US Open 2019

Γεμίσαμε μετά Χριστόν προφήτες, που είναι τόσο καλόψυχοι και αγαπάνε τόσο πολύ τα μπουκια που δεν χρησιμοποιούν τις στοιχηματικες ευκαιρίες που προκύπτουν για να τους πάρουν χρήματα.

:bravo::bravo::bravo::bravo:


Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις είναι εντελώς συμπτωματική και ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα

Επειδή φίλε προφανώς αναφέρεσαι σε εμένα θα απαντήσω. Στο ανδρικό τέννις ποντάρω ελάχιστα γιατί προτιμώ να βλέπω το γυναικείο. Δεν έχω ποντάρει ως τώρα σε κανένα αγώνα του ανδρικού τουρνουά στο US Open και τα μόνα μου στοιχήματα είναι τα μακροχρόνια για νικητή Φέντερερ ή Ναδάλ και μόνο Ναδάλ που είχα γράψει πριν λίγες μέρες. Αντίθετα έχω ποντάρει όλα όσα έχω γράψει για το γυναικείο αλλά και αρκετά ακόμη live. Τις περισσότερες φορές ούτε καν βλέπω τι αποδόσεις των ανδρών.

Για το συγκεκριμένο αγώνα είχαμε τον Βαβρίνκα στο 24 της κατάταξης και το Μεντβέντεφ στο 5. Ο ρώσος τον τελευταίο μήνα στην αμερική κατέκτησε ένα 1000αρι κόντρα στον Τζόκοβιτς, έχασε στο άλλο 1000αρι στο τελικό από το Ναδάλ και έχασε επίσης σε τελικό σε 500αρι από τον Κύργιο. Ο Βαβρίνκα έχασε στο 2ο ματς και στα 2 1000αρια από παίκτες που στη συνέχεια έχασαν από τον Μεντβέντεφ. Με αυτά τα δεδομένα για μένα φαβορί και αρκετά δυνατό μάλιστα είναι ξεκάθαρα ο ρώσος και προφανώς όταν οι μπουκ δίνουν φαβορί τον Βαβρίνκα η απόδοση του ρώσου είναι στοιχηματική ευκαιρία.

Η όλη ανάλυση που κάνω έχει να κάνει με τον τρόπο σκέψης και πονταρίσματος μου. Εννοείτε όμως ότι εάν ο ρώσος έχει δείξει σημάδια τραυματισμού-κόπωσης στα προηγούμενα ματς τα δεδομένα αλλάζουν αλλά όπως είπα και πριν επειδή τους άντρες τους παρακολουθώ επιφανειακά (κυρίως μόνο αποτελέσματά τους) δεν γνωρίζω αν είχε τέτοια θέματα και αυτό ρώτησα γιατί να είδα ποντάρατε τον Βαβρίνκα. Ούτε μετά Χριστόν προφήτης θέλω να το παίξω απλά έκανα μια ερώτηση για να μάθω το σκεπτικό του πονταρίσματος σας
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard
Μπερετινι χρειάστηκε να κερδίσει 55 φορές τον ίδιο αγώνα. Αλλά ακόμη και έτσι δεν χάθηκε ούτε ένα μπετ "μετρίου" και άνω. Τέλος και από εδώ

IMG_20190905_012037.jpg
 
Μου έβγαλε την ψυχή ο Ιταλός τον Μπερλουσκόνι μου μέσα

Έχω 7/7 σήμερα, οπότε πολύ φοβάμαι πως κάποιο(α) εκ των Μεξικό ή/και Κολομβία θα πάνε "ακλαυτα". Ξέρω, ηλίθια λογική, αλλά έτσι το αισθάνομαι.
 
Έχω 7/7 σήμερα, οπότε πολύ φοβάμαι πως κάποιο(α) εκ των Μεξικό ή/και Κολομβία θα πάνε "ακλαυτα". Ξέρω, ηλίθια λογική, αλλά έτσι το αισθάνομαι.

Το λες τώρα? Αύριο δουλεύω και θα με κάνεις να μείνω ξύπνιος και να δω τον αγώνα 3 τα ξημερώματα.

Δεν παίζει πάω για ύπνο. Έτσι και δεν έχει έρθει το Χ το Μεξικάνικο αντί για Λούτσο θα πάρεις.......ζαργάνα κανόνισε
 
Σβιτολίνα-Γουίλιαμς

Το 3,35 της Σβιτολίνα το ποντάρω. Η Σερένα είναι πολύ βελτιωμένη και στην καλύτερη της φόρμα από τότε που επέστρεψε από τη γέννα, έχει χάσει κιλά και είναι σε καλύτερη φυσική κατάσταση. Όμως η Σβιτολίνα είναι και αυτή σε τρομερή φόρα, έχει αποκλείσει σαφώς δυσκολότερους αντιπάλους από τη Σερένα και μάλιστα χωρίς να χάσει σετ. Είναι καλή στη επιστροφές και ικανή να αντεπεξέλθει στα δυνατά χτυπήματα της Σερένα η οποία παρόλο που κερδίζει πολλά ματς σχετικά εύκολα και πάει μακρυά στα τουρνουά όταν βρει αντίπαλο τοπ 10 γενικά χάνει (μετά τη γέννα της) Έτσι θεωρώ ότι το 3.35 είναι τεράστιο και αξίζει το ποντάρισμα. Θα ποντάρω επίσης και στην επιλογή μεγαλύτερου ρίσκου κάτι λίγα δηλαδή στην νίκη της Σβιτολίνας και under 20,5 games στο 8.
Θα ποντάρω και 2 ειδικά στοιχήματα. 1,90 το over 2,5 άσσους στο πρώτο σετ για την Σερένα καθώς κάνει αρκετούς άσσους στα ματς της. Θα ποντάρω επίσης τη Σβιτολίνα να κάνει το πρώτο μπρέικ καθώς όπως ήδη είπα και καλή σε επιστροφές και η Σερένα πολλά ματς ξεκινάει πιο χαλαρά. Εννοείτε ότι αυτά τα 2 ελάχιστα χρήματα αφού είναι σε μεγάλο βαθμό θέμα τύχης.

Μπένσιτς-Αντρεέσκου.

Για το συγκεκριμένο αγώνα έχω ήδη κάνει cashout το μακροχρόνιο στοίχημα που είχα για την Αντρεέσκου να πάει στον τελικό. Όχι γιατί δεν πιστεύω στη νίκη της αλλά γιατί έδωσε ήδη τεράστιο κέρδος που δεν θέλω να το ρισκάρω. Θεωρώ ότι η Αντρεέσκου είναι καλύτερη και θα πάρει το ματς αλλά όχι άνετα και σίγουρα δεν είναι τόσο φαβορί όσο την παρουσιάζουν οι μπουκ στις αποδόσεις τους. Η Μπένσιτς που κάνει την καλύτερη της χρονιά παίζει καλά και δεν έχει χάσει ακόμη σετ. Οι αποδόσεις της στο 2.20 αξίζουν ποντάρισμα που όμως δεν θα το κάνω καθώς δεν θέλω να πάω κόντρα στην αρχική μου πρόβλεψη ότι η Αντρεέσκου θα είναι τελικό άσχετα αν το στοιχημα πλέον δεν υπάρχει. Το μόνο που θα ποντάρω στο ματς είναι να πάει σε 3 σετ κάτι που συνηθίζει νά κάνει η καναδή
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard
Medvedev: Lose in Final (1,9) Stoiximan (8/10)
Σαν ποντάρισμα ακούγεται καλό όμως νομίζω ότι δεν αξίζει να παιχτεί με αυτό το τρόπο. Ουσιαστικά το ποντάρισμα αυτό είναι να νικήσει ο Ναδάλ τον Μεντβέντεφ τον τελικό. Βέβαια καλύπτει και την περίπτωση να το σηκώσει ο Μπερετίνι κόντρα στο ρώσο αλλά σε μια τέτοια περίπτωση θα πάρεις παραπάνω ποντάροντας τον ιταλό στον τελικό που θα είναι αουτσάιντερ άρα το 1,90 δεν θα έχει αξία. Αν ποντάρεις λοιπόν το Μεντβέντεφ να κερδίσει τον ημιτελικό στο 1,50 αρκεί μία απόδοση μεγαλύτερη του 1,26 του Ναδάλ στον τελικό κόντρα στον ρώσο για να πάρεις συνδυαστικά κάτι παραπάνω από 1,90 και το οποίο το ποντάρεις εάν θέλεις καθώς όπως είπα μπορεί να μην είναι καν ο Ναδάλ εκεί. Εάν λοιπόν νομίζεις ότι δεν θα βρεις τον Ναδάλ στο 1,26 (που θεωρώ ότι θα πρέπει να είναι κάτι παραπάνω) τότε βάλε το 1,90 αλλιώς πόνταρε τον ημιτελικό και ότι πάρεις μετά βάλτα στον τελικό
 
  • Like
Αντιδράσεις: blizard
IMG_20190906_025904.jpg


Μετά από παράκληση των φανζ, ποσταρω αυτό. Μέτρια. Κανονικά για παραπάνω είναι, αλλά δεν υπάρχει λόγος αφού έχω ξεπεράσει ήδη κατά πολύ τους στόχους που είχα θέσει για το τουρνουά
 
Προβολή συνημμένου 26625

Μετά από παράκληση των φανζ, ποσταρω αυτό. Μέτρια. Κανονικά για παραπάνω είναι, αλλά δεν υπάρχει λόγος αφού έχω ξεπεράσει ήδη κατά πολύ τους στόχους που είχα θέσει για το τουρνουά

Ναι, ξέρω πως αν τα ποντάρω ως μονά στην πίνακλ θα πάρω 1.49 x 1.56 , αλλά είμαι τόσο πλούσιος που δεν με νοιάζει.
 
Προβολή συνημμένου 26625

Μετά από παράκληση των φανζ, ποσταρω αυτό. Μέτρια. Κανονικά για παραπάνω είναι, αλλά δεν υπάρχει λόγος αφού έχω ξεπεράσει ήδη κατά πολύ τους στόχους που είχα θέσει για το τουρνουά



Αγώνας που έπρεπε να είχε λήξει άνετο 2-0 με 17-18 γκειμς μάξιμουμ, έληξε 0-2. Και αυτό είναι το γυναικείο τέννις
 
Σαν ποντάρισμα ακούγεται καλό όμως νομίζω ότι δεν αξίζει να παιχτεί με αυτό το τρόπο. Ουσιαστικά το ποντάρισμα αυτό είναι να νικήσει ο Ναδάλ τον Μεντβέντεφ τον τελικό. Βέβαια καλύπτει και την περίπτωση να το σηκώσει ο Μπερετίνι κόντρα στο ρώσο αλλά σε μια τέτοια περίπτωση θα πάρεις παραπάνω ποντάροντας τον ιταλό στον τελικό που θα είναι αουτσάιντερ άρα το 1,90 δεν θα έχει αξία. Αν ποντάρεις λοιπόν το Μεντβέντεφ να κερδίσει τον ημιτελικό στο 1,50 αρκεί μία απόδοση μεγαλύτερη του 1,26 του Ναδάλ στον τελικό κόντρα στον ρώσο για να πάρεις συνδυαστικά κάτι παραπάνω από 1,90 και το οποίο το ποντάρεις εάν θέλεις καθώς όπως είπα μπορεί να μην είναι καν ο Ναδάλ εκεί. Εάν λοιπόν νομίζεις ότι δεν θα βρεις τον Ναδάλ στο 1,26 (που θεωρώ ότι θα πρέπει να είναι κάτι παραπάνω) τότε βάλε το 1,90 αλλιώς πόνταρε τον ημιτελικό και ότι πάρεις μετά βάλτα στον τελικό

O Nadal θα πάει τελικό εκτός αν τραυματιστεί. Και δε θα έχει ούτε 1,25
 
  • Like
Αντιδράσεις: pipilas
Καλημέρα.Το 10 ευρώ στο 17 της αντρεέσκου δίνει κας άουτ 39, το οποίο θεωρώ πολύ λίγο και σε συνδυασμό με τα παστέλια που τρώει η χοντρή στους τελευταίους τελικούς,δεν πολυψηνομαι να το καλύψω.Ακούω τις γνώμες σας.
 
Καλημέρα.Το 10 ευρώ στο 17 της αντρεέσκου δίνει κας άουτ 39, το οποίο θεωρώ πολύ λίγο και σε συνδυασμό με τα παστέλια που τρώει η χοντρή στους τελευταίους τελικούς,δεν πολυψηνομαι να το καλύψω.Ακούω τις γνώμες σας.

Πριν λίγο καιρό στο Γουίμπλεντον η χοντρή κέρδισε αέρα την Στριβκοβα και μετά έχασε με κάτω τα χέρια στον τελικό από το Σιμονακι. Τώρα, βέβαια, αγωνίζεται εντός έδρας και έχει τεράστιο κίνητρο διότι με αυτή την νίκη περνάει 1η μόνη στην κορυφή για συνολικές νίκες του US OPEN, συν τους τίτλους Γκραντ σλαμ . Για να μη το κουράζω, εγώ Μπενσιτς πίστευα. Αφού δεν συνέβη, τώρα βλέπω upset. Πες το ένστικτο, πες το όπως θες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: pipilas
Πριν λίγο καιρό στο Γουίμπλεντον η χοντρή κέρδισε αέρα την Στριβκοβα και μετά έχασε με κάτω τα χέρια στον τελικό από το Σιμονακι. Τώρα, βέβαια, αγωνίζεται εντός έδρας και έχει τεράστιο κίνητρο διότι με αυτή την νίκη περνάει 1η μόνη στην κορυφή για συνολικές νίκες του US OPEN, συν τους τίτλους Γκραντ σλαμ . Για να μη το κουράζω, εγώ Μπενσιτς πίστευα. Αφού δεν συνέβη, τώρα βλέπω upset. Πες το ένστικτο, πες το όπως θες.


Της έβαλα κάτι ψιλά σε δυάδα με το Μεντβέντεφ φιναλίστ τελικά αν και το δικό μου ένστικτο λέει ότι θα τον πιει πάλι αυριο.
 
Είναι δικιά μου εντύπωση η δεν υπάρχει ο Ρώσος στο γήπεδο ρε παιδιά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: coria
Είναι δικιά μου εντύπωση η δεν υπάρχει ο Ρώσος στο γήπεδο ρε παιδιά;
Μετα το 2-0 εχει απλωθεί στο γήπεδο ενα άριστο σχεδιο νικης του Ντιμιτροφ. Καθαρά τακτικό κομμάτι που αν δεν βρει απαντήσεις ο ρώσος εχει ήδη χάσει!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Aggelos255
Μετα το 2-0 εχει απλωθεί στο γήπεδο ενα άριστο σχεδιο νικης του Ντιμιτροφ. Καθαρά τακτικό κομμάτι που αν δεν βρει απαντήσεις ο ρώσος εχει ήδη χάσει!
Δείχνει στα χαμένα κ το σέρβις του δεν είναι κ το καλύτερο.Ισως να αξίζει κάποιο μικρό ποντάρισμα στη νίκη του Ντιμιτρόφ.Σταθερος σήμερα.
 

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...