Value , η μεγάλη πλάνη του παικτη στοιχήματος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
Γιατί να καλύψεις ένα παιχνίδι που δεδομένα έχεις παίξει με αξία?
Μακροχρόνια έχεις εικόνα αν έχεις περισότερα κέρδη καλύπτοντας?
Μαλλον δεν διαβασες τα παραπανω ποστ. Κανω αντιγραφη επικοληση.

Θα ελεγε καποιος σε μια πρωτη αναγνωση οτι ειναι ακριβως το ιδιο .Για το ιδιο ποσοστο μιλαμε κερδους οσο γραψει το βαλιου, απλα στη μια περιπτωση με τα πανω και τα κατω αφηνοντας το μπετ και στην αλλη περιπτωση να κλειδωνεται το κερδος.

Δεν ειναι ομως ετσι. Αυτο που κανεις με την καλυψη ειναι πολυ εξυπνο και ποιο αποδοτικο διοτι χωρις τον παραγοντα διακυμανση παιζεις πολυ μεγαλυτερο ποσο που σημαινει μεγαλυτερος τζιρος και μεγαλυτερο ποσο κερδους απο την αξια.

Εφοσον καλυπτεις δεν εχεις διακυμανση. Διακυμανση σημαινει -12 μπετ σε βαλιου σημεια τουλαχιστον 1 φορα στο διμηνο. Το εχω τσεκαρει δεν μιλαω στον αερα.
Αν πουμε 300ευρω τη μιζα χρειαζονται 4 χιλιαρικα για να συνεχιστει ο πολεμος.
Αυτα τα χρηματα οταν καλυπτεις φυσικα δεν χρειαζονται
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas
Μαλλον δεν διαβασες τα παραπανω ποστ. Κανω αντιγραφη επικοληση.

Θα ελεγε καποιος σε μια πρωτη αναγνωση οτι ειναι ακριβως το ιδιο .Για το ιδιο ποσοστο μιλαμε κερδους οσο γραψει το βαλιου, απλα στη μια περιπτωση με τα πανω και τα κατω αφηνοντας το μπετ και στην αλλη περιπτωση να κλειδωνεται το κερδος.

Δεν ειναι ομως ετσι. Αυτο που κανεις με την καλυψη ειναι πολυ εξυπνο και ποιο αποδοτικο διοτι χωρις τον παραγοντα διακυμανση παιζεις πολυ μεγαλυτερο ποσο που σημαινει μεγαλυτερος τζιρος και μεγαλυτερο ποσο κερδους απο την αξια.

Εφοσον καλυπτεις δεν εχεις διακυμανση. Διακυμανση σημαινει -12 μπετ σε βαλιου σημεια τουλαχιστον 1 φορα στο διμηνο. Το εχω τσεκαρει δεν μιλαω στον αερα.
Αν πουμε 300ευρω τη μιζα χρειαζονται 4 χιλιαρικα για να συνεχιστει ο πολεμος.
Αυτα τα χρηματα οταν καλυπτεις φυσικα δεν χρειαζονται
Ναι αλλά αν το σημείο σου δεν πέσει τι γίνεται? ή αν ανέβει?
Πας με δεδομένο ότι θα πέσει το σημείο
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Δεν καταλαβαίνω την πλάνη.
Οι πιθανότητες είναι πιθανότητες.
Προχτές Κοπεγχάγη - Ερυθρός Αστέρας μου δίνει στο 60' η bet τον τελικό άσσο με 2.50 και ενώ το σκορ ήταν 1-1.
Εκεί περίπου ήταν η λογική απόδοση αλλά μέχρι να αποφασίσω, αποβάλλεται με κόκκινη ένας παίκτης του Ερυθρού Αστέρα και το 2.50 παραμένει !
Προφανώς ο υπεύθυνος της bet είχε κοιμηθεί.
Παίζω λοιπόν το 2.50 που είναι πλέον πασιφανές value bet.
Γίνεται μονότερμα, δεν το βάζει η Κοπεγχάγη, χάνω (& μετά στο τέλος προκρίθηκε ο Ερυθρός Αστέρας στα πέναλτυ βέβαια).
Αν τώρα είχα κερδίσει μπορεί να μου κάνανε "palpable error" - όπως είχαν κάνει στον σιγουράκια κάποτε.
Αλλά εν πάσει περιπτώσει ήταν value bet που ατύχησε. Δεν μπορεί να δίνεις 2.50 πριν την αποβολή και ξανά 2.50 μετά την αποβολή.

Το μέγα θέμα είναι πως αναγνωρίζεις ένα value bet.
Και είναι το ίδιο με το μέγα θέμα πως αναγνωρίζεις μία γυναίκα στην πλατεία Συντάγματος αν θέλει κολληττήρι ή όχι.
Αν μπουκάρεις ολούρμου σε όλες θα φας πολλές τσαντιές - δεν κάνεις.
Αν θες να σου πει αυτή "έλα μπούλη" πάλι θα περιμένεις αιώνια - δεν κάνεις.
Για να είσαι ενδεκαδάτος καμακάρχοντας, πρέπει να αναγνωρίζεις, όπως ο παλιός μου φίλος ο Βασιλάκης.

Στο στοίχημα τώρα, το πιό σοβαρό πρόβλημα του κάθε παίκτη είναι να μην ξεπερνάει τα όρια της αντοχής της κάβας του. Αν σε παίρνει για 5άευρα και πας να παίξεις 50ευρα την πάτησες. Δεν πα νάχεις και value bet.
Παρομοια περιπτωση με το Κοπεγχαγη - Ερυθρος Αστερας ειχα χτες στο Αζερμπαιτζαν ....Κεσλα - Καραμπαγκ ...0 -0 το σκορ στο 72 ' και το διπλο της Καρα παγκ στο 2,65 ...τρωει κοκκινη η Κεσλα στο 74 ' και το διπλο το παει στο 2,50 ενω θα επρεπε να το παει στο 1,80-1,85 ....παιχτηκε με το max bet του καλοκαιρινου stake ...στο 78 ' η Καραμπαγκ εκανε αυτο που επρεπε ....ολα μια χαρα :):)
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas, Larry και loxagos mark
Ναι αλλά αν το σημείο σου δεν πέσει τι γίνεται? ή αν ανέβει?
Πας με δεδομένο ότι θα πέσει το σημείο
Αν ανεβει βγαινεις με ζημια. Αν παιξεις ενα ποσο 300ευρω σε ενα σημειο και το σημειο αυτο ανεβει αντιθετα στην προβλεψη σου 10% θα χασεις 30 ευρω.Χοντρικα, χωρις προμηθειες διοργανωτη παιχνιδιου .
Στην αντιθετη περιπτωση στοχευεις να παρεις το 10% δηλαδη να κερδισεις τα 30 ευρω.
Επομενως οι νικες με τις ηττες θα τεθουν αντιμετωπες...

Υ.Γ Ο goal2 φυσικα γνωριζει περισσοτερες λεπτομεριες μια πολυ γενικη εικονα περιεγραψα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon και qazdas
Αν ανεβει βγαινεις με ζημια. Αν παιξεις ενα ποσο 300ευρω σε ενα σημειο και το σημειο αυτο ανεβει αντιθετα στην προβλεψη σου 10% θα χασεις 30 ευρω.Χοντρικα, χωρις προμηθειες διοργανωτη παιχνιδιου .
Στην αντιθετη περιπτωση στοχευεις να παρεις το 10% δηλαδη να κερδισεις τα 30 ευρω.
Επομενως οι νικες με τις ηττες θα τεθουν αντιμετωπες...

Υ.Γ Ο goal2 φυσικα γνωριζει περισσοτερες λεπτομεριες μια πολυ γενικη εικονα περιεγραψα.
Οπότε ναι δε μπορεί να γίνει σύγκριση του τι είναι καλύτερο μακροχρόνια
 
Αν ανεβει βγαινεις με ζημια. Αν παιξεις ενα ποσο 300ευρω σε ενα σημειο και το σημειο αυτο ανεβει αντιθετα στην προβλεψη σου 10% θα χασεις 30 ευρω.Χοντρικα, χωρις προμηθειες διοργανωτη παιχνιδιου .
Στην αντιθετη περιπτωση στοχευεις να παρεις το 10% δηλαδη να κερδισεις τα 30 ευρω.
Επομενως οι νικες με τις ηττες θα τεθουν αντιμετωπες...

Υ.Γ Ο goal2 φυσικα γνωριζει περισσοτερες λεπτομεριες μια πολυ γενικη εικονα περιεγραψα.
Και οπως καταλαβαινεις το κοντερ θα γραφει -30 ευρω οταν δεν παει καλα και ασχετα τι ερθει τελικα το σημειο.
Αν το μπετ το αφησεις και δεν το καλυψεις ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ του αν παρεις το valuebet η οχι η διακυμανση θα σε θερισει σε αποτυχημενα μπετς στο αντιθετο σημειο με το μεγαλο ποσο που εχεις τοποθετησει εξαρχης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
Οπότε ναι δε μπορεί να γίνει σύγκριση του τι είναι καλύτερο μακροχρόνια
Μακροχρονια ειναι καλυτερα -30 ευρω απο -300 και οταν για παραδειγμα συνειδητοποιησει καποιος οτι δεν μπορει να βρει valuebets να εχει χασει 300 ευρω και οχι 3000 ευρω
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και h0lland th0u-v0u
Δεν καταλαβαίνω την πλάνη
Το μέγα θέμα είναι πως αναγνωρίζεις ένα value bet.
Και είναι το ίδιο με το μέγα θέμα πως αναγνωρίζεις μία γυναίκα στην πλατεία Συντάγματος αν θέλει κολληττήρι ή όχι.
Αν μπουκάρεις ολούρμου σε όλες θα φας πολλές τσαντιές - δεν κάνεις.
Αν θες να σου πει αυτή "έλα μπούλη" πάλι θα περιμένεις αιώνια - δεν κάνεις.
Για να είσαι ενδεκαδάτος καμακάρχοντας, πρέπει να αναγνωρίζεις, όπως ο παλιός μου φίλος ο Βασιλάκης.
Δεν υπαρχει καμια πλανη. Αυτο που εγραψες οντως ειναι ενα πολυ μεγαλο προβλημα.Συμβαινει για το παιχνιδι του λαιβ.
Για το pregamme παιχνιδι σου εχω μια εξηγηση σε οτι αφορα το valuebet.
O οπαπ δινει παιχνιδια 20 χρονια τωρα.Δεκαδες χιλιαδες παιχνιδια .Με ελαχιστες αποκλισεις εχει δωσει τις σωστες τιμες.
Παμε σε ενα σημερινο .Η βαλενθια το βραδακι ειναι στο 1.60 .Χωρις την γκανιοτα του 15% .Χωρις να χασεις δηλαδη μακροχρονια με το 0% του φιλου μας του blizart παμε στο 1.84 αποδοση.

ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΕΝΑ VALUE TΙΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΟΥ 7%ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ 1.95 ΑΠΟΔΟΣΗ.

Σβαρνα ολες τις εταιρειες . Εαν βρεις 1.95 ασσο βαλενθια σβαγκανατο χωρις δευτερη σκεψη.
 
Δεν υπαρχει καμια πλανη. Αυτο που εγραψες οντως ειναι ενα πολυ μεγαλο προβλημα.Συμβαινει για το παιχνιδι του λαιβ.
Για το pregamme παιχνιδι σου εχω μια εξηγηση σε οτι αφορα το valuebet.
O οπαπ δινει παιχνιδια 20 χρονια τωρα.Δεκαδες χιλιαδες παιχνιδια .Με ελαχιστες αποκλισεις εχει δωσει τις σωστες τιμες.
Παμε σε ενα σημερινο .Η βαλενθια το βραδακι ειναι στο 1.60 .Χωρις την γκανιοτα του 15% .Χωρις να χασεις δηλαδη μακροχρονια με το 0% του φιλου μας του blizart παμε στο 1.84 αποδοση.

ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΕΝΑ VALUE TΙΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΟΥ 7%ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ 1.95 ΑΠΟΔΟΣΗ.

Σβαρνα ολες τις εταιρειες . Εαν βρεις 1.95 ασσο βαλενθια σβαγκανατο χωρις δευτερη σκεψη.

Είναι ένας τρόπος υπολογισμού.
Αλλά θα βρεις εταιρεία και θα είναι προσβάσιμη ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: +άκο klaniopeθamenos?
Είναι ένας τρόπος υπολογισμού.
Αλλά θα βρεις εταιρεία και θα είναι προσβάσιμη ;
Εαν βρεις πεστο και σε μενα . Η μαλλον το καλυτερο για σενα να μην το πεις διοτι αν παιχτει δυνατα και απο αλλους παικτες θα παει 1.60 σε χρονο μηδεν.
Οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει λεει ο σοφος λαος...
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και goal2
Να τον ακούτε τον Κόσμικ όταν μιλάει για συστήματα, στήλες, κέρδος κτλ είναι από τα πολύ λίγα άτομα στην Ελλάδα που αυτό που θα πούνε ισχύει και θα ισχύει μαθηματικά όχι επειδή έτσι του κάπνισε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και fairplay
Γιατί να καλύψεις ένα παιχνίδι που δεδομένα έχεις παίξει με αξία?
Μακροχρόνια έχεις εικόνα αν έχεις περισότερα κέρδη καλύπτοντας?
Ειχα γραψει ενα σχολιο αναλυτικο αλλα απο λαθος μου το εσβησα χθες.Για μενα δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτερο και εχει να κανει κυριως με την ψυχολογια του καθε παιχτη και ποιος απο τους 2 τροπους ταιριαζει καλυτερα στον καθεναν.Αν δεν καλυπτεις θα γινει αυτο που πιστευεις εσυ, θα εχεις πιο μεγαλο ποσοστο κερδους.Αν ομως ξερεις οτι θα καλυψεις, οσο πιο σιγουρος εισαι οτι θα πεσει πολυ το σημειο τοσο πιο μεγαλο ποσο θα παιξεις.Αρα παρολο που με καλυψεις θα ειναι μικροτερο το ποσοστο κερδους, θα προκυψει περιππου το ιδιο ποσο κερδους η και ακομα μεγαλυτερο, λογω μεγαλυτερου τζιρου. Αυτο βεβαια ειναι αποψη δικη μου, αλλος μπορει να σου πει οτι και αυτος φορτωνει το μεγαλο value και δεν τον νοιαζει αν χαθει το μεγαλο πονταρισμα αφου θα εχει παιξει σωστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas, fairplay και irréversible
Εαν βρεις πεστο και σε μενα . Η μαλλον το καλυτερο για σενα να μην το πεις διοτι αν παιχτει δυνατα και απο αλλους παικτες θα παει 1.60 σε χρονο μηδεν.
Οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει λεει ο σοφος λαος...

Σωστο και να προσθεσω οτι σε μη εμπορικους αγωνες αν παιχτει δυνατα στην ιδια εταιρια απο πολλους παιχτες ειναι αυξημενες οι πιθανοτητες ομαδικων λιμιτ η ακομα και ακυρωσης στοιχηματων αναλογα και με την εταιρια.
 
Σιτυ -Τοτεναμ ο ασσος στο 1.42 με 70% πιθανοτητα και 70% του τζιρου του παιχιδιου πανω στον ασσο.
Ασχετοι και σχετικοι ολοι μαζι παρεα ολοι συμφωνοι σε ποσοστα- πιθανοτητες και τζιρο παιχνιδιου.
Ομοιως και στα αλλα ποσοστα.
Ολα τακτοποιημενα .συμφωνω στο 70% .
blizart εχουμε καποια ευκαιρια εδω απο τη μαζα?
Αν ναι πως να την ξεχωρισουμε??
 
Η ουσια ειναι μια:ΚΑΝΕΝΑΣ,μα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ξερει την πραγματικη πιθανοτητα των σημειων των αγωνων. ΚΑΝΕΝΑΣ. ουτε στοιχηματικες ουτε τρειντερς ουτε παικτες ουτε ο παπας της ενοριας. Δεν ειναι νομισμα που το κορωνα -γραμματα εχει 50% το ενα να βγει και 50% το αλλο,αρα οποιος δινει αποδοση 2.01 σε οποιοδηποτε απο τα δυο ειναι value bet.
ΠΟΛΫ ΣΩΣΤΟΣ .... οι πραγματικές πιθανότητες μπορεί να είναι 1.2 , οι επαγγελματίες να το βλέπουν 1.4 και η μάζα να το βλέπει 1,6 .... εμάς μας νοιάζει μόνο να παίζουμε το αντίθετο με την μάζα , ή αυτό που επιλέγουν οι επαγκελματίες,
Σε 0 γκανιότα ότι από τα 2 και να κάνουμε κερδίζουμε, είναι αρκετό να παίζουμε τα αντίθετα αυτού που χάνει για να κερδίσουμε.

Διαβάζοντας όλα τα ποστ και τα θρεντ που έχουν ανοιχτει σχετικά με τα value bet, εκτός του ότι γελάω και γω με την εμμονή του Blizzard και της λανθασμένης του άποψης περί value (βλέπε 0%γκανιοτα) που για μένα είναι ο αγαπημένος των στοιχηματικων οι οποίες τρίβουν τα χέρια τους με δαύτους.. .
Η αποψη όχι μόνο είναι σωστή, έχω βάλει και τις αποδείξεις .... όποιος έχει λογική στοιχήματος ή καταλαβαίνει μαθηματικά θα το καταλάβει ευκολα ή μόνος του η αφού κάνει κάποια ερώτηση τι δεν κατάλαβε.
Το μόνο ελάττωμα που μπορεί να έχει η θεωρεία είναι αν αυτό που λέω και δείχνω με αποδείξεις πέρα αμφισβήτησης μπορούσε να το καταλάβει η μάζα ευκολα ... δλδ αν μεγάλο ποσοστό του κόσμου εδώ μέσα το καταλάβαινε αμέσως θα ήταν σημάδι ότι η θεωρία έχει πρόβλημα και ο κόσμος θα μπορούσε να ξυπνήσει και να μην παίζει έτσι.
Ειναι φανερό ότι δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα ....

θα σου δειξω οτι πολυ απλα ως εκπροσωπος της μαζας δεν θα χασω. Αλλα ουτε και θα κερδισω.
Η μαζα δεν κανει λαθος !!!

Εχω γραψει πολλες φορες οτι την ημερα του αγωνα σε δημοφιλη παιχνιδι και φυσικα 0% γκανιοτα δεν υπαρχει ιχνος ευκαιριας.Η αγορα εχει κατασταλαξει σε αποδοσεις και πιθανοτητες και οτι χρηματα παιξεις σε τετοιο ματς ειναι σαν να τα παιρνεις και να τα πετας στον καδο απορριματων.
Αυτη ειναι η αποψη μου.
Δικαιωμα του καθενος αυτη την αποψη να την αμφισβητει και να βγαζει με το μυαλο του διαφορα σεναρια συνομωσιας οπως ο φιλος μας ο blizard.
Η μάζα κάνει λάθος και δεν είναι συνομωσία αλλά απλή λογική ... στην φυσικά μαθαίναμε ότι κάθε δύναμη πρέπει να έχει και αντίθετη, αλλιώς έχουμε κίνηση .... τους κανόνες τους μάθαμε και τους ξεχάσαμε, αλλά η παπαγαλία μας έκανε να μην μπορούμε να εφαρμόσουμε όυτε την λογική που έπρεπε να μας δώσει το σχολείο

Οταν η αξία είναι στο 0 .δεν υπάρχει καμία δύναμη να τραβήξει κόντρα στην μάζα .... η μάζα γουστάρει την απόδοση , όποιο και να είναι αυτή (πχ αγιαξ 3.0) αλλά δεν υπάρχει ΜΑΜΙΑ δύναμη να παίξει πάοκ κόντρα στο 3.0 , γιατί δεν έχει αξία ...
Μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ δύναμη από την μια, μηδενική από την άλλη, η αξία θα φύγει βάση μαθηματικων, φυσικής, λογικής και στοιχήματος.

Το σημείο ισορροπίας είναι ο μέσος όρος μάζας και παικτών που βλέπουν αξία... σε μεγάλους αγώνες κοντά στην μάζα, σε μικρούς είναι κοντά στους παίκτες που βλέπουν αξία

πλέον το value ορίζεται από εμένα ως η τιμή που θα πέσει τόσο ώστε να μου επιτρέψει να καλύψω ή και να κάνω τρέιντ πρη-γκέημ.
Εδω έχεις δίκιο, και υπάρχουν και άλλοι ορισμοί , που ο καθένας έχει τα θέματα του .... πάντως το ορίσαμε στην αρχή του τοπικ ότι ΔΕΝ είναι αυτό η πραγματική αξία βαση ορισμου.

Για την "αξία" που λές, έχει μεγαλύτερη σημασία να μετράς την μάζα και την δύναμή της και στο τέλος να καλύπτεις, δεν σε ενδιαφέρει που είναι η αξία,
Αν όμως έχεις την ικανότητα να βεις αυτό το πράγμα, είναι κρίμα να μην κάνεις και το βήμα παραπάνω για να βρείς και την πραγματική αξία βάση του πόσο επιρεάζει η μάζα, και να μεγαλώσεις τα κέρδη σου


ΥΓ
Τα υπόλοιπα μετά, γιατί έχω σπαστικό πληκρολόγιο τώρα και κουράζει .
 
ΠΟΛΫ ΣΩΣΤΟΣ .... οι πραγματικές πιθανότητες μπορεί να είναι 1.2 , οι επαγγελματίες να το βλέπουν 1.4 και η μάζα να το βλέπει 1,6 .... εμάς μας νοιάζει μόνο να παίζουμε το αντίθετο με την μάζα , ή αυτό που επιλέγουν οι επαγκελματίες,
Σε 0 γκανιότα ότι από τα 2 και να κάνουμε κερδίζουμε, είναι αρκετό να παίζουμε τα αντίθετα αυτού που χάνει για να κερδίσουμε.


Η αποψη όχι μόνο είναι σωστή, έχω βάλει και τις αποδείξεις .... όποιος έχει λογική στοιχήματος ή καταλαβαίνει μαθηματικά θα το καταλάβει ευκολα ή μόνος του η αφού κάνει κάποια ερώτηση τι δεν κατάλαβε.
Το μόνο ελάττωμα που μπορεί να έχει η θεωρεία είναι αν αυτό που λέω και δείχνω με αποδείξεις πέρα αμφισβήτησης μπορούσε να το καταλάβει η μάζα ευκολα ... δλδ αν μεγάλο ποσοστό του κόσμου εδώ μέσα το καταλάβαινε αμέσως θα ήταν σημάδι ότι η θεωρία έχει πρόβλημα και ο κόσμος θα μπορούσε να ξυπνήσει και να μην παίζει έτσι.
Ειναι φανερό ότι δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα ....


Η μάζα κάνει λάθος και δεν είναι συνομωσία αλλά απλή λογική ... στην φυσικά μαθαίναμε ότι κάθε δύναμη πρέπει να έχει και αντίθετη, αλλιώς έχουμε κίνηση .... τους κανόνες τους μάθαμε και τους ξεχάσαμε, αλλά η παπαγαλία μας έκανε να μην μπορούμε να εφαρμόσουμε όυτε την λογική που έπρεπε να μας δώσει το σχολείο

Οταν η αξία είναι στο 0 .δεν υπάρχει καμία δύναμη να τραβήξει κόντρα στην μάζα .... η μάζα γουστάρει την απόδοση , όποιο και να είναι αυτή (πχ αγιαξ 3.0) αλλά δεν υπάρχει ΜΑΜΙΑ δύναμη να παίξει πάοκ κόντρα στο 3.0 , γιατί δεν έχει αξία ...
Μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ δύναμη από την μια, μηδενική από την άλλη, η αξία θα φύγει βάση μαθηματικων, φυσικής, λογικής και στοιχήματος.

Το σημείο ισορροπίας είναι ο μέσος όρος μάζας και παικτών που βλέπουν αξία... σε μεγάλους αγώνες κοντά στην μάζα, σε μικρούς είναι κοντά στους παίκτες που βλέπουν αξία


Εδω έχεις δίκιο, και υπάρχουν και άλλοι ορισμοί , που ο καθένας έχει τα θέματα του .... πάντως το ορίσαμε στην αρχή του τοπικ ότι ΔΕΝ είναι αυτό η πραγματική αξία βαση ορισμου.

Για την "αξία" που λές, έχει μεγαλύτερη σημασία να μετράς την μάζα και την δύναμή της και στο τέλος να καλύπτεις, δεν σε ενδιαφέρει που είναι η αξία,
Αν όμως έχεις την ικανότητα να βεις αυτό το πράγμα, είναι κρίμα να μην κάνεις και το βήμα παραπάνω για να βρείς και την πραγματική αξία βάση του πόσο επιρεάζει η μάζα, και να μεγαλώσεις τα κέρδη σου


ΥΓ
Τα υπόλοιπα μετά, γιατί έχω σπαστικό πληκρολόγιο τώρα και κουράζει .
Απαντησε μια φορα σε κατι που σε ρωτανε ετσι για να χουμε να θυμομαστε. Πες δεν ξερω. Δεν υπαρχει ευκαιρια . Δεν συμμετεχει η μαζα. Απεχουν οι επαγγελματιες . Βαριεμαι να ασχοληθω τωρα
. Παρατα με εχω αλλη δουλεια τωρα.
Το ματς μου βρωμαει.
Μπορει να ειναι στημενο
Πες κατι τελως παντων.
Στο ματς της Σιτυ υπηρξε ευκαιρια η οχι?
 
  • Haha
Αντιδράσεις: qazdas, fairplay και goal2
Πάντα απαντάω σε όλα όσα ρωτάνε και πάντα τα βγάζω άτοπα .... μόλις πριν απάντησα σε 4 άτομα.

Σε εμένα κανείς δεν έχει απαντήσει ποτέ πέρα από χασκόγελα ... κανεις δεν απάντησε στο 1ο πρόβλημα, κανείς δεν βρήκε λάθος στα μαθηματικά , κανείς δεν είπε ποια δύναμη παει κόντρα στην μάζα κλπ κλπ

Αν έχεις κάποιο ερώτημα που δεν έχω απαντήσει πάνω από 15 φορές θα σε παραδεχτώ !!!

Και το ματς της city και ΟΛΑ τα ματς είναι το ίδιο .... αν βρεις ποια είναι η μαζίκή γνώμη της μάζας που έχει ελάχιστα στοιχεία και λίγο ψάξιμο, η αξία είναι στο ΑΝΑΠΟΔΟ.

Αν η μάζα παίζει Ασσο , η αξία είναι στο διπλό... αν η μάζα παίζει 2πλο η αξία είναι στον Ασσο ... πάντα υπάρχει αξία εκτις μια στις 500 που η μάζα πέφτει ακριβώς στην αξία από τυχη
 
  • Haha
Αντιδράσεις: fairplay
Πάντα απαντάω σε όλα όσα ρωτάνε και πάντα τα βγάζω άτοπα .... μόλις πριν απάντησα σε 4 άτομα.

Σε εμένα κανείς δεν έχει απαντήσει ποτέ πέρα από χασκόγελα ... κανεις δεν απάντησε στο 1ο πρόβλημα, κανείς δεν βρήκε λάθος στα μαθηματικά , κανείς δεν είπε ποια δύναμη παει κόντρα στην μάζα κλπ κλπ

Αν έχεις κάποιο ερώτημα που δεν έχω απαντήσει πάνω από 15 φορές θα σε παραδεχτώ !!!

Και το ματς της city και ΟΛΑ τα ματς είναι το ίδιο .... αν βρεις ποια είναι η μαζίκή γνώμη της μάζας που έχει ελάχιστα στοιχεία και λίγο ψάξιμο, η αξία είναι στο ΑΝΑΠΟΔΟ.

Αν η μάζα παίζει Ασσο , η αξία είναι στο διπλό... αν η μάζα παίζει 2πλο η αξία είναι στον Ασσο ... πάντα υπάρχει αξία εκτις μια στις 500 που η μάζα πέφτει ακριβώς στην αξία από τυχη
Eρωτημα .Στο ματς της Σιτυ ηταν οκ η τιμη στο 1.42? 0% γκανιοτα.
Ερωτημα 2 Πως θα καταλαβω στο συγκεκριμενο ματς που πηγε η μαζα?
 
Απάντησα παραπάνω .... σχεδόν ΠΟΤΕ δεν είναι εντάξη η τιμή στην 0 γκανιότα, γιατί είναι ΣΠΑΝΙΟ να πέσει η γνώμη των άσχετων, με ελάχιστες γνώσεις και ψάξιμο, στην πραγματική αξία του αγώνα.

Καμιά φορά θα συμβεί ... μια στις 100 και πολύ λέω , αλλά 99% ή θα θέλουν πιο πάνω η πιο κάτω,
Αν το βρείς αυτό, θα ξέρεις και μαθηματικά ότι η αξία θα είναι στο αντίθετο .

Εδω δεν ξέρω πως βλέπει ο κόσμος τις 2 ομάδες, αν τις βλέπει σαν 2 σοβαρές ομάδες χωρίς τόσο μεγάλες διαφορές, τότε η αξία είναι στην Σιτυ , αν βλέπει την τοτεναμ ομαδούλα που πρέπει να έχει 1.20 η αντιπαλος της, τοτε η αξάι είναι στο 2πλο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Άρης - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Μονακό - Λιλ
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Λοριάν - Παρί Σεν Ζερμέν
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ
  • 21:30
    Novasports News
    • Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Γουλβς - Μπόρνμουθ
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Αγιαξ - Εξέλσιορ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Αταλάντα - Φιορεντίνα
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Μαρσέιγ - Νις
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Μάντσεστερ Γ. - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
  • 22:00
    Novasports Start
    • Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Έβερτον - Λίβερπουλ
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε - Παλμέιρας
  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 16:00
    Star Κεντρικής Ελλάδας
    • Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Ψυχικού
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Μονακό - Φενέρμπαχτσε
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μπόστον Σέλτικς - Μαϊάμι Χιτ
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 128
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: