Value , η μεγάλη πλάνη του παικτη στοιχήματος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
Και όμως αυτό ισχύει. Μπορεί να χαθεί και τα γιατί είναι πολλά.
Η ανάγκη του να παίζουμε συνέχεια (ειδικά Ιούνιο-Ιούλιο μήνα που τα "βασικά" πρωταθλήματα έχουν σταματήσει)
Να λες "άντε να παίξω και αυτό π.χ Εθνικές ομάδες μικρές (έχασα Γαλλία U20 που ήταν φαβορί και η γηπεδούχος ήδη μπροστά με 1-0 και έπαιζα 1Χ)
Επειδή έχεις πιάσει τον ταύρο από τα κέρατα και λες δεν χάνω με τίποτα
Επειδή έχεις χάσει ένα μέρος των κερδών της ημέρας νωρίς νωρίς οπότε να ρεφάρεις (ναι το έχω κάνει)
Η επειδή εκείνη η μέρα ενώ δεν έπρεπε να παίξεις μιας και έβλεπες τα αποτελέσματα.

Οι λόγοι λοιπόν πολλοί.

Προσωπικά ξεκίνησα 23 Ιανουαρίου με κάβα 110 ευρώ και όπως με χαρακτηρίζει ο Silver πως είμαι καλός στο να φτιάχνω Κάβα την έφτιαξα σε 384 στοιχήματα έφτασα στα 1000 ευρώ. Και όμως για τους παραπάνω λόγους που εξήγησα μέσα στον Μάιο- Ιούνιο η κάβα χάθηκε.
Τα στοιχήματα ήταν σε ανταλλακτήριο και ήταν Κατά. Κατά 1/2 κατά 2/1 και κατά 2 ή 1 σε live παιχνίδια ενώ ο γηπεδούχος προηγούνταν.

Μερικά παραδείγματα από αγώνες που χάθηκαν

21 Μαϊου Τσιταντέλλα-Μπενεβέντο κατά 1/2 απόδοση 50 εγώ ζητούσα 6 ευρώ οπότε -303 ευρώ.
21 Μαϊου Ουράβα-Σόναν κατά 2 (πρέπει να ήταν 1-0 ημίχρονο εκείνη την ώρα εγώ έπαιζα στην ουσία 1Χ υποχρέωση 201 ευρώ.
25 Μαϊου Μπαρτσελόνα-Βαλένθια κατά 2/2 (να μην έρθει διπλό ημίχρονο διπλό τελικό) υποχρεωση 227 ευρώ
25 Μαϊου Σπάρτα Ρότερνταμ κατά 2 (και αυτό κάπου 1-0 μπορεί να ήταν ημίχρονο) υποχρέωση 100 ευρώ
26 Μαϊου Κάλιαρι - Ουντινέζε κατά 1/2 υποχρέωση 274 ευρώ
28 Μαϊου Ντάνκαρντ - Όργκριτε κατά 2 (η απόδοση εδώ ήταν 60) υποχρέωση 237 ευρώ
30 Μαϊου Ραπίντ Βιέννης - Στούρμ Γκράτς κατά 2 υποχρέωση 200 ευρώ.

Βέβαια ενδιάμεσα έγιναν πονταρίσματα άτσαλα για να ρεφάρουμε αλλά επειδή ήταν άτσαλα σε αγώνες που κανονικά δεν έπρεπε χάθηκε η κάβα και αυτά που σας γράφω έχουν γίνει στην πράξη και όχι θεωρίες μιας και προσπαθώ να κρατάω αρχείο

Οπότε λοιπόν μην το γελάτε. Αυτό σαν μια παρένθεση στο θέμα κάβας
Ολοι οι λόγοι που αναφέρεις είναι εκείνοι που διαχωρίζουν τον παίκτη από το τζογαδόρο.Ο τζογαδόρος δεν μπορεί να έχει απαιτήσεις από το στοίχημα, αν του κάτσουν λεφτά θα του κάτσουν από τύχη αν τα κρατήσει τα κράτησε. Ο παίκτης από την άλλη θα πει τελείωσε η σεζόν πάμε διακοπές, ραντεβού τον Σεπτέμβριο σαν τους χειμερινούς σινεμάδες κάποιας εποχής
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas, giokal και fairplay
Διαβάζοντας όλα τα ποστ και τα θρεντ που έχουν ανοιχτει σχετικά με τα value bet, εκτός του ότι γελάω και γω με την εμμονή του Blizzard και της λανθασμένης του άποψης περί value (βλέπε 0%γκανιοτα) που για μένα είναι ο αγαπημένος των στοιχηματικων οι οποίες τρίβουν τα χέρια τους με δαύτους...μου γεννάται το εξής ερώτημα....
Εσείς που παίζεται value bet, γιατί σε σχέση με μένα μπορείτε να τα διακρίνεται, ενώ εγώ ας πούμε εμπιστεύομαι κάποιους παίκτες ξένων φόρουμ, τι τακτική ακολουθείται ώστε να μειωθούν οι πιθανότητες ενός μελλοντικού limit? Τι εννοώ, κάποιοι έχετε την δυνατότητα να παίζετε Asia και νομίζω είναι το καλύτερο γιατί εκεί δεν κόβουν παίκτες, σπατε όμως τα μπετ και σε 5-6 οι περισσότερες ευρωπαικες εταιρίες? Εγώ που παίζω πχ στις 2 γνωστές...θα με προτρεπατε να ανοίξω σε Goalbet, Betshop και Novibet πχ...ώστε τα οποία value να τα μοιράζω ώστε μείωσω τον κίνδυνο?
Πχ. πχ αν παίζεις 6-8 value bet το μήνα,των οποίων οι αποδόσεις κατρακυλαν και επαληθεύονται και τα παίζεις σε 5 εταιρίες πάλι θα έχεις θέμα? Συν τα υπόλοιπα μονά και πιθανόν δυάδες...
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Διαβάζοντας όλα τα ποστ και τα θρεντ που έχουν ανοιχτει σχετικά με τα value bet, εκτός του ότι γελάω και γω με την εμμονή του Blizzard και της λανθασμένης του άποψης περί value (βλέπε 0%γκανιοτα) που για μένα είναι ο αγαπημένος των στοιχηματικων οι οποίες τρίβουν τα χέρια τους με δαύτους...μου γεννάται το εξής ερώτημα....
Εσείς που παίζεται value bet, γιατί σε σχέση με μένα μπορείτε να τα διακρίνεται, ενώ εγώ ας πούμε εμπιστεύομαι κάποιους παίκτες ξένων φόρουμ, τι τακτική ακολουθείται ώστε να μειωθούν οι πιθανότητες ενός μελλοντικού limit? Τι εννοώ, κάποιοι έχετε την δυνατότητα να παίζετε Asia και νομίζω είναι το καλύτερο γιατί εκεί δεν κόβουν παίκτες, σπατε όμως τα μπετ και σε 5-6 οι περισσότερες ευρωπαικες εταιρίες? Εγώ που παίζω πχ στις 2 γνωστές...θα με προτρεπατε να ανοίξω σε Goalbet, Betshop και Novibet πχ...ώστε τα οποία value να τα μοιράζω ώστε μείωσω τον κίνδυνο?
Πχ. πχ αν παίζεις 6-8 value bet το μήνα,των οποίων οι αποδόσεις κατρακυλαν και επαληθεύονται και τα παίζεις σε 5 εταιρίες πάλι θα έχεις θέμα? Συν τα υπόλοιπα μονά και πιθανόν δυάδες...
Για να μην εχουμε αποψεις επι τον αποψεων ρωτα οτι θελεις με p m να σου πω την ταπεινη μου προσωπικη γνωμη που δεν ενδιαφερει τους υπολοιπους ..
 
Ευθεία να δώσεις εσύ ή κάποιος από εσάς που σας έχω πει 100 φορές να μου πείτε μια δικιά σας λογική, ή μια πραγματική διαφωνία και δεν λετε τίποτα,

Και εδώ σας ζητάω να μου πειτε έστω μια φορά μια προβλεψη σαν μαζα, χωρίς σκέψη , απλά τι βλέπετε .... δεν ειναι δύσκολο, πρεπει να εχεις και την γνώμη της μαζας για να μπορείς να κάνεις πρόβλεψη όταν δεν εχεις ασχοληθεί με τον αγώνα , εδω ειναι η ουσία

Πόσες φορές σας εχω πει να γράψετε ένα προγνωστικό στην 0 γκανιοτα ? χωρίς να σας πει κανεις τιποτα αν χασετε , η βοηθεια σας θα είναι πολύτιμη , πόσοι έγραψαν ?

Βοηθήστε με για να σας βοηθήσω και εγω .... αν δεν κατεχετε μαθηματικα, δεν έχετε γνώμη για το παράδειγμα που είπα με τυς βλάχους και γενικά τίποτα , έστω βάλτε καμια πρόβλεψη , δεν θα σας πω κουβέντα αν χάσετε

Λοιπον εχουμε και λεμε .Αργησα καπως ας ειναι και απο τωρα. Για να παμε και στο ψητο οπως ειπα
Ως εκπροσωπος της μαζας και κανε τους υπολογισμους σου.
Ξεκιναμε με Ολυμπιακο. Θα διαφωνησω οτι η μπασεκσεχιρ μπορουσε να σταθει απεναντι στον ολυμπιακο

Ανουσια κατοχη συνεχεις προσπαθειες να επιτεθει αλλα σε γενικες γραμμες ο Ολυμπιακος την ειχε για πλακα.
Ακριβως αυτο περιμενα να δω εχω αποκλεισει εντελως και το χ και φυσικα για προκριση των τουρκων ουτε λογος.
Συνεπως τρελη αξια στον ασσο και 1.50 θα το παιζα. και win

Mαζα vc αλλοι 1-0

Συνεχιζουμε με Παοκ Και αυτο το ματς περιπου οπως το περιμενα εναν πολυ δυνατο Παοκ να τα δινει ολα και να αξιζει την ισοπαλια τουλαχιστον.Δεν μπαινω σε περαιτερω αναλυση δεν εχει καποιο νοημα κατοπιν εορτης.
Εδω εχασα η αξια στο χ2

Μαζα vc αλλοι 1-1

Αρης. Ωραια εφαγε 3 εκτος και? Η μπαρτσελονα ερχετε για τη ρεβανς? Τι τα περασαμε τα γκολ ? ασε που ηταν και περασμενοι. Το κλεανθης βικελιδης θα ειναι κολαση Και εκει τρελη αξια στον ασσο ως εκπροσωπος της μαζας, και εκει για 1.50.

Μαζα vc αλλοι 2 -1

Για το σημερινο Μπαρτσελονα δεν την εχω δει λογικα δεν εχουν αλλαξει πολλα πραγματα. Μπιλμπαο σκληροτραχηλη. Αν βγουν οι καθετες το μενου εχει 4 τεμαχια. Πιασμενοι απο τις προπονησεις θα ειναι ολοι δεν μπορεις να βαλεις λεφτα πολλα στην πρωτη αγωνιστικη .
Εικαζω οτι θα βγουν οι καθετες η αξια στο διπλο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
Λοιπον εχουμε και λεμε .Αργησα καπως ας ειναι και απο τωρα. Για να παμε και στο ψητο οπως ειπα
Ως εκπροσωπος της μαζας και κανε τους υπολογισμους σου.
Ξεκιναμε με Ολυμπιακο. Θα διαφωνησω οτι η μπασεκσεχιρ μπορουσε να σταθει απεναντι στον ολυμπιακο

Ανουσια κατοχη συνεχεις προσπαθειες να επιτεθει αλλα σε γενικες γραμμες ο Ολυμπιακος την ειχε για πλακα.
Ακριβως αυτο περιμενα να δω εχω αποκλεισει εντελως και το χ και φυσικα για προκριση των τουρκων ουτε λογος.
Συνεπως τρελη αξια στον ασσο και 1.50 θα το παιζα. και win

Mαζα vc αλλοι 1-0

Συνεχιζουμε με Παοκ Και αυτο το ματς περιπου οπως το περιμενα εναν πολυ δυνατο Παοκ να τα δινει ολα και να αξιζει την ισοπαλια τουλαχιστον.Δεν μπαινω σε περαιτερω αναλυση δεν εχει καποιο νοημα κατοπιν εορτης.
Εδω εχασα η αξια στο χ2

Μαζα vc αλλοι 1-1

Αρης. Ωραια εφαγε 3 εκτος και? Η μπαρτσελονα ερχετε για τη ρεβανς? Τι τα περασαμε τα γκολ ? ασε που ηταν και περασμενοι. Το κλεανθης βικελιδης θα ειναι κολαση Και εκει τρελη αξια στον ασσο ως εκπροσωπος της μαζας, και εκει για 1.50.

Μαζα vc αλλοι 2 -1

Για το σημερινο Μπαρτσελονα δεν την εχω δει λογικα δεν εχουν αλλαξει πολλα πραγματα. Μπιλμπαο σκληροτραχηλη. Αν βγουν οι καθετες το μενου εχει 4 τεμαχια. Πιασμενοι απο τις προπονησεις θα ειναι ολοι δεν μπορεις να βαλεις λεφτα πολλα στην πρωτη αγωνιστικη .
Εικαζω οτι θα βγουν οι καθετες η αξια στο διπλο.
Θα παμε στο 0% με τις αποδοσεις εως τωρα θα γινουν και οι υπολογισμοι θα ξεκινησουν με ποσοστα κανονικα για 100 παιχνιδια τουλαχιστον.
Τα 100 δεν ειναι αρκετα τα εχω ξαναγραψει αυτα αλλα οκ ενα δειγμα θα το εχουμε.

θα σου δειξω οτι πολυ απλα ως εκπροσωπος της μαζας δεν θα χασω. Αλλα ουτε και θα κερδισω.

Η μαζα δεν κανει λαθος !!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
Οσο πιο πολυ εξειδικευση, τοσο πιο μεγαλα λαθη θα κανετε. Τα πραγματα ειναι πιο απλα για εμενα. Στο 2019-2020 (γιατι άλλα ισχύουν με την αγορά τώρα και άλλα με την αγορά πριν απο 10 χρόνια) πλέον το value ορίζεται από εμένα ως η τιμή που θα πέσει τόσο ώστε να μου επιτρέψει να καλύψω ή και να κάνω τρέιντ πρη-γκέημ. Αυτό μπορεί να γίνει είτε γιατί λείπει ο Μέσι, είτε γιατι το έδωσε ένας τίπστερ, είτε για 1000 λόγους. Σημασία έχει να πάρω εγώ το 2.50 που θα γίνει 1.70 και θα κάνω τη δουλειά μου. Αυτό είναι το value αντικειμενικά.

Τώρα αν εσείς ψάχνετε το βάλιου σε ένα σημείο του στυλ Ολυμπιακός στο 1.80 οπως λεει ο λοχαγός, το αν είναι βάλιου θα αποδειχθεί στο τελικό αποτέλεσμα. Αν το μπετ χάσει τότε δεν υπήρχε value. Πχ εγώ χθες έπαιξα Άρη -1.5 χάντικαπ γιατί ήμουν σίγουρος ότι θα κερδίσει με 2-0 ή 3-0. Αλλά αυτό είναι το ΕΓΩ. Στην πραγματικότητα δεν υπήρξε βάλιου, δεν πήγε το 3.60 στο 2.20. Απλά εγώ είδα το ματς καλά και ήμουν τυχερός να βάλει το φαουλ ο άλλος και να του κόψει του Φετφατζίδη στην προσποίηση(πιθανότητα 0,04% να γίνουν και τα δυο μαζί). Δεν είναι value αυτό.
 
Θα παμε στο 0% με τις αποδοσεις εως τωρα θα γινουν και οι υπολογισμοι θα ξεκινησουν με ποσοστα κανονικα για 100 παιχνιδια τουλαχιστον.
Τα 100 δεν ειναι αρκετα τα εχω ξαναγραψει αυτα αλλα οκ ενα δειγμα θα το εχουμε.

θα σου δειξω οτι πολυ απλα ως εκπροσωπος της μαζας δεν θα χασω. Αλλα ουτε και θα κερδισω.

Η μαζα δεν κανει λαθος !!!
Πριν προχωρησουμε 2 3 διευκρινησεις

Εχω γραψει πολλες φορες οτι την ημερα του αγωνα σε δημοφιλη παιχνιδι και φυσικα 0% γκανιοτα δεν υπαρχει ιχνος ευκαιριας.Η αγορα εχει κατασταλαξει σε αποδοσεις και πιθανοτητες και οτι χρηματα παιξεις σε τετοιο ματς ειναι σαν να τα παιρνεις και να τα πετας στον καδο απορριματων.
Αυτη ειναι η αποψη μου.
Δικαιωμα του καθενος αυτη την αποψη να την αμφισβητει και να βγαζει με το μυαλο του διαφορα σεναρια συνομωσιας οπως ο φιλος μας ο blizard.
Για να υπαρξει κερδος θα πρεπει η τιμη να ειναι εκτος αγορας. Δηλαδη να ειναι λαθος. Την ημερα του αγωνα αυτο Δ-Ε-Ν Γ-Ι-Ν-Ε-Τ-Α-Ι
Μερες πριν ισως να υπαρξουν ευκαιριες τς οποιες η αγορα θα διορθωσει στη συνεχεια.
Οποιος εντοπισει την λαθος τιμη και την παιξει εγκαιρα τοτε θα ακολουθησουν αλλα προβληματα .
Το κερδος ειναι αναποφευκτο.
Αυτο που θα κανουμε τωρα ειναι να δειξω οτι την ημερα του αγωνα με το 0% το μονο που θα καταφερω ειναι να μην κερδισω αλλα και να μην χασω.

Αυτο που θα βλεπω ως εκπροσωπος της μαζας εχει αποτυπωθει ειδη στις αποδοσεις και χωρις να ειμαι καλος παικτης αλλα ουτε και κακος ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ Η ΜΑΖΑ ....θα βρεθω στο μηδεν.

Ξεκιναμε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon, qazdas και fairplay
Θα παμε στο 0% με τις αποδοσεις εως τωρα θα γινουν και οι υπολογισμοι θα ξεκινησουν με ποσοστα κανονικα για 100 παιχνιδια τουλαχιστον.
Τα 100 δεν ειναι αρκετα τα εχω ξαναγραψει αυτα αλλα οκ ενα δειγμα θα το εχουμε.

θα σου δειξω οτι πολυ απλα ως εκπροσωπος της μαζας δεν θα χασω. Αλλα ουτε και θα κερδισω.

Η μαζα δεν κανει λαθος !!!
λιγη προσοχη στις εννοιες μάζα και αγορά ....

η αγορά στο 95% των περιπτώσεων ειναι σωστη και ας πουμε 5% να κανει λαθος ...

υγ: το ξερω οτι το ξερεις απλα ειπα να κανω ενα λογοπαιγνιο :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Καλημερα και χρονια πολλα. Διαβασα και το αλλο θεμα (που εκλεισε ,και καλως εκλεισε) διαβαζω και αυτο και κουραστηκα....
Αναφερονται ορισμενα σωστα πραγματα αλλα γενικα πολυ μπλα μπλα....
Η ουσια ειναι μια:ΚΑΝΕΝΑΣ,μα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ξερει την πραγματικη πιθανοτητα των σημειων των αγωνων. ΚΑΝΕΝΑΣ. ουτε στοιχηματικες ουτε τρειντερς ουτε παικτες ουτε ο παπας της ενοριας. Δεν ειναι νομισμα που το κορωνα -γραμματα εχει 50% το ενα να βγει και 50% το αλλο,αρα οποιος δινει αποδοση 2.01 σε οποιοδηποτε απο τα δυο ειναι value bet.
Αυτος ειναι ο ορισμος του value bet. Να σου δινουν σε αποδοση ενα γεγονος ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ απο την πραγματικη του....οπου τα βρισκεις αυτα και τα παιζεις θα εισαι κερδισμενος σε βαθος χρονου....
Και φυσικα μιλαμε για σταθερο πονταρισμα. Σταθερο ποσο,εννοω...

Και εχουν δικιο balaton,fairplay που λενε αμα ηξερες με τι σειρα θαρχονταν τα σημεια θα εκανες martingale και θα ησουν πλουσιος.
Γιατι πολυ απλα δεν ξερεις.γιατι πολυ απλα δεν ξερεις ποιες ειναι οι πραγματικες πιθανοτητες του καθε γεγονοτος.
Εκτιμησεις κανεις βαση των αποδοσεων των μπουκ και των παικτων των ομαδων,του καιρου,του διαιτητη κλπ κλπ

Γιαυτο νομιζω ειναι ψιλοανουσια η κουβεντα....

ΥΓ1:η «μαζα» μπορει να κανει αλλαγες στις αποδοσεις αλλα και παλι αμα δεν ξερεις την πραγματικη στατιστικη πιθανοτητα χ@σε μεσα...
ΥΓ2:καλες διακοπες αν δεν εχετε παει....

Αυτό το μήνυμα τα λέει όλα όπως πρέπει.

Κρίνουμε το value με βάση το τελικό αποτέλεσμα, πράγμα που δεν είναι μαθηματικά αποδεκτό.

Επειδή μου αρέσει να κοιτάω αποτελέσματα και στατιστικές, κάποια χρονιά στην Ιταλία, δε θυμάμαι ποιά, είδα ότι ο άσσος σε αποδόσεις 1,90-2,20 είχε επαληθευτεί κατά 55% περίπου.Που σημαίνει ότι η 365 είχε κάνει λάθος εκτιμήσεις για τη χρονιά και όποιος είχε ακολουθήσει τυφλά τον άσσο, θα κέρδιζε10% στο κεφάλαιο περίπου.
Βέβαια ο χρονικός ορίζοντας είναι μικρός και ίσως τις προηγούμενες ή επόμενες να δούλευε αντίστροφα και να διόρθωνε τη σούμα ο απολογισμός.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και venoss
Κρίνουμε το value με βάση το τελικό αποτέλεσμα, πράγμα που δεν είναι μαθηματικά αποδεκτό.

Επειδή μου αρέσει να κοιτάω αποτελέσματα και στατιστικές, κάποια χρονιά στην Ιταλία, δε θυμάμαι ποιά, είδα ότι ο άσσος σε αποδόσεις 1,90-2,20 είχε επαληθευτεί κατά 55% περίπου.Που σημαίνει ότι η 365 είχε κάνει λάθος εκτιμήσεις για τη χρονιά και όποιος είχε ακολουθήσει τυφλά τον άσσο, θα κέρδιζε10% στο κεφάλαιο περίπου.
Βέβαια ο χρονικός ορίζοντας είναι μικρός και ίσως τις προηγούμενες ή επόμενες να δούλευε αντίστροφα και να διόρθωνε τη σούμα ο απολογισμός.


Αυτο θα σου δωσει τις απαντησεις πιστευω
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay

Αυτο θα σου δωσει τις απαντησεις πιστευω

Δε ριχνουμε ζαρι ...δεν παιζουμε στην τυχη ....η στατιστικη ειναι μια επιστημη που δε λεει ψεμνατα αλλα δε λεει και αληθεια ....αν βαλεις τα ποδια στο ψυγειο και το κεφαλι στο φουρνο κατα μεσο ορο θα εισαι καλα ....δε θα εισαι ομως ζωντανος ....τι θελω να πω ? ....εξειδικευουμαι σε καθε μπετ χωριστα ...προσαρμογη !
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και loxagos mark
Πριν προχωρησουμε 2 3 διευκρινησεις

Εχω γραψει πολλες φορες οτι την ημερα του αγωνα σε δημοφιλη παιχνιδι και φυσικα 0% γκανιοτα δεν υπαρχει ιχνος ευκαιριας.Η αγορα εχει κατασταλαξει σε αποδοσεις και πιθανοτητες και οτι χρηματα παιξεις σε τετοιο ματς ειναι σαν να τα παιρνεις και να τα πετας στον καδο απορριματων.
Αυτη ειναι η αποψη μου.
Δικαιωμα του καθενος αυτη την αποψη να την αμφισβητει και να βγαζει με το μυαλο του διαφορα σεναρια συνομωσιας οπως ο φιλος μας ο blizard.
Για να υπαρξει κερδος θα πρεπει η τιμη να ειναι εκτος αγορας. Δηλαδη να ειναι λαθος. Την ημερα του αγωνα αυτο Δ-Ε-Ν Γ-Ι-Ν-Ε-Τ-Α-Ι
Μερες πριν ισως να υπαρξουν ευκαιριες τς οποιες η αγορα θα διορθωσει στη συνεχεια.
Οποιος εντοπισει την λαθος τιμη και την παιξει εγκαιρα τοτε θα ακολουθησουν αλλα προβληματα .
Το κερδος ειναι αναποφευκτο.
Αυτο που θα κανουμε τωρα ειναι να δειξω οτι την ημερα του αγωνα με το 0% το μονο που θα καταφερω ειναι να μην κερδισω αλλα και να μην χασω.

Αυτο που θα βλεπω ως εκπροσωπος της μαζας εχει αποτυπωθει ειδη στις αποδοσεις και χωρις να ειμαι καλος παικτης αλλα ουτε και κακος ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ Η ΜΑΖΑ ....θα βρεθω στο μηδεν.

Ξεκιναμε...
Και τη μέρα του αγώνα γίνεται αλλά προφανώς είναι σπάνιο και μόνο σε μικρές λίγκες ή σε αγόρες που οι απόδοσεις θα ανοίξουν κάποιες ώρες πριν την διεξαγωγή του γεγονότος
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Και τη μέρα του αγώνα γίνεται αλλά προφανώς είναι σπάνιο και μόνο σε μικρές λίγκες ή σε αγόρες που οι απόδοσεις θα ανοίξουν κάποιες ώρες πριν την διεξαγωγή του γεγονότος
Και τη μέρα του αγώνα γίνεται αλλά προφανώς είναι σπάνιο και μόνο σε μικρές λίγκες ή σε αγόρες που οι απόδοσεις θα ανοίξουν κάποιες ώρες πριν την διεξαγωγή του γεγονότος
Kαμια αντιρηση. Το θεμα μας ομως ειναι ο αγωνας 0% στον στοιχιμαν. Αυτος ο αγωνας δεν ειναι ουτε μικρη λιγκα και δεν ανοιγει το ματς ωρες πριν αλλα πολλες μερες πριν.
Η μπαρτσα εχασε δεν ειδα αγωνα ...η μαζα στον κουβα.

Υ.Γ blizart εισαι εδω?Δωσε σχολιασμο ελευθερα αλλωστε δικο σου θεμα ειναι
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Οποτε λογω μεγαλυτερου τζιρου το πραγματικο κερδος που προκυπτει ειναι περιππου το ιδιο.
Noμιζω λογω μεγαλυτερου τζιρου το κερδος δεν ειναι το ιδιο αλλα πολυ μεγαλυτερο. Στην ανοδο και στη μη επαληθευση του βαλιου βγαινεις με ζημια οκ 5%10% δεν εγινε και καταστροφη αλλωστε αυτες οι ζημιες ερχονται αντιμετωπες με την επαληθευση του βαλιου και θα ειναι λιγοτερες αν γινεται κατι σωστα.
Εφοσον καλυπτεις δεν εχεις διακυμανση. Διακυμανση σημαινει -12 μπετ σε βαλιου σημεια τουλαχιστον 1 φορα στο διμηνο. Το εχω τσεκαρει δεν μιλαω στον αερα.
Αν πουμε 300ευρω τη μιζα χρειαζονται 4 χιλιαρικα για να συνεχιστει ο πολεμος.
Το ψυχολογικο κομματι επισης σημαντικο στη φαση αυτη.
Αυτα τα χρηματα στην καλυψη δεν ειναι απαραιτητα. Τα χρηματα επιστρεφουν τις περισσοτερες φορες μαζι με το πλεονεκτημα αν βρισκεται το βαλιου και με μικρη ζημια αν δεν βρεθει.
Αν παραμεινει η τιμη υπαρχει εκθεση σε διακυμανση αν δεν ``ακυρωθει`` το στοιχημα αλλα δεν γνωριζω τι κανεις σε αυτη την περιπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Noμιζω λογω μεγαλυτερου τζιρου το κερδος δεν ειναι το ιδιο αλλα πολυ μεγαλυτερο. Στην ανοδο και στη μη επαληθευση του βαλιου βγαινεις με ζημια οκ 5%10% δεν εγινε και καταστροφη αλλωστε αυτες οι ζημιες ερχονται αντιμετωπες με την επαληθευση του βαλιου και θα ειναι λιγοτερες αν γινεται κατι σωστα.
Εφοσον καλυπτεις δεν εχεις διακυμανση
Σωστο αυτο που λες.Απλα και εγω δεν εννοουσα τεραστια διαφορα σε τζιρο αλλα ενα ποσοστο παραπανω.ΓΙα πολυ μεγαλυτερο πονταρισμα συνηθως ειναι πιο λιγα τα ματς που θα προκυψουν.Επισης δεν γινεται σε ολα τα ματς πτωση 2.50 -> 1.70, σε καποια ειναι μικροτερη.
 
Noμιζω λογω μεγαλυτερου τζιρου το κερδος δεν ειναι το ιδιο αλλα πολυ μεγαλυτερο. Στην ανοδο και στη μη επαληθευση του βαλιου βγαινεις με ζημια οκ 5%10% δεν εγινε και καταστροφη αλλωστε αυτες οι ζημιες ερχονται αντιμετωπες με την επαληθευση του βαλιου και θα ειναι λιγοτερες αν γινεται κατι σωστα.
Εφοσον καλυπτεις δεν εχεις διακυμανση. Διακυμανση σημαινει -12 μπετ σε βαλιου σημεια τουλαχιστον 1 φορα στο διμηνο. Το εχω τσεκαρει δεν μιλαω στον αερα.
Αν πουμε 300ευρω τη μιζα χρειαζονται 4 χιλιαρικα για να συνεχιστει ο πολεμος.
Το ψυχολογικο κομματι επισης σημαντικο στη φαση αυτη.
Αυτα τα χρηματα στην καλυψη δεν ειναι απαραιτητα. Τα χρηματα επιστρεφουν τις περισσοτερες φορες μαζι με το πλεονεκτημα αν βρισκεται το βαλιου και με μικρη ζημια αν δεν βρεθει.
Αν παραμεινει η τιμη υπαρχει εκθεση σε διακυμανση αν δεν ``ακυρωθει`` το στοιχημα αλλα δεν γνωριζω τι κανεις σε αυτη την περιπτωση.
Το ιδιο λεμε απλα εγω δεν το εγραψα αναλυτικα πιο πανω.Διακυμανση που δεν υπαρχει εννοουσα αν γινονται καλυψεις.Ψυχολογια επισης για αυτο που αναφερες με τα 4κ στο παραδειγμα σου, που θα ειναι η χασουρα αν δεν γινουν καλυψεις και πεσεις σε σερι με 12 χαμενα Χ 300 πονταρισμα.
Θα τυχαινει και ζημια με 5% 10% οπως ειπες,ομως θα τυχαινει και κερδος με αυτα τα ποσοστα.Δεν γινεται παντα στα ματς πο οντως γινεται πτωση,το 2,50 να καταληγει στο 1.70.Γιαυτο χοντρικα εγραψα οτι θα ειναι περιππου το ιδιο.Βεβαια ισως το δικο μου δειγμα δεν ηταν και τοσο μεγαλο για πιο ασφαλη συμπερασματα.Πχ 10 σημεια απο τα 1500 αν εχουν παιχτει σε μεγαλες αποδοσεις, αρκουν για να κανουν μια σημαντικη διαφορα αν περασουν η αν δεν περασουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Το ιδιο λεμε απλα εγω δεν το εγραψα αναλυτικα πιο πανω.Διακυμανση που δεν υπαρχει εννοουσα αν γινονται καλυψεις.Ψυχολογια επισης για αυτο που αναφερες με τα 4κ στο παραδειγμα σου, που θα ειναι η χασουρα αν δεν γινουν καλυψεις και πεσεις σε σερι με 12 χαμενα Χ 300 πονταρισμα.
Θα τυχαινει και ζημια με 5% 10% οπως ειπες,ομως θα τυχαινει και κερδος με αυτα τα ποσοστα.Δεν γινεται παντα στα ματς πο οντως γινεται πτωση,το 2,50 να καταληγει στο 1.70.Γιαυτο χοντρικα εγραψα οτι θα ειναι περιππου το ιδιο.Βεβαια ισως το δικο μου δειγμα δεν ηταν και τοσο μεγαλο για πιο ασφαλη συμπερασματα.Πχ 10 σημεια απο τα 1500 αν εχουν παιχτει σε μεγαλες αποδοσεις, αρκουν για να κανουν μια σημαντικη διαφορα αν περασουν η αν δεν περασουν.
Διαφορετικος τροπος παιχνιδιου με το μπετ να μενει ακαλυπτο. Οι σωστες τοποθετησεις με την καθοδο και τον εντοπισμο του βαλιου αντιμετωπες με την μη σωστη που ειναι η ανοδος .
ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ η οποια θα γινει στην πορεια εαν το μπετ μεινει ως εχει.
Θα ελεγε καποιος σε μια πρωτη αναγνωση οτι ειναι ακριβως το ιδιο .Για το ιδιο ποσοστο μιλαμε κερδους οσο γραψει το βαλιου, απλα στη μια περιπτωση με τα πανω και τα κατω αφηνοντας το μπετ και στην αλλη περιπτωση να κλειδωνεται το κερδος.
Δεν ειναι ομως ετσι. Αυτο που κανεις με την καλυψη ειναι πολυ εξυπνο και ποιο αποδοτικο διοτι χωρις τον παραγοντα διακυμανση παιζεις πολυ μεγαλυτερο ποσο που σημαινει μεγαλυτερος τζιρος και μεγαλυτερο ποσοστο κερδους απο την αξια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και goal2
ποιο αποδοτικο διοτι χωρις τον παραγοντα διακυμανση παιζεις πολυ μεγαλυτερο ποσο που σημαινει μεγαλυτερος τζιρος και μεγαλυτερο ποσοστο κερδους απο την αξια.
Ποσο κερδους μηπως ηθελες να γραψεις στο τελος και οχι ποσοστο?
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Ποσο κερδους μηπως ηθελες να γραψεις στο τελος και οχι ποσοστο?
Γιατί να καλύψεις ένα παιχνίδι που δεδομένα έχεις παίξει με αξία?
Μακροχρόνια έχεις εικόνα αν έχεις περισότερα κέρδη καλύπτοντας?
 
Δεν καταλαβαίνω την πλάνη.
Οι πιθανότητες είναι πιθανότητες.
Προχτές Κοπεγχάγη - Ερυθρός Αστέρας μου δίνει στο 60' η bet τον τελικό άσσο με 2.50 και ενώ το σκορ ήταν 1-1.
Εκεί περίπου ήταν η λογική απόδοση αλλά μέχρι να αποφασίσω, αποβάλλεται με κόκκινη ένας παίκτης του Ερυθρού Αστέρα και το 2.50 παραμένει !
Προφανώς ο υπεύθυνος της bet είχε κοιμηθεί.
Παίζω λοιπόν το 2.50 που είναι πλέον πασιφανές value bet.
Γίνεται μονότερμα, δεν το βάζει η Κοπεγχάγη, χάνω (& μετά στο τέλος προκρίθηκε ο Ερυθρός Αστέρας στα πέναλτυ βέβαια).
Αν τώρα είχα κερδίσει μπορεί να μου κάνανε "palpable error" - όπως είχαν κάνει στον σιγουράκια κάποτε.
Αλλά εν πάσει περιπτώσει ήταν value bet που ατύχησε. Δεν μπορεί να δίνεις 2.50 πριν την αποβολή και ξανά 2.50 μετά την αποβολή.

Το μέγα θέμα είναι πως αναγνωρίζεις ένα value bet.
Και είναι το ίδιο με το μέγα θέμα πως αναγνωρίζεις μία γυναίκα στην πλατεία Συντάγματος αν θέλει κολληττήρι ή όχι.
Αν μπουκάρεις ολούρμου σε όλες θα φας πολλές τσαντιές - δεν κάνεις.
Αν θες να σου πει αυτή "έλα μπούλη" πάλι θα περιμένεις αιώνια - δεν κάνεις.
Για να είσαι ενδεκαδάτος καμακάρχοντας, πρέπει να αναγνωρίζεις, όπως ο παλιός μου φίλος ο Βασιλάκης.

Στο στοίχημα τώρα, το πιό σοβαρό πρόβλημα του κάθε παίκτη είναι να μην ξεπερνάει τα όρια της αντοχής της κάβας του. Αν σε παίρνει για 5άευρα και πας να παίξεις 50ευρα την πάτησες. Δεν πα νάχεις και value bet.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπρίστολ Σίτι - Λέστερ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Ρέξαμ - Μάνσφιλντ
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Νόριτς - Πλίμουθ
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Μπλάκμπερν - Ίπσουιτς
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Μπενφίκα - Σάβες
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Αλ Έτιφακ - Αλ Αχλί
  • 21:30
    Novasports Start
    • Μπούργος - Εσπανιόλ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Κάδιθ - Γρανάδα
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Λιλ - Λανς
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Γουότφορντ - Λιντς
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Εστρέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Μπούρσασπορ - Τόφας
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Φενέρμπαχτσε - Άλμπα Βερολίνου
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Μπεσίκτας - Μπουργκ
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 Ε3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • Λόντον Λάιονς - Παρί
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Ιντιάνα Πέισερς - Λος Άντζελες Λέικερς
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquett
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdu
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σαν Αντόνιο Σπερς - Νιου Γιορκ Νικς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Παναθηναϊκός - Μίλων
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...