Neteller...Τερμα αυτα που ξερατε.Θελει να κλεισει το μαγαζι..Μηπως να την βοηθησουμε?

Φίλε Αν και εφόσον κατάλαβα Σωστά τα χρήματα είναι στον λογαριασμό σου αλλά δεν είναι διαθέσιμα για στοιχηματισμο διότι επέλεξες κατά στην διαδικασία κατάθεσης με κάρτα την επιλογή για πληρωμή σε εμπόρους και όχι για στοίχημα καζίνο κλπ. Η λύση στο πρόβλημα αυτό είναι να αποχαρακτηριστουν τα χρήματα με μια πολύ απλή διαδικασία αλλά θα σου κοστίσει προμήθεια εις διπλούν. Ο τρόπος : τα μεταφέρεις σε λογαριασμό φίλου σου (προμήθεια) και ο φίλος σου τα μεταφέρει σε σένα (προμήθεια). Ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό!
Το έιχα κάνει πράξη στα capital control.
 
Και εδω παλι κανεις τον ειδικο ...
Οπου γραφτει κατι ή στις 2 ή στις 5 τα ξημερωματα παντου γραφεις τις κουτουραδες σου ...σπαμαρεις ακαταπαυστα ....
Καταρχήν εσεις σπαμάρετε και τρολάρετε δήθεν επειδή επιτρέπεται !!!! αλλά το κακό είναι ότι το κάνετε για να πείτε πράγματα που θα κάνουν τον κόσμο να χάσει τα λεφτά του και να μην καταλάβει τι του γίνεται ....
Ποτέ δεν βοηθήσατε κανενα .

Οταν βάζεις λεφτά σε σκρίλ και νεττελερ, επαναλαμβάνω , αν μπουν με κάρτα και όχι από τραπεζα ή σαν κέρδη στοιχήματος, δεν μπορείς να τα παίξεις σε καμια εταιρία στοιχήματος.

Οπότε ας μας πει ο φίλος πως ακριβός έβαλε λεφτά , πόσα ήταν με κάρτα με πόσα με άλλο τρόπο , δεν εχει διαφορά η βετ356 από την σπορτινγβετ εκτός αν κάποια εταιρία έχει καταφέρει να ξεφύγει από τον χαρακτηρισμό σαν στοιχηματική , που δεν το νομίζω.
Δεν είναι επιλογή των πορτοφολιών ουτε των στοιχηματικών , τους το επέβαλαν.
 
Καταρχήν εσεις σπαμάρετε και τρολάρετε δήθεν επειδή επιτρέπεται !!!! αλλά το κακό είναι ότι το κάνετε για να πείτε πράγματα που θα κάνουν τον κόσμο να χάσει τα λεφτά του και να μην καταλάβει τι του γίνεται ....
Ποτέ δεν βοηθήσατε κανενα .

Οταν βάζεις λεφτά σε σκρίλ και νεττελερ, επαναλαμβάνω , αν μπουν με κάρτα και όχι από τραπεζα ή σαν κέρδη στοιχήματος, δεν μπορείς να τα παίξεις σε καμια εταιρία στοιχήματος.

Οπότε ας μας πει ο φίλος πως ακριβός έβαλε λεφτά , πόσα ήταν με κάρτα με πόσα με άλλο τρόπο , δεν εχει διαφορά η βετ356 από την σπορτινγβετ εκτός αν κάποια εταιρία έχει καταφέρει να ξεφύγει από τον χαρακτηρισμό σαν στοιχηματική , που δεν το νομίζω.
Δεν είναι επιλογή των πορτοφολιών ουτε των στοιχηματικών , τους το επέβαλαν.
Ουτε τρολ ουτε τιποτα ....
Ο μονος που σπαμαρει εισαι εσυ και κανεις παλι τον ειδικο ....
Εξαλλου που ξερεις εσυ απο καταθεσεις?
Εσυ απ οτι λες μονο αναλυψεις κανεις...
Σταματα να κανεις ποτε τον πονηρο , ποτε το χαζο και ποτε τον εξυπνο και κοιτα να βαλεις στο μυαλο σου αυτα πιου σου εγραψα παραδιπλα .Σου ειπα χωρις ειρωνια και χωρις τρολ......μ αυτα που γραφεις γελαει ολο το φορουμ ....κοιτα να αλλαξεις τακτικη .....δε θα σε βγαλει σε καλο ......οσο κανεις τον ειδικο και σπερνεις θυελες θα θεριζεις ανέμους ....
 
Ας γελάει και όλη η γη ... αυτά που γράφω είναι σωατά και βοηθάνε, με αποδείξεις, εσυ γράφεις για να τρολαρεις και πράγματα που θα κάνουν τον κοσμάκι που δεν εχει ιδέα να να χασει τα λεφτά του .

Ισχύει ότι είπε ο Γατης , αλλά ακόμα και να επέλεγες για στοιχηματισμό κατά την κατάθεση , δεν θα σε άφηνε, θα τα χαρακτήριζε μόνο του .
Οπότε ας μας πει ακριβώς πως έβαλε λεφτά , εκει πρεπει να ειναι το πρόβλημα και όχι οι βοοκ.

ΥΓ
Εγώ προσπαθώ να βοηθήσω εδώ μαι κατάσταση χωρίς να σου μιλάω .... , εσύ κοιτάς πως να με τρολαρεις και να ενοχλήσεις ... μηπως νευριάσω και φύγω για να συνεχίσεις μετά να κάνεις τις @#$#$##% σου με τα κορόιδα που σε πιστέυουν
 
  • Haha
Αντιδράσεις: fairplay
Εγω παιδια ειχα χρηματα στη ρεβολουτ και ηθελα αμεσα να τα παιξω,ηταν μακρια το ατμ.σκεφτικα να τα βαλω σκριλλ,εφαγα ακυρο. Πηγα neteller και εγινε κανονικα η καταθεση(εδωσα και οκ απο την εφαρμογη της ρεβολουτ).πριν κανω την καταθεση μου πεταξε το μηνυμα στην παρακατω φωτο και πατησα να δω ποιοι ειναι αυτοι οι εμποροι και ειχε μεσα και την bet365 οποτε προχωρησα και εκανα την καταθεση.Τωρα πως γινετε να μην δεχετε η 365 και να τα δεχετε η σπορτινγκβετ ειναι νομιζω καθαρα θεμα της 365. Τους το ειπα και με γραψανε κανονικα.Και δεν νομιζω η σπορτινγκβετ να ειναι κατι αλλο απο στοιχηματικη εταιρια. Θα βαλω απο κατω και φωτος

 
Εκανες κατάθεση στην gr και όχι στην com έτσι ? για την σπορτινγ βετ εννοώ , είσαι κανονικά Ελλάδα κλπ ....
Επίσης μήπως είσαι νέος παίκτης στην βετ365 ? εχουν όρους εκει περίεργους για ταυτοποίηση

Εγώ έχω λογαριασμό και στις 2 εταιρίες, και οι 2 δεν με άφηναν , μέχρι που τα αποχαρακτήρισα .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εκανες κατάθεση στην gr και όχι στην com έτσι ? για την σπορτινγ βετ εννοώ , είσαι κανονικά Ελλάδα κλπ ....
Επίσης μήπως είσαι νέος παίκτης στην βετ365 ? εχουν όρους εκει περίεργους για ταυτοποίηση

Εγώ έχω λογαριασμό και στις 2 εταιρίες, και οι 2 δεν με άφηναν , μέχρι που τα αποχαρακτήρισα .
Προσπαθουσα στην bet365.gr . Sthn sportingbet.gr τα δεχτηκε κανονικα. Ειμαι πανω απο 10 χρονια παικτης και στις 2 εταιριες
 
αμα κανεις καταθεση απο καρτα σε νετελλερ και σκριλλ, σε ρωταει αν τα θες για τζογο ή για αγορες. Στις Ελληνικες καρτες μονο για αγορες μπορεις να ανεβασεις. Στη ρεβολουτ που λεει ο φιλος και αλλες καρτες εξωτερικου δεν εχεις περιορισμο και ανεβαζεις για τζογο.

Αρα ο φιλος μαλλον πατησε λαθος επιλογη και πρεπει να στειλει τα λεφτα σε αλλον και να του τα στειλουν πισω για να γινουν "ελευθερα προς χρηση".

Τι το λιβανιζετε γαμω τους διαιτητες στο νησι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: GATHS
Γεια σας συμφορουμιστες

Λαμβανω μηνυμα απο δεκαδες κατοχους λογαριασμων οι οποιοι διαθετουν απο platinum - gold λογαριασμους στην νετελλερ με μεγαλες καταθεσεις σε διαφορα σαιτ μεχρι και απλους , ειτε ειναι ανοιγμενοι απο aff. link ειτε κατευθειαν απο το σαιτ της Νετελλερ οι οποιοι μου ανεφερεραν οτι στα κεντρικα τους ακκς εχει τοποθετηθει μια περιορισμενη λειτουργικοτητα με αδυναμια μεταφορας ή αποδοχης χρηματων ενω καποιοι αλλοι εχουν υποστει οριστικο κλεισιμο του λογαριασμου τους με αβεβαιη την τυχη των διαθεσιμων που ειχαν κατα την στιγμη του κλεισιματος.
Δεν θελω να τρομαξω κοσμο αλλα ακουσα για gold acc με 150κ μεσα , ακουσα και για μηδενικους λογαριασμους που οι κατοχοι τους ειχαν συνναλαχθει με αλλους πελατες της εταιρειας που μαλιστα ανηκαν στο ιδιο affiliation group.

Εγω προσωπικα σε πρωτη φαση εχω χεστει επανω μου , καθοτι κανενας απο αυτους που υποφερουν με οριστικα κλειστο λογαριασμο δεν εχει λαβει απαντηση για ποιον λογο παρθηκε η αποφαση και τι κακο εκανε και του το εκλεισαν και ακομη και αυτοι που εχουν περιορισμενη λειτουργικοτητα λογαριασμου και εχουν στειλει τις απαντησεις τους στα τμηματα Security team και Account enquiries της νετελλερ δεν εχουν λαβει καμια απαντηση για τον λογο του προσωρινου περιορισμου , τι το προκαλεσε αυτο αλλα και ποτε θα ολοκληρωθει η ερευνα οπως αναφερουν τα email της νετελλερ.

Αυτην την στιγμη διαθετω 3 gold λογαριασμους στον συγκεκριμενο παροχο πληρωμων και αντιστοιχα 3 καρτες με μεγιστο δυνατο οριο αναληψεων ημερησιως τα 2000 ευρω ανα λογαριασμο. Καθε μερα εχω ραντεβου με το ΑΤΜ την ιδια παντα ωρα σε διαφορετικα ΑΤΜ καθε φορα και αναληπτω 6κ ημερησιως.
Θα μου παρει ενα σοβαρο χρονικο διαστημα να μηδενισω και στους 3 λογαριασμους αλλα τουλαχιστον οταν θα ερθει η σειρα μου να με κλεισουν να εχω προλαβει να τραβηξω οσο το δυνατον περισσοτερα. Δεν θελω ουτε να ρισκαρω να μου κλεισουν τα χρηματα με αβεβαιο αποτελσμαγια την πληρωμητους ουτε βεβαια να υποχρεωθω να κατεβασω πενταψηφιο νουμερο σε χρηματα σε καποιους απο τους τους τραπεζικους λογαριασμους που εχω εγγραψει μεσα σε καθε νετελλερ λογαριασμο.

Ειναι πραγματικα πολυ περιεργη η σταση της νετελλερ αυτην την περιοδο και πραττει σαν να θελει να ξεφορτωθει απο πανω της την λειτουργια του πορτοφολιου αποκλειστικα για gambling.
Αν θα προκυψει κατι νεοτερο θα το γραψω εδω ....προς το παρων εφυγα για ΑΤΜ...

Φιλιά
εν τελη τι συναιβει? εχουν θεματα τα πορτοφολια πέον? σε τι κατασταση ειναι? αλλαξαν και ενα σωρο πεαγματα σοτυς ορους π ποτε δεν τα διαβασα..
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...