@@@@ TRADING @@@@

κατ αρχην saimon κατ εμε ο κοσμος δεν πλουτησε. Εαν εννοεις αυτο που λεω:Ενταξει στην Ελλαδα μπορει να κερδισαν,ε τοτε τραβα και ριξε μια ματια απο την αρχη του τοπικ.Ο πιραυλος ειπε οτι βασει της κεντρικης σελιδας του forum ο κοσμος ειναι κερδισμενος.Εγω διαφωνισα και τι το ηθελα ?? Ηρθαμε σε αντιπαραθεση.Γι αυτο στο προηγουμενο ποστ μου,απευθηνομαι στον πιραυλο εαν προσεξες.Ε και του λεω:Στην Ελλαδα μπορει να κερδισαν(για να μη συνεχιστει η αντιπαραθεση) οχι ομως οτι ειναι δικη μου γνωμη αυτη.

Τα γραμματα σου δεν με πειραξαν και μην κανεις τον Κινεζο.(εισαι και παλιος)

Μεγαλα γραμματα κανουν παρα πολλοι εδω.

Με πειραξαν τα λογια που λενε αυτα τα μεγαλα γραμματα.

Εαν θελεις βαλε και πιο μεγαλα γραμματα.Δεν μου καταλαμβανουν χωρο στο δωματιο μου,ουτε μου φραζουν την επιγραφη του μαγαζιου μου.

να'σαι παντα καλα.
 
mxboy είπε :
Τελικα φιλε g10vanni ειδαμε και τους ενα σωρο παικταραδες της Βραζιλιας ...ειδαμε και τον Ροναλντινιο.....φοβερος!! 5 γκολ εβαλε!! Καλυτερα να εβλεπα το καλημερα ζωη η την Λαμψη !! Το Τρεβιζο καλυτερα θα επαιζε !!

και μη μου πεις τωρα οτι το παιχνιδι Αγγλια-Πορτογαλια και Βραζιλια-Γαλλια που τα φορτωσε ολος ο κοσμος στον ασσο..ηταν στημενα?

-Α πα πα .....αυτα δεν γινονται σε τετοια παιχνιδια !!! (δικα σου λογια)
....θυμασε??

Αυτο για να ξερεις οτι ολα μπορουν να συμβουν , τιποτα να μη σου φαινεται περιεργο και τιποτα ακραιο.

Στον κουβα και οι traders , στον κουβα και ο Billaras , στον κουβα και οι <<μαγοι των προγνωστικων>> , στον κουβα και οι παικτες , στον κουβα και η κουτση Μαρια , στον κουβα και η κυρα Κατινα , στον κουβα και ολοι !!!

Παντως εγω κερδισα παρα πολλα λεφτα.Ξερεις γιατι? Γιατι αυτα τα παιχνιδια δεν τα ακουμπησα καθολου !!!

Φιλε mxboy, καταρχας στο αγωνα Βραζιλιας-Γαλλιας επαιξα χοντρα στο Χ2.
Δευτερον δεν πιστευα ποτε [οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι] πως ο Ροναλντινιο θα βγει πρωτος σκορερ. Τον Κλοζε [οπως ολη η Ελλαδα!]και τον Ανρι εχω παιξει.
Τριτον φυσικα και επιμενω οτι τα ματς που αναφερεις δεν ηταν στημενα. Αλλωστε δεν υποστηριξα ΠΟΤΕ οτι αν δεν περασει ενα φαβορι στο Μουντιαλ θα ειναι στημενο το ματς. Απορω πως συμπερανες κατι τετοιο.
 
mxboy είπε :
φιλε piravle:
το θεμα με τα ουζα δεν ειναι ειρωνεια αλλα ειναι ενα χιουμορ,ενα πειραγμα με ολη την καλη διαθεση.Σαν να σε γνωριζα δηλαδη χρονια (πραγμα που δεν το βρισκω κακο,μακαρι ολα τα παιδια εδω να αισθανονται ετσι μεταξυ τους).Γιαυτο εαν προσεξες καθε φορα που λεω για ουζα προσθετω στο τελος ενα (χεχεχε) η ενα (σε πειραζω) ειναι ετσι η οχι ?? Ας το διαβασουν ολα τα παιδια και ας πουν τη γνωμη τους.Αυτο το χεχε δηλωνει καλη προθεση και διαθεση για καλαμπουρι.Το οτι σε κοντραρω και το οτι διαφωνω μαζι σου δεν σημαινει οτι σε θιγω η σε βριζω η σε ειρωνευομαι.Μπορει να εισαι απο τους ανθρωπους (που λογικο ειναι οταν δεν γνωριζεις καποιον) που εισαι ενα κλικ πιο ευαισθητος στο θεμα της παρεξηγησης (διοτι το χιουμορ με την περεξηγηση ειναι παρα πολυ κοντα).Εαν ειναι ετσι ...ε τοτε σου ζητω χιλια συγνωμη μεσα απο την καρδια μου.

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ γιατι να το κανω αυτο ??? Γιατι να σε ειρωνευτω?? Δωσε μου ενα λογο.Εχουμε μηπως προηγουμενα μαζι?? Δεν νομιζω.Μου εχεις κανει κανενα κακο?? Οχι.Τιποτα απολυτως.

Σου λεω οτι εδω στην Γερμανια και στην Γαλλια πολυς κοσμος πηγε στον κουβα.Ενταξει στην Ελλαδα μπορει να κερδισαν.

Κατ αρχην τα 55.000 δεν τα κερδισα απο trading αλλα απο κανονικο φουλ πονταρισμα και στο ειπα εχτες αυτο και μαλιστα σου ειπα οτι εαν εμπαινε δευτερο γκολ θα εχανα τρελλα λεφτα διοτι δεν πουλησα και ουτε ειχα σκοπο να πουλησω.Ειναι ετσι ?? Αρα αυτο δεν ειναι trading.

Δεν ειπα σε καμια περιπτωση ''μην κανετε trading''.Ειπα οτι το trading ειναι πολυ επικινδυνο και θελει προσοχη,εχει παγιδες.Εαν βρεθει εστω και ενας να μου πει οτι ποτέ δεν εχασε λεφτα απο καποιες χαζομαρες που εκανε στο trading ...εγω τοτε θα σηκωσω τα χερια ψηλα. Δηλαδη θελει να εισαι καλα πληροφορημενος,θελει και λιγο πονηρια και φυσικα να σου παει και το παιχνιδι.Διαφορετικα και σε καμια αλλη περιπτωση να μην ασχοληθει κανεις με το trading .Εγω στην αρχη ως ασχετος και βλακας εχασα πολλα λεφτα απο το trading.Εφτανα σε σημειο να μου βγαζει Ζ&Κ και στα τρια σημεια με κατι 8.000 και κατι 9.000 ευρω με κοκκινο χρωμα.Δηλαδη τι ειναι αυτο που σε κανει να νομιζεις οτι ολα αυτα μπορει να ειναι ψεμματα.

Για μενα ??? Καντε trading οποτε θελετε και οσο θελετε.Παιξτε και τα σπιτια σας ακομη.Εχω εγω κανενα ζορι ? ...Δεν καταλαβαινω.

Αλλο εννοω εγω και αλλο αφηνεις εσυ να εννοηθει.

Τωρα για τις 4-5 αντιφασεις,το ειπα αυτο οτι λαθος μου απο την αρχη (και παλι συγνωμη) που δεν ειπα οτι ενταξει παιδια εγω κερδισα τοσα.Ε και λογικο ειναι μετα να υπαρξουν αντιφασεις.

να'σαι καλα

Παμε απο την αρχη. οπου κανω λαθος διορθωσε με. Στο πρωτο σου μηνυμα εγραψες "το trading ειναι οτι πιο επικινδυνο υπαρχει" τωρα το ξαναλες αλλα προσθετεις και το οτι θελει προσοχη και κρυβει παγιδες. Στο οτι θελει προσοχη και κρυβει παγιδες δεν διαφωνω αλλα αλλη εννοια εχει αυτο κι αλλη εννοια εχει το "οτι πιο επικινδυνο υπαρχει". κατοπιν μας εγραψες οτι κερδισες 20.000 ευρο απο trading συν 10.000 το πονταρισμα κι οταν σου εγραψα οτι αυτα τα κερδισες απο trading απαντησες "ναι αλλα ποσα εχω χασει". Απο οτι μας ειπες εσυ ομως αυτα τα 30.000 τα κερδισες χαραμιζοντας μονο 200 ευρο. αυτο σημαινει οτι και μονο 1 φορα στις 150 να σωνεσαι κανοντας trading δεν χανεις λεφτα. αρα που τα εχεις χασει?
Εγω σου εγραψα οτι η κεντρικη του infobeto απο αυτα τα τα 2 ματσακια ειχε +25 units κι εσυ μου απαντουσες οτι εχασαν καποιοι Γαλλοι φιλοι σου και ποιον εγραφαν οι εφημεριδες οτι θα προκριθει. κι εμενα εχασαν φιλοι μου στο Βραζιλια - Γκανα γιατι επαιζαν διπλο. αυτο τι σημαινει? οτι οποτε χανουν οι φιλοι μας κι οποτε πεφτουν εξω οι εφημεριδες (που παντα γραφουν μονο το εμφανες)καταποντιζεται η οικονομια της Ευρωπης? Αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχε Ευρωπη απο το 2004.
Επισης εγραψες οτι τα σημεια μπορει να επηρεαστουν απο την ελλειψη καποιων παικτων η πληροφοριων. η Betfair δεν εχει μονο στοιχημα 12χ εχει κι αλλα που δεν επηρεαζονται απο ΤΙΠΟΤΑ :eye:

Λες οτι ισως μαθεις το σκορ στο Γερμανια - Ιταλια. Εγω σου λεω οτι ηδη το ξερω. και μπορω να σου πω και τον τροπο. θα παω να κανω lay ενα απιθανο σκορ (κατα την γνωμη μου) και αν κερδισω θα εχω να δειχνω κερδη στο ακριβες σκορ. Αυτο βεβαια ουτε σημαινει οτι ηταν στημενο το ματς ουτε οτι μαντεψα εγω το σκορ :eye:

Τελος απο οτι ξερω η betfair δεχεται στοιχημα μεχρι 10.000 ευρο με ελαχιστες εξαιρεσεις :sign:
 
mxboy είπε :
κατ αρχην saimon κατ εμε ο κοσμος δεν πλουτησε. Εαν εννοεις αυτο που λεω:Ενταξει στην Ελλαδα μπορει να κερδισαν,ε τοτε τραβα και ριξε μια ματια απο την αρχη του τοπικ.Ο πιραυλος ειπε οτι βασει της κεντρικης σελιδας του forum ο κοσμος ειναι κερδισμενος.Εγω διαφωνισα και τι το ηθελα ?? Ηρθαμε σε αντιπαραθεση.Γι αυτο στο προηγουμενο ποστ μου,απευθηνομαι στον πιραυλο εαν προσεξες.Ε και του λεω:Στην Ελλαδα μπορει να κερδισαν(για να μη συνεχιστει η αντιπαραθεση) οχι ομως οτι ειναι δικη μου γνωμη αυτη.

Δεν εγραψα ΠΟΤΕ οτι αφου ειναι κερδισμενη η κεντρικη του infobeto αρα ειναι ολη η Ελλαδα. Απλα διαφωνησα μαζι σου στο οτι εχασαν απαντες οπως ελεγες και σου εδωσα και παραδειγμα την κεντρικη κατι το οποιο απεφυγες εντεχνως να σχολιασεις στο επομενο σου μηνυμα :eye:
 
g10vanni είπε :
Φιλε mxboy, καταρχας στο αγωνα Βραζιλιας-Γαλλιας επαιξα χοντρα στο Χ2.
Δευτερον δεν πιστευα ποτε [οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι] πως ο Ροναλντινιο θα βγει πρωτος σκορερ. Τον Κλοζε [οπως ολη η Ελλαδα!]και τον Ανρι εχω παιξει.
Τριτον φυσικα και επιμενω οτι τα ματς που αναφερεις δεν ηταν στημενα. Αλλωστε δεν υποστηριξα ΠΟΤΕ οτι αν δεν περασει ενα φαβορι στο Μουντιαλ θα ειναι στημενο το ματς. Απορω πως συμπερανες κατι τετοιο.

Ναι ρε συ φιλε μου g10vanni απλα σε αλλο ποστ που μιλησαμε εαν θυμασε μου ειπες οτι η Βραζιλια ακομα και να δηλητηριαστει ο Ροναλντινιο εχει ενα σωρο παικταραδες και το ελεγες με μεγαλη αυτοπεπιθηση...σωστα ως εδω ?? Ε και τωρα τι εγινε ? Ξαφνικα κοντραρεις την Βραζιλια? Δηλαδη τη μια τα λεμε ετσι και μετα τα αλλαζουμε ?

Τωρα οσο για τα στημενα ματς ενταξει ο καθενας εχει την γνωμη του.
Εαν παω και εγω με την δικη σου λογικη μπορω να σου πω κι εγω: Απορω εσυ πως συμπερανες οτι τα ματς δεν ηταν στημενα.Οποτε αυτο δεν θα εχει τελος.Εσυ θα λες ασπρο , εγω θα λεω μαυρο.
 
darkside222 είπε :
File mxboy me olh thn kalh diathesh, (den diafwnw me auta pou les) o tropos pou ta les exei ligo to problhma tou. Mpes sto forum kai pes mia kalhspera sto prwto sou post. Kane tis aparaithtes sustaseis, me ti asxolhse sto stoixhma ktl. Pisteuw katalabaineis ti ennow. Siga siga, erxetai kai auto, to san na se kserw xronia. Edw eimaste mia polu kalh parea prwta apo anthrwpous pou einai filarakia kai meta apo stoixhmatitzides. Edw einai to idio gia emas an kapoioos epiase 10e stoixhma h 100k...

Sou euxomai kalh diamonh sto forum loipon, kai edw eimaste....:sign:



:sign:
 
mxboy είπε :
Ναι ρε συ φιλε μου g10vanni απλα σε αλλο ποστ που μιλησαμε εαν θυμασε μου ειπες οτι η Βραζιλια ακομα και να δηλητηριαστει ο Ροναλντινιο εχει ενα σωρο παικταραδες και το ελεγες με μεγαλη αυτοπεπιθηση...σωστα ως εδω ?? Ε και τωρα τι εγινε ? Ξαφνικα κοντραρεις την Βραζιλια? Δηλαδη τη μια τα λεμε ετσι και μετα τα αλλαζουμε ?

H Γαλλια δεν εχει?

Τωρα οσο για τα στημενα ματς ενταξει ο καθενας εχει την γνωμη του.
Εαν παω και εγω με την δικη σου λογικη μπορω να σου πω κι εγω: Απορω εσυ πως συμπερανες οτι τα ματς δεν ηταν στημενα.Οποτε αυτο δεν θα εχει τελος.Εσυ θα λες ασπρο , εγω θα λεω μαυρο.

Αυτοι που λενε οτι δεν υπαρχουν εξωγηινοι δεν χρειαζεται να το αποδειξουν. Αυτοι που λενε οτι υπαρχουν πρεπει να το αποδειξουν. Δωσε μου ενα στημενο πριν γινει να σε παραδεχτω.

..
 
mxboy είπε :
Ναι ρε συ φιλε μου g10vanni απλα σε αλλο ποστ που μιλησαμε εαν θυμασε μου ειπες οτι η Βραζιλια ακομα και να δηλητηριαστει ο Ροναλντινιο εχει ενα σωρο παικταραδες και το ελεγες με μεγαλη αυτοπεπιθηση...σωστα ως εδω ?? Ε και τωρα τι εγινε ? Ξαφνικα κοντραρεις την Βραζιλια? Δηλαδη τη μια τα λεμε ετσι και μετα τα αλλαζουμε ?

Τωρα οσο για τα στημενα ματς ενταξει ο καθενας εχει την γνωμη του.
Εαν παω και εγω με την δικη σου λογικη μπορω να σου πω κι εγω: Απορω εσυ πως συμπερανες οτι τα ματς δεν ηταν στημενα.Οποτε αυτο δεν θα εχει τελος.Εσυ θα λες ασπρο , εγω θα λεω μαυρο.

Φιλε μου δυστυχως δε με καταλαβαινεις ΚΑΘΟΛΟΥ!
Αυτο με το Ροναλντινιο το εφερα ως παραδειγμα, οτι η ελειψη ενος παικτης δεν αλλαζει ΣΟΒΑΡΑ τις ισοροπιες του ματς.
Το ιδιο συμβαινει και οταν λεπει απο την Γαλλια ή τη Ρεαλ ο Ζινταν.
Το ιδιο και οταν λειπει ο Ριβαλντο απο τον Ολυμπιακο. κλπ κλπ.

Τελος, επειδη ειτε δεν με καταλαβαινεις ειτε δεν θες να με καταλαβεις δεν συνεχιζω το διαλογο μαζι σου. Δεν βρισκω λογο να συνεχισω....

Παντα φιλικα.:sign:
 
Λοιπον φιλε μου πιραυλε παμε απο την αρχη.
Οταν λεω το trading ειναι επικινδυνο ...και κατι το οποιο ειναι επικινδυνο δεν εννοειται οτι κρυβει παγιδες?(διαφορετικα που ειναι ο κινδυνος?).Οταν εσυ βλεπεις το σημα της οδικης κυκλοφοριας που λεει: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Δεν ενοειται οτι κατι συμβαινει,οτι καποια παγιδα θα υπαρχει και θα πρεπει να προσεχω? Η μηπως αυτο το σημα θα επρεπε να σου γραφει αναλυτικα για το τι συμβαινει.Δηλαδη θα επρεπε την λεξη επικκινδυνο να την συνοδευσω με τα ακολουθουμενα αυτονοητα ?? Αυτο μου λες.

Παμε παρακατω.Τωρα ως αναφορα για το trading που εχω κανει σου λεω οτι αλλες φορες κερδισα και αλλες εχασα.Αλλες φορες εβαλα λιγα και πηρα πολλα διοτι χτυπησα καποιες ανατροπες και αλλες φορες ομως εβαλα πολλα και εχασα η πηρα κατι λιγα.Τωρα για το συγκεκριμενο παιχνιδι με τα 30.000 ηταν καθαρα θεμα μεγαλης τυχης.Τωρα εχει τυχει να πονταρω 15.000 ευρω πανω στο διαλειμμα του ημιχρονου σε ομαδα η οποια κερδιζε εκεινη τη στιγμη 0-1.Λοιπον πονταρω που λες σε αποδοση 2.20 με σκοπο να το πουλησω μετα απο κανα 10λεπτο διοτι η ομαδα που κερδιζε ηταν δυνατη και ημουν σιγουρος οτι θα το κρατουσε το 0-1 εαν οχι μεχρι τελους αλλα τουλαχιστον για 10 λεπτα.Λοιπον ξεκιναει το δευτερο ημιχρονο και στο 46' γινεται 1-1 !!Σαλταρα.Τωρα ?? να το πουλησω θα χασω διοτι το διπλο πηγε στο 6.4 περιπου.Λεω ας το κρατησω μηπως το ξαναγυρισει και γινει το 1-2. Ελα ομως που στο 53' γινεται δυστηχως 2-1.Ανατροπη δηλαδη.Το διπλο σε αποδοση 24.αστα να πανε. Το σκοτωνω κι εγω οσο οσο και θυμαμαι εχασα καπου 12-13.000 καπου εκει.Και πολλα αλλα.

Τωρα οσο για τις εδω περα εφημεριδες συνηθως δεν πεφτουν εξω σε δημοσκοπησεις.Οταν λενε ο κοσμος κερδισε σημαινει κερδισε (παντα μιλαμε για πλειοψηφια ετσι?).Οταν λενε εχασε...εχασε.Αλλο τιποτα δεν μπορω να πω πανω σ'αυτο.

Ναι η betfair δεχεται στοιχημα μεχρι 10.000. Αυτο το οριο εκθεσης ομως μπορει να ανεβει (οπως το εχω ανεβασει κι εγω) οσο θελεις εσυ αρκει να προηγηθει πρωτα τηλεφωνικη συζητηση και να δουν καποιες κινησεις του λογαριασμου και της τραπεζας σου.Εαν θελεις παρε αυριο ενα τηλεφωνο και ρωτα τους.Θα σου πουν αυτα.

Τωρα οσο για τα στημενα ματς,ενταξει ρε παιδια μη βαρατε ,μια ηλιθια σκεψη εκανα και τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον εχετε δικιο.Δεν υπαρχουν στημενα.Τωρα βεβαια ερχονται στα αυτια μου καποια σκορ αλλα οπως ειπε και καποιος αλλος φιλος τιποτα δεν μπορει να ειναι σιγουρο.

Υ.Γ. Προτιμωτερο ειναι το trading να γινεται μιση ωρα πριν,παρα κατα την διαρκεια του αγωνα.Οταν γινεται πριν ειναι κατα πολυ λιγοτερο επικινδυνο.Δηλαδη εαν χασουμε χανουμε πολυ λιγα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
g10vanni είπε :
Φιλε μου δυστυχως δε με καταλαβαινεις ΚΑΘΟΛΟΥ!
Αυτο με το Ροναλντινιο το εφερα ως παραδειγμα, οτι η ελειψη ενος παικτης δεν αλλαζει ΣΟΒΑΡΑ τις ισοροπιες του ματς.
Το ιδιο συμβαινει και οταν λεπει απο την Γαλλια ή τη Ρεαλ ο Ζινταν.
Το ιδιο και οταν λειπει ο Ριβαλντο απο τον Ολυμπιακο. κλπ κλπ.

Τελος, επειδη ειτε δεν με καταλαβαινεις ειτε δεν θες να με καταλαβεις δεν συνεχιζω το διαλογο μαζι σου. Δεν βρισκω λογο να συνεχισω....

Παντα φιλικα.:sign:

Φιλε μου συγνωμη.Ειπες για παικταραδες της Βραζιλιας και κοντραρεις την Βραζιλια.Εγω ειδα αυτο.Τωρα εαν την Βραζιλια την εφερες αποκλειστικα ως παραδειγμα ,τοτε ναι εχεις δικιο εγω το καταλαβα λαθος.

και παλι συγνωμη
 
mxboy Ευχαριστω που μου απαντησες στο πριβε , σου ευχομαι καλη διαμονη στο σαιτ του Ινφομπετο :sign:
 
Θελετε ενα στημενω ματς.Θα το πω εκ των υστερων βεβαια αλλα τι να κανω..........<TABLE id=live_Table style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#ffffff cellSpacing=0 cellPadding=2 width="95%" border=2><TBODY><TR id=bh73340 align=middle bgColor=#e1e1e1><TD id=t_at73340 align=right>Red Bull Salzburg</TD><TD style="FONT-WEIGHT: bold">0 - 1</TD><TD id=t_bt73340 align=left>Banska Bystrica</TD></TR></TBODY></TABLE>
Εγινε σημερα με 7,75 το διπλο:sign:
 
mxboy είπε :
Λοιπον φιλε μου πιραυλε παμε απο την αρχη.
Οταν λεω το trading ειναι επικινδυνο ...και κατι το οποιο ειναι επικινδυνο δεν εννοειται οτι κρυβει παγιδες?(διαφορετικα που ειναι ο κινδυνος?).Οταν εσυ βλεπεις το σημα της οδικης κυκλοφοριας που λεει: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Δεν ενοειται οτι κατι συμβαινει,οτι καποια παγιδα θα υπαρχει και θα πρεπει να προσεχω? Η μηπως αυτο το σημα θα επρεπε να σου γραφει αναλυτικα για το τι συμβαινει.Δηλαδη θα επρεπε την λεξη επικκινδυνο να την συνοδευσω με τα ακολουθουμενα αυτονοητα ?? Αυτο μου λες.

θα δανειστω την εκφραση του g10vanni, η δεν καταλαβαινεις η δεν θες να καταλαβεις
Η φραση "οτι πιο επικινδυνο υπαρχει" σημαινει οτι δεν υπαρχει κατι αλλο πιο επικινδυνο.
η φραση "κρυβει παγιδες και θελει προσοχη" σημαινει οτι ειναι επικινδυνο ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ

πιο απλα δεν μπορω να το πω. αν δεν το καταλαβεις και τωρα παραιτουμαι

παλι απεφυγες κατι να σχολιασεις , οτι δεν σε συμφερει το προσπερνας ευκολα :twis: :twis: :twis:
 
piravlos είπε :
θα δανειστω την εκφραση του g10vanni, η δεν καταλαβαινεις η δεν θες να καταλαβεις
Η φραση "οτι πιο επικινδυνο υπαρχει" σημαινει οτι δεν υπαρχει κατι αλλο πιο επικινδυνο.
η φραση "κρυβει παγιδες και θελει προσοχη" σημαινει οτι ειναι επικινδυνο ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ

πιο απλα δεν μπορω να το πω. αν δεν το καταλαβεις και τωρα παραιτουμαι

παλι απεφυγες κατι να σχολιασεις , οτι δεν σε συμφερει το προσπερνας ευκολα :twis: :twis: :twis:

Ναι εχεις δικιο.Ετσι οπως μου το εξηγεις και τωρα που βλεπω τις φρασεις διπλα διπλα βλεπω οτι υπαρχει μια διαφορα.Πραγματι.Δεν το διατυπωσα σωστα απο την αρχη.Ενταξει δεν ειμαι και συγγραφεας.ολοι καποια στιγμη μπορει να κανουμε λαθος διατυπωσεις και μετα να τις διορθωνουμε.

Το σωστο ειναι το δευτερο:"κρυβει παγιδες και θελει προσοχη" σημαινει οτι ειναι επικινδυνο ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΤΑΡΕΙΣ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ.
Στην ουσια αυτο ενοουσα απο την αρχη.Απλως γραψε απο δω,γραψε απο κει οι λεξεις ξεφυγαν λιγο,ξαναηρθαν παλι κτλ.Ενταξει ειμαι και 10 χρονια στο εξωτερικο και λογικο ειναι καποια στιγμη καποιες λεξεις μπορει να παιξουνε λιγο η να κανω και καποια ορθογραφικα λαθη και αν προσεξες πολλες φορες βλεπω σφαλματα μου και κανω συχνα διορθωσεις στα ποστ μου.Οσο για το trading...Αμα καεις στο γαλα μετα φυσας και το γιαουρτι.Τωρα ειμαι πιο προσεκτικος στο trading.

Τι ειναι αυτο που απεφυγα να σχολιασω και το προσπερασα ??
 
Τελευταία επεξεργασία:
g10vanni είπε :
Παλι παμε σε σπανιες περιπτωσεις. Γιατι αυτος ο παικτης που θα τραυματιστει πρεπει να ειναι επιπεδου Ροναλντινιο για να επιρρεασει το πονταρισμα. Αλλα ακομη και αν τραυματιστει ο Ροναλντινιο 1 μερα πριν το Βραζιλια-Γκανα πιστευεις οτι θα ανεβει η αποδοση της Βραζιλιας? Εγω προσωπικα το αποκλειω. Ενα σωρο παικταραδες εχει η Βραζιλια.
.

mxboy, αν απο το παραπανω κειμενο μου συμπερανες οτι η Βραζιλια ειναι ανικητη τοτε τι να πω?...:surprise:
 
πολλες φορες η τελευται φραση ειναι αυτη που απομνημονευεται

Ενα σωρο παικταραδες εχει η Βραζιλια.
 
Απάντηση: @@@@ TRADING @@@@

Το ξεθαβω γιατι θελω ΒΟΗΘΕΙΑ. Ειπα να δοκιμασω την betfair... Οποτε πριν καιρο επαιξα προκριση απο τον ομιλο υπερ του Μεξικο με 2.5 ευρω σε αποδοση 2.63. Τωρα που η αποδοση εχει παει 1.68. Μπορω να βγαλω κερδος; Και πως;
 
Απάντηση: @@@@ TRADING @@@@

παιξε 3.93 κατα του μεξικου στο 1,68 . βγαζεις κερδος οτι και να γινει 1,36
 
Απάντηση: @@@@ TRADING @@@@

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως το υπολογισες το 3.93? και τι θα γινει αν βαλω λιγότερα ή περισσοτερα;
 

Προγνωστικά

  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: