Stoiximan και Limit

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
Ναι κι εγώ μαζί σου.Αλλά για σκέψου να ζητάς αυτά τα 3000 από την online και να σου ζητάει ΑΦΜ,φωτοτυπία ταυτότητας , φωτοτυπία κίνησης τραπεζικού σου λογαριασμού, δακτυλοσκόπηση , υπέρηχο ανω και κάτω κοιλίας , να στα κάνει τσουρέκια να στα δώσει μετά από κανα μήνα και μετά όταν πάς να ξαναπαίξεις να φάς ένα ωραιότατο limit να είναι όλο δικό σου.Εγώ ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.Μπορεί όλοι να τον βρίζουν τον ΟΠΑΠ αλλά οτι κερδίζεις θα στο πληρώσει.Τουλάχιστον μέχρι τώρα αυτό έχει δείξει.Αν αργότερα τις κόψει και αυτός τις πληρωμές θα ασχοληθώ με το ψάρεμα.
O online ΟΠΑΠ κόβει παίχτες όπως και οι υπόλοιπες online πάντως
 
O online ΟΠΑΠ κόβει παίχτες όπως και οι υπόλοιπες online πάντως
Ναι δυστυχώς , αν και νομίζω οτι συνήθως συμβαίνει όταν παίζεις μονά ή δυάδες.Αν παίζεις combo δεν έχεις θέμα.Και εαν θες να ρίξεις μεγάλο ποντάρισμα πας στο επίγειο.Παλιά που δεν υπήρχει το online έσπαγα δελτία.
 
Ναι κι εγώ μαζί σου.Αλλά για σκέψου να ζητάς αυτά τα 3000 από την online και να σου ζητάει ΑΦΜ,φωτοτυπία ταυτότητας , φωτοτυπία κίνησης τραπεζικού σου λογαριασμού, δακτυλοσκόπηση , υπέρηχο ανω και κάτω κοιλίας , να στα κάνει τσουρέκια να στα δώσει μετά από κανα μήνα και μετά όταν πάς να ξαναπαίξεις να φάς ένα ωραιότατο limit να είναι όλο δικό σου.Εγώ ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.Μπορεί όλοι να τον βρίζουν τον ΟΠΑΠ αλλά οτι κερδίζεις θα στο πληρώσει.Τουλάχιστον μέχρι τώρα αυτό έχει δείξει.Αν αργότερα τις κόψει και αυτός τις πληρωμές θα ασχοληθώ με το ψάρεμα.

Ε ωραια κι εγω αυτο ακριβως λεω, στην Ελλαδα δεν γινεται να κανεις κερδη απο το στοιχημα πλεον. Δεν διαφωνω σε αυτα που λες. Η κατασταση δεν επιτρεπει να κανεις κερδη.

Αν εσυ πιστευεις οτι με τις αποδοσεις ΟΠΑΠ μπορεις να κανεις κερδος, εγω διαφωνω γιατι μοιραια θα ερθει το negative variance και αν δεν προσεξεις θα χασεις παρα πολλα και θα καταληξεις χαμενος. Γιατι; γιατι τα κερδη απο ΟΠΑΠ ειναι λιγότερα σε σχέση με αυτά που μπορείς να έχεις οταν παίζεις value και έτσι να αντεξεις την αρνητική διακύμανση.

Το στοιχημα, το χρηματιστηριο, τα κρυπτο κλπ δεν ειναι "παρε μωρε και τη σφαγμενη τιμη κερδος θα εχεις". Αν δεν παρεις στις καλυτερες τιμες θα ερθει η ωρα που θα εισαι ο χαμενος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay και nklaps
Ε ωραια κι εγω αυτο ακριβως λεω, στην Ελλαδα δεν γινεται να κανεις κερδη απο το στοιχημα πλεον. Δεν διαφωνω σε αυτα που λες. Η κατασταση δεν επιτρεπει να κανεις κερδη.

Αν εσυ πιστευεις οτι με τις αποδοσεις ΟΠΑΠ μπορεις να κανεις κερδος, εγω διαφωνω γιατι μοιραια θα ερθει το negative variance και αν δεν προσεξεις θα χασεις παρα πολλα και θα καταληξεις χαμενος. Γιατι; γιατι τα κερδη απο ΟΠΑΠ ειναι λιγότερα σε σχέση με αυτά που μπορείς να έχεις οταν παίζεις value και έτσι να αντεξεις την αρνητική διακύμανση.

Το στοιχημα, το χρηματιστηριο, τα κρυπτο κλπ δεν ειναι "παρε μωρε και τη σφαγμενη τιμη κερδος θα εχεις". Αν δεν παρεις στις καλυτερες τιμες θα ερθει η ωρα που θα εισαι ο χαμενος.
Διαβάζω που λέτε όλοι για το value και ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι ή μάλον να το πω καλύτερα το καταλαβαίνω στο περίπου.Δεν είμαι σχετικός με ποδόσφαιρο και οι προβλέψεις μου βγαίνουν μέσα από προγράμματα που έχω κατασκευάσει μόνος μου με βάση διάφορα μοτίβα/φίλτρα δικής μου επινόησης.Πιθανολογώ οτι αυτό που κάνω μάλον είναι ένα είδος value (αξίας) το οποίο δεν στηρίζεται στην αύξηση ή μείωση μιας απόδοσης με βάση του τι παίζει ο κόσμος (μάλον αυτό ενοείτε value απότι έχω καταλάβει).Επειδή λοιπόν μετά το ξεδιάλεγμα των παραπάνω αγώνων το βασικότερο πρόβλημά μου ήταν το πως θα διαλέξω πχ μια επιτυχημένη 5άδα ή 6άδα , σκέφτηκα όχι μόνο να παίζω παράλληλα αρκετά συστήματα , αλλά ταυτόχρονα ακόμα και σε κακές επιλογές να είχα σαν backp συστήματα κάλυψης παικτικού κεφαλαίου.Τουτέστην , σε ΣΚ που πήγαιναν όλα ανάποδα και έπεφταν έξω οι προβλέψεις μου στα βασικά συστήματα , είχα τα backup τα οποία επέστρεφαν τη χασούρα χωρίς να πηγαίνω για κέρδος.Ακόμα όμως και τα backup , όταν στις σπάνιες περιπτώσεις έπεφταν έξω , είχα ήδη δημιουργήσει "μαξιλάρι ασφαλείας από προηγούμενες καλές νίκες προηγούμενων ΣΚ.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις έχω θωρακίσει τα συστήματά μου με τέτοιο τρόπο ώστε να έχω πάντα θετικό ταμείο στο τέλος του χρόνου.Αν είχα και τις πληροφορίες που έχετε εδώ μέσα οι περισσότεροι σχετικοί με το ποδόσφαιρο γνώσεις (όπως πχ ελλείψεις ομάδων,ή αλλαγές της τελευταίας στιγμής που παίζουν κρίσιμο ρόλο στην έκβαση ενός αγώνα) , τότε θα το είχα τερματίσει και θα αύξανα την κάβα μου με αλματώδεις ρυθμούς.
Το να πάω να παίξω αυτά που παίζω στους online , ξέρω οτι θα είναι για μια φορά και θα μου βάλουν φρένο μόλις δουν να αυξάνω πονταρίσματα.Αυτούς τους έχω για κάποια τζογαδόρικου στύλ συστήματα που μπορεί να πάω ταμείο μια φορά στα 2 ή 3 χρόνια ή και ποτέ αλλά εαν συμβεί θα τους πάρω αρκετό χρήμα αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ εαν και όταν έρθει η στιγμή και δεν πληρώσουν.Ούτε εγώ αγαπάω τον ΟΠΑΠ αλλά με τη μέχρι τώρα κατάσταση αυτός είναι που με πληρώνει ανελιπώς και όχι κάποια από τις online.
 
No offense, αλλά τι σε κρατάει από το να πεις και στους άλλους (και σε εμάς) τον τρόπο που το καταφέρνεις. Μπορεί να είναι αφελής η ερωτησή μου..αλλά είναι πραγματική απορία , χωρίς δόση ειρωνείας.
Αν θέλεις μου απαντάς και pm.
 
No offense, αλλά τι σε κρατάει από το να πεις και στους άλλους (και σε εμάς) τον τρόπο που το καταφέρνεις. Μπορεί να είναι αφελής η ερωτησή μου..αλλά είναι πραγματική απορία , χωρίς δόση ειρωνείας.
Αν θέλεις μου απαντάς και pm.
Δηλαδή μου λες να καθήσω να σου αναλύσω ένα πρόγραμμα που μου πήρε μήνες να το φτοιάξω και συνεχίζω ν το εξελίσω χρόνια τώρα, και να σου εξηγήσω κάθε ένα από τα περίπου 22 φίλτρα τι κάνει και πως το κάνει.Να σου αναλύσω ένα άλλο πρόγραμμα που έχω βάλει μέσα μερικές χιλιάδες παιγμένους αγώνες με όλα τους τα στατιστικά και με βάση τα αποτελέσματα που έχουν δώσει έχω ρυθμίσει τα παραπάνω φίλτρα για να ελαχιστοποιώ τα ποσοστά αποτυχίας.Αφενός οτι δεν έχω το χρόνο και την όρεξη να το κάνω και αφετέρου τι νόημα θα είχε.Για να δεις εαν δουλεύει; Για να τσεκάρεις εαν λέω αλήθεια ή όχι;Μα πως θα το δεις αφού την τελική απόφαση του ποιοι αγώνες θα παιχτούν είναι καθαρά προσωπική.Συν οτι τα προγράμματα από μόνα τους δεν κάνουν παπάδες όπως πολλοί νομίζουν εαν δεν έχεις από πίσω και ένα σωστά δομημένο παικτικό πλάνο που να διαχειρίζεται σωστά το κεφάλαιο.Εγώ απλά αναφέρω οτι μπορείς να κερδίζεις και με άλλους τρόπους εκτός του να κάνεις arbing.Δεν ζήτησα από κάποιον σας να ασπαστεί αυτά που λέω.Εαν νομίζετε οτι ο μόνος τρόπος να κερδίζει κάποιος το στοίχημα είναι το arbing , δεν είμαι εγώ αυτός που θα σας αλλάξει τη γνώμη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Δηλαδή μου λες να καθήσω να σου αναλύσω ένα πρόγραμμα που μου πήρε μήνες να το φτοιάξω και συνεχίζω ν το εξελίσω χρόνια τώρα, και να σου εξηγήσω κάθε ένα από τα περίπου 22 φίλτρα τι κάνει και πως το κάνει.Να σου αναλύσω ένα άλλο πρόγραμμα που έχω βάλει μέσα μερικές χιλιάδες παιγμένους αγώνες με όλα τους τα στατιστικά και με βάση τα αποτελέσματα που έχουν δώσει έχω ρυθμίσει τα παραπάνω φίλτρα για να ελαχιστοποιώ τα ποσοστά αποτυχίας.Αφενός οτι δεν έχω το χρόνο και την όρεξη να το κάνω και αφετέρου τι νόημα θα είχε.Για να δεις εαν δουλεύει; Για να τσεκάρεις εαν λέω αλήθεια ή όχι;Μα πως θα το δεις αφού την τελική απόφαση του ποιοι αγώνες θα παιχτούν είναι καθαρά προσωπική.Συν οτι τα προγράμματα από μόνα τους δεν κάνουν παπάδες όπως πολλοί νομίζουν εαν δεν έχεις από πίσω και ένα σωστά δομημένο παικτικό πλάνο που να διαχειρίζεται σωστά το κεφάλαιο.Εγώ απλά αναφέρω οτι μπορείς να κερδίζεις και με άλλους τρόπους εκτός του να κάνεις arbing.Δεν ζήτησα από κάποιον σας να ασπαστεί αυτά που λέω.Εαν νομίζετε οτι ο μόνος τρόπος να κερδίζει κάποιος το στοίχημα είναι το arbing , δεν είμαι εγώ αυτός που θα σας αλλάξει τη γνώμη.

Moυ κινησες την περιεργεια. Δεν θελω να σε κρινω. Αν θελεις πες μου ποσους αγωνες εχεις παιξει εως τωρα και σε ποσο χρονικο διαστημα. Και τι ποσοστο κερδους επι του τζιρου εχεις
 
Moυ κινησες την περιεργεια. Δεν θελω να σε κρινω. Αν θελεις πες μου ποσους αγωνες εχεις παιξει εως τωρα και σε ποσο χρονικο διαστημα. Και τι ποσοστο κερδους επι του τζιρου εχεις
Τι να σου πω; Πόσους αγώνες έχω παίξει τα τελευταία 2 χρόνια; Δεν κρατάω τέτοια στατιστικά.Παλιά κρατούσα τα πάντα αλλά βαρέθηκα γιατί δεν έχει πλέον νόημα.Το μόνο που κρατάω είναι την κίνηση κάθε μήνα και φυσικά συνολικά του χρόνου.Παιχνίδια παίζω μόνο σαββατοκύριακα και μόνο πρωταθλήματα.Ομάδες , από τις πιο γνωστές μέχρι τις πιο άγνωστες αρκεί να έχω τα συνολικά στατιστικά από την αρχή της σεζόν.Πάνω στα στατιστικά δεδομένα γίνεται οτι γίνεται.Ποσοστά κέρδους να μου επιτρέψεις να μην αναφέρω γιατί η επόμενη ερώτηση θα είναι για τί ποσά μιλάμε.Είναι πάντως συνεχώς αυξανόμενα τα τελευταία 2 χρόνια.Από αποδόσεις συστημάτων , ανάλογα την κατηγορία , από 2-4,5 με μεγάλα πονταρίσματα , μέχρι και πολύ υψηλού ρίσκου με ποσά της πλάκας και αποδόσεις στο θεό.Πχ 15άδες με 200Κ απόδοση που ποιάνω τα 10-11 σημεία.
 
Τι να σου πω; Πόσους αγώνες έχω παίξει τα τελευταία 2 χρόνια; Δεν κρατάω τέτοια στατιστικά.Παλιά κρατούσα τα πάντα αλλά βαρέθηκα γιατί δεν έχει πλέον νόημα.Το μόνο που κρατάω είναι την κίνηση κάθε μήνα και φυσικά συνολικά του χρόνου.Παιχνίδια παίζω μόνο σαββατοκύριακα και μόνο πρωταθλήματα.Ομάδες , από τις πιο γνωστές μέχρι τις πιο άγνωστες αρκεί να έχω τα συνολικά στατιστικά από την αρχή της σεζόν.Πάνω στα στατιστικά δεδομένα γίνεται οτι γίνεται.Ποσοστά κέρδους να μου επιτρέψεις να μην αναφέρω γιατί η επόμενη ερώτηση θα είναι για τί ποσά μιλάμε.Είναι πάντως συνεχώς αυξανόμενα τα τελευταία 2 χρόνια.Από αποδόσεις συστημάτων , ανάλογα την κατηγορία , από 2-4,5 με μεγάλα πονταρίσματα , μέχρι και πολύ υψηλού ρίσκου με ποσά της πλάκας και αποδόσεις στο θεό.Πχ 15άδες με 200Κ απόδοση που ποιάνω τα 10-11 σημεία.
2 χρονια ειναι μεγαλο το διαστημα.Βγαζεις πανω απο 2.000 καθε σαιζον?
 
2 χρονια ειναι μεγαλο το διαστημα.Βγαζεις πανω απο 2.000 καθε σαιζον?
2.000+ έχω βγάλει και μέσα σε 2 σαββατοκύριακα παίζωντας 30 αγώνες διπλές ευκαιρίες του 1,23.Και το συγκεκριμένο είναι ένα από τα συστήματα μέτριου προς υψηλού ρίσκου που δεν βασίζομαι.Απλά το έχω για δοκιμές και για να περνά η ώρα.Ας μην το ποσοτικοποιούμε όμως.Ακόμα και τα ψιλά του να παίζει κάποιος , εαν έχει μεθοδικότητα και δεν είναι ανυπόμονος μπορεί να βγάλει τρελά ποσά ακόμα και από μηδενική βάση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon και παιχταράς
Χα αν ρωτησεις 10 ανθρωπους τι ειναι το βαλιου θα παρεις 15 απαντησεις. Συνοπτικα

1) Για τους κουτοπονηρους βαλιου ειναι να πεφτει ενας αγωνας στο 1.30 και ενας μπουκμεικερ να τον εχει ξεχασει στο 1.80

2) Για τους βαλιου-αρμπερ να αγοραζεις κατι στο 1.80 και να πεφτει στο 1.30

3) Για τους αγνους να δινει ενα ματς 1.80 ενω εσυ πιστευεις οτι επρεπε να δινει 1.30

Εγω δε σου μιλαω για αρμπινγκ, εγω σου μιλαω για αγνοτητα, ρομαντζαδα. Παμε με παραδειγματα λοιπον(τα οποια δεν υιοθετω ομως)

Μπενφικα - Λειψια, για εμενα σωστη τιμη Μπενφικα ειναι 2.25. Πινακλ εχει 2.70, οπαπ εχει 2.55. Παιζω 1000 Μπενφικα και κερδιζω αφου τσιμπησα σωστο βαλιου, κερδη 1700 ή 1550

Ολυμπιακος - Τοτεναμάκι. Για εμένα ο Ολυμπιακός θα κερδίσε και ο άσσος έπρεπε να δινει 2.80. Εχει 4.25 η πινακλ και 3.60 ο ΟΠΑΠ. Παιζω 1000 και κερδιζω. 3250 και 2600 τα κερδη

Εχω λοιπον κερδη ονλαιν 4950, οπαποκα 4150. Ηδη βλεπεις μια διαφορα 800 ευρω, σχεδον 1 πονταρισμα.

Σπαει ο διαολος το ποδι του και ερχεται η αρνητικη διακυμανση. Χανω τα επομενε 5 στοιχηματα ειτε επειδη τα ειδα στραβα, ειτε για ατυχιες, χαμενα πεναλτι, δοκαρια, βαρ κλπ. Δεν εχει σημασια πως, η αρνητικη διακυμανση δεν συγχωρει θα ερθει και θα σε καταστρεψει. Χανοντας 5 στοιχηματα ονλαιν, ουσιαστικα γυρναω στην αρχη, -50 ευρω. Χανοντας 5 στοιχηματα ΟΠΑΠ εχω μπει μεσα 850 ευρω και πρεπει να κερδισω 2 φορες για να ξαναεχω την πολυτελεια να στοιχηματισω χωρις αγχος. Αυτος λοιπον ειναι ο λογος που στην Ελλαδα σοβαρο κερδος απο το στοιχημα δεν μπορεις να κανεις πια.

Σημειωση: Τα κερδη και οι απωλειες πιθανοτατα θα ειναι μικροτερα γιατι καπου θα καλυψεις, καπου θα κανεις τρεηντ, αλλα μιλωντας γενικα, ετσι ειναι.
 
  • Like
  • Love
Αντιδράσεις: qazdas, swsias7 και kerkireos
Αυτος λοιπον ειναι ο λογος που στην Ελλαδα σοβαρο κερδος απο το στοιχημα δεν μπορεις να κανεις πια.
Δεν ειναι αυτοι οι λογοι που δεν μπορεις να κανεις σοβαρο κερδος απο το στοιχημα αλλα 2 απλοι.
1ον Δεν επαιξες στην εταιρεια που δεν βαζει λιμιτ ειναι η μεγαλυτερη στο κοσμο και εχει γκανιοτα σε αυτα τα ματς 1.5%
2ον Η διακυμανση και η γκαντεμια δεν ηταν -5 τελικα αλλα -15 . Συνεπως με βαση το πονταρισμα σου ηθελες 20 χηνες για ασφαλεια.
Αυτα τα 2 .
Το αλλο κομματι της επιλογης 2.70 αντι 2.20 αφου μπορεις απλα το κανεις...
 
Χα αν ρωτησεις 10 ανθρωπους τι ειναι το βαλιου θα παρεις 15 απαντησεις. Συνοπτικα

1) Για τους κουτοπονηρους βαλιου ειναι να πεφτει ενας αγωνας στο 1.30 και ενας μπουκμεικερ να τον εχει ξεχασει στο 1.80

2) Για τους βαλιου-αρμπερ να αγοραζεις κατι στο 1.80 και να πεφτει στο 1.30

3) Για τους αγνους να δινει ενα ματς 1.80 ενω εσυ πιστευεις οτι επρεπε να δινει 1.30

Εγω δε σου μιλαω για αρμπινγκ, εγω σου μιλαω για αγνοτητα, ρομαντζαδα. Παμε με παραδειγματα λοιπον(τα οποια δεν υιοθετω ομως)

Μπενφικα - Λειψια, για εμενα σωστη τιμη Μπενφικα ειναι 2.25. Πινακλ εχει 2.70, οπαπ εχει 2.55. Παιζω 1000 Μπενφικα και κερδιζω αφου τσιμπησα σωστο βαλιου, κερδη 1700 ή 1550

Ολυμπιακος - Τοτεναμάκι. Για εμένα ο Ολυμπιακός θα κερδίσε και ο άσσος έπρεπε να δινει 2.80. Εχει 4.25 η πινακλ και 3.60 ο ΟΠΑΠ. Παιζω 1000 και κερδιζω. 3250 και 2600 τα κερδη

Εχω λοιπον κερδη ονλαιν 4950, οπαποκα 4150. Ηδη βλεπεις μια διαφορα 800 ευρω, σχεδον 1 πονταρισμα.

Σπαει ο διαολος το ποδι του και ερχεται η αρνητικη διακυμανση. Χανω τα επομενε 5 στοιχηματα ειτε επειδη τα ειδα στραβα, ειτε για ατυχιες, χαμενα πεναλτι, δοκαρια, βαρ κλπ. Δεν εχει σημασια πως, η αρνητικη διακυμανση δεν συγχωρει θα ερθει και θα σε καταστρεψει. Χανοντας 5 στοιχηματα ονλαιν, ουσιαστικα γυρναω στην αρχη, -50 ευρω. Χανοντας 5 στοιχηματα ΟΠΑΠ εχω μπει μεσα 850 ευρω και πρεπει να κερδισω 2 φορες για να ξαναεχω την πολυτελεια να στοιχηματισω χωρις αγχος. Αυτος λοιπον ειναι ο λογος που στην Ελλαδα σοβαρο κερδος απο το στοιχημα δεν μπορεις να κανεις πια.

Σημειωση: Τα κερδη και οι απωλειες πιθανοτατα θα ειναι μικροτερα γιατι καπου θα καλυψεις, καπου θα κανεις τρεηντ, αλλα μιλωντας γενικα, ετσι ειναι.
Αποτι καταλαβα εχουμε τελειως διαφορετικη προσεγγιση στο θεμα.Εσυ αναφερεις μονα παιχνιδια εγω συνολο συστηματων.Δηλαδη εσυ περιμενεις απο ενα να χασεις η να κερδισεις ,εγω περιμενω απο πολλα και φυσικα οχι μονα.Οι 5 συνεχομενες ηττες σε μενα δεν υπαρχει πιθανοτητα να εμφανιστουν.Μπορει να χασω πχ 15 δελτια και σε 5 αλλα να κερδιζω και να καλυπτω και τη χασουρα απο τα χαμενα.Το 1000αρικο που λες οτι παιζεις το βαζεις απο την τσεπη σου η απο τα κερδισμενα; Εγω μεχρι πριν μερικα χρονια επαιζα με τα δικα μου.Μετα καταφερα να παιζω με τα κερδισμενα.Στο στοιχημα στην Ελλαδα δεν βγαζουν λεφτα οχι γιατι φταιει η γκανιοτα του Οπαπ,αλλα γιατι δεν εχει καποιος συστημα και υπομονη.Αν βαλει καποιος το κεφαλι κατω πιστευω θα τη βρει την ακρη.Τις μερες που δεν παιζω καθομαι και ξεδιαλεγω ολους τους αγωνες που εχασα και ψαχνω να βρω τι δεν εκανα σωστα η αν ηταν απλα ατυχια.Τα κερδισμενα δεν τα κοιταω.Δεν εχει νοημα.Οτι παιζω ειναι με δικα τους λεφτα αλλα δςν τους τα χαριζω ετσι ευκολα επειδη απλα τα κερδισα.Αφιερωσα χρονο για να κερδισω.Δεν μου τα χαρισε κανενας οποτε τα θεωρω κατι σαν επενδυση.Στην τελικη οταν χανω αν βρω γιατι εχασα λεω χαλαλι του.Κερδισα οτι δεν θα την ξαναπατησω με τον ιδιο τροπο.
 
μπορείς να είσαι σίγουρος όμως ότι θα συμβεί αυτό το 15-5 και όχι 17-3 ή 19-1 ή και 20-0?
Μπορώ να σου πω οτι είμαι απόλυτα σίγουρος όχι για την κατανομή κερδισμένων-χαμένων συστημάτων αλλά κερδισμένων-χαμένων συνολικών ποσών που είναι πάντα υπέρ των κερδισμένων.Αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο κατανομής των αγώνων που επιλέγονται στα επι μέρους συστήματα χρησιμοποιώντας διάφορες τεχνικές αλληλοκάλυψης.
Ενδεικτικά να σου αναφέρω οτι μια από τις τεχνικές είναι από μια δεξαμενή επιλεγμένων αγώνων που έχουν βγει από εφαρμογή συγκεκριμένων φίλτρων που έχει πχ επιβεβαιωμένη επιτυχία 80+% δηλαδή να χάνω 1 αγώνα ανά 5 , να ξεδιαλέξω 10 τέτοιους αγώνες και να φτοιξω 5άδες και να κάνω αντικατάσταση με shifting έναν αγώνα ανά δελτίο.Στη βασική 5άδα δηλαδή να κάνω αντικατάσταση έναν αγώνα τη φορά από τους υπόλοιπους 5.
Ή αν πχ έχω βρει έναν αγώνα με υψηλή απόδοση πχ πάνω από 3 που τα στατιστικά μου τον προτείνουν ως φαβορί ενώ δεν είναι , μπορώ να τον ενσωματώσω σε παραπάνω από ένα δελτία είτε καλυπτόμενο από πχ τη 2πλή ευκαιρία είτε αντικαθιστώντας το με άλλο επίσης υψηλής απόδοσης προτεινόμενο.
Έτσι καταφέρνω ένα πχ αγώνα με υψηλή απόδοση εαν τον χάσω να τον έχω σε άλλο δελτίο σε άλλη μορφή καλυμένο και να κερδίζει.Φυσικά δεν μπορώ να καλύψω όλες τις εκβάσεις των αγώνων αλλά με βάση το πρόγραμμα στατιστικής που παίζω εικονικά μέσα από μια δεξαμενή χιλιάδων ήδη παιγμένων αγώνων βλέπω προς τα που γέρνει η πλάστιγγα και που να επικεντρωθώ.
Ουσιαστικά τα φίλτρα δεν είναι τίποτα άλλο πέρα από ένα φιλτράρισμα μοτίβων συμπεριφοράς αμφότερων ομάδων συγκρίνοντάς τα με αντίστοιχης συμπεριφοράς ζευγαριών ομάδων που έδωσαν συγκεκριμένο αποτέλεσμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Παντως αν εννοεις οτι στα 15 δελτια, υπαρχουν και 3-5 που ειναι καλυψεις των αλλων ωστε να μη χανεις, τοτε κι εσυ ουσιαστικα αρμπινγκ κανεις, οποτε δεν μπορεις να λες οτι δεν ειναι μονο το αρμπ.

Εννοειται πως οταν ξεκινας κανεις επενδυση, το 1000αρικο ή οτι παιζεις ειναι δικο σου. Αλλα ναι πλεον δεν παιζω με δικα μου λεφτα αν και για μενα ολα δικα μου ειναι, τα κερδισα με τη γνωση και την εξυπναδα μου οποτε μου ανηκουν.

Τωρα παιζω και 2αδες και 3αδες και καμια 4αδα και την τυχερη 10αδα, αλλα κυριως 2αδες/3αδες και λιγοτερο μονα. Οποτε στα παραδειγματα μπορεις να βαλεις μια δυαδα στο 2.70 και οχι τη Μπενφικα

Για να δωσουμε ενα τελος στη συζητηση αυτη, το 90% οσων παιζουν δεν εχουν ειτε το χρονο ειτε την εξυπναδα ειτε τις γνωσεις να κατσουν να φτιαξουν πολυπλοκα συστηματα για να παιξουν 20 δελτια το Σαββατο και να κερδισουν καποια και να εχουν το κερδος που εχουν. Αυτο που κανουν ειναι καθε Σαββατο να ξεχωριζουν 40-50 γεγονοτα για στοιχηματισμο, να τα φιλτραρουν, να κανουν τα συστηματακια τους, τα κομπο τους, να διαλεγουν 2-3 δυνατα να τα βαρεσουν και περιμενουν η μπαλα να παει εκει που πρεπει. Για αυτους τους παικτες λοιπον, στην Ελλαδα ετσι οπως ειναι αγορα στοιχηματος ειναι αδυνατον να δημιουργήσουν κερδος (ή τουλαχιστον σημαντικο κερδος οπως παλια). Ειμαι σιγουρος οτι κι εσυ αν μπορουσες να παιζεις τα δελτια σου στην πινακλ τωρα θα ειχες 5 φορες περισσοτερα κερδη.
 
Άρμπινγκ απόσο ξέρω είναι να καλύπτεις και τις 3 πιθανές εκβάσεις ενός αγώνα 1 ,Χ και 2.Εγώ απλά τα καλύπτω εν μέρη αλλά τέλος πάντων δεν είναι πάντα οι καλύψεις που με σώζουν αλλά συνήθως κάποια άλλα δελτία.Οι καλύψεις είναι λίγο πονεμένη ιστορία και σε βάθος χρόνου μάλον βλέπω οτι δεν πολυσυμφέρει.Είναι όμως πιο πολύ για την ψυχολογία.Να πεις οτι δεν έχασες τα λεφτά που έπαιξες αν και εγώ είμαι λίγο εγωιστής και θέλω ακόμα και τότε να βγάζω έστω και ελάχιστα και ζητάω απόδοση 1,1.Δηλαδή για τον κόπο μου και την ταλαιπωρεία μου να πάρω επιστροφή στη χειρότερη ένα 10% ίσα να μην πω οτι έχασα τις ώρες μου τζάπα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...