Skrill

Χρησιμοποιεί κάποιος για καταθέσεις με Skrill το 2FA ( Έλεγχος ταυτότητας δύο παραγόντων) μέσω της εφαρμογής google authenticator στο κινητό? Σας το ζητάει πλέον όταν κάνετε κάποια κατάθεση ή το έχουν καταργήσει?
Καλησπέρα Καλησπέρα πριν από κανένα δίμηνο ναι το χρησιμοποιούσα αλλά για τώρα τώρα δεν ξέρω δεν μου ζήτησε προχθές που έκανα κατάθεση. Δεν θυμάμαι αν καταχώρησα στον υπολογιστή αλλά μου ζήτησε να σταλεί μήνυμα στο κινητό για επιβεβαίωση
 
Απάντηση: Skrill

Καλησπέρα Καλησπέρα.

Να πω την αλήθεια όταν μου ήρθε το πριβέ το πρώτο που σκέφτηκα ήταν "Τι στο διάολο ρε παιδιά πως με βρίσκουν" αλλά διάβασες και δικά μου οπότε να βοηθήσω όσο μπορώ.

Εγώ την Alphabank δεν την εμπιστεύομαι άλλοι λένε μπαίνουν τα λεφτά στην ώρα τους εγώ δεν δοκίμασα και από την στιγμή που με εξυπηρετεί το Γερμανικό προχωράω εκεί είναι ρε παιδί μου προσωπικό του καθενός.

Τώρα αν μπεις στην σκριλλ έχει το πως θα στείλεις δηλαδή πως. Με κάρτα δεν παίρνει οπότε πάμε έμβασμα. Εκεί λοιπόν σου δίνει στοιχεία.
τώρα εδώ η απορία σου είναι σχετικά με το BIC. Εκεί λοιπόν αφού χρησιμοποιείς Εθνική αν βάλεις το IBAN το BIC θα σου το βγάλει αυτόματα μου το έβγαλε γι'αυτό σου λέω. Εκεί στον δικαιούχο θα βάλεις έναν αριθμό που έχεις στην σκριλλ θα το δεις για παράδειγμα είναι του στυλ 28529532 (αυτό είναι παράδειγμα εννοείτε) εκεί λοιπόν γράφεις αυτόν τον αριθμό για να ξέρει η σκριλλ που θα βάλει τα 5-10-100 κτλπ ευρώ που θα βάλεις. Εγώ μέχρι εδώ μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω στείλει με Εθνική αντιθέτως με Πειραιώς έχω στείλει πάρα πολλές φορές. Με αστεράκι είναι τα υποχρεωτικά στην Εθνική οπότε διεύθυνση δικαιούχου δεν γράφεις2
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]προς[/FONT]
[FONT=&quot]Skrill Ltd.[/FONT]

[FONT=&quot]Τράπεζα[/FONT]

[FONT=&quot]Deutsche Handelsbank[/FONT]

[FONT=&quot]Αριθμός ΙΒΑΝ[/FONT]

[FONT=&quot]DE14700111100009796037[/FONT]

[FONT=&quot]Αριθμός λογαριασμού[/FONT]

[FONT=&quot]9796037[/FONT]

[FONT=&quot]Πόλη[/FONT]

[FONT=&quot]Gauting[/FONT]

[FONT=&quot]Χώρα[/FONT]

[FONT=&quot]GER[/FONT]

[FONT=&quot]Κωδικός SWIFT[/FONT]

[FONT=&quot]DEKTDE7GXXX


[/FONT]

[FONT=&quot]Κωδικός τράπεζας[/FONT]

[FONT=&quot]70011110[/FONT]

[FONT=&quot]Νόμισμα[/FONT]

[FONT=&quot]EUR
[/FONT]
[/FONT]
Καλησπέρα,
Τα στοιχεία αυτά ισχύουν ακόμα για έμβασμα στην Γερμανία?
 
Καλησπέρα,
Τα στοιχεία αυτά ισχύουν ακόμα για έμβασμα στην Γερμανία?
φαντάζομαι θα ισχύουν, από τότε που επιτρέπεται η κατάθεση με visa και χρήση για τζόγο έχω σταματήσει τα εμβάσματα τα βάζω κατευθείαν στον λογαριασμό της skrill
 
φαντάζομαι θα ισχύουν, από τότε που επιτρέπεται η κατάθεση με visa και χρήση για τζόγο έχω σταματήσει τα εμβάσματα τα βάζω κατευθείαν στον λογαριασμό της skrill
Σ' ευχαριστώ,
Εκτός από το 1% που κρατάει η Skrill υπάρχει κάποια χρέωση από την τράπεζα?
 
Είμαι καινούριος στη σκριλ και προσπαθώ να κάνω την πρώτη μου κατάθεση. Τελικά, είναι δυνατή η κατάθεση με χρεωστική κάρτα μαστερκαρντ; (γιατί πατάω στην επιλογή πιστωτική/χρεωστική κάρτα και στην επόμενη οθόνη αυτόματα λέει για πιστωτική κάρτα, επίσης αφού βάλω τους αριθμούς της χρεωστικής μου τελικά δεν επιτυγχάνεται η συναλλαγή). Αν όντως δε γίνεται με χρεωστική μαστερκαρντ, τι λέτε να επιλέξω από την εμπειρία σας, τραπεζική μεταφορά ή rapid transfer;
 
Αν θες για στοίχημα τότε η visa χρεωστική είναι μονόδρομος γιατί εκεί σε ρωτάει αν πάει για τυχερά παιχνίδια και αναλόγως απαντάς ναι ή όχι, στην mastercard δεν σε ρωτάει και άρα δεν πάει στα τυχερά παιχνίδια.

Αν πας με τραπεζική μεταφορά όσο δεν μπορούσαμε να βάλουμε με visa πάντα τα έβαζα με έμβασμα αλλά στον λογαριασμό Γερμανίας
 
Μια συνδρομή στο μπλογκαμπετ θέλω να πάρω. Στο τσεκαουτ, στην επιλογή σκριλ, του μπλογκαμπετ έιχε επιλογή μαστερκαρντ, οπότε λογικά θα γίνεται και με μάστερκαρντ. Το θέμα είναι με το σκριλ, ότι δεν πραγματοποιείται η κατάθεση. Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι αφου βάζω τους αριθμούς της κάρτας μου την αναγνωρίζει ως πιστωτική μάστερκαρντ και όχι σαν χρεωστική, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος και να μην παίζει ρόλο. Τη μεσαία επιλογή κατάθεσης "πιστωτική και χρεωστική κάρτα" δεν επιλέγετε και εσείς όταν κάνετε κατάθεση με visa χρεωστική στο σκριλ;
 
Ναι την μεσαία επιλογή επιλέγουμε απλά εμένα είναι κάρτες visa και είναι καταχωρημένες
 
  • Like
Αντιδράσεις: panas23
Σήμερα πρόσεξα πως στην skrill για κατάθεση μέσω τράπεζας δεν έχει την alphabank και ούτε την Γερμανική αλλά μια στην malta. Καλό είναι να τσεκάρουν όσοι έχουν προδηλωμενο κάποιον απο τους 2 λογαριασμούς στο webbanking τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ertzan
Καλησπερα..Επειδη εχω βαρεθει καθε αναληψη με χρεωστικη να την περιμενω πανω απο 3 μερες σκεφτομαι να κανω λογαριασμο skrill..Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι,απ οτι ειδα σε σχολια πιο πανω,δε μπορεις να κανεις μεταφορα σε skrill απο χρεωστικη mastercard για στοιχηματικη χρηση,αλλα μονο απο visa..Ξερει κανεις αν ισχυει ακομα αυτο?Δηλαδη να μην μορεις να βαλεις απο mastercard στη skrill για στοιχημα γιατι,δυστηχως,μονο χρεωστικη mastercard εχω
 
Ειχα χρονια να κανω καταθεση μεσω skrill και βλεπω αλλαξαν πολλα.Μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι αν επιλεξω την rapid καταθεση στον τραπεζικο μου λογαριασμο που εχω συνδεσει στην skrill θα εχει 1% προμηθεια και τα χρηματα θα εμφανιστουν αμεσα στον λογαριασμο μου skrill?
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...