Novibet μου μπλόκαρε τον λογαριασμό!!!

Εγω φιλε ακομα πιεζω σε καθημερινη βαση, σε μια τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι θα λαβω απαντηση μεσα στη βδομαδα και οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασω τα κερδη μου.

Εσυ αν επιτρεπεται παντα, μιλαμε για μεγαλο ποσο;

Σχεδόν όσα σου έχουν κρατήσει κ εσένα. Δεν έχω δοκιμάσει να παραπονεθώ τηλεφωνικά ακόμα εγώ. Μάλλον θα το δοκιμάσω κ αυτό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Λίγο άσχετο σαν απάντηση στο πρόβλημα του φίλου, αλλά αυτός ο όρος πως η εταιρία δεν φέρει ευθύνη για τυχόν λάθος στις αποδόσεις είναι ο πλέον εξωφρενικός.

Δηλαδή αν ο trader κοιμάται φταις εσύ, δεν φταίει η εταιρία. Μήπως θα μας βάζουν να κάνουμε και μήνυση στον εκάστοτε trader να μας πληρώσει αυτός; Σαν να πηγαίνεις σουπερ μάρκετ, να έχει λάθος τιμή ένα προϊόν και να έρχονται μετά σπίτι σου να στο παίρνουν πίσω γιατί έγινε λάθος και δεν φταίει σε τίποτα το καημένο το σούπερ μάρκετ να ζημειωθεί...

Από την ώρα που το κράτος δίνει άδειες σε τέτοιες εταιρίες δεν μπορεί να θεσπίσει ένα πλαίσιο κανόνων και να μην βάζει η εκάστοτε εταιρία ότι γουστάρει;
 
Εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα με την Novibet.
Απο τις 11 Δεκεμβριου που προσπαθησα να κανω αναληψη μου εκλεισαν τον λογαριασμο. Στην συνεχεια μου ζητησαν και τους εστειλα ακριβως οτι σου ζητησαν κ εσενα. Απο τοτε τους στελνω καθε 2 εβδομαδες email και μου απαντανε το ιδιο, οτι ειναι χρονοβορα διαδικασια.
Διαβασα οτι σου εχουν στειλει πολλοι με το ιδιο προβλημα. Πληρωθηκε κανεις τελικα η να τα κλαψουμε τα λεφτα?
κανε καταγγελια στον IBAS
 
  • Like
Αντιδράσεις: mackis
Λίγο άσχετο σαν απάντηση στο πρόβλημα του φίλου, αλλά αυτός ο όρος πως η εταιρία δεν φέρει ευθύνη για τυχόν λάθος στις αποδόσεις είναι ο πλέον εξωφρενικός.

Δηλαδή αν ο trader κοιμάται φταις εσύ, δεν φταίει η εταιρία. Μήπως θα μας βάζουν να κάνουμε και μήνυση στον εκάστοτε trader να μας πληρώσει αυτός; Σαν να πηγαίνεις σουπερ μάρκετ, να έχει λάθος τιμή ένα προϊόν και να έρχονται μετά σπίτι σου να στο παίρνουν πίσω γιατί έγινε λάθος και δεν φταίει σε τίποτα το καημένο το σούπερ μάρκετ να ζημειωθεί...

Από την ώρα που το κράτος δίνει άδειες σε τέτοιες εταιρίες δεν μπορεί να θεσπίσει ένα πλαίσιο κανόνων και να μην βάζει η εκάστοτε εταιρία ότι γουστάρει;

ολες οι εταιρεις τους ιδιους ορους εχουν.μην εχεις αυαπατες οτι μονο η novibet κανει τετοια.
απλα καποιες απο αυτες συνηθως σε πληρωνουν στα λαθη τους και δεν στα αλλαζουν εκ των υστερων(οπαπ, bwin,championsbet,netbet) ,καποιες στα αλλαζουν και δεν σου δινουν μετα τα λεφτα (novibet,betshop,stoiximan αν και ο τελευταιος κανει κραυγαλεα λαθη και σπανια να μην τα πληρωσει) ,και καποιες τα αλλαζουν αλλα αν γκρινιαξεις πολυ στα πληρωνουν τελικα (bet365).

οσο για το κρατος ενδιαφερεται μονο για την κονόμα, δηλαδη τους φορους. δεν ενδιαφερεται για τον παικτη
 
ολες οι εταιρεις τους ιδιους ορους εχουν.μην εχεις αυαπατες οτι μονο η novibet κανει τετοια.
απλα καποιες απο αυτες συνηθως σε πληρωνουν στα λαθη τους και δεν στα αλλαζουν εκ των υστερων(οπαπ, bwin,championsbet,netbet) ,καποιες στα αλλαζουν και δεν σου δινουν μετα τα λεφτα (novibet,betshop,stoiximan αν και ο τελευταιος κανει κραυγαλεα λαθη και σπανια να μην τα πληρωσει) ,και καποιες τα αλλαζουν αλλα αν γκρινιαξεις πολυ στα πληρωνουν τελικα (bet365).

οσο για το κρατος ενδιαφερεται μονο για την κονόμα, δηλαδη τους φορους. δεν ενδιαφερεται για τον παικτη

Όταν λέω κράτος δεν εννοώ μόνο την Ελλάδα γιατί τέτοιοι όροι ισχύουν πανευρωπαϊκά. Αλλά αφού το πόπολο παίζει και χάνει δεν ασχολείται με τέτοιους όρους, δεν τους διαβάζει καν ούτε επιγραμαμτικά.

Ο όρος με τις λάθος αποδόσεις ισχύει σε όλες αν δεν κάνω λάθος, δεν κράζω την Novibet, όλους τους κράζω. Προσωπικά η 365 με έχει κάνει και τέτοια νούμερα αλλά μου εχει φερθεί και καλά όταν έκανα τον ξυπνητζη σε άλλες περιπτώσεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Όταν λέω κράτος δεν εννοώ μόνο την Ελλάδα γιατί τέτοιοι όροι ισχύουν πανευρωπαϊκά. Αλλά αφού το πόπολο παίζει και χάνει δεν ασχολείται με τέτοιους όρους, δεν τους διαβάζει καν ούτε επιγραμαμτικά.

Ο όρος με τις λάθος αποδόσεις ισχύει σε όλες αν δεν κάνω λάθος, δεν κράζω την Novibet, όλους τους κράζω. Προσωπικά η 365 με έχει κάνει και τέτοια νούμερα αλλά μου εχει φερθεί και καλά όταν έκανα τον ξυπνητζη σε άλλες περιπτώσεις.

Καταρχάς like για τον όρο "ξυπνητζής". Είχα πολύ καιρό να τον ακούσω! :)

Η Πρασινη εμενα ένα καλοκαίρι που έπαιζα κάτι διψήφια under 2.5 από την ...Τασμανία μου έκανε τα ίδια. Ενα under 2.5 του 11.00 όταν είδε ότι βγήκε μου το πλήρωσε... 5.00 και μου είπε ότι ήταν "προφανές λάθος το 11.00" και τέτοια.
Στους τηλεφωνικούς διαλόγους με την Εταιρία και με το δεδομένο ότι είχα ήδη παίξει ένα ακόμα under 2.5 και αυτό εκεί κάπου στο 10.00 (και το ματς ηταν την επομένη), τους είπα (καθόλου ευγενικά) "θέλετε να μου πειτε από τωρα αν και το αυριανό είναι προφανές λάθος ή θα περιμένετε να δείτε πρώτα το αποτέλεσμα"?
Για να μην γκρινιάζω θέλησαν να μου δωσουν ένα... bonus 25 Ευρώ! Ασφαλώς θα μπορούσαν και να με "σουτάρουν".

Ακρη δεν βγαζεις με αυτούς.
Κορώνα χάνεις, Γράμματα κερδίζουν.
Απλά το δέχεσαι ότι έτσι είναι.
Μακάρι να είχαν μόνο πρόβατα για παίκτες. Η καλυτερη τους θα ηταν.
 
Καταρχάς like για τον όρο "ξυπνητζής". Είχα πολύ καιρό να τον ακούσω! :)

Η Πρασινη εμενα ένα καλοκαίρι που έπαιζα κάτι διψήφια under 2.5 από την ...Τασμανία μου έκανε τα ίδια. Ενα under 2.5 του 11.00 όταν είδε ότι βγήκε μου το πλήρωσε... 5.00 και μου είπε ότι ήταν "προφανές λάθος το 11.00" και τέτοια.
Στους τηλεφωνικούς διαλόγους με την Εταιρία και με το δεδομένο ότι είχα ήδη παίξει ένα ακόμα under 2.5 και αυτό εκεί κάπου στο 10.00 (και το ματς ηταν την επομένη), τους είπα (καθόλου ευγενικά) "θέλετε να μου πειτε από τωρα αν και το αυριανό είναι προφανές λάθος ή θα περιμένετε να δείτε πρώτα το αποτέλεσμα"?
Για να μην γκρινιάζω θέλησαν να μου δωσουν ένα... bonus 25 Ευρώ! Ασφαλώς θα μπορούσαν και να με "σουτάρουν".

Ακρη δεν βγαζεις με αυτούς.
Κορώνα χάνεις, Γράμματα κερδίζουν.
Απλά το δέχεσαι ότι έτσι είναι.
Μακάρι να είχαν μόνο πρόβατα για παίκτες. Η καλυτερη τους θα ηταν.
αν επεμενες κι αλλο κι εκανες και καταγγελια στον IBAS μαλλον θα στα δινανε ολα τα λεφτα που σου πηραν πισω απο την αλλαγη αποδοσης. εμενα μου προσφερανε αρχικα 50 ευρω σε κουπονια δωρεαν στοιχηματος, μετα μου προτειναν 100, μετα 180 (όσα ηταν και τα λεφτα που μου πηραν πισω),αλλα εγω ειχα ηδη κανει κανει καταγγελια στον ΙΒΑS και ημουν ανενδοτος οτι τα θελω ολα,και τα 180 , σε μετρητα,κι οι σε κουπονια δωρεαν στοιχηματος, και με πηρανε τηλ και μου ειπαν οτι θα μου δωσουν,αρκει να αποσυρω την καταγγελια (και φυσικα το ηχογραφησαν). πηρα τα 180 ευρω μου και απεσυρα την καταγγελια.

κι ενα αλλο μελος (δε θυμαμαι πως λεγεται) ειχε γραψει οτι επαθε τα ιδια αλλα τα πληρωθηκε ολα , επειδη πηγε κι αυτος στον IBAS.

μην τους χαριζετε. πηγαινετε στον IBAS.
 
αλησπέρα σας, άνοιξα ένα λογαριασμό στη novibet με το Username kikiakop τον Ιούλιο του 2019, έστειλα τα έγγραφα ταυτοποιήσης μου και ταυτοποιήθηκα. Όλο αυτό το διαστημα έπαιζα χωρίς κανένα ζήτημα κάνοντας πάμπολες καταθέσεις με ταυτοποιημένο vivawallet και τακτικους μέσους τζίρους (20 έως 100 ευρώ κατά μέσο όρο) μάλιστα 29 Ιανουαρίου 2020, όπου έκανα μια ανάληψη 490 ευρω, και τα χρήματα μπήκαν σε 2 ωρές στο βιβα λογαριασμό. Όλα άλαξαν όταν την προηγούμενη Κυριακή έπιασα ένα δελτίο με πολλούς αγώνες όπου με 25 ευρώ, κέρδισα 1700. Αρχικά μου έβαλαν όριο στο λογαριασμό ( πχ 0,97 λεπτά μέγιστο στοιχημα), όταν ζήτησα ανάληψη τα 900 ευρώ ( τα υπόλοιπα να τα έχω για κανά φρουτάκι και να δώ πως θα πάει με τα όρια) δεν μου βάζουν τα χρήματα. Ζητησα τα 900 ευρώ ανάληψη με βιβα Τετάρτη 8.20 το βράδυ, εχθές το βράδυ αφού πέρασαν 24 ωρές επικοινώνησα μαζί τους στο τσατ, και μου ειπαν πως η ανάληψη είναι σε στάδιο επεξεργασίας και ελέγχου. Όταν ζήτησα ένα πιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμα δεν μου απαντούσαν κάτι συγκεκριμένο και προσπαθούσαν να κλεισουν τη συνομιλία με τη φράση υπάρχει κάτι άλλο να σας εξυπηρετήσω. Συνέπεια αυτής της συμπεριφοράς ήταν να θυμώσω και να τους πω ότι με συγχίζουν άδικα και πως είμαι και έγκυος. Τότε ο υπεύθυνος στο τσατ με ενημέρωσε πως ο λογαριασμός μου τέθηκε σε καθεστώς αυτο-αποκλεισμού, για τη δική μου προστασία. Όταν διαμαρτυρήθηκα μου δήλωσε πως ενεργούν βάσει Νομοθεσίας !!! κατόπιν δικής μου δήλωσης, πως ο στοιχηματισμός με βλάπτει κάτι το οποίο είναι αναληθές καθώς όπως προκύπτει από το τσατ, εγω ξεκάθαρα δήλωσα πως με συγχίζει η αντιμετώπηση-συμπεριφορά στο τσατ. Όταν ρώτησα τι θα γίνει, με τα υπόλοιπα χρήματα (1783-900 ανάληψη=873) μου δήλωσαν αν θέλουν να αποπληρωθουν και αυτά και απάντησα ναί, και τέλειωσε η συνομιλία. Τελικά ούτε εχθές τα έβαλαν και ξαναεπικοινώνησα με το τσατ και ζήτησα πότε θα μπούν τα χρήματα και μου είπαν εντός των επόμενων ημερών!!!!, χωρίς να ξέρουν ακριβή χρόνο.Αυτή τη φορά επικαλέστηκαν υψηλό φόρτο εργασιας. Όταν ζήτησα να μάθω πόσο νόμιμος είναι ο αυτο-αποκλεισμός από τη στιγμή που δεν τον ζήτησα εγώ ούτε έχω θέμα τζόγου, η απάντηση που έλαβε ήταν "σας έχουμε ενημερώσει" ενοώντας την απάντηση στο προηγούμενο τσατ δήθεν για δική μου προστασία!!!. Σήμερα δεν έχουν βάλει τα χρήματα ενώ δεν έχουν στείλει το παραμικρό μαιλ που να ζητάνε κάτι. Κατόπιν των ανωτέρω θέλω Σας παρακαλώ τη βοήθεια Σας και απάντηση στα εξής ερωτήματα- σημειωτέον αυτά είναι καταγεγραμμένα στο τσατ

1. Πόσο νόμιμος είναι ένας αυτο-αποκλεισμός που εγώ δεν έχω ζητήσει ενώ ο στοιχηματισμός δεν μου δημιουργεί ζήτημα και με τις συνθήκες που έλαβε χώρα.- δεν με έκλεισαν για κατάχρηση μπονους, ψευδή στοιχεια. Αυτο-αποκλεισμός που δεν ζητησα

2. Γιατί καθυστερούν τα χρήματα μου ενώ εκ της προηγούμενης ανάληψης μου μπορούν να το κάνουν σε 2 ώρες

3. Τόσους μήνες που επαιζα και ήμουν πλήρως ταυτοποιημένη, ήμουν καλή για αυτούς, γιατί δεν έλεγαν τιποτα

4. Είναι τυχαιο το γεγονός πως όλα αυτά ξεκίνησαν μόλις επιασε με 25 ευρώ 1700

5. Το δελτίο που έπιασα είχε 6-8 αγώνες σε διαφορετικέ αγωνιστικές γιατί μπορούν να με κατηγορήσουν και δεν το έχουν κάνει έως τώρα.

6. Αν μεσολαβήσετε θα θυμώσου κι αλλο και θα μου φάνε τα χρήματα και τι μπορώ να κάνω
7. Τι να κάνω όταν εδώ και 2 μέρες δεν έχουν ζητήσει τίποτα και πόσο να περιμένω να βάλουν τα χρήματα ενώ ξέρω πως μπορούν να τα βάλουν σε 2 ωρές.
 
Παίζω σε τρεις εταιρίες αυτή τη στιγμή. Όχι μεγάλα ποσά. Προσπαθώ να βγάζω 50 ευρώ την εβδομάδα και κούτσα στραβά τα καταφέρνω. Από την στιγμή που θεωρώ ότι κάνω μια καλή διαχείριση του κεφαλαίου μου το άλλο μου μέλημα είναι πως θα περνάω απαρατήρητος.
Κάποτε νόμιζα πως το να παίζεις 5ευρα είναι από μόνο του αρκετό για να μην ασχολούνται μαζί σου. Από προσωπική εμπειρία σας λέω πως δεν ισχύει. Δεν θέλουν να χάνουν ούτε cent.

Τι κάνω λοιπόν εγώ για να αποφύγω το limit, τον χρονοβόρο έλεγχο των στοιχείων μου κλπ κλπ.

Πάντα μικρες αναλήψεις και πότε μετά από καλή μέρα. Πάντα ανάληψη μετά από κακη στοιχηματικα ημέρα.
Σποραδικά random livebets η λίγα ευρώ πεταμένα σε φρουτάκια.

Πείτε και εσείς καμία άλλη ιδέα
 
αλησπέρα σας, άνοιξα ένα λογαριασμό στη novibet με το Username kikiakop τον Ιούλιο του 2019, έστειλα τα έγγραφα ταυτοποιήσης μου και ταυτοποιήθηκα. Όλο αυτό το διαστημα έπαιζα χωρίς κανένα ζήτημα κάνοντας πάμπολες καταθέσεις με ταυτοποιημένο vivawallet και τακτικους μέσους τζίρους (20 έως 100 ευρώ κατά μέσο όρο) μάλιστα 29 Ιανουαρίου 2020, όπου έκανα μια ανάληψη 490 ευρω, και τα χρήματα μπήκαν σε 2 ωρές στο βιβα λογαριασμό. Όλα άλαξαν όταν την προηγούμενη Κυριακή έπιασα ένα δελτίο με πολλούς αγώνες όπου με 25 ευρώ, κέρδισα 1700. Αρχικά μου έβαλαν όριο στο λογαριασμό ( πχ 0,97 λεπτά μέγιστο στοιχημα), όταν ζήτησα ανάληψη τα 900 ευρώ ( τα υπόλοιπα να τα έχω για κανά φρουτάκι και να δώ πως θα πάει με τα όρια) δεν μου βάζουν τα χρήματα. Ζητησα τα 900 ευρώ ανάληψη με βιβα Τετάρτη 8.20 το βράδυ, εχθές το βράδυ αφού πέρασαν 24 ωρές επικοινώνησα μαζί τους στο τσατ, και μου ειπαν πως η ανάληψη είναι σε στάδιο επεξεργασίας και ελέγχου. Όταν ζήτησα ένα πιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμα δεν μου απαντούσαν κάτι συγκεκριμένο και προσπαθούσαν να κλεισουν τη συνομιλία με τη φράση υπάρχει κάτι άλλο να σας εξυπηρετήσω. Συνέπεια αυτής της συμπεριφοράς ήταν να θυμώσω και να τους πω ότι με συγχίζουν άδικα και πως είμαι και έγκυος. Τότε ο υπεύθυνος στο τσατ με ενημέρωσε πως ο λογαριασμός μου τέθηκε σε καθεστώς αυτο-αποκλεισμού, για τη δική μου προστασία. Όταν διαμαρτυρήθηκα μου δήλωσε πως ενεργούν βάσει Νομοθεσίας !!! κατόπιν δικής μου δήλωσης, πως ο στοιχηματισμός με βλάπτει κάτι το οποίο είναι αναληθές καθώς όπως προκύπτει από το τσατ, εγω ξεκάθαρα δήλωσα πως με συγχίζει η αντιμετώπηση-συμπεριφορά στο τσατ. Όταν ρώτησα τι θα γίνει, με τα υπόλοιπα χρήματα (1783-900 ανάληψη=873) μου δήλωσαν αν θέλουν να αποπληρωθουν και αυτά και απάντησα ναί, και τέλειωσε η συνομιλία. Τελικά ούτε εχθές τα έβαλαν και ξαναεπικοινώνησα με το τσατ και ζήτησα πότε θα μπούν τα χρήματα και μου είπαν εντός των επόμενων ημερών!!!!, χωρίς να ξέρουν ακριβή χρόνο.Αυτή τη φορά επικαλέστηκαν υψηλό φόρτο εργασιας. Όταν ζήτησα να μάθω πόσο νόμιμος είναι ο αυτο-αποκλεισμός από τη στιγμή που δεν τον ζήτησα εγώ ούτε έχω θέμα τζόγου, η απάντηση που έλαβε ήταν "σας έχουμε ενημερώσει" ενοώντας την απάντηση στο προηγούμενο τσατ δήθεν για δική μου προστασία!!!. Σήμερα δεν έχουν βάλει τα χρήματα ενώ δεν έχουν στείλει το παραμικρό μαιλ που να ζητάνε κάτι. Κατόπιν των ανωτέρω θέλω Σας παρακαλώ τη βοήθεια Σας και απάντηση στα εξής ερωτήματα- σημειωτέον αυτά είναι καταγεγραμμένα στο τσατ

1. Πόσο νόμιμος είναι ένας αυτο-αποκλεισμός που εγώ δεν έχω ζητήσει ενώ ο στοιχηματισμός δεν μου δημιουργεί ζήτημα και με τις συνθήκες που έλαβε χώρα.- δεν με έκλεισαν για κατάχρηση μπονους, ψευδή στοιχεια. Αυτο-αποκλεισμός που δεν ζητησα

2. Γιατί καθυστερούν τα χρήματα μου ενώ εκ της προηγούμενης ανάληψης μου μπορούν να το κάνουν σε 2 ώρες

3. Τόσους μήνες που επαιζα και ήμουν πλήρως ταυτοποιημένη, ήμουν καλή για αυτούς, γιατί δεν έλεγαν τιποτα

4. Είναι τυχαιο το γεγονός πως όλα αυτά ξεκίνησαν μόλις επιασε με 25 ευρώ 1700

5. Το δελτίο που έπιασα είχε 6-8 αγώνες σε διαφορετικέ αγωνιστικές γιατί μπορούν να με κατηγορήσουν και δεν το έχουν κάνει έως τώρα.

6. Αν μεσολαβήσετε θα θυμώσου κι αλλο και θα μου φάνε τα χρήματα και τι μπορώ να κάνω
7. Τι να κάνω όταν εδώ και 2 μέρες δεν έχουν ζητήσει τίποτα και πόσο να περιμένω να βάλουν τα χρήματα ενώ ξέρω πως μπορούν να τα βάλουν σε 2 ωρές.
κανε καταγγελια στον ΙΒΑS
 
αλησπέρα σας, άνοιξα ένα λογαριασμό στη novibet με το Username kikiakop τον Ιούλιο του 2019, έστειλα τα έγγραφα ταυτοποιήσης μου και ταυτοποιήθηκα. Όλο αυτό το διαστημα έπαιζα χωρίς κανένα ζήτημα κάνοντας πάμπολες καταθέσεις με ταυτοποιημένο vivawallet και τακτικους μέσους τζίρους (20 έως 100 ευρώ κατά μέσο όρο) μάλιστα 29 Ιανουαρίου 2020, όπου έκανα μια ανάληψη 490 ευρω, και τα χρήματα μπήκαν σε 2 ωρές στο βιβα λογαριασμό. Όλα άλαξαν όταν την προηγούμενη Κυριακή έπιασα ένα δελτίο με πολλούς αγώνες όπου με 25 ευρώ, κέρδισα 1700. Αρχικά μου έβαλαν όριο στο λογαριασμό ( πχ 0,97 λεπτά μέγιστο στοιχημα), όταν ζήτησα ανάληψη τα 900 ευρώ ( τα υπόλοιπα να τα έχω για κανά φρουτάκι και να δώ πως θα πάει με τα όρια) δεν μου βάζουν τα χρήματα. Ζητησα τα 900 ευρώ ανάληψη με βιβα Τετάρτη 8.20 το βράδυ, εχθές το βράδυ αφού πέρασαν 24 ωρές επικοινώνησα μαζί τους στο τσατ, και μου ειπαν πως η ανάληψη είναι σε στάδιο επεξεργασίας και ελέγχου. Όταν ζήτησα ένα πιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμα δεν μου απαντούσαν κάτι συγκεκριμένο και προσπαθούσαν να κλεισουν τη συνομιλία με τη φράση υπάρχει κάτι άλλο να σας εξυπηρετήσω. Συνέπεια αυτής της συμπεριφοράς ήταν να θυμώσω και να τους πω ότι με συγχίζουν άδικα και πως είμαι και έγκυος. Τότε ο υπεύθυνος στο τσατ με ενημέρωσε πως ο λογαριασμός μου τέθηκε σε καθεστώς αυτο-αποκλεισμού, για τη δική μου προστασία. Όταν διαμαρτυρήθηκα μου δήλωσε πως ενεργούν βάσει Νομοθεσίας !!! κατόπιν δικής μου δήλωσης, πως ο στοιχηματισμός με βλάπτει κάτι το οποίο είναι αναληθές καθώς όπως προκύπτει από το τσατ, εγω ξεκάθαρα δήλωσα πως με συγχίζει η αντιμετώπηση-συμπεριφορά στο τσατ. Όταν ρώτησα τι θα γίνει, με τα υπόλοιπα χρήματα (1783-900 ανάληψη=873) μου δήλωσαν αν θέλουν να αποπληρωθουν και αυτά και απάντησα ναί, και τέλειωσε η συνομιλία. Τελικά ούτε εχθές τα έβαλαν και ξαναεπικοινώνησα με το τσατ και ζήτησα πότε θα μπούν τα χρήματα και μου είπαν εντός των επόμενων ημερών!!!!, χωρίς να ξέρουν ακριβή χρόνο.Αυτή τη φορά επικαλέστηκαν υψηλό φόρτο εργασιας. Όταν ζήτησα να μάθω πόσο νόμιμος είναι ο αυτο-αποκλεισμός από τη στιγμή που δεν τον ζήτησα εγώ ούτε έχω θέμα τζόγου, η απάντηση που έλαβε ήταν "σας έχουμε ενημερώσει" ενοώντας την απάντηση στο προηγούμενο τσατ δήθεν για δική μου προστασία!!!. Σήμερα δεν έχουν βάλει τα χρήματα ενώ δεν έχουν στείλει το παραμικρό μαιλ που να ζητάνε κάτι. Κατόπιν των ανωτέρω θέλω Σας παρακαλώ τη βοήθεια Σας και απάντηση στα εξής ερωτήματα- σημειωτέον αυτά είναι καταγεγραμμένα στο τσατ

1. Πόσο νόμιμος είναι ένας αυτο-αποκλεισμός που εγώ δεν έχω ζητήσει ενώ ο στοιχηματισμός δεν μου δημιουργεί ζήτημα και με τις συνθήκες που έλαβε χώρα.- δεν με έκλεισαν για κατάχρηση μπονους, ψευδή στοιχεια. Αυτο-αποκλεισμός που δεν ζητησα

2. Γιατί καθυστερούν τα χρήματα μου ενώ εκ της προηγούμενης ανάληψης μου μπορούν να το κάνουν σε 2 ώρες

3. Τόσους μήνες που επαιζα και ήμουν πλήρως ταυτοποιημένη, ήμουν καλή για αυτούς, γιατί δεν έλεγαν τιποτα

4. Είναι τυχαιο το γεγονός πως όλα αυτά ξεκίνησαν μόλις επιασε με 25 ευρώ 1700

5. Το δελτίο που έπιασα είχε 6-8 αγώνες σε διαφορετικέ αγωνιστικές γιατί μπορούν να με κατηγορήσουν και δεν το έχουν κάνει έως τώρα.

6. Αν μεσολαβήσετε θα θυμώσου κι αλλο και θα μου φάνε τα χρήματα και τι μπορώ να κάνω
7. Τι να κάνω όταν εδώ και 2 μέρες δεν έχουν ζητήσει τίποτα και πόσο να περιμένω να βάλουν τα χρήματα ενώ ξέρω πως μπορούν να τα βάλουν σε 2 ωρές.

Προφανως ειναι προβλημα να κερδιζεις τοσα χρηματα με ενα μικρο ποσο, αλλα αφου ως τωρα ολα σου πηγαιναν καλα θα μπορουσες να δωσεις ενα περοθωριο 3-4 μερες πριν κανεις επιθεση.

Δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να μην πληρωθεις, αλλα εδω που πηγε το θεμα να περιμενεις να ζητησουν καποια εγγραφα ή απλα να καθυστερησουν κι αλλο ως καψωνι. Υπομονη.
 
Δεν θα σου φανε τα χρηματα σου εγγυώμαι πως θα τα πληρωθείς όλα μέχρι τελευταίο σεντ. Απλώς κάνε λίγο υπομονούλα. Ελεγχεται απο την ΙΒAS και δεν την συμφέρει για ένα τυχερό δελτίο να μην σε πληρώσει
 
@goal2

Τελευταία φορά βοήθησε πάντως ο BetLaden χρήστη το γνωρίζεις. Βέβαια πληρώθηκε και ευχαρίστησε αν δεν πληρωνόταν άγνωστο η συμπεριφορά. Ενώ ο άλλος λες και έχουν υποχρέωση οι διαχειριστές δεικτικά θεωρούσε έπρεπε να βοηθηθεί.
Αποτέλεσμα δεν πήρε αλλά ένα ευχαριστώ για το ενδιαφέρον δεν ακούστηκε.

Tωρα το ειδα (ειχα καιρο να μπω) και το διαβαζω με ενδιαφερον..
 
η νοβιμπετ το εχει παει σε αλλο επιπεδο πλεον. καθε μερα και καποιον μπλοκαρει. εχει ξεπερασει και τη μπετρεμπλς μου φαινεται. θελει την πρωτια ως η χειροτερη εταιρεια και μαλλον θα την παρει. θα ειχε πολυ ενδιαφερον ενα τετοιο poll παντως. ποια ειναι η χειροτερη εταιρεια για κατα τη γνωμη σας
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet
Το ποια είναι η χειρότερη είναι πολύ σχετικό και εξαρτάται από τα κριτήρια που θέτεις (πόσο γρήγορα βάζει λίμιτ, αν δεν έχει καθόλου σύστημα επιβράβευσης, αν έχει πολύ αργές πληρωμές, αν σου βγάζει το λάδι να σε πληρώσει, αν σε πληρώσει τελικά, αν σου ακυρώνει στοιχήματα, αν έχει αρκετές αγορές και καλές αποδόσεις για το δικό σου τρόπο στοιχηματισμου κτλ. Εγώ δεν έχω καταλήξει ακόμα ποια είναι η χειρότερη. Σίγουρα θα είναι ο στοιχιμαν, αν τολμήσει να μου φάει τα λεφτά που έχω τώρα μέσα, γιατί είναι τεράστιο ποσό. Η λιγότερο κακή είναι ο οπαπ μάλλον. Με άφησε να κερδίσω πολλά, κι όταν με λιμιταρισε μου έβαλε τα λεφτά στην κάρτα μου, χωρίς παρατράγουδα.


Όσον αφορά την ίδια την Νόβι, κι αυτή πολύ κακή. με λιμιταρισε χωρίς να προλάβω να μαζέψω πολλά, αλλά το λίμιτ ήταν τέτοιο που έπαιζα ακόμα κάτι ψιλά. Μετά ήρθε το τελειωτικό λίμιτ του στυλ 1 ευρώ καθαρό κέρδος στην ευρωλιγκα. Αυτό έγινε πριν μερικούς μήνες . Δε με μπλόκαραν ποτέ όπως εσάς όμως, δεν είχα φραγή. Τράβηξα τα λεφτά μου, μου ζήτησαν αυτά που ζητάνε και σε σας, δηλαδή σελφι με ταυτότητα, βεβαίωση κινητού, συναλλαγές σε screenshot. Τα έστειλα, τα δεχτηκαν και με πλήρωσαν την άλλη μερα. Να σημειωθεί ότι η Νόβι δέχτηκε τις σελφι με την ταυτότητα που δεν δέχτηκε ο στοιχιμαν, και τις οποίες απέρριψε ως "θολες". Ο νοών νοητω
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet
Να δώσω μια νότα αισιοδοξίας για όσους έχει κλειδώσει η Νόβι.
Ενώ είχα κάνει ταυτοποίηση κανονικά και με το παραπάνω, κι έπαιζα σαν κύριος, κάποια στιγμή κι ενώ είχα μαζέψει ένα πολύ μεγάλο ποσό,παίζοντας κυρίως live,ένα πρωί ο λογαριασμός μου είναι κλειδωμένος...
Ζήτησαν αποδεικτικό των συναλλαγών με την paysafe, φωτογραφία με την ταυτότητα στο πρόσωπο,και βεβαίωση κινητού.τα έστειλα σε 2 λεπτά. Παρόλα αυτά δεν άνοιγαν το λογαριασμό μου.
Πίεσα πολύ τη Νόβι,και πίεσα και ένα στοιχηματικο site από το οποίο είχα μάθει την novibet,και μέσω του banner του είχα γραφτεί σε αυτήν.το συγκεκριμένο site επικοινώνησε με τη Νόβι και ίσως έπαιξε ρόλο αυτό.
Επίσης έστειλα από μόνος μου και άλλα έγγραφα για να τους πείσω ότι είμαι εγώ,να τελειώνουμε.
Συνολικά έστειλα τα εξης
ταυτότητα, δίπλωμα οδήγησης, ταυτότητα στο πρόσωπο φωτογραφία, βεβαίωση κινητού, χαρτί ΚΕΠ, εκκαθαριστικό εφορίας, λογαριασμό ρεύματος, αποδεικτικό συνναλαγων και από paysafe +debit card screenshots γιατί κατέθεσα και με τους 2 τρόπους, βιβλιάριο τραπέζης, screenshot e Banking με το iban, screenshot e Banking με την debit card, screenshot e banking από το e statement που μου έρχεται κάθε μήνα κι ίσως ξεχνάω και κάτι.
Επίσης είχα ήδη κάνει προσφυγή στον ibas για ένα στοίχημα που μου είχαν ακυρώσει (Σαραγόσα ΠΑΟΚ μπάσκετ) και μου στέρησαν
150€ κέρδος.μολις έγινε η φραγή λογαριασμού,έγινε ταυτόχρονα και ακύρωση 2ου στοιχήματος,στο ματς Βερόνα Γιουβέντους,όπου μου στερησαν 1170€ κέρδος.εκανα update το dispute στην ibas και προσέθεσα με νέο email τα νέα γεγονότα.
Φυσικά είχα ενημερώσει την Νόβι για τις προσφυγές στον ibas. Μια μέρα μετά,μου άνοιξαν το λογαριασμό,μου είπαν να ζητήσω αναλήψεις,τις οποίες και ζήτησα. Τα λεφτά μπήκαν στην κάρτα μου, λίγες μέρες μετά,αλλά μου έκαναν μόνιμη φραγή,η οποία δεν είχε νόημα, αφού είχαν ήδη βάλει τρομακτικά χαμηλo limit, και τεράστιο delay στο live.εγω κυρίως live έπαιζα.
Οπότε μάλλον είμαι ο μόνος που φαίνεται να πληρώθηκε. Ελπίζω να πληρωθείτε και σεις. Περιμένω και τον ibas για τα ακυρωθεντα στοιχήματα τώρα. Μακράν η χειρότερη εταιρεία η Νόβι.

Υπομονή σε όλους και κάντε και σεις όλοι προσφυγή στο ibas
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet και JordanRules
Επίσης είχα ήδη κάνει προσφυγή στον ibas για ένα στοίχημα που μου είχαν ακυρώσει (Σαραγόσα ΠΑΟΚ μπάσκετ) και μου στέρησαν
150€ κέρδος.μολις έγινε η φραγή λογαριασμού,έγινε ταυτόχρονα και ακύρωση 2ου στοιχήματος,στο ματς Βερόνα Γιουβέντους,όπου μου στερησαν 1170€ κέρδος.εκανα update το dispute στην ibas και προσέθεσα με νέο email τα νέα γεγονότα.
Με τι δικαιολογία ακύρωσαν τα στοιχήματα;
 
Με τι δικαιολογία ακύρωσαν τα στοιχήματα;
Τη Σαραγόσα που την έπαιξα να νικήσει τον ΠΑΟΚ στο live, είπαν ότι είχε πρόβλημα το site , κι ότι έγινε λάθος. Δέν τα πιστεύω αυτά φυσικά.απλα εκείνη την ημέρα ξεκίνησε η ανηφόρα των κερδών.τεραστια ρεντα. Μονά,παρολι,όλα πήγαιναν τραίνο και αποφάσισαν να με φρενάρουν άκομψα μάλλον.μου έδωσαν ένα free bet 50€ για να με καλοπιάσουν.
Το στοίχημα το είχα πληρωθεί κανονικά κι η ακύρωση όπως κι η ενημέρωση με mail ήρθε αργά το βράδυ.
Για τη Βερόνα με την Γιουβέντους, μιλάμε για ληστεία. Έπαιξα over 2,5 goals και λίγο μετά βάζει γκολ η Βερόνα. Το γκολ έχει μπει τουλάχιστον 5 λεπτά μετά από το στοίχημα μου και η Νόβι αν και αρχικά το πλήρωσε κανονικά φυσικά, 2 μέρες μετά,όταν έγινε και η προσωρινή φραγή λογαριασμού μου, έστειλε email και είπε ότι το στοίχημα είναι εκπροθεσμο!!!! Και πήρε πίσω τα λεφτά.
Ξέρει αλήθεια κανείς που μπορώ να βρω την ακριβή ώρα που επετεύχθη το υπεδειχθη το πέναλτι της Βερόνα και μπήκε το γκολ; Όχι σε ποιο λεπτό μπήκε το γκολ.αυτο είναι εύκολο να βρεθεί. Την ακριβή ώρα θελω,ώστε να το δείξω κι αυτό στον ibas , και να το συγκρίνει με την ώρα που παίχτηκε το στοίχημα μου, για το οποίο έχω ήδη στείλει το screenshot
 
Ξέρει αλήθεια κανείς που μπορώ να βρω την ακριβή ώρα που επετεύχθη το υπεδειχθη το πέναλτι της Βερόνα και μπήκε το γκολ; Όχι σε ποιο λεπτό μπήκε το γκολ.αυτο είναι εύκολο να βρεθεί. Την ακριβή ώρα θελω,ώστε να το δείξω κι αυτό στον ibas , και να το συγκρίνει με την ώρα που παίχτηκε το στοίχημα μου, για το οποίο έχω ήδη στείλει το screenshot
φιλε μου,στειλε μηνυμα στον balaton. αυτος θα ξερει σιγουρα να σου πει
 
παιδιά η χειρότερη εταιρεία πάει να γίνει το θέμα είναι να βρούμε ένα τρόπο να αντιδράσουμε διαβάζω διάφορα Εντάξει το forum εδώ θέλει να προστατεύσει τη νομιμότητα Και καλά κάνει αλλά όταν μία εταιρία βγάζει Τόσο λάθος αποδόσει και μετά αν τις παίξεις σου λέει είσαι παράνομος τότε φταίω εγώ βγάζεις λάθος αποδόσεις και μετά σε κλείνεις Γιατί να μην τις παίξω εφόσον θα κάνει το λάθος αυτή αυτή κάνει λάθος εγώ την πληρώνω
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...