Site για στημένα παιχνίδια

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Εκτός από τους spammers του facebook παρατηρώ ότι έχουν εμφανιστεί και μερικές σοβαροφανείς ιστοσελίδες για στημένα.
Πρέπει να είναι μαϊμού βέβαια, δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση, αλλά αν δεν είναι τότε -λογικά- είναι κατάλληλες για παιχνίδι ΟΠ-ΑΠ.
Οι μπουκ του internet θα μας φάνε αν αρχίσουμε να παίζουμε Καζακστανικά αλλά ο ΟΠ-ΑΠ δεν μπορεί, με την προϋπόθεση ότι η γκανιότα του αφήνει περιθώρια.

Εγώ λοιπόν τους λέω το εξής και δεν έχει απαντήσει κανένας μέχρι τώρα:
Κύριοι στείλτε μου ένα δείγμα κρυπτογραφημένο που θα μου επιτρέψετε να το ανοίξω μετά τους αγώνες να δω αν είσαστε σωστοί.
Θα μπορούσε να γίνει αυτό και με τις υπηρεσίες reminder email του internet που υπάρχουν διάφορες αλλά απ' ότι βλέπω αυτές δεν αποτυπώνουν την ημερομηνία αποστολής των emails.

Με την κρυπτογραφία υπάρχουν οι εξής κίνδυνοι:
Πρώτον για μένα: Να έχει βάλει ο άλλος μέσα στο κρυπτογράφημα πολλαπλά μηνύματα και μετά να μου στέλνει αντικλείδι που να εμφανίζει όποιο ταιριάζει, κατά το δοκούν.
Μετά, για τον άλλον: Να χακάρω εγώ τον κώδικα και να διαβάσω πριν την τακτή ημερομηνία.
Αλλά με τον κατάλληλο σχεδιασμό αυτά αποκλείονται.

Πιστεύετε υπάρχει κανένας που δέχεται να υποβληθεί στο τεστ ;

* και πάλι εμφυλοχωρεί βέβαια ο κίνδυνος να δεχτεί ο άλλος με το σκεπτικό ότι "αν είμαι τυχερός στο τεστ βρήκα θύμα, αν δεν είμαι πάμε γι άλλον" αλλά μιλάμε για δυνατό τεστ - δεν μπορεί να είναι τυχερός σε δείγμα εκατό αγώνων
 
  • Haha
Αντιδράσεις: qazdas και goal2
Μετα από τοσα χρόνια στο κουρμπέτι, δεν υπάρχουν sites για στημένα. Κορόιδα ψάχνουν αρκετοί επιτήδειοι...
Μην ασχολείστε...
Μελετήστε και παίξτε έξυπνα...
Αλλιώς διασκεδαστε το.... ή κόψτε το αν σας χαλάει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Προφανώς, όποιος είχε κάποια άκρη και μπορούσε να βρει στημένα, δεν θα τα πουλούσε στο Facebook (ή αλλού) για 100 και 200 ευρώ. Μακριά από τους απατεώνες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: McLaren17 και PANATHA
Εγώ πάντως δίνω την εξήγηση.
Εξ άλλου δεν είναι ανάγκη να είναι στημένα. Μιλάμε για "σίγουρα" γενικώς μάλλον.

Προσωπικά δεν έχω μάθει ποτέ στημένο.
Μόνο μία φορά όλη κι όλη ίσως, στις αρχές της δεκαετίας του 80, μου είχε πει ένας παράγοντας β' εθνικής για στημένο χι. Αλλά τότε δεν υπήρχε κανενός είδους στοίχημα, μόνο ΠΡΟΠΟ.
Στημένα για τα οποία είχα υποψίες και επαληθεύτηκαν μετά, πάρα πολλά βέβαια.
 
στημένα παιχνίδια υπάρχουν πολλά ειδικά tennis σε low διοργανωσεις αλλα και σε ελληνικά με κάρτες κτλ
αλλά προφανως όποιος τα έχει δεν τα μοιράζει ετσι δεξιά και αριστερά και συνήθως οποιος το ξέρει το μοιράζει 5-10 πριν την εκκίνηση του παιχνιδιού σε δικους του.
Και συνηθως αυτα τα παιχνίδια ειναι σημαδεμένα απο την bet365 που αμέσως σε κόβει.

Απλά λογω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης που επικρατεί κάποιοι επιτήδειοι προσπαθούν να το εκμεταλευτουν στο βωμο του εύκολου κερδος.

π.χ κάθε εβδομάδα έχει 35-50 παιχνίδια αγγλιας συνηθως 1 απο αυτά έχει ανατροπή, σκέψου σε 35-50 αφελής να δινουν διαφορετικό παιχνίδι λογικό κάποιο θα βγει, και πως βγάζουν αυτες οι σελίδες συνηθως ζητάνε το 20% απο το κερδισμένο δελτίο και σου λένε το 1ο ειναι free και πληρώνεις μετά και το δευτερο το πληρώνεις πριν 50€ ενας ξάδερφος μου την πάτησε γι αυτο ξερω λεπτομερειες στο πως το δουλευει και αν μετα ζητησεις τα ρεστα σε φαση τι εγινε τρως μπλοκ.

Δεν ειναι τυχαία εκφραση "Αυτός που ξέρει δεν μιλάει " επομένως λιγο προσοχή με αυτά.
Αν ξέρατε εσεις η ειχατε άκρη θα τα μοιράζατε δεξια και αριστερα για 50€???
 
  • Like
Αντιδράσεις: venoss και FunBet
Ένας φίλος μου πριν από λίγες εβδομάδες έπεσε πάνω σε έναν με μεγαλύτερη ταρίφα. Όταν επικοινώνησε για χαβαλέ μαζί του, του ζήτησε 100 ευρώ για το πρώτο παιγνίδι και μετά θα του έδινε 2αδες για 200 ευρώ, αν θυμάμαι καλά.
 
και το χειροτερο ειναι μεσω html/javascript μπορεις ευκολα να κοροιδεψεις κοσμο πχ καποιος μπορει να νομίζει οτι έχω 23k στο account μου :D
test.PNG
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas, venoss και BetLaden
Κ κατι πονταρισματα μεγαλα σε ματςε 500 ευρω 600 700 κτλ, ειναι απο sure bets, μη ψαρωνετε, δειχνουν το κερδισμενο ενω στην ουσια δεν εχουν βγαλει φραγκο
 
Παιδιά έχω χάσει από στημένα παιχνίδια ένα πεντακοσάρικο από το 2002 μέχρι το 2004 σε κάτι Κροάτες απατεώνες Εγώ δεν είμαι κατά το να δοκιμάσεις κάποιον αν σε παίρνει Αλλά μακριά από αυτά δεν ξέρω και αν επιτρέπεται να ανεβάσει τη σελίδα γιατί με την εμπειρία που έχουμε εδώ μέσα θα το ψηλό καταλάβουμε αν είναι fake πραγματικό Τέλος πάντων
 
Το σχέδιο μου είναι σχέδιο Γιούρι Γκέλερ στο Kings college.
Όταν ο Γιούρι Γκέλερ πήγε στο King's college τον εξέτασαν με όργανα αν πράγματι μπορεί να λυγίζει κουτάλια αλλά δεν λύγισε ούτε ένα.
Ο Γιούρι Γκέλερ διαμαρτυρήθηκε ότι ... το περιβάλλον μέσα στο εργαστήριο του δημιουργούσε κλειστοφοβία και γι αυτό δεν μπορούσε να λυγίσει τα κουτάλια, αλλά το πείραμα έληξε άδοξα.
 
μήπως αναφέρεσαι σε κάτι τύπους στο facebook που πουλάνε προγνωστικά για δήθεν στημένα παιχνίδια?
προφανώς αυτό που κάνουν είναι να λένε στον καθένα ένα διαφορετικό αποτέλεσμα
ένα από αυτά θα επαληθευτεί,μοιραία
και διαφημίζουν το κερδισμένο και μπλοκάρουν τους υπόλοιπους

όπου βρίσκω τέτοιες διαφημίσεις τις κάνω αναφορά την ίδια στιγμή
 
  • Like
Αντιδράσεις: venoss
μήπως αναφέρεσαι σε κάτι τύπους στο facebook που πουλάνε προγνωστικά για δήθεν στημένα παιχνίδια?
προφανώς αυτό που κάνουν είναι να λένε στον καθένα ένα διαφορετικό αποτέλεσμα
ένα από αυτά θα επαληθευτεί,μοιραία
και διαφημίζουν το κερδισμένο και μπλοκάρουν τους υπόλοιπους

όπου βρίσκω τέτοιες διαφημίσεις τις κάνω αναφορά την ίδια στιγμή

Σε όποιον και να αναφέρομαι το ίδιο κάνει.
 
Στα στημένα ισχύει το "οποιος ξέρει δε μιλάει" ή (και) το "οποιος ξέρει σε στέλνει απέναντι". Σεζόν 2010-2011 παίζουν ΑΟΚ-Βόλος και μπαίνει ο συγχωρεμενος Μάκαρος μέσα σ' ένα προποτζήδικο και λέει του προποτζη "βάλε 5000 ευρώ στον άσσο θα τον σκίσω τον Μπεο". Στο ξενοδοχείο που είναι η αποστολή του Βόλου μιλάει ο Μπεος με κάποιους της διοίκησης και τους παίχτες και τους ρωτάει : Θα το κάνουμε μόνο άσσο η να το κάνουμε και ακριβές σκορ ? Φίλος μου αυτόπτης μου το μεταφέρει κι εγώ έχοντας τις πληροφορίες τις μοιράζω σε κάνα δυο φίλους . Περιττό να πω ότι το ματς έληξε 0-1 και υπάρχουν φήμες ότι ο σοφέρ του Αχιλλέα κόντεψε να μπει φυλακή από τέτοιες "πληροφορίες" απ' τα πιο επίσημα χείλη του προέδρου του . Έτσι στήνονται τα ματσάκια στην Ελλάδα η τουλ έτσι γινόταν μέχρι κάποια εποχή .
 
Εκτός από τους spammers του facebook παρατηρώ ότι έχουν εμφανιστεί και μερικές σοβαροφανείς ιστοσελίδες για στημένα.
Πρέπει να είναι μαϊμού βέβαια, δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση, αλλά αν δεν είναι τότε -λογικά- είναι κατάλληλες για παιχνίδι ΟΠ-ΑΠ.
Οι μπουκ του internet θα μας φάνε αν αρχίσουμε να παίζουμε Καζακστανικά αλλά ο ΟΠ-ΑΠ δεν μπορεί, με την προϋπόθεση ότι η γκανιότα του αφήνει περιθώρια.

Εγώ λοιπόν τους λέω το εξής και δεν έχει απαντήσει κανένας μέχρι τώρα:
Κύριοι στείλτε μου ένα δείγμα κρυπτογραφημένο που θα μου επιτρέψετε να το ανοίξω μετά τους αγώνες να δω αν είσαστε σωστοί.
Θα μπορούσε να γίνει αυτό και με τις υπηρεσίες reminder email του internet που υπάρχουν διάφορες αλλά απ' ότι βλέπω αυτές δεν αποτυπώνουν την ημερομηνία αποστολής των emails.

Με την κρυπτογραφία υπάρχουν οι εξής κίνδυνοι:
Πρώτον για μένα: Να έχει βάλει ο άλλος μέσα στο κρυπτογράφημα πολλαπλά μηνύματα και μετά να μου στέλνει αντικλείδι που να εμφανίζει όποιο ταιριάζει, κατά το δοκούν.
Μετά, για τον άλλον: Να χακάρω εγώ τον κώδικα και να διαβάσω πριν την τακτή ημερομηνία.
Αλλά με τον κατάλληλο σχεδιασμό αυτά αποκλείονται.

Πιστεύετε υπάρχει κανένας που δέχεται να υποβληθεί στο τεστ ;

* και πάλι εμφυλοχωρεί βέβαια ο κίνδυνος να δεχτεί ο άλλος με το σκεπτικό ότι "αν είμαι τυχερός στο τεστ βρήκα θύμα, αν δεν είμαι πάμε γι άλλον" αλλά μιλάμε για δυνατό τεστ - δεν μπορεί να είναι τυχερός σε δείγμα εκατό αγώνων
οσοι ξερουν επειδη ειναι μεσα στον χωρο τα στημενα θα μπορουσαν να χωριστουν νοερα σε 2 κατηγοριες (δεν αναφερομαι προφανως σε ατομα που ειναι μελη εγκληματικων οργανωσεων και γνωριζουν τα παντα αναφερομαι η σε μπουκ η σε ατομα που ειναι σε ομαδες και τετοια και παντα για ελλαδα μιας και εδω ξερω τι συμβαινει καπως απο αλλες χωρες δεν εχω εικονα). πρωτον αυτα τα οποια κυκλοφορουν εδω ειναι τα ποδοσφαιρα α/β/γ εθνικη και ερασιτεχνικα και πιστεψε με ειναι παρα πολλα τα μπασκετ κυριως α1 και μετα παει χαντμπολ βολει φουτσαλ κλπ.δευτερον υπαρχουν ατομα ταοποια πουλανε στημενα επι πληρωμη τα οποια προερχονται κυριως απο κατι ταιβαν βιετναμ ταιλανδη αιτη κατι χωρες και λιγκες που υπαρχουν μονο για να διαφθειρουν τα παντα. απο οτι εχω ακουσει ενα παιχνιδι γυρω στο 1.7 αποδοση κανει γυρω στα 3χιλιαρικα και γιαυτο ειναι το μειονεκτημα καθως απο ελλαδα οι νομιμοι που τα παρεχουν ειναι πλεον πολυ λιγοι και βαζουν αστεια ορια 20 ευρω για παραδειγμα.
 

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...