Sans Voir

Απάντηση: sans voir

Το είχα δει απ' το πρωί που κοίταζα τα ματς όλης της εβδομάδας και ήθελα να στο πω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

:) :) :)

Δεν μπορεσα να μετρησω ποσα ματς ειναι αηττητη η Φλιτγουντ (για το Πρωταθλημα - ασε το Κυπελλο).
Ειναι πολλα παντως. Σουπερ φορμα.

Η Σεφιλντ ειναι σωστα το φαβορι. Αλλα οχι 1.50. Προερχεται επιπλεον και απο δυο στραβα αποτελεσματα. Καραδοκουμε εμεις στη γωνια μηπως αυτο θα πει ντεφορμαρισμα παντοτε καθοδηγουμενοι απο τις αποδοσεις.

55-30-15 οι πιθανοτητες λεει η ...Κρυσταλλινη μου Σφαιρα! Και υποτιμαμε και λιγο την Φλιτγουντ. (Καλο αυτο)
Δεν περιμενα να βρω το Χ2 στο 2.75. Ακομα και αν μεινει το ιδιο το διπλο (7.50) το Χ2 πρεπει λογικα να το διορθωσουν προς τα κατω. Περιμενα ενα 2.30 - 2.40. Να σου πω την αμαρτια μου, το εχω παιξει ηδη.

Για να μπει ομως στο sans voir θελω 8.00 το διπλο και/ή 6.00 το dnb.
:)



10 ειναι
τελευταια ηττα 12 νοεβρη απο την πορτ βειλ
για το κυπελο εχασε προσφατα
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Το bet της Χερενφεν μαλλον θα πάρει τον τίτλο του "Best Lost Bet of the Month", αν υπάρξει κάτι τέτοιο! Κάτι σαν τα... βραβεία fair play! Την απονομή θα κάνει ο ίδιος ο... fairplay!!!
:)

Δεν πιστεύω ότι κανείς μπορεί να απαντήσει εύκολα τι είναι πιο αποδοτικό παίξιμο:
ξερό σημείο;
DNB;
διπλή ευκαιρία;
ΑΗ +1.0;

Δεν ξέρω. Για ό,τι πω δεν εχω καμία απόδειξη.
Η αίσθηση μου είναι ότι με βάση τις προσφερόμενες αποδόσεις των αουτσαιντερ, το πιο αποδοτικό παίξιμο (value) είναι το ξερό σημείο, αλλά σπανίως το χρησιμοποιούμε γιατί "φοβόμαστε" την ήττα. Οι Εταιρίες εχουν ενα κλικ ακομα πιο χαμηλά από όσο πρέπει σε σχεση με την απόδοση του ξερού σημείο, την απόδοση του DNB και της διπλής ευκαιρίας.

Αυτή είναι η αίσθηση μου. Μπορεί να κανω λαθος.
Τωρα αν ενα Σ/Κ εχω 5 πονταρίσματα ανοικτά σε αουτσάιντερ, θα νιώσω πιο ασφαλής είναι είναι σε draw no bet. Είναι σαφώς πιο δύσκολο ετσι να χασω σε μια μέρα 5 μίζες.
Αν όμως η τιμή αξίζει και δεν ανοιχτώ σε πολλά πονταρίσματα, θα πάω με το ξερό σημείο, ειδκά αν το DNB μου μοιάζει υποτιμημένο.

Ενα ενα απο την αρχη.Το bet της Χερενφεν λεω οτι μπορει απο τωρα να παρει τον τιτλο που λες οχι για το μηνα αλλα για το α διμηνο του 2017 αφου τετοιο best lost bet δυσκολα θα ξαναδουμε.
Τωρα για το αποδοτικο παιξιμο σε παραπεμπω: στοιχηματικες κουβεντες - Drau no bet , Asian 0.0 ή .......-ημερομηνια 15/12/16 - ποστ # 8 - ωρα 14:46.
Παντως αποδοτικο παιξιμο χωρις διαχειρηση δεν υπαρχει.Διαχειρηση-διαχειρηση-διαχειρηση.Τελος κι αυτο.
Εγω προσωπικα παω σε ξερά διπλά ( το Χ δεν υπαρχει για μενα, και τον αουτσαιντερ ασσο δεν μπορω να τον ''δω''.
Το flat stake δεν το δεχομαι γιατι απλα δεν ειναι ιδια ολα τα στοιχηματα(οποτε εχουμε πονταρισμα απο 1/10 εως 10/10 με οτι τσεπη εχει ο καθενας).
To flat stake το δεχομαι σε αποδοσεις ανω του 10 .Εκει ναι και μαλιστα πρεπει !!

υγ 1 : Παρακολουθειστε λιγακι και ψαχτειται γυρω απο το φαινομενο ''εξετερ'' με τη grecians ψυχη .
υγ 2 :Το σαββατο 21/1/17 καταγραφηκε νεο ρεκορ 7 σερι ισοπαλιων απο την Λατίνα , το οποιο ''εσπασε'' αφου νικησε 2-0 τη Βερονα.Οποτε την επομενη φορα που θα δω ομαδα με 6 σερι Χ στο πρωταθλημα της και πω οτι την 7η δεν εχει Χ , μην πει κανεις ''και που το ξερεις εσυ ??? '' Ενταξει καλοπαιδα ??? :eye:
Τα σεβη μου :sign: !!!
 
Απάντηση: sans voir

Το αναλυσαμε στα προηγουμενα post.
Σεφιλντ Γιουναιτεντ - Φλιτγουντ.
Το διπλο εφτασε το 8.00 πλεον. 8.04 στην Goalbet και 4.77 η ισοπαλια.

21% του πονταρισματος στην ισοπαλια.
79% του πονταρισματος στο διπλο
μας κανει αποδοση 6.35 στο 2 dnb και οχι 5.50 που μας δινουν αυτοι οι καλοι ανθρωποι. Μεγαλη διαφορα.

Μετραω 0/12 τελευταια. Δεν με απασχολει.
Το ματς ειναι 55-30-15.
Το σετ ειναι λαθος. Το αναλυσαμε.
Θα προδιδα τον εαυτο μου αν δεν το επαιζα. Ας χασω.
Στο στοιχημα και γενικα πρεπει να ειμαστε ο εαυτος μας

Σεφιλντ Γιουν. - Φλιτγουντ 2 DNB @ 6.35 (Goalbet)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gambler33, Blackened και fairplay
Απάντηση: sans voir

Το αναλυσαμε στα προηγουμενα post.
Σεφιλντ Γιουναιτεντ - Φλιτγουντ.
Το διπλο εφτασε το 8.00 πλεον. 8.04 στην Goalbet και 4.77 η ισοπαλια.

21% του πονταρισματος στην ισοπαλια.
79% του πονταρισματος στο διπλο
μας κανει αποδοση 6.35 στο 2 dnb και οχι 5.50 που μας δινουν αυτοι οι καλοι ανθρωποι. Μεγαλη διαφορα.

Μετραω 0/12 τελευταια. Δεν με απασχολει.
Το ματς ειναι 55-30-15.
Το σετ ειναι λαθος. Το αναλυσαμε.
Θα προδιδα τον εαυτο μου αν δεν το επαιζα. Ας χασω.
Στο στοιχημα και γενικα πρεπει να ειμαστε ο εαυτος μας

Σεφιλντ Γιουν. - Φλιτγουντ 2 DNB @ 6.35 (Goalbet)

:bravo::bravo::bravo: και ας μην ελειξε ακομα !!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gambler33 και nklaps
Απάντηση: sans voir

γακι και ψαχτειται γυρω απο το φαινομενο ''εξετερ'' με τη grecians ψυχη .
υγ 2 :Το σαββατο 21/1/17 καταγραφηκε νεο ρεκορ 7 σερι ισοπαλιων απο την Λατίνα , το οποιο ''εσπασε'' αφου νικησε 2-0 τη Βερονα.Οποτε την επομενη φορα που θα δω ομαδα με 6 σερι Χ στο πρωταθλημα της και πω οτι την 7η δεν εχει Χ , μην πει κανεις ''και που το ξερεις εσυ ??? '' Ενταξει καλοπαιδα ??? :eye:
Αυτό που λέω κι εγώ ότι τώρα η Γιούβε μετά το Χ στο ιταλικό Σούπερ Καπ (και την ήττα στα πέναλτυ) θα φέρει Χ και για το κύπελλο με τη Μίλαν. :shk:
Υ.Γ.: Και πού το ξέρεις εσύ αν είμαστε καλόπαιδα; :twis:
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

Αυτό που λέω κι εγώ ότι τώρα η Γιούβε μετά το Χ στο ιταλικό Σούπερ Καπ (και την ήττα στα πέναλτυ) θα φέρει Χ και για το κύπελλο με τη Μίλαν. :shk:
Υ.Γ.: Και πού το ξέρεις εσύ αν είμαστε καλόπαιδα; :twis:
Κοιτα οπως και να χει μια μικρη τοση δα μικρουλα εμμονη με τα Χ της Γιουβε την εχεις αλλα ποιος νοιαζεται γι αυτο!!
Τωρα για τα Χ της Λατινας η της Σπανιολας το ψαχνουμε.
Γι αυτο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι εισαστε καλοπαιδα....και πονταρω all in και δε θα χασω, το ξερεις κι εσυ πονηρουλη γι αυτο με τσιγκλας για να μαθεις ποσα θα πονταρω.Αll in :twis: και να δεις που δε θα παω :kouvas1:

υγ: κοιτα να δεις που ισως μου κανουν την παρατηρηση για το all in ...
 
Απάντηση: sans voir

κοιτα να δεις που ισως μου κανουν την παρατηρηση για το all in ...

Ασε το all in τωρα Fairplay. Προχθες είπες κατι για την Εξετερ και είναι αφορμή για συζήτηση.
Το κοιταζω τωρα με την Πόρτσμουθ. 4.50 το διπλό. Η Εξετερ στρωνει και εντός έδρας, αλλα τωρα παίζει εκτός (που είναι η μεγάλη ειδικοτητα της - και είναι η κορυφαία εκτός). Τοσο αουτσαιντερ η Εξετερ, θα ειναι το bet του Σ/Κ, χωρις να υποτιμώ όμως την Πορτσμουθ. Και επειδή δεν υποτιμώ την Πόρτσμουθ, να περιμένουμε λεω μήπως πάρει πονταρισμα ο άσος και πάει το διπλό στο 5.00. Και στο 4,50 είναι αξία το διπλό αλλα ο "λαός" πάει με την ονοματαρα και ισως πάρω κατι παραπάνω.

Εκει που επίσης πιστευω ότι θα ανέβει το διπλό και θα περιμένω είναι η Μπάρνετ (4.00). Πάει να χαλάσει η φόρμα της, αλλα της Καρλάιλ είναι ακόμα χειρότερη. Πάνω από 4.50 θα κάνουμε συζήτηση.

Ο,τι απο τα δύο πάει πάνω από 5.00, θα το βάλω εδω στο sans voir. Αλλα πάντως ναι, η Εξετερ θα συζητηθεί, καλά εκανες και το ανεφερες.

Από τις άλλες "Μικρές Αγγλίες" δεν μου εκανε κατι άλλο εντύπωση, αλλα ειναι νωρις ακόμα.

Για Γιουβε - Μιλαν που λέτε, ίσως θα έπαιζα το Χ2 αν ήταν 3.00+ Είναι πολύ δυνατή εκεί μεσα η άλλη, αλλα Κύπελλο είναι δεν ξέρεις. Δεν ψαχνομαι όμως να παίξω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

Ασε το all in τωρα Fairplay. Προχθες είπες κατι για την Εξετερ και είναι αφορμή για συζήτηση.
Το κοιταζω τωρα με την Πόρτσμουθ. 4.50 το διπλό. Η Εξετερ στρωνει και εντός έδρας, αλλα τωρα παίζει εκτός (που είναι η μεγάλη ειδικοτητα της - και είναι η κορυφαία εκτός). Τοσο αουτσαιντερ η Εξετερ, θα ειναι το bet του Σ/Κ, χωρις να υποτιμώ όμως την Πορτσμουθ. Και επειδή δεν υποτιμώ την Πόρτσμουθ, να περιμένουμε λεω μήπως πάρει πονταρισμα ο άσος και πάει το διπλό στο 5.00. Και στο 4,50 είναι αξία το διπλό αλλα ο "λαός" πάει με την ονοματαρα και ισως πάρω κατι παραπάνω.

Εκει που επίσης πιστευω ότι θα ανέβει το διπλό και θα περιμένω είναι η Μπάρνετ (4.00). Πάει να χαλάσει η φόρμα της, αλλα της Καρλάιλ είναι ακόμα χειρότερη. Πάνω από 4.50 θα κάνουμε συζήτηση.

Ο,τι απο τα δύο πάει πάνω από 5.00, θα το βάλω εδω στο sans voir. Αλλα πάντως ναι, η Εξετερ θα συζητηθεί, καλά εκανες και το ανεφερες.

Από τις άλλες "Μικρές Αγγλίες" δεν μου εκανε κατι άλλο εντύπωση, αλλα ειναι νωρις ακόμα.

Για Γιουβε - Μιλαν που λέτε, ίσως θα έπαιζα το Χ2 αν ήταν 3.00+ Είναι πολύ δυνατή εκεί μεσα η άλλη, αλλα Κύπελλο είναι δεν ξέρεις. Δεν ψαχνομαι όμως να παίξω.

Το ''φαινομενο εξετερ'' ειναι αντικειμενο μελετης και πονταρεται υποχρεωτικα σε ολα τα εκτος εδρας απο την 6η αγωνιστικη.Αρα εγω θα την πονταρω θελοντας και μη.Να σου πω την αληθεια δεν πιστευω να ξανακερδισει,εχει αν δεν κανω λαθος 5 σερι εκτος αηττητη και στα δυο τελευταια της εχει νικες οποτε 3η σερι νικη με το μεγαθηριο της κατηγοριας Πορτσμουθ κομματακι δυσκολο αλλα για την εξετερ με τη grecians ψυχη ποτε δεν ξερεις.Και για την Μπαρνετ δε λεω οχι αλλα ειναι νωρις ακομη.Για Χ και γιουβε-μιλαν δηλωνω ασχετος,οποτε σαν να μην υπαρχει.
Αυτο που θα πω ειναι οτι οποιος ακολουθησει την εξετερ απο τωρα ως το τελος της σαιζον στα ΕΚΤΟΣ εδρας δεν ξερω πόσα θα κερδισει αλλα σας φωναζω οτι :ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ.

Οποιος εχει υπομονη ας κρατησει σημειωσεις και ας με βγαλει ψευτη αν μπορει.
 
Απάντηση: sans voir

"Το πιστευεις;" με ρωτα ενας καλος φιλος πριν απο λιγο καιρο οταν του ειπα για ενα διπλο που έπαιζα. "Τι εννοεις;" ρωταω."Ρε παιδι μου, θα ερθει διπλο;". "Που να ξερω;" απανταω εγω. "Μα αφου το παιζεις διπλο, τι θα πει δεν ξερεις;".

"Για την ακριβεια", του απανταω καπως ωμα "το πιο πιθανο ειναι να μην ερθει διπλο".

"Και τοτε γιατι το παιζεις";


Και του ειπα αυτο που θα πω και για το σημερνο και λεω και για το καθε ενα που παιζουμε:
Γιατι η αποδοση που μας δινουν ειναι σημαντικα υψηλοτερη απο αυτην που αντιστοιχει στις πιθανοτητες της ομαδας "μας"



Πορτσμουθ (1.76) - Εξετερ (5.28)


Εδω λοιπον ο Μπουκ και η Αγορα μας προσφερουν πιθανοτητα 19% στην νικη της Εξετερ. Διοτι αυτο θα πει αποδοση 5.28. Προσφερομενη πιθανοτητα. Και παντως η αποδοση δεν ειναι "το μετρον της κονόμας αμα πας ταμειο".. Ειναι πιθανοτητα. Και εδω μας δινουν την Εξετερ με την Πορτσμουθ στο 19%.

Ερώτημα: Ειναι ετσι;



Το φαινομενο Εξετερ. (Μην την ματιασουμε βεβαια). Μετραει ΕΝΝΕΑ διπλα παρακαλω. 9 στα 14. Δεν ξερω αλλη ομαδα που να εχει κανει 9 διπλα.
Μα εννεα διπλα; Και πέραν από τα διπλά είναι σε τρελή φόρμα: 5-1-0 στα 6 τελευταια με 4 νίκες στα 4 τελευταια (όχι απλά νίκες αλλά με τριάρες και... ντόρτια!) .
Αήττητη στα 9 τελευταια με 7 νίκες. Η Τελευταια ήττα στις 19 Νοεμβρίου(!), (2-3 από την Καρλάιλ) πολύ πριν τα... Χριστούγεννα, Ούτε στολισμό δεν είχαν κάνει ακόμα!

Ομάδα με "ειδίκευση" τα εκτός έδρας η Εξετερ, αλλά τελευταια "στρωνει" και εντος εδρας. Γιατί; Ισως γιατί πηρε ψυχολογια η ομαδα. (3-0 στο τελευταιο με την Κολτσεστερ, εντός). Και μας δίνουν αυτήν την ομάδα στο 5.28 (19% ειπαμε)

Η Πόρτσμουθ (από την άλλη) είναι κανονικό φαβορί και το μεγάλο όνομα βέβαια. Δεν έχω κάτι να της προσάψω. 3-2-1 η φόρμα της 7-3-2 εντός έδρας. Δεν είναι για 1.75 όμως όσο φαβορί και αν είναι.



Και γιατι ο Μπουκ δεν βλεπει τα επιτευγματα της Εξετερ και την δινει τοσο ψηλα; Λάθος! Τη βλεπει. Υπο αλλες συνθηκες θα μας την εδινε... 8.00. Στο 4.50 όμως την "άνοιξε" ο Μπουκ. Αρα ο Μπουκ τη βλέπει. Τώρα αν η "πελατεία" των Εταιρίων βλεπει μόνο το φαβορί-όνομα του 1.75, δεν φταίει ο Μπουκ. Το διπλό μπορεί να ανέβει κι άλλο...


Συνοψίζοντας: μετα απο αυτο, οποιος συμφωνεί οτι η πιθανοτητα του διπλου ειναι 19% και κατω δεν ποντάρει, εννοείται.
Εμεις που πιστευουμε οτι οι πιθανοτητες μας ειναι μεγαλυτερες, λέμε ότι αξίζει να το συζητάμε.
Για την ακρίβεια η Κρυστάλλινη Σφαίρα που επιστρατευσα στο προηγούμενο (Φλιτγουντ) όταν είδα τα δύσκολα, μου λέει 25-30% το διπλό. Ποιός ξέρει...

Πορτσμουθ - Εξετερ 2 @ 5.28 (Goalbet)

Από τα υπόλοιπα, στην ίδια Κατηγορία, αν η Μπάρνετ ανεβει, την βλέπουμε με ενδιαφέρον. Η Σοσιεδαδ στο 10.00 την Κυριακή στο Μπερναμπέου είναι επίσης καλό θέμα συζήτησης. Εφαγε βέβαια μια πεντάρα χθες στο Κυπελλο, αλλα θα κανω πως δεν την βλέπω. Βλέποντας και κάνοντας.
Μπορεί και μόνο Εξετερ. Όσο πιο λίγα παίζεις, τόσο πιο λιγα χάνεις!
:)


 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay, BetLaden και Eric Castel
Απάντηση: sans voir

"Το πιστευεις;" με ρωτα ενας καλος φιλος πριν απο λιγο καιρο οταν του ειπα για ενα διπλο που έπαιζα. "Τι εννοεις;" ρωταω."Ρε παιδι μου, θα ερθει διπλο;". "Που να ξερω;" απανταω εγω. "Μα αφου το παιζεις διπλο, τι θα πει δεν ξερεις;".

"Για την ακριβεια", του απανταω καπως ωμα "το πιο πιθανο ειναι να μην ερθει διπλο".

"Και τοτε γιατι το παιζεις";


Και του ειπα αυτο που θα πω και για το σημερνο και λεω και για το καθε ενα που παιζουμε:
Γιατι η αποδοση που μας δινουν ειναι σημαντικα υψηλοτερη απο αυτην που αντιστοιχει στις πιθανοτητες της ομαδας "μας"



Πορτσμουθ (1.76) - Εξετερ (5.28)


Εδω λοιπον ο Μπουκ και η Αγορα μας προσφερουν πιθανοτητα 19% στην νικη της Εξετερ. Διοτι αυτο θα πει αποδοση 5.28. Προσφερομενη πιθανοτητα. Και παντως η αποδοση δεν ειναι "το μετρον της κονόμας αμα πας ταμειο".. Ειναι πιθανοτητα. Και εδω μας δινουν την Εξετερ με την Πορτσμουθ στο 19%.

Ερώτημα: Ειναι ετσι;



Το φαινομενο Εξετερ. (Μην την ματιασουμε βεβαια). Μετραει ΕΝΝΕΑ διπλα παρακαλω. 9 στα 14. Δεν ξερω αλλη ομαδα που να εχει κανει 9 διπλα.
Μα εννεα διπλα; Και πέραν από τα διπλά είναι σε τρελή φόρμα: 5-1-0 στα 6 τελευταια με 4 νίκες στα 4 τελευταια (όχι απλά νίκες αλλά με τριάρες και... ντόρτια!) .
Αήττητη στα 9 τελευταια με 7 νίκες. Η Τελευταια ήττα στις 19 Νοεμβρίου(!), (2-3 από την Καρλάιλ) πολύ πριν τα... Χριστούγεννα, Ούτε στολισμό δεν είχαν κάνει ακόμα!

Ομάδα με "ειδίκευση" τα εκτός έδρας η Εξετερ, αλλά τελευταια "στρωνει" και εντος εδρας. Γιατί; Ισως γιατί πηρε ψυχολογια η ομαδα. (3-0 στο τελευταιο με την Κολτσεστερ, εντός). Και μας δίνουν αυτήν την ομάδα στο 5.28 (19% ειπαμε)

Η Πόρτσμουθ (από την άλλη) είναι κανονικό φαβορί και το μεγάλο όνομα βέβαια. Δεν έχω κάτι να της προσάψω. 3-2-1 η φόρμα της 7-3-2 εντός έδρας. Δεν είναι για 1.75 όμως όσο φαβορί και αν είναι.



Και γιατι ο Μπουκ δεν βλεπει τα επιτευγματα της Εξετερ και την δινει τοσο ψηλα; Λάθος! Τη βλεπει. Υπο αλλες συνθηκες θα μας την εδινε... 8.00. Στο 4.50 όμως την "άνοιξε" ο Μπουκ. Αρα ο Μπουκ τη βλέπει. Τώρα αν η "πελατεία" των Εταιρίων βλεπει μόνο το φαβορί-όνομα του 1.75, δεν φταίει ο Μπουκ. Το διπλό μπορεί να ανέβει κι άλλο...


Συνοψίζοντας: μετα απο αυτο, οποιος συμφωνεί οτι η πιθανοτητα του διπλου ειναι 19% και κατω δεν ποντάρει, εννοείται.
Εμεις που πιστευουμε οτι οι πιθανοτητες μας ειναι μεγαλυτερες, λέμε ότι αξίζει να το συζητάμε.
Για την ακρίβεια η Κρυστάλλινη Σφαίρα που επιστρατευσα στο προηγούμενο (Φλιτγουντ) όταν είδα τα δύσκολα, μου λέει 25-30% το διπλό. Ποιός ξέρει...

Πορτσμουθ - Εξετερ 2 @ 5.28 (Goalbet)

Από τα υπόλοιπα, στην ίδια Κατηγορία, αν η Μπάρνετ ανεβει, την βλέπουμε με ενδιαφέρον. Η Σοσιεδαδ στο 10.00 την Κυριακή στο Μπερναμπέου είναι επίσης καλό θέμα συζήτησης. Εφαγε βέβαια μια πεντάρα χθες στο Κυπελλο, αλλα θα κανω πως δεν την βλέπω. Βλέποντας και κάνοντας.
Μπορεί και μόνο Εξετερ. Όσο πιο λίγα παίζεις, τόσο πιο λιγα χάνεις!
:)



Σημερα η ΕΞΕΤΕΡΑΡΑ εδειξε οτι πραγματι εχει grecians ψυχη......

:bravo::shk::D:up: κοιτα που ολα τα εικονιδια ταιριαζουν στην περιπτωση....
 
Απάντηση: sans voir

Σημερα η ΕΞΕΤΕΡΑΡΑ εδειξε οτι πραγματι εχει grecians ψυχη......

:bravo::shk::D:up: κοιτα που ολα τα εικονιδια ταιριαζουν στην περιπτωση....

Πορτσμουθ - Εξετερ 2 @ 5.28 0-1 WON



Δεν ειδα όμως το Λιβερπουλ-Γουλβς (1-2) για να τα λεμε ολα.
Ακομα και οταν κερδίζουμε πρεπει να ελεγχουμε τυχόν λαθη που εχουμε κανει. Ετσι γινομαστε καλυτεροι.
 
Απάντηση: sans voir

Ρεαλ Μαδριτης (1.25) - Ρεάλ Σοσιεδαδ (11.00)

Αυτο το ματς το ειχα σταμπάρει από μέρες. Η αλήθεια είναι ότι όταν είδα το αποτελεσμα του μεσοβδόμαδου αγωνα Κυπελλου (Μπαρτσελόνα - Σοσιεδαδ 5-2) δεν μου ήρθε καλά. Ή μήπως περίμενα να πάρω κάτι καλυτερο στις αποδοσεις; :)

Οι αποδοσεις δεν κουνήθηκαν (θα το ήθελα), αλλά το ματς του Κυπέλλου θα κάνω πως δεν το βλέπω. Είναι άλλη διοργάνωση. Ούτε την Ρεάλ Μαδρίτης συμφερει η συζήτηση για το Κύπελλο. Αποκλείστηκε από τη Θέλτα. Δεν αποκλείστηκε; :)

Η συζήτηση δεν εχει να κάνει με το Κύπελλο, έχει να κάνει με ένα φαβορί που μας δίνει πατήματα να το κοντράρουμε και ένα αουτσάιντερ με πολύ καλές επιδόσεις.

Η Ρεάλ έχει πολλά αγωνιστικά προβληματα λόγω απουσιών, που είναι περισσοτερο χτυπητες στην άμυνα. Δεν ειμαι καλός σε αυτά, εγώ εδώ παίζω αποδόσεις, αλλά διαβάζω: Πέπε, Καρβαχαλ, Μαρσελο, Μοντριτς, Μπέιλ, Ροντρίγκεζ. Εβαλα πρώτες τις απουσιες στην άμυνα γιατι εκει ίσως ειναι το μεγαλυτερο πρόβλημα. Θα κανουν πειραματισμούς τωρα προφανως στην άμυνα. Τρέχα γύρευε. Το g/g πάντως έχει "διαλυθεί". 1.60 καπου δινει.

Και πάμε στη Σοσιεδαδ. Μια χαρά ομάδα είναι. Κάνει ίσως την καλύτερη σεζόν εδω και πολλά χρόνια. 5η είναι με 4 νίκες στα 6 τελευταια (4-0-2). Εκτός εδρας πάει αρκετά καλά: 5-0-4 και 3 νικες στα τέσσερα τελευταια εκτός. Πολύ καλή ομάδα. Θυμάμαι πόσο πολύ είχε ζορίσει την Μπαρτσελόνα στο ματς που είχαμε παίξει από εδώ και (νομιζω) άδικα δεν κερδίσαμε (1-1).

Για να συνοψίσω, τα προβλήματα της Ρεαλ και η καλή εικόνα της Σοσιεδαδ μας κανει να πιστεύουμε ότι έχουμε καλύτερες πιθανότητες από το 11.00 που μας δίνουν την Σοσιεδαδ, λόγω προφανώς του μεγάλου ονόματος των αντιπάλων. Σεβαστό.
Σεβόμαστε επίσης και την "Προϊστορία" που είναι εξαιρετικά δυσμενής για την Σοσιεδαδ στα μεταξυ των δυο ομάδων ματς, αλλα η φετινή Σοσιεδαδ, δεν είναι σαν της "Προϊστορίας".

Θα επιστρατεύσω πάλι την Κρυστάλλινη Σφαίρα, που μας έφερε γούρι στα δύο τελευταια, η οποία μας λέει 65-20-15. Θα πάμε με το 2 DNB, που υπολείπεται λίγο του ξερού διπλού. Ανώτερη τιμή του Χ2 είναι στο 4.10 (+0.5 ΑΗ), ενώ το +1.0 ΑΗ διπλό είναι στο 3.20.

Ρεαλ Μαδρίτης - Ρεαλ Σοσιεδαδ 2 DNB @ 9.40 (mybet)

Ενα είναι σίγουρο: αν το ματς δεν ερθει ισόπαλο, θα νικήσει Ρεάλ.
Το θέμα είναι ποιά Ρεάλ...
:eye:
 
Απάντηση: sans voir

Διαβάζω μ.ο γκολ ρεαλ μαδριτης εντός 2.6 , μ.ο γκολ σοσιεδαδ εκτός 1.67 επίσης διαβάζω για απουσίες στην άμυνα για την ρεαλ μαδριτης.
Από ότι οι βλέπω οι εταιρίες δίνουν 50-50 πιθανότητες στο Ο3.5 λογικό.
Νομίζω ότι η ρεαλ μαδριτης ήταν πάντα η πιο καλή ομάδα για να κάνει ένα ματς ροντέο.
Εκτιμώ ότι για να χαθεί το 2 DNB θα πρέπει να βγουν αρκετά γκολ.

Άρα 75% του πονταρίσματος στο 2 DNB 9.4 και 25% Ο5.5 στο 5.5.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bakounin και nklaps
Απάντηση: sans voir

Διαβάζω μ.ο γκολ ρεαλ μαδριτης εντός 2.6 , μ.ο γκολ σοσιεδαδ εκτός 1.67 επίσης διαβάζω για απουσίες στην άμυνα για την ρεαλ μαδριτης.
Από ότι οι βλέπω οι εταιρίες δίνουν 50-50 πιθανότητες στο Ο3.5 λογικό.
Νομίζω ότι η ρεαλ μαδριτης ήταν πάντα η πιο καλή ομάδα για να κάνει ένα ματς ροντέο.
Εκτιμώ ότι για να χαθεί το 2 DNB θα πρέπει να βγουν αρκετά γκολ.

Άρα 75% του πονταρίσματος στο 2 DNB 9.4 και 25% Ο5.5 στο 5.5.

Θα πρεπει να κοιταζεις και τα γκολ παθητικό: 1.0 Ρεαλ και 1.47 Σοσιεδαδ. Αν τα βαλεις στη σουμα, οι ομαδες πανε στο ματς με 3.30 γκολ average.
Μετα, θα εστιασεις στα 4 τελευταια με respective τις εδρες και στο τελος θα βαλεις στην εξίσωση και τις αλχημείες στην αμυνα της Ρεαλ.
Δεν θα παω σε γκολ γιατι νομιζω ότι ειναι υποψιασμενα. Ισως να κανω και λαθος.
Αν πήγαινα, ισως θα πήγαινα στο over 1.5 Σοσιεδαδ, που προκύπτει από τα παραπάνω + τις αλχημειες.
Πόσο δίνει αληθεια;
 
Απάντηση: sans voir

Θα πρεπει να κοιταζεις και τα γκολ παθητικό: 1.0 Ρεαλ και 1.47 Σοσιεδαδ. Αν τα βαλεις στη σουμα, οι ομαδες πανε στο ματς με 3.30 γκολ average.
Μετα, θα εστιασεις στα 4 τελευταια με respective τις εδρες και στο τελος θα βαλεις στην εξίσωση και τις αλχημείες στην αμυνα της Ρεαλ.
Δεν θα παω σε γκολ γιατι νομιζω ότι ειναι υποψιασμενα. Ισως να κανω και λαθος.
Αν πήγαινα, ισως θα πήγαινα στο over 1.5 Σοσιεδαδ, που προκύπτει από τα παραπάνω + τις αλχημειες.
Πόσο δίνει αληθεια;

3.75 πάνω κάτω το οβερ1.5 της σοσιεδαδ.

Αν τα μέτρησα καλά σε 6/9 εκτός έδρας παιχνίδια το έχει κάνει το Ο1.5.

Κατά τα άλλα συμφωνώ οτι τα γκολ είναι υποψιασμένα.
 
Απάντηση: sans voir

Για το Παρί - Μονακό δεν ήμουν πολύ θετικός γιατί το διπλό χθες-προχθές ήταν στο 5.00. Μου φαίνονταν λίγο. Ήθελα στο 5.00 το 2 DNB και στο 7.00 το ξερό διπλό.

Μπορεί η Μονακό να κάνει μια εκπληκτική χρονιά, μπορεί να είναι πρωτοπόρος, εκεί που όλα τα προηγούμενα χρόνια ήταν η Παρί, αλλά την Παρί,το μεγάλο όνομα θα κοντραρουμε. Οχι όμως μόνο στο 5.00 το ξερό διπλό. Δεν ήθελα να παίξω εκεί. Εμείς αποφασίζουμε και όχι οι Μπουκ το πότε και που θα παίξουμε.

Ωστόσο βλέπω τώρα ότι τα πονταρίσματα στον άσο έκαναν το θαύμα τους. Στο 7.00 πλέον το ξερό διπλό και στο 5.00 το 2 DNB. Αλλο 5.00 και άλλο 7.00. Αλλο 5.00 το διπλό, και άλλο 5.00 το διπλό DNB. Τωρα το σετ ειναι καταφανως λαθος και πονταρουμε με περισσότερο καθαρή τη συνείδηση!

Και αφού εχουν αλλαξει τα δεδομένα, πάμε με το DNB γιατι η Μονακό δεν θα πει όχι και σε ισοπαλία και δεν θα "σκυλιάσει" για να νικήσει.


Παρί ΣΖ - Μονακό 2 DNB @ 5.00 (Bet365)

Ανεξαρτητα με το τι θα γινει (θα το μαθουμε σε λιγο) η αναμονη μου, μου κέρδισε 2 Μονάδες απόδοσης.

Ανοικτο bet και η Σοσιεδαδ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: betover
Απάντηση: sans voir

Για το Παρί - Μονακό δεν ήμουν πολύ θετικός γιατί το διπλό χθες-προχθές ήταν στο 5.00. Μου φαίνονταν λίγο. Ήθελα στο 5.00 το 2 DNB και στο 7.00 το ξερό διπλό.

Μπορεί η Μονακό να κάνει μια εκπληκτική χρονιά, μπορεί να είναι πρωτοπόρος, εκεί που όλα τα προηγούμενα χρόνια ήταν η Παρί, αλλά την Παρί,το μεγάλο όνομα θα κοντραρουμε. Οχι όμως μόνο στο 5.00 το ξερό διπλό. Δεν ήθελα να παίξω εκεί. Εμείς αποφασίζουμε και όχι οι Μπουκ το πότε και που θα παίξουμε.

Ωστόσο βλέπω τώρα ότι τα πονταρίσματα στον άσο έκαναν το θαύμα τους. Στο 7.00 πλέον το ξερό διπλό και στο 5.00 το 2 DNB. Αλλο 5.00 και άλλο 7.00. Αλλο 5.00 το διπλό, και άλλο 5.00 το διπλό DNB. Τωρα το σετ ειναι καταφανως λαθος και πονταρουμε με περισσότερο καθαρή τη συνείδηση!

Και αφού εχουν αλλαξει τα δεδομένα, πάμε με το DNB γιατι η Μονακό δεν θα πει όχι και σε ισοπαλία και δεν θα "σκυλιάσει" για να νικήσει.


Παρί ΣΖ - Μονακό 2 DNB @ 5.00 (Bet365)

Ανεξαρτητα με το τι θα γινει (θα το μαθουμε σε λιγο) η αναμονη μου, μου κέρδισε 2 Μονάδες απόδοσης.

Ανοικτο bet και η Σοσιεδαδ.

Θυμασαι προχτες που σου λεγα οτι λιγο πριν την εναρξη του ματς η αποδοση του αουτσαιντερ ανεβαινει και μια μοναδα,καμμια φορα???
Η Μονακο ανεβηκε δυο και με εβγαλε ψευτη :)
Γενικα παντως το early bet δεν συμφερει.Στην ουσια χανεις παρα κερδιζεις κατι απ αυτο.
:sign:
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: