Soft bookies και limit

ItsSalem

New Member
14 Μαρ 2024
6
9
3
Καλημέρα/καλησπέρα σε ότι αρέσκεται ο καθένας, αναλόγως με το πότε θα διαβάσει το κειμενάκι αυτό.

Χρόνια παρακολουθώ, χρόνια πίσω από μία οθόνη, δίχως λογαριασμό καθώς χρόνος για στοίχημα και αρθρογραφία δεν υπήρχε (ελέω φύσης της δουλειάς μου), όμως καθώς διένυσα λίγο χρόνο άνεργος και είχα μία καλή κάβα, ξεκίνησα να παίζω έχοντας μία μεθοδολογία.

1) Ακολούθησα άτομα που είχαν EV+ στρατηγική. Τι κατάφερα με αυτό; Να βγάλω ένα καλό κέρδος σε ένα μήνα, ώστε να έχω κάβα για την συνέχεια, όμως να χάσω 3 λογαριασμούς (2 σε bet365 και 1 σε stoiximan).

2) Βρήκα άλλους λογαριασμούς σε soft bookies, αυτούς που πρήζουν συκώτια με τα ατελείωτα μπανεράκια και ότι προσφέρουν πληθώρα επιλογών σε παιχνίδια με αμέτρητα ειδικά στοιχήματα, και ξεκίνησα, μιας και είχα κάβα, να τους παίζω στα ίσια. Τέννις, σε μεγάλα τουρνούα, ακολουθώντας άτομα που ξέρουν το τόπι καλύτερα από εμένα, ακόμη και άτομα από εδώ, του φόρουμ. Το αποτέλεσμα; Νομίζω το καταλαβαίνετε... Κλείσιμο και εδώ.

3) Διαβάζω στους όρους και προυποθέσεις το τι ακριβώς ορίζει η κάθε στοιχηματική ως μεγάλο πρωτάθλημα (επομένως έχει άλλο max κέρδος και συμπερασματικά άλλα όρια) και προσαρμόζομαι πάνω σε αυτό, παίζοντας απλά πάνω στο άνοιγμα των αγορών. Το αποτέλεσμα γνωστό.

4) Λύση μου λένε, γνωστοί που ξέρουν το τόπι καλύτερα από έναν ανθρωπάκο σαν κι εμένα (που ασχολήθηκε 2 ολόκληρους μήνες), να παίξω μέσω broker. Δεν χρειάζεται ν' αναλωθώ περισσότερο, γιατί δεν είναι σωστό, όμως και πάλι τα ίδια θέματα. Όρια; Της πλάκας. Ολόκληρη pinnacle, ο μεγάλος αυτός sharp book που γνωρίζει την ''πιάτσα'', όρια σε χαμηλές κατηγορίες πρωταθλημάτων μετά την 20αδα της FIFA, δεν έχει ούτε κατά διάνοια. Δηλαδή, ακόμη και μέσο να είχα, να έπαιζα σε εταιρείες του εξωτερικού, πάλι το limit ήταν πιο δεδομένο από ποτέ.

5) Καταλήγω ότι όλα είναι τόσο περιορισμένα, όλα είναι τόσο συγκεκριμένα που δεν γίνεται να ζεις επαγγελματικά από αυτό την εποχή του 2024. Οι εταιρείες στην Ελλάδα είναι σχεδόν τρισάθλιες (ακόμη περιμένω ανάληψη 38 ΟΛΟΚΛΗΡΩΝ ΕΥΡΏ από την netbet, σε λογαριασμό πλήρως επαληθευμένο, κι αυτό είναι ένα απλό παράδειγμα), νέες δεν πρόκειται να προστεθούν, επομένως ο χώρος έχει φτάσει σε ένα τερματικό σημείο.

Επομένως αναρωτιέμαι, τι στο καλό κάνουν όλοι αυτοί οι tipsters που ζουν επαγγελματικά από αυτό, γνωρίζοντας ότι τα κουκιά, πλέον, είναι πιο μετρημένα από ποτέ στην αγορά, τα πλεονεκτήματα (λόγω πληροφόρησης) δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και εν τέλει σε ''περιορίζουν'' παίζοντας μόνο λίγο πριν την σέντρα;
Εγώ αύριο, μεθαύριο θα γυρίσω στην μίζερη δουλειά μου, θα την κάνω μέχρι να καταφέρω να βγω στην σύνταξη και όποτε κάτι καλό θα προκύπτει θα πηγαίνω στον ΟΠΑΠ να παίζω, με δελτία σπασμένα αρκετές φορές, ώστε απλά να πάω την οικογένεια κάπου καλύτερα.

• Like
Αντιδράσεις: GATHS, seftelos και theo_kromm_pro
ενδιαφερον κειμενο! <(Οχι κειμενακι)!!!!!
να ρωτησω κατι; στο περιπου οκ μη μπεις σε λεπτομερειες. Για τι τζιρους μιλαμε απο - ωσ -! Μπονους ερωτηση! εισαι σιγουρος οτι δεν τους... Τσιγκλισες;;;!!! αθελα σου ισως!

ενδιαφερον κειμενο! <(Οχι κειμενακι)!!!!!
να ρωτησω κατι; στο περιπου οκ μη μπεις σε λεπτομερειες. Για τι τζιρους μιλαμε απο - ωσ -! Μπονους ερωτηση! εισαι σιγουρος οτι δεν τους... Τσιγκλισες;;;!!! αθελα σου ισως!

Καλησπέρα Θοδωρή!
Πρακτικά δεν έκανα τίποτα που θα μπορούσε να τσιγκλήσει την κάθε εταιρεία, καθώς τα πονταρίσματά μου, όλα, ήταν κάτω από το ραντάρ, σπασμένα και ποτέ κάτι το μεμπτό. Δηλαδή ένα ποντάρισμα των 100 ευρώ, το πόνταρα σε 5 διαφορετικούς λογαριασμούς (ισόποσα προφανώς), χωρίς να κάνω χρήση wi-fi, χωρίς να τα παίζω από την ίδια συσκευή κλπ κλπ.

• Like
Αντιδράσεις: GATHS και theo_kromm_pro
ευχαριστω γαι τη διευκρινιση!
σε αυτες τις περιπτωσεις δηλαδη που ακουω/διαβαζω, για λιμιταρισματα, αυτ οπου με προβληματιζει ειναι, το μετα απο ποσο καιρο εγινε το λιμιταρισμα! Παραεγινε νωρις!
παραγινεται νωρις (το κακο)!!!
και να πει κανεις οτι δεν εχουνε!!!!! (δεν παει γαι'σενα αυτο) πολλες φορες, πολοι παικτες "προκαλουν" ας πουμε τους μπουκ, (αυτη ειναι μια δικη μου εντυπωση), παιζοντας δυνατατατα διαφορα παιχνιδια που ειναι ξεκαθαρο οτι εχουν πλεωνεκτημα και, σε συνδυασμο οτι τα παιχνιδια ειναι και σε "μικροτερες" κατηγοριες, ενοχλει!!! δεν βλεπω κατι λαθος ουτε σε αυτην την περιπτωση, (προς μπουκις! μην τα βαζετε βρε παιδια αφου σας πειραζουν)! βεβαια, αλλα στη δικη σου περιπτωση δεν ισχυει αυτο! ολα λογικα ακουγονται!
αυτο που εχω εγω να ευχηθω, ειναι καλη δυναμη στη προσπαθεια σου να βρεις Φιλους για αρχη!!!!! σε μια κοινωνια τοσο μα τοσο μακρια ο ενας απο τον αλλον!!!!!

• Like
Αντιδράσεις: ItsSalem
Μακριά από Brokers οι άνθρωποι είναι φαντάσματα που αν θέλουν σε πληρώνουν, όποτε γουστάρουν σου κλειδώνουν τον λογαριασμό στο white label ανταλλακτήριο και τρέχα να πάρεις τα λεφτά σου από την.... Μαλαισία!

Δεν μπορεί ο φίλος αφού είναι σίγουρος για όσα έχει βρει να εφαρμόσει το σύστημά του στην Betfair ? εκεί δεν θα τον κλείσουν απλά θα ανεβάσουν την προμήθεια κάποια στιγμή μετά από πολλά κέρδη.Ας απαντήσει κάποιος..Να πω κ εγώ τον προβληματισμό μου τώρα,έχω βρει κ εγώ τρόπο στο live χωρίς κάποιο κόλπο,στα ίσα, να κερδίζω.Υπαρχει περίπτωση οι μπουκ να παρατηρήσουν τι κάνω κ να προσαρμόσουν τον αλγόριθμο τους?

Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές αυτά.
Μόνο το αμοιβαίο στοίχημα -λογικά- σε γλυτώνει από το λιμιτάρισμα.
Δεν υπάρχει όμως on line πλατφόρμα αμοιβαίου και οι πλατφόρμες των ανταλλακτηρίων που προσεγγίζουν προς το αμοιβαίο είναι απαγορευμένες.

Εξηγώ:
Στο αμοιβαίο ο πάροχος από ένα ταμείο 1000 ευρώ υποχρεούται να μοιράσει τα 950 (φερ' ειπείν).
Στα ριαπαπά του ποιός κέρδισε και ποιός έχασε.
Στο μπουκικό παίζεις τετ α τετ. Και ένα ευρώ να ποντάρεις και να πάρεις έξη ευρώ, είναι τετ α τετ και ο μπουκ θα προτιμούσε να μην σε έχει πελάτη.

Αν υπήρχε αμοιβαίο στοίχημα κάποια μορφοποίηση των αγορών θα ήταν απαραίτητη.
Κάποιες στοιχηματικές αγορές θα έφευγαν, κάποιες καινούριες θα έπαιζαν.
Αλλά για εμάς που παίζουμε θα ήταν καλύτερα - τα προβλήματα που μας αναφέρετε δεν θα υπήρχαν (σύμφωνα με τον κανόνα της λογικής πάντα).

Τελευταία επεξεργασία:

Προγνωστικά

• 14:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • cinch Scottish Premiership 2023-24
  • 15:00
    Novasports 1HD
    • Χετάφε - Μαγιόρκα
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Sky Bet EFL Championship 2023-24
  • 17:15
    Novasports 1HD
    • Θέλτα - Βαλένθια
  • 17:15
    Novasports Start
    • Λας Πάλμας - Αλαβές
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Νάπολι - Λέτσε
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αταλάντα - Τορίνο
  • 19:15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Πόρτο - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    Novasports 1HD
    • Σπόρτινγκ Χιχόν - Έιμπαρ
    Novasports 2HD
    • Κλαμπ Μπριζ - Σερκλ Μπριζ
    Novasports Start
    • Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ - Γκενκ
  • 21:45
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ελλάς Βερόνα - Ίντερ
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Έμπολι - Ρόμα
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Λάτσιο - Σασουόλο
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φροζινόνε - Ουντινέζε
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Σεβίλλη - Μπαρτσελόνα
  • 13:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπαρτσελόνα - Τενερίφη
  • 18:00
    Novasports Prime
    • Μικρός τελικός
  • 21:00
    Novasports Prime
    • Τελικός
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Βίρτους Μπολόνια - Βενέτσια
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • Αύριο 27-05-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ντάλας Μάβερικς - Μινεσότα Τίμπεργουλβς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 10:35
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • MotoGP 2024
  • 11:45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Moto3 2024
  • 13:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Moto2 2024
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • MotoGP 2024
  • 14:30
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • DTM 2024
  • 15:45
    ANT1
    • Formula 1 2024 - Γκραν Πρι Μονακό
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • animusbet animusbet:
    Συνήλθες εσύ από χτες?:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    εντάξει ήμασταν σε κακό φεγγάρι τι να κάνουμε
  • Ertzan Ertzan:
    ήταν ανάδρομος ο Ερμής στον ταύρο
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν ξερω τι ειναι χειρότερο στον τελικό...το θεαμα ή ο αγωνιστικός χώρος...
  • PANATHA PANATHA:
    Ηλιθιε Χουανκαρ και εκανες λαθος πασα στα 3 μετρα που ειχε σαν συνεπεια λιγα δευτερολεπτα μετα να φαει δευτερη κιτρινη ο βλακας ο Κωτσιρας που εφαγε σαν ερασιτεχνης την πρωτη κιτρινη γιατι ηθελε να σηκωσει απο κατω τον παιχτη του Άρη....
  • Ertzan Ertzan:
    ο αγωνιστικός χώρο
  • PANATHA PANATHA:
    Αντιο κυπελλο...δεν την βγαζει με 10 παιχτες....μονο αν επειδη εχει γενικα πολλες μονομαχιες φαει και ο Αρης κοκκινη
  • Ertzan Ertzan:
    το Χ μπορείτε να το βγάλετε στην κανονική διάρκεια αυτό θέλω
  • Ertzan Ertzan:
    να ρε γκρίνιαζες και 2η κόκκινη στον Άρη αυτήν την φορά τι άλλο θέλετε δηλαδή
  • PANATHA PANATHA:
    δεν γκρινιαζω....τους κραζω....εχει διαφορα
  • animusbet animusbet:
    θέλουμε νίκη στην κανονική διάρκεια για να πάμε να φάμε μετά
  • Ertzan Ertzan:
    σαν γκρίνια είναι ξέρω εγώ
  • Ertzan Ertzan:
    τέτοια ώρα πάμε για ποτό ρε πιο φαϊ
  • Ertzan Ertzan:
    τώρα που είπες φαγητό αυτό θυμήθηκα :smk1:

• PANATHA PANATHA:
    και οτι πηγα να σου γραψω πως θα εχει κι αλλη κοκκινη
  • Ertzan Ertzan:
    σφάζουν τον Άρη φως φανάρι
  • animusbet animusbet:
    ταιριάζει και σε σύνθημα αυτό
  • PANATHA PANATHA:
    σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης
  • Ertzan Ertzan:
    άλλο κάρφωμα κάνει ο Φώτης έχει τελειώσει η σεζόν γι'αυτόν
  • PANATHA PANATHA:
    Ε δεν ηξερε να παει σε μοναστηρι για να μην εχεις να λες....
  • Ertzan Ertzan:
    Βαγιανίδης ο εκτελεστής
  • Ertzan Ertzan:
    Καρυπίδης κυνηγάει την διαιτητή
  • K Kavajim:
    Αφήστε τον να πέσει κάτω να ησυχάσουμε...
  • K Kavajim:
    Ένας τίτλος μόνο για τον φετινό Bernard... Ο μεγάλος θα έρθει αύριο
  • Ertzan Ertzan:
    για όποιον ενδιαφέρεται μετά το υπερθέαμα ο βαρετός αγώνας Κυπέλλου Γαλλίας
    Ertzan Ertzan: για όποιον ενδιαφέρεται μετά το υπερθέαμα ο βαρετός αγώνας Κυπέλλου Γαλλίας