Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

xamos133

New Member
19 Φεβ 2015
11
3
0
Καλησπερα θα ηθελα να "θιξω" το θεμα περι αξιοπιστιας του Skrill πρωτιστως και του Premium Tradings σε δευτερη φαση.

Αρχικα ενα εμαιλ ερχετε Παρασκευη απογευμα στο λογαριασμο μου απο το skrill λεγοντας οτι εγινε μια μεταφορα 2495.00 Euro προς Bellona ([email protected]). Το εμαιλ αυτο το ειδα σε λιγοτερο απο μια ωρα απ την ωρα που το ελαβα.Το "αστειο" της υποθεσης ειναι οτι δεν εχω λογαριασμο στο Premium Tradings, ουτε εστειλα εγω τα χρηματα αυτα!

Αμεσα εστειλα εμαιλ στο Skrill και εσωτερικο Ticket λεγοντας τους τι εχει συμβει και ζητοντας να επικοινωνησουν τηλεφωνικα μαζι μου μιας και οταν καλεσα εγω δεν απανταγε το τηλεφωνο τους.Ταυτοχρονα εστειλα εμαιλ στο Premium Tradings και μιλησα στο chat μαζι τους, ενημερωνοντας τους για το θεμα, μου ζητησαν να τους στειλω ενα screen print οπως και τους το εστειλα και μου ειπαν οτι θα ερευνηθει αμεσα το θεμα.

Απαντηση απ το Skrill δεν πηρα ολο το Σαββατοκυριακο, ενω τους εστειλα 2-3 εμαιλ ακομα.

Τη Δευτερα μου εστειλε εμαιλ επιτελους το Skrill ζητωντας μου να αλλαξω εμαιλ και κωδικο στο λογαριασμο μου και ακομα να τους στειλω την ταυτοτητα μου, ενα αποδεικτικο διευθυνσης, οπως και συμπληρωμενη μια φορμα αμφισβητησης συναλλαγης.Αφου τα εκαν ολα αυτα σημερα(6 μερες μετα το ολο θεμα μου ηρθε το παρακατω εμαιλ:


"Αγαπητέ **********, Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για την απάντηση του τμήματος ασφαλείας σχετικά με την υπόθεσή σας:

Μετά από τον έλεγχο του λογαριασμού σας και της τήρησης της διαδικασία, ενεργοποιήσαμε τον λογαριασμό σας. Σχετικά με την αμφισβητούμενη συναλλαγή καταφέραμε να επιστρέψουμε το ποσό των 860.20 ευρώ καθώς τα υπόλοιπα έχουν ήδη εγκαταλήψει το σύστημα και δυστυχώς δεν μπορούμε να τα επιστρέψουμε.

Αν έχετε απορία ενημερώστε μας.


Με εκτίμηση,
Silvia
Η ομάδα της Skrill"


Με αυτα και με αυτα εχασα 1635 Euro, αφου απο τα 2495 Euro που πηραν απ το λογαριασμο μου μου πιστωσαν πισω 860, αφου τους ενημερωσα αμεσωτατα και δεν εκαναν κυριολεκτικα τιποτα!
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Δεν ξερω ποσοι απο σας εχετε χρηματα στο Skrill, ουτε πιστευω πλεον οτι θα παρω τα λεφτα μου πισω αλλα θεωρω οτι ειναι ευθυνη μου να ενημερωσω ολους εσας που εχετε λογαρισμο στην εν λογο σελιδα για αν ξερετε ποσο ασφαλεια εχουν τα χρηματα σας εκει!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: BetLaden
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Και πως εγινε αυτο έμαθες;
ηταν θεμα οτι καποιος έκλεψε τους κωδικούς σου;
Ή παιζει κατι αλλο συστημικό;
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Δεν πηρα καμια απαντηση περαν του εμαιλ που ποσταρα. Το θεμα ειναι οτι το skrill δεν εκανε καμια ενεργεια τις πρωτες μερες και δεν εδειξε να ενδιαφερετε αν hackαραν καποιον πελατη τους, παρολο που τους ειδοποιησα αμεσοτατα.Οσο για το Premium Tradings δεχετε να βαλει λεφτα σε καποιο account αρκει να του τα στειλεις, απο τον οποιονδηποτε και παρολο που και αυτους τους ενημερωνεις αμεσα δεν παγωνουν το account για να σωσουν τα λεφτα σου!
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Να ρωτήσω κάτι : Είσαι VIP μέλος κ έκαναν να σου απαντησουν στο VIP mail ολοκληρο το Σ/Κ ;;; πω ρε φίλε..τραγικό. και διάβασα κ για παρομοιο περιστατικο προσφατως. Να σε ρωτήσω κ κάτι ακόμα : security token έχεις προσθεσει στον λογαριασμο σου ;;;

τι να σου φταίει κ premium tradings θα μου πεις.. . Λεφτά της έστειλαν, που να ξέρει ότι δεν τα έστειλες εσυ...κρίμα, πολύ κρίμα.





Υγ.αν επιτρεπεται, πόσα χρήματα είχες μέσα? Περισσότερα από αυτά που σου τράβηξαν ;;;; και αν ναι, γιατί δεν τα τράβηξαν όλα διάολε? Έχω προβληματιστει τα μάλα τώρα.

Τράπεζες θα μας τα πάρει ο Αλέξης, σκριλ διαβάζω διάφορα, η μονή λύση κάτω από το μάξιλαρι, πφφφφ.

Υγ2: δεν κάνω καμία πλάκα
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Ημουν στο παρελθον VIP, εδω και καποιους μηνες δεν ειμαι τοσο ενεργος οποτε δεν εχω το VIP, ουτε ειχα security token. Ευτυχως εχω μεταφερει τα περισσοτερα χρηματα μου σε NT πλεον, οποτε εκει ειχα 2.500 περιπου, μου αφησαν λοιπον περιπου 5 euro!
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Μέσα στην πίνακλ θα τα αφήσω όλα τα χρήματα, το πήρα απόφαση. Και γ παγκοσμιος να γίνει, η πίνακλ θα αντέξει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jogo και Shadowcaster
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Μέσα στην πίνακλ θα τα αφήσω όλα τα χρήματα, το πήρα απόφαση. Και γ παγκοσμιος να γίνει, η πίνακλ θα αντέξει.

πλακα πλακα ισως εχεις δικιο
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

τι να σου φταίει κ premium tradings θα μου πεις.. . Λεφτά της έστειλαν, που να ξέρει ότι δεν τα έστειλες εσυ...

Αν θέλανε θα μπορούσαν να δουν τον προορισμό και να παγώσουν τον λογαριασμό. Εκτός και αν πρόλαβαν και έβγαλαν τα λεφτά φτερά, πριν προλάβει το παλικάρι να τους ενημερώσει.
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Αν θέλανε θα μπορούσαν να δουν τον προορισμό και να παγώσουν τον λογαριασμό. Εκτός και αν πρόλαβαν και έβγαλαν τα λεφτά φτερά, πριν προλάβει το παλικάρι να τους ενημερώσει.

Τους ενημερωσα σε λιγοτερο απο 1 ωρα απ οταν εγινε η μεταφορα(skrill) και μετα ενημερωσα το Premium Tradings και μεσω εμαιλ και μεσω chat, οποτε θεωρω οτι δεν ηταν και τοσο αργα.Συν οτι ειναι δικη τους ευθυνη, δεν μπορει να δεχεσαι να βαλεις χρηματα σε ενα λογαριασμο απο καποιον που δεν ειναι καν εγγεγραμενος.Πως δεχονται λεφτα απο μενα και τα βαζουν στο "ταδε"; Και γιατι αυτος ο "ταδε" δεν ειναι πιστοποιημενος με καποιο τροπο(ID και αποδεικτικο διευθυνσης) ωστε να μην μπορει να βρει τετοιο κενο στο δικος συστημα και να κλεβει κοσμο μεσω αυτων.Το κενο ειναι στο δικο τους συστημα!
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

δεν μπορει να δεχεσαι να βαλεις χρηματα σε ενα λογαριασμο απο καποιον που δεν ειναι καν εγγεγραμενος.Πως δεχονται λεφτα απο μενα και τα βαζουν στο "ταδε"; Και γιατι αυτος ο "ταδε" δεν ειναι πιστοποιημενος με καποιο τροπο(ID και αποδεικτικο διευθυνσης) ωστε να μην μπορει να βρει τετοιο κενο στο δικος συστημα και να κλεβει κοσμο μεσο αυτον.Το κενο ειναι στο δικο τους συστημα!

Έχεις δίκιο σε όλα αυτά
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings, αξιοπιστα;;; Μολις εχασα 1635 euro!!!

Φίλε, από την στιγμή που σε χακάρανε τον λογαριασμό της skrill- εφόσον είναι το πιο πιθανό σενάριο-, έχοντας αποκτήσει πρόσβαση σε όλα τα στοιχεία του λογαριασμού σου και έχοντας και τον κωδικό πρόσβασης πολλά μπορούν να κάνουν.

Ο λογαριασμός που δημιουργήθηκε στο Premium Tradings πολύ πιθανόν να ήταν με τα δικά σου στοιχεία. Το θέμα είναι εάν ζήτησε ταυτοποίηση στοιχείων το Premium Tradings (πολύ πιθανόν να μην έγινε). Οπότε το μόνο που θα μπορούσε να γίνει σε αυτή την περίπτωση, θα ήταν μόλις τους ενημέρωσες εσύ να παγώσουν κατευθείαν τον συγκεκριμένο λογαριασμό. Αλλά μία ώρα μην θεωρείς οτι είναι μικρό χρονικό διάστημα για να χαθούν τα λεφτά.
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

Οχι αυτο μπορει να ειναι πιθανο αλλα για να γινει αναληψη θα επρεπε να ζητηθουν "χαρτια" και επιπλεον για να γινει αναληψη θα επρεπε να γινει καπου στο ονομα μου, ειτε αυτο ειναι λογαριασμος Skrill ειτε τραπεζα θα επρεπε να ειναι σε δικο μου ονομα.Σε μια ωρα νομιζω οτι αυτο θα μπορουσε να εχει σωθει!
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

Επειδη δεν τοχω ψαξει το σκριλ εχει 2 step verification?δηλαδη εκτος απο username και password για log in να θελει πχ και εναν τριτο κωδικο one time που να στελνουν στο κινητο...
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

Φίλε μου, τα λεφτά ποτέ δεν θα τα κάνανε ανάληψη από αυτόν τον λογαριασμό.

Η μόνη μεγάλη απορία μου είναι, πως κατάφεραν και έσωσαν τα 800€. Δύο υποθέσεις μπορώ να κάνω. Είτε δεν κατανοώ το σύστημα πληρωμών της skrill, καθώς έχω την εντύπωση οτι σε μία πληρωμή τα λεφτά φεύγουν άμεσα, είτε από την χρησιμοποίηση του λογαριασμού έμειναν μόνον αυτά τα χρήματα.
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

Βένο, ναι. Κ είναι δωρεάν στους vip
 
  • Like
Αντιδράσεις: venoss
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

Για πες ... Υπαρχει περίπτωση να εχει γινει αυτο το σενάριο;
Την πρωτη μερα σου μετέφεραν 1800 σε δικο τους λογαριασμό.
την ίδια μερα τράβηξαν τα 500 απο ΑΤΜ μιας και αυτο το οριο θα είχαν για ανάληψη.
την δεύτερη μερα τράβηξαν αλλα 500 απο ΑΤΜ
την τρίτη μερα που ενεργοποιήθηκε η skril του μπλόκαραν τον λογαριασμό και δεν πρόλαβε να τραβήξει αλλα και ετσι οτι βρήκαν μεσα στα γύρισαν πισω.
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

Δεν νομιζω να μπορει να γινει κατι τετοιο, αν υποθεσουμε οτι τα στειλε μετα σε δικο του skrill και εκανε αναληψη θα ειχε μεγαλο προβλημα, γιατι εφοσον ειναι μελος του Skrill και για να σου εκδοθει καρτα αναληψης skrill πρεπει να εχει πιστοποιημενο λογαριασμο, οποτε εκει θα ειχε πραγματικα προβλημα οποιος το εκανε...Η Skrill καλλιστα θα μπορουσε να κινηθει νομικα απεναντι του και θα το χε κανει...
 
Απάντηση: Skrill- Premium Tradings. Πόσο αξιόπιστα είναι;

καλά και το premium tradings δέχεται να του βάζουν λεφτά και να τα αποσύρουν μπαμ μπαμ χωρίς καμία ταυτοποίηση? πολύ παράξενο μου φαίνεται.
κι αν έκαναν κι εκεί λογαριασμό με δικά του στοιχεία στην ανάληψη μπορούν να κάνουν με στοιχεία άλλου?
δεν μπορούν να σου πουν κάποια πληροφορία παραπάνω?

όσο για το skrill τρέχα γύρευε, πολλά παράπονα για το ανύπαρκτο customer support. τα λεφτά τμητατικά μεταφέρονταν και έσωσαν ένα ποσό?
 

Προγνωστικά

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • Αύριο 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • Αύριο 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: