Sans Voir

Αφού πάει τελικό το σηκώνει κιολας

Βέβαια αν είναι ο Αγιαξ απέναντι δεν μπορώ να βρω τρόπο πως χάνει αυτή η ομάδα

Μιλάμε για ομάδα που πήγε σε Μαδρίτη και Τορίνο και τις έκανε να φαίνονται ομάδες επαρχίας και ειδικά στην Γιουβε έπρεπε και μπορούσε να ρίξει αλλά 2 ας όψεται που χαλαρωσαν μετά το 1-2

Το τρομακτικό είναι πως το έκανε να φαίνεται ευκολο και επίσης δεν φαίνεται αυτά τα πιτσιρίκια να έχουν συναίσθηση κινδυνου

Αυτό τους κάνει άκρως επικινδυνους απέναντι σε ολους

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τι έγινε πάλι σήμερα...

Οταν έγιναν οι πρώτοι ημιτελικοί, λέγαμε ολοι: Μπαρτσελόνα- Άγιαξ ο τελικός.

Ε, Λίβερπουλ-Τοτεναμ!

:)

Αυτό είναι το Τσάμπιονς Λιγκ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden, Gastone13 και fairplay
Το ωραίο φέτος με την τελευταία 4αδα του τσου λου είναι ότι όποιος περνούσε θα βλέπαμε ωραία μπάλα στον τελικο

Δεν έχω ξαναδει έτσι άλλη τετράδα

Όλες ομάδες που προσπαθουν να παίξουν ποδόσφαιρο χωρίς να καταστρέψουν το παιχνίδι του αλλου

Το αξίζανε και οι 4

Μακάρι και του χρόνου να είναι ετσι

Και να βλέπουμε και άλλα αουτσάιντερ να πηγαίνουν μακρια



Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Αν το χθεσινό ήταν απίστευτο, το σημερινό άγγιξε την τελειότητα. Ίσως τα πιο ωραία 45 λεπτά ποδοσφαίρου που έχω δει ποτέ. Ήταν τέτοια η ένταση και το πάθος των ομάδων με πάνω κάτω τη μπάλα χωρίς να κάνουν 100αδες σπαστικές πάσες που για μενα αυτό ακριβώς είναι το ποδόσφαιρο. Ήταν τόσο τέλειο που δεν με πείραξε η ήττα του αγαπημένου μου Άγιαξ.

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay, nklaps και BetLaden
Με αυτά που είδαμε αυτές τις μέρες πάντως, αν στον τελικό κερδίζει η Λίβερπουλ 3-0 στο 70' εγώ θα παίξω να το πάρει η Τότεναμ

Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Η μια εκπληξη πανω στην αλλη .Κι εγω Αντωνη θεωρω οτι το κατορθωμα της Τοτεναμ ηταν πιο δυσκολο .Η Λιβε ειχε το χρονο να ''χωνέψει'' την τριαρα απ τη Μπαρτσα και να τη διαχειριστει οχι αγωνιστικα αλλα ψυχολογικα .Ο Σαλαχ εμφανιστηκε στο Ανφιλντ μ ενα μπλουζακι που εγραφε : '' Ποτέ μην τα παρατάς'' .Προφητικο αποδειχτηκε :) .Η Λιβε ηξερε απο πριν το ποσο δυσκολη ηταν η θεση της , ειχε το χρονο να το διαχειριστει .
Η Τοτεναμ ειχε ηδη αρπαξει ενα στο πρωτο ματς και πριν το ημιχρονο αρπαζε αλλα δυο τεμαχια .....τι να διαχειριστεις .Κι αυτος ο ερμος ο Ποκετινο τι να τους πει στα αποδυτηρια ....πάμε λιονταρια μου να κάνουμε ανατροπη ????Θα γελουσε ο καθε πικραμενος , δλδ ποιος θα πονταριζε 1€ ρε παιδια στο live οντας το σκορ ηδη 2 - 0 οτι στο 90λεπτο θα κερδιζε η Τοτεναμ 2 - 3 ? Ουτε η μάνα του Lukas :):):) .Και βεβαια ο Ποκετινο στα αποδυτηρια ειπε στους παιχτες του αυτα που επρεπε αλλα το αποτελεσμα 90% ηταν προιον της θελησης των παιχτων. Ο Θεος του στοιχηματος ( λέμε τωρα , δεν υπαρχει ) , και ολοι οι πλανητες του ηλιακου μας συστηματος ευθυγραμμιστηκαν ωστε να συμβει αυτο .

Ξερετε γιατι συνεβηκε το χτεσινο ? Εγινε για να μας θυμισει πόσο απροβλεπτο αθλημα ειναι το ποδοσφαιρο , ποσο μεγαλες συγκινησεις μπορει να προσφερει , ποσες αλλαγες συναισθηματων σε χρονο dt και για να δουμε γιατι αυτο το αθλημα εχει τους περισσοτερους φιλους στον πλανητη. Για να παιξεις ποδοσφαιρο χρειαζεται μόνο αγαπη και τρελλα για το αθλημα .Ουτε παπουτσια , ουτε μπαλλα , ουτε γραμμες , ουτε δοκαρια ....δυο πετρες θελει που να οριζουν το τέρμα κι ενα αδειο μπουκαλι απο νερο η αναψυκτικο .....οποιος το εχει κανει η το εχει δει καταλαβαινει ....

Τωρα για το Λουκας Ροντριγκες Μόουρα Ντα Σιλβα τι να πεις .... η μοιρα του θελησε να τον αξιωσει να βαλει αυτος και τα 3 γκολ ....αφου το αντεξε παλι καλα :) .
Στο 2 - 0 ολοι μας , και ο σπικερ του αγωνα , ειπαμε το ιδιο πραγμα ......τελος , ο Αγιαξ στον τελικο .....ομως ο Λούκας '' λάλησε τρείς '' για να μας διαψευσει ολους και να μας θυμισει οτι το ποδοσφαιρο ειναι απροβλεπτο και να ριξει τον Ποκετινο γονατιστο στο χορταρι μεσα στο ''Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα'' ευχαριστωντας τον Θεο του .....
 
Εγώ κυρίως αναφέρομαι στο παιχνίδι σαν παιχνίδι, αυτό που είδα πάνω στο χορτάρι το οποίο θα ίσχυε και αν δεν είχε μπει το τρίτο γκολ, αλλά έτσι όπως το γραψα ήταν σαν να κάνω σύγκριση μεταξύ των δύο ανατροπών.
Πάντως πολύ σωστά τα γράφεις για τον χρόνο που είχαν να διαχειριστούν την αποτυχία.

Είδα μέσα στο γήπεδο 20 σκυλιά αμολυμένα να τρέχουν και να δίνουν το 200% δημιουργώντας ένα τέλειο θέαμα. Ποδόσφαιρο αλάνας υψηλού επιπέδου με μακρινές συρτές γρήγορες πάσες και όχι αυτό το σπαστικό τσίκι τσίκι με τις χιλιάδες πασούλες. Δεν αρκεί κάποιος να δει μόνο τις φάσεις του δευτέρου ημιχρόνου αλλά όλο το δεύτερο ημίχρονο για να καταλάβει για τι μιλάμε. Υπάρχουν άλλες 20 φάσεις που δεν έγιναν γιατί κάπου κόντραρε η μπάλα ή ανακόπηκε η επίθεση. Σε όλο αυτό το υπερθέαμα που είδαμε βοήθησε πολύ και η ατμόσφαιρα του γηπέδου βέβαια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps, oxapodo και fairplay
Μετα το 2 - 2 υπηρχαν ευκαιριες εκατερωθεν , ανετα ερχοταν και 4 - 2 η και 2 - 4 .....θελησε ομως να γραψει 2 - 3 ..

Σουπερ ποδοσφαιρο και απο τις δυο ομαδες....
 
Πολύ καβλιάρα αυτή η Τότεναμ, σου ψήνει το ψάρι στα χείλη, αλλά στο τέλος της ημέρας σε κάνει ευτυχισμένο. Το πολύ θλιβερό της υπόθεσης είναι πως αποκλείστηκε ο Αγιαξ που έπαιξε απίθανο, ονειρικό ποδόσφαιρο στο Τσάμπιονς Λιγκ, ιδίως με την Ρεάλ και τη Γιουβέντους. Αλλά τελικά βρήκε και τα έκανε, απέναντι σε ομάδες τελειωμένες, όπως είχαν υποψιαστεί όσοι τις έβλεπαν πώς έπαιζαν στα πρωταθλήματά τους. Αντιθέτως η Τότεναμ είχε δείξει από το πρώτο ματς, με την είσοδο του Σισσοκό και την αλλαγή διάταξης, πως τους είχε τους Ολλανδούς, απλώς έπρεπε όλα να γίνουν με τον πιο αδιανόητο τρόπο. Η αλλαγή φρουράς στο ευρωπαικό ποδόσφαιρο είναι εκκωφαντική, δεν ανακαλύπτουμε την Αμερική, οι καλύτεροι προπονητές βρίσκονται όλοι στο Νησί. Ως Λίβερπουλ ήθελα τον άπειρο Αγιαξ στον τελικό, τώρα τα πράγματα γίνονται παλούκια, η Τότεναμ δεν μασάει, μας γνωρίζει από την καλή κι από την ανάποδη.
 
Πολύ καβλιάρα αυτή η Τότεναμ, σου ψήνει το ψάρι στα χείλη, αλλά στο τέλος της ημέρας σε κάνει ευτυχισμένο. Το πολύ θλιβερό της υπόθεσης είναι πως αποκλείστηκε ο Αγιαξ που έπαιξε απίθανο, ονειρικό ποδόσφαιρο στο Τσάμπιονς Λιγκ, ιδίως με την Ρεάλ και τη Γιουβέντους. Αλλά τελικά βρήκε και τα έκανε, απέναντι σε ομάδες τελειωμένες, όπως είχαν υποψιαστεί όσοι τις έβλεπαν πώς έπαιζαν στα πρωταθλήματά τους. Αντιθέτως η Τότεναμ είχε δείξει από το πρώτο ματς, με την είσοδο του Σισσοκό και την αλλαγή διάταξης, πως τους είχε τους Ολλανδούς, απλώς έπρεπε όλα να γίνουν με τον πιο αδιανόητο τρόπο. Η αλλαγή φρουράς στο ευρωπαικό ποδόσφαιρο είναι εκκωφαντική, δεν ανακαλύπτουμε την Αμερική, οι καλύτεροι προπονητές βρίσκονται όλοι στο Νησί. Ως Λίβερπουλ ήθελα τον άπειρο Αγιαξ στον τελικό, τώρα τα πράγματα γίνονται παλούκια, η Τότεναμ δεν μασάει, μας γνωρίζει από την καλή κι από την ανάποδη.
:sign: :sign::sign:
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Στον τελικο του τσουλου και του γιουροπα 4 αγγλικες ομαδες. Αυτο σημαινει κατι για την Αγγλια , σιγουρα .Δεν αποτελει προταση αλλα βλεπω νικητριες της Λιβερπουλ και Αρσεναλ :)
 
Και η εθνική Αγγλίας μοιράζει 5αρες όπου παίζει. Κάτι λέει κ αυτό

Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Και η εθνική Αγγλίας μοιράζει 5αρες όπου παίζει. Κάτι λέει κ αυτό

Στάλθηκε από το M5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πιστευω ότι η εθνική Αγγλίας δεν μπορεί να διεκδικήσει τουρνουά υψηλού επιπέδου με αξιωσεις για έναν πολύ απλό λόγο

Οι εγχώριες διοργανώσεις τους είναι πολύ απαιτητικές και ανταγωνιστικες και είναι πολλά τα ματσ σε συλλογικό επίπεδο

Μιλάμε αυτοί μέσο όρο πρέπει να έχουν 50 ματσ κάθε χρόνο και λιγο πιο πάνω με τέρμα το γκαζι

Οι παίκτες καίγονται

Δεν θυμάστε από τις πιο ταλαντούχες γενιές Τζεραρντ-Λαμπαρντ-Ρουνει κτλ

Παικταραδες αλλά πολύ καταπονημενοι κάθε Ιουνιο

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Καλά, θα γίνει τελευταία αγωνιστική χαμός. Η Άιντραχτ πάει για τσαμπιονς λιγκ και παίζει με την μπάγερν τελευταία αγωνιστική.... αμα δε γίνει κανα μπραφ και το σηκώσει η Ντορτμουντ....

25815
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps και fairplay
Λες μαζι με τη Μπ-αγερν να κανει περιπατο και η Μπ-ραιτον ???
:)

Χαχαχα, δεν τα παρατάει ποτέ ο Μιχάλης.
Τί να σου πω ? Αν είναι να τα δούμε όλα φέτος, έ ας τα δούμε.
Εμένα πάντως, αν συμβεί κι αυτό, Κυριακή απόγευμα γύρω στις επτά, με παίρνουν με το ασθενοφόρο.
Να δούμε πού θα φτάσει ο άσσος και η ισοπαλία της Μπράιτον και το ξανασυζητάμε αύριο το μεσημέρι.

Εγινε κόλαση η Μπουντεσλίγκα. Γκλάντμπαχ-Ντόρτμουντ, Μπάγερν-Αιντραχτ. Χέρτα-Λεβερκούζεν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps, fairplay και SOSBET
Εμένα αυτό που με φοβίζει είναι να στραβώσει η Σίτι αλλά να στραβώσει ταυτόχρονα και η Λίβερπουλ,την έχω ικανή και γιαυτό
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Εμένα αυτό που με φοβίζει είναι να στραβώσει η Σίτι αλλά να στραβώσει ταυτόχρονα και η Λίβερπουλ,την έχω ικανή και γιαυτό

Ολα ειναι στο χερι της Σιτι ...
Δεν ξερεις ποσο πολυ εψαξα την κοντρα της Σιτι ...δεν παει ομως το χερι γιατι η Σιτι παιζει τον δικο της τελικο και μάλιστα με βατό και αφιαφορο αντιπαλο....
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps

Προγνωστικά

  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λάτσιο - Γιουβέντους
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Λέστερ - Σαουθάμπτον
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Άρσεναλ - Τσέλσι
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστουντιάντες - Γκρέμιο
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • Αύριο 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 20:30
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάσκονια
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μιλγουόκι Μπακς - Ιντιάνα Πέισερς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • Αύριο 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    κατηγορήθηκε ο ερωτιάρης για ντόπα? μάλλον το παράκανε με τα βιάγκρα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    To Sportime εχει πιασει πατο....μην το πιστευεις ποτε...
  • PANATHA PANATHA:
    Εσυ φυσικα γελας αλλα η ιστορια με τον Ιωαννιδη εδειξε μια ακομα φορα ποσο πατο εχουν πιασει τα social....ο καθε ηλιθιος γραφει οτι σαχλαμαρα του ερθει χωρις φυσικα συνεπειες....και παλι καλα που μεσα σε λιγες ωρες αποδειχτηκε η υποθεση μουφα....και δεν τραβηξε
    2-3 μερες....
  • Ertzan Ertzan:
    μα για γέλια είναι η κατάσταση, Στην σήμερον ημέρα δεν απορώ για τίποτα πραγματικά
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Στα δικά μου μάτια με την ενδεκάδα που έχει κατεβάσει η Fener και είναι αυτή που έγραψα παραπάνω η Fener κανονικά κερδίζει 2-0 τουλάχιστον όμως επειδή η μπάλα είναι πόρνη που έλεγε και ο Όσιμ όλα όσα βλέπουμε μπορούν να πάνε στράφη (δείτε τα χθεσινά)
  • Ertzan Ertzan:
    Ο Ατζούν έδειξε για άλλη μια φορά πόσο μεγάλος οπαδός της Fenerbahce είναι και τον αγώνα θα τον δείξει το ελεύθερο TV8 :smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    με την είσοδο του Ζάιτς η Fener παίζει με 10 παίκτες αυτήν την στιγμή
  • PANATHA PANATHA:
    Εγω λεω θα πανε στα πεναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    μακάρι
  • Ertzan Ertzan:
    ο Τζίκου κρατάει την άμυνα
  • Ertzan Ertzan:
    αυτην την στιγμή η Fener παίζει με 10 παίκτες
  • Ertzan Ertzan:
    μπαίνει ο Κρούνιτς μάλιστα
  • Ertzan Ertzan:
    αν ο Ολυμπιακός μπορέσει και σκοράρει μαγκιά του πραγματικά, αν χάσει είναι άξιος της μοίρας του
  • Ertzan Ertzan:
    Τώρα ο προπονητής της Fener τα "γάμησε" αλλά σου λέει δεν έρχεται ο Ολυμπιακός οπότε μπορώ να τους βάλω
  • Ertzan Ertzan:
    όπως έγραφα και σε έναν φίλο πέραν Μπατσουάγι δεν θα άλλαξα κανέναν και ας χρειαστεί να τους κοπούν τα πόδια, ίσως αντί Μπεκάο αν τραυματίστηκε να έβαζα Μπονούτσι για τα πέναλτι
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar ότι άχρηστο υπάρχει έβαλε ο ανίκανος
  • Αδιάβροχος Forum Bot:
    Ο χρήστης Αδιάβροχος ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "υπάρχει ανώνυμο πορτοφόλι ?" στο Ηλεκτρονικά Πορτοφόλια.
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης ssk ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Στοίχημα με διπλάσιο" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι τρελο πρωταθλημα ειναι αυτο....
  • K Forum Bot:
    Ο χρήστης kandalf ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Διαχείριση λογαριασμών" στο Στοιχηματικές κουβέντες.
  • Ertzan Ertzan:
    Τα πιτσιρίκια μας έχουν κάνει γιο γιο τους Ιταλούς ειδικά το 3-0 θα το ζήλευε και ο Κριστιάνο Ρονάλντο
  • Ertzan Ertzan:
    Η ΠΡΩΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ που παίρνει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ τίτλο στο ποδόσφαιρο οι νέοι του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
    Ertzan Ertzan: Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει...