Sans Voir

Απάντηση: sans voir

Ρεαλ Μαδρίτης - Ρεαλ Σοσιεδαδ 2 DNB @ 9.40 3-0 LOST

Παρί ΣΖ - Μονακό 2 DNB @ 5.00 1-1 VOID



46 bets συνολικά μεχρι στιγμης
 
  • Like
Αντιδράσεις: fotaliss
Απάντηση: sans voir

Καλησπέρα, δεν σε ακολούθησα χθες, Σοσιεδάδ δεν την πίστευα και Μονακό ενώ την πίστευα
με χάλαγε (όπως και τον fairplay) η καλή παράδοση που είχε στο Παρίσι.
Δεν το παίζω μετά Χριστόν προφήτης απλά δεν θέλω να στο γράψω πριν τα παιχνίδια και στο γκαντεμιάσω.

Το διπλό της Λατίνα στο 5.00 σήμερα δεν είναι κακό, τι λες;
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay και nklaps
Απάντηση: sans voir

Καλησπέρα, δεν σε ακολούθησα χθες, Σοσιεδάδ δεν την πίστευα και Μονακό ενώ την πίστευα
με χάλαγε (όπως και τον fairplay) η καλή παράδοση που είχε στο Παρίσι.
Δεν το παίζω μετά Χριστόν προφήτης απλά δεν θέλω να στο γράψω πριν τα παιχνίδια και στο γκαντεμιάσω.

Το διπλό της Λατίνα στο 5.00 σήμερα δεν είναι κακό, τι λες;

Καλησπερα φίλε. Ναι δεν ηταν καλά χθες. Η Σοσιεδαδ "δεν ακούμπησε" η δε Μονακό ήταν καλή, αλλα η ουσία είναι ότι γλίτωσα στο τέλος την ήττα.

Για τα υπόλοιπα πάμε ενα-ενα:

Εγώ δεν εχω προβλημα να γραφεις και πριν τα ματς. Δεν τα "παρατηρώ" αυτα τα περί γκαντεμιάς. Τώρα, αν πετύχω πάλι κανενα σερί 0/12 θα σας πω σε ό,τι γραφετε να βαζετε αυτόν...

:priest:

...και (την ίδια στιγμή) να κάνετε και μια ...στροφή γύρω από τον άξονα σας, αλλα μεχρι εκεί!
:)

Παμε Λατίνα. Δεν ασχοληθηκα, αλλα μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Βλεπω όμως μια ομάδα γεματη ισοπαλίες και με μόλις 1 νικη εκτός έδρας στα 11 εκτός εδρας ματς. Και πάει στη Σπετσια που εχει μόνο 2 ήττες στα 11 εντός. Μόνο με 6.00 και πάνω νομιζω θα συζητουσα το ξερό διπλό, αλλα και πάλι με τις ισοπαλίες που φέρνουν, θα πήγαινα στο DNB... Τι να πω. Αμα το πιστεύεις, ρίξτο. Αλλα εγώ θα φανταζομουν ότι θα το έπαιζες Χ. (3.15 στον Stoiximan, όχι και κανα κελεπούρι).

Εγω προς στιγμήν σκέφτηκα την Σετούμπαλ που έχει καλούτσικη εδρα, είναι ανταγωνιστική και πληρώνει 8.50 με την Μπενφίκα που (λέει) δεν θα έχει τον προπονητη της μαζι. Ωστόσο κοντραρω μεγαθηριο που ειναι και "στα πρασινα". Χτες εφαγα 3 απο τη Ρεαλ, σημερα πόσα; Ποιος ξερει; Ακομα και αν το παιξω, δεν το βαζω εδω.

Ηθελα να σε ρωτησω ακομα για το Χ στο Λας Παλμας - Βαλενθια. Προλαβες να το δεις; Εχεις εικόνα; Πληρώνει καλά, 3.55.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

Στο dnb για τη Λατίνα θα πήγαινα αλλά είναι 3.75, δεν ξέρω.
Για το ισπανικό το είδα, δεν ξέρω τι με χάλασε, ίσως δεν έχω ακόμα εμπιστοσύνη στη Βαλένθια
και δεν εννοώ ότι θα χάσει. Αλλά τo 3.55 δεν το είδα να πω την αλήθεια. Είναι μεγάλη απόδοση
και με βάζεις σε σκέψεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

Καλησπέρα, δεν σε ακολούθησα χθες, Σοσιεδάδ δεν την πίστευα και Μονακό ενώ την πίστευα
με χάλαγε (όπως και τον fairplay) η καλή παράδοση που είχε στο Παρίσι.
Δεν το παίζω μετά Χριστόν προφήτης απλά δεν θέλω να στο γράψω πριν τα παιχνίδια και στο γκαντεμιάσω.

Το διπλό της Λατίνα στο 5.00 σήμερα δεν είναι κακό, τι λες;

Kι εγω αυτο το γκαντεμιασμα θελω να το αποφευγω γιατι δεν ξερεις πως θα το παρει ο αλλος.
Απο την αλλη εκτιθεσαι και σε λενε μετα χριστον προφητη.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα......
Παντως εγω να ξερετε δεν πιστευω στο γκαντεμιασμα και σε ολες τις προληψεις αφου δεν πιστευω στην τυχη γιατι απλα δεν υπαρχει.-
Ολα ειναι συνεπεια των πραξεων μας παιδες.
Επειδη θελω να ειμαι πραγματικα fairplay και να παιζω και δικαια και αληθινα οπως ειδατε εγραψα στο chat οτι απεχω απο τη Μονακο για τους λογους που εξηγησα.Προτιμισα να κανω αυτο παρα να το βουλωσω γιατι ετσι νοιωθω καλυτερα αφου ημουν ειλικρινης μαζι σας.
Και το μετα χριστον προφητη δεν με ενδιαφερει.Οπως ειπε και ο nklaps χαρισαμε και το λιβερπουλ-γουλβς και επισης και το τοτεναμ-γουικομ.Επρεπε να παιχτουν και τα δυο ανεξαρτητα τι βγηκε και τι οχι.Αν δεν το πω δε θα ειμαι δικαιος.Αν το πω θα ειμαι μετα χριστον προφητης ???? Σκασιλα μου εγω θα πω οχι αυτο που με συμφερει αλλα αυτο που πρεπει γιατι ολοι μας κανουμε λαθη και μονο αν τα βλεπουμε διορθωνομαστε.-
Για τους κακοπροαιρετους ΔΕΝ με ενδιαφερει γιατι τους εχω γραμμενους κανονικα εκει που δεν πιανει μελανι :eye:.
 
Απάντηση: sans voir

Η αληθεια ειναι αυτη φιλε οπως το γραφεις.. ολοι κανετε λαθη.Επισης τυχη υπαρχει και θα την δεις στα τρελα στοιχηματα...
 
Απάντηση: sans voir

Εδω ειναι ολες οι αποψεις ευπροσδεκτες και πριν και μετα τα ματς.
Το ξεκαθαριζω.
Fairplay, εσυ δεν επαιξες την Μονακο γιατι ειχες "κακο προαιασθημα". Ανθρωπινο ειναι οταν παιζουμε κοντρα ατις πιθανοτητες. Εδω προσπαθω να αγνοοω το "προαισθημα" και να κοιταζω μονο τις αποδοσεις σε σχεση με τις πιθανοτητες της ομαδας που παιζω. Δεν ειναι παντα ευκολο. Οταν "βλεπεις" οτι θα χασει η ομαδα σου, ουτε στο 20.00 δεν την πονταρεις. Αλλα αυτο δεν ειναι σωστο.
Επειδη ομως το "προαισθημα" ειναι βαθια ριζωμενη αντιληψη και δεν θελω να "τσακωθω" με αυτο, οποτε εχω κακο προαισθημα για μια ομαδα που ειναι να παιξω, της αφαιρω 5% απο την πιθανοτητα που βλεπω σ αυτην και αν ακομα και ετσι "κουμπωνουν" οι αποδοσεις, ξεχναω ο,τι προαισθημα εχω και παιζω! Ετσι εχω πια συμφιλιωθει με το προαισθημα. Αν οι αποδοσεις δεν κουμπωνουν, νικησε το προαισθημα. Για τα περισσοτερα αν οχι ολα που επαιξα απο εδω, δεν ειχα παντως και το καλυτερο προαισθημα!
Εσυ ομως χαλαστηκες που το 5.00 εγινε 7.00, σωστο; Εγω το θεωρησα νορμαλ απο την αλλη. Εγινε σταδιακα. Και αυτο ηταν που μου εδωσε το οκ να παιξω!

Για μεθαυριο βλεπω ενα 9.00 της QPR στην εδρα της Νιουκαστλ. Ομαδα Πρεμιερ η Νιουκαστλ, αλλα με 4 ηττες ηδη εκει μεσα ενω η αλλη δεν ειναι του πεταματου και εχει και 2 σερι εκτος εδρας νικες. Η μια με την Ρεντιγκ η αλλη με τους Γουλβς. Δεν με τρελαινει ομως το αουτσαιντερ μου. Το ξαναβλεπουμε. Δεν θα παιζουμε και ο,τι 9.00 κυκλοφορει αδικαιολογητα
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

Καμία σχέση η Λατίνα που έλεγα και καλά να πάθω γιατί μπήκα στα χωράφια σου :)
Και ήρθε και η Σετούμπαλ αργά το βράδυ να μου αποδείξει ότι όντως είναι χωράφια σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark και nklaps
Απάντηση: sans voir

Καμία σχέση η Λατίνα που έλεγα και καλά να πάθω γιατί μπήκα στα χωράφια σου :)
Και ήρθε και η Σετούμπαλ αργά το βράδυ να μου αποδείξει ότι όντως είναι χωράφια σου.

Eric, things are never quite the way they seem που λέει και το τραγούδι.

Δεν υπάρχουν χωράφια μου φίλε. Και για να ειμαι τιμιος μαζί σου, την Σετουμπαλ (το 1Χ της) την έπαιξα και δεν την έπαιξα! Για την ακρίβεια, την ..."μαγάρισα" μέσα σε ένα τριξι! (που τα άλλα δύο χάθηκαν). Επομένως χάθηκε.

Γιατί; Γιατί δεν την πίστευα; Και γιατι δεν την πίστευα; Διότι και η άλλη (Μπενφίκα) ήταν καταπράσινη, αλλά κυρίως γιατί την προηγούμενη είχα φάει 3 από τη Ρεάλ και όπως και να το κάνουμε το στοίχημα είναι και ψυχολογία. Αμα δεν έχεις ψυχολογία, δεν μπορείς να παίξεις. Αν είχα κερδίσει εστω και ένα την Κυριακή, την Δευτέρα θα έβαζα Σετούμπαλ.

Λαθος. Το λάθος μου είναι ότι άφησα την ψυχολογία να με επηρεάσειι, ενω υποτίθεται το sans voir ειναι μόνο απλά Μαθηματικά. Δλικαιη τιμή του άσου 5.00, άντε 6.00. Μα 8.50 τον δίνουν ρε φίλε. Δεν πειράζει, τίποτα...

Μαθαίνουμε (ελπίζω) από τα λάθη μας.

Πολυ σωστα βέβαια κάποιος θα πει ότι η Μπενφίκα έκανε 20 τελικές, η Σετούμπαλ έκανε μόλις... μία, άρα το ματς είναι "μαγική εικόνα". Επρεπε δηλαδή να λήξει 1-3.
Μα όταν παίζεις απόδοση 8.50, δεν πας και δεν μπορείς να κατατροπώσεις τον άλλο, που εννοείται είναι καλύτερος. Και μόνο αν τον κερδίσεις είναι επιτυχία κανονική.

Ακόμα και από τα στοιχηματα που χάνω, περισσότερο με στενοχωρούν αυτά που θεωρούσα καλά και δεν έπαιξα και επιπλέον νίκησαν!

Τεσπα. Το στοιχημα δεν τελειώνει ποτέ. Καπου διάβασα: "ωραίο άθλημα το στοιχημα, αλλα αν δεν εισαι συνειδητοποιημενος, μπορεί να σε τρελάνει". Ετσι ακριβώς...
:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark και fairplay
Απάντηση: sans voir

Eric, things are never quite the way they seem που λέει και το τραγούδι.

Δεν υπάρχουν χωράφια μου φίλε. Και για να ειμαι τιμιος μαζί σου, την Σετουμπαλ (το 1Χ της) την έπαιξα και δεν την έπαιξα! Για την ακρίβεια, την ..."μαγάρισα" μέσα σε ένα τριξι! (που τα άλλα δύο χάθηκαν). Επομένως χάθηκε.

Γιατί; Γιατί δεν την πίστευα; Και γιατι δεν την πίστευα; Διότι και η άλλη (Μπενφίκα) ήταν καταπράσινη, αλλά κυρίως γιατί την προηγούμενη είχα φάει 3 από τη Ρεάλ και όπως και να το κάνουμε το στοίχημα είναι και ψυχολογία. Αμα δεν έχεις ψυχολογία, δεν μπορείς να παίξεις. Αν είχα κερδίσει εστω και ένα την Κυριακή, την Δευτέρα θα έβαζα Σετούμπαλ.

Λαθος. Το λάθος μου είναι ότι άφησα την ψυχολογία να με επηρεάσειι, ενω υποτίθεται το sans voir ειναι μόνο απλά Μαθηματικά. Δλικαιη τιμή του άσου 5.00, άντε 6.00. Μα 8.50 τον δίνουν ρε φίλε. Δεν πειράζει, τίποτα...

Μαθαίνουμε (ελπίζω) από τα λάθη μας.

Πολυ σωστα βέβαια κάποιος θα πει ότι η Μπενφίκα έκανε 20 τελικές, η Σετούμπαλ έκανε μόλις... μία, άρα το ματς είναι "μαγική εικόνα". Επρεπε δηλαδή να λήξει 1-3.
Μα όταν παίζεις απόδοση 8.50, δεν πας και δεν μπορείς να κατατροπώσεις τον άλλο, που εννοείται είναι καλύτερος. Και μόνο αν τον κερδίσεις είναι επιτυχία κανονική.

Ακόμα και από τα στοιχηματα που χάνω, περισσότερο με στενοχωρούν αυτά που θεωρούσα καλά και δεν έπαιξα και επιπλέον νίκησαν!

Τεσπα. Το στοιχημα δεν τελειώνει ποτέ. Καπου διάβασα: "ωραίο άθλημα το στοιχημα, αλλα αν δεν εισαι συνειδητοποιημενος, μπορεί να σε τρελάνει". Ετσι ακριβώς...
:)
Κοιταξες πισω.Αυτο το ''λαθος'' εκανες.Ειπαμε κοιταμε μονο μπροστα σαν να ειναι το πρωτο bet που θα παιξεις.Ο μπουκ διψαει για hot fresh bloοd.Αν σε παρει χαμπαρι σε κατασπαραξε.Οταν του δινεις κρυο μπαγιατικο αιμα τον εχεις εσυ γιατι το κρυο μπαγιατικο αιμα ειναι κοινη λογικη και μαθηματικα , ειναι sans voir φιλε.Γι αυτο σου ειπα οτι θα τερματισεις πρασινος.Επισης πηρες φλιτγουντ και εξετερ στη σειρα (8 το ενα 5,25 το αλλο) τι περιμενες στο επομενο klaps? Hταν λαθος και ουτοπια να περιμενεις κι αλλο.Και βεβαια αν δεν ηταν το ατιμο το'' γκαντεμιασμα'' που λεγαμε χτες θα στο ελεγα αλλα ειπα να το βουλωσω.
Τωρα να με πει και καποιος μετα χριστον προφητη να δεσει το γλυκο:) .
Ανασυνταξη και συνεχιζεις .....
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps και loxagos mark
Απάντηση: sans voir

Σωστα, δεν κοιτάμε πίσω.

Ρεπό γι αυτό το μεσοβδόμαδο Αγγλικό κουπόνι και πάλι εδώ αν δουμε κατι το Σ/Κ πλέον.

Οποιος θελει, κοιταει αύριο Γουεστ Χαμ, Γουόλσολ και για προχωρημένες περιπτώσεις ...QPR κόντρα στο Θηρίο.
Τα δυο τελευταια περιμένετε να ανεβουν οι αποδοσεις έτι περαιτέρω! Θελουν 1-2 κλικ ακόμα πάνω.
Η Γουεστ Χαμ δεν χρειαζεται αναμονή!
:)

Α, και μην λερωσετε τα χερια σας με το σημερινό ντερμπι Λιβερπουλ-Τσελσι. Οι αποδοσεις βγαλμένες με... μοιρογνωμόνιο!

:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

Κυριακη 3μιση Σιτι-Σουονσι. Ειμαι ψημενος για κοντρα αλλα να ρισκαρω να περιμενω το αυριανο της Σιτι μηπως παει παραπανω η αποδοσαρα της Σουονσι; Τι δειχνει η εμπειρια;

Στάλθηκε από το LG-H525n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Κυριακη 3μιση Σιτι-Σουονσι. Ειμαι ψημενος για κοντρα αλλα να ρισκαρω να περιμενω το αυριανο της Σιτι μηπως παει παραπανω η αποδοσαρα της Σουονσι; Τι δειχνει η εμπειρια;

Στάλθηκε από το LG-H525n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πω την γνωμη μου απλά. Εμπειρία δεν έχω.
1. Ωραία επιλογή. Το αουτσαιντερ είναι καλό και επιπλέον απόδοση 15.00 δεν στέκει στην Αγγλία. Οι διαφορές είναι μεγάλες, αλλά είδαμε τί έκανε χθες η Γουοτφορντ. Ο οποιοσδήποτε μπορεί να κερδίσει τον καθένα εκεί.
2. Δεν μπορούμε εύκολα να προβλέψουμε τις κινήσεις της Αγοράς σε σχέση με το αποτέλεσμα στο σημερινό ματς. Ο,τι και να σου πω, κινδυνεύω να βγω ψεύτης. Ωστόσο είναι τέτοιο το όνομα της Σίτι και το ποντάρισμα που θα δεχθεί, που δεν βλέπω εύκολα να πέφτει το 15.00 σημαντικά. Η "μάζα" βλέπει το μεγάλο ονομα μόνο. Και από την άλλη, πόσο να ανέβει ακόμα;
Θέλω να πω, δύσκολα θα επηρεάσει το αποτέλεσμα με την Γουέστ Χαμ. Αν ήταν ένα σετ ισορροπημενο, (αν την Κυριακή επαιζαν Σίτι και Γιουναιτεντ πχ) να πω ότι ναι, θα επηρεαστεί από το σημερινό. Αλλα 1.25 με 15.00;
3. Ούτε εμάς θα πρέπει να επηρεασει το σημερινο μετς. Μπορεί σήμερα η Σίτι να "πετάει" (το απεύχομαι!) και την Κυριακή να μην βλεπεται.
4. Το σετ βέβαια μπορεί να επηρεαστεί μέχρι την Κυριακή από ένα σωρό άσχετους λόγους και ειδήσεις, (απροσδόκητοι τραυματισμοί κλπ) γι αυτό πολλοί περιμένουν τα τελευταια νέα πριν τοποθετηθούν.
5. Πάντως προ ημερών που η Σοσιεδαδ εχασε 5-2 στο Κύπελλο από την Μπαρτσελόνα, το σετ δεν επηρεάστηκε καθόλου μέχρι την έναρξη του ματς με την Ρεάλ.

Συμπέρασμα: Δεν γίναμε σοφότεροι δυστυχώς. Δεν ξερουμε προφανώς που θα πάει το σετ μεχρι την Κυριακή και δεν υπάρχει εύκολη απάντηση. Συνήθως όμως δεν γίνονται δραματικές αλλαγές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden και gdouvl1984
Απάντηση: sans voir

Απλά για το σκεπτικό και για προβληματισμό, σημερινό εξ αναβολής:
Αγγλια League 2:

Μπλακπουλ (1.75) - Κροουλι (5.00)

Εδώ η ένσταση μας είναι ότι δεν μπορεί να μας δίνουν την Μπλακπουλ super-duper φαβορί του 1.75, την στιγμή που αν την ...ρωτήσεις ούτε και η ίδια θυμάται πότε κέρδισε τελευταια φορά! Να της το θυμίσουμε: 26 Δεκεμβρίου, στην Boxing Day 0-1 εκτός έδρας την Χαρτλπουλ. Και εχει φερει και "ένα κάρο" ισοπαλίες. Στα τελευταια 4 εντός δεν κέρδισε ούτε ένα. 0-2-2. Δεν χάνει εύκολα, αλλά δεν κερδίζει κιόλας... Το 1.75 είναι λάθος και έχει να κάνει με το γεγονός ότι πέρυσι η Μπλακπουλ ήταν ομάδα League 1.

Τωρα, η ατυχία μας είναι ότι απέναντι της είναι η χειρότερη εκτός έδρας ομάδα της Κατηγορίας (3-2-9 εκτός) και με μέτρια φόρμα. Το 5.00 στο διπλό θα ηταν ευκαιρία αν είχαμε την... Εξετερ, αλλα τώρα με την Κρόουλι δεν είναι ευκαιρία νομίζω, όσο άτοπο και αν είναι το 1.75 του άσου.
Θα περιμένω μήπως (αν και δεν το βλέπω) πάει προς το... 6.00 το διπλό για να το βάλω εδώ.

Από την άλλη, όσο και αν δεν μου αρέσουν τα "αποστειρωμένα" και "ατσαλάκωτα" bets με κάτι ...ασιατικά δεκαδικά, ομολογώ ότι το +0.75 Κροουλι στο 1.90 εχει ενα ενδιαφέρον. Λάβετε υπ όψιν ότι το +/- 0.75 είναι το βασικό ασιατικό line της Εταιρίας και ως εκ τούτου αυτό με την μικρότερη γκανιότα. Δεν πάμε να διαλέγουμε ό,τι νάναι ασιατικα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gambler33 και BetLaden
Απάντηση: sans voir

Για το σημερινο Λυων-Νανσί εγιναν καποιες σκεψεις οταν ειδα το διπλο στο 8.00. Η Λιυων μας δινει καποια σοβαρα δικαιωματα να την κοντραρουμε, ενω η Νανσι στα τελυταια 6 εχει μονο μια ήττα. Τσεκαρετε τις φορμες των ομαδων.
Τι δεν μας αρεσει. Απο ο,τι διαβαζουμε η Νανσι θα ξεκουρασει λεει, 1-2 βασικους εν οψει της επομενης αγωνιστικης που ο αντιπαλος θα ειναι πιο βατος. Σαν να μας λενε οτι "διαλεγουν παιχνιδι".

Αν οτιδηποτε δεν μας αρεσει, αυτο ειναι ο ορισμος του no bet.

Βλεπω τωρα, ισως και λογω των παραπανω, το διπλο στο 8.50. Οταν αργοτερα βγαλουν και τις ενδεκαδες εγω φανταζομαι να ανεβαινει περαιτερω το διπλο. Γιατι τα λεω ολα αυτα. Γιατι μπορει λιγο πριν τον αγωνα να εχει παει ακομα ψηλοτερα το διπλο οποτε απλα θα το βαλω ως επιλογη χωρις καποια επεξηγηση. Μπορει ομως να μην αλλαξει και τιποτα. Για να δουμε.

Οταν απο ενα σημειο και μετα οι αποδοσεις κρινονται υπερβολικες, τοτε νομιζω οτι υπερισχυουν ενος αρνητικου ρεπορταζ και αυτο ειναι ο ορισμος του sans voir.

ΥΓ επρεπε το ματς να ειναι για την Ελληνικη Φουτμπολ Λιγκ για να βλεπαμε που θα πηγαιναν οι αποδοσεις με "υποψια" αρνητικου ρεπορταζ.
 
Απάντηση: sans voir

Αλαβές (10.00) - Ισοπαλία (5.60) - Μπαρτσελόνα (1.30)
(La Liga 11/02/2017)
Μεσοβδόμαδα και οι δύο ομάδες είχαν ματς για το Κύπελλο. Η Μπαρτσελόνα βεβαια είχε μία μέρα περισσότερο για ξεκούραση.

Τι μπορω να πω γι αυτό το παιχνίδι; Η Μπαρτσελονα είναι το φαβορί και δεν εχω ψεγάδι πάνω της για κόντρα. Δεν θα πω ότι την Τρίτη 14/2 η Μπαρτσελόνα παίζει εκτός εδρας με την Παρί για το Champion's League και "το μυαλό της θα είναι στο Παρίσι". Αλίμονο αν ομάδα σαν την Μπαρτσελονα δεν μπορεί να διαχειρισθεί απανωτά παιχνίδια. Δεν είναι ομάδα της επαρχίας, να εξηγούμαστε. Το φαβορί είναι αψεγαδιαστο λοιπόν. Πάμε στο αουτσαιντερ. Ας πουμε μερικά επιχειρήματα γιατί η Αλαβές δεν είναι για 10.00.

Η Αλαβες έχει μόλις μια ήττα στα τελευταια 10 ματς σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο (και 6 ισοπαλίες). Για το Πρωταθλημα στα 6 τελευταια εχει μόλις μία ήττα (και 3 ισοπαλίες, 2-3-1).

Στην εδρα της η Αλαβες από την αρχη της σεζόν εχει σε 10 ματς μόλις 2 ήττες. (2-6-2) ενώ στα τεσσερα τελευταια στην Βιτόρια, Πρωτευουσα της Χωρας των Βασκων, είναι αήττητη (1-3-0). Και μεσα σε αυτα, δεν εχασε ούτε από την Ατλέτικο Μαδρίτης (0-0). Δεν κανει πολλές νίκες βεβαια εντός έδρας η Αλαβες, αλλά δεν χάνει και εύκολα, εχοντας όπως παρατηρούμε πολλές ισοπαλίες. Εκτός έδρας είναι καλύτερη. Μα και αυτό το ματς σαν "εκτός έδρας" φανταζομαι θα το αντιμετωπίσει αφού παίζει με μία σαφώς ανώτερη ομάδα οπότε προέχει να διαφυλαξει τα μετόπισθεν και κατα αρχας να μην χάσει, και όχι να "κανει παιχνίδι". Με την Μπαρτσελόνα φανταζομαι δεν "κανουμε παιχνίδι".

Να θυμισω επίσης το ματς του πρώτου γύρου στην Βαρκελώνη, όπου η Αλαβές κέρδισε την Μπαρτσελόνα (0-1). Αυτό προφανώς δεν προδιαγραφει το μεθαυριανό σε καμία περίπτωση, δείχνει όμως ότι οι πιθανότητες της Αλαβές δεν είναι και "για πέταμα".

Συνοψίζοντας, ο άσος είναι κάπου για 6.00-7.00, το διπλό είναι για 1.70-1.80, και η ισοπαλία (ό,τι μενει) για καπου 3.50-3.60, επομένως διακαιούμαστε να λέμε ότι το σετ των αποδόσεων δεν είναι ακριβές.

Για να πω την αληθεια προβληματισθηκα πώς να πάω στην κόντρα. Δεν ξερω αν θα ηταν καλη κινηση να παω με τον άσο DNB @ 8.00, (που σκεφτόμουν αρχικώς) αφού και η Αλαβες δεν εχει πολλές νίκες εντός αλλα και η Μπαρτσελόνα έχει μόνο μία ήττα εκτός. Με το σκεπτικό δηλαδή ότι αν γκελάρει η Μπαρτσελονα, για όλους τους λόγους που έχουμε αναφερει παραπάνω, θα γκελάρει πιθανότατα στην ισοπαλία, θα επιλέξουμε να πάμε με την Ισοπαλία @ 5.60, μια πολύ καλή τιμή. Εξ αλλου συνολικά η Αλαβες στο Πρωταθλημα έχει ήδη 9 ισοπαλίες (6 εντός) και η Μπαρτσελόνα 6 (3 εκτός).

Για οσους (αυτούς τους λιγους τέλος πάντων) συμφωνούν με την κόντρα, είναι πολύ καλό και το 1Χ @ 3.55 αλλά και όλα τα σχετικά παράγωγα του (χάντικαπ).

Με την άδεια λοιπόν του ειδικού στο Forum περί θεμάτων ισοπαλιών, Eric Castel: :)

Ντεπορτιβο Αλαβες - Μπαρτσελόνα Χ @ 5.60 (Sportingbet)


Μια Γουόλσολ είχα επίσης στο μυαλό μου κόντρα στην Μπολτον από την Αγγλική Λιγκ 1, αλλα το 6.00 έγινε 5.50 και το αφηνω προς το παρόν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: giannisthegreek
Απάντηση: sans voir

Και την άδεια μου έχεις και την ευχή μου έχεις.
Την ισοπαλία εγώ θα την έδινα γύρω στο 4.00 - 4.20 όχι πιο κάτω.
Μόνη ένσταση το γεγονός ότι η Αλαβές είχε κάνει focus στο χθεσινό ημιτελικό
και ίσως ξεθυμάνει ειδικά αν βρεθεί πίσω στο σκορ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Και την άδεια μου έχεις και την ευχή μου έχεις.
Την ισοπαλία εγώ θα την έδινα γύρω στο 4.00 - 4.20 όχι πιο κάτω.
Μόνη ένσταση το γεγονός ότι η Αλαβές είχε κάνει focus στο χθεσινό ημιτελικό
και ίσως ξεθυμάνει ειδικά αν βρεθεί πίσω στο σκορ.

Απόλυτο δίκιο εχεις Eric. Ας ελπίσουμε λοιπόν και ότι η Μπαρτσελόνα, παρα τα ...καλά λόγια που της έγραψα, θα εστιάσει και εκείνη στην Παρί.

Να πω ότι ξεκίνησα αρχικά να γραφω για το 1 DNB @ 8.00, αλλα εξηγησα τους λόγους της τελικής απόφασης.
 
Απάντηση: sans voir

Σου χρωσταω ενα like γιατι απο το κινητο που εχω δεν μπορω.... μου αρεσει το σκεπτικο και ψηνομαι για πρωτο ημιχρονο 1 οταν θα ανεβει βεβαια λιγο η αποδοση στο live
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Σου χρωσταω ενα like γιατι απο το κινητο που εχω δεν μπορω.... μου αρεσει το σκεπτικο και ψηνομαι για πρωτο ημιχρονο 1 οταν θα ανεβει βεβαια λιγο η αποδοση στο live

Σε ευχαριστω Γιαννη. Δες και αυτό το σκεπτικό:

Χαβρη (1.75) - Μπουργκ (5.15)
Ligue 2, 10/02/2017

Ενταξει δεν μπορώ να το αποφύγω αυτό.

Βρε καλοί μου, βρε χρυσοί μου για να δούμε λίγο το φαβορι εδω, γιατι θα μας τρελάνετε:
Η Χάβρη που έχει μόλις μία νίκη στα τελευταια 10 και αυτή στο Κύπελλο με μία ομάδα μικρότερης Κατηγορίας είναι φαβορί του 1.75. Η ομάδα με την χειρότερη φόρμα της Κατηγορίας (0-3-3) είναι φαβορί του 1.75. Με 0-1-3 στα τελευταια 4 εντός με συνολικά 2 γκολ στο ενεργητικό της σε 4 ματς εντός. 1 γκολ κάθε 180 λεπτα... Είπαμε, εκεί δεν μπαίνουν πολλά γκολ, αλλά όχι και ετσι.

Και αυτό κόντρα στην Μπουργκ που είναι το ακριβώς αντίθετο:
1 νίκη στα τελευταια 10 η Χαβρη,
1 ήττα στα τελευταια 10 η Μπουργκ
(και αυτή ούτε που καταλαβα πως έγινε, το 0-2 σε 3-2 στα τελευταια 15' με την Νιορ) Από τις πλέον φορμαρισμένες ομάδες η Μπουργκ (3-2-1).

Σετ αποδόσεων: 1.75 η Χαβρη και 5.15 η Μπουργκ.
Η Επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά, τι να πω; Οποιος θέλει, βάζει ό,τι καλύψεις θέλει. Η Β΄Γαλλιας είναι η χαρά της ισοπαλίας. οπότε διόλου απίθανο. Οπως και διολου απίθανο ειναι να πάμε αύριο και τελικά να ... αναστησουμε τη Χάβρη! Είναι ..."τρελοί" αυτοί οι Γάλλοι, αλλα εμείς δεν μπρούμε να κλείνουμε τα μάτια στις αποδόσεις:

Χάβρη - Μπουργκ 2 @ 5.15 (netbet)


(Η Γουόλσολ, ακόμα στο 5.50...)
:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: betover και giannisthegreek

Προγνωστικά

  • 19:45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Φιορεντίνα - Βικτόρια Πλζεν
  • 19:45
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Λιλ - Άστον Βίλα
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • European Football Show Greek Edition 2023-24
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ρόμα - Μίλαν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Γουέστ Χαμ - Λεβερκούζεν
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Λίβερπουλ
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρσέιγ - Μπενφίκα
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Προμηθέας
  • Αύριο 19-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Οποτε την Τριτη εχουμε Μπακαμπι - Μπασκονια σε μονο ματς....ο νικητης παιζει με Παναθα.....ο ηττημενος θα παιξει με τον νικητη του Εφες - Βίρτους και η νικητρια με την Ρεαλ Μαδριτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Με την φορα που εχει παρει η Εφες μπορει να κερδισει Βιρτους και οποια χασει στο Μακαμπι - Μπασκονια και να κοντραρει την Ρεαλ...
  • PANATHA PANATHA:
    Στα εξηγησα ωραια?
  • animusbet animusbet:
    Δεν υπάρχει ομάδα Εφές,επειδή κέρδισε 2 φορές σε μια εβδομάδα τη Φενέρ την κάναμε και ομαδάρα?
  • Ertzan Ertzan:
    Η Ρεάλ δεν χάνει από Efes εκτός και αν ο Λάρκιν τα βάζει και από το σπίτι του τότε υπάρχει ελπίδα
  • Ertzan Ertzan:
    να και ο άλλος πελατάκος :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Στα 5 ματς πιστευω πως η Ρεαλ θα περασει.....απλα ενω εχει βγει πρωτη μπορει να μην εχει τοσο ευκολο αντιπαλο οσο θα ηταν το φυσιολογικο
  • PANATHA PANATHA:
    1900 ματς και συνεχιζουμε :p
  • Ertzan Ertzan:
    Η Λίβερπουλ είμαι σίγουρος έστειλε κόσμο και κοσμάκι κουβά, σημεία, χάντικαπ όβερ τα πάντα όλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σιγουρα τα πολλα λεφτα θα χαθηκαν στο live
  • Ertzan Ertzan:
    Στο ρελαντί τα κορίτσια μας την Βιλνέβ στον τελικό 58-45 λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Ertzan Ertzan:
    Οι Άγγλοι αυτήν την αγωνιστική κυριολεκτικά γάμησαν κόσμο και κοσμάκι 0-2 η Άστον Βίλλα
  • PANATHA PANATHA:
    Σοκαριστικές στιγμές στο Ουντινέζε - Ρόμα, κατέρρευσε ο Έβαν Εντικά στο 72' της αναμέτρησης.
    1f691.png
    Αποχώρησε με το φορείο, έχοντας ευτυχώς τις αισθήσεις του ο στόπερ των Ρωμαίων, ενώ το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.
  • Ertzan Ertzan:
    α γι'αυτό διεκόπη λέω και εγώ τι έγινε εδώ
  • PANATHA PANATHA:
    Για αυτο ειμαι εγω εδω...να ενημερωνω για τα παντα :bravo: :ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Ο χρήστης BraShaVa8888 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "|_ Λάϊβ _|" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Infobetakias Forum Bot:
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα λέει με τα Ελληνικά μέσα όπως διάβασα η Πανάθασπορ αποφάσισε να αγοράσει τον Γιάννη Γκούμα της Τουρκίας. Πολύ καλή κίνηση μπράβο :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Σύμφωνα με τον προπονητή Ισμαήλ Καρτάλ πλην του Οστερβόλντε όπου εγχειρίστηκε και του Πέρεζ δεν υπάρχει κάποια απουσία. Άρα αυτό που περιμένω και περιμένουν το 99% όσων βλέπουν την Fener περιμένουμε την παρακάτω ενδεκάδα

    Λιβακόβιτς

    Οσάγι Σαμουέλ-Τζίκου-Μπεκάο-Καντίογλου

    Ισμαηλ Γιουκσέκ-Φρέντ
    Σιμάνσκι
    Καχβετζί-Τάντιτς
    Τζέκο
    αυτή είναι η εργοστασιακή ρύθμιση της Fener εδώ δεν χρειάζεσαι καν προπονητή όλα λειτουργούν στον αυτόματο
  • PANATHA PANATHA:
    Που το διαβασες αυτο?
  • Ertzan Ertzan:
    σύμφωνα με την beisports τουρκίας είναι δημοσίευμα του sportime λέει
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
    Ertzan Ertzan: μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά