pokerstars-πιστοποιηση

KEYMAN

Active Member
24 Νοε 2008
189
158
43
Καλημερα σε ολους,μετα απο αρκετο καιρο ανοιγω νεο θεμα σχετικα με ενα προβλημα που αντιμετωπιζω μηπως και μπορεσω να καταλαβω τι συμβαινει.περιπου πριν ενα μηνα ανοιξα ενα λογαριασμο στην pokerstars,απο την πρωτη στιγμη μου ζητηθηκαν εγγαφα για την πιστοποιηση να τα στειλω μεσα στις επομενες 30 μερες.μετα απο μια εβδομαδα εστειλα τα εγγραφα που μου ζητηθηκαν,εν τω μεταξυ οταν ανοιγω καπου νεο λογαριασμο καταθετω το μικροτερο δυνατο ποσο κι αν μπορεσω να το αυξησω κανω μια αναληψη για να δω ανταποκριση κ.λ.π του σαιτ που εχω κανει εγγραφη.μου στελνουν κι αλλο μειλ λεγοντας οτι περιμενουν να στειλω τα χαρτια για πιστοποιηση, απανταω οτι τα εχω στειλει καμια απαντηση απο την εταιρεια.για να μην κουραζω αυτο εγινε 3-4 φορες εστειλα τα εγγραφα σε οτι μειλ υπαρχει για βοηθεια-υποστηριξη κ.λ.π.μετα απο 2 μικρα τουρνουα που μπηκα σε θεσεις πληρωμων και καποια κερδισμενα στοιχηματα (λευκορωσια)ανεβηκε το υπολοιπο και λεω να κανω μια αιτηση αναληψηςενος μερους του υπολοιπου να μου στειλουν μειλ οτι εκκρεμει η πιστοποιηση να απαντησω μηπως και βγαλω καποια ακρη.προς μεγαλη μου εκπληξη μου απαντουν την επομενη οτι η αιτηση αναληψης (40,00 δολαρια)εχει εγκριθει και σε 1-2 εργασιμες το ποσο που αναλογει σε ευρω θα μπει στον λογαριασμο που τους ειχα στειλει.οντως την επομενη ειχε πιστωθει ακεραιο το ποσο στον λογαριασμο μου.σκεφτηκα οτι εχει γινει η πιστοποιηση κανονικα και οτι απο καποιο λαθος τους μου στελνουν τα μειλ.λαμβανω αλλο 1 ιδιο μειλ με το ιδιο περιεχομενο οτι σε λιγες μερες θα κλεισει ο λογαριασμος και δεν δινω ιδιαιτερη βαση αφου εχει γινει επιτυχης αναληψη.τελικα πριν 3 μερες ο λογαριασμος μου εκλεισε,με αφηνει να μπω αλλα δεν μπορω να κανω τπτ αλλο ουτε με εικονικα να παιξω και μου βγαζει ενα μνμ οτι εχουν ανακληθει τα προνομια συνομιλιας μου και να επικοινωνησω με την υποστηριξη πυ δεν βγαινει κανενα νοημα.
Αν υπαρχει καποιος που του εχει συμβει κατι παρομοιο η εχει καποιοα αποψη πανω σε αυτο θα με βοηθουσε να καταλαβω τι γινεται.
Ευχαριστω.
 
Και η παρέα μου εν μέσω καραντίας ξεκινήσαμε να κάνουμε δικά μας τραπέζια και να παίζουμε μέσω pokerstars....εύκολα λεφτά για αυτούς....Από τους 12 οι 3 ήταν παλαιοί χρήστες οι υπόλοιποι γραφτήκαμε τότε....Κανένας δεν έχει ταυτοποιηθεί, όλοι μας έχουμε στείλει 5 email...
 
Δοκίμασε το live chat, είχανε πολύ καλό support,. αλλά το έχουνε γαμήσει λίγο τώρα λόγω κορονοιού. Γενκά είναι πολύ αξιόπιστη εταιρία. για να σου απαντάνε πιο σύντομα γραφε στην αρχή των mail sou "corprior". εγώ έχω πάνω απο 10 χρόνια account, και τώρα που προέκυψε ένα θέμα έχουν κάνει 1,5 μήνα να μου απαντήσουν,. Υπομονή
 
Και εγώ Κατά τη διάρκεια της καραντίνας ξαναέπαιξα μετά από χρόνια, αλλά γραμμένος από το 2010 περίπου. όταν επιχείρησα να κάνω μια ανάληψη 500$ μου ζήτησαν τα χαρτιά της πιστοποίησης τα οποία έστειλα και εγώ αμέσως.
η ανάληψη παρέμενε εκκρεμής και ούτε μπορούσα να την ακυρώσω, ούτε τα χρήματα εμπαιναν στο λογαριασμό μου. Έπεσα σε παρόμοια κατάσταση με αναπάντητα mail και ερωτήματα, και για να μην πολυλογώ τα χρήματα μπήκαν μετά από περίπου 3μηνες! Απαράδεκτη συμπεριφορά βέβαια για την αποκαλούμενη νούμερο 1 εταιρία, οποια και αν ειναι η δικαιολογία (έλλειψη προσωπικού? ) , και φυσικά εγώ δεν πρόκειται να ξαναπαίξω.
Το ποστ το έκανα για να μην αγχώνεσαι γιατί εγώ κάποια στιγμή πείστηκα ότι τα είχα χάσει τα λεφτά μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: milonao27
Θέλω να κάνω update στο προηγούμενο ποστ μου. Και εγώ λόγω καραντίνας ξαναμπήκα (ήμουν εγγεγραμμένος στην Full-tilt πριν εξαγοράσει την stars - και όχι το αντίθετο όπως νομίζουν οι περισσότεροι). Παρότι, λοιπόν, πριν 300 χρόνια είχε ταυτοποιηθεί το ακαουντ μου (με το παλιό εισήλθα) μου ζήτησε την καθιερωμένη ταυτοποίηση εντός 30 ημερών (ευτυχώς που κατά την διάρκεια αυτών των ημερών επιτρέπουν δοσοληψίες αλλιώς την είχαμε βάψει) . Στέλνω τα χαρτιά στο verification καμιά 45αρια φορές, ουδεμία απάντηση πήρα (ακόμη και τώρα που μιλάμε απάντηση δεν έχω λάβει) και έτσι λίγες ώρες προτού παρέλθει το 30μερο έκανα ανάληψη (είναι insta για σκριλ) και "χαιρέτησα".
Σκέφτηκα, λοιπόν, να φτιάξω νέο ακαουντ ώστε να μη "κουβαλάω" και τα προηγούμενα stats (προφανώς και είμαι πολύ ψωνάρα ώστε να κάνω reset και να χαθούν) και με αποφεύγουν όσοι ψάχνουν τα stats των αντιπάλων. Βρίσκω φίλο, φτιάχνουμε νέο λογαριασμό, επαναλαμβάνεται ακριβώς η ίδια ιστορία, πάλι ανάληψη τελευταία στιγμή, πάλι ουδεμία απάντηση. Βρίσκω άλλο φίλο, φτιάχνουμε 3ο λογαριασμό και λέω αυτή την φορά θα τους πάρει κ θα τους σηκώσει. Διαβάζω εδώ στο φόρουμ για έναν φίλο που είπε να στείλουμε μήνυμα παντού σε όλα τα μέιλ τους, στέλνω από του μάρκετινγκ μέχρι στης καθαρίστριας και στην κόρη του προέδρου, καμιά απάντηση. ΠΑΛΙ. Εν τω μεταξύ αυτή την περίοδο είχαν γίνει update οι κανόνες και σε περίπτωση που έπεφτε disconnect ΠΡΟΤΟΥ προλάβεις να παίξεις έστω 1 χέρι (πριν πατήσεις το ΟΚ δηλαδή στο μήνυμα που έβγαζε) στα sit 'n' go που εγώ έπαιζα, είχες το δικαίωμα για refund όλου του buy in. Μια μέρα , λοιπόν, έφαγα 3 σερί disconnect (το ένα ενώ είχα αφήσει τον αντίπαλο committed με 200 μάρκες κ είχα nuts) κ τα επόμενα δύο προτού παιχτεί έστω 1 χέρι (κλασσικός μλκας εγώ, έβλεπα ότι είχε πρόβλημα το σάιτ και συνέχιζα). Έστειλα, λοιπόν, ένα μέιλ στο support ζητώντας επιστροφή των buy in για τα 2 τελευταία τουρνουά. Μου απάντησαν ακριβώς 1 μήνα μετά (25 μέρες δηλαδή αφότου είχε "παγώσει" το ακαουντ λόγω μη ταυτοποίησης) κ όντως μου επέστρεψαν τα χρήματα στον λογαριασμό (εδώ έχω μια απορία αν τα χρεώνονται οι ίδιοι -που πολύ αμφιβάλλω- ή αν τα παίρνουν πίσω από τον αντίπαλο -που εδώ υπάρχει το ζήτημα πως 1 μήνα μετά που ποιος ζει ποιος πεθαίνει είναι σίγουρο πως θα βρουν χρήματα στο ακαουντ του αντιπάλου. Whatever). Τους απαντάω με την σειρά μου κάτι του τύπου "δεν κοιτάτε μια και τα υπόλοιπα γαμημένα μέιλ που σας έχω στείλει για ταυτοποίηση 500 φορές ;;;". Μου απάντησαν μετά από 2 βδομάδες ότι "ναι θα τα κοιτάξουμε, αλλά έχουμε πολλή δουλειά και συγγνώμη για αυτό κ πούτσες μπλε" και μετά από 3 βδομάδες επιπλέον (σύνολο 2 μήνες από το "πάγωμα" του ακαουντ) μου είπανε πως δεν μπορούν να δεχτούν την ταυτότητα διότι είναι παλαιότερη των 8 ετών που δέχονται ως στοιχείο ταυτοποίησης στο Αμέρικα και πως γνωρίζουν ότι στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να βγάζουμε νέες ταυτότητες ανά 8τια, κτλ, κτλ, κτλ, κτλ, κτλ, και πως πολύ λυπούνται αλλά αν θέλω να δω το χρώμα του χρήματος, δυστυχώς θα πρέπει να βγάλω νέα. Προφανώς και δεν ζήτησα καν από τον φίλο μου να πάει να εκδώσει νέα ταυτότητα και προφανώς έχει μείνει το ακαουντ με 50$ μέσα. End of story.
 
Δοκίμασε το live chat, είχανε πολύ καλό support,. αλλά το έχουνε γαμήσει λίγο τώρα λόγω κορονοιού. Γενκά είναι πολύ αξιόπιστη εταιρία. για να σου απαντάνε πιο σύντομα γραφε στην αρχή των mail sou "corprior". εγώ έχω πάνω απο 10 χρόνια account, και τώρα που προέκυψε ένα θέμα έχουν κάνει 1,5 μήνα να μου απαντήσουν,. Υπομονή
Το live chat που αναφερεσαι που το βρισκουμε και μια ερωτηση σχετικα με μια απορια εδω και τεσσερις πεντε μηνες βλεπω αθλια πραγματα στο ποκερ τα περισσοτερα υπαρχουν σε screen shot πχ ασσους εγω κ9 ο αντιπαλος φλοπ ακ9 τυρν 9 ριβερ 9 τα βλεπω αυτα περιπου 4 5 μηνες σερι σπανια να κρατησουν τα φυλλα μου μεχρι ριβερ και ας ειμαι χιλιομετρα μπροστα και στο φλοπ και πρεφλοπ υπαρχει καποια εξηγηση ;
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...