NFL τώρα στα τελειώματα

Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Εφτασε η ώρα του 50ου Super Bowl. Την Κυριακή μετά τα μεσάνυχτα, 1:30 ώρα Ελλάδας, ξεκινάει ο μεγάλος τελικός μεταξύ των Denver Broncos και των Carolina Panthers. Όσο και να θέλει ο Χρήστος να υποστηρίξει το αουτσάιντερ (κι εγώ το θέλω) πιστεύω ότι η φετινή ομάδα των πανθήρων είναι αχτύπητη. Μάλλον προς τους καρολινέζους γέρνει το γήπεδο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: djroof
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Ήρθε η ώρα να γράψω και εγώ λίγο πιο αναλυτικά για το Super Bowl 50 #SB50 και ο καθένας να παίξει οτι θέλει για να έχει κάτι να ασχοληθεί βλέποντας τον αγώνα.

Ο τελικός είναι ανάμεσα σε μια μπορώ να πώ κλασσική "δυνατή" ομάδα του NFL τους Denver Broncos απέναντι στη νεανική και ιδιαίτερα δυνατή φέτος Carolina Panthers.

Έχω παρατηρήσει σε πολλούς τελικούς των US sports τα underdogs (αουτσαίντερ) συνήθως κερδίζουν στους τελικούς... (Προσωπική γνώμη μετά απο πολλούς τελικούς που έχω δεί σε αμερικάνικα σπόρ).

Οι Broncos κατάφεραν και απέκλεισαν ένα άλλο φαβορί για το Super Bowl τους NE Patriots και αυτό χάρη στην τρομερή άμυνα τους, εκεί θα ποντάρω και εγώ... όπως ξέρουμε και στο μπάσκετ το κλασσικό που λένε η επίθεση και το σκόρ είναι το θέαμα, αλλά οι άμυνες πέρνουν τους τίτλους. Στον αντίποδα η Carolina είναι μια νεανική ομάδα που έχει μέλλον και προσωπικά σίγουρα θα την δούμε σε Super Bowl στα επόμενα 2-3 χρόνια που έχει πολύ καλή επίθεση, αλλά όπως είπα είναι νεανική... σε τελικούς καλός είναι ο ενθουσιασμός και τα νιάτα, αλλά η εμπειρία και δή του 39χρόνου Payton Manning είναι αυτά που μετράνε και το παραπάνω κλίκ...

Επειδή είμαι και τύπος που είμαι πιστός σε stats, προιστορίες κτλ, ας αναφέρω και 2-3 πραγματάκια που βρήκα γιατί και για τους αμερικάνους μετράνε κάτι τέτοια...

Τα μεταφέρω με copy/paste

The Panthers-Broncos matchup marks the second time in Super Bowl history that the No. 1 scoring offense (Panthers) will play the No. 1 scoring defense (Broncos). Two years ago, the Broncos had the top scoring offense and the Seahawks had the top scoring defense. (Οι Seahawks είχαν κερδίσει τους Broncos και το 1ο σκοράρισμα ήταν ένα τραγικό λάθος του Manning)

The Broncos are 0-4 all-time wearing their orange jerseys in the Super Bowl. They'll wear their white threads against the Panthers in Super Bowl 50. The Panthers will wear their black uniforms. They wore white when they lost to the Patriots in Super Bowl XXXVIII in 2004.
In fact, 10 of the last 11 Super Bowl winners were wearing white uniforms.

Payton Manning would be the oldest Super Bowl-winning quarterback in NFL history. Manning's boss, John Elway, beat the Falcons 34-19 in Super Bowl XXXIII in 1999 as a 38-year-old QB.

Super Bowl 50 marks the second time the game will be played in Northern California and the first time it's been played in that region since 1985 when Super Bowl XIX was played at Stanford Stadium.
The 49ers beat the Dolphins 38-16 and Joe Montana won Super Bowl MVP.
More here: http://www.cbssports.com/nfl/eye-on...t-super-bowl-50?ttag=SB16_os_lk_nstar_preview

Πιστεύω στα 39 του ο Manning μετά απο τον αγώνα θα σταματήσει το σπορ... είναι μεγάλη ευκαιρία να ξεπληρώσει το μεγάλο λάθος του πρίν 2 χρόνια στο Super Bowl 48 απέναντι στους Seahwaks και να το σηκώσει για τελευταία φορά στην καριέρα του...


Στα στοιχήματα τώρα... θα δώσω μερικές προτάσεις όπως τις έχω στο μυαλό μου και θα ρίξω για να έχω ένα παραπάνω λόγο να έχω μια αγωνία στον αγώνα.

Ο Stoiximan έχει αρκετές επιλογές και ειδικά στοιχήματα όπου εκεί θα εστιάσω και οχι σε under/over και τέτοια...

Θα ανακοινώσει ο Peyton Manning ότι αποσύρεται στην post game συνέντευξη; ΝΑΙ @5.00

Χρώμα του υγρού που θα λούσουν το νικητή προπονητή; ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ @2.30 (εάν κερδίσουν οι Broncos) / ΜΠΛΕ @4.00 (εάν κερδίσουν οι Panthers)

Ποιο τραγούδι θα παίξουν πρώτο οι Coldplay στο ημίχρονο; A Sky full of Stars @5.50 / Viva la Vida @6.00

MVP Payton Manning @3.75

Πρώτο Τσάλεντζ BRONCOS @1.87

Αυτά τα λίγα... Για το χρώμα του υγρού είμαι της απόψης όπου και πέρυσι το πέτυχα... πάει με τα χρώματα της ομάδας... οι Broncos είναι πορτοκαλί οι Panthers είναι μπλέ... για τα τραγούδια των Coldplay κατέληξα σε αυτά τα 2 γιατί το Viva la Vida είναι μεγάλη επιτυχία στις ΗΠΑ και τους έκανε γνωστούς πολύ και είναι τραγούδι που θα παίξει ή αρχή ή τέλος... ενώ το A Sky full of Stars μου έχει κάτσει γιατί ταιριάζει να ανοίξει μια τέτοια βραδιά με τέτοιο τίτλο και καλά όλα τα αστέρια είναι στο #SB50. Για MVP επέλεξα τον Manning γιατί εφόσον πιστεύω θα κερδίσουν οι Broncos είναι φυσικό να είναι ο MVP... και πληρώνει καλύτερα απο το 2.85 της νίκης του Denver :eye:

Αυτά τα λίγα απο εμένα... ρίξτε οτι fun bet θέλετε αράξτε και απολαύστε το θέαμα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden και zorian
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Ποιο τραγούδι θα παίξουν πρώτο οι Coldplay στο ημίχρονο; A Sky full of Stars @5.50


Μαρέσεις έχεις μυαλό, είμαι πέρα για πέρα σοβαρός

Επιφυλάσομαι για τα υπόλοιπα κάποια άλλη στιγμή
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden και djroof
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

denver-broncos-sexy-superfans-17.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Λοιποοοοόν όπως υποσχέθηκα επανέρχομαι. Γενικά στο παιχνίδι πάνω κάτω τα είπατε για μένα το play είναι Broncos +6 (που δεν υπάρχει αυτή την στιγμή στην αγορά και μάλλον δεν θα υπάρξει ξανά οπότε pass) και ένα slight lean στο over 44.

Prop time

Ο στοίχημαν έχει απλά αντιγράψει τα props από την bovada και το value είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ εγώ προσωπικά δεν θα παίξω τπτ στην συγκεκριμένη εταιρία για τους δικούς μου λόγους αλλά όποιος παίζει ας έχει υπόψιν του τα εξής

Εθνικός ύμνος u2.20m 1,5

Τελικά από ότι φαίνεται μάλλον viva la vida θα πουν οι coldplay έχει φτάσει μέχρι 2,40 έξω αυτοί στα @@ τους ακόμα στο 6 πάντως δεν έχει κανένα value το adevntures of a lifetime που δίνεται φαβορί (ξεκινάνε πάντα με αυτό στις συναυλίες τους)

Αυτό που πραγματικά γελάει ο κόσμος είναι η απόσταση του 1ου field goal αμφιβάλω αν θα το πληρώσουν αλλά η μαλακία τους είναι τεράστια
Απόσταση του 1ου Field Goal u54.5 @2 είναι τουλάχιστον 15 yards δώρο (λίγο να έχεις δει nfl ξέρεις ότι 55άρια field goals είναι αρκετά σπάνια, αν και οι ομάδες έχουν kickers που μπορούν να το χτυπίσουν)


Από εκεί και πέρα όποιος πιστεύει Panthers είναι απλά 100% ότι το mvp πάει Cam Newton οπότε κερδίζεις απόδοσηα απο ~1,45 στο ~1,65 (ο μόνος τρόπος να χάσει το Mvp είναι να τραυματιστεί αλλά σε αυτή την περίπτωση σιγά μην κερδίσουν)

Στα δικά μου bets τώρα MVP
Peyton Manning @5 @B365
CJ Anderson @ 34 @ B365
Brandon McManus @151 @Sportingbet (έχει και 201 στους παράνομους, έχω βρει και χειρότερο τρόπο να χαλάσω 10 ευρώ)
Περισσότερες passing yards Denver @1.83 B365
Under 242 passing yards Cam Newton 1.85 @ Sportingbet


Αυτά τα ολίγα αν βρω τπτ άλλο θα επανέλθω
 
  • Like
Αντιδράσεις: djroof
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Τελικά εμφανίστηκε ξανα +6 (στους παράνομους βέβαια) οπότε εγώ το πήρα είδωμεν αν θα μείνει για πολύ γιατί μέσα στην εβδομάδα όποτε εμφανίστηκε εξαφανίστηκε πολύ γρήγορα.

Τελικά οι coldplay μάλλον Yellow θα παίξουν πρώτο? έπεσε στο 1.6 συνήθως ότι πέφτει τόσο πολύ σε τέτοιες αγορές γίνεται είδωμεν...
 
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Διάβασα ένα comment στο youtube που είπε μια οτι ένας γνωστός της που δουλεύει στο Levis Stadium είδε τη λίστα και μέσα είναι ΣΙΓΟΥΡΑ το Viva la Vida, Paradise + 2 καινούρια... δεν είπε για σειρά γιατί δεν ασχολείτε με betting... το ένα θα είναι σίγουρα αυτό με την Beyonce... επιμένω στο Viva la Vida που το 2008 τους έφερε στην κορυφή στις ΗΠΑ αλλά και στο Sky full of Stars που είναι κομμάτι για να ανοίξεις ένα τέτοιο show... Δεν πιστεύω θα ανοίξουν με το καινούριο όπως κάνουν στα live τους γιατί είναι ειδική βραδιά σήμερα.

Έχει πέσει πάλι η απόδοση στην Carolina και ανέβηκαν οι Broncos... δεν πιστεύω να είναι κανένας τραυματισμός, πιστεύω να έχει μαζέψει χρήμα απο κόσμο για αυτό το λόγο... οταν βλέπω κάτι τέτοια προς USA μεριά τόσο προτιμώ το underdog...

Όσοι πιστεύουν Carolina fun bet για ΜΠΛΕ ΥΓΡΟ να ρίξουν στον προπονητή !!!
 
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Αυτό είναι καθαρά λόγω νούμερου οι σοβαροί Books το έχουν στα 135.5 με 1,90 σε κάθε πλευρά επίσης η 5dimes και η heritage (που είναι μανούλες στα αμερικάνικα) το δίνουν και το 2.20 αλλά με Under 1.34 είναι τσάμπα equity

Πάντως όσο για το τραγούδι εγώ sky full of stars λέω τώρα τι θα είναι δεν έχω ιδέα :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Όπως το βρήκα:

A: Viva La Vida and Lost should be played at Superbowl 50!ο»Ώ
B:
They are. my friend works at the levi stadium, and has watched the rehersals it's this song, paradise, and 2 of thier newest songs. :]
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden και pchatziko
Απάντηση: NFL τώρα στα τελειώματα

Τώρα πήγε το viva la vida 1,66 **** it i give up


PS Στο στοίχημαν στα @@ τους ακόμα 6 το έχουν.... Μετά λέει επικίνδυνοι παίχτες, μάλλον επικίνδυνοι traders θα έπρεπε να λένε και 10 ευρώ να σηκώνουν τι να πω....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Προγνωστικά

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • Αύριο 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • Αύριο 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης ssk ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Στοίχημα με διπλάσιο" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι τρελο πρωταθλημα ειναι αυτο....
  • K Forum Bot:
    Ο χρήστης kandalf ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Διαχείριση λογαριασμών" στο Στοιχηματικές κουβέντες.
  • Ertzan Ertzan:
    Τα πιτσιρίκια μας έχουν κάνει γιο γιο τους Ιταλούς ειδικά το 3-0 θα το ζήλευε και ο Κριστιάνο Ρονάλντο
  • Ertzan Ertzan:
    Η ΠΡΩΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ που παίρνει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ τίτλο στο ποδόσφαιρο οι νέοι του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
    Ertzan Ertzan: Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980...