Novibet άκυρο στοιχημα σε Πρέμιερ λιγκ

Kostac19

New Member
17 Απρ 2020
29
9
3
Το Σάββατο έπαιξα επόμενο γκολ Κρίσταλ Πάλας και μετά από 2 λεπτά πάει στο βαρ και δίνει πέναλτι υπέρ της! Το πληρώνει κανονικά και κάνω ανάληψη το Σάββατο το βράδυ. Σήμερα το πρωί μου ήρθε e-mail ότι το στοίχημα ήταν εκπροθεσμο και ότι ακυρώθηκε μαζί με την ανάληψη που έκανα. Το ξέρω ότι έχει κουράσει η ιστορία με την novibet απλά νομίζω ότι το να σου ακυρώνουν στοίχημα Πρέμιερ λιγκ ξεπερνάει όλα τα όρια. Δηλαδή για μένα πιστεύω δεν υπάρχει κανενα νόημα να παίζει κάποιος σε αυτήν την εταιρεία!
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Και για του λόγω το αληθές παραθέτω το στοίχημα, την ανάληψη που την έκανα τρεις ώρες μετά, δήθεν τους έκλεψα και έκανα ανάληψη κατευθείαν αφήνοντας και ένα 40αρι στον λογαριασμό, και το e-mail που μου έστειλαν σήμερα το πρωί.
 

Συνημμένα

  • bet canceled.png
    bet canceled.png
    324 KB · Προβολές : 197
  • ακυρωση.png
    ακυρωση.png
    308 KB · Προβολές : 214
  • email novi.png
    email novi.png
    41 KB · Προβολές : 191
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Το Σάββατο έπαιξα επόμενο γκολ Κρίσταλ Πάλας και μετά από 2 λεπτά πάει στο βαρ και δίνει πέναλτι υπέρ της! Το πληρώνει κανονικά και κάνω ανάληψη το Σάββατο το βράδυ. Σήμερα το πρωί μου ήρθε e-mail ότι το στοίχημα ήταν εκπροθεσμο και ότι ακυρώθηκε μαζί με την ανάληψη που έκανα. Το ξέρω ότι έχει κουράσει η ιστορία με την novibet απλά νομίζω ότι το να σου ακυρώνουν στοίχημα Πρέμιερ λιγκ ξεπερνάει όλα τα όρια. Δηλαδή για μένα πιστεύω δεν υπάρχει κανενα νόημα να παίζει κάποιος σε αυτήν την εταιρεία!
Εσύ όταν έπαιξες στο στοίχημα είχε γίνει η φάση η οποία χρειάστηκε να την δουν στο VAR?
 
Δηλαδή η novibet ισχυρίζεται πως σε ζωντανό αγώνα όταν γίνεται εξέταση var για πέναλτι ή γκολ τα odds τα αφήνουν ανοιχτά; Εντάξει πες τους οκ επειδή διαφωνώ με την άποψη σας και επειδή είναι αστείο να ισχυρίζεστε πως ενώ εξετάζετε μία φάση σε var εσείς αφήνετε τα odds ανοιχτά, εγώ θα προβώ σε καταγγελία στην IBAS και ό,τι αποφασίσει εκείνη και στείλε καταγγελία στην IBAS να αποφασίσει εκείνη.
 
Εσύ όταν έπαιξες στο στοίχημα είχε γίνει η φάση η οποία χρειάστηκε να την δουν στο VAR?
Να σου πω την αληθεία δεν ξέρω αν είχε γίνει γιατί εκείνη την στιγμή πήγα να το παίξω στον υπολογιστή (καθώς κόλλαγε η εφαρμογή τους) και δεν το έβλεπα. Αλλά όταν ξανακάθησα να το δω δεν είχε πάει στο var ακομά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Δηλαδή η novibet ισχυρίζεται πως σε ζωντανό αγώνα όταν γίνεται εξέταση var για πέναλτι ή γκολ τα odds τα αφήνουν ανοιχτά; Εντάξει πες τους οκ επειδή διαφωνώ με την άποψη σας και επειδή είναι αστείο να ισχυρίζεστε πως ενώ εξετάζετε μία φάση σε var εσείς αφήνετε τα odds ανοιχτά, εγώ θα προβώ σε καταγγελία στην IBAS και ό,τι αποφασίσει εκείνη και στείλε καταγγελία στην IBAS να αποφασίσει εκείνη.
Το πιο τραγελαφικό της υπόθεσης είναι οτι το λένε αυτό σε παιχνίδι premier league! Εχώ κάνει απο το πρωί καταγγελία στην IBAS όταν μου απάντησαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν τα λεφτά. Ευχαρίστω για την συμπαράσταση!
 
Ανεβάζω και την απάντηση τους με τους 2 όρους που στήριξαν την ακύρωση του στοιχήματος μου.
 

Συνημμένα

  • Απαντηση novi.png
    Απαντηση novi.png
    123.7 KB · Προβολές : 193
Να σου πω την αληθεία δεν ξέρω αν είχε γίνει γιατί εκείνη την στιγμή πήγα να το παίξω στον υπολογιστή (καθώς κόλλαγε η εφαρμογή τους) και δεν το έβλεπα. Αλλά όταν ξανακάθησα να το δω δεν είχε πάει στο var ακομά.
Τώρα θυμήθηκα τι έγινε...λογικα το μπέρδεμα θα έγινε διότι γίνεται η φάση...δίνει το πέναλτι αλλά μετά πάλι μέσω του VAR , ενώ το είχε αποκρούσει ο τερματοφύλακας, δίνει επανάληψη...και στο δεύτερο χτύπημα πια μπήκε το γκολ....όλο αυτό το σκηνικό κράτησε νομίζω κάπου 2΄ συνολικά.....το θέμα σε όλο αυτό είναι πότε ακριβώς έπαιξες εσύ το στοίχημα
 
Τώρα θυμήθηκα τι έγινε...λογικα το μπέρδεμα θα έγινε διότι γίνεται η φάση...δίνει το πέναλτι αλλά μετά πάλι μέσω του VAR , ενώ το είχε αποκρούσει ο τερματοφύλακας, δίνει επανάληψη...και στο δεύτερο χτύπημα πια μπήκε το γκολ....όλο αυτό το σκηνικό κράτησε νομίζω κάπου 2΄ συνολικά.....το θέμα σε όλο αυτό είναι πότε ακριβώς έπαιξες εσύ το στοίχημα
Το στοίχημα το έπαιξα πριν το πρώτο var που έχασε το πέναλντι.
 
Ανεβάζω κάποια τελευταία πράγματα για λόγους αντικειμενικότητας, η φωτογραφία 1 είναι ο χρόνος του var απο το επίσημο site της premier league αναφέρει 19.00 (21.00 η ώρα ελλάδας), δηλαδή τουλάχιστον μετά τις 21.00 ενώ το στοίχημα ήταν 20.59.52 . Η φωτογραφία 2 είναι e-mail που τους ζητάω τους χρόνους στους οποίος βασίστηκαν και η φωτογραφία 3 το e-mail της απάντησης τους που προφανώς δεν μου τους έστειλαν. Απο την IBAS μου ζητήσαν να τους στειλώ e-mail απο την novibet οτι έχω ολοκληρώσει την διαδικασία επίσημου παραπόνου την οποία και ζήτησα, ενώ η novibet μου έστειλε οτι τώρα ξεκινήσα την διαδικάσια αυτή (φωτογραφία 4) και μπορεί να διαρκέσει μέχρι 8 εβδομάδες (φωτογραφία 5). Δεν θέλω να ενοχλώ άλλο με το θέμα μου τα βάζω απλά για τυπικούς λόγους ωστέ να μην φαίνεται οτι απλά έριξα λάσπη επειδή μου φάγανε κέρδη και εξαφανίστηκα. Θα ξαναβάλω όταν τελειώσει η ιστορία την απόφαση της IBAS.
 

Συνημμένα

  • time of var check.png
    time of var check.png
    167.1 KB · Προβολές : 145
  • Χρόνοι (1).png
    Χρόνοι (1).png
    11.8 KB · Προβολές : 133
  • Χρόνοι (2).png
    Χρόνοι (2).png
    32.8 KB · Προβολές : 133
  • απάντηση αγγλικά.png
    απάντηση αγγλικά.png
    27.3 KB · Προβολές : 134
  • 8 εβδομάδες.png
    8 εβδομάδες.png
    42 KB · Προβολές : 251
  • Like
Αντιδράσεις: magon, nekanilla και PANATHA

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...