Value , η μεγάλη πλάνη του παικτη στοιχήματος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
Παιδιά , Οποιος έχει την παραμικρή ερωτηση πως οι μεγάλες αγορές με 0 γκανιότα έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΞΙΑ , να μου πει που σκάλωσε η τι άφησα απέξω έχω βάλει αποδείξεις και σκεπτικό με αριθμούς για ευκολία ,

Φυσικά αν υπάρχει αντίθετη άποψη και μπορεί κάποιος να αρθρωσει λογο για αυτήν και οχι γυναικομουρμούρα , ας το γράψει και θα το προσθέσω στο αρχικο κείμενο με την κατάλληλη απαντηση που θα το βγάζει πιστέυω άτοπο .
 
  • Haha
Αντιδράσεις: fairplay
Ήθελα να παίξω άσσο ΠΑΟΚ αλλά μετά είπα 12 αλλά τελικά δεν έπαιξα τίποτα και ευτυχώς δηλαδή γιατί μετά το παιχνίδι κατάλαβα πως η αξία ήταν στο Χ.

Χθες έπαιξα το Χ της Chelsea. Μιλάμε για τεράστια αξία. Τουλάχιστον 100%.

Πριν από λίγο πέρασε από δίπλα μου μια ιπτάμενη τσαγιέρα!

Feeling happy, blessed and thankful στην τοποθεσία πλανήτης blizard!
 
  • Haha
Αντιδράσεις: qazdas, fairplay και coria
Αυτή είναι η θεωρία ... η πράξη λέει ότι και 100.000 να έχεις κάβα, και 500 ευρώ μαξ μπετ όταν η αξία είναι μεγάλη όπως είπες , ξανα είναι αδύνατο να νικήσεις την απληστία , την ανάγκη να ρεφάρεις, δεν ξέρω πως θα το πεις αλλά η κάβα θα χαθεί.

Οι καλοί παίκτες είναι αυτοί που χάνουν την κάβα τους, που μπορεί να είναι και η περιουσία τους όχι μόνο τα κέρδη από το στοίχημα, πολύ σπάνια κακός παίκτης έχει τέτοιο φόβο,
Δηλαδή μας λες οτι κάποιος που έχει βρει ένα καλό σύστημα στοιχηματισμού και έφτοιαξε μια κάβα της τάξης των 100.000 από το μηδέν , είναι αδύνατο να νικήσει την απληστία του και την ανάγκη του να ρεφάρει , και τελικά αυτή η κάβα θα χαθεί...
Κάποιος δηλαδή που έφτασε με μεθοδικότητα από 0 κάβα στα 100.000 , στο τέλος τον έφαγε η απληστία του και η ανάγκη του να ρεφάρει...
Και το κερασάκι στην τούρτα , οτι οι καλοί παίκτες είναι αυτοί που χάνουν την κάβα τους....
Για πες τι άλλες αμπελοφιλοσοφίες έχεις να μας αραδιάσεις και να μας γεμίζεις γνώσεις.....
 
Καλημέρα στην όμορφη παρέα και χρόνια πολλά! Εύχομαι σε όλους του χρόνου τέτοια μέρα να είμαστε σοφότεροι!

Πάμε σε ένα άσχετο προβληματισμό! Είχα παίξει άσσο τον Άρη με την Μολντε στο 2.15 με 30ευρω. Αυτη τη στιγμή το ανάποδο(Χ2 η +0.5) έχει 1.96 και σκέφτομαι να βάλω 33ευρω στο ανάποδο ώστε να κλειδωσω μια τυρόπιτα η να βάλω 34.5 δηλαδή να ρισκάρω την τυρόπιτα με κέρδος 1 ροδοπακι. Σκεφτομαι τι να την κάνω την τυρόπιτα χωρίς σοκολατουχο, η και τα 2 να γουστάρω η τίποτα. Εσείς τι λετε? :dope:
 
3) α)Σου εχω αποδείξει μαθηματικά ότι αν παίζεις στην τύχη 0 γκανιότα ΔΕΝ χανεις..... σωστά ?
β) Σου έχω αποδείξει μαθηματικά ότι μια στις 2 αξίες έχει πάντα value σε 0 γκανιότα ..... σωστά ?
γ) Ζητάω από εσένα να καταλάβεις μαθηματικά και λογικά ότι η μάζα μεγαλώνει την value αντί να την εξαφανίζει ....
δ) Και μετά από αυτό, γιατί πρέπει να πάς κόντρα σε ότι παίζει.,
Αν δεν μπορείς να το κάταλάβεις αυτό με τίποτα , τι νόημα έχουν τα υπόλοιπα ?

Και ας υποθέσουμε ότι σου τα δείχνω τα αποτελέσματα , που πάντα μπορεί να είναι και προιόν τύχης ... τι ακριβώς θα κερδίσω εγώ, και τι εσύ ?

α) Οχι γιατι μπορει οι προβλέψεις σου να μην επαληθεύονται. Για παράδειγμα μπορεί εσύ να βρεις 1000 στοιχήματα με βάλιου αλλά τελικά τα κερδισμένα να μην μπορούν να σου δώσουν θετικό πρόσημο γιατί πχ αν είχαν όλα 2,00 απόδοση να πέρασαν μόλις 400 ενώ εσύ ήθελες 500 και άνω.
β) Δεν υπάρχουν μόνο δύο σημεία μπορεί αξία να έχει ένα σημείο που όμως είναι στο στοίχημα 1-2-Χ
γ) Η μάζα δεν είναι μόνο αυτοί που παίζουν σε σοφτ και σαρπ είναι προτίστως στα ανταλλακτήρια.Ολα αυτά που λες εσύ λοιπόν κάποιοι οι οποίοι έχουν σπουδάσει είτε μαθηματικά, είτε στατιστική,είτε data science, τα γνωρίζουν και τα εφαρμόζουν πολύ καλύτερα από σένα. Αυτοί οι τύποι λοιπόν που παίζουν συνεχώς στα ανταλλακτήρια σε μηδενική γκανιότα φροντίζουν να έχουν σχεδόν πάντα σωστές τιμές οπότε αποκλείεται αυτοί οι τύποι να δώσουν λάθος τιμή Οι δε εταιρίες δεν μπορούν να δώσουν μεγαλύτερη τιμή από τα ανταλλακτήρια οπότε.... μηδέν εις το πηλίκον.
δ) Θα πάω κόντρα σε αυτούς που σπούδασαν το αντικείμενο και θα κερδίσω; Όχι εγώ προσωπικά δεν έχω τόση μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου. Εσύ την έχεις θεωρείς τον εαυτό σου ανώτερο από ένα στατιστικολόγο ή μαθηματικό ή data scientist?
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Δηλαδή μας λες οτι κάποιος που έχει βρει ένα καλό σύστημα στοιχηματισμού και έφτοιαξε μια κάβα της τάξης των 100.000 από το μηδέν , είναι αδύνατο να νικήσει την απληστία του και την ανάγκη του να ρεφάρει , και τελικά αυτή η κάβα θα χαθεί...
Κάποιος δηλαδή που έφτασε με μεθοδικότητα από 0 κάβα στα 100.000 , στο τέλος τον έφαγε η απληστία του και η ανάγκη του να ρεφάρει...
Και το κερασάκι στην τούρτα , οτι οι καλοί παίκτες είναι αυτοί που χάνουν την κάβα τους....
Για πες τι άλλες αμπελοφιλοσοφίες έχεις να μας αραδιάσεις και να μας γεμίζεις γνώσεις.....

Και όμως αυτό ισχύει. Μπορεί να χαθεί και τα γιατί είναι πολλά.
Η ανάγκη του να παίζουμε συνέχεια (ειδικά Ιούνιο-Ιούλιο μήνα που τα "βασικά" πρωταθλήματα έχουν σταματήσει)
Να λες "άντε να παίξω και αυτό π.χ Εθνικές ομάδες μικρές (έχασα Γαλλία U20 που ήταν φαβορί και η γηπεδούχος ήδη μπροστά με 1-0 και έπαιζα 1Χ)
Επειδή έχεις πιάσει τον ταύρο από τα κέρατα και λες δεν χάνω με τίποτα
Επειδή έχεις χάσει ένα μέρος των κερδών της ημέρας νωρίς νωρίς οπότε να ρεφάρεις (ναι το έχω κάνει)
Η επειδή εκείνη η μέρα ενώ δεν έπρεπε να παίξεις μιας και έβλεπες τα αποτελέσματα.

Οι λόγοι λοιπόν πολλοί.

Προσωπικά ξεκίνησα 23 Ιανουαρίου με κάβα 110 ευρώ και όπως με χαρακτηρίζει ο Silver πως είμαι καλός στο να φτιάχνω Κάβα την έφτιαξα σε 384 στοιχήματα έφτασα στα 1000 ευρώ. Και όμως για τους παραπάνω λόγους που εξήγησα μέσα στον Μάιο- Ιούνιο η κάβα χάθηκε.
Τα στοιχήματα ήταν σε ανταλλακτήριο και ήταν Κατά. Κατά 1/2 κατά 2/1 και κατά 2 ή 1 σε live παιχνίδια ενώ ο γηπεδούχος προηγούνταν.

Μερικά παραδείγματα από αγώνες που χάθηκαν

21 Μαϊου Τσιταντέλλα-Μπενεβέντο κατά 1/2 απόδοση 50 εγώ ζητούσα 6 ευρώ οπότε -303 ευρώ.
21 Μαϊου Ουράβα-Σόναν κατά 2 (πρέπει να ήταν 1-0 ημίχρονο εκείνη την ώρα εγώ έπαιζα στην ουσία 1Χ υποχρέωση 201 ευρώ.
25 Μαϊου Μπαρτσελόνα-Βαλένθια κατά 2/2 (να μην έρθει διπλό ημίχρονο διπλό τελικό) υποχρεωση 227 ευρώ
25 Μαϊου Σπάρτα Ρότερνταμ κατά 2 (και αυτό κάπου 1-0 μπορεί να ήταν ημίχρονο) υποχρέωση 100 ευρώ
26 Μαϊου Κάλιαρι - Ουντινέζε κατά 1/2 υποχρέωση 274 ευρώ
28 Μαϊου Ντάνκαρντ - Όργκριτε κατά 2 (η απόδοση εδώ ήταν 60) υποχρέωση 237 ευρώ
30 Μαϊου Ραπίντ Βιέννης - Στούρμ Γκράτς κατά 2 υποχρέωση 200 ευρώ.

Βέβαια ενδιάμεσα έγιναν πονταρίσματα άτσαλα για να ρεφάρουμε αλλά επειδή ήταν άτσαλα σε αγώνες που κανονικά δεν έπρεπε χάθηκε η κάβα και αυτά που σας γράφω έχουν γίνει στην πράξη και όχι θεωρίες μιας και προσπαθώ να κρατάω αρχείο

Οπότε λοιπόν μην το γελάτε. Αυτό σαν μια παρένθεση στο θέμα κάβας
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas, s-t-x-m-a και blizard
Ήθελα να παίξω άσσο ΠΑΟΚ αλλά μετά είπα 12 αλλά τελικά δεν έπαιξα τίποτα και ευτυχώς δηλαδή γιατί μετά το παιχνίδι κατάλαβα πως η αξία ήταν στο Χ.

Χθες έπαιξα το Χ της Chelsea. Μιλάμε για τεράστια αξία. Τουλάχιστον 100%.

Πριν από λίγο πέρασε από δίπλα μου μια ιπτάμενη τσαγιέρα!

Feeling happy, blessed and thankful στην τοποθεσία πλανήτης blizard!
Εγω είπα την θεωρία μου ...
1) οι αποδόσεις και η λογική έδειχαν ότι ο Παοκ δεν θα χάσει ....
2) Τρόμαξα από την μεγάλη πτώση και πίστεψα ότι έχει γίνει κάποιο τεράστιο λάθος ή έχουμε καποιο νέο που μου ξέφυγε και είπα 1-2 για σιγουρια,
3) Μετά είδα οτι και το χ φαίνεα να έχει αξία, αλλά μπερδέυτικα τι να παίξω και το άφησα.

Ολα έχουν λογική, και μαθηματικά .... από την άλλη μερια δεν έχω ακούσει τίποτα που να δικαιολογεί την πτώση των αποδόσεων προς τον μηδενισμό .


Πχ, μια αιτιολογιά θα ήταν ότι παίζουν και εξωγήινοι κρυφά στοίχημα , και επειδή είναι παράξενοι δεν έχουν καταλάβει τι πρέπει να κάνουν, μπορούν να δουν το μέλλον και νομίζουν ότι πρέπει να πάει η αξία στο 0

η αλλος να πει οτι οι early βεττορσ είναι όλοι κάφροι .... παιδιά που με το 2ο στοίχημα θέλουν να παίξουν sure bet , ακουνε τον καθε βλάκα και έτσι παίζουν χάλια, και όταν έρχεται η μάζα ότε οι αποδόσεις ισορροπούν

Πές μου κάτι , έστω και παράλογο, το να γελατε απλά σε ότι δεν καταλαβαίνεται καθόλου είναι μεγάλο λάθος γιατί έτσι δεν θα μάθετε ποτέ.
 
  • Like
  • Haha
Αντιδράσεις: s-t-x-m-a και fairplay
α) Οχι γιατι μπορει οι προβλέψεις σου να μην επαληθεύονται. Για παράδειγμα μπορεί εσύ να βρεις 1000 στοιχήματα με βάλιου αλλά τελικά τα κερδισμένα να μην μπορούν να σου δώσουν θετικό πρόσημο γιατί πχ αν είχαν όλα 2,00 απόδοση να πέρασαν μόλις 400 ενώ εσύ ήθελες 500 και άνω.

β) Δεν υπάρχουν μόνο δύο σημεία μπορεί αξία να έχει ένα σημείο που όμως είναι στο στοίχημα 1-2-Χ

γ) Η μάζα δεν είναι μόνο αυτοί που παίζουν σε σοφτ και σαρπ είναι προτίστως στα ανταλλακτήρια.Ολα αυτά που λες εσύ λοιπόν κάποιοι οι οποίοι έχουν σπουδάσει είτε μαθηματικά, είτε στατιστική,είτε data science, τα γνωρίζουν και τα εφαρμόζουν πολύ καλύτερα από σένα. Αυτοί οι τύποι λοιπόν που παίζουν συνεχώς στα ανταλλακτήρια σε μηδενική γκανιότα φροντίζουν να έχουν σχεδόν πάντα σωστές τιμές οπότε αποκλείεται αυτοί οι τύποι να δώσουν λάθος τιμή Οι δε εταιρίες δεν μπορούν να δώσουν μεγαλύτερη τιμή από τα ανταλλακτήρια οπότε.... μηδέν εις το πηλίκον.

δ) Θα πάω κόντρα σε αυτούς που σπούδασαν το αντικείμενο και θα κερδίσω; Όχι εγώ προσωπικά δεν έχω τόση μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου. Εσύ την έχεις θεωρείς τον εαυτό σου ανώτερο από ένα στατιστικολόγο ή μαθηματικό ή data scientist?
α) δεν μιλάω για value εδω ούτε για προβλέψεις, μιλάω για ΤΥΧΑΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ .... και άσχετα την απόδοση ,
δηλαδή αν παίζεις στην τύχη, όσα και να είναι τα value , υα έρθεις στα λεφτά σου, θές να το κάνω με άλλο παράδειγμα ? πες μου εσυ ένα καλύτερα να στο κανω.

β) Το 2 το είπα για ευκολία ... πες ασσο και χ2 , για να το κάνεις 2 σημεία, η μπασκετ, το ίδιο είναι.

γ)Ολα συνδέονται .... ΔΕΝ παίζουν λάθος τιμή στα ανταλακτήρια, κάνουν trading όμως και παίζουν τους βοοκ, δλδ έχουν ίδια συμπεριφορά με βοοκ , αυτό είναι μεγάλη υπόθεση και απίστευτο που μας στέρησαν εδώ τέτοια δυνατότητα.
Οταν ο βοοκ παίζει σε λάθος τιμή , ΔΕΝ εκανε λάθος .... και θα ζητήσει και λεφτά από την βετφαιρ όπως μας είπε ο τραντερ εδω στο φορουμ

δ)Θα πας κοντρά στην ΜΑΖΑ ... και μαζι με όσους το σπούδασαν ... αν δεν μπορείς να καταλάβεις τους δέυτερους αρκεί να καταλάβεις τους πρωτους.
Ποτέ δεν θα πάνε μαζί και οι σπουδαγμένοι και η μάζα..... αλλιώς ποιος θα είναι απέναντι ? οι εξωγήινοι ?
 
Και όμως αυτό ισχύει. Μπορεί να χαθεί και τα γιατί είναι πολλά.
Η ανάγκη του να παίζουμε συνέχεια (ειδικά Ιούνιο-Ιούλιο μήνα που τα "βασικά" πρωταθλήματα έχουν σταματήσει)
Να λες "άντε να παίξω και αυτό π.χ Εθνικές ομάδες μικρές (έχασα Γαλλία U20 που ήταν φαβορί και η γηπεδούχος ήδη μπροστά με 1-0 και έπαιζα 1Χ)
Επειδή έχεις πιάσει τον ταύρο από τα κέρατα και λες δεν χάνω με τίποτα
Επειδή έχεις χάσει ένα μέρος των κερδών της ημέρας νωρίς νωρίς οπότε να ρεφάρεις (ναι το έχω κάνει)
Η επειδή εκείνη η μέρα ενώ δεν έπρεπε να παίξεις μιας και έβλεπες τα αποτελέσματα.

Ίσως τότε να είμαι ο μοναδικός που σκέφτομαι έτσι.Όσα χρόνια θυμάμαι τον εαυτό μου να ασχολούμαι με το στοίχημα , ποτέ μα ποτέ δεν έπαιξα για την ανάγκη απλά να παίξω μόνο και μόνο επειδή έχω καλό σερί νικών.Πάντα έπαιζα και παίζω βάση προγράμματος.
Για ρεφάρισμα ούτε λόγος.Παίζω οτι είναι να παίξω το σαββατοκύριακο και το pc ανοίγει τη Δευτέρα-Τρίτη για να δω τι έκανα.Και τόσα χρόνια την κάβα μου σχεδόν ποτέ δεν την έχασα (αν εξαιρέσεις τα πρώτα χρόνια που μάθαινα ουσιαστικά πως να παίζω), και εκείνες τις λίγες που την έχασα , ο λόγος δεν ήταν η ανάγκη του να ρεφάρω ή να παίξω για να παίξω.
Δεν ξέρω , αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο κάποιος να έχει σύστημα και σωστή διαχείρηση κεφαλαίου και να χάσει την κάβα του.Το θεωρώ ξεφτύλα τουλάχιστον γιατί σημαίνει οτι τζογάρεις και δεν είσαι σοβαρός παίκτης.Αν είσαι τύπος παίκτη που απλά παίζεις για την ευχαριστήση του παιχνιδιού τότε αλλάζει.Εγώ πάντως παίζω για να μαζεύω χρήμα όχι για να τους τα χαρίζω πίσω όσα με κόπο έβγαλα.
Η μόνη ας πούμε παρασπονδία που κάνω στα τόσα χρόνια , είναι οτι έχω βγάλει ειδικό "κονδύλι" πχ ένα πολύ μικρό ποσοστό της κάβας (1-2%) που το διαθέτω όταν και όποτε θέλω να κάνω δοκιμές σε νέα συστήματα αρκετά "αισιόδοξα" τύπου να παίζω σχετικά μεγάλες αποδόσεις με πολλούς αγώνες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2 και Ertzan
Ίσως τότε να είμαι ο μοναδικός που σκέφτομαι έτσι.Όσα χρόνια θυμάμαι τον εαυτό μου να ασχολούμαι με το στοίχημα , ποτέ μα ποτέ δεν έπαιξα για την ανάγκη απλά να παίξω μόνο και μόνο επειδή έχω καλό σερί νικών.Πάντα έπαιζα και παίζω βάση προγράμματος.
Και ο Γέρος Μητσοτάκης ήταν άνθρωπος του προγράμματος και απόλυτα συγκρατημένος, οπότε όσο ζούσε και αν έπαιζε στοίχημα ίσως να μην ήσουν ο μόνος....

Οι καλοί παίκτες που κερδίζουν και κάνουν καβα, χωρίς να έχουν τα λιμιτ στους μεγάλους αγώνες , θα ανεβάζουν τα ποσά και θα δοκιμάζουν τα όρια και θα την πατάνε οχι μια και 2 φορές μόνο.

Και να σου πω την αλήθεια , δεν ξέρω αν είναι και τόσο κακό ... για εμένα το καλύτερο είναι να βάζεις 1000 ευρώ από το μισθό σου , να ρισκάρεις και να ανεβάζεις , και να τρώς μεγάλο μέρος από τα κέρδη για να μην γίνεται κάβα.
Οταν τα χάσεις όλα γιατί είμαστε άνθρωποι είπαμε , ξανά παίρνεις από το μισθό σου και ξανα από την αρχή .... με πιο μικρά στοιχήματα φυσικα μέχρι να ανεβάσεις ξανα και να ξαναπάθεις τα ίδια.
 
χαχα , για να αρχίζεις να τους διορθώνεις τα "λάθη" και να περιμένεις και κανα παράσημο μετά !!!!

Κατσε να καταλάβεις τι λέμε εδώ πέρα αν σε ενδιαφέρει ο χώρος και θές να μάθεις πως δουλεύει από πραματικό ενδιαφέρον , και όχι για να προσληφθείς κάπου.

Απο προσωπικη εμπειρια παντως,αν αυτα που λες τα πεις σε καμια συνεντευξη με head trader στοιχηματικης και ειδικα με την σιγουρια που εχεις οτι εισαι σωστος,θα φας απορριψη χωρις πολλα πολλα.

Αυτα για τις μαζες και τους παικταραδες τα αφηνω ασχολιαστα.Σε ενα σημειο πας να πεις κατι,αλλα και εκει τα εχεις μπερδεψει.Ασφαλως και η καθε πτωση αποδοσης δεν επιβεβαιωνεται (αλοιμονο,αλλιως θα ειχαν κλεισει οι εταιριες καιρο τωρα),αλλα και παλι οταν παιζεις κοντρα στην πτωση της αγορας,θα πρεπει παντα να επιλεγεις τις καλυτερες αποδοσεις και δη με υπεραξια.Επισης,ασφαλως και ολοι οι μπουκ κανουν λαθη σε αποδοσεις και εκτιμησεις,αλλα σου λεει κατι το γεγονος οτι οι σοφτ μπουκ δεν θελουν να βρισκονται σε αρμπ ζοουν με μεγαλους μπουκ και ειδικα πινακλ,ασια,ανταλλακτηρια? Σου λεει κατι επισης το γεγονος οτι αν αγορασεις μια αποδοση πχ 3.00 και η σωστη τιμη ειναι πολυ χαμηλοτερη μπορει ο μπουκ να βρει πατημα και να ακυρωσει το στοιχημα σου ή να το διευθετησει στην τιμη που οριζει αυτος ως σωστη?
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
ΟΟΟλοι το αφήνεται ασχολίαστο αυτό με την μάζα , που παίζει σε μεγάλους αγώνες, και αντί να μεγάλωνει η αξία όπως λεω εγώ και η λογική με την συμμετοχή της , με κάποιο τρόπο που δεν σχολιάζει κανεις σας η αξια κάνει φτερά.

Δεν υπάρχει πάτημα, γιατι ο βοοκ επίτηδες σου δίνει αξία είπαμε, έχει το λόγο του, θέλει να αντιμετωπίσει την μάζα και σε έχει ανάγκη,
α) Αυτό είναι θεωρία δικιά σου μη επιβεβαιωμένη. Επιβεβαίωσε την με 1000 στοιχήματα για να πεισθούμε διαφορετικά μιλάμε για θεωρία δηλαδή όλο λάδι και από τηγανίτα τίποτα.
Μαθηματικά είναι αυτό , δεν έχει θεωρία ... πές μου έσυ μια απόδοση 0 γκανιότα και με 3 σημεία αν θές, και πές μου τι αξία έχει ο αγώνας θα δεις ότι αν παίζεις στην τύχη δεν χάνεις .
Μετά πάμε και στα άλλα
 
  • Haha
Αντιδράσεις: fairplay
ΟΟΟλοι το αφήνεται ασχολίαστο αυτό με την μάζα , που παίζει σε μεγάλους αγώνες, και αντί να μεγάλωνει η αξία όπως λεω εγώ και η λογική με την συμμετοχή της , με κάποιο τρόπο που δεν σχολιάζει κανεις σας η αξια κάνει φτερά.

Μαθηματικά είναι αυτό , δεν έχει θεωρία ... πές μου έσυ μια απόδοση 0 γκανιότα και με 3 σημεία αν θές, και πές μου τι αξία έχει ο αγώνας θα δεις ότι αν παίζεις στην τύχη δεν χάνεις .
Eίναι δικά σου μαθηματικά τα οποία σε προκαλώ να μου τα αποδείξεις με 1000 στοιχήματα.Για την ώρα και μέχρι να το αποδείξεις είναι μία υπόθεση και τίποτα περισσότερο.Έτσι το αποκαλούν οι επιστήμονες μέχρι να αποδειχθεί, υπόθεση η οποία είναι μία σκέψη μία θεωρία και τίποτα περισσότερο
 
  • Like
Αντιδράσεις: Betrequartista, fairplay και FunBet
Eίναι δικά σου μαθηματικά τα οποία σε προκαλώ να μου τα αποδείξεις με 1000 στοιχήματα.Για την ώρα και μέχρι να το αποδείξεις είναι μία υπόθεση και τίποτα περισσότερο.Έτσι το αποκαλούν οι επιστήμονες μέχρι να αποδειχθεί, υπόθεση η οποία είναι μία σκέψη μία θεωρία και τίποτα περισσότερο
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΪΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ..... δες άλλο παράδειγμα, και πες μου ότι θες για παράδειγμα εσυ


-Απόδοση 1.5 - 3.0 .... πραγματική αξία το ανάποδο, δλδ 1 φορά κερδίζει το διπλό και 2 φορές ο ασσος.
- Παίζεις 9 στοιχήματα , τα 6 σε απόδοση 1.5 στον ασσο, και τα 3 σε απόδοση 3 στο διπλό
(αυτό είναι το τυχαίο παίξιμο της απόδοσης παίζεις ανάλογα την απόδοση που έχεις και δεν σε νοιαζει η αξία))
-Κερδίζεις 2 στα 6 του ασσου, δλδ επιστροφή 3 ευρω ( γιατί είπαμε 1 στα 3 κερδίζει στον ασσο λόγο αξιας)
- 2 στα 3 του διπλου, με επιστροφή 6 ευρώ (εδω 2 στα 3 κερδίζουν λόγο αξίας)

Συνολο 3 και 6 , 9 ευρώ σε 9 αγώνες, στα λεφτά σου ξανα ..... αυτό γινεται με ΟΛΕΣ τις αποδόσεις και αξίες.

Δλδ μαθηματικό συμπερασμα που δεν θέλει δοκιμή και πείραμα, ότι με 0 γκανιόταν αν παιζεις στην τύχη ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ... μπορεί να μοιάζει μαγικό να μην χάνεις αγνοώντας κάθε αξία, αλλά να πως γίνεται με απόδειξη

Ποιος δεν καταλαβαίνει τίποτα ? ΠΡΕΠΕΙ να καταλάβεις το βήμα 1 για να πας στο βήμα 2 .... αλλιώς δεν γίνεται,
 
Τελευταία επεξεργασία:
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΪΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ..... δες άλλο παράδειγμα, και πες μου ότι θες εσυ


-Απόδοση 1.5 - 3.0 .... πραγματική αξία το ανάποδο, δλδ 1 φορά κερδίζει το διπλό και 2 φορές ο ασσος.
- Παίζεις 9 στοιχήματα , τα 6 σε απόδοση 1.5 στον ασσο, και τα 3 σε απόδοση 3 στο διπλό
(αυτό είναι το τυχαίο παίξιμο) της απόδοσης
-Κερδίζεις 2 στα 6 του ασσου, δλδ επιστροφή 3 ευρω
- 2 στα 3 του διπλου, με επιστροφή 6 ευρώ

Συνολο 3 και 6 , 9 ευρώ σε 9 αγώνες, στα λεφτά σου ξανα ..... αυτό γινεται με ΟΛΕΣ τις αποδόσεις και αξίες.

Δλδ μαθηματικό συμπερασμα που δεν θέλει δοκιμή και πείραμα, ότι με 0 γκανιόταν αν παιζεις στην τύχη ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ...

Ποιος δεν καταλαβαίνει τίποτα ? ΠΡΕΠΕΙ να καταλάβεις το βήμα 1 για να πας στο βήμα 2 .... αλλιώς δεν γίνεται,
Και που ξέρεις εσύ ότι θα πιάσω δύο στα τρία διπλά; Πως είσαι τόσο σίγουρος πως όταν εγώ θα παίξω διπλά δεν θα μου σκάσει 1 στα 3 ή κανένα στα 3 ή 1 στα 4 που θα με βάλουν μέσα; Αν ήξερα μεγάλε πως θα έπιανα 2 στα 3 θα έπαιζα μαρτινγκεηλ τα διπλά και θα είχα 50 βίλες και τη Λαμποργκίνι δικιά μου. Είπαμε καλή η θεωρία αλλά τη πράξη θέλουμε να δούμε....Στη θεωρία και εγώ μπορώ να κερδίσω με αλλο ενα ατομο ακόμα και τον Παπατζή στην Ομονοια.Στη πράξη που δεν το έχω δοκιμάσει δεν ξέρω όμως....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Betrequartista και qazdas
Εν τω μεταξυ μας παραδιδει μαθήματα καποιος που δουλεύει για 1000 ευρώ το μήνα, δεν λέει παραιτούμαι να δουλέψει κανάς άνεργος ή να προσφέρω κάπου εθελοντική εργασία αφού μπορώ να ζήσω από το στοίχημα.Δηλαδή οκ..
 
  • Haha
Αντιδράσεις: Betrequartista, qazdas και fairplay
Η εργασία είναι προσφορά , κάνεις κάτι και βοηθάς τον κόσμο που στο πληρώνει , το στοίχημα είναι διασκέδαση και ανταγωνισμός.....
Κυρίως το να παίρνεις λεφτά από βλάκες δεν ειναι εργασία εκτός αν είσαι πολιτικός .... γιαυτό και βοηθάς που και που.
Και που ξέρεις εσύ ότι θα πιάσω δύο στα τρία διπλά; Πως είσαι τόσο σίγουρος πως όταν εγώ θα παίξω διπλά δεν θα μου σκάσει 1 στα 3 ή κανένα στα 3
Την αξία την ορίζεις εσύ.... όταν μου λες η αξία είναι 2 στα 3, τότε εγω υπολογίζω ότι θα κάτσει και 2 στα 3.

Φυσικά και δεν μιλάμε για sure bet , αν θέλεις sure πρέπει να παίξεις και τα αναποδα, τοτε όντος δεν χανεις 100%

Διάβασε τον ορισμό του value bet στην αρχή , η λογική του είναι να έχεις πιθανότητες καλύτερες από τις πραγματικές , ελπίζοντας οτι θα κερδίσεις, όχι ότι δεν μπορείς και να χάσεις παίζοντας value
η απόδειξη οτι στους μεγαλους αγώνες έχεις μεγάλη αξία, δεν σημαίνει ότι θα κερδίσεις 100%


Το ίδιο ισχύει σε κάθε είδους value bet , ποτε δεν ξέρεις 100% ότι θα κερδίσεις.... μάλιστα σε όλες τις άλλες αγορές αν παίξεις και τα αντίθετα του value θα χάσεις 100% ,
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Haha
  • Angry
Αντιδράσεις: Betrequartista και fairplay
Και ο Γέρος Μητσοτάκης ήταν άνθρωπος του προγράμματος και απόλυτα συγκρατημένος, οπότε όσο ζούσε και αν έπαιζε στοίχημα ίσως να μην ήσουν ο μόνος....

Οι καλοί παίκτες που κερδίζουν και κάνουν καβα, χωρίς να έχουν τα λιμιτ στους μεγάλους αγώνες , θα ανεβάζουν τα ποσά και θα δοκιμάζουν τα όρια και θα την πατάνε οχι μια και 2 φορές μόνο.

Και να σου πω την αλήθεια , δεν ξέρω αν είναι και τόσο κακό ... για εμένα το καλύτερο είναι να βάζεις 1000 ευρώ από το μισθό σου , να ρισκάρεις και να ανεβάζεις , και να τρώς μεγάλο μέρος από τα κέρδη για να μην γίνεται κάβα.
Οταν τα χάσεις όλα γιατί είμαστε άνθρωποι είπαμε , ξανά παίρνεις από το μισθό σου και ξανα από την αρχή .... με πιο μικρά στοιχήματα φυσικα μέχρι να ανεβάσεις ξανα και να ξαναπάθεις τα ίδια.
Μου αρέσει να ακούω ανθρώπους που ενώ τους πηδάει η ζωή , αυτοί όχι μόνο αισιοδοξούν αλλά συνεχίζουν να κάνουν τα ίδια ακριβώς πράγματα με την ελπίδα οτι θα φέρουν διαφορετικό αποτέλεσμα.
Εγώ , ας μου επιτρέψεις να είμαι στο απέναντι άκρο , με αυτούς που μαθαίνουν από τα λάθη των άλλων, οι οποίοι το παίζουν έξυπνοι και βάζουν το χέρι στην τσέπη και τζογάρουν το μισθό τους.
Και πες με και Μητσοτάκη και ότι άλλο σε κάνει να νοιώθεις όμορφα.Αν αυτό σε βοηθάει ψυχολογικά τότε πάω πάσο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Η εργασία είναι προσφορά , κάνεις κάτι και βοηθάς τον κόσμο που στο πληρώνει , το στοίχημα είναι διασκέδαση και ανταγωνισμός.....
Κυρίως το να παίρνεις λεφτά από βλάκες δεν ειναι εργασία εκτός αν είσαι πολιτικός .... γιαυτό και βοηθάς που και που.

Την αξία την ορίζεις εσύ.... όταν μου λες η αξία είναι 2 στα 3, τότε εγω υπολογίζω ότι θα κάτσει και 2 στα 3.

Φυσικά και δεν μιλάμε για sure bet , αν θέλεις sure πρέπει να παίξεις και τα αναποδα, τοτε όντος δεν χανεις 100%

Διάβασε τον ορισμό του value bet στην αρχή , η λογική του είναι να έχεις πιθανότητες καλύτερες από τις πραγματικές , ελπίζοντας οτι θα κερδίσεις, όχι ότι δεν μπορείς και να χάσεις παίζοντας value
η απόδειξη οτι στους μεγαλους αγώνες έχεις μεγάλη αξία, δεν σημαίνει ότι θα κερδίσεις 100%
Εγω δεν λέω τίποτα εσύ την όρισες βάση της φιλοσοφίας σου. Επειδή όμως δεν έχεις τα κότσια να γράψεις 1000 στοιχήματα για να αποδειξεις το πόσο μαγκας και πονηρός είσαι σε αφήνω να ζεις στο κόσμο σου και θα σε αγνοήσω γιατί με κουράζουν τα κειμενα σου. Ολο μπλαμπλα λάδι και από τηγανίτα τίποτα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
Το μπλά μπλά είναι μαθηματικά, απόδειξη του τι είναι 0 γκανιότα , πως δεν χάνεις παίζοντας στην τύχη και πως κερδίζεις πολλά αν παίζεις value και όχι τυχαία .
Και επίσης αποδείξεις πως και που θα το βρείς.

Ο κόσμος του στοιχήματος για αυτό ήρθε στο στοίχημα, για το μπλα μπλά , για να καταλάβει πως δουλευει και να έχει την ικανοποίηση ότι κερδισε με τις γνώσεις του μαθηματικές η ποδοσφαιρικές τον ανίπαλο ...

Οσοι ήρθαν για να τους πουν οι άλλοι τι να παίξουν και να κονομίσουν, είναι δημόσιοι υπάλληλοι που βαριούνται και να πατήσουν στο γραφείο , δεν αξίζει να τους δώσεις τίποτα
 
  • Haha
Αντιδράσεις: fairplay
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...