sans voir

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113
Απάντηση: sans voir

Αιγινιακος - Λαμία 1 @ 15.50 0-0 LOST

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

αν επαιζες και τα Χ, δεν θα σουν κερδισμενος με τις μεχρι τωρα επιλογες σου;

Σωστή ερώτηση και σε ευχαριστω και μόνο που μπήκες στον κόπο να διαβασεις αυτα που γραφω.

Τι εχω κανει μεχρι τωρα: Μεχρι στιγμής έχω παίξει 19 bets. Εχουν πονταριστεί 19 Μονάδες και έχουν επιστρέψει 30,5 Μονάδες. Αρα εχω μέχρι τωρα κέρδος 11,5 Μονάδες. Προφανώς (ξαναλέω) χρειαζεται μεγαλος αριθμός bets για να μπορείς να βγαλεις συμπερασματα. Αλλα συζηταμε για τα μεχρι τωρα.

Πράγματι, από τα 4 κερδισμένα bet (το ένα ήταν over οπότε δεν μετεχει στη συζητηση) τα 3 bets ήταν διπλές ευκαιρίες (Χ2), που τελικά έληξαν ισόπαλα, οπότε τα κέρδισα με ισοπαλία. Είδες όμως και πόσο πλήρωναν και είδες που έγραφα σε ανύποπτο χρόνο: "ένα 6άρι στη διπλή ευκαιρία είναι για μένα ανώτερης αξίας από το διψήφιο ξερό".
Από όλα τα υπόλοιπα ματς που δεν κερδήθηκαν, (προφανώς εδω είναι η ενσταση σου) μόνο τα 2 εληξαν ισόπαλα, επομένως γι αυτα συζηταμε. Δηλαδή:
-Η Μαρσειγ με την Παρί (που πήρα το DNB @10.00) που επομένως ήταν void. Το Χ2 της ήταν 3.40 νομίζω, και το έκρινα "ασύμφορο" σε σχέση με το 10.00 του DNB. Προφανώς και θα το κέρδιζα αν πήγαινα με το X2. Παντως δεν το έχασα.
-Ο Αιγινιακός, που έδινε 15.50 ο άσος και 4.50 το 1Χ το οποίο επίσης και προφανώς θα κέρδιζα αν το επέλεγα. Το bet χάθηκε.

Αρα, αν σε αυτα τα 2 ματς είχα επιλέξει την διπλή ευκαιρία θα ήμουν τώρα επιπλέον + 5.9 profit. Σωστό. Οταν είδα την ερώτηση σου βεβαια, φοβήθηκα μήπως τα ματς που έχασα στην ισοπαλία ήταν πολλά, αλλα τελικά αυτα τα δύο ήταν (μόνο). Αρα στα μεχρι τωρα bets, ας πούμε ότι είναι "μικρό το κακό".

Τώρα γενικά, είναι ολόκληρη συζήτηση τι να παίξει κανείς: Ξερα σημεία? DNB? Διπλές ευκαιρίες? Χαντικαπ +1.0? Δες ότι αν παίζω διπλές ευκαιρίες, κάποιος θα μπορεί πάλι να μου πει "μα αν έπαιζες +1.0 Χαντικαπ θα γλίτωνες καποια bet.

Πάμε τωρα γιατι ξερά σημεια (όχι πάντα, εχω βαλει και Χ2):
Εδω εχω πει θα βαζω εξαιρετικά μεγαλες αποδοσεις, δηλαδή (αυθαίρετο είναι βεβαια), 5.00 και πάνω, οπότε οι Διπλές Ευκαιρίες που συζητάμε, δεν είχαν ένδειξη να μπουν στο παιχνίδι, γιατι ήταν κάτω του 5.00. Αυτό είναι βεβαια "νομικίστικη" αιτιολογηση.
Δες το όμως και στην πράξη:
Σου δίνουν ένα διπλό στο 11.00, το 2 DNB στο 10.00 και το Χ2 στο 3,40 (Μαρσειγ) και σε ρωτώ: ποια επιλογή σου φαίνεται πιο value? Υποκειμενικά.
Επίσης:
Σου δίνουν έναν άσο στο 15.00, το 1 DNB στο 9.00 και το 1Χ στο 4.50. Ποιο σου φαίνεται πιο value? Πάλι υποκειμενικά.

Εχω την αίσθηση, χωρις να μπορώ να το αποδείξω ότι το ξερό σημείο γενικά έχει μεγαλύτερο value από τη διπλή ευκαιρία στις τιμές που μας δίνουν οι Εταιρίες. Προφανώς το ξερό σημειο θα χαθεί τις περισσότερες φορές και γι αυτό πολλοί θα πούν "μα μήπως συμφερει περισσότερο η διπλή ευκαιρία;"

Οταν θα μαζέψω πολλά ματς, θα μπορώ να σου απαντήσω περισσότερο τεκμηριωμένα. Με μόνο 19 ματς και με μόλις 2 που να αφορούν την συζητηση μας, δεν θα βγαλουμε ακρη.

Αλλα για σκέψου, αν το χθεσινό έληγε 1-0 που θα πήγαινε η σειρά με το +15.50 επιστροφή; Και φαντασου να ερχόταν 1-0 και να το είχα παρει 1Χ και να μου έλεγε ένας άλλος φίλος: "ωραίος, αλλα το αν ειχες παίξει ξερό άσο θα είχες πολύ μεγαλύτερο κέρδος"!

• Like
Αντιδράσεις: BetLaden και kosdpthess

kosdpthess

IFC#3 Cup & Super Cup winner 2011-12
26 Ιολ 2010
6,088
3,775
113
Αλεξανδρούπολη

Καταλαβαίνω πως πρώτη φορά επιχειρείς κάτι τέτοιο, αρχικά νόμιζα πως το έχεις παρακολουθήσει έστω και εικονικά και από αυτή την σκέψη ορμώμενος κυρίως σε ρώτησα.

Τώρα καλά είναι αυτά που λες και συμφωνώ. Δλδ κατα κύριο λόγο μιλάμε για υποκειμενικά κριτήρια στο τι παίζεις/παίζουμε και τι θεωρούμε βάλιου κτλ.

Για παράδειγμα στα 2 ματς που αναφέρεις, κατά την άποψη μου στην Μαρσέιγ το βάλιου είναι το διπλό καθώς είναι μια μεγάλη ομάδα της χώρας, στο ματς του Αιγινιακού βάλιου είναι το 1Χ για μένα πάντα, γτ η ομάδα που παίζει για να σωθεί, κόντρα σε φαβορί για άνοδο, προφανώς και βολεύεται με το Χ και δεν θα πάρει ρίσκα και πάει λέγοντας.

Εσύ βλέπεις ξερά αποδόσεις για να παίξεις και δεν κοιτάς κάτι άλλο;

Φυσικά όταν μαζέψεις πολλά μπετς εννοείται πως θα έχει αξία να δούμε αν έπαιζες περισσότερο την διπλή ευκαιρία αν θα ήσουν περισσότερο κερδισμένος. Επίσης το dnb προσωπικά θα το χρησιμοποιούσα πολύ σε κάτι ανάλογο διότι σε μεγάλα αουτσάιντερ το προτιμώ από το ξερό σημείο, γτ σε βάθος χάνεις σε απόδοση αλλά κερδίζεις σε επιστροφές, βέβαια πάντα σε γκανιότες κάλούτσικες και όχι οπαπικές...

• Like
Αντιδράσεις: nklaps

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Στην αναρτηση #38 (σελιδα 4) έχω βαλει το σκεπτικό για το Πρωτόκολλο. Μπορεί να απαντά σε κάποιες από τις ερωτήσεις.

Εδω βάζω αποδόσεις, που φαίνονται με την πρώτη ματιά ακραίες και "τρελές" σε σχεση όμως με το γεγονός που πονταρω. Τόσο ακραίες που πονταρονται με κλειστα ματια. Θα έχεις παρατηρήσει όμως ότι προσπαθώ να τεκμηριώσω γιατί παίζω αυτό που παίζω. Τα μάτια δεν είναι και τόσο κλειστά δηλαδή. Αλλιώς κάθε μερα θα έβαζα 50 διψήφιες αποδόσεις σε ό,τι κυκλοφορεί "πυροβολώντας" χωρις διακριση. Αλλο αβλεπί, άλλο στα τυφλά.

Θα μπορούσα π.χ. να ασχοληθώ με ισοπαλίες όπως ο Eric, ή με HT/FT ή με κάρτες ή με κόρνερ κλπ. Επειδή πιστεύω στα αουτσαιντερ (ότι δηλαδή έχουν "φουσκωμενες" τιμες και εξ ορισμού τιμες με αξια) και επειδή πιστεύω ότι το στοίχημα είναι αποδόσεις (υπάρχουν διαφωνιες, ΟΚ σεβαστό), γι αυτό πήγα σε αυτην την "ειδικοτητα" του στοιχήματος.

Στο προσωπικό μου παιχνίδι βάζω και φαβορί (π.χ. την Πλίμουθ στο 2,00 :) ), βάζω και αουτσαιντερ με λογικές τιμές, αλλά βάζω και αυτά. Στο προσωπικο μου παιχνίδι προσπαθώ να βγαλω δίκαιες αποδόσεις και μετα (το σημαντικότερο) ελέγχω αν "κουμπώνουν" πάνω τους οι προσφερόμενες αποδόσεις. Αρα (σου απανταω) δεν κοιταζω μόνο αποδόσεις, διότι η διαδικασία του να βγαλεις δίκαιες αποδόσεις δεν εξεταζει καθόλου τις προσφερόμενες αποδόσεις.

Κανονικά, το τι θα παίξεις καθορίζεται από το σετ των πιθανοτητων που εσυ βγαζεις.
π.χ. Ομάδα Α-Ομάδα Β 50%-30%-20% Υποκειμενικό; Υποκειμενικό. Αλλά πρέπει να βγαλεις ένα.
Και σου δίνουν: διπλό στο 6.50 διπλό DNB στο 4.00 και Χ2 στο 2,15.
Ε, δεν καταλαβαινουμε όλοι ότι συμφέρει το ξερό διπλό;

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Μπαγερν (1.14) - Χοφενχσιμ (15.00)

Με κανενα "μπαζο" θα παιζει λογικα η Μπαγερν, γι αυτο δινουν αυτες τις αποδοσεις. Ετσι θα πει καποιος βλεποντας τι μας δινουν.
Η "Χοφε" ομως μετα απο 9 ματς για την Μπουντεσλιγκα ειναι αήττητη και με 5-4-0. Πολυ ανταγωνιστικη ομαδα.
Η Μπαγερν βεβαια ειναι η Μπαγερν. Στα υπ οψιν οτι εδωσε και αγωνα μεσοβδομαδα για το Ch L.

Δεν μπορει αυτες οι αποδοσεις να λενε την αληθεια. Εγω να δωσω ενα 70% στο μεγαλο φαβορι την Μπαγερν. Μεγαλο το 70%. Αν το Χ2 εδινε 4.00 κατι, θα πηγαιναμε στα διψηφια. Μας το δινουν ομως 5.50. Πολυ μεγαλο για διπλη ευκαρια. Αγοραζουμε το 30% της Χοφε στο 5.50.

Μπαγερν - Χοφενχαιμ Χ2 @ 5.50. Bet365

• Like
Αντιδράσεις: Gambler33, BetLaden και fidodido

fidodido

Active Member
26 Νοε 2015
228
204
41

Με κανενα "μπαζο" θα παιζει λογικα η Μπαγερν, γι αυτο δινουν αυτες τις αποδοσεις. Ετσι θα πει καποιος βλεποντας τι μας δινουν.
Η "Χοφε" ομως μετα απο 9 ματς για την Μπουντεσλιγκα ειναι αήττητη και με 5-4-0. Πολυ ανταγωνιστικη ομαδα.
Η Μπαγερν βεβαια ειναι η Μπαγερν. Στα υπ οψιν οτι εδωσε και αγωνα μεσοβδομαδα για το Ch L.

Δεν μπορει αυτες οι αποδοσεις να λενε την αληθεια. Εγω να δωσω ενα 70% στο μεγαλο φαβορι την Μπαγερν. Μεγαλο το 70%. Αν το Χ2 εδινε 4.00 κατι, θα πηγαιναμε στα διψηφια. Μας το δινουν ομως 5.50. Πολυ μεγαλο για διπλη ευκαρια. Αγοραζουμε το 30% της Χοφε στο 5.50.

Ήμουν σίγουρος ότι θα επέλεγες αυτό το παιχνίδι, αλλά σε περιμενα στο 2dnb. Συμφωνώ πάντως με το σκεπτικό σου.

Προσωπικά την κόντραρα και μεσοβδόμαδα στην έδρα της Αιντχοβεν, αλλά τελικά κατάφερε και ανέτρεψε το 1-0 σε βάρος της και κέρδισε.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Ήμουν σίγουρος ότι θα επέλεγες αυτό το παιχνίδι, αλλά σε περιμενα στο 2dnb. Συμφωνώ πάντως με το σκεπτικό σου.

Προσωπικά την κόντραρα και μεσοβδόμαδα στην έδρα της Αιντχοβεν, αλλά τελικά κατάφερε και ανέτρεψε το 1-0 σε βάρος της και κέρδισε.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραιο το dnb. Το μονο λαθος ειναι να παιξει κανεις τον ασο της Μπαγερν!!! Ολα τα αλλα ειναι σωστα...
:)

Ατελειωτη συζητηση 2, 2dnb ή Χ2; Πριν λιγες ημερες συζητουσα με εναν αλλο φιλο γιατι δεν πήρα και την ισοπαλια.
Νομιζω ομως οτι το 5.50 ειναι πολυ μεγαλη αποδοση για διπλη ευκαιρια γενικα.
Δοκιμασε το σε οποιο "σετ πιθανοτητων" θελεις (π.χ. 65-20-15) και θα δεις οτι το Χ2 δεν στερειται σε value σε σχεση με το dnb.

• Like
Αντιδράσεις: fidodido

Eric Castel

IFC#11 Cup Winner 2019-20
31 Οκτ 2011
4,390
4,887
113
Ελλάδα

:wrsh:

• Like

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Μπαγερν - Χοφενχαιμ Χ2 @ 5.50 1-1 WON

Ειναι το 20ο bet της σειρας. Αυριο ή Δευτερα θα κανουμε παλι απολογισμο οπως εχουμε πει. Ειμαι εκτος και δεν εχω μαζι μου το excel. Καλα ειναι τα πραγματα παντως.

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Απολογισμός μετά από 20 bets.

Μετα από 20 bets, με μέση απόδοση 10,11 είχαμε 5 won bets με μέση απόδοση 7,00. (Ειχαμε και 1 void bet).
Πονταραμε 20 Μονάδες και επέστρεψαν 36 Μονάδες. Δηλαδή στις 20 Μονάδες είχαμε 16 Μοναδες profit.

Ουτε εδω θα μιλήσουμε για yield και απορώ που διαβάζω κάποιους να υπολογίζουν yield στα στοιχήματα μίας ημέρας! Είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπερασματα, Προφανώς θέλουμε μεγάλο αριθμό από στοιχήματα για να βγαλουμε καποιο συμπέρασμα. Τα 20 είναι πολύ λίγα. Εκεί κάπου στα 50 bets ίσως μπορέσουμε να πούμε δειλα-δειλά τη λέξη yield.

Συνεχίζουμε με περισσότερη σύνεση και περίσκεψη (ελπίζω).

Και με νέο ident:

ident.jpg

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Πάμε σε ένα δύσκολο:

Πορτσμουθ (1.60) - Μανσφιλντ (6.50)

Εδώ λέμε αμέσως ότι το 1.60 για την Πόρτσμουθ είναι εντελώς λάθος και πάμε δεξιά. Να το δούμε:

Η Πόρτσμουθ εχει μια δυσκολία στην έδρα της. Αν εξαιρέσουμε την προχθεσινη νικη στο Κύπελλο με την Μπριστολ Ροβερς, η Πόρτσμουθ είχε στα τελευταια 4 στην εδρα της ανεξαρτητως διοργανωσεως 3 ήττες και μία ισοπαλία.
Αν βάλουμε μονο τα παιχνίδια του Πρωταθλήματος, εχει ένα 4-1-2, (δεν ειναι κακό), αλλα στα τελευταια 4 εντός έδρας για τη Λιγκα εχει 2 νίκες και 2 ηττες. Συμπέρασμα: δεν φαίνεται να ειναι για 1.60.

Να δούμε και την Μανσφιλντ μήπως αυτή είναι χάλια. Δεν είναι όμως. Σε σύνολο 7 εκτός έδρας ματς για το Πρταθλημα έχει μόλις μία ήττα. (2-4-1) Και αυτην στις αρχες της σεζόν. Και αυτην μαλιστα, αν δεν κανω λαθος, με την Πλίμουθ, μια από τις πρωτοπορους. Βεβαιωνόμαστε τωρα ότι δεν ειναι για 1.60 ο άσος.

Παρατηρούμε οτι η Μανσφιλντ δεν χάνει ευκολα εκτός, αλλα δεχόμαστε και ότι δεν κερδίζει εύκολα εκτός. Στα τελευταία 4 εκτός έχει τέσσερα "Χ". Ενταξει για να κερδίσεις πρέπει πρώτα να μην χάσεις. Δεν το θεωρούμε και εντελώς μειονέκτημα αυτό.

Αν τα βαλει κανεις κάτω αυτα, φανταζομαστε ενα "σετ πιθανοτητων" κάπου στο 50-30-20, το οποίο και πάλι νομιζω οτι κολακεύει την ομάδα που θα κοντράρουμε. Και αφού πάνω του "κουμπώνουν" οι (λάθος όπως πιστευουμε) αποδόσεις μπορούμε να βαλουμε το bet στο Πρωτοκολλο.

Πορτσμουθ - Μανσφιλντ 2 @ 6.50 (Bet365)

(Προφανώς με τις ισοπαλιες που φέρνει η Μανσφιλντ καποιος θα ηθελε για ασφαλεια να παει στο DNB @ 4.33 ή στο Χ2 @ 2.30. Αφού πιστεύουμε ότι το 1.60 του άσου είναι λάθος, όλα αυτά έχουν αξία. Ωστόσο αν ισχύουν οι πιθανότητες μας, η αξία του "ξερού" διπλού σε βάθος χρόνου είναι μεγαλύτερη)

• Like
Αντιδράσεις: Eric Castel

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Πορτσμουθ - Μανσφιλντ 2 @ 6.50 4-0 LOST

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Ισως είναι λίγο νωρίς, αλλα καμια φορά αξίζει να παίξουμε νωρίς μία ενδιαφέρουσα απόδοση που μας φαίνεται καπως λαθος:

Σεφιλντ Γιουναιτεντ (1.40) - Σριουσμπερι (8.00)

Γενικά μιλώντας, τέτοια 8άρια στις μικρες κατηγορίες της Αγγλίας πρέπει να τα θεωρούμε υπερβολικά: Εκεί, ο καθένας μπορεί να κερδίσει τον οποιοδήποτε. Στην περίπτωση μας επιπλέον, το συγκεκριμένο αουτσάιντερ θεωρούμε ότι δεν είναι "της πλάκας" και ότι δεν αξίζει τέτοια υποτίμηση.

Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά για την Σέφιλντ Γιουναιτεντ. Είναι φαβορί για άνοδο, όχι μόνο για το ματς. Καταπράσινη. Παίζει στη έδρα της, (5-1-1 εκεί), και επομενως δικαίως το φαβορί.

Πάμε στην "μικρούλα" Σριουσμπερι που είναι μεν προτελευταία και πως να μην την υποτιμούν οι Εταιρίες, αλλα και που πριν από κάποιες ημέρες άλλαξε προπονητή και έκτοτε, στα τελευταία 4 ματς ανεξαρτητως διοργάνωσης, έχει 3 νίκες και μία ισοπαλία. Αήττητη δηλαδή σαν να λέμε. Δεν έπαιξε με μεγαθήρια, αλλά το αήττητο είναι αήττητο και όλα έχουν τη σημασία τους.

Εγώ δέχομαι να κοντράρω το (ξεκάθαρο) φαβορί με μια ομάδα που δείχνει να έχει "στρίψει" και είναι αήττητη στα 4 τελευταία. Δεν μπορώ να δεχθώ δηλαδή ότι το 1.40 και το 8.00 αποτυπώνει τις πιθανότητες των ομάδων. Καπου στο 6.00-6.50 θα περίμενα την "μικρή" ως δίκαιη τιμή. Τώρα το 6.50 το βρίσκω και με καλυψη την ισοπαλία.

Σεφιλντ Γιουναιτεντ - Σριουσμπερι 2 DNB @ 6.50 (Bet365)

Τωρα, που θα φτασουν μεχρι το Σάββατο οι αποδόσεις, αν πέσει ή αν ανέβει η απόδοση της Σριουσμπερι δεν μπορώ να το ξέρει κανεις. Έχει το ρίσκο του ένα τέτοιο early bet,

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Σεφιλντ Γιουναιτεντ - Σριουσμπερι 2 DNB @ 6.50 2-1 LOST

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Φεγενορντ (1.25) - Τσβόλε (11.00)

Σαν γενική αρχή, τέτοια σετ αποδόσεων είναι λάθος, αλλα υποχρεωτικά τα βάζουν οι Εταιρίες για να προστατευθούν από το υπερβολικό ποντάρισμα στα φαβορί.
Με αυτην την λογική βέβαια θα έπρεπε ό,τι διψήφιο βλέπουμε σε απόδοση, να το σημαδεύουμε, που πάλι θα ήταν λάθος.

Βλέποντας το σετ αποδόσεων υπέθεσα ότι η πρωτοπόρος Φέγενορντ έχει τέλεια και αψεγαδιαστη φόρμα, έχει παντού νίκες και ταυτόχρονα η μικρομεσαία Τσβόλε είναι ντεφορμέ και "στα κόκκινα" και περίπου "μπάζο".

Η Φέγενορντ όμως μας "δίνει δικαιώματα". 3 νίκες 2 ισοπαλίες 1 ήττα στα 6 τελευταία δεν την λες και εντυπωσιακή επίδοση για πρωτοπόρο. Στο τελευταίο έχασε από τους Γκοου Αχεντ Ιγκλς (ενταξει τωρα...) και στο προτελευταίο εφερε ισοπαλία 1-1 με την Χερενφεν. "Μα πάλι θα χάσει;", θα πείτε. Ναι, ενώ αν ήταν καταπρασινη, σιγά μην σκεφτόμασταν την κόντρα, θα αντιτείνω. Θα παίξει και με την Γιουνάιτεντ την προσεχή Πέμπτη για το Γιουρόπα. Ενταξει, λεπτομερειες - το αναφερω απλώς.
Αφηστε την αυτήν, φαβορί είναι. Η άλλη όμως, η Τσβολε, πρέπει να είναι χάλια για να είναι έτσι οι αποδόσεις. Ας δούμε:

Ακριβώς ίδια αποτελέσματα στα 6 τελευταία: 3-2-1, οχι κακή φόρμα για μικρομεσαία δηλαδή. Ενταξει δεν έπαιξε και με την αφρόκρεμα του Ολλανδικού ποδοσαφαίρου. Σωστα, αλλά ούτε και η... Γκοου Αχεντ που κέρδισε την άλλη είναι ...αφρόκρεμα, ετσι; Τελευταία ηττα της Τσβόλε ήταν (αν βλέπω καλα) στις 24 Σεπτεμβρίου (μια πενταρα από το Αγιαξ). Ξέρω και γω; Τόσο χάλια δεν μου φαίνεται το αουτσαιντερ.

Υπάρχουν 2 "κακα" δεδομενα βεβαια: η προηγηθείσα διακοπή για τις Εθνικές ομάδες, που χάλασε την όποια φόρμα και η κάπως παράξενη προιστορία: Ολα τα τελευταία ματς στο Ροτερνταμ τα κερδίζει η Φεγενορντ και όλα τα ματς στο Τσβόλε τα παίρνει η Τσβόλε. Βεβαια σαν ομάδες δεν μπορεί να έχουν παραπλήσιους στόχους για να μας μπαίνουν πονηρές ιδέες. Το αναφερω ομως.

Εν πάση περιπτώσει, επειδή εδω μιλάμε για απόδοση 10.00, θα παραβλέψω τα τελευταία. Οπως λέει και ένας φίλος, (αγωνιστικούς χαιρετισμούς), που ξέρει (σε αντιδιαστολή με τον γράφοντα), πολλά κιλά στοίχημα: "όποιος παίζει στοίχημα με απόδοση πάνω από 6.00 και το χάνει και χαλιέται, μάλλον λάθος διαβάζει!".

Φέγενορντ - Τσβόλε 2 DNB @ 10.00 (Goalbet)

• Like
Αντιδράσεις: betover

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Φέγενορντ - Τσβόλε 2 DNB @ 10.00 3-0 LOST

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
1,978
3,667
113

Ροστοφ (15.00) - Μπαγερν (1.25)

Εδω το σκεπτικό είναι ότι η Μπάγερν μας εχει δώσει μια σειρά από δικαιώματα. Για παραδειγμα: γκέλα με την Χοφενχαιμ (την πληρωθήκαμε), ήττα με την Ντορτμουντ προ ημερών (υποψιασμένες οι αποδοσεις, δεν ασχοληθηκαμε). Και διαφορες αλλες γκέλες στο Πρωταθλημα με Κολωνία ή με Φρανκφουρτη. Δεν δειχνει να είναι η σημερινη Μπάγερν αυτό που ήταν. Χώρια που έχει και τις απουσίες της. Θα λείπει και ο Νόιερ, στα υπ όψιν. Από την άλλη βέβαια δεν παύει να είναι Μπάγερν και μπορεί να φάμε (και σήμερα, όπως στο 1ο γύρο) πέντε. Αυτό ναι. Αλλά τις πιθανότητες της "παλιάς" Μπάγερν δεν τις εχει η σημερινή και γι' αυτό ακριβώς συζητάμε.

Η από την άλλη Ροστοφ φημίζεται για την δυνατή της έδρα. Καπου διαβασα ότι εκει μεσα έχει μια ήττα (λέει) στα 28 τελευταια ματς ανεξαρτήτως διοργάνωσης! Ηταν η ήττα από την Ατλετικο (0-1), 19 Οκτωβρίου - ενα bet που χασαμε. Την οποία Ατλέτικο, δυσκόλεψε η Ροστοφ αρκετα στο τελευταίο στη Μαδρίτη (2-1 στο 90΄).

Σαν συμπέρασμα, νομίζω ότι με τα δεδομένα που έχουμε, οι αποδόσεις που μας δίνουν δεν περιγραφουν με ακρίβεια τη δυσκολία του ματς στο παγωμένο Ροστοφ. Επιλογή θα μπορούσε να είναι και το 1Χ @ 4.35 (Stoiximan). Αν γκελάρει η Μπάγερν, θα γκελάρει μάλλον στην ισοπαλία. Δεν ξέρεις όμως καμια φορά τι γινεται και γι αυτό πάω ενα βημα παραπέρα χωρις παραπάνω ρίσκο...

Ροστοφ - Μπαγερν 1 DNB @ 10.00 (Goalbet)

Προγνωστικά

• 18:15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Σαμπντόρια - Νάπολι
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Τορίνο - Λάτσιο
  • 20:30
    Novasports 1HD
    • Γρανάδα - Ρεάλ Σοθιεδάδ
    Novasports 2HD
    • Οσασούνα - Ρεάλ Μπέτις
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Βόλος - Ατρόμητος
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Ρόμα - Ουντινέζε
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Σέλτικ - Ρέιθ Ρόβερς FC
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέλτικ - Ρέιθ Ρόβερς FC
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Νταντί Γιουνάιτεντ - Χιμπέρνιαν
  • 23:00
    Novasports Prime
    • Κάδιθ - Μπαρτσελόνα
  • Αύριο 24-09-2021
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Πενιαρόλ - Ατλέτικο Παραναένσε
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ούνικς Καζάν - Λοκομοτίβ Κουμπάν
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Ούνικς Καζάν - Λοκομοτίβ Κουμπάν
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Τσμόκι Μινσκ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Τσμόκι Μινσκ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Τενερίφη - Μάλαγα
  • Αύριο 24-09-2021
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Σικάγο Σκάι - Ντάλας Γουίνγκς
  • 13:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μαρία Σάκκαρη - Γιελένα Οσταπένκο
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 250 2021

Σχετικά με εμάς

• Η κοινότητα του infobeto θεωρείται σημείο συνάντησης των παικτών και των ανθρώπων της αγοράς των τυχερών παιχνιδιών για διαβουλεύσεις, συμβουλές, ενημερώσεις, ανταλλαγές πληροφοριών, επίλυσης προβλημάτων με εταιρείες κλπ. Είμαστε υπερήφανοι που διαθέτουμε το μεγαλύτερο forum τυχερών παιχνιδιών στην Ελλάδα και ένα από τα μεγαλύτερα παγκοσμίως και δουλεύουμε καθημερινά για να κρατάμε υψηλό το επίπεδο της κοινότητάς μας.

Μενού χρήστη

Ακολουθήστε μας στο Facebook

Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#18: ΚΟΥΠΟΝΙ: 4η αγωνιστική...