Skrill

Απάντηση: Skrill

Καλησπερα και απο μενα ειμαι νεος στο φορουμ και εχω διαβασει τις προηγουμενες 94 σελιδες του θεματος και βλεπω οτι υπαρχει μια δυσκολια στις συναλλαγες.

Ενδιαφερομαι και εγω με την σειρα μου να στειλω λεφτα στην σκριλλ αλλα με οσα διαβασα εχω μπερδευτει.

Αυτο που καταλαβα για αυτη την περιοδο τουλαχιστον ειναι οτι ειναι πολυ πιο αξιοπιστη η καταθεση στην γερμανικη ηλεκτρονικη διευθυνση που δινει η εταιρεια.

1)Εχει κανεις καποια ιδεα απο πια τραπεζα ειναι πιο σιγουρο οτι τα λεφτα θα φτασουν εκει που πρεπει?Εχω λογαριασμο στην εθνικη (ταμιευτηριου) και προπληρωμενη στην Πειραιως.

2)Επισης θα ηθελα να χρησιμοποιησω τα λεφτα για στοιχηματισμο.Ειδα ομως σε μια προηγουμενη απαντηση οτι πλεον δεν επιτρεπεται να δηλωσεις οτι ειναι για online στοιχηματισμο.Σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε?

3)Μπορω την συναλλαγη να την πραγματοποιησω με την εξυπηρετηση ενος υπαλληλου της εκαστοτε τραπεζας?Η γινεται μονο μεσω εμβασματος απο ebanking?

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια ειμαι αρχαριος!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Skrill

Καλησπέρα Καλησπέρα.

Να πω την αλήθεια όταν μου ήρθε το πριβέ το πρώτο που σκέφτηκα ήταν "Τι στο διάολο ρε παιδιά πως με βρίσκουν" αλλά διάβασες και δικά μου οπότε να βοηθήσω όσο μπορώ.

Εγώ την Alphabank δεν την εμπιστεύομαι άλλοι λένε μπαίνουν τα λεφτά στην ώρα τους εγώ δεν δοκίμασα και από την στιγμή που με εξυπηρετεί το Γερμανικό προχωράω εκεί είναι ρε παιδί μου προσωπικό του καθενός.

Τώρα αν μπεις στην σκριλλ έχει το πως θα στείλεις δηλαδή πως. Με κάρτα δεν παίρνει οπότε πάμε έμβασμα. Εκεί λοιπόν σου δίνει στοιχεία.
τώρα εδώ η απορία σου είναι σχετικά με το BIC. Εκεί λοιπόν αφού χρησιμοποιείς Εθνική αν βάλεις το IBAN το BIC θα σου το βγάλει αυτόματα μου το έβγαλε γι'αυτό σου λέω. Εκεί στον δικαιούχο θα βάλεις έναν αριθμό που έχεις στην σκριλλ θα το δεις για παράδειγμα είναι του στυλ 28529532 (αυτό είναι παράδειγμα εννοείτε) εκεί λοιπόν γράφεις αυτόν τον αριθμό για να ξέρει η σκριλλ που θα βάλει τα 5-10-100 κτλπ ευρώ που θα βάλεις. Εγώ μέχρι εδώ μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω στείλει με Εθνική αντιθέτως με Πειραιώς έχω στείλει πάρα πολλές φορές. Με αστεράκι είναι τα υποχρεωτικά στην Εθνική οπότε διεύθυνση δικαιούχου δεν γράφεις2
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]προς[/FONT]
[FONT=&quot]Skrill Ltd.[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Τράπεζα[/FONT]
[FONT=&quot]Deutsche Handelsbank[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Αριθμός ΙΒΑΝ[/FONT]
[FONT=&quot]DE14700111100009796037[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Αριθμός λογαριασμού[/FONT]
[FONT=&quot]9796037[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Πόλη[/FONT]
[FONT=&quot]Gauting[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Χώρα[/FONT]
[FONT=&quot]GER[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Κωδικός SWIFT[/FONT]
[FONT=&quot]DEKTDE7GXXX


[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Κωδικός τράπεζας[/FONT]
[FONT=&quot]70011110[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Νόμισμα[/FONT]
[FONT=&quot]EUR
[/FONT]
[/FONT]
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gastone13
Απάντηση: Skrill

Κατά την κατάθεση με έμβασμα δεν έχει κάπου να δηλώσεις που θα χρησιμοποιηθούν τα χρήματα και εννοείτε και εγώ για στοίχημα τα χρησιμοποίησα, αντιθέτως με κάρτα δήλωνες
 
Απάντηση: Skrill

Θελω να ευχαριστησω δημοσια τον Ertzan και τον Αlepou για την βοηθεια και τις συμβουλες σχετικα με τη Skrill και οχι μονο!!

Χθες εκανα την πρωτη προσπαθεια καταθεσης ηταν επιτυχης!!

Η εγχειρηση πετυχε ομως ο ασθενης απεβιωσε!!

Ενω τα εκανα ολα σωστα δεν προνοησα να συνδεσω τον τραπεζικο λογαριασμο που εστειλα το ποσο στην υποενοτητα που ζηταει η skrill για συνδεση-προσθηκη λογαριασμου!!!

Ξερει κανεις τι να κανω σε αυτη την περιπτωση?Νε επικοινωνησω με την Εθνικη Τραπεζα η να μιλησω με την skrill?Που βρισκουμε το τηλεφωνο της skrill?
 
Απάντηση: Skrill

Γι'αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω. Τα λεφτά φαντάζομαι Τετάρτη-Πέμπτη θα φανούν λογικά στην σκριλλ. Εμένα τουλάχιστον Δευτέρα έστελνα Τετάρτη φαινόταν ή Τετάρτη έστελνα Παρασκευή φαινόταν
 
  • Like
Αντιδράσεις: τακατακαμπολ
Απάντηση: Skrill

Θα περιμενω μεχρι την Παρασκευη και αν δεν εχει διεκπαιρεωθει η μεταφορα θα επανελθω στο θεμα!!
 
Απάντηση: Skrill

Σημερα Δευτερα προσπαθω να μπω στην σελιδα της skrill και μου λεει δεν επιτρεπεται η προσβαση σας σ αυτη τη σελιδα.(http 403 forbidden error)

Δεν εκανα τιποτα τι εγινε ακριβως?

Το εχει παθει κανενας αλλος?

ΕDIT:Ολα καλα επανηλθε η δυνατοτητα συνδεσης στην ιστοσελιδα της εταιρειας
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Skrill

Να τους στείλεις screenshoot η φωτογραφία της απόδειξης που έγινε η μεταφορά και θα σου τα περάσουν αμέσως
 
Απάντηση: Skrill

Καλησπέρα, χρειάστηκε να βάλω χρήματα στο skril και έστειλα 100 από Άλφα για να τσεκάρω ότι λειτουργεί. Εδώ και μια εβδομάδα δεν έχουν μπει τα χρήματα. Από την Άλφα η συναλλαγή φαίνεται να εκτελέστηκε κανονικά. Στο σκριλ έχω ανοίξει 10 υποθέσεις, έστειλα το αποδεικτικό συναλλαγής και το προώθησαν στον ανώτερο. Καθόλου θετικές ενδείξεις.
 
Απάντηση: Skrill

Θα μπουν φαντάζομαι μπορεί και σε 2 βδομάδες. Εγώ δεν δοκίμασα ποτέ και ούτε πρόκειται την Alpha
 
Απάντηση: Skrill

Εντάξει και εγώ το πιστεύω ότι τελικά θα μπουν, ωστόσο εάν κάποιος θέλει να στοιχηματίσει πρέπει να κάνει προϋπολογισμό ένα μήνα πριν; Έλεος. Ας μας λέγανε μόνο με τη Γερμανική τράπεζα ότι μπορείς να καταθέσεις.
 
Απάντηση: Skrill

Κοίτα μετά τις απαγορεύσεις πριν βγει η Alpha στο προσκήνιο εγώ τα έστελνα μέσω Γερμανίας. Κατά καιρούς θυμάμαι λέγανε μπορείς να τα στείλεις και μέσω Ελληνικής τράπεζας κτλπ. Από την στιγμή που μπορώ να το κάνω ο ίδιος γιατί να βάλω ενδιάμεσους? 1 Ευρώ είναι το κόστος μέσω e-banking από Πειραιώς. Τα εμβάσματα γενικά φεύγουν μια μέρα αργότερα στις Ευρωπαϊκές χώρες οπότε την 3η μέρα λογικά μπαίνουν. Γενικά όταν υπάρχει το "σίγουρο" εγώ αποφεύγω τα πειράματα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: τακατακαμπολ
Απάντηση: Skrill

δυο εργασιμες το πολυ κανει μεσω Εθνικης σε deutche kai μια παραπανω αν τα στείλεις στην Αlpha
Εχω κανει καταθεσεις ταυτοχρονα ωστε να το τσεκαρω κιολας (τρεις φορες)
 
  • Like
Αντιδράσεις: kriapa
Απάντηση: Skrill

Μπήκανε μόλις 99 ευρώ (είχα στείλει 100) μέσω Alpha Μετά από 1 εβδομάδα. Άρα δεν αξίζει αν κάποιος θέλει σχετικά γρήγορα να γεμίσει το skrill του. Οι άλλες τράπεζες που αναφέρθηκαν παραπάνω είναι πιο γρήγορες από ότι φαίνεται.
 
Απάντηση: Skrill

Αν στειλεις στην Ντόιτσε, τα χρηματα μπαινουν στη 2η εργασιμη.Αν στειλεις στην Αλφα,εμπλεξες.
 
Απάντηση: Skrill

Kαλησπερα.Καλως σας βρηκα.
Θελω να κανω μια ερωτηση.Χρησιμοποιω netteler αλλα εχω πολλα χρονια και δεν θυμαμαι στην επιλογη ..[FONT=&quot]Θα χρησιμοποιήσω τα χρήματα που κατατέθηκαν με αυτή τη χρεωστική/ πιστωτική κάρτα: [/FONT]<input type="radio" name="purpose" value="NON_GAMBLING" id="purpose" style="font-family: inherit; font-size: 14px; line-height: 1.15; margin: 0px 0px 1.28571rem; overflow: visible; padding: 0px;">[FONT=&quot] Όχι για τυχερά παιχνίδια [/FONT]<input type="radio" name="purpose" value="GAMBLING" id="purpose" style="font-family: inherit; font-size: 14px; line-height: 1.15; margin: 0px 0px 1.28571rem; overflow: visible; padding: 0px;">[FONT=&quot] Τυχερά παιχνίδια (καζίνο, αθλητικά στοιχήματα, πόκερ)....ποια ειναι η σωστη να βαλω...να σας πω οτι η χρεωστικη δεν ειναι Ελληνικη!Φυσικα για στοιχημα θελω να τα χρησιμοποιησω..

[/FONT]
 
Απάντηση: Skrill

Kαλησπερα.Καλως σας βρηκα.
Θελω να κανω μια ερωτηση.Χρησιμοποιω netteler αλλα εχω πολλα χρονια και δεν θυμαμαι στην επιλογη ..[FONT=&amp]Θα χρησιμοποιήσω τα χρήματα που κατατέθηκαν με αυτή τη χρεωστική/ πιστωτική κάρτα: [/FONT]<input type="radio" name="purpose" value="NON_GAMBLING" id="purpose" style="font-family: inherit; font-size: 14px; line-height: 1.15; margin: 0px 0px 1.28571rem; overflow: visible; padding: 0px;">[FONT=&amp] Όχι για τυχερά παιχνίδια [/FONT]<input type="radio" name="purpose" value="GAMBLING" id="purpose" style="font-family: inherit; font-size: 14px; line-height: 1.15; margin: 0px 0px 1.28571rem; overflow: visible; padding: 0px;">[FONT=&amp] Τυχερά παιχνίδια (καζίνο, αθλητικά στοιχήματα, πόκερ)....ποια ειναι η σωστη να βαλω...να σας πω οτι η χρεωστικη δεν ειναι Ελληνικη!Φυσικα για στοιχημα θελω να τα χρησιμοποιησω..

[/FONT]
To 2o βαζεις, τυχερα παιχννιδια.Αν και δεν ξερω αν θα γινει αποδεκτη η συναλλαγη με καρτα.
Προσφατα ειχα δοκιμασει πολλες φορες και ποτε δεν καταφερα να καταθεσω.
Εκτος απο αυτο το εχει ξεφτιλισει το θεμα η Νeteller με τις νεες χρεωσεις.
Silver VIP status και βαζει 2.5% χρεωση για καταθεσεις με ολες τις μεθοδους ακομα και με τραπεζα.
Ταυτοχρονα η SkriΙΙ σε κανονικο account χωρις VIP εχει 1%.
Ασε και το αλλο.Μεσα στις γιορτες εκαναν διπλες χρεωσεις σε πολυ κοσμο που ειχε κανει αγορες με την net-mastercard.
Παλι καλα που το παραδεχτηκαν οτι ειχαν προβλημα και μου επεστρεψαν χθες το ποσο.
Συν το οτι το τελευταιο 4μηνο μου εχουν καθυστερησει αρκετες εταιρειες την πληρωμη, και ο λογος ηταν η Νeteller, μαλιστα καποιες με συμβουλεψαν να κανω τις επομενες αναληψεις με SkriΙΙ.
Καλυτερα προτιμησε την SkriΙΙ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dimitriis
Απάντηση: Skrill

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει, αν μπορεί να μπεί τώρα στην skrill ?
 
Απάντηση: Skrill

Ευχαριστώ , εγω ουτε απο το τηλέφωνο ουτε απο τον υπολογιστή :emb:
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: