροφοδότηση, κινδυνεύει ο δικός μου λογαριασμός να κλείσει εν άγνοια μου. Το κακό με το κλείσιμο των λογαριασμών σε νετελλερ αντίστοιχο της τακτικής που ακολουθεί η 365, πότε δεν σου λένε τον λόγο. Για να μην έχεις αντίλογο ώστε αυτοί να κινδυνεύουν σε πιθανή καταγγελία από τον παθών. Πράγμα το οποίο είναι παράνομο και αν κάποιος τους κυνηγήσει για την μέθοδο ταυτοποίησης θα έχουν πρόβλημα στην FCA η οποία δεν αστειεύεται 100%.
Έφυγα πάω στο καθημερινό μου ραντεβού στα ΑΤΜ για να τραβήξω την εξάρα
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Η neteller για την αποφυγή κλοπής εγγράφων έχει προσθέσει στην ταυτοποίηση ως προαπαιτουμενο το ανέβασμα φώτο μιας σελφυ μαζί με την ταυτότητα δίπλα από το πρόσωπο. Επιπλέον έμαθα ότι θα προσθέσει και σκέτη σελφυ σαν απαιτούμενο. Φυσικά δεν κοταει να βάλει ως μοναδικό τρόπο επιβεβαίωσης των λογαριασμών την χρήση αποκλειστικά και μόνο της Web cam για να συλλέξει τις πληροφορίες που θέλει γιατί είναι κότα. Γιατί με αυτόν τον τρόπο ουσιαστικά κατεβάζει μόνη της τα ρολά της λειτουργίας της αφού παρά πολύ νέοι πελάτες αυτό δεν θα το κάνουν για διάφορους λόγους. Άρα με αυτή την μέθοδο ταυτοποίησης, το σύστημα μπάζει και είναι ευάλωτο, στο να ταυτοποίηθει κάθε λογής "κατασκευασμενου" εγγράφου. Αργά ή γρήγορα η νετελλερ το βρίσκει αυτό και σαν αντίμετρο πάει και κλείνει ίσως τον λογαριασμό του πελάτη από τον οποίο τροφοδοτηθηκε αυτός ο λογαριασμός. Πράγμα που δεν είναι νόμιμο δεδομένου ότι ανταλλαγές χρημάτων μπορεί να γίνει και μεταξύ γνωστων αλλά και αγνώστων. Τι εννοώ με αυτό? Αν έχω έναν συνεργάτη που μου ζητά να αλλάξουμε λεφτά σε νετελλερ σκριλλ και ο νετελλερ που έχει φτιάξει είναι με τέτοιου είδους έγγραφα και αποστειλλω εγώ χρήματα για να κάνω την αρχική του τροφοδότηση, κινδυνεύει ο δικός μου λογαριασμός να κλείσει εν άγνοια μου. Το κακό με το κλείσιμο των λογαριασμών σε νετελλερ αντίστοιχο της τακτικής που ακολουθεί η 365, πότε δεν σου λένε τον λόγο. Για να μην έχεις αντίλογο ώστε αυτοί να κινδυνεύουν σε πιθανή καταγγελία από τον παθών. Πράγμα το οποίο είναι παράνομο και αν κάποιος τους κυνηγήσει για την μέθοδο ταυτοποίησης θα έχουν πρόβλημα στην FCA η οποία δεν αστειεύεται 100%.
Έφυγα πάω στο καθημερινό μου ραντεβού στα ΑΤΜ για να τραβήξω την εξάρα
Ο τίτλος του θέματος πάντως δημιουργεί φόβο χωρίς λόγο, για να σου κλείσουν έτσι λογαριασμό υπάρχει λόγος έστω και από σπόντα όπως ανέφερες, για κάποιον που απλά βάζει βγάζει λεφτά από στοιχηματική δεν υπάρχει φόβος
Όσους ξέρω χρησιμοποιούν νετέλερ χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα
Αν θέλανε να σου φάνε λεφτά εσύ που τραβάς κάθε μέρα 6 χιλιάρικα θα σου είχαν στείλει ήδη την ιντερπολ

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Αδερφέ και αυτούς που έκλεισαν χρόνια την χρησιμοποιούν χωρίς προβλήματα. Άσε να ξέρω κάτι παραπάνω λόγω δουλειάς και περισσότερων γνωριμιών που έχω στον χώρο
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Δεν ειναι χωρις λογο και καλα εκανε και το αναφερε.Πριν απο 6 μηνες εκλεισε η mybet. Αν καποιος πχ που ειχε γνωριμιες μεσα στην εταιρεια,εγραφε ενα θρεντ εδω,8 μηνες πριν, τοτε θα ειχε προειδοποιησει για το τι ερχεται και πιθανον καποιοι που περιμενουν να πληρωθουν σεβαστα ποσα, να τα ειχαν παρει πριν κλεισει. Τι θελω να πω, δεν εννοω φυσικα οτι θα κλεισει και η νετελερ oμως ο sigourakias καλα εκανε και αναφερε αυτο που γνωριζει.Καλυτερα να εισαι υποψιασμενος και να εχεις λαβει τα μετρα σου, πχ εκει που εχεις 10 ευρω να αφησεις τα 2 και να τραβηξεις τα 8, παρα να σου ερθει απο εκει που δεν το περιμενεις.


Μην ξεχνας οτι δεν παιζουν ολοι ετσι.Λογω λιμιτ καποιοι αλλοι παιχτες εχουν αναγκαστει να κανουν 2ο λογαριασμο σε ονομα φιλου τους σε bet365 κτλ, αρα και 2ο wallet σε αυτο το ονομα και κανουν μεταφορες απο το ενα στο αλλο. Δεν ειναι υπερβολη να ενημερωθουν για το τι συμβαινει.
Οπως βαζω εγω βενζινη με την νετ-καρτα, καποιοι αλλοι κανουν μεταφορες και σε αλλα μελη της νετελερ, για λογους που δεν εχουν σχεση με στοιχημα. Σου αναφερω κατι απλο.Αγοραζεις ανταλλακτικα για το αυτοκινητο σου και εχει και ο πωλητης νετελερ και συμφωνεις να του τα στελνεις απο εκει.

Υ.Γ. Υπαρχει παρομοιο θεμα εδω.Προσφατο γραφτηκε 3 μερες πριν..
https://arbusers.com/index.php/topic,6336.0.html

Like σε ολα που εγραψες. Φαινεται να εχεις αντιληψη της καταστασης. Προς Θεου δεν ειπα οτι θα κλεισει η νετελλερ. Ειπα ομως οτι η νετελλερ κλεινει κατα συρροην λογαριασμους για αγνωστους λογους.

Οσον αφορα τα λιμιτς, τα δευτερα ακκς που αναγκαστικα θα κανεις και μεταφορες p2p για να παιξεις , και αντε για να σας δωσω και μια ιδεα για το τι κακος χαμος επικραττει και σε τι θολωμα εχει υποπεσει η νετελλερ θα σας δωσω ενα παραδειγμα λογαριασμου που εκλεισαν και σε μενα με 0 μεσα στιν νετελλερ και 300 ευρω στον bet365 του

Νετελλερ λογαριασμος ανοιγμενος απο affiliation link το ιδιο λινκ το οποιο ειναι ανοιγμενος και ο δικος μου κεντρικος λογαριασμος και με το οποιο συνεργαζομαι τα τελευταια 5 χρονια(με το λινκ ενννοω). Ο δικος μου νετελλερ ειναι ελληνικος και ο αλλος ειναι ισπανικος.
Αμεσως μετα την ταυτοποιηση του λογαριασμου του ανεβαζοντας τα εγγραφα μεσα απο το σαιτ τους , το εμαιλ που εχει κανει εγγραφη ο δικος μου νετελλερ σαν sub-affiliator που ειμαι , εστειλε mail στο vip τμημα της νετελλερ για να κανουν τον λογαριασμο του ισπανου upgrade σε Silver VIP.

Δηλαδη εστειλα ενα μηνυμα απο το email μου , που ειναι το ιδιο email που εχω χρησιμοποιησει και χρησιμοποιω στον κεντρικο μου νετελλερ για να ενημερωσω την νετελλερ οτι ο ταδε πελατης με το ταδε account number και το ταδε email ανοιξε τον λογαριασμο του απο το λινκ που μου δωσατε και με το οποιο εγω και η νετελλερ συνεργαζομαστε και σας ζηταω να τον κανετε silver. Ελπιζω να εγινα κατανοητος.
Ε λοιπον δεν θα πιστεψετε τι εκανε η νετελλερ...

Του εκλεισε τον λογαριασμο και τον ρωταει τα κατωθι:

Thank you for choosing Neteller as your payment processor. Your account has come up for review and we have a few inquiries in regards to your account that will enable us to have a better understanding of your use of our service.



We would like to kindly ask you to provide detailed answer to the following questions:


β€’ Please explain the purpose of use of your Neteller account.


β€’ Do you provide any kind of service online, even on a freelance basis? If so, please provide a brief explanation of the service and provide URLs to online presence where the service can be reviewed (this can be website/forum/social media page etc.).


β€’ Please advise what your relation is to the people you have exchanged money with and what was the purpose of the transactions?



β€’ Please advise what your connection to the people you have exchanged money with is. Do you know them personally? What was the purpose of those transactions?



β€’ We have noticed that you are logging in from a country different than the one registered on your account. Please provide an explanation for that.

Σημειωτεον οτι ο λογαριασμος του στην νετελλερ εχει αποκλειστικα και μονο δεχτει χρηματα απο τον δικο μου νετελλερ μονο , τα οποια αφορουσε το αρχικο ποσό που ηθελε ο πελατης στην νετελλερ να βαλει για να ξεκινησει να τον χρησιμοποιει , και τι πιο ευκολο εγω που ειμαι αυτος που του γνωρισα την νετελλερ να του δωσω και τα πρωτα χρηματα για να ξεκινησει αμεσα. Οι υπολοιπες συνναλγες που εχει κανει ειναι μονο καταθεσοαναληψεις απο την bet365.

Οι ανθρωποι τον ρωτανε , αν ειναι δυνατον , τι σχεση εχει με μενα που ανταλλαξε χρηματα. Δεν εχουν παρει καμια μυρωδια τιποτα απο τα υπολοιπα που συμβαινουν.Οτι ανοιξε απο το δικο μου λινκ και οτι εγω τους εστειλα email για να τον κανουν Silver VIP.
Και το αποκορυφωμα ειναι οτι τον ρωταν γιατι μπηκε απο ip εξωτερικου (εννοουν ελληνικη) και δεν παει το μυαλο τους ποτε οτι μπορει να εκανα ραντεβου στην Ελλαδα μαζι του για να μιλησουμε για την συνεργασια μας και να μετρησουμε τις καταθεσεις που εκανε ωστε να του αποδωσω και το cash back που δικαιουται.

Παιρνεις για δεν παιρνεις το αεροπλανο και μπαινεις στα κεντρικα της νετελλερ με 3 γοριλες να ψαξεις να βρεις τον ηλιθιο απο το account enquiries τμημα της νετελλερ να του περασεις το μονιτορ κολλαρο για γνωση συμμορφωση και παραδειγματισμο?

Γιαυτο σας λεω μαγκες. Μαζεψτε τα λεφτουδακια σας απο τους αχρηστους και μην αφησετε μεσα ουτε ευρω περισσοτερα απο αυτα που χρειαζεστε. Και αν καποιοι απο εσας εχουν πολλα και νοιωθουν ασφαλεια που τα εχουν εκει , να σας ενημερωσω οτι αν ο λογαριασμος κλεισει ο μονος τροπος να τα παρεις ειναι τραπεζα. Αντε μετα να τα δικαιολογησεις. Και μην πεταχτει καποιος και πει , εγω εχω τραπεζα στην Βουλγαρια και δεν με νοιαζει... διοτι μολις θα κατεβουν τα λεφτα θα σε φωναξουν να συμπληρωσης συμφωνα με CRS , το ΑΦΜ και την φορολογικη σου εδρα...για να μην πω και το πιο χοντρο που καλο θα ηταν να μην ειπωθει αλλα ευκολα μπορει να το σκεφτει καποιος

Ουτε ευρω μεσα στην π.....α που κανει μαγκιες σε αυτους που την καναμε εταιρεια που εχει το θρασος να μας κανει και το αφεντικο με τα δικα μας τα λεφτα.
Ρε ουστ !.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: goal2
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Dear .......


We are sorry to inform you that during a recent audit of your NETELLER account, we found reasonable grounds to discontinue our business relationship. Therefore, your account has been closed. Please note that this decision is final.


More information on the issue is available in the Terms and Conditions you accepted when you registered. The following articles apply:


4. MEMBERSHIP
[ ... ]
4.1.5 satisfactorily pass all of our required identity and security validation and verification checks.


[ ... ]
16. SUSPENDING OR CLOSING YOUR ACCOUNT AND CANCELLING YOUR CARD
[ ... ]
16.3 We reserve the right to terminate the Terms of Use and close your Account.


16.4 We may, at our discretion, suspend or limit access to your Account if
16.4.1 you breach any of these Terms of Use;


16.4.3 if we have reasonable grounds to believe that your Account has been used in connection with a Prohibited Transaction;


16.4.4 if at any time we determine that you have provided us with any false, inaccurate, incomplete or misleading information;


16.4.9 if we believe your Account or Card has been used or allegedly used, or may be used, in, or to facilitate, any fraud, financial-crime related activity or any other illegal activity;


We appreciate your understanding in this matter.




Kind regards,
NETELLER Team

.... ετσι για το τυπικο της υποθεσης. Εσεις παρολα αυτα μπορειτε να συνεχισετε αν εχετε τα λεφτα σας εκει να κοιμοσαστε ησυχοι οτι σας τα προστατευουν.

P.S: Εχω φτασει σε αναληψεις συνολικα τα 42κ και δεν θα σταματησω μεχρι να τα πεθανω ολα απο μεσα. 'Η θα συμμορφωθει η νετελλερ και θα κοψει τις μαγκιες λη θα χασει 100 μυρια ευρω σε αναληψεις απο τους Ελληνες μεσα στο 2019.
Εσεις μπορειτε να συνεχισετε να κλεινετε και να κανατε αφεντικο σας την 365 , ομως συντομα θα καταλαβετε οτι θα εχετε θεμα ρευστοτητας.
Και αν κανει το συναιτερακι σας το λαθος να βαλει αλλη πορτοφολα μεσα , οπως εντονα ακουγεται , θα σας κουνησουμε μαντηλι με συνοπτικες...
Θα επιστρεψεται εκει που εισασταν πριν 12 χρονια...
Μια εταιρειουλα με ελαχιστη χρηση απο πελατες.
Αιντε να δουμε ποιος ειναι πιο δυνατος. Εμεις οι πελατες ή εσεις που σκυβετε το κεφαλι και ανοιγετε τα ποδια
Αιντε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Δηλ. το γράφεις ευθέως ότι όλη αυτή η στάση σχετίζεται άμεσα με 365. Έχουν γραφτεί πολλά και για την σχέση της εν λόγω εταιρίας με Skrill, οπότε από την στιγμή που Skrill/Neteller ενσωματώθηκαν δεν προκαλεί καθόλου εντύπωση. Μήπως υπάρχει πρόβλημα και με λογαριασμούς της Skrill?
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Δηλ. το γράφεις ευθέως ότι όλη αυτή η στάση σχετίζεται άμεσα με 365. Έχουν γραφτεί πολλά και για την σχέση της εν λόγω εταιρίας με Skrill, οπότε από την στιγμή που Skrill/Neteller ενσωματώθηκαν δεν προκαλεί καθόλου εντύπωση. Μήπως υπάρχει πρόβλημα και με λογαριασμούς της Skrill?

Μάγος είσαι??? Φυσικά και υπάρχει. Θες να αρχίσουν να γράφουν παθοντες για να πιστέψεις ότι οι άνθρωποι αποφάσισαν να αυτό τερματίσουν?? Θα γίνει και αυτό αφού δεν το πιστεύεις.

Έφυγα για ΑΤΜ στο καθημερινό μου ραντεβού. Φιλιά
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

αυτα τα πραματα ειναι αναμενομενα λιγο ως πολυ. στο 2019 ζουμε. ψαχνουν τα παντα σε σχεση με ηλεκτρονικα πορτοφολια κια ξεπλυμα χρηματος και εικονικους λογαριασμους.

θα αναφερω ενα περιστατικο που συνεβη πριν 10 μερες.

στη eurobank μου ειπαν να μην ανοιξω λογαριαμσο σε αυτους απο τη στιγμη που αυτη την εποχη ειμαι ανεργος και που το μονο μου εισοδημα ειναι τα τυχερα παιχνιδια , διοτι η eurobank δεν ενδιαφερεται για τετοιου ειδους συνεργασιες , και αν τον ανοιξω το λογαριασμο και ξεκινησω να παιζω με τους ρυθμους και με τα ποσά που παιζω , θα κλεισει πολυ γρηγορα, και απλα θα παρω μια επιταγη και θα παρω τα λεφτα μου να παω αλλου.

λιγο πιο διπλα ενας αλλος κυριος κλαιγοταν επειδη δεσμευσαν τα χρηματα του λογαριασμου του, αφου δεν μπορουσε να δικαιολογησει με τιποτα τις πολλαπλες πληρωμες και εισερχομενες πληρωμες που δεχοταν (δεν ξερω απο ποιους φυσικά) και τους λεγε "τι σας πειραζει εσας, θα βρω εναν τροπο να τα καλυψω στην εφορια" .

η απαντηση της υπαλληλου ηταν αφοπλιστική "η εφορια δεν μπορει/δεν θελει να καθεται να τα ψαχνει αυτα πλεον, και βαζει εμας να τα ψαχνουμε" .

και στο viva wallet ενος φιλου μου ειχαν δεσμευτει τα χρηματα του και δεν μπορουσε να τα μετακινησει μεχρι να τους στειλει αυτα που ζητουσαν (αποδεικτικο εισοδηματος και αποδεικτικό απασχολησης εργασιας).μετα τα ξεμπλοκαραν και ολα καλά φυσικά.

αν λοιπον αυτα γινονται σε κανονικες τραπεζες , δε θα γινονται στο skrill/neteller που ειναι εντελως απρόσωπα και ειναι γνωστο και στις πετρες οτι καποιοι λογαριασμοι ειναι εικονικοι (και δεν κρατανε ουτε τα προσχηματα) , και καποιοι λογαριασμοι λειτουργουν καθαρα για ξέπλυμα χρηματος απο εγκληματικες ενερεγιες???

ειναι προφανες πως θα γινουν και στο skrill/neteller.

καταλαβαινω οτι οι πιο πολλοι εδω μεσα (ισως και ολοι) δεν ειναι εγκληματιες φυσικα, κι ότι το θελουν για στοιχηματακι το neteller , αντε να κανουν και κανα 2ο ή 3ο account σε κανα φιλο τους και να το τροφοδοτουν,αλλα στοχοποιουνται κι αυτοί ετσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Τι ακριβως του ειπαν του φιλου σου απο την viva wallet? Οτι ζητανε αποδεικτικα εισοδηματος και απασχολησης εργασιας για τυπικους λογους, πχ επειδη το οριζει η νομοθεσια πρεπει να στειλει αυτα τα εγγραφα? Η επαιζε ρολο και ποσο εισοδημα ειχε? Δηλαδη αν ο φιλος σου ηταν ανεργος και ελεγε στη viva wallet δεν δουλευω , εχω εισοδημα 0 και ειμαι γραμμενος στα μητρωα του ΟΑΕΔ παρτε μια βεβαιωση ανεργιας και ταυτοποιηστε με , τι θα μπορουσαν να του κανουν? 100% νομιμος πολιτης θα ηταν και δεν θα μπορουσε να του κανει τιποτα κανενας αν υποθεσουμε οτι τα λεφτα που ειχε στο viva ηταν απο κερδη σε νομιμες στοιχηματικες εταιρειες και μεσω βεβαιωσεων κερδων μπορουσε να τα δικαιολογησει αν του το ζητουσε οποιαδηποτε αρχη.

δε νομιζε να ρωτησε το γιατι τα ζητησαν. δεν μου ανεφερε κατι πανω σε αυτο. απλα τα εστειλε και τελειωσε εκει το ζητημα.

σε μενα που ειμαι ανεργος , οταν τα ζητησαν, τους εστειλα απλα εκκαθαριστικο και βεβαιωση ανεργιας , και δεν με ενοχλησαν αλλο εκτοτε, αλλα ο λογαριασμος μου ειναι full κερδισμενος στο viva wallet. μετα τους πρωτους κωδικους viva e money που χρησιμοποιησα για να εχω μια καβα να ξεκινησω , δεν ξανα εβαλα δικα μου λεφτα. απλα αυτα πολλαπλασιαστηκαν κατα πολυ απο τα στοιχηματικα κερδη. αν βεβαια με εβλεπαν , ενω δηλωνω ανεργος ,να καταθετω λεφτα στο βιβα με κωδικους συνεχεια , τοτε ισως να υποψιαζονταν οτι εχω παρα πολυ ρευστό απο παρανομες ενεργειες και προσπαθω να το ξεπλυνω. αλλα για 500 ευρω ολα κι ολα (κι ισως ουτε τοσα) που εχω αγορασει σε κωδικους, τι ξεπλυμα να σκεφτουν ?
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Τις τελευταίες μέρες έχω πολλά θέματα με το συγκεκριμένο e wallet. Είμαι απλός χρήστης δεν έχω στείλει ποτέ χρήματα σ άλλον χρήστη μόνο με Bookmakers έχω πάρει δώσει. Λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν κάνει log in στον λογαριασμό..... Αυτή την στιγμή σε Stoiximan, bet365, και άλλον έναν bookmaker που προσπάθησα να κάνω κατάθεση αναφέρουν προβλήματα διασύνδεσης .... λογικό μιας κ ούτε εγώ μπορώ να κάνω είσοδο στον λογαριασμό μου. Επίσης το Σάββατο έκανα κατάθεση σε έναν bookmaker έλαβα error αλλά η neteller μου έστειλε email ότι η συναλλαγή έγινε, πράγμα που είναι ψέμα. Έστειλα 2 email και έστειλα κ στην σελίδα τους στο fb...... Καμία απάντηση τίποτα.
Γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες? Το πάνε για κλείσιμο?
 
Απάντηση: Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την β

Δεν εχω νεττελερ αλλά και με το skrill που είναι νομίζω ίδια εταιρία έχουν υπάρξει τέτοια προβλήματα, δεν μπορούσα να μπω για 2-3 μέρες πριν κανα 2μηνο περιοδικά για κάποιες ώρες ... διάβαζα ότι λέγανε στην Γερμανία πώς αν αλλάξουν σε Αγγλική ip έκαναν login και διάφορα αλλα θέματα.

Εκείνη την περίοδο που υπολειτουργούσε έκανα και μια αγορά - όχι στοίχημα την οποία χρεώθηκα μια εβδομάδα αργότερα !!! (το προιόν είχε έρθει κανονικα ) και μετά από κανα μήνα μου έγινε επιστροφή χωρίς κανενα λόγο (δεν ασχολήθηκα σε κανένα σημείο :) , οπότε υποθέτω ότι είναι κάτι παρόμιο , εχουν τεχνικα θεματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...